Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Magda, odpuść sobie nursing home. Residental Care Home - to jeszcze ujdzie. Praca w nursing homie to ciężka harówka. I często, gęsto smród, brud i pielęgniarki z przerośniętym ego. Jak się dowiedzą, że też jesteś pielęgniarką, to Ci skutecznie mogą uniemilić życie. Ja wytrzymałam 2 miesiące w nursing home. Nigdy więcej! Zaczęłabym od NHS. Sama pracuję dla NHS od roku. Oni wymagają NVQ2 (miałam z residental care home), albo chęci do zrobienia NVQ w ciągu roku. Przynajmniej człowieka traktuje się tu z godnością. Co prawda w niektórych care home'ach (nie nursing home) można więcej zarobić i wcześniej awansować. No, ale to już Twój wybór. Z domów opieki polecam organizację MHA- http://www.mha.org.uk/HomePage.aspx. Pracowałam dla nich prawie półtora roku, awansowałam po 4 miesiącach. Godna polecenia jest też ta http://www.orchardcarehomes.com/, dla nich pracowałam przez agencję. Około roku, jako Senior Care Assistant. Fajnie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc.planuje podjac prace pielegniarki w anglii.jestem juz tam zarejestrowana ale mam dluzsza przerwe w pracy niz 5 lat i musze zrobic tam 12 tyg powrotny do praktyki kurs.czy ktos wie jak ten kurs wyglada i czego mam sie spodziewac? bardzo prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc.planuje podjac prace pielegniarki w anglii.jestem juz tam zarejestrowana ale mam dluzsza przerwe w pracy niz 5 lat i musze zrobic tam 12 tyg powrotny do praktyki kurs.czy ktos wie jak ten kurs wyglada i czego mam sie spodziewac? bardzo prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda9999
dziekuje za informacje :) to bede probowala szukac pracy najpierw w nhs. hmmm tylko pewnie ta rejestracja zajmie mi dłuzej niz myslalam... :( a ja sie cieszyłam ze jeszcze 2 miesiace i bede pracowac jako pielęgniarka. Dzisiaj dostałam list z NMC. Proszą mnie o dodatkowe dokumenty: - certified copy of nursing diploma - certified copy of the passport - certified copy of police good conduct -certified copy of birth certificate i zlapalam doła. No bo niby jakim cudem? przecież wysłałam im wszystkie dokumenty miesiąc temu, więc czemu oni nagle prosza o dodatkowe? kazda z Was tak miała? czy po prostu mam pecha? I nie rozumiem.. przecież wysłałam kopie dyplomu z syplementem, wysłałam ksero dowodu, zaświadczenie o niekaralności z Polski. Więc o co chodzi? nie no kicha :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda9999
O świetnie.,. wyczytałam ze za to police good conduct bedzie mnie kosztowało 131 funtów i bede musiała czekać ok miesiąc czasu. musze im wysłac paszport. aha no a później jeszcze zrobić kopie paszportu potwierdzona notarialnie. nie no bosko... wrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda9999
a nie coś mi się pochrzaniło,to nie to, nie 13 f1. buuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Police good conduct- dla osób mieszkających w Polsce: bierzesz zaświadczenie z Sądu Grodzkiego o niekaralności. Chyba w tym samym dniu to jest wydawane, grosze kosztuje. Mieszkając w UK przedstawiasz CRB. Ja też dostałam z NMC list w zeszłym tygodniu, że chcą Certified Copy of Passport no i ten good conduct. Wysłałam poprzednio dowód. Co do good conduct szukałam w necie i wyczytałam, że UK Police do not provide good conduct certificate. Odpowiednik to CRB. Wysłałam w sobotę. A te kopie dyplomu i suplementu to wysłałaś potwierdzone przez notariusza? Muszą być potwierdzone przez notariusza, a pieczątki przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego. Jak się mieszka w UK to kopie mogą być potwierdzone na poczcie- Post Offcie ID check. Kopiuje się w domu co trzeba, drukuje ze strony Post Office aplikację i zanosi na pocztę. Koszt 7 funtów, można jednorazowo do 3 dokumentów potwierdzić. Dla porównania kopia z pieczątką prawnika w UK kosztuje ok 70 funtów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda9999
Dziękuje za szybką odpowiedź :) Moja sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ termin ważności paszportu mi się kończy z dniem 2 listopad. więc najpierw będę musiałam złożyć wniosek o wydanie nowego paszportu ( 5 tygodni ) :( i dopiero CRB ( tam się wysyłało paszport prawda?) Ale teraz kolejny problem, wyczytałam że to pracodawca składa wniosek o sprawdzenie niekaralności, że nie można indywidualnie się starać więc ja jestem w kropce. Iskra jak Ty to rozumiesz? Jak ja im wysyłałam zaświadczenie z polski o niekaralności to było ono oczywiście przetłumaczone i poświadczone notarialnie, to samo było z dyplomem.... wszystko cacy więc o co chodzi ;/ Dzięki za info odnośnie poczty nie wiedziałam o tym, wiec jak już będęDziękuje za szybką odpowiedź :) Moja sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana, ponieważ termin ważności paszportu mi się kończy z dniem 2 listopad. więc najpierw będę musiałam złożyć wniosek o wydanie nowego paszportu ( 5 tygodni ) :( i dopiero CRB ( tam się wysyłało paszport prawda?) Ale teraz kolejny problem, wyczytałam że to pracodawca składa wniosek o sprawdzenie niekaralnosci, że nie można indywidualnie się starać więc ja jestem w kropce. Iskra jak Ty to rozumiesz? Jak ja im wysyłałam zaświdczenie z polski o niekaralnośc to bylo ono oczywiscie przetłumaczone i poświdczone notarialnie, to samo było z dyplomem.... wszystko cacy Dzieki za info odnośnie pcozty nei wiedziałam o ty, wiec jak już bede miala przełumaczony akt urodzenia i nowy paszport to pojde tam i skorzystam z ich usług (różnica kolosalna pomiedzy nimi a prawnikiem!) Ok więc zarys planu: nowy paszport (5-6 tyg)---> CRB (?????)+ akt urodzenia + kopia paszportu (wszystko potwierdzone na poczcie ) miała przetłumaczony akt urodzenia i nowy paszport to pójdę tam i skorzystam z ich usług (różnica kolosalna pomiędzy nimi a prawnikiem!) Ok więc zarys planu: nowy paszport (5-6 tyg)---> CRB (?????)+ akt urodzenia + kopia paszportu (wszystko potwierdzone na poczcie ) No to super, prędzej jajo zniosę niż to pozałatwiam do wiosny.. ;) pozdrawiam i dziękuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda9999
ojoj coś mi się zdublowała moja wypowiedź sorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie u mnie dopiero siostra odebrala aplikacje NMC z pieczatkami z polskiej Izby i poszlo do tłumaczenia z tego co wyczytałam na stronie NMC na poczcie potwierdzaja zgodnosc kopii z oryginalem tylko paszportu, aktu małżenstwa i aktu urodzenia "In addition, we accept certification of the following identification documents from the UK Post Office identity checking service: Passport Birth certificate Marriage certificate The certifying authority must confirm they have seen the original document. They must state their full name, profession and stamp and sign the document. We cannot accept faxes and subsequent photocopies of certified documents." tu jest link: http://www.nmc-uk.org/Registration/Joining-the-register/Trained-in-the-EU-or-EEA/Supplying-documents-to-support-your-application/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iskierka boza
Ja znów w pociągu, jak ten Jaś Wędrowniczek ;) Do Magdy: paszport masz ważny, wysylasz kopie, wiec na co czekać 5 tyg? Nie szkoda czasu? Do biedronki;) ja wyslalam odpis dyplomu który miałam z uczelni. Nie kopiowalam napisałam im ze mogą go zatrzymać bo mam 3. Odeslali z informacja, ze go skopiowali. Dowód i prawo wykonywania zawodu kopiowalam na poczcie. Paszport i kartę rezydenta tez. Przyjęli. Pzdrawian!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fufelek
Witam. Piszę w sprawie rejestracji pielęgniarskiej w Irlandii.Złożyłam swoją aplikację 16 miesięcy temu.Jestem absolwentką LM i posiadam wymagany okres praktyki czyli 5 lat pracy w ostatnich 7.Polskie Polskie Izby Pielęgniarskie potwierdziły to pismem wysłanym do Irlandii.Tak zwana zgodność z dyrektywą.Niestety otrzymałam pismo z Irlandii o konieczności odbycia stażu adaptacyjnego w Irlandii po ukończeniu którego podjęta zostanie decyzja o ewentualnej rejestracji.U tu moje pytanie.Po co wiec Polskie Izby wystawiły mi pismo z którego wynika że moje wykształcenie jest wystarczające?Co mogę zrobić w tej sytuacji?Proszę o pomoc. Pozdrawiam Katarzyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niezdecydowana 1
Witam,wiem ze juz podobne pytania padaly tu na forum ale czasami byly udzielane tylko aroganckie odpowiedzi.Swoje watpliwosci kieruje szczegolnie do Iskierki Bozej,bo widze,ze chetnie odpowiada na pytania i ma na ten temat pojecie;)JEstem studentka 3 roku studiow licencjackich.PO studiach rozwazam wyjazd do Irlandii Północnej poniewaz jest tam wiekszosc mojej rodziny.Bardzo chcialabym rozpoczac tam prace w szpitalu,bo tak jak napisal Iskierko w takich nursing house moga mnie tylko zniechecic.Tylko tak szczerze,czy sa wogole na to jakies szanse?Z drugiej strony chcialabym zrobic studia mgr tylko zastanawiam sie czy to ma jakies wazne znaczenie w Irlandii?czy wystarcza w zupelnosci studia licencjackie?Aha i jeszcze pytanko czy NHS to jakas agencja pracy dla pielegniarek?NMC to odpowiednik naszej IZby prawda? z gory dziekuje za odp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niezdecydowana, ja bym chętnie Ci pomogła, ale ja nie mieszkam w Irlandii, tylko w UK. Nie mam bladego pojęcia o pracy pielęgniarki w Irlandii, ani wymaganiach odnośnie rejestracji. Przykro mi. NHS to angielska państwowa służba zdrowia. National Health Service, największy państwowy pracodawca w UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polska pielęgniarka z licencjatem może bez problemu pracować w brytyjskiej służbie zdrowia. NMC to odpowiednik Izb rzeczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, jak to jest z językiem? Trzeba go naprawdę dobrze umieć od samego początku żeby mieć tam szanse na pracę jako pielęgniarka...? No i jakie są rzeczywiste zarobki pielęgniarek tam? Bo z tego co czytałam to ok 11-12 funtów/h. To dużo, moi znajomi zarabiają 6/h i nie narzekają a jeszcze coś sobie mogą odłożyć. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie niezdecydowana1 ja mieszkam w Irlandii Polnocnej skonczylam licencjat pielegniarstwa niedlugo bede wysylac aplikacje do NMC szukam pracy na razie w domach opieki i jak na razie jestem juz ponad miesiac bezrobotna :( zapisalam sie na kurs angielskiego i ciagle szkole jezyk iskra boza polecala prace dla NHS ale niestety jest tutaj ciezko cos znalezc albo ja szukam zle :O jest to mozliwe tylko przez strony internetowe www.hscni.net - przez ta szukam tu w Irlandii Polnocnej wszystko jest inaczej teraz zastanawiam sie nad wyjazdem do Anglii pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha, jeszcze jedno mialam okazje rozmawiac z pewna pania ktora zajmuje sie rekrutacja miedzynarodowych studentow na pielegniarstwo na jednej z uczelni w Irlandii Polnocnej powiedziala ze studentom, nawet po studiach magisterskich jest ciezko znalezc prace w szpitalu ale za to w domach opieki jest mnostwo ofert dla pielegnierek a zarobki tez niezle jednak bez doskonalej znajomosci jezyka nie podjelabym sie pracy w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez dobrej znajomości języka nie da się przejść interview. Każdej osobie, która chce pracować jako pielęgniarka, a ma wątpliwości co do poziomu angielskiego, doradzałabym szukanie pracy jako Health Care Support Worker/HC Assistant w szpitalu. Najważniejsze jest zapoznanie się z żargonem medycznym i procedurami. To wszystko było dla mnie czarną magią. Te wszystkie HODU, TTU, TTO, CCU, ICU, CD, kim jest Locum Consultant, a kim Consultant, itp itd. Praca jako HCSW dała mi bardzo dużo, zwłaszcza jeśli chodzi o język, żargon i strukturę NHS. NHS to największy pracodawca w UK. Plusy pracy dla NHS są spore. 80% zarobków przy wypłacaniu emerytury, kontrakty na czas nieokreślony, ubezpieczenie (zależnie od Trustu), przedszkole dla dzieci za darmo, zniżki na bilety, 10% zniżki w Dorothy Perkins :D Minus- nie płacą za "overtajmy". Nadrobione godziny można sobie odebrać. Zarobki w szpitalu to band 5, dla Staff Nurse, czyli 21-25 tysięcy rocznie. Czyli ok. 12 funtów. Pracując na oddziale po 20 jest stawka nocna, chyba do 6 rano. Weekendy płatne ekstra, święta płatne ekstra. Ja pracuję w Outpatients, czyli zespole poradni przy szpitalu. Praca od poniedziałku do piątku, święta wolne. Nie mam żadnych dodatków, goła pensja. Ale mnie to pasuje, bo nie lubię pracować w weekendy, a nocek nie znoszę. Jak mam ciśnienie na wydatki, to biorę sobie dyżur w domu opieki, przez agencję. Co roku NHS przewiduje kilkuprocentową podwyżkę dla pracowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do iskry bozej
Mieszkam w Uk od kilku lat, pracuję w domu opieki.Od jakiegos roku chodzi mi po głowie aby iść na studia pielęgniarskie.Skończyłam jedne w Polsce ale wolę pracę z ludźmi niż z papierami (administracja).Fakt, nie chce się bardzo ale może warto. Czy wiesz coś może na temat tych studiów? boje się że sobie nie poradzę mimo że w Polsce uczyłam sie dobrze.Angielski niby znam ale z żargonem medycznym mogę mieć problem...Chciałabym ale mnóstwo we mnie wątpliwości, obaw.Słyszałam że można je zacząć we wrześniu i w marcu. Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie wiem za bardzo. Ja kończyłam studia w Polsce. Wiem tyle, że są bezpłatne, dużo praktyk, za wszystkie płaci NHS. Studia trwają 3 lata, kończą się uzyskaniem dyplomu pielęgniarki, dodatkowe pół roku pracy na uniwerku i ma się degree. Podczas składania aplikacji na studia składa się też dodatkowe podania o bursary (bezzwrotna pożyczka na dojazd, zakwaterowanie itp, coś jak nasze stypendium, moje koleżanki mają po 6tysięcy funtów rocznie przyznane), zniżkę na dojazdy itp. O ile ja miałam egzaminy co semestr, one miały raz na rok. Więcej jest pisania esejów, wypełniania dzienników praktyk, robienia jakichś prezentacji. Tylko żeby obcokrajowiec został przyjęty na studia, musi zdać egzamin IELTS. Nie wiem, na ile punktów. Chyba ogólnie ciężko nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do iskry bozej
dzięki za pomoc, muszę się nad tym zastanowić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia st
czesc dziewczynki, mam pytanie,skonczylam studium pielegniarskie 5 lat temu,nie zrobilam stazu bo wyjechalam do uk,jak myslicie mam jakies szanse,czy musze zaczac studiowac tu od poczatku pozdrawiam serdecznie wszystkie pielegniarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcąc podjąć pracę w zawodzie pielęgniarki w UK, musisz się najpierw zarejestrować. Aby się zarejestrować, będąc tylko po studium, musisz mieć co najmniej 3 lata pracy w zawodzie w ciągu ostatnich 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam prośbę do iskry_bożej pisałam do Ciebie na pocztę ale chyba podałaś błędny adres bo nie mogę do Ciebie wysłać wiadomości. Czy mogłabyś podać mi poprawny?ponieważ mam pare pytań a jesteś najbardziej zorientowana w temacie. Dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Medyk35
Witam do Uk przyjechalem zaraz po otwarciu granic zaczynalem od Senior Care Assistant w 2007 zaczakem prace jako nurse w domu opieki gdzie pracuje do dzis jako Nurse i House Trainer i dodatkowo w szpitalu na ICU na part time i nie zgodze sie z paniami ktore pisza ze po liceum nie mozna pracowac jako pilelegniarki mam znajoma ktora po liceum jest tutaj pielegniarka a praca do szpitala tak zgadza sie wymagaja doswiadeczenia jako pielegniarka w UK zaden IELTS dla czlonkow unii nie jest potrzebny wszystko okaze sie w praniu na interview w razie jakichkolwiek pytan udziele odpowiedzi prosze pisac na medyk22@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×