Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ellap

Zmiana nazwiska po ślubie

Polecane posty

Gość ellap

Zastanawiam się jak załatwić formalności po ślubie ze zmianą nazwiska. Mieszkamy z narzeczonym za granicą od kilku lat, za 2 m-ce mamy ślub. Po ślubie w niedzielę wyjeżdżamy w podróż, bezpośrednio po podróży wracamy do pracy do domu. Następna nasza wizyta w Polsce będzie w następnym roku. Jak mam załatwić zmianę nazwiska mieszkając za granicą, a biorąc ślub konkordatowy w Polsce. Czy ktoś wie jak rozwiązać taki problem. Dziękuję za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez jak wszyscy na pomarancz
a musisz (chcesz) koniecznie zmienniac nazwisko? toz to same problemy, cale dokumenty musisz wymieniac, itp. ja tam nie zmienilam (tez zagranica) i mam ze wszystkim swiety spokoj, nadal jestem ta sama osoba, ktora nie musi sie przyzwyczajac do nowego nazwiska, podpisu itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ellap
Tak chcę, noszę nazwisko po osobie, której nie cierpię tak jak i tego nazwiska- także to kolejny plus :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie można jakoś papierów z polski tam przesłać i tam dokonać zmian? no i u nas do konkordatowego określasz od razu w US jak kwity sie wypisuje dla księdza. w teorii można chyba później w Polsce zmienić nosząc np ze sobą akt małżeństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaano
mieszkam za granica i juz wiem ze nie potrzebuje nowego dowodu czy tez paszportu po slubie i zmianie nazwiska zeby podrozowac. mam natomiast pyanie jak dlugo trzeba czekac na akt slubu. mamy slub cywilny w sobote a juz w poniedzialek o 7 rano odlatujemy z Polski. probowalam znalezc cos na stronach urzedu, ale nic tam nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×