Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Gość magda9999
Ha Ha, czekałam i się poczekałam.... kolejnego listu z prośbą o dodatkowe dokumenty (takie same jak wcześniej, "zaliczyli" mi tylko paszport....) Dziewczyny co ja zrobiłam źle? Miałam z uczelni dyplom polski i angielski. więc zrobiłam ksero angielskiego i potwierdziłam u notariusza, plus pieczątki przetłumaczone. Moze oni chcieli żeby przetłumaczyła polski dyplom? Potem akt urodzenia, dostałam z urzędu międzynarodowy więc zaniosłam go ładnie na poczte i miałam potwierdzenie. Dalej police good conduct. w necie wyczytałam że to disclosure scotland, zapłaciłam 23 funtów za ten papierek i potwierdziłam go na poczcie. Jutro zadzwonie do nmc, ale jestem ciekawa Waszej opinii, jestem już zniecierpliwiona i zrezygnowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Magda nie wiem co oni kombinują ,ja wysłałam wszystkie potrzebne dokumenty,każdy jeden dokument potwierdzony notarialnie i każdy jeden przetłumaczony u tłumacza przysięgłego:świadectwo wysłałam maturalne,studium medycznego,zaświadczenie o niekaralności,2 zaświadczenia z izb pielęgniarskich,jedno o przebiegu pracy zawowdowej,drugie o zgodności moich kwalifikacji z dyrektywą unijną,paszport nie wymagał tłumaczenia ale potwierdzałam go notarialnie,moje polskie prawo wykonywania zawodu,to chyba wszystko,każdy dokument włożylam do koszulki,posegregowałam żeby nie mówili,że coś zginęło i oczywiście aplikację z NMC wypełnioną. Nie wiem magda co czego dokładnie się czepili,napewno ci napisali. Nie martw się przeanalizuj wszystko dokładnie i zadzwoń sobie do nich,zapytaj co jest nie tak. Pozdrawiam cię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda wszystkie dokumenty muszą być przetłumaczone całe plus pieczątki oraz tak jak pisałam potwierdzony każdy jeden notarialnie więc coś musiałaś mieć nie tak moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oni wprowadzają w błąd tym police good conduct. W Anglii tego się nie wydaje. Albo z Polski zaświadczenie o niekaralności, albo CRB. Ja wysłałam CRB, bo mieszkam w UK, a miałam aktualne do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja 2 dni temu wróciłam z Uk po interwiev..udanym zresztą, pracę dostałam, męża odwiedziłam(było bosko haha) teraz wysyłałam do szpitala otrzymane od menedżerki dokumenty i w styczniu lecę do pracy bardzo się cieszę i trzymam kciuki za resztę dziewczyn..Magda odezwij się co u Ciebie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda9999
Hej :) Ja byłam na wakacjach w Polsce, więc dałam sobie spokój z ta rejestracją tymczasowo. Dzwoniłam tam, pytałam się co jest nie tak. Gość mi ciągle powtarzał, że dokumenty muszą być "certified", a i że mam iśc na policje po police good conduct. No to dobra, tyle że jak wcześniej byłam na policji to właśnie dali mi namiary na scotland disclosure, na którą musiałam czekać miesiąc i wyrzuciłam 23 f w błoto. Ale ok nie przejmuje się, pójde we wtorek jeszcze raz, mając na uwadze to co pisała Mala L na 10 stronie. Acha... I chyba wiem, co robiłam wcześniej źle z dyplomem i aktem urodzenia ... Dyplom angielski zaniosłam do notariusza, potem do tłumacza, który przetłumaczył pieczątki, a następnie zrobiłam KSERO tego wszystkiego i takie wysłałam. A, z tego co ten gość mówił pieczątki muszą być oryginalne... A odnośnie aktu urodzenia, to wcześniej robiłam ksero tego aktu i zanosiłam na poczte, w celu potwierdzenia więc teraz po prostu wyśle im oryginalny. Tylko teraz mam pytanie... Akt jest międzynarodowy (nie ma potrzeby tego tłumaczyć prawda?), ale pieczątka urzędu stanu cywilnego jest po polsku oczywiście. Teraz się zaczęłam zastanawiać, czy tej samej głupiej pieczątki nie muszę tłumaczyć znowu? Gratuluje Majka, bardzo się ciesze, że dostałaś prace. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Magda dobry tłumacz przetłumaczy wszystko łącznie z pieczątkami a potem wszystkie potrzebne dokumenty zaniosłam do notariusza on sobie zrobił xero i podpisał,że są zgodne z oryginałem,nie mieli się w NMC do czego przyczepić,nie wiem jak to wygląda w Uk serio bo ja załatwiałam zaświadczenie o niekaralności z Pl w sądach rejonowych dostajesz to od ręki koszt 50 zł hehe.Nie poddawaj się trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda9999
Tylko widzisz,ja im już wcześniej wysłałam zaświadczenie z Polski o niekaralność. oczywiście przetłumaczone. Ale z tego względu, że przebywam w uk już od dłuższego czasu chcieli też angielskie. Ja już sobie wrzuciłam na luz i się nie przejmuje, miesiąc w tą czy drugą stronę mnie nie zbawi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie jak pisałaś doczepili się też do innych rzeczy...rejestracja zniechęca wiele dziewczyn z tego co wiem bo to jednak sporo załatwiania i nie ukrywam niemałe koszty tłumaczeń itd. wiem jak ja czekałam na pin niby oferty pracy były ale jak faktycznie pin dostałam to wszystko znacznie przyspieszyło taka naga prawda hehe jeśli chcesz to podam ci maila Magda zawsze kontakt będzie szybszy co prawda na kafeterii dziennie siedzę ale czasem mail lepszy chyba że masz też gg daj znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lisawilk
jestem pielęgniarką w Polsce i bardzo chciałabym pracować w UK, mam pytanie do Majka1307: jaka firma w Polsce Ci pomaga, bo ja jestem dopiero na początku tej długiej drogi do wymarzonej pracy ale potrzebuję pomocy bo nie moge sobie pozwolić na wyjazd w ciemno, ponieważ mam dwójkę dzieci które chcę zabrac ze sobą - no i męża oczywiście też:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Lisawilk w Polsce jest duża firma medyczna rekrutująca personel medyczny Promedica 24 z W-wy oni mnie od początku rekrutowali inna też dobra to LSJ ze Szczecina zaczyna się od wejścia na ich stronę i wysłania szczegółowych informacji o sobie,oddzwaniają,żeby poznać oczekiwania kandydatki co do preferowanej lokalizacji,pracy itd potem wysyła sie cv i wszystko powoli się toczy,najważniejsze jest jednak załatwienie nr pin czyli odpowiednika naszego numeru w rejestrze w izbach pielęgniaskich w Polsce bez tego o podjęciu pracy w Uk nie ma mowy a to troszkę trwa,mnóstwo dokumentów,tłumaczeń ale nie ma się co zrażać wszystko jest do przejścia w razie pytań mogę podać maila..serdecznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lisawilk
hej Majka1307 ja dostałam aplikację z NMC i właśnie jestem na etapie tłumaczenia swoich papierów, w przyszłym tygodniu podbije to u notariusza i po Nowym Roku chce to wysłac do Anglii i mam nadzieję że nie będę musiała niczego dosyłać, jak znajdziesz chwilę to napisz do mnie na maila, lisawilk26@yahoo.com,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie już też przyszedł PIN. Jestem zarejestrowana od 3 grudnia. Tylko u mnie w poradni nie ma pracy dla pielęgniarki na razie, więc wciąż pracuję jako Health Care Support Worker.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie pielegniarki :) ja tez dostalam odp z NMC jupi PIN juz mam tylko karte jeszcze mi wysla niebawem jestem po szostym interview na care assistant i wszedzie mi podziekowali masakra iskra gratulacje dziekuje za Twoje wskazowki jak rowniez merren, ktora sie tu wypowiadala wczesniej dzieki Wam wszystko poszlo bezproblemowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję ladybird otrzymania pinu. Zastanawiam się czego ludzie oczekują od care assistant skoro przeszłaś tyle interwiev i nic, co im konkretnie nie pasuje?Ja też miałam phone interwiev ale jako nurse w nursing home, czekałam ponad miesiąc na odpowiedź menegerki rzekomo mieli jakieś zebrania,narady,ileż można czekać..wiem Anglicy są specyficzni,mają czas...ale... Na szczęście pojawiła się kolejna oferta pracy w szpitalu,najpierw phone interwiev,potem face to face w Anglii w szpitalu. Oczywiście menegerce się o mnie przypomniało parę dni temu,ale ja pracę już mam,więc podziękowałam.Prowadziła mnie firma rekrutacyjna,wydaję mi się,że wszystko zależy od szczęścia,wymagań pracodawcy,zapotrzebowania na personel. Samemu się ciężko szuka pracy,ale moje interwiev to była normalna rozmowa. Niby tyle pracy jest a jak widać sami stwarzają progi nie do przejścia dla bardzo dobrych polskich pielęgniarek. Godne pożałowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też kartę mają przysłać, tylko numer dostałam. Co do pracy jako HCA czy HCSW, to ja na każde Interview poszłam, to dostawał propozycję pracy. Poza jednym miejscem, gdzie mi oddziałowa wprost powiedziała, że mam zbyt wysokie kwalifikacje do pracy jako Carer hehe. Próbuję się załapać jako Bank Staff, wysyłam swoje CV wszędzie. Nie chcę rezygnować z pracy w mojej poradni. No po prostu jest super, zwłaszcza jeśli chodzi o personel. Nigdy takiej ekipy nie miałam. Do tego dostałam aplikację jako bank interpreter, więc będę też tłumaczyć dla pacjentów w NHS. Super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja dostałam pin jednego dnia a następnego już przyszła karta...jak do bankomatu tylko bardzo miękka....przyklejona do listu,należało ją złożyć na pół i się skleiła takie pierdołki techiczne hihih pozdrawiam wszystkie dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zarejestrowałam się na stronie www.staffnurse.com, złożyłam kilka aplikacji i od rana nie mogę się odpędzić od dzwoniących do mnie agencji pracy. Będę próbować się zarejestrować z którąś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dostałam już kartę z PIN-em :) nie ma to jak nasze prawo wykonywania zawodu większe od paszportu hi hi :) to super iskra :) z poprzednim doświadczeniem zawodowym to nie masz co sie martwiś o brak pracy ja mam w poniedziałek interview musze sie dobrze przygotować bo ten brak pracy źle na mnie wpływa już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malarka58_58
Witam drogie koleżanki po fachu. Nie jestem już pierwszej młodości, ale wyjeżdżam w styczniu do męża do Londynu i tam będę chciała podjąć w niedalekiej przyszłości pracę jako pielęgniarka, na pewno na początku jako assistant care, a w międzyczasie będę rejestrowała się do NMC. Proszę Was o pomoc. Jak dobrze zrozumiałam z waszych dyskusji to oprócz wypełnionej application potrzebne są tłumaczenia na angielski z pieczątkami, ksero tych tłumaczeń z potwierdzeniem zgodności z orginałem, następujących dokumentów: Dyplom ukończenia Liceum Medycznego, Prawo wykonywania zawodu, zaświadczenie z naszych Izb Pielęgniarskich, zaświadczenie o niekaralności z Sądu, Akt Urodzenia, Akt Małżeństwa. Czy to wszystko wysyłamy drogą pocztową, czy można samej? proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O Magdalenoooo
Nie zarejestrujesz się po Liceum Medycznym jako pielęgniarka, co najmniej licencjat musisz mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merren
Na temat dokumentów do NMC: W moim przypadku miałam oryginał dyplomu z uczelni po angielsku, którego zrobiłam kopię potwierdzoną notarialne - to było proste. Jeśli zaś chodzi o wszystkie inne dokumenty takie jak akt urodzenia, które były uwierzytelnionymi przez notariusza kopiami tłumaczeń na angielski potrzebowali ksero oryginalnego dokumnetu w j.polskim. Dopiero, gdy mieli wszystkie papiery w jęz. angielskim i j.polskim wtedy mnie zarejestrowali. Ale to było w 2008. Sprawdźcie czy w Waszym przypadku też czegoś takiego mogą oczekiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merren
Do malarka58_58: Oczywiście, że można się zarejestrować po Liceum Medycznym, ale trzeba mieć odpowiedni staż pracy wtedy. Dokładnie nie wiem jednak jak to wygląda. Ale moja znajoma pracuje już 4 lata jako pielęgniarka w uk i jest właśnie po liceum medycznym. Załatwia się wszystko drogą pocztową, a informacje dokładne można uzyskać telefonicznie. Dane kontaktowe na stronie nmc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malarka58_58
Witam, ukończone Liceum Medyczne i 32 letni staż pracy dają możliwość pracy jako pielęgniarka w UK( weszły nowe przepisy), jeśli chodzi o dokumenty polskie to wykonać ksero tych dokumentów i potwierdzić u notariusza( a nie tłumaczeń)tak?, bo gubię się z tym, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość O Magdalenoooo
32 letni staż pracy? Tuż przed emeryturą? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malarka58_58
No jeszcze trochę lat mi brakuje, ale zmieniła mi się moja sytuacja rodzinna, chcę być z mężem , który w UK pracuje już 4 lata, a siły i chęci mam jeszcze by coś zmienić w swoim życiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×