Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Acha, jeszcze nie odebrałam prawa wykonywania zawodu. Dopiero jak dostanę aplikacje z NMC to się wybiore do Izby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jestem zarejestrowana w Izbach od 2002, a od 2006 mieszkam w UK. Nie opłacałam więc składek przez ostatnie 4 lata. Zaświadczenie o dobrym zdrowiu i charakterze dostałam z Izb z dniem 18 czerwca tego roku. Jestem w trakcie tłumaczenia pieczątek na angielski. Ksera ode mnie nie przyjęli, zażądali oryginału do wglądu. Ksero zrobiono na miejscu i podbito że zgodne z oryginałem. Zaległe składki musiałam zapłacić. Wg ustawy jest to opłata za ostatnie 3 lata- prawie 700 zł. Dlatego jeśli ktoś był wcześniej w Izbach zarejestrowany i przestał płacić- musi wszystko uregulować. Inaczej nie wydadzą zaświadczenia. Dwa wnioski dostępne są na stronie Izb. O uznaniu kwalifikacji i przebiegu zatrudnienia. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To oczywiste, że jak się rejestruje, to nie płaci się żadnych składek zaległych. Miałam na myśli osoby, które są zarejestrowanymi pielęgniarkami, a mieszkają zagranicą i nie opłacają składek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neladama
Jesli chodzi o moje wcznsiejsze wypowidzi Chodzilo mi o to ze pracolam po szkole dokladnie 3 lata temu przez rok ale od tych 3 lat nie pracowalam nigdzie w UK Siedze i wychowuje synka Chce isc do pracy ale najpierw chcialam w ogole rozpoczac rejestracje zeby juz sobie trwala a ja szukam pracy Zadzwonil do mnie agent i powiedzial ze jesli ostatni raz pracowalam 3 lata temu (ukonczylam licencjat) to nie mam szans na rejestracje w NMC i teraz nie wiem czy ciagnec dalej to wszytko bo musze specjalnie jechac do PL zeby pozalatwiac papierki czy poprostu zostawic to i najpierw szukac pracy jako opiekun osob a pozniej probowac sil Nie zostalo mi wiele czasu bo z tego co wiem to po 5 latach traci sie prawo wykonywania zawodu :( Wiec zostaly mi 2 lata Co o tym sadzicie Prosze o jakas rade bo jestem w kropce i juz sama nie wiem co robic PS Szukanie w Anglii pracy teraz tez ni nalezy do prostych Wszedzie wymagaja doswiadczenia a ja dla niech go nie posiadam Mimo praktyk i pracy w PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od 2008 roku licencjat zrobiony po 2004 roku jest automatycznie uznawany w UK. Moja koleżanka skończyła studia i od razu przyjechała do UK. Zarejestrowała się bez problemów i pracuje w domu opieki. Twój agent albo nie wie co mówi, albo ma w tym jakiś cel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawa wykonywania zawodu się nie traci. Jest wydawane raz na całe życie. Stracić je można tylko dyscyplinarnie. Po 5 latach odbywa się tylko kurs zakończony egzaminem. Boże, skąd wy macie takie wiadomości? Proponuję Ci zabrać się za rejestrację. A praca jest. Możesz próbować na stronie NHS. Ja pracuję dla państwowej służby zdrowia właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dostałam dziś aplikację z NMC :) poszłam więc do Izby Pielęgniarek odebrać prawo wykonywania zawodu i chciałam zostawić aplikacje do wypełnienia a tu się okazało, że muszę przetłumaczyć z angielskiego na polski te rubryki gdzie mają być pieczątki i podpisy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neladama
Dziekuje bardzo za informacje Jesli chodzi o to co si dowadywalam to wlasnie wszystko mi nie pasowalo i dlatego pisze na tym forum Gdzie dzwoni lub sie pytam kazdy podaje inna informacje a juz na pewno agent z ktorym rozmawialam Jeszcze raz dzieki i bede informowac o moich postepach z rejestracja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_ladybird_, to widocznie w Twoich Izbach nikt nie zna angielskiego. Masakra. Ja nic nie musiałam tłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neladama
_ladybird_ a do jakich Izb nalezysz w Polsce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam neladama OIPIP w Słupsku (woj. pomorskie) Mam jeszcze pytanie: na ostatniej stronie aplikacji NMC jest "Details of Registration and Practice" trzeba tam wpisać doświadczenie zawodowe, którego niestety jeszcze nie mam. Na odesłanie aplikacji jest 6 m-cy, czy lepiej by było jeszcze w tym czasie podjąć się pracy, w Nursing Home, i wpisać tam chociaż taką praktykę, czy wysyłać od razu, z pustą rybryką ? czy ma to jakieś znaczenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypomnę jeszcze raz, co napisałam powyżej. Od 2008 roku licencjat uznawany jest AUTOMATYCZNIE, staż pracy niewymagany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neladama
U mnie nie ma problemu z jezykiem ang ale chyba bede musiala zaplacic za czlonkostwo w izbach :( Nie wiem ile to jest przez 3 lata Mam tylko nadzieje ze to mi nie przeszkodzi w zalatwieniu wszystkiego Mam jeszcze pytanie czy ktos wie ile sa wazne te dokumnty ktore przyszly do wypelnienia z NMC bo cos mi sie wydaje ze nie dam rady zalatwic tego wszystkiego w jeden tydzien tym bardziej ze bede musial jechac do PL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iskierka-boza
Dokumenty 6 miesięcy, od wypełnienia przez Izby- 3 miesiące ważne. Opłata za składki 680 zł za 3 lata. Tyle placilam w czerwcu. Ostro, trzeba było zawiesić prawo wykonywania zawodu. Ale kto to wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich którzy wypowiedzieli się do tej pory na tym forum i chciałabym do Was dołączyć.Z tego co udało mi się tu wyczytać widzę że bardzo obeznana w temacie jest iskra_boża. Super że są osoby które tak chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami i wiadomościami. chciałabym Was prosić o poradę:jestem pielęgniarką po LM.Mam 6 letni staż pracy w Polsce(pracowałam w przychodni, w szkole, w domu opieki społ. oraz w szpitalu na oddz.wew.). W Anglii jestem od niespełna 4-ech lat i jak dotąd nie próbowałam swoich sił w zawodzie a bardzo bym chciała i nawet mam jakieś 97% potrzebnych dokumentów(z tłumaczeniami włącznie).Wyjeżdżając z Polski przetłumaczyłam dokumenty z myślą że pewnego dnia zacznę tu pracować w zawodzie.Przez okres 3 lat pobytu w UK pracowałam jako pomoc domowa u Anglików w prywatnych domach i jednocześnie chodziłam do collegu na angielski -naukę zresztą dalej będę kontynuować od września.W miarę możliwości próbowałam dowiedzieć się co i jak ale każdy mówił co innego.Ostatnio postanowiłam zadzwonić do NMC i zapytałam jaką mam szansę na pracę w zawodzie.Przedstawiłam sprawę ipo czym powiedziano mi że muszę się zarejestrować(przyznali mi PRN i przysłali aplikację do rejestracji)a potem tylko szukać pracy.Brzmiało to jakoś zbyt prosto ale nabrałam nadzieji, jednakże po tym co tu przeczytałam mój entuzjazm opadł troszkę.Nie wiem czy kontynuować dalej tą rejestrację czy się wstrzymać bo właśnie miałam zamiar lecieć do Polski z aplikacją ale nie wiem czy warto skoro mam tylko LM. POMÓŻCIE I DORADŹCIE PROSZĘ WAS BARDZO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do iskra_boża wyczytałam wyżej że zrobiłaś pomostówkę za pomocą PUW. Czy mogłabyś napisać jak tego dokonałaś? Myślę że dobrze zrozumiałam i że zrobiłaś ją za pomocą internetu-czy to wogóle możliwe a jeśli tak to w jaki sposób i jak to wyglądało? Wyczytałam w necie że teraz pomostówkę można zrobić w 2 semestry lub 1150 godzin, a może wiesz czy nie dałoby się tego zrobić tu na miejscu w UK w jakiejś angielskiej uczelni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iskierka-boza
Niezalogowana, bo w drodze do pracy. Rysiatko, po LM nie zarejestrujesz się w NMC. Co do PUW to były to prawie 2 lata ciężkiej pracy i latania do Polski zarówno na zjazdy, jak i na praktyki. Nawet 6 tygodniowe. Ale studiowalo się super, warto było. Niestety od tego roku PUW nie organizuje już studiów na tym kierunku. Można zrobić pomostowke na AHE w Łodzi, to ta sama uczelnia, ale chyba zjazdy są co 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iskierka-boza
Nie wiem, co Ci poradzić. Kontynuowalabym rejestrację. Może NMC Cię pokieruje na jakiś kurs dla osób z zagranicy. Niektóre uczelnie w UK takie organizują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Ci bardzo iskierko-boża za radę. Cały czas się zastanawiam czy nie byłoby warto zrobić tej pomostówki szczególnie że teraz trwa tylko 2 semestry więc może dałoby się jakoś przemęczyć ten rok.Szkoda tylko że jest ona darmowa tylko dla pielęgniarek pracujących a te bez pracy i które robią w kraju wolontariat muszą płacić.Nie zarabiamy i mamy pod górkę bo 2200 za semestr to dla mnie kupę kasy szczególnie ze mój mąż stracił prace i jest na zasiłku :( a mamy jeszcze dwoje dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iskierka-boza
Ja w październiku zaczynam studia magisterskie, pedagogika ale co do specjalności, to jeszcze zobaczę. Albo promocja zdrowia i wczesne wspomaganie rozwoju, albo terapia psychopedagogiczna. W Polsce pracowałam na onkologii dziecięcej i chciałabym robić coś podobnego tu, w UK. Najpierw jednak popracuje jako pielęgniarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Irlandii Polnocnej pielegniarka zarejestrowana z certyfikatem zarabia w domu opieki ludzi starszych ok. 25 na godzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda99999
hej mam pytanie. chce wypelnic aplikacje i nie wiem co mam wpisac w rubryce licensing authorities. co mam wpisac w PART of REGISTER, aha i qualification? wpisac nurse czy bachelor of nursing? i jeszcze w w czesci z edukacji trzeba wpisac date, wystarczy miesiac i rok czy dokladna date? uzupelnie tylko to i jupi wysylam :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W rubryce licensing authorities wpisałam swoje Izby pielęgniarskie. PART of REGISTER nie wpisałam nic. Dalej napisałam Bachelor of Science in Nursing. I dokładną datę obrony pracy licencjackiej, która jest na dyplomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda99999
dziekuje :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda9999
czy oni przysla mi list, że wszystko w porzadku z moimi dokumentami?? czy dopiero pod sam koniec rejestracji wysla list że mam zaplacic? czytalam inne forum i tam dziewczyny twierdza ze nie warto isc od razu pracowac do szpitala poniewaz mozna sie pogubic i sobie nie poradzic. radza isc najpierw do nursing homu, zdobyc min 6 mc doswiadczenia i dopiero potem probowac w szpitalu. co o tym mysliscie? ja osoboiscie wolalabym zaczac od razu od szpitala nhs tylko nie wiew czy to bedzie mozliwie.... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) ja już jestem w UK, ale nadal czekam na dokumenty - aplikację NMC z pieczątkami z mojej polskiej Izby; mam nadzieję, że nie będę miała z tym problemów - chociaż musiałam przetłumaczyć tą stronę z Good Health i Good Character, a pani z Izby, która przyjmowała ode mnie aplikację była mało zorientowana o co w ogóle tam chodzi szukam pracy właśnie, na początek, w jakimś nursing/care home muszę podszkolić angielski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×