Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

A_g_A

przyszłe panny młode z Tarnowa pogadajmy!

Polecane posty

Gość przyszla panna mloda tarnów
sękta - tak za poltora miesiaca :) hm.. my na 1 spotkaniu , tzn wtedy gdy przyszlismy powiedziec ze chcemy wziasc slub i takei tam.. niczego takiego sie nie doweidzelismy od ksiedza- mielismy przy sobie swiadectwo kursu ale nawet nie spojrzal na to, my ten kurs mamy zrobiony i na tym dokumencie potwierdzajacym kurs mamy tez pieczatki z poradni przedmalzenskiej wracamy pod koniec lipca .. myslicie ze zdazymy na dzien skupienia?? 2 niedziela miesiaca to 10.08 czyli tuz przed .. a wyspowiadac sie ttzeba tez wtedy podczas tego dnia skupienia?? czy mozna wczesniej/pozniej, w kazdym razie przed slubem i gdziekolwiek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla panna mloda tarnów
http://www.videofilmstudio.com/ a nas ci beda filmowac - malzenstwo ( na zdjeciu na stronie glownej ) ona kameruje, ona robi zdjecia, ok 1600 chyba biora, juz nie pamietam narazie zaliczke 100 zl wplacilismy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszla panna mloda tarnów szczerze mówiąc to jakoś dziwnie to masz wszystko załatwione...jesteś teraz w Tarnowie? nie możesz iśc w lipcu na Dzień Skupienia tylko musisz w sierpniu? bierzesz slub konkordatowy? ksiadz Wam nic nie mowil o papierach z usc? o tym, ze jelsi ktos z Was jest spoz ainnego okregu w USc to musi jechac do swojej miejscowowsci po odpis aktu urodzenia? bierzecie slub tej parafii, do ktorej oboje nalezycie? jesli nie, to musicie miec metryki chrztu z Waszej parafii. 1 spotkanie z ksiedzem nie jest wtedy, kiedy zaklepujesz termin slubu a wteyd, kiedy ksiadz spisuje z Wami Protokół Przedmałżeński, tma tzreba wpisać oceny z religii z ostatnich szkół, byliście już z tymi świadectwami? dał Wam ksiądz kartki do spowiwedzi, na dni skupienia i do poradni? to trzeba miec, zeby zawrzec slub, Tarnów nie jest od tego wyjątkiem... podczas dnia skupienia jest mozliwosc wyspowiadania sie bo tzreba na nim przyjac komunie św. jezeli dzien skupienia bedzie tydzien przed slubem to mozna ta spowiedz potraktowac jako spowiedz przedlsubna (wymagane sa 2, jedna duuuuzo wczesniej [3 miesiace przed planowanym slubem powinno sie wlasnie spisac z ksiedzem ten Protokół] a druga spowiedz tuż przed slubem....) moim fotografem na ślubie bedzie Paweł Topolski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, dodam, że u większości tarnowskich fryzjerow, zwlaszca tych lepszych i przy znanych ulicach, terminy na soboty sa juz aklepane na wrzesien (wiem, bo sama wszedzie juz dawno wydzwanialam i nie bylo szans) dlatego, jelsi jeszcze nie masz zaklepanej fryzjerki to nie licz na to, ze ta która sobie wybralas będzie miala wolną sobotę wlasnie w dniu Twojego slubu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do przyszlej panny mlodej
jesli na kartce masz podbite z nauk i poradni to musisz jeszcze zalatwic sobie u ksiedza pieczatke ze byliscie na dniu skupienia za granica raczej tego nie ma ale za to robia cos takiego ze przychodzicie np na adoracje sakramentu, jesli tego nie zrobicie to mozecie miec problem i bedziecie musieli to tutaj w polsce zalatwic wiem bo sama organizowalam swoj slub z zagranicy a co do wyboru fotografa to gratuluje wyboru tez ich mialam jestem naprawde zadowolona ze zdjec a film moglam sobie sama zorganizowac (dodalam wierszyki, piosenki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może w rzeczywistosci te zdjecia tej pary malzenskiej wygladaja fajnie, ale stronie zupelnie przecietnie...natomiast pan Bysiek-owszem owszem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla panna mloda tarnów
jak mam to zorganizowane? tak :) : W grudniu bylismy w Polsce i wtedy tez u proboszcza, powiedzielismy ze bedziemy 3 tygodnie przed slubem ( 1.08. bedziemy w Polsce dlatego na dni skupienia w lipcu sie nie zalapiemy) , dokumenty mojego chlopaka tylko sa potrzebne, moje sa na miejscu, ja jeszcze tylko musze doniesc dokument o stanie wolnym z USC, mowilismy ksiadzu ze bedziemy 3 tyg przed slubem dlatego dopiero wtedy spiszemy protokuł, wiec pewnie wteyd sie dowiemy o tych dniach skupienia co do fryzjerki to pewnie masz racje, ale nic nie moge zrobic, chociaz mogla bym poprosic mame zeby podeszla do fryzjerki jakiejs i zapytala jeszcze o wolne miejsca .. Cala reszta jest zorganizowana,, tylko alkohole jeszcze trzeba kupic, ubranie moje i chlopaka i obraczki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla panna mloda tarnów
ps. wtedy kiedt bylismy u proboszcza nie mowil nam nic wiecej oprocz tych okumentow mojego chlopaka z urzedu i z jego parafii i spisaniu protokolu ( ale mowilismy ze 3 tyg przed bedziemy dopiero ) nic , ani slowa nie mowil o ocenach ze swiadectwa - w sumie to zaden problem, ale dziwne, pierwszy raz slysze.. do osoby ktora pisala do mnie " do przeszlej panny.." :) moze tak to bedzie wygladalo jak piszesz, zamiast dni skupienia - adoracja - tyle ze to tez po powrocie?? tutaj ksiaza w parafii ktorzy organizowali te kursy ( na ktore po 20 par przychodzilo a organizuja je co 3 miesiace) chyba powinni wiedziec o czym takim jak dni skupienia / adoracja - nikt nam o niczym nawet nie wspominal! :/ i jak najbardziej chce isc na nie tylko co zrobie jak juz nie bedzie jak?? dlaczego nikt nam nie powiedzial ze ten kurs to tylko czesc tego co musimy przygotowac do slubu od stroy formalnej?? a jak Ty zorganizowalas to sobie( bedac za granica ) ? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za granica mog anie wiedziec co trzeba miec....wydaje mi sie, z pzynajmniej w kazdej tarnowskiej parafii wymagaja tego samego, siwadectwo szkolne jest potrzbne bo w protokole jest rubryka w ktorej trzeba podac oceny wiec trzeba je wlasnie z tych swiadectw spisac...poza tym nam ksiadz na kursie mowil, ze jelsi ktos przyjdzie pozniej niz 3 MIESIĄCE przed slubem to proboszcz jest zobowiazany pisac pismo do biskupa o skrócenie tego czasu wyjątkowo dla mlodych, moz egdyby to byly 2 miesiace przed to jesczez by problemow nie robil, nie wie, czy dacie rade zalatwic wszystko w 3 tygodnie rpzed...nie kupilas jeszcze sukni??? czy mowilas o jakims innym stroju? jesli chcesz kupowac garnitur dla pana mlodego w tarnowie to licz sie z tym, ze w tak \'gorącym\' okresie moze juz nie byc tych rozmiarow, ktoe nosi twoj narzeczony..ale oczywiscie powodzenia zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" ja jeszcze tylko musze doniesc dokument o stanie wolnym z USC" to musicie zrobić RAZEM jesli należycie do tego samego USC, jesli nie Twój narzeczony musi jechac do swojego usc i tam prosić (płatne 22zl) o Akt Urodzenia do slubu, po papiery do USC musicie jechac razem (bo tylko RAZEM wydają Zaświadczenie o braku rpzeciwskazań do zawarcia zwiazku malzenskiego, platne 84zl, dostajecie 3 egzemplarze) jesli ktores z was mialo chrzest w innym kosciele niz ten, w ktorym bierzecie slub to musicie tez dostarczyc Odpis z aktu chrztu z waszej rodzimej parafii (mowilas, z eTy jestes stad wiec twoj narz. musi jecha do kancelarii swojego kosciola i prosic proboszcza o wydanie aktu chrztu wraz z admotacja o bierzmowaniu! i braku adnotacji o slubie, platne o łaska-20zl ;) ) jesli narzeczony jest z innej parafii musi tam tez zaniesc ZAPOWIEDZI (platne co laska20-50zl) te zapowiedzi musza wisiec conajmniej tydzien, potem trzeba je odebrac i doniesc dor eszty papierow potrzebnych do slubu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Normalnie na tym spotkaniu z proboszczem pryz spisywaiu protokolu powinniscie dostac: Karteczkę, w której sa rubryki trzeba zdobyć następujące pieczątki (obojętnie gdzie): -1 spotkanie z proboszczem (to wam od razu podbije) -2 spotkanie z probozczem -1 spotkanie w poradni rodzinnej -2spotkanie w poradni rodzinnej -3 spotkanie w poradni rodzinnej -Dzien skupienia Oraz dostaniecie dla każdego po 1 kartce z dwoma miejscami na 2 spowiedzi (jedna duzo wczesniej rpzed slubem a druga na dzien przed slubem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam już wszystko :) poradnię robiłam u Dobrego Pasterza, ale to była znajoma mojego Narz. ze szkoły i nam w 2 godziny wyłożyła wszytskie 3 spotkania :P ale to po znajomemu, ale przez 2h be zprzerwy robiliśmy ćwiczenia z metod planowania rodziny naturalnych oczywiscie i tkaie tam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my idziemy w sobote do katedry :) mam andzieje ze zalatwimy wszystko w tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokojnie, tylko tzreba się kręcic i umawiać na 2 i 3 spotkanie już indywidualnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do panny mlodej itd
ja przed slubem (25 sierpnia) bylam na tydzien w maju i pozniej tydzien przed jak to zorganizowalam no coz od czego sa telefony, internet i przede wszystkim rodzina:) w maju zalatwilam ksiedza 1 wizyte tj zapowiedzi, kupilam sukienke(2dni), obraczki(10 dni-odebrala mama ja juz w sierpniu poszlam na grawer-od reki), ustalilam menu, spotkalam sie z dekoratorka co do papierow nauki zrobilismy za granica, poradnie w polsce od reki 50 zl, na dzien skupienia poszedl moj brat z dziewczyna;)w sierpniu spotkalismy sie 2 raz z ksiedzem spisalismy protokol, zaplacili co laska(500) mlody musial doniesc tylko zapowiedzi ze swojej parafii, ( wy mozecie np zapowiedzi zrobic za granica tez jest taka mozliwosc!) w sierpniu zalatwialam reszte tzn dokupilam dodatki do sukni, buty, garnitur, zamowilam kwiaty, zrobilam zakupy na wesele oj dzialo sie dzialo dzien byl za krotki czasami ale ty masz 3 tygodnie wiec masz 3 razy wiecej czasu na pewno ze wszystkim sie wyrobisz:)i z jednym sie musze zgodzic zaklepuj fryzjerke i kosmetyczke jesli chcesz juz teraz bo beda klopoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ka27tia
Dzieki Dziweczynki za info odnosnie fotografa i kanerzysty. Narazie szukamy, ogladamy w necie zdjecia.Zastanawiam sie czy 1600 za film i zdjecia to nie za mało...czy to bedzie odpowiedniej jakosci.Tzn.zeby bylo przyzwoite:)Znalazlam oferte takich zakladów.Na razie tylko w necie.Na spotkania z nimi bedziemy umawiac sie pod koniec lipca. Mamy jezscze 360 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla panna mloda tarnów
Sekata - co do sukni i obraczek to my sie opieramy na tym co nam ludzie u ktorych mamy zamiar dokonac zakupy mowili - jubiler zaczal sie smiac ze az 3 tyg wczesniej myslimy ze trzeba , obraczki na miejscu , od reki dostaniemy ( tymbardziej ze ani nic nie grawerujemy ani tez nie szukamy nie wiadomo czego) a co do sukni to pani w salonie powiedziala ze 3 tyg to az zanadto , ze spokojnie zdarze.. teraz kmomu wierzyc - im czy Tobie ;P straszysz mnie.. ale fryzjerke juz zamowilam po tym jak straszylas ze juz teraminow nie ma w tarnowie ( a sa ! ) , makijarzystke tez mam - to juz od dawna "do panny mlodej itd " dzieki :) uf, mam nadzieje ze sekata, w calej swej zyczliwosci, jednak przesadzila.. i nie bedzie az tak zle zapowiedzi tutaj zrobic? ale jak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla panna mloda tarnów
ka27tia - ten za 1600 jets obry, masz 1000 zdjec w tym 100 wydrukowanych, album, film ktory moze wygladac tak jak Ty chcesz ( wejdz na ich strone i spr) ladnie oprawione albumy itd.. oni skonczyli tez kurs dot filmowania w trakcie liturgii - a to chyba wazne ze wiedza jak sie zachowac a jednoczesnie zrobic wszystko tak jak ma byc ( dobre zdjecia/ujecia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla panna mloda tarnów
dziewczyny, mam pytanie - jelsi chodzi o ten dzien skupienia musimy sie wczesniej " zapizywac" czy mamy poprostu przyjsc danego dnia o podanej godzinie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla panna mloda tarnów
a i jeszcze jedno :) trzeba czekac na te dokumenty os tanie wolnym z USC? ile trzeba zaplacic za dokumenty?? i 2. moj nazeczony będzie musial odebrac dok. o biezmowaniu i chrzcie ze swojej parafii - nie orientujeczy to tez moze potrwac kilka dni, czy od reki dostanie? placi sie cos??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zgodze sie z
sekata. terminy do fryzjera i to lepszego na sierpien mozna znalezc bez problemu, wystarczy maks 3 tygodnie wczesniej zadzwonic i sie umowic. co do ksiedza tez nie ma problemu, mozna znalezc takiego gdzie bez dawania w lape mozna nie miec zadnych papierow lacznie z kursem przedmalzenskim, w ostatniej chwili mozna doniesc apiery z usc. wiec nie siej paniki, bo jesli ksoadz jest oik to wszystko mozna zalatwic w tydzien, inaczej trezba dac w lape.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zgodze sie z
co do garniuturu to bez problemu w salonach mowia, ze w 2 tygodnie zdaza uszyc, gotowy mozna kupic od kopa. tarnow nie jest tak wielkim miastem zeby slubow byly setki latem poza tym spokojnie mozna wybrac sie do krakowa gdby w tarnowie zywcem nic nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noo prosze
przyszła panna młoda a pisac poprawnie nie umie!! o zgrozo!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie zgodze sie z
wbrew temu co sie niektorym wydaje wesele w tarnowie mozna zalatwiac pol roku wczesniej jesli chodzi o sale i kosciol. na reszte spokojnie wystarczy czasu i nie jest to po lebkach i na szybkiego. poprostu jest moda, ze niby wszystko trzeba duzo wczesniej, a jak przychodzi co do czego to w kilka miesiecy mozna sie wyrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla panna mloda tarnów
jelsi chodzi o moja niepoprawnosc to pisze szybko i moze sie pomylilam gdzies( ja sama widze blad "..u ktorych mamy zamiar dokonac zakupy mowili.. " / poprawnie: zakopow/ reszta to literowki .. ale bez przesady, zeby to wypominac.. do : "nie zgodze sie z" :) tez mam nadzieje ze jednak sie uda, nie mamy zamiaru tego wszytskiego "odbebnic" ale sytuacja nie pozwala nam na taie przygotowania jak tym ktorzy sa na miejscu.. nasz proboszcz powiedzial przy tym 1 spotkaniu, ze bedziemy mieli od biskupa specjalne pozwolenie na to zeby protokol spisac 3 tyg przed a nie 3 msc ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla panna mloda tarnów
:) tez myslalam o Krakowie - nie uda sie w Tarnowie to pojedziemy do Krakowa, ale tak jak pisalam, babka w salonie powiedziala mi ze spokojnie 2/3 tyg przed wystarczy przyjsc, to samo z obraczkami - w ciagu dnia bedziemy je mieli, co do ubrania chlopaka nie dowiadywalismy sie jeszcze ale przypuszczam ze powinno byc latwiej niz z sukienka ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do panny mlodej itd
zapowiedzi-idziecie do ksiedza i mowicie ze chcecie sie pobrac, jesli oczywiscie oboje mieszkacie teraz za granica, najlepiej w tej parafii gdzie robiliscie kurs, mozecie tez u niego spisac protokol a w polsce juz tylko na spotkanie omowic kwestie slubu dzien skupienia-nie musicie sie zapisywac wczesniej papiery z usc-odstac swoje w kolejce, wypisuja od reki koszt w zeszlym roku cos kolo 80zl(nie pamietam), kazdy idzie do urzedu zgodnie z miejscem urodzenia no chyba ze ma oplacony akt urodzenia wtedy problem odpada odpis z chrztu, bierzmowania -od reki za oplata co laska, jedynie zapowiedzi jesli bedziecie robic w polsce beda dopiero po 1-2 tyg potrzebne wam beda jeszcze do wgladu swiadectwa szkolne jak juz mowilam ja wiekszosc waznych spraw zalatwilam w tydzien tarnow nawet w sierpniu nie jest przeciazony slubami:)zazdroszcze tej goraczki przedslubnej ja po swoim weselu mowilam nigdy wiecej ale teraz milo sie wspomina:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla panna mloda tarnów
:D " niegdy wiecej" ;) chyba z takim zalozeniem przede wszystkim stawalas na otlarzu z tym a nie innym facetem ;) dzieki za wszystko :) jesli te wszystkie dokumenty tak " od reki" dostaniemy to powinno byc ok.. zapowiedzi juz na miejscu "zalatwimy" :) dzieki jescze raz, uspokoilas mnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×