Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zaałamaaa

przytyłam juz 10 kg a zaczynam 5 miesiąć!!! kto tak ma?

Polecane posty

Gość zaałamaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj rozumiem Cię kochana
Ja tak miałam. Przytyłam w sumie 60 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenta
Z tym 60 kg to żartujecie sobie prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .....hehe.....
tez mi sie wydaje, ze to nieco przesadne, no do 30 kg to ok, ale 60???? jesli mialaby to byc prawidłowa waga przyrostu, to chyba wazyłaby kobita cos blisko 180-190 kg na starcie:-o (dla wyjasnienia - prawidłowy przyrost wago w ciazy to do 20 % wagi sprzed)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak mialam:) A potem do konca jeszcze 7:) Jestem 4,5 mies. po porodzie i zostalo mi tylko 2 kg do zrzucenia! Nie przejmuj sie kochana, a zacznij lepiej uwazac na to co jesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podwójna
Początek ciąży 52 kg.Koniec 61.Wzorcowo. Za to teraz po 30 latach 96 -tylko sie zabić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .........na/////
do wredna kaśka - wszędzie znajdziesz to info, że w ciązy prawidłowy przyrost wafi wynosi DO 20 % wagi sprzed, poczytaj ... www.google.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez sensu jak
DO 20% wagi sprzed ciąży???:O przecieżvot sie kupy nei trzyma, bo z tego wynika, że osoba z nadwagą ma prawo przytyć więcej niż ta, która ma niedowagę a prawda jest taka, że te kobiety, które przed ciążą miały niedowagę właśnie powinny przytyć więcej i każdy lekarz ci to powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .........na/////
moze tu jasno nie wynika lae jak siadziesz i pliczysz kilka przykładów, to jak porównasz z danymi to ci wyjdzie ze najlepiej max 20 % co nie znaczy, ze jak przytyje sie 10 % to źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .........na/////
wszystko zalezy jeszcze od BMI wiec nie jest bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez sensu jak
o czym ty mówisz??? chyba nie bardzo sama wiesz:O jeśli przed ciążą ważyłam 50 kg, to 10% z tego jest 5 kg, a 20% 10kg i co? niby te 10% czyli 5 kg to jest wystarczająco??? chyba sama nie wiesz co piszesz:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ///////////////////////
generalnie chodzi o to, ze juz nie patrząc na budowę prawidłowy przyrost wagi w calej ciązy powinien sie miescić w widełkach zdaje sie na 12-15 kg określonych, przy czym wiadomo, ze jak ktos drobniejszy to nie znaczy ze przytyje tyle co dolna granica, róznie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ///////na....
wiem co pisze, na jednym z topików jest dziewczyna która w ciązy 5 kg przytyła a dziecko urodzila dość dorodne ... wiec sie doinformuj zanim zaczniesz zarzucac ze to bzdury ze nie mozna tyle przytyc tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez sensu jak
ja akurat wiem ile powinien wynosić średni przeciętny przyrost wagi w ciąży i jest to jakieś 12-14kg więc twoja teoria procentowa ma się nijak do tego średniego przyrostu wagi i tylko o tym mówię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez sensu jak
i co? może jeszcze ważyła 50 kg przy wzroście 170cm przed ciążą??? nie rozśmieszaj mnie:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takamama
20 % wagi sprzed ciazy moga przytyć osoby o prawidłowym wskaźniku BMI, dziewczyny macie problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego!!!! oczywiscie że osoby z nadwagą nie moga sobie pozwolic na takie tycie!!!! a do autorki 10 kg do 5 miesiąca to stanowczo za duzo!!!! co na to twój lekarz? jesli miałas prawidłową wage dla swojego wzrostu przed ciązą to max do 5 miesiaca 4-5 kg. osoba ważąca 50-55 kg 10 kg to powinna przyty w całej ciązy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość autorkaa
wiem ze za duzo mam 170 cm i wazyłam przed ciążą 64 kg teraz juz waze 74 kg!!! a co bedzie dalej!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żenada nad zenadą
do bez sensu - własnie takamama powiedziala o czym jest mowa, po ro sie liczy wskaźnik BMI na początku, zeby wiedziec jakiego przyrostu mozna sie spodziewac. Czytaj ze zrozumieniem i nie mów, ze coś jest bez sensu bez głębszej analizy. I powiedz mi jeszcze ze jak ktos przytyje 10 -11 kg to nieprawidłowo, tak? Albo 14 kg - co sie nie miszci w twoich widełkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żenada nad zenadą
autorko - a jak u ciebie z iloscią wód płodowych, czy masz w normie? A obrzeki, czy je masz? Może twój organizm zatrzymuje wodę i stąd to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jest cytat z linku który przesłałaś, potwierdzający z resztą to co już pisałam: Kobiety z niedowagą masy ciała sprzed ciąży powinny przytyć więcej natomiast kobiety z nadwagą powinny znacznie bardziej kontrolować przyrost wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podczas ciąży w naturalny sposób kobieta przybiera na wadze. Jednakże powinno się dbać, aby przyrost ten nie był ani zbyt duży co może przerodzić się w otyłość, ani zbyt mały, co skutkuje niedowagą Do oceny masy ciała posłużyć się można formułą BMI czyli Body Mass Index. BMI oblicza się w ten sposób, że wagę ciała (kg) dzielimy przez wzrost (m) podniesiony do drugiej potęgi. Prawidłowy przyrost masy ciała kobiety pod koniec okresu ciąży zależy od wagi kobiety sprzed momentu zajścia w ciążę. Poniżej opis wyników zastosowania obliczeń BMI: poniżej 19 - masa ciała przed zajściem w ciążę była zbyt niska (niedowaga) 19 - 24 masa ciała przed zajściem w ciążę była prawidłowa powyżej 24 - masa ciała przed zajściem w ciążę była zbyt duża (nadwaga) powyżej 30 - otyłość Przy prawidłowej wadze fizjologicznej, przyrost masy ciała w czasie ciąży wynosi średnio 11 – 13 kg. Kobiety z niedowagą masy ciała sprzed ciąży powinny przytyć więcej natomiast kobiety z nadwagą powinny znacznie bardziej kontrolować przyrost wagi. W okresie trwania ciąży kobieta powinna przynajmniej raz w tygodniu kontrolować swój przyrost wagi. Jedynie w pierwszym trymestrze ciąży i w ostatnim tygodniu ciąży nie ma konieczności sprawdzania wagi. Jednocześnie należy pamiętać, że waga w ciąży może zmieniać się w innym rytmie. Zmiana przyrostu wagi uwarunkowana jest od wzrostu, budowy ciała, wagi przed ciążą. Część kobiet może przybrać na wadze tylko 6 – 8 kg, kiedy inna kobieta nawet ponad 15 kg i nie ma to wpływu na prawidłowy przebieg ciąży. Za każdym razem należy swój przyrost wagi kontrolować i konsultować z lekarzem ginekologiem. Waga w ciąży – idealny przyrost * 13 – 15 tydzień 3 x 250g = 750g 16 – 18 tydzień 3 x 300g = 900g 19 – 22 tydzień 4 x 350g = 1400g 23 – 24 tydzień 2 x 400g = 800g 25 – 26 tydzień 2 x 450g = 900g 27 – 38 tydzień 12 x 500g = 6000g 39 tydzień 1 x 250g = 250g całościowy przyrost 11000g * wg „Będziemy Rodzicami” Barbara Nees-Deleval

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez sensu jak
to ty czytaj ze zrozumieniem:O o co się czepiasz? w którym miejscu nie mam racji? czy ja wspomniałam choć raz o osobie, która ma PRAWIDŁOWĄ MASĘ ciała przed ciążą?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja niestety też przytyłam duzo za dużo. W sumie 22-23 kg :O Ale szybko spadło;) Teraz 7 mcy po porodzie jest mniej niż przed ciążą. "Swoją" wage miałam chyba w 4 miesiące po porodzie. Te kg w ciąży wpadały jak oszalałe.. Uważałam na to co jadłam, słodyczy praktycznie wogóle (nie ciągneło mnie) - a bałam sie na wage stawać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×