Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Gość bea1971
Tą drogę znam, ale liczę na wypowiedzi osób które wiedzą coś na ten temat od strony praktycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj mozesz wyslac mailem request for an application form druk jest dostepny na stronie NMC, wypelniasz go i wysylasz mailem jednak aplikacja, ktora otrzymasz jest wazna tylko 6 m-cy a w tym czasie musisz skompletowac mase dokumentow i tlumaczen i potwierdzen kopii i musisz to wyslac przed uplywem czasu w tym dyplom ukonczenia studiow cala procedura byla tu wielokrotnie opisywana ktos tu chyba aplikowal z Polski i nie bylo problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bylam w nieco podobnej sytuacji po skonczeniu studiow aplikowalam z Polski jednak adres podalam z UK, gdzie mieszka moj maz, aplikacja przyszla i maz wyslal mi ja na Polski adres troche dookola ale sie udalo,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i pozdrawiam wszystkie forumowiczki! ja wyslalam dokumenty wraz z formularzem po 8 miesiacach. stad mam pytanie czy to wszystko jest wazne? zmartwilam sie ze to juz po czasie. jestem zakrecona. co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renata 35
Witam, rejestracja na pdleglosc jest jak najbardziej mozliwa-a nawet bym polecala ta droge, bo tak jak juz wspominano wczesnie-bedzie potrzebna cala masa roznych papierow, tlumaczen itd, czasami to trwa bardzo dlugo i tzreba uzbroic sie w cierpliwosc, bp warto-powodzenia. Wroce tylko na moment do tematu plac w Polsce-jezeli ktos uwaza, ze 2-3 tys to duzo jak na ceny jakie panuja w tym krau, to chyba nie wie co mowi, za takie pieniadze nie da sie godnie zyc, proporcje pomiedzy zarobkami a kosztami zycia sa delikatnie mowiac zaburzone. Ten kraj nie jest w stanie zapewnic ludziom pracujacym uczciwie normalnego zycia. Koncze, bo nie chce sie denerwowac-pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renata 35
radze tam jak najszybciej zadzwonic i dowiedziec sie czy je przyjecli czy odrzucili-innego wyjscia nie ma-a downo je wyslalas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokumenty wypełnione przez Izby ważne są przez 3 miesiące. Dostałam kartę z numerem PIN. Napisałam do NMC, że na początku grudnia otrzymałam list z informacją, iż ją dostanę i do tej pory nie doszła. Odpisano mi, że karta została wysłana 3 grudnia. Mój listonosz lubi gubić różne rzeczy, pewnie zaginęła. Wysłano mi drugą, ta dotarła. Tadam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyslalam je przed swietami, a dokumenty z izb mam z maja :( , pozostale dokumenty sa wazne po prostu do nich zadzwonie, dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jol.3
kurde nie wiem co robic poprosili mnie o police good conduct cert a wiem ze jest to odpowiednik crb ale nie ma zielonego pojecia jak ma to zrobic,bo podobno tylko pracodowca moze to zrobic,a ja chcialbym na wlasna reke,pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Anglii nie ma good conduct cert. Poproś o appliaction form i zrób CRB, jeśli jesteś w Polsce, weź z Sądu Grodzkiego zaświadczenie o niekaralności i przetłumacz na angielski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość j.ol3
no dobrze,czyli rozumiem ze mam isc na policje i zapytac o taki formularz tam?? mieszkam w Belfascie.wielkie dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość johny_bravo81
jak czytam te wasze wypowiedzi ze ielts potrzebny ze sie duzo nie zarabia to ja nie wiem juz kto to pisze moze ten kto nigdy w uk nie byl i nie pracowal jako pielegniarz/arka ja pracuje od 3,5 roku jako ww i nie zarabiam 1500 tylko wiecej i zadnego egzaminu z jezyka nie mialem jak i moi znajomi ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie niedawno sie zarejstrowalam w NMC i teraz szukam pracy poniewaz jestem "swiezo" po studiach i nie mialam doswiadczenia zawodowego jest mi troche trudniej . . . dostalam dzisiaj telefon z odpowiedzia na moje wczesniejsze wyslanie aplikacji no i: powiedziano mi ze musze przejsc "adaptation period" na uczelni ktora takie cos przeprowadza no i zglupialam bo wydawalo mi sie, ze jako czlonek UE nie musimy tego robic to jak to jest w koncu? ktos byl w podobnej sytuacji ? swiezo po studiach mial problemy ze znalezieniem pracy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renata 35
hej, ja mialam podobna sytuacje ale to bylo w poludniowej irlandii, musilam zaliczyc 6 tygodniowy adaptation course, ale moze dlatego,ze mialam kilkuletnia przerwe w wykonywaniu zawodu-moglas zapytac o co chodzi jak zadzwonili. Ja nie wiem jak to wyglada w Anglii ale w Irlandii msialam miec pracodawce, ktory potwierdzil, ze po tym kursie przyjmie mnie do pracy i jeszcze on za ten kurs placil, tzn kurs byl za darmo ale mnie musial placic normalna wyplate.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie, ten okres adaptacyjny dotyczy osob, ktore mialy przerwe w pracy - z tego co wyczytalam na stronie NMC; fest tez cos takiego jak preceptorship - 6 m-cy pracuje sie pod okiem drugiej pielegniarki i to jest dla osob ktore nie maja doswiadczenia ta osoba, ktora do mnie zadzwonila wyjasnila ze nie majac doswiadczenia zawodowego, po studiach w Polsce, musze przejsc kurs adaptacyjny na uczelni, mimo tego ze jestesmy w Unii,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żadnego kursu nie musisz przechodzić, ktoś Cię wprowadził w błąd. Tylko 6 miesięcy preceptorship, co jest do obejścia, jeśli zaczynasz pracę w nursing home. Ja chyba zrezygnuję na parę miesięcy z NHS. NHS oferuje preceptorship, ale tylko na oddziałach, a mnie się nie uśmiecha ciągnąć 7 nocek pod rząd. A tak tu się niestety pracuje. Dlatego chcę te miesięcy w domu opieki pociągnąć (nienawidzę). Żal mi mojej pracy w poradni jak cholera, ale nie ma etatu dla pielęgniarki i prędko nie będzie. No to co robić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chce_inaczej
witam serdecznie ..przeczytałam posty z ostatnich miesiecy i nie zauwazyłam zadnego dotyczacego połoznej...pracuje w Nursing Home juz kilka lat..mam dluga przerwe w wykonywaniu pracy poloznej,z tego tez powodu mialam problemy z zarejestrowaniem sie w NHS i otzrymaniem PIN-u.....teraz po zmianie pzrepisów jest to mozliwe ale napewno tez ograniczone jakimis warunkami ...dziaiaj weszłam na forum ..wiec sama nie dzwoniłam do NHS aby dowiuedziec sie co i jak....i do tego wszytskiego ..chcailabym pracowac jako pielegniarka a nie połozna(mam mozliwosci zatrudnienia sie w miejscu w ktorym pracuje ) ..niestety polozna nie za bardzo ma pole do popisu w Nursing Home...zwracam sie z prosba ...moze ktoras z Was maila podobna sytuacje ..i przeszła ja pozytywnie ..tzn ..zmienila specjalnosc ..moze ktoras z Was wie jakie sa warunki "takiej "zamiany...zaznaczam ze jako care assistant pracuje juz 5 lat ...a zmiana oprocz zmiany obowiazkow dotyczy tez zmiany wysokosci zarobkow ..co nie ukrywam ..jest dla mnie wazne ..pozdrawiam ...PS. do iskry_bozej...z tego co zdazylam pzreczytac ...Twoje starania i klopoty z rejestracja byly bardzo podobne do moich ..dlatego sadze ze znasz idealnie "specyfike" moich staran ...dziekuje za ewentualne uwagi i porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunimil
chyba nie ma takiej mozliwosci pielegniarka obecnie mozesz byc po skonczeniu studiow i to pozwala Ci zarejstrowac sie w NMC bez problemu poloznictwo to odzielne i calkiem odmienne studia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena27
Witam,mam pytanie ,ukończyłam licencjat położnictwa w 2005 roku,pracowałam przez 2 lata na oddziale położniczo-noworodkowym,za miesiąc wyjeżdżam do męża do Irlandii,mam pytanie odnośnie rejestracji w irlandzkich izbach,czy będę musiała zdawać jakiś test z języka angielskiego żeby otrzymać ich numer pin i prawo wykonywania zawodu?z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalaMAN
Ktos tam napisal ze do plusow pracy w NHS nalezy przedszkole za darmo. Czy to prawda? Prosze o odpowiedz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiek111
Witam mam pytanie odnosnie koncowej rejestracji. poniewaz dostalam list od NMC z LSA INFORMATION(ITP) nie wiem czy mam sie umowic z jakas polozna tu w mojej okolicy gdzie mieszkam?czy tylko przesłac im pieniadze i registration declaration of good health and good character form? Bardzo prosze o pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie niestety nie pomoge w sprawach rejestracji poloznych jest tu ktos z nowo zarejestrowanych i juz pracujacych :) ?? ja nie moge jak na razie znalezc pracy . . . wszedzie chca doswiadczenia i nie oferuja czesto preceptorshipu :( jak na razie pracuje w nursing home . . . jako care assistant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie odnośnie wypełnienia aplikacji nie wiem co wpisać na ostatniej stronie tego formularza tam są takie tabelki i nie wiem co wpisać w appointment and area of practice-nie wiem czy to chodzi o praktyki w czasie studiów?później Qalifikation, date of registration, part of registration, registration number??? aha i jeszcze jedno tam jest pytanie Please tick the box if jou reqiire temporary registration???pomóżcie bo chce to w końcu wysłać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze jedno czy mam też wysłać ksero dokumentów po polsku?bo tak ktos wcześniej pisał??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iskra_boza wczesniej napisala: "W rubryce licensing authorities wpisałam swoje Izby pielęgniarskie. PART of REGISTER nie wpisałam nic. Dalej napisałam Bachelor of Science in Nursing. I dokładną datę obrony pracy licencjackiej, która jest na dyplomie." ja zrobilam tak samo i zostalo to zatwierdzone wyslalam kopie polskich dokumentow, ktore rowniez byly potwierdzone, w moim przypadku przez prawnika (solicitor), czyli tak: kopia polskiego dokumentu+kopia tlumaczenia wszystko potwierdzone (zgodnosc z oryginalem) pieczatka przez prawnika nie prosili o akt malzenstwa ale i tak wyslalam, tak na wszelki wypadek i zatwierdzili moje dokumenty za pierwszym razem powodzenia :) ja na razie ubolewam z powodu braku pracy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok dzięki za info mam nadzieję że się mi też się uda za pierwszym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wczoraj dostałam pracę. Niestety u mnie w poradni nie ma etatu dla pielęgniarki :( muszę na jakiś czas zrezygnować z pracy w NHS. Dostałam pracę w 3 gwiazdkowym domu opieki. 11,80 na godzinę, więc nie najgorzej, 38.5 godz tygodniowo. Zobaczymy, jak będzie. Oferują preceptorship, a tego właśnie potrzebuję jako nowo zarejestrowana pielęgniarka. No i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam jeszcze pytanie-czy trzeba wysyłać tłumaczenie prawa wykonywania zawodu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×