Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Cześć dziewczyny!!! Niestety nie mam czasu poczytać, bo przygotowania do chrzcin w toku, ale mam pytanko do mam, które juz podają zupki swoim maleństwom: jakiego koloru kupki robią?? Moja Madzia dzisiaj robi pomarańczowe i nie wiem czy to normalne czy powinnam przestać jej podawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwonko to norma bo pewnie Twoje dziecię marchewkę pałaszowało:) Kolorem się nie przejmuj bo może być różny w zależności co zje. Nie dawaj jeśli wystąpią bule brzuszka, ostra biegunka, lub wysypka. Nad śluzem w kupce też się zastanawiam, ale tego to akurat nie wiem i muszę zapytać lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama 17 luty dzięki bardzo! rosołku dorośnie ci do krzesełka zanim się obejrzysz :) pomarańczowy a ja biorę cerazette (to ponoć prawie to samo ale lepiej tolerują dziewczyny) i powiem ci zero jakichkolwiek problemów, zero różnicy. co prawda nie karmię i będę musiała zmienić ale na razie jest ok szklana, dagusia ja tez juz nulę na smoka w nocy biorę bo mi zjadała po 15 ml i tylko babraninę z butelkami miałam... ot przyzwyczajenia boeal większość alergii pokarmowych to śluz w kupie ale tez chyba nie na początku tylko jak się nie odstawi alergenu. chyba brzuch i wysypka na dzień dobry... moj leń cały dzień śpi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suma sumarum1
witam dziewczynki Pogoda u nas beznadziejna, zimno i pada. Siedzimy w domku, dzidzia je i spi na zmiane. Najlepiej walnelabym sie i tez spala. Ale mam tyle sprzatania i zero checi. Codziennie postanawiam, ze pocwicze i tylko na postanowieniu konczy sie. Oponka wciaz jest:(Pomimo, ze nie jem duzo waga stoi w miejscu. Moj maluch rosnie i rozwija sie w ekspresowym tempie,a jeszcze niedawno tulilam go zaraz po porodzie. Ucze mowic mama, ale srednio nam wychodzi;) Jedlismy juz marchewke, ale nie smakuje mu, jutro bedzie jabluszko. Kleik ryzowy jest u nas od tygodnia:) Nakupowalam pare sloiczkow dla malucha a sama z checia zjadlabym je wszystkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Summa,dawno Cię nie było :0, witaj! U mnie z wagą też bez zmian, czyli dużo za dużo. Wcześniej jadłam za dwóch albo i trzech,teraz normalnie,a nic nie chudnę. Szklana, czy Bebilon zawiera tłuszcze LC PUFA? Możesz sprawdzić skład?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majaitosia wiem, że śluz w kupce jest objawem alergii ale nie zawsze. Czasami jak dziecko zbytnio przeczyści bo zbyt jest coś ostrego lub za dużo dla jego maleńkiego organizmu to też się pokazuje. Wiem, bo mały mój miał po soczku jabłkowym, a po tartych jabłkach nie. Oczywiście to też skonsultuję z moim lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teraz pijecie soczek? to tak jednorazowo zareagował czy możesz mu dalej podawać, nula miała śluz ale jak się uczuliła na coś z mojego pokarmu, do tego azs i abracadabra alergiczna.... ale własnie najpier mi ją wysypało a po kilku dniach śluz, przestałam karmić i przestała takie kupy robić ale wyłaziła z tego 1,5 mieisiąca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majaitosia mój ma nietolerancje laktozy czyli cukru mlecznego i też miał śluz w kupce. Do tego wzdęcia i bule brzuszka okropne. Nie miał wysypki natomiast. Podobno jak sam śluz to może być, ale upewnić się nie zaszkodzi. Lepiej dmuchać na zimne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My po wizycie u rehabilitantki, Pani dr bardzo fajna, taki Zawitkowski w spódnicy;) Pochwaliła małą, że ślicznie się obraca i główkę ładnie trzyma, troszkę jest jeszcze za wiotka, ale asymetrii już nie ma i wzmożonego napięcia też, tylko ma to osłabione na przedzie ciała, mamy chodzićna rehabilitację 2 razy w tygodniu, zaczynamy we wtorek. No to kamień z serca, podobno szybko napięcie sięwyrówna, bo delikatnie tylko jest osłabione. Jestem wielce ukontentowana;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paksip super. Teraz równo do przodu. Jeszcze ta |Twoja kruszynka prześcignie wszystkie forumowe dzieci jak ją wyćwiczą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piksip gratki dla małej zuch babki i wytrwałości dla ciebie bo najważniejsza jest konsekwencja i cierpliwość :) sama się tego nauczyłam jak się nula pochorowała :) cierpliwa opieka daje lepsze efekty niż leki czasem :) boela ja nie wiedziałam na co nula uczulona tak koszmarnie była, skóra z niej w końcowym etapie schodziła jak z węża, sączyło sie z plam ropnych na buzi i odstawiłam od piersi. a jadłam chleb z wędlina z indyka i rosół z bażanta na marchwi samej i gotowane jabłka przez 2 tyg... możliwości były 3 : *cos kontaktowego *gluten *białko które uczuliło ja wcześniej i alergia się rozwijała mimo odstawienia nabiału, znaczy podobno masakrycznie uczulona na białko ta moja kruszyna mogła być... dopiero tydzień temu jak próbowałam jej zmienić mleko mała znowu wysypało koszmarnie (wtedy kiedy pytałam tu o jedzenie bo nutramigen przestała chcieć jeść) nutramigen wiec wrócił do codzienności (o dziwo zaczęła jeść więcej) a na uczulenie już mam złoty sposób wiec się nie rozwinęło ale odetchnęłam trochę z ulga bo ewidentnie na tle pokarmowym mała dostała uczulenia, wiec nie na darmo ja od cyca odstawiłam, a miałam straszny psychiczny z tym problem bo nie byłam pewna czy dobrze robie (zawsze to mogło być kontaktowe) a teraz wiem... co robicie? u mnie jakiś taki spokój, nula śpi od godziny wykąpana i pachnąca (wyoliwkowana mimo ze mówiono mi że nigdy jej nie będę mogła przez ten azs oliwką smarować) a ja pracuję troszkę i lampke wina sączę :) miło tu u was, tak spokojnie i serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majaitosia,ja sobie troszkę oglądam \" Kocham cię Polsko\" i nudzę się... To niesamowite,bo zazwyczaj mam masę pracy. A dziś jakoś nic...I tak mi dziwnie,źle z tym,ponieważ od narodzin Zuzy nie miałam szans na błogie lenistwo. Ach,babie nie dogodzisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamuski, dawno sie nie odzywalam, ale jestem :) Nie odniose sie do kazdej z Was, za co przepraszam. Majaitosia - witaj :) Mia - trzymaj się w tym szczególnie trudnym czasie... Wierze, ze Twoj Tata jest blisko Ciebie i Gabci. U nas w miare spokojnie, bylysmy przez 3 tygodnie na wsi, gdzie Laurzykowi bardzo się podobalo, podroz zniosla swietnie. Na razie karmie ja tylko piersia, z czego sie bardzo ciesze, bo to wygoda wielka, no i sluszna osiagnela wage - 7 kg (w niedziele skonczy 4 miesiace). Nasz maly tluscioszek :) Strasznie ostatnio sie slini i wkada palce do buzi (czasem cala reke probuje, co konczy sie odruchem wymiotnym:))Nie wiem, czy to juz zebiska nadchodza??? Do tego nauczyla sie krzyczec i sprawia to jej wielka frajde. Czekamy na wizyte u neurologa, ale terminy maja kosmiczne - wczoraj zapisalam ja na koniec lipca, bo potrzebuje skierowanie na usg glowki, ale na to terminy sa dopiero na wrzesien... Ech. Bez komentarza to pozostawie... Moj brzuszek niestety nie chce zniknac, ale sie nie dziwie, bo jem i jem i jem, i nie moge przestac. Ciezka sprawa. Szklana, musimy sie w koncu umowic na spacer- jakis czas temu wyslalam Ci smsa, ale chyba nie doszedl :( Jesli oczywiscie reflektujesz :) Gdzie Ty chodzisz z Franka do przychodni? Potrzebuje namiarow na jakas prywatna, a nie bardzo sie orientuje, bo dotychczas chodzilam na Plocka, ale tam sa masakryczne kolejki... Z gory dzięki za informację :) Czy Wasze dzieci też probuja sie podnosic? Moja ma wielka ochote na siedzenie i nie wiem, czy moge z nia cwiczyc, podciagajac ja delikatnie za raczki? To znaczy ona sama sie podciaga jak je trzymam.Slyszalam, ze nie powinno sie, ale z kolei w ksiazce czytalam ze to wskazane. I badz tu madry... uciekam bo mnie dziecko popedza. Dobrej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka a my juz w domku ale fajny dzien taki rodzinny supppeerr mam pytanko do dziewczyn karmiacych mieszankami, jak dopajacie maluchy tzn ile ml wody albo herbatki dajecie dziennie? dzisiaj bylo bardzo cieplo i oli wypil duzo herbatki ok 100ml i zastanawiam sie czy to nie za duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama pliz wyślij i mi :) maila masz:) rosołek jakiś taki lazy day :) ja niby coś robiłam ale gapiłam w forum ukradkiem cały dzień a teraz muzę zapodałam spokojną i zdjęcia stare zaczęłam przeglądać bo małej album robię na pamiątkę (przyrzekłam sobie że po kryjomu do 18 urodzin będę jej robiła taki od narodzin...ciekawa ile zapału mi starczy) taki wiesz, dziadkowie jak byli młodzi, rodzice jak się poznali , śmieszne zdjęcia, narodziny... a potem co miesiąc do roku, a potem co rok (+ mikołaje, gwiazdki, urodzinki) mam nadzieję ze mi się uda ;) zawsze sama o taki marzyłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boela wlasnie przeczytalam maila trzymaj sie dzielnie wszystko wyjdzie na prosta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majaitosia, super pomysl z tym albumem. Ja robie na sciane takie obrazy - w szerokie ramy wkladam za szklo pierwsze ciuszki - spioszki, czapeczke, skarpetki itp, chcialabym powiesic Laurze w pokoju. Zobaczymy, czy sie uda :) Aaa, i dziekuje za Bebilon :) Jak na razie dziecko mi odmowilo picia z butelki i jedziemy z cyckiem. Z jednej strony sie ciesze, bo to i zdrowe i wygodne, a z drugiej obawiam sie jak ja jej bede dawala soczki i wode - lyzeczka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stokrotkaa2 dzięki :) nula tez łebek ciągnie i też z nią ćwiczę w taki sam sposób ale nie wiem czy dobrze robię... może wie któraś z was ? konwalia ja daję tylko wodę przegotowaną ale to dlatego że mała je nutramigen i jak pije wiecej słodkich herbatek do słodkich to potem przestaje jeść to gówno gorzkie... tak mniej więcej między posiłkami po 20-40 ml ale nie specjalnie chce się jej pić, jak jest gorąco to pije więcej, poza tym jak była młodsza to zamiast przedostatniego nocnego karmienia dawałam jej się napić wody żeby żołądek spokojnie strawił to co uzbierał przez cała dobę i skończyły się wszelkie wzdęcia i inne historie. stary stary dziadzio lekarz mi tak poradził i się sprawdziło. tak że polecam zwykłą wodę przegotowaną oczyszcza organizm malucha i lepiej dziecko trawi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stokrotka nie ma za co :) własnie pytałam dziś o ciebie ;) a maluch się pewnie przyzwyczai :) chociaz mama mi mówiła że jak pierwszy raz dostałam coś łyżeczką to się era butli skończyła :) miała ze mną sodomę i gomorę bo mleko mi łyżeczka podawała ;) ale oby laura (imię ma śliczne) się przyzwyczaiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majaitosia witaj co do albumu super sprawa ja zaczelam albumowac ale w postaci elektronicznej wszyscy znajomi i rodzinka maja dostep do stronki tym bardziej ze rodzinka mieszka w pl smieje sie ze maja update na bierzaco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosołek heheheh za 18 lat wam powiem czy się udało :) myślicie że ktoś będzie tu na forum :) ? hehe oby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konwali ano i to jest postęp ... i ma szanse przetrwania ... obym z moim pomysłem do podstawówki nuli dotrwała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rosolek co do lodow to wlasnie wciagnelam waniliowe i dodalam sobie truskawek pychota zaraz biore sie za cwiczenia zakladam pas i jade z tym tlusym brzucholem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majaitosia napewno dotrwasz boze dziewczyny juz nie modge sie doczekac przyjazdu do pl w nastepnym tyg juz tam bedziemy z malym w koncu troszke odpoczne przynajmniej mam taka nadzieje hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konwalia jak mogę doradzić to ćwicz bez pasa wtedy mięsnie same lepiej pracują i nie są tak "leniwe" oby pogoda się bardziej udała za tydzień bo na razie masakra :0 a skąd pochodzisz, znaczy dokąd wracasz ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maja ja z zachodniopomorskiego jestem a pas mam taki elektryczny slenderton jest w nic bardzo ciezko cwiczyc dodatkowo bo te prady bardzo bola no ale staram sie jak moge juz prawie dochodze do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do pogody to wczoraj z mamulka rozmawialam mowi ze pogoda zamowiona hihi kurcze mam nadzieje ze bedzie slonecznie tak jak jakis czas temu bo w irsku to pogoda srednia, zazwyczaj pada, od paru dni jest slicznie naprawde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×