Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Gość gość
Moim zdaniem język trzeba znać lepiej niż komunikatywnie, szczególnie w domu opieki,gdzie czasem trudno zrozumieć pacjenta i trzeba odbierać wiele telefonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy w UK robi się coś takiego jak specjalizacja, np. z pielęgniarstwa operacyjnego? A jesli tak wiąże się to z ze zwiększeniem kompetencji i zakresu wykonywanych obowiązków? Może ktoś robił i wie jak to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W UK RGN nie pracuje jako pielegniarka operacyjna. Prace tą wykonuje ODP operating department practitioner. Osoba, która jest wykwalifikowana w tym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak to nie? Przeciez sama wiele razy widzialam pielegniarki asystujace przy operacjach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tymko
Wybieram się na rekrutacje do NHS w maju, uczę się intensywnie angielskiego czy ktoś był już na rozmowię z NHS lub zna jakies strony, z których można korzystać przygotowując się do rozmów z pracodawcą? Dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Firmy rekrutacyjne szukają osób na bloki operacyjne, więc można widocznie na nich pracować bez dodatkowych kwalifikacji poza studiami. Chodzi mi właśnie o te pielęgniarki asystujące przy operacjach. Czy jest tu ktoś, kto się orientuje w temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Midi7
Otrzymałam list z NMC z informacja, że mogę już opłacić nr PIN i formularze do uzupełnienia "Intention to practise", trzeba tam wpisac LSA Code (co to jest???) oraz Main Employer (NHS, private itp) ale jeśli do tej pory pracowałam tylko w Polsce a nie na terenie UK to zaznaczam tylko "newly registered in UK" czy muszę iść po referencje do mojej obecnej oddziałowej w Polsce? Czy ktoś z Was już to załatwiał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do Midi Witam ile Pani czekała od wysłania pierwszych dokumentów? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Midi7
Formularz na stronie NMC wypełniłam w połowie stycznia. Była tam informacja że wysyłają dokumenty w 10 dni, jednak po miesiącu czekania i braku odp na maile, dopiero po telefonie wysłali mi te papiery i dostałam je na początku marca. Całą dokumentacje wysłałam 10 marca i po 6 tyg dostałam list z NMC że moje papiery są OK i że mogę zrobić druga opłatę 120 funtów... no i te formularze w których nie wiem o co chodzi... i widzę że nikt chyba nie wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Midi7
Już wiem o co chodzi z formularzem ItP (I NTENTION TO PRACTICE ) - uzupełniają je tylko osoby które pracują w UK, tak więc jeśli ktoś z Was pracuje w Polsce i stara sie o pracę w UK to nie musi tego wysyłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nursetka 34
do midi Gratuluje. Pytałam dlatego, że sama czekam na wieści. Ja wysłałam 14 marca i cisza. Po majowym muszę do nich napisać i zapytać się co i jak. Jeszcze raz gratuluje. Ma już Pani prace w UK. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pielęgniarka8222222
hejka jestem na band 5 i napiszcie mi prosze jak sie przechodzi na następne pointy bo jest ich chyba 8 i generalnie jak płacą za urlop macierzynski dzieki z gory pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sugase
Gratulacje ! Ja jestem po 2 opłacie i czekam na mój PIN number, jednak rejestrowałam się jako położna. Wszystkie dokumenty wysłałam do nich 10 lutego, jednakże dopiero 2 tygodnie po otrzymaniu listu wprowadzili moją aplikację w system. Cóż, potrzebna jest cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość... Boje się natomiast o pracę, gdyż wysłałam już parę CV przez NHS.jobs webside ale nie ma żadnego odzewu :( Czy któraś z was aplikowała o pracę w UK z Polski? Jestem ciekawa doświadczenia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Midi7 kiedy planujesz wyjazd do UK? Sama, czy z rodzina? Wyjeżdżasz przez agencje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Midi7
Sugase - ja też jestem położną i też martwię się czy znajdę pracę, bo z tego co wiem brytyjskie szpitale nie chcą polskich położncych. Założyłam osobne konto na kafeterii na ten temat więc może napisz tam jak cos sie zmieni? http://f.kafeteria.pl/temat/f1/polozne-wielka-brytania-praca-za-granica-uk-i-inne-p_6217653 Gość - planuję wyjechać sama i pracy również będę szukać sama, bo z tego co wiem od różnych agencji -one nie mają ofert dla położnych :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Midi7
nursetka - radzę napisać jeszcze dziś, z doświadczenia wiem że na maile odpowiadają po 2 -3 tygodniach!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pielęgniarka8222222, Na kolejne point'y przechodzisz po każdym przepracowanym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sugase
Midi7 a masz jakies doswiadczenie? Ja od roku pracuje na Intensywnej Terapii Noworodka ale mysle ze na tym oddziale nie znajde pracy jako polozna bo glownie szukaja Pediatric/child/ r nurse wiec lipa bo nie mam doswiadczenia na porodowce. Ale nie poddawajmy sie! :) Ciekawa jestem jak wygladaja rozmowy do NHS. Bylabym wdzieczna gdyby ktos podzielil sie swoim doswiadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Midi7
Od ponad 4 lat pracuje na porodowce. Nie aplikowalam jeszcze nigdzie do UK bo chcialam najpierw zrobic Pin. Ale bez wzgledu na oddzial mysle ze polozne maja marne szanse w uk bo podobno to bardzo zamknieta grupa. Ale... zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pielęgniarka8222222
dzieki gość a nie wiesz jak sytuacja z urlopem macierzyńskim?? dzieki z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pielęgniarka8222222
dzieki gość a nie wiesz jak sytuacja z urlopem macierzyńskim?? dzieki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staff nurse
O urlopie macierzyskim-bez względu na to gdzie pracujesz urlop macierzyński jest płatny tylko przez 39 tygodni. Jest to stała stawka wypłacana przez państowo i wynosi jakieś 525 funtów (płatne co 4 tygodnie). Jeżeli przepracowałaś dla jednego pracodawcy 6 miesięcy przed 28-ósmym tygodniem ciąży, to pracodawca wypłaci Tobie 90% Twoich średnich zarobków przez pierwsze 6 tygodni macierzyńskiego. Jeżeli nie przepracowałaś tyle (6 miesięcy przed 28-ósmym tyg ciąży) dla jednego pracodawcy, składasz podanie przez Urząd Pracy. W wyjątkowych sytuacjach dobry pracodawca daje jakieś dodatki do macierzyńskiego, albo wypłaca 100% jeżeli dba o pracowników, ale nie dotyczy to chyba NHS. Im później pójdziesz na macierzyński, tym dłużej zostaniesz z dzieckiem w domu. W mojej sytacji, z pierwszym dzieckiem poszłam w 32 tyg ciąży, z drugim dzieckiem w 36 tyg ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pielęgniarka8222222
ok rozumiem dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mógłby się wypowiedzieć ktoś kto niedawno dostał pozytywną odpowiedz z nmc? i wymienić dokładnie po kolei jakie dokumanty wysyłał. bedę wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sugase
Kazda osoba jest rozpatrywana indywidualnie m.in. zalezy to od tego czy zostala ukonczona szkola wyzsza i w ktorym roku. Przy zamawianym formularzu wypelbiasz a la tescik ktory pokazuje ci ktora droga powinnas isc i jakie dokumenty skompletowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja się chciałąm zapytać w którym miejscu na tłumaczeniu przysięgłym jest napisane, że mam tytuł lic piel? Na moim jest coś takiego: Diploma of graduating from full time studies, field of studies: nursing, the professiona title of: licencjat pielęgniarstwa [tak, jest to po polsku tu wpisane] [* - see translator's remark above]. Nigdzie nie mam wpisane Bachelor of science in Nursing czy czegoś podobnego. Czy tak to ma być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
formularz to już mi przyszedł i żadnego ala tesciku tam nie było. więc nie bardzo wiem co masz na mysli. mam lic i mgr studia ukończone w 2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Midi7
Nie ma bachelor ani master bo tytul trzeba zawsze napisac w oryginalnym jezyku kraju w ktorym byly studia. Do tego na pewno masz suplement w ktorym jest opisane co oznacza "licencjat" w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Midi7
Z urzedu trzeba wziac odpis aktu urodzenia na druku europejskim, aktu slubu jesli mezatka. Di notariusza niesiesz dyplomy i suplementy oraz dowod osobisty i prawo wykonywania zawodu.Z Izb bierzesz pieczatki i pospisy do formularza ktory dostalas oraz zaswiadczenie ze mozesz pracowac w unii oraz o przebiegu pracy zawodowej. Niesiesz to do tlumacza przysieglego. Ja tez kopie notarialne nosilambo pieczatki notariusza tez sa po polsku, ale tlumaczka liczyla je juz jako 20%ceny a nie normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×