Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Gość gość
to idź do odzinnego, to cyba żaden provblem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zachęcam do wypełnienia ankiety do mojej pracy. Ankieta jest na temat przygotowania pielęgniarek do sprawowania opieki nad pacjentami innych kultur. W zamian chętnie odpowiem na pytania dotyczące rejestracji w NMC ponieważ sama niedawno przechodziłam przez to :) http://moje-ankiety.pl/respond-80967.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze to byc lekarz rodzinny jak i lekarz medycyny pracy. Nie ma znaczenia ze ten lekarz jest internista (mnie tez podbijal lekarz internista). Wazne zeby sie podbil mozna tez przybic dodatkowo pieczatke przychodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak z facetami na tych studiach? Ile procent studentów średnio stanowią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mhmmmmmmmmmm
U mnie na pierwszym roku bylo 7 w 80 osobowej grupie. Na 3 roku ostalo sie 6 w 70 osobowej grupie. Nie ma nas tutaj za dużo, ale powoli coraz wiecej osób próbuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas było kilku na początki na ponad 200 osób, skończyło w sumie 144 w tym 2 facetów. Ale zauwżyłam, że pacjenci bardzo pozytywnie reagują na pielęgniarzy, szczególnie starsze Panie, co mnie zdziwiło. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy najpierw dałyście/daliście do podpisu ten wniosek lekarzowi, czy paniom w izbach, czy nie ma to znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja najpierw poszlam do lekarza rodzinnego a potem do izb bo moje izby podbily to dopiero na comiesiecznym zebraniu i czekalam na to kilka tygodni (zapytaj w swoich izbach o to i jeszcze musisz wybrac potwierdzenie kwalifikacji zgodnie z dyrektywa unijna i jak pracowalas w zawodzie to tez musza wydac dokument potwierdzajacy) Lekarz podbijal mi jedna sekce tam gdzie good health a izby podpisaly mi kolejne sekcje podbily mi sie w dwoch miejscach dogadaj sie z nimi czy tez Ci tak zrobia ale powinny bo tam jest wyraznie napisane ze moze to takze zrobic upowazniony do tego pracownik izby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki! A z jakiej izby jesteś? Ja z Katowickiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jetem z izby nowosadeckiej :) Powodzenia i wytrwalosci bo troche trzeba sie za tym wszystkim ochodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pod punktem 5 jest adnotacja, że jeśli ma sie wypełnione na kolejnej stronie declaration of good health i good character, to nie trzeba mieć wypełnionego punktu 5... czyli wychodzi na to, że lekarz nie jest tak naprawdę potrzebny, jesli izby wypełnią te dwa miejsca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byc moze ja zrobilam tak jak opisalam wczesniej bo wolalam miec wszystkie sekcje uzupelnione i NMC zaakceptowalo moj formularz. Nie mieli zadnych zastrzezen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli lekarz nie podbije zaświadczenia o stanie zdrowia to Izby też nie mogą tego zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki, a czy suplement do dyplomu też tłumaczyłyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tlumaczylam bo chcialam dostac PIN jak najszybciej a z tego co slyszalam zdarzaly sie sytuacje ze NMC prosilo o dostarczenie suplementu i wtedy caly proces rozciaga sie w czasie. Jezeli Ciebie nic nie ponagla mozesz sprobowac nie wysylac suplementu (tlumaczenie jest bardzo drogie) moze akurat zaakceptuja Ci bez tego a jak cos to im doslesz ale jak mowie to zalezy od sutuacji ja jestem tegoroczna absolwentka i chcialam jak najszybciej wyjechac do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NIE TRZEBA ŻADNEGO SUPLEMENTU, NA BANK! ja niedawno to załatwiałam, nie dałam suplementu i dostałam pin bez żadnych problemów. Idiotycznie gadanie ludzi, którzy nie potrafią czytać formularza. Żałosne...nic nie osiągną tacy idioci co nie czytaja i na pałe wysyłają dokumenty do NMC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze to nie obrazaj ludzi bo tego wymaga kultura zeby miec szacunek do innych. Po drugie prace mialam zalatwiana przez agencje rekrutujaca pielegniarki i konsultantka tej firmy sama zwrocila mi uwage na to zeby wyslac suplement (ta Pani pracuje juz w tej firmie 6 lat wiec zna sie na rzeczy). Mowila mi ze juz kilka razy sie zdazylo ze NMC prosilo dosylac suplementy pomimo tego ze ktos juz studiowal nowym systemem i cala rejestracja odciagala sie w czasie. Jesli Ci sie udalo to fajnie ale nie wszyscy maja tyle szczescia a jak juz pisalam mi bardzo zalezalo na czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też dostałam taką wiadomośc, ze trzeba tłumaczyć suplement.. wydaje mi sie, że to dotyczy pan, które skończyły licea i studia pomostowe, ale nie wiem.. A takie idiotyczne pytanie: czy najpierw idzie sie tłumacza, czy do notariusza z tymi dokumentami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W moim przypadku najpierw notariusz potem tlumacz. Zarowno u notariusza jak i tlumacza nalezy przedstawic oryginalne dokumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A kiedy masz zamiar wyjezdzac? Czy moze rejestrujesz sie zeby zdazyc przed testem jezykowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jak było u Was na początku z takimi mniej przyjemnymi rzeczami jak zmiana pampersów, utrzymaniem czystości i wieloma podobnymi mniej higienicznymi czynnościami? Dużo ludzi zastanawia się na podobnymi studiami ale boi się praktyk na studiach i tym czy im sprosta. Jest to na pewno trudno i może budzić obrzydzenie. W Polsce to już zupełnie kpina robić takie rzeczy za marne grosze. Ile osób średnio rezygnuje na pierwszym roku? Proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli chodzi o mycie pacjentow to nie mialam z tym problemu zmiana pampersow do przyjemnych nie nalezy ale najlepsze bylo to ze nikt nam nie powiedzial jak sie do tego zabrac. Dobrze ze na moich pierwszych praktykach byla taka mloda mila pielegniarka ktora nas tego wszystkiego nauczyla (sama nam zaproponowala pomoc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zależy jaka mi sie trafi oferta pracy, to wtedy wyjadę :) rejestruje się, żeby zdążyć przed testem, ale też w razie, gdybym nagle zdecydowała, że chce podjąć pracę poza granicami. Nam mówiono na studiach, że na pierwszych praktykach się okaże, kto rzeczywiście ma pielegniarskie powołanie i rzeczywiście tak bylo, bo kilka dziewczyn zrezygnowało. Np zmiana pampersów będzie się ciągnęła przez wszystkie lata studiów, więc musisz być na to gotowa :) jedni są na to wrażliwi, a innym to nie przeszkadza - zalezy od osoby. No i trzeba się też nadźwigać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta_nurse
Odświeżam wątek ! Czy są tu jakieś pielęgniarki, które zrobiły bridging programs for internationally qualified nurses w Kanadzie ? Zbieram informacje na ten temat i będę wdzięczna za pomoc :) Dodam, że informacje na stronach różnych colleges już dawno przejrzałam, jednak chciałabym zgłębić tą wiedzę od osób, które tego dokonały. Pozdrawiam cieplutko wszystkie pielęgniarki i pielęgniarzy :) Marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie, właśnie złożyłam aplikacje w NMC i popełniłem błąd zamiast zaznaczyć adult nurse Rn1 zaznaczyłem second level :/ wydaje mi się ze powinnam zadzwonić na infolinię i wyjaśnić? Drugi raz nie mogłam skorygować błędu bo aplikacja poszła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zadzwoń jak najszybciej, może coś się da zrobić, ale prawdopodbnie odeślą aplikację do poprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odnosnie dokumentów potrzebnych do nmc. Czy może się wypowiedziec osoba, która w tym roku aplikowala o numer pin i napisać, czy trzeba im odsyłać akt urodzenia, prawo wykonywania zawodu, zdjęcia i suplement? Oczywiscie chodzi mi o kopie notarialne i tłumaczenia a nie oryginały. Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cziksaa
akt urodzenia oryginalny na formularzu europejskim, potwierdzenie notarialne i tłumaczenie prawa wykonywania zawodu. suplement i foto nie wiem czy trzeba bo w sumie na liście dokumentów wymaganych nie dopatrzyłam się tego ale na wszelki wypadek wysłałam bo czytałam że czasami wymagają. Jezeli chodzi o suplement to mialam ( tak jak i dyplom) odpis po angielsku z uczelni - znacznie taniej i wysyłałam kopie potwierdzone notarialnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×