Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Gość gość
Wystarczy zapytać wujka Google "master in nursing" On wie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TTMhealthcare
W Irlandii, z ukończonym licencjatem z Polski, rejestrujesz sie w ABA jako Adult nurse - ABA jest odpowiednikiem NMC w UK i Izb pielęgniarskich w PL. Magister nie jest Ci do tego potrzebny. Co do mental health, to tu jest taka ścieżka kształcenia, wiec z takim tytułem dziewczyny wychodzą ze szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksss
Do 'gosc'... Co mi daje wpisanie hasła master w odniesieniu do mojego pyt? Ja wiem jak klaruje sie ścieżka kształcenia u nich ,nie wiem natomiast jakie sa nasze odpowiedniki. Tam 4 lata uczę sie na ta adult,wiec jest to pewne ze kończąc 3 lata u nas zdobywam ten sam tytul ? Czemu kończąc mgr u nas w niczym mi to nie pomaga ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odpowiednik polskiego magistra w UK to osoba którą z tytułu, nazwijmy umownie predyspozycji, widzą w szpitalu na wysokich stanowiskach szczebla zarządzania. ( taki odpowiednik naczelnej) Regułą jest ,że to szpital wysyła taką pielęgniarkę z dużym stażem w pracy na studia masters a nie to,że osoba kończy studia jako magister nigdy wcześniej nie pracując w szpitalu obejmuje stanowiska przypisane dla masters.W UK wiele odpowiedzialnych stanowisk w szpitalach pełnią ZWYKŁE pielęgniarki tyle,że z dużym bagażem doświadczeń.Angielski magister pielęgniarstwa nie ma nic wspólnego za praca pielęgniarki.Jest managerem zamkniętym w swojej kanciapie nieustannie liczącym dane statystyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksss
Dzieki wielkie za odp, moze jednak ktos wie jak wygląda sytuacja z mental w irl ? Czy jako adult/powiedzmy ze = ukończony licencjat u nas mogę liczyć na szybszy program szkoleniowy aniżeli te 4 lata od poczatku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polska pielęgniarka po licencjacie zarejestrowana w NMC otrzyma ytuł Diploma of Nursng. Polska pielęgniarka z dyplomem magistra pielęgniarstwa w NMC otrzyma tytuł Degree of Nursing. Tytuł 'Degree" to jeststadium pośrednie pomiędzy Diploma a Master. Inaczej,żeby móc podjąć studia na poziomie Master trzeba najpierw być Degree. Degree of Nursing ma obowiązek zostać każda pielęgniarka.Staje się nią każda,która zgromadzi odpowiednią liczbę punktów z tytułu ukończonych specjalistycznych kursów pracując jako pielęgniarka. Prosze mnie poprawic ,gdyby coś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jako mental nurse masz kilka razy mniejsze możliwości zatrudnienia i niższe zarobki (tak jest w UK)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksss
Ile osób tyle oponii..jednym słowem warto mieć jednak mgr chociażby z polski by chcieć i moc uczestniczyć w dalszym rozwoju i ksztalceniu. A sadzicie ze takie przejście z dyplomu do degree gdysmy postanowili zrobic po str zachodniej -jest lub moze byc wsparte przez pracodawcę ? To samo z kursami itp ? Mental dostaje mniej lecz sam projekt pracy bardzo różniący sie od innych... Cos w rodzaju psychologa nie pielegn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama będziesz potrzebowała psychologa jak cię nietykalne świry pobiją, potną albo napiszą na ciebie donos np o wykorzystywanie seksualne jakiegoś 'pacjenta".Pamiętaj, tam masz do czynienia nie z głupcami tylko z chorymi psychicznie lub chorych udającymi a to wielka różnica.Ci ludzie często mają bardzo wysokie IQ i wykorzystują je tak ,żeby zrobić sobie dobrą zabawę.Ponieważ za nic nie odpowiadają więc robią różne rzeczy dla własnego "fanu". Ten "fan" dla jednego to niestety wszczęte śledztwo z udziałem policji przeciwko pomówionemu i wielomiesięczne odsunięcie od pracy dla"dobra śledztwa" Każda pielęgniarka psychiatryczna na wykupiony abonament w kancelarii prawnej,bo bez tego co najmniej poszłaby szybko z torbami.. Tej strony medalu chyba nie znałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ksss Przejście z diploma do Degree to nie przywilej a OBOWIĄZEK każdej pielęgniarki tyle ,że rozciągnięty w czasie. Liczne kursy,które w końcu zaprowadzą cie do Degree opłacane są zazwyczaj przez pracodawcę ,ale tylko wtedy,gdy wiedza tam zdobyta jest przydatna w miejscu twojej pracy. Możesz także na własną rękę kolekcjonować świadectwa ukończenia takich kursów dla podbudowania swojego ego,ale wtedy nikt ci tego nie zrefunduje tzn,że na 100% na to ci zabraknie kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co wy piszecie? Jakie diploma? Teraz juz nie ma diploma in nursing a degree. I jakie 4 lata? Sama wlasnie skonczylam pielegniarstwo w Anglii. Studia trwaja 3 lata i dokladnie mam tytul "The Degree of Bachelor of Science in Nursing (Adult)" I jest juz mozliwosc robienia masters or razu, moje kolezanki robia. Warunkiem byla dobra srednia bo bylo tylko 10 miejsc z racji tego ze to nowy program. Z tym ze ten magister nic im nie da bez doswiadczenia. I tak zaczna od band 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem co mają w papierach wpisane obecni absolwenci studiów pielęgniarskich w UK.Nie pytam nawet co mają napisane w dyplomie starsze angielskie koleżanki. Pisałam tylko na podstawie doświadczenia osoby,która przyjechała do UK z polskim licencjatem , co jej wpisano w NMC i jakie są tego konsekwencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Starsze piel angielskie maja z reguly diploma, chyba ze robily dodatkowo degree. I wcale nie maja obowiazku robic degree. Te z ktorymi pracuje maja dlugi staz pracy a nigdy degree nie zrobily..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiem o co wam w ogóle chodzi z diploma i degree i gdzie jest to wpisane? w zeszłym roku zarejestrowałam się w NMC. w aplikacji napisałam Bachelor of Nursing i PIN dostałam, pracuje na band 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem po co ta dyskusja na temat diploma czy degree.Wszystkie informacje na ten temat są w olbrzymiej liczbie na Google.uk/Google.pl.Trzeba tylko uważać,żeby nie czytać info dotyczących USA czy Australii czy kanady. Najbardziej dociekliwe otrzymają szczegółowe informację w NMC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszystkie informacje dotyczące rejestracji również są dostępne online, więc idąc tym tokiem myślenia po co tu pytać, wystarczy poszukać :) uważam że dobrze wiedzieć o tym że nie trzeba marnować czasu na magisterkę w Polsce ani stresować się tym że ma sie dyplom uznany jako diploma a nie degree..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ksss
Podejrzewam ze u nas w kraju w ogole jest 'bez sensu' robic cokolwiek...system kształcenia oraz dalsze możliwości rozwoju i pracy na poziomie zerowym. Wracajac do tej piel psych- faktycznie nie znam struktury pracy, dopiero zaczynam wdrążać się w temat i poszukiwać specj która byłaby dla mnie odpowiednia, by moc już podczas kształcenia skupic sie w kierunku jednej dziedziny. Pomijajac inne ważne motywy które mnie 'zachecily' -wydawalo mi sie ze jest to również praca bardziej statyczna, mniej fizyczna, bardziej umyslowa. Ale może sie myle? Z bardzo pragmatycznych rzeczy- zdaje sobie sprawę ze to mało interesujące, jednak problem mój polega na tym ze bedac już na praktykach widze ze nie mogę długo przebywać na nogach, strasznie mi puchna, bola, ponadto mam nawracajace epizody z dzieciństwa w których dochodzilo do poważnych wynaczynien wlosniczkowych. Nie chce z tego powodu rezygnować calkowicie z podjętych już studiow. Stad może moje calkiem nietypowa prosba o doradzenie- znacie jakies oddzialy/specjalizacje za granica , które sa mniej obciazajace na stawy(bardziej siedzące) a zarazem na które jest zapotrzebowanie? Odbiegam już od tych dyplomow/ degree/ master itp bo w tej kwestii chyba i tak nie dojdziemy do konsensusu. Przekonam sie to wam odp jaki tytul mam wpisany po rejestracji w irl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie wiem jak jest w Irlandii, ale w UK po prostu dostajesz PIN a nie jakies diploma i degree. Co do "statycznych" specjalności to przychodzi mi do głowy praca w przychodniach jako practice nurse, ale odrazu po otrzymaniu PIN-u, bez doświadczenia takiej pracy nie dostaniesz. Głupotą jest szukanie pracy w psychiatrii, tylko dlatego, że to mniej fizyczna praca! Chyba nie miałaś żadnych praktyk na psychiatrii i nie wiesz jak taka praca wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ksss
Zgadza sie -nie mam doswiadczenia w tej dziedzinie jak juz wspominalam wcześniej, dlatego pytam o obiektywna opinię bardziej wyspecjalizowanych. Abstrahujac -jest tu ktos na forum kto pracuje obecnie w irl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staff nurse
do ksss Zapotrzebowanie na pielęgniarki jest największe tam, gdzie trzeba ciężko pracować, dużo chodzić, dźwigać. Znalezienie pracy bardziej siedzącej, w zawodzie pielęgniarki, bez doświadczenia w UK, graniczy z cudem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość happynurse1986
W Anglii nie ma czegos takiego jak 'master in nursing' . Jezeli tlumacz tak tlumaczy, to sie nie zna. Jesli zle mowie, prosze mnie poprawic. pozdrawiam PS. Szczegolne pozdrowienia dla Iskry Oraz Agnieszki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
W Anglii nie ma czegos takiego jak 'master in nursing' . Jezeli tlumacz tak tlumaczy, to sie nie zna. Jesli zle mowie, prosze mnie poprawic. pozdrawiam PS. Szczegolne pozdrowienia dla Iskry Oraz Agnieszkiusmiech.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie ze jest mastsrs in nursing! Ja zaczelam studia w 2011, jak bylam na 2 roku to wprowadzono masters- dodatkowy rok na ktory mozna bylo aplikowac. Pisze przeciez ze moje kolezanki to robia. Co to pracy bardziej statycznej..Sama mam podobny problem z nogami. Ja znow moge chodzic ale bardzo ciezko mi stac dlugo w miejscu. Robienie lekow to koszmar. Pozegnalam sie tez z marzeniami o pracy w theatre, bylam tam na praktyce i nogi by tego nie wytrzymaly. Mysle ze community nursing moze byc lzejsze fizycznie. Jezdzisz autem od pacjenta do pacjenta...Nie ma tak ze 8 godz stoisz. Jest jeszcze research nursing, tylko nie wiem jak tam sie dostac. Na niektorych outpatient moze byc lzej, onkologii, okulistyce. Przynajmniej w moim szpitalu ta to wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
do gosc A mi prawnik powiedzial ze prawidlowe tlumaczenie to: 'Master of Science in Nursing'. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny.Mam pyt czy zarabiajac 18f/h za 37.5godz tyg wchodze na drugi prog podatkowy?Za cholere nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
happynurse 1986 "...The MASTER (of Science) IN NURSING(MSN)... "Piszesz tak jak ci mowi prawnik twoja sprawa. W UK (?) tez tez poslugujesz sie jezykiem jaki slyszysz w BBC czy raczej potocznym? Jestes bardziej angielska od Krolowej Elzbiety.. Bog cie tam chyba opuscil.. nara!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Happynurse- również pozdrawiam :) Ja teraz siedzę sobie na macierzyńskim i zajmuję się moim 5 tygodniowym szczęściem. Agencje nie odpuszczają, chyba jest jakiś deficyt pielęgniarek w UK. Non stop mam maile i telefony z pytaniami, kiedy wracam do pracy. Oj, nie prędko. Ja mam licencjat, tłumaczka na moją prośbę przetłumaczyła "Bachelor of Science in Nursing" i tak podałam do NMC. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GCZDD
iskra_boza: Gratuluję! Zdrowia dla dzieciątka i Ciebie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
do gosc Ktos tu pytal o magistra, wiec pisze co mi powiedziano. Mi to do niczego nie jest potrzebne. do Iskra Boza Gratulacje:) Nic sie nie chwalilas... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×