Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Gość gość
Osoby, które idą do tej pracy z takim podejściem jak ten Pan powyżej, robią krzywdę sobie i swoim przyszłym pacjentom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chcialabym byc mucha na scianie gdy trafi na 'dziadka' bardziej kumatego od siebie. Ciekawe kto kogo bedzie tresowal :D To w Polsce starsi ludzie sa zastaszeni w sluzbie zdrowia. Tu znaja swoje prawa, a jak nie oni to ich rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1300
Hej, czy ktoś z Was wie co w tej sytuacji powinnam zrobić? Jestem zarejestrowana w NMC od trzech lat, ale tak się złożyło że zanim zdążyłam wyjechać to zaszłam w ciążę, dzieci mają teraz roczek i chciałabym wreszcie dokończyć to co zaczęłam. Także staram się o pracę, ale rejestrację mam do końca marca 2016. Po wprowadzeniu revalidation powinnam po 3 latach udowodnić wypracowanie tych 400 godzin, których przecież nie mam... Czy ktoś jest może w podobnej sytuacji? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staff nurse
Gosc1300 Załóż konto na stronie NMC i dowiedz sie kiedy jest data Twojej revalidation. Marzec 2016 to miesiąc, w którym musisz wnieść opłatę za rejestrację. Revalidation wprowadzają dopiero od kwietnia 2016.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy aktualnie w UK pielegniarka starajaca sie o prace musi zdawac jakies testy? Mam na mysli obliczanie dawek lekow, test z gramatyki angielskiej itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świezy pielęgniarz
Dziękuję za radę odnośnie niedozwolonych żartów. Czytałem już na forach, że bardzo poważnie się tam podchodzi do zawodu. Staram sie na zjeciach cwicze w domu więc może dziadki tak źle nie będą mieli. Współczuje pielęgniarką w PL , które w ogóle nie mają żadnej pomocy to po prostu jest skandal i chory kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chyba te ćwiczenia nie przynoszą żadnego skutku, bo cały czas używasz pejoratywnych określeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktos z was uczyl sie w tym studium www.dental.szczecin.pl ? proszę o pomoc, bo chcialabym rozopcząć tam naukę niekoniecznie na kierunki opiekunki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie, lepiej niech ten świeży pielęgniarz "od dziadków" albo zmieni szybko zawod albo nie rusza sie z Polski, bo nie trzeba tutaj takich burakow w tym zawodzie. Polskie pielegniarki maja bardzo dobra opinie, a Ty sie do zawodu nie nadajesz, skoro musisz cwiczyc jak sie wyrazac o starszych i chorych ludziach.. Mam nadzieje, ze jestes trollem, a nie prawdziwym pielegniarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc1300 Skontaktuj się z PCQ, koleżanka z nimi wyjeżdża w styczniu, tez ma pin ważny do marca i wiem, że jej tłumaczyli , co ma zrobić. Z tym, że ona cały czas pracuje na bloku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świeży pielęgniarz
Proszę mi wytłumaczyć od kiedy określenie dziadek jest negatywne ?? Jak miałaś dziadka to jak się do niego zwracałaś ??? Może jakieś chore urojenia masz, jak to mówią głodnemu chleb na myśli, sama podświadomie nie lubisz starszych osób i swoją nienawiść wylewasz na forum czepiając się słowa dziadek. Pragnę Ci przypomnieć, że jak Bóg da każdy z nas będzie dziadkiem i babcią więc odrzuć swoje zaściankowe podejście i poluźnij gumkę w majtkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mhmmmmmmmmmm
Na studiach nauczysz się jak zwracać się do osób i juz teraz mogę Ci powiedzieć, że dziadek to określenie, którego nie należy używać. To nie jest osoba z twojej rodziny, nie jest nikim bliskim i do każdego trzeba zwracać się z odpowiednim szacunkiem Pan/Pani. Taka praca. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Swiezy pielegniarzu, nadal mam nadzieje, ze jestes trollem? Do osob starszych, nieznanych, ktorzy sa pacjentami, a w domach opieki- rezydentami, nie zwraca sie per babciu, per dziadku. Nie jest to oznaka szacunku w przypadku osob obcych. w rodzinie oczywiscie, ze do dziadka mowi sie dziadek, do ojca tato a nie stary pierniku itd. Jesli takie podstawowe rzeczy trzeba Ci tlumaczyc, to prosze zmien zawod, albo nie wiem, pracuj jako instrumentariusz, zebys nie musial rozmawiac z pacjentami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam czy ktos moze udzielic mi informacji na temat tego jak wyglada braca w nursing home? co nalezy do obowiazkow pielegniarki czy jest bardzo ciezko ile pielegniarek na zmianie i jak trzeba byc zaawansowanym jezykowo? czy jezyk na poziomie B1 wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma co dyskutować z betonem, który uważa, że mówienie o starszym pacjencie "dziadek" jest poprawne. Być może rozumu nauczy go to, że w wyniku dochodzenia w sprawie złego traktowania pacjentów, straci prawo wykonywania zawodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Czy mozecie polecic jakas firme rekrutujaca pielegniarki do pracy w Anglii? Bede niezmiernie wdzieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Btw a propos słowa dziadków to słyszałam o wiele gorsze słowa z ust hcas na temat rezydentów /pacjentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym całym revalidation? Jak się do tego zabrać? Czy online czy wersja papierowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaPCQ recruitment
Szpital NHS Ashford & St. Peters ( lokalizacja pod Londynem ) ogłasza nabór pielęgniarek instrumentariuszek. Doskonały pakiet relokacyjny Wynagrodzenie od £23,000 do £28.901, w zależności od doświadczenia. - 37.5 h/tydzień z możliwością wypracowania nadgodzin - Przydzielenie Kolegi/Mentora wprowadzającego - Niedziele i święta płatne dodatkowo + 60% - Soboty i nocne zmiany + 30% Dodatkowo każdego miesiąca dodatek do wypłaty 5% z racji mieszkania w obrębie Londyn Oferta zawiera: - Bezpłatne zakwaterowanie przez 2 miesiące - Opłacony przelot z Polski do Wielkiej Brytanii - Voucher na zakupy £50 - Pakiet powitalny - Zaliczka na poczet wynagrodzenia - Pokrycie kosztow biletu lotniczego do Polski w 6 lub 12 miesiącu pracy - Pełny pakiet szkoleń - Wsparcie w poprawie języka angielskiego - Możliwość kontynuowania rozwoju zawodowego - Plan rozwoju Rozmowy bedą się odbywały w Warszawie oraz przez Skype zainteresowane osoby proszę o kontakt marta@pcqrecruit.com lub 797 812 057 http://www.pcqnursing.pl/praca-pielegniarki-w-ashford-and-…/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam! Mam pytanie do Pań pracujących jako pielęgniarki w UK. Jestem facetem i zastanawiam się nad wyborem tego zawodu (3 letni licencjat). No właśnie jak to wszystko wygląda? Czy po ukończeniu 3 letnich studiów licencjackich mógłbym od razu już bezpośrednio wyjechać do UK czy też musiałbym przepracować jakiś okres w Polsce (mogą również wypowiedzieć się przedstawiciele firm rekrutujących) ? Zastanawiam się również nad drugą opcją czyli wyjazd jako tzw. care assistant. Jak wyglądałyby wtedy edukacja na miejscu w UK tak, aby uzyskać papier pielęgniarza. Istnieje tam na miejscu jakiś tryb zaoczny w UK dla osób pracujących. Ile trwają tego typu studia tam. Bardzo proszę o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie musisz mieć ani jednego dnia przepracowanego w zawodzie, żeby móc wyjechać i pracowć jak pielęgniarz. To na pewno. studia piel tam są za darmo, więcej na ten temat musi się ktoś inny wypowiedzieć, bo nie znam szczegółów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do dziś Nie wprowadzaj w błąd.W UK nie ma żadnych studiów za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja znam "szczegóły" bo studia pielegniarskie ukonczylam w Uk. I otóż sa za darmo, malo tego, dostawalam student nhs bursary, czyli stypendium w wysokości ok 400f na mc plus pokrycie kosztow dojazdu na placementy/praktykę (ale to tez zalezy od innych okoliczności..) teraz mówi sie że maja wprowadzić zmiany i uciac stypendia dla studentow pielegniarstwa ale nie wiem czi i kiedy to sie stanie. Do tego aby uzyskać stypendium musisz przebywac w uk co najmniej 3 lata. Poza tym, czego zapewne sie domyślasz, angielski na bardzo dobrym poziomie bo sa ciagle eseje do pisania. I jeszcze jedno, nie mozna tu studiować pielęgniarstwa zaocznie, chociaż ja i tak pracowałam part time. Poza tym maz pracował więc finansowo nie było najgorzej. Podczas studiów musisz zrobic określona liczbe godzin na praktyce (dokładnie nie pamietam, ok 3000) nie jest to możliwe zaocznie. Studia odbywają sie w systemie 50:50 czyli 50% teorii przeplatane z 50% praktyki. Zwykle było 3 mc teoria i 3 mc praktyka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I bardzo prosze, sami nie wprowadzajcie ludzi w bląd. Jak sama szukałam informacji na ten temat to często czytałam rzeczy zupelnie niegodne z prawda bo komuś sie cos wydawało. I człowiek głupiał bo nie wiadomo było komu wierzyć. ps. nie tylko studia pielegniarskie są darmowe w Anglii..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są darmowe. Nie wiem co za idiota pisze, że nie. W UK jest coś takiego, że rząd finansuje te studia, które kończą się takim zawodem, bez którego kraj funkcjonować nie może m.in. pielęgniarstwo, nauczyciele. Nie finansuje się medycyny, bo potem zarabiają kupę kasy, w związku z tym mogą wziąć kredyt studencki, który potem bez problemu spłacają z lekarskiej pensji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam pytanie do osób, które już mają nr pin: czy w formularzu z NMC w punkcie, w którym ma podpisać się lekarz koniecznie musi byc to lekarz medycyny pracy? Kto Wam się podpisywał? Czy myślicie, że może to byc lekarz internista?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie, że może być internista. mnie podbił zwykły lekarz rodzinny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
właśnie jest tam napisane, że lekarz poz - czyli rodzinny lub lek. medycyny pracy, wiec nie wiem, czy to ma jakies znaczenie.. Internista przecież tez przyjmuje w przychodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×