Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Gość gość
Witam czy ktoś pracujący w brytyjskiej sluzbie zdrowia może mi powiedzieć jakie nosi się tutaj w szpitalach obuwie? Kilka tygodni temu bylam w szpitalu odwiedzić znajomego i wszystkie pielęgniarki miały na nogach zwykle adiki lub cos tego typu. Proszę o rade ponieważ zaczynam prace w polowie stycznia pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie buty muszą być czarne, bez żadnych logo czy nadruków. ja nosze wygodne skórzane buty. niektórzy noszą adidasy czy buty typu crocs, jeszcze inni swykłe czarne baleriny (nie wiem jak daja radę). Upewnij sie ze przede wszystkim beda wygodne ale to oczywiste..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wielkie dzieki mysle ze crocsy beda najlepsze :) a czy mozesz mi jeszcze powiedziec czy na oddziale jest jakas szatnia czy cos w tym stylu bo z tego co zauwazylam jadac autobusem to wszyscy maja juz na sobie ubrane mundurki to dosyc dziwne bo w Polsce jest zupelnie innaczej czy mozna gdzies chociaz zmienic buty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na każdym oddziale w moim szpitalu jest przebieralnia/szatnia. Mala jest ale jest. Mam tez swoja szawke. Przychodzenie do pracy lub wychodzenie w uniformie jest zakazane w szpitalnym policy. Ja raz dostałam upomnienie bo przyszłam w spodniach 'roboczych' Co innego jesli pracujesz w community jako district nurse, wtedy to normalne. W szpitalach są inne zasady infection control.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oki dzięki za info mi to jest nawet na reke ze trzeba się przebierać to dość dziwne wychodzić ze szpitala w uniformnie i to jeszcze z tysiącami zarazkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to ja nie wiem, bo w naszym Truscie wiekszosc przychodzi i wychodzi w uniformach, Na moim oddziale jak zaczelam pracowac, to jak zaczelam przebierac sie w szatni to na poczatku bylam krytykowana, ze to nie wypada przebierac sie publicznie, bo tutaj pracuja ludzie nalezacy do roznych kultur! Jednak po roku pracy zauwazylam, ze coraz wiecej osob zaczelo sie przebierac w szatni. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nursetka
witajcie Czy ktoś się orientuje, czy istnieją wytyczne wskazujące ilu pacjentów powinno przypadac na jedna pielęgniarkę wUK. Nigdzie nie potrafię znaleźć wytycznych, są tylko informacje odnośnie safe practice. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli referendum o wyjsciu uk z ue odbędzie sie w czerwcu 2016 to ile będzie czasu na wyjazd do uk przed zamknięciem granic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cziksaa
po pierwsze Anglia wątpie żeby Anglia wyszła z UE a po drugie jeżeli nawet to napewno zostanie w EFTA czyli Europejskim Stowarzyszeniu Wolnego Handlu który gwarantuje wolny przepływ siły roboczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A nie chodzi im właśnie o to zeby zmniejszyć przeplym ludzi? Jakie wtedy trzeba by załatwiać papiery? Czy jest szansa na lepsza praca niż tzw zmywak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
UK w każdej dziedzinie gospodarki jest uzależniona od emigrantów jak ćpun od kokainy ,To oni de facto utrzymują ten kraj . Ostatni wyjeżdżający emigrant z UK po prostu "zgasiłby światło" a potem nastałaby ciemność , chaos i koniec UK. Referendum to tylko karta przetargowa w Brukseli, żeby dało się coś ugrać dla siebie. Anglicy będą stawiać zapory dla emigrantów,tylko gdy to będzie ekonomicznie słuszne. Coraz większy brak pielęgniarki i zakaz ich pracy w UK? Czy jest tu ktoś kto wierzy w takie idiotyzmy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gościa który pyta o 'papiery' Myśle że podobnie ja obecnie beda potrzebne przede wszystkim dwie rzeczy: znajomość języka i przydatny zawód, umiejętności. Anglia chciałaby podobnie jak Australia aby zezwalać na wjazd jedynie tym których potrzebują (pobożne życzenie, wiadomo). Jeśli sie nie ma nic do zaoferowania to pozostaje jedynie zmywak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam czy ktoś może pracuje na oddziale medycznym/ ogólnym w Anglii? Chciała bym sie dowiedziesz czy te oddziały rzeczywiście są aż takie "busy" jak mówią? Ile pielęgniarek jest na jednej zmianie i iloma pacjentami opiekuje sie pielęgniarka? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dzis mialam 12 pacjentów po swoja opieką, czasem pracuje na innych oddziałach i mam średnio 8-12. dzis było cholernie busy bo wiadomo, to nie liczby sie tu liczą ale stan pajcentów a miałam dzis kilku którzy trzymali mnie na szpilkach przez całą 13godz zmianę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też musze potwierdzić ze Syllabus to naprawde bardzo profesjonalna i godna polecenia szkola. To jest własnie to co spokojnie mozna kazdemu polecić jesli zalezy Wam na profesjonalnej nauce jezyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gość wczoraj Czyje pytanie komentujesz/udzielasz odpowiedzi? Wypier..alaj z tym spamem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam czy ktoś mi może polecić jakies dobre buty skórzane na szpital chodzi mi o firme itp. bo jednak w moim szpitalu nie wolno nosic butów typu crocks :( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podłączam się do pytania powyżej, bardzo proszę, niech kto doradzi. mnie powiedzieli tylko, że muszą być czarne i wygodne i pomyślałam o crocsach, jak kolezanka wyżej, ale skoro u niej nie można to możliwe że u mnie tez nie :( a jeśli kupię crocsy a sie okaże, że nie można to lipa, bo nie dość, że to prawie 200zł kosztuje to jeszcze czarne :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wsola_nowinka
hej:) jest tu ktoś kto pracuje na PICU albo NICU? za niedługo zaczynam pracę na jednym z takich oddziałów i mam kilka pytań :) jeśli ktoś taki jest to może się tutaj odezwać lub napisać maila na sylwiaoliwa46@gmail.com? chciałabym wiedzieć czy np wszelkie procedury jak zakładanie wejść itp zakłada się w obecności rodziców? w PL rodziców wypraszałyśmy, jak to jest w UK? pozdrawiam ciepło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, poszukuję innych pielęgniarek również wykonujących zawód w UK, dla przeprowadzenia "professional discussion", osoby, które będą się ubiegać o odnowienie PINU będa na nowych zasadach potrzebować kilku takich "dyskusji" pisemnych, nie jest wymagane aby była to osoba pracująca z tobą bezpośrednio. W razie zainteresowania, proszę o kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A na czym polega ta "professional discussion"? Jakich tematów dotyczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, przy odnawianiu PINU od tego roku weszły nowe zasady. Obejmują one m.in. przedstawienie NMC 5 dowodów na to, że przeprowadziłaś dyskusję z inną pielęgniarką np. na temat zasad higieny pacjenta, zasad bezpieczeństwa, chorób, obojętne co, byle wiązało się z praktyką pielęgniarską. To wpisuje się na formularzu który NMC udostępnia (formularz mam), i tam krótko się pisze ze rozmawialiśmy o tym i o tym. No i dane osobowe obu stron. Jedno piszemy dla Ciebie, drugie dla mnie. W razie wątpliwości, zajrzyj na stronę NMC pod zakładką revalidation jest taka gruba broszura i tam jest dokładnie to opisane. W razie zainteresowania proszę o info, to podam dane kontaktowe do mnie. Można gromadzić te dyskusje w czasie całej praktyki wiec np. jesli do odnowienia masz 2 lata, to też nie zaszkodzi. Ważne jest tylko zeby dyskusja była z pielegniarką mającą aktywne prawo zawodu w UK czyli po prostu była zarejestrowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, fajna inicjatywa, chętnie się podepne, moje revalidation jest juz w kwietniu, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, a propo tego rewalidation, bo to ja pisałem tak dużo o tym, osoby zainteresowane proszę o maila do mnie bezpośrednio m.bill małpa inbox kropka com jesli masz numer gg, w mailu podaj takowy, skontaktuje się jutro/pojutrze wieczorem. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Waszym zdaniem gdzie jest łatwiej/przyjemniej pracowac w UK. W domach opieki czy w szpitalu ? Jeżeli chodzi o mnie to okolo 3 lata pracowalam w szpitalu w PL, w pracy w domach opieki nie mam doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Twoim przypadku polecam szpital. Po pierwsze masz doświadczenie i możesz się wykazać na rozmowie o pracę na pewno dużo umiesz i masz umiejętności. Ja jestem absolwentką pielęgniarstwa i pomimo tego że wcześniej nie pracowałam dostałam pracę w szpitalu więc myślę że Ty tym bardziej ją dostaniesz. Oczywiście angielski na poziomie komunikatywnym. I o wiele łatwiej dostać prace przez agencje niż szukać na własna rękę, szczególnie jeżeli wcześniej się nie pracowało w UK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LadyMary
Witajcie Jestem w trakcie rejestracji w NMC. Dokumenty wysłałam, i otrzymałam właśnie list z prośną o uzupełnienie następujących dokumentów: "the following items are still outstanding on your application for EU Application Assessment" : EU registration application form EU Reference Form Employment Record Form (O/S & EU) Mógłby mi ktoś pomóc i powiedzieć, o co dokładnie chodzi? Czy to oznacza, że formularz aplikacyjny jest źle wypełniony? Lub niekompletny ? Skąd wziąć nowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dziekuje za odpowiedz na pytanie dotyczacej pracy w szpitalu/domu opieki. Zastanawiam sie jeszcze w takim razie nad wybotem szpitala panstwowego czy prywatnego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szpital prywatny to w UK "przedsiębiorstwo",które jak każde inne dąży do maksymalizacji zysków. To jest powodem,że te prywatne NIGDY nie biorą się za to co w możliwie najkrótszym czasie nie przyniesie możliwie najmniejszym kosztem dużych dochodów . NHS obsługuje absolutnie wszystko ,łącznie z tym do czego,z uwagi na ogromne koszty leczenia dochodów nie przynosi. Prywatny szpital pozornie płaci trochę więcej,jednak ,gdy porównasz wszystkie warunki kontraktu ,to okazuje się,że te większe pieniądze okazują się mniejszymi jak w NHS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×