Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Gość gość
Witam ;-) Czy orientujecie się jak długo ważny jest formularz rejestracyjny z NMC? Z góry dziękuję za odpowiedź ;-) Pozdrawiam. AP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak ja aplikowałam o numer PIN (ok. 8 miesięcy temu) to mówiono że formularz i wszystkie dokumenty najlepiej wysłać w przeciągu trzech miesięcy od daty otrzymania, w moim przypadku najdłużej czekałam na wypełnienie formularza i papiery z izb pielęgniarskich (prawie miesiąc) ponieważ izby załatwiają takie formalności na comiesięcznym spotkaniu. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
LadyMary chciałabym Ci pomóc ale zupełnie nie wiem o co chodzi. Może najlepiej zadzwoń do NMC i zapytaj albo skontaktuj się z przedstawicielem jakieś agencji pielęgniarskiej myśle że Ci pomogą bo od 17 stycznia uzyskanie PINu nie będzie takie łatwe więc coraz mniej pielęgniarek będzie aplikować (głownie te które perfekcyjnie znają angielski a takich jest chyba niewiele).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
LadyMary, na pewno wysłałaś to, co trzeba? Z tego co napisali to wygląda jakbyś żadnej części z tego formularza co oni Ci wysłali nie odesłała. Poza tym już 17.01, więc weszły nowe zasady, możliwe, że będziesz musiała coś jeszcze załatwiać, ale głównie chodzi o IELTS na 7. Generalnie nie zazdroszczę, bo teraz to już w ogóle zrobi się niezły bałagan, oni pewnie sami nie będą wiedzieli już kogo na jakich zasadach traktować. Najlepiej tam zadzwoń, i to jak najszybciej, dowiedz się o co chodzi, a jak będą zwlekać z aplikacją to dzwoń BARDZO często, tutaj (w UK) wszystko tak działa, musisz być natrętna, inaczej to nawet w urzędach trudno cokolwiek załatwić. Powodzenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko staraj się nie pokazywać, że nie znasz procesu aplikacji itp, no i jak wyczają, że angielski masz kiepski to będą dopiero zbywać. Oni jak sami nie wiedzą o co chodzi a widzą, że aplikant po angielski nie za bardzo to zlewają sprawę. Z nimi tzeba grzecznie, ale stanowczo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ponawiam pytanie czy ktos mi może polecić dobre buty na szpital? Chodzi o markę, rodzaj itp. Z góry dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam skórzane kryte buty z clarks, wypadałoby je zmienic bo są nieźle zajechane ale sa tak wygodne ze szkoda mi :) koleżanki maja skechersy i tez sobie chwala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, na czym polega badanie zespołu Medycyny Pracy które jest przeprowadzane u każdej pielęgniarki przed rozpoczęciem pracy? Jak ono wyglada ile trwa? Pytam pielęgniarki które już pracują w UK w zawodzie i przechodziły takie badania Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry czy ktoś może mi powiedzieć kilka słów o pracy pielęgniarki w szpitalu w UK? Jak wyglada standardowy dyżur i czy to prawda ze na oodziale nie ma lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy co masz na myśli, że nie ma lekarza, na nockach faktycznie, są tylko on call i lekarze przychodzą tylko na wezwanie, w dzień większość z nich kręci się po oddziale, albo siedzą w swojej kanciapie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam czy ktoś opowie mi coś o badaniach Medycyny Pracy w UK. Chodzi mi o to czy potrzebne są jakieś dokumenty itp. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktos jest zainteresowany pomocą w rewalidacji przy odnowieniu pinu w tym roku lub przyszłym? chodzi o pięć dyskusji które pielęgniarka powinna przeprowadzic, również przez internet, z inna pielegniarka w ramach rewalidacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, a propos tych pięciu dyskusji, to może być z jedną piel czy pięć z pięcioma różnymi osobami? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Artur
Witam wszystkich serdecznie na forum. Mam pytanie, może ktoś mi podpowie. Żona właśnie jest pierwszy dzień w pracy w szpitalu, dostała kontrakt w którym napisane jest : "As part of your recruitment process you will be automatically registered for the temporary staff bank" Co to oznacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a propo rewalidacji, 5 z 5 roznymi osobami, jak cos pisz na m.bill małpa kropka inbox kropka com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, do Artur, Twoja żona oprócz normalnego kontraktu jest na liście bank staff, to znaczy ze może dobrać sobie sama więcej dyżurów jeśli chce lub sister, matron, site manager może zadzwonić i poprosić o dodatkowy dyżur żeby np uniknąć bookowania piel z agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Artur
Dziękuję serdecznie za rozjaśnienie tematu. Pierwsza praca i sporo niewiadomych. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Artur
Pozwolę sobie jeszcze zapytać o jedną sprawę. Ile trwa wprowadzenie w szpitalu? Żona ma grafik - 2tyg po 8 godz, 2x szkolenie chyba też po 8 godz a później już po 12 godz dyżury. Czy te po 12 godz to już mogą być samodzielne dyżury ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam różne szkolenia przez pierwsze kilka dni (3-4) a potem przez 4 tyg pracowałam normalnie w pełnym wymiarze godzin z tym ze byłam supernumerary czyli nie wliczałam sie w liczbe na zmianie, a pozniej już pracowałam samodzielnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc a czy ciezko Ci bylo na poczatku chodzi mi tu glownie o kwestie jezykowe? Bo jak wiemy nauka jezyka swoja droga a rzeczywistosc swoja. Bardzo prosze o odpowiedz bo za niedlugo zaczynam prace w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jak długo czekaliście na odpowiedź z nmc po wysłaniu formularza i dokumentów? Dokumenty odesłałam 1.12 do tej pory nie otrzymałam odpowiedzi, mniemam że proces się toczy i wszystko jest ok ponieważ nie otrzymałam żadnej prośby o uzupełnienie dokumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie, jesli myslicie ze ang komunikatywny wysatrczy w ang szpitalu sie grubo mylicie. Tu jest gorszy syf niz w PL. ciagly niedobór pielegniarek i opiekunek. okres wprowadzenia to jakis zart. jestes rzucony/na na gleboka wode niemal odrazu. oni tu potrzebuja ludzi do pracy na g***** niesamowity stres, ktory ciagle odczuwam a pracuje 3 miesiace. o wszystko trzeba sie prosic i walczyc o swoje. to nie Polska gdzie jakby co powie sie ze prosze isc do lekarza on wszystko wytlumaczy. tu lekarze sa ale niewiadomo w sumie co robia. od wszsytkiego jest pielegniarka! fakt, nie robie toalety ale po prostu dlatego ze nie ma na to czasu. nie ma czasu na kontakt z pacjentem. jest wieczna gonitwa zeby zdazyc z lekami, obserwacjami i notatkami. jak pacjent umrze to wlasnie pigula dzwoni do rodziny. Ci co chca wyjechac, powaznie przemyslcie swoje decyzje. NHS to zgniłe jajo. Jedyne co lepsze niz w PL to hajs i szacunek ludzi do Twojej osoby. a reszta to po prostu brak komentarza. jak ktos lubi hardcore to zapraszam do szpitala NHS. przy okazji jesli nie zna sie prawa to mozna latwo stracic prawo wykonywania zawodu ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Troche mnie wystraszylas z ta odpowiedzia. A w ktorym szpitalu pracujesz jesli mozna wiedziec albo chociaz w ktorym rejonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Klarka1 ja czekalam na odpowiedz z NMC 7 tygodni podejrzewam ze teraz bedziesz czekac jeszcze dluzej bo maja ogromna ilosc pracy duza liczba osob wyslala aplikacje aby jeszcze zdazyc przed zmianami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tego co slysze od wspolpracownikow w szpitalu to w moim szpitalu jest podobno lajcik. są gorsze szpitale! aha...i jeszcze jedno... tutaj system pracy ,system socjalny i ogolny system opieki medycznej jest prawie kompletnie rozny niz w PL! to jest podstawa! nalezy poznać moze najpierw system! ale nigdzie o tym nikt nie mowi przed podjeciem pracy. a nawet w pracy nikt o tym nie mowi...oni mysla ze jesli ma sie PIN to sie wszystko wie i rozumie. ze jesli ma sie PIN to jakby sie skonczylo tutaj studia. a tak nie jest...moglbym ksiazke napisac po tych 3 miesiacach pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
System pracy na pewno jest inny szkoda ze o tym nie mowia np w czasie indukcji byloby to pomocne Gosc na jakim poziomie jest Twoj angielski jesli moge spytac? Bo slyszalam ze nawet ludzie po filologi angielskiej maja problem zrozumiec typowego brytyjczyka ze z tym jezykiem sie trzeba osluchac bo kursy tak naprawde nie pomoga tyle co kontakt z anglikiem z tym ze na poczatku jest trudno i ludzie w mniejszym lub wiekszym zakresie maja problemy jezykowe ale innaczej sie podobno nie da mozna suedziec lata nad ksiazkami i nic z tego Co Ty o tym sadzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na indukcjach to przedstawiaja wszystko w cudownych barwach i kolorach :) moj poziom jezykowy był raczej zaawansowany i wlasnie to byl dla mnie szok. tym bardziej ze juz kiedys pracowalem w uk ale nie w sektorze zdrowotnym. tu nie chodzi nawet o dialekt bo to jest tez problem dla kogos kto nigdy nie byl w danej czesci anglii lub uk. tu chodzi o to ze oni mowią skrótami i akcja toczy sie mega szybko. jednostki choroby tylko skrótami...takze jesli dzwoni izba przyjec i zdaje mi pacjenta przez telefon to zaczyna sie jazda;) to samo jesli czytam notatki albo historie choroby to wszystko jest skrotami. ale nie z łaciny, tylko z angielskiego. dochodzi do tego wewnatrzoddzialowy jezyk;) jazda bez trzymanki. i teraz stajesz po środku tego wszystkiego TY! jestesmy Polakami okej, jestesmy bystrzy i szybko łapiemy ale pisze poważnie...tu nie ma zartów, jesli ktos lubi extremalne sporty do spoko;) szpitale NHS nie sa dla ludzi o slabych nerwach. sam mysle nad zmiana na jakis dom opieki...pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdawanie pacjenta przez telefon no to niezla jazda :) ja mialam oferte pracy w domu opieki BUPA zrezygnowalam na rzecz szpitalu bo o BUPIE tez nie ma za ciekawych opinii czyli gdziekolwiek nie pracujesz to jest nie za ciekawie w domu opieki masz pod soba 60 rezydentow czasem jestes sam na dyzurze plus kilku health care assistant ktorzy maja wszystko gdzies w szpitalu natomiast wszystko dzieje sie szybko nie ma czasu na nic tak zle tak niedobrze zostac w Polsce natomiast to praca za marne piemiadze i zero szacunku pomiatanie wykorzystywanie i lekarze z zadartym nosem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×