Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aneczka_1979

Skaza białkowa. Zapraszam mamy mające dzieci ze skazą białkową

Polecane posty

Gość gość
Witam! Mam 3,5letniego syna , który ma skaze bialkowa. Ostatnio poszłam do lekarza,który przepisał mi maść Elidel i robiona maść ze składników Glycerinum , thesit substanz, unguentum emulsificans aquosum. Muszę powiedzieć że jest bardzo skuteczna i pomaga mojemu synkowi. Kiedy tracilam nadzieję po stosowaniu roznych preparatów wreszcie trafilam na coś skutecznego. Polecam wszystkim , którzy walczą z tą chorobą. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam! U mojej córeczki zdiagnozowano nietolerancję na białko mleka krowiego. Objawiało się to suchą skórą zwłaszcza na nóżkach, pod pachami i pęknieciami za uszkami. W kupce pojawiły się niteczki krwi. Pediatra przepisała bebilon pepti DHA. Po miesiącu stosowania zaleciła zrobienie testu na obecność krwi utajonej w kale i wynik był pozytywny. Znowu zmieniła mleko na nutramigen i powtórne badania po dwóch tygodniach wykazały ze nie ma już krwi w kale. Córka nie miała robionych żadnych testów alergologicznych. Skóra po nutramigenie troche się poprawiła. Smaruje jej dwa razy dziennie kremem Alantandermoline.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardziej
Skaza znika w momencie kiedy dziecko ma 3-4 lata, zobaczcie - http://www.bitwaozdrowie.pl/dziecko/art,skaza-bialkowa-co-zrobic-kiedy-rozpoznamy-ja-u-malucha.html A problem najczęściej dotyczy dzieci do dwóch lat. Najważniejsze jest jedno - da radę to wyeliminować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewela 26
Drogie mamy pomóżcie:-( moja 1,5 roczna córka ma skaze białkowa jest na mleku bebilon pepti 2 mieszane z klinik, problem jest w tym ze w nocy bardzo często je jakieś 3, 4 razy i budzi się z płaczem. Ostatnio kupiłam mleko beciko już z legendy i mała budziła się na jedzenie 1 góra 2 razy, lecz po tym mleku dostała kostek co robić żeby się najadala i przesypiala nocki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ta skażą białkowa i kolki to OD GrZYBicx proszę zrobić kal na posiew na GrZYBy napewno wyjdzie LekarZE nie powiedzą alka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Małego strasznie wysypisko. Jest na bebilonie. Dermatolog dopiero za tydzień. Prpti nie chce pic, ale mogę zrobić jeszcze kilka podejść do wizyty bo strasznie jest wysyłany. Czy to może być skaza? www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ ef333dfc01bc71f4.html. www.fotosik .pl/pokaz_obrazek/69272c333e0e879a.html www.fotosik.pl/pokaz _obrazek/92c42857648d0853.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamy:-)chciałabym sie poradzić ponieważ lekarz rodzinny dał Mi skierowanie do poradni czy mały Mój mapic nutramigen i miejsc nie madopiero w przyszłym roku i zastanawiam sie czypodawac mu tylko natramigen czy innemleko choc buzie ma gładka...prosze o rade:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie! Nie wiem były w dobrym temacie napiszę. Mój 5miesięczny synek dostał wysypke. Przez około tydzień miał tylko ją pod brodą. Teraz ma na plecach i brzuszku. Lekarz stwierdził że to skaza białkowa. Czy myślicie że trafił?? I czy skaza białkowa mija Z czasem?? Może któraś Mama miała taki problem?? Wy Wasze pociechy ze skaza w wieku niemowlęcym mogły w przyszłości jeść normalnie? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam, że odkąd wyszła mu wysypka na brodzie nie jadłam zbytnio produktów mlecznych. Czy skaza może wyjść po jakimś czasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skaza białkowa może pojawić się w każdym wieku. Wysypka nie znika w tydzień. Czasami potrzeba na to nawet 1-1,5 miesiąca. Jakieś inne objawy dziecko ma? Ciemieniucha, "naderwane ucho", ulewa, bóle brzucha, zaparcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Produkty mleczne to nie tylko ser czy jogurt. Białka mleka zawarte są w pieczywie, wędlinach sklepowych, pasztetach.Trzeba uważnie czytać etykiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Synek ma ciemieniuche Ale miał ja już wcześniej. Innych objawów nie ma . Żadnych zaparć boli brzuszka kolek nic. Lekarz powiedział że dopóki karmię nie mogę produktów mlecznych a gdy skończę to małemu dopiero jak skończy rok mogę podać. Czy dziecko Z tego wyrasta?? Czy minie mu to całkowicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie! Dziś synek nie ma już nic na plecach i brzuchu. Zostało zaczerwienienie pod brodą... nie czuć na tym krost. Zaczynam wątpić że to skaza. Co o tym myślicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosjus
Witam. Mój synek ma stwierdzoną alergię na białko. Co do żywienia dziecka Radziliśmy się dwóch alergologów. Pierwszy lekarz nakazał karmić piersią dziecko jak najdłużej, ie wprowadzać żadnego mleka typu Bebilon Pepti trzymać bardzo rygorystyczną dietę. Drugi poinformował, ze Bebilon Pepti jest jak najbardziej wskazany. Jednak synek ma już 8,5 miesiaca i mleko z persi traktuje jako "przepitke" zdecydowanie woli pokarmy stałe. Od tygodnia dosypuje do kaszki Bebilon Pepti-4 miarki na 200 ml kaszki. Dziecko jednak ma problemy z kupka robi zbite stolce raz dziennie lub co drugi dzień. Obawiam się, że nie dostarczam mu wystarczająco mleka przeczytałam ,że w tym wieku dzieci powinny pić co najmniej 700 ml mleka. Proszę o pomoc jakimi produktami jeszcze mogę zastąpić mleko tak aby synek otrzymywał odpowiednią ilość wartoSci odżywczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skaza białkowa przerabialiśmy ten temat z mężem. Nasz miesięczny synek miał skazę nie przyjmował żadnego mleka tylko nutramigen i mąż postanowił dawać miód wielokwiatowy i pyłek pszczeli i aktualnie dziecko ma dwa i pół miesiąca a po skazie i alergi ani śladu. Najbardziej stracił na tym lekarz i był bardzo wkurzony jak się okazało że dziecko nie ma skazy i alerg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam zacząć czasami od siebie. Skaza białkowa może wcale nie wynikać jedynie ze spożywania białka prze dziecko ale równiez i z tego jaką dietę ma młoda mama. Mleko może alergizowac jeśli młoda mama karmi piersią ale jednocześnie pije mleko krowie ( alergeny przenikaja do jej mleka) Na tej stronie są dobrze opisane objawy skazy oraz to jak sobie z nią radzić: https://bialkowa.pl/ Zwykle wystarczy po prostu zmienić przyzwyczajenia oraz dietę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×