Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

LouLou11

Ile zarabia pielęgniarka w UK?

Polecane posty

Gość gość
O rany, skad wy wyciagacie te informacje?!...Po pierwsze, pielegniarka po mental health zarabia tyle samo co kazda inna. Kazda pielegniarka zaczyna w NHS na bandzie 5, niezaleznie od specjalizacji. W niektorych placowkach RNMs maja nawet lepsza stawke z uwagi na zwiekszone ryzyko w pracy. Po drugie, to w UK pracuja 'stare' pielegniarki z diploma, i nowe pielgniarki z diploma, ktore niby powinny zrobic modul ktory im podciagnie kwalifikacje do poziomu degree, ale nie wszystkim sie chce i te tez normalnie bez stresu pracuja i zadnego degree (BSc) robic tak naprawde nie musza. Owszem, jest cos takiego jak MSc Nursing w Anglii ale jest to wylacznie po to, zeby zwiekszyc sobie wachlarz mozliwosci jesli chodzi o zatrudnienie a nie warunek konieczny do podjecia pracy jako pielegniarka. Od pielegniarek nikt nie wymaga i nigdy nie wymagal lotnego intelektu, a jedynie podstawowego zorganizowania i empatii. Osoby ktore robia MSc Nursing zwykle aspiruja do stanowisk managerskich bo tam te kwalifikacje sa wymagane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pełna zgoda z tym co piszesz jesli wynagrodzenie za pracę traktujemy TYLKO jako comiesieczna pensja wynikajaca z umowy o prace. Band 5 w NHS to zawsze tyle samo niezaleznie gdzie sie pracuje. W warunkach angielskich niestety jest tak,ze pielegniarki chcac podniesc sobie standard zycia bardzo czesto tez dorabiają ( i przewaznie maja duzo mozliwosci).Te pracujace jako mental health nurse maja znacznie mniej mozliwosci dorabiania jak pozostale (wąska specjalizacja).Dodatkowo od dlugiego czasu jest kiepsko z ofertami w agencjach..Suma sumarum masz racje Ty i maja racje osoby mowiace, ze pielegniarki psychiatryczne mniej zarabiaja bedac bardziej narazone na rozne nieprzyjemne sytuacje w pracy.Duza czesc opieki psychiatrycznej to placowki prywatne a tam nie obowiazuje system wynagrodzen jak w NHS. Wynagrodzenia ksztaltuje popyt i podaz. Teraz oznacza to mniejsze pieniadze za wiecej pracy a dla niektorych koniecznosc szukania pracy gdzie indziej.. Wszystkich niezadowolonych z placy w szpitalu prywatnym nie wchlonie przeciez NHS...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pielegniarka nawet z angielskim odpowiednikiem magistra nie otrzyma pracy na stanowisku wymagajacym takich kwalifikacji bez wieloletniego doswiadczenia zawodowego w UK. Przyznawanie sie do takiego wykształcenia aplikujac do pracy ,ktora takich umiejetnosci nie wymaga moze spowodowac ,za podczas rekrutacji calkowicie ja pomina myslac, ze to nie jest odpowiednie stanowisko dla takiej osoby albo,ze z nia jest cos 'nie tak".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kss
Mnie tylko zastanawia to czy po 3letnich studiach w polsce rzeczywiście przyznają mi ten sam stopień co osobie kończącej np adult nurse w irl biorąc pod uwagę ze te z kolei sa u nich 4 letnie? A jeśli chodzi o specjalizację która chce robic za granica, aby sie do niej przymierzyc muszę przepracować czynnie jakis czas czy mogę robic praktycznie od razu po licencjacie? Znów pytam o warunki w ang lub irl z akcentem na te drugie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam! Proszę o radę co wpisać w formularzu NMC w miejscu part of register? dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc z 02.38 pełna racja. nie wiem jednak co masz na mysli piszac nowe pielegniarki z diploma. diploma juz nie ma, za to od 2011 jest nowy program ktory konczy sie pisaniem pracy licencjackiej i tytulem degree. gosc 11.07 sorry ale chyba z toba jest 'cos nie tak' jesli myślisz ze jakis rozsądny manager odrzuciłby aplikacje ambitnej pielęgniarki która studiowała rok dłużej aby poszerzyć sobie możliwości i wiedze z zakresu leadership i management, miała więcej praktyk niż inne 'świeże' pielęgniarki i jest gotowa wprowadzić ta wiedze w życie. Typowo polskie myślenie typu 'nie przyznawaj ze jestes mądrzejsza od szefa'. Przypomina mi sie sytuacja kiedy aplikowałam o swoja pierwsza prace w uk przy ..uwaga.. sprzataniu w domu opieki i tez mnie ostrzegano abym nie sie nie przyznawała że mam studia skończone. I tak też zrobiłam :D śmieje sie teraz sama z siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Band 5 to chyba cienko.ile to na gdzine jest?14f?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mniej..tzn ja mam mniej, band 5 zaczyna się od nieco ponad 11f/godz jeśli dobrze liczę. Co rok jest niewielka podwyżka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość, Absolutnie wszystkie pielęgniarki rozpoczynają pracę w NHS od najniższego pułapu Band 5.Po każdym przepracowanym roku wskakujesz automatycznie na kolejny,wyższy "point" oraz podwyższają c***ensję o wysokość inflacji w UK wyliczoną za poprzedni rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkarolinka
Witam:) Czy mogę wysłać do NMC kopię notarialną dyplomu (po polsku) i do tego osobno tłumaczenie przysięgłe dyplomu? Z tego co tutaj pisze chyba tak: If any of these documents are not in Englis h, you will need to have them officially translated, and then supply photocopies of both the original document and the translations to the NMC. To fragment stąd: http://www.nmc-uk.org/Documents/Registration/Registering-as-a-nurse-or-midwife-in-the-UK-EU-January-2011.pdf Czy ktoś tak robił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkarolinka
Tu jeszcze inny fragment z tej broszury NMC: You must then send the certified photocopies of the originals and the translations to the NMC. Ja rozumiem, że muszę wysłać notarialną kopię po polsku, a do tego osobno tłumaczenie przysięgłe dyplomu a nie kopii notarialnej z tymi pieczątkami. Czy ktoś tak robił? Zależy mi na jak najsprawniejszej rejestracji, nie stać mnie na tłumacznie nie wiadomo ile razy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj My tutaj piszemy na temat pielegniarek polskich z polskimi dyplomami,ktore rejestruja sie w NMC a nie pielegniarek,ktore ukonczyły studia w UK. Wbrew pozorom to calkiem inne "kalosze".To troche odmienne traktowanie "swoich i obcych" skutkuje tymi niuansami (diploma i degree) Wydaje mi sie ,ze ty te dwie sprawy laczysz ..Co innego jest uznanie dyplomu polskiego konczacego sie rejestracja w NMC a co innego ruytnowe zgloszenie sie kogos po studiach w anglii po PIN. Rekrutacje prowadza przerozne osoby .Najczesciej nie zadni managerowie i niestety czesto takze osoby bez zadnych kwalifikacji do prawidlowej oceny zaproszonych na rozmowy osob .Malo tego .Zanim cie poproszo na rozmowe to ktos wczesniej prowadzi wstepna selekcje kandydatow ,z ktorymi bedzie przeprwwadzana rozmowa face to face.Jednoosobowo,zaliczaja cie do rokujacych nadzieje albo wyrzucaja twoje CV do przyslowiowego kosza. Ty widzisz swiat jakim byc powinien a ja ci wskazuje zagrozenia twoj 'idealny" swiat burzace. W nursing home "rekrutacje" moze prowadzic nawet osoba po szkole podstawowej,ktorej dano odrobine wladzy i z niej korzysta "cala gemba" podbudowujac tym swoje watle ego. Nie slyszalas o zwyklej ludzkiej bezinteresownej zawisci i innych bardzo czasem dokuczliwych "zaletach"?Nie odnos tego tylko dl Polakow.Tutaj pod tym wzgledem jest bardzo podobnie tylko ze czesto w bardziej zawoalowanej formie. Tacy sa ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj Znasz przypadek w ktorym pielegniarka bez doswiadczenia zawodowego (po studiach) ale z tytulem master of science in nursing (podobno to juz mozliwe) dostala prace na wysokim stopniu zarzadzania?(zgodnie z kwalifikacjami) To tak z jak z Yeti. Wszyscy onim mowia ,ale nikt go jeszcze nie widzial :) Musi zaczynac z poziomu band 5,bo doswiadczenie zawodowe to w UK (stety czy niestety) podstawa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może być master-disaster zawsze zacznie od 5 inna bajka ze może być 6 po pol roku a 7 za 3-5, zawsze dla nhs jeśli zacznie będzie 5. PS. yebane NMC w tym roku 120 hip hip hurra - hip hip hurra I bet 2017 will be 200 !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
myslalam ze komuna i pojscie na darmowe juz sie w polsce skonczyla wiec nie wiem nawet dlaczego ten temat nauczcie sie sami pieniandze zarabiac jak kapitalism 333 www.youtube.com/watch?v=v3ruLZoFe44

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj Jak piszemy to nie pijemy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, csy wiecie może czy gdzieś w Uk odbywa się kurs adaptacyjny? Ponieważ muszę go zrobić aby uzyskać pin. Nigdzie nie mogę znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wejdź na stronę NMC i tam jest zakładka Adaptation and Aptitude test. Wejdziesz w Approved Programme, wpiszesz dane i znajdziesz miejsce w Twojej okolicy, gdzie możesz ukończyć ten program. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GCZDD
Witam! Czy kopia notarialna dyplomu, suplementu itd. może być czarno-biała? I to z tą kopią notarialna, a nie z oryginalnym dyplomem itd idę do tłumacza, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kopie notarialne zawsze są czarno-białe, tyko opatrzone pieczęciami. Zaśmiecacie forum pytaniami, na które odpowiedź masz u źródła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GCZDD
Najwyraźniej nie, ponieważ oddając dokumenty zapytała się mnie pani czy ma być kolorowa, bo jest zdjęcie. Tu na forum wcześniej pisano, że tłumaczymy kopię notarialną natomiast na tej stronie: http://nurses.za.pl/wymaganedokumenty.html piszą coś całkiem innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TTMHealthcare
Kopia dokumentu może być czarno- biała. Do nmc wysylasz kopie dokumentów potwierdzone przez notariusza oraz tłumaczenia tych kopii. Jesli nadal nie masz pewności napisz do mnie na polska@ttmhealthcare.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TTMHealthcare
Do GCZDD Ta strona którą podajesz wprowadza pielęgniarki w błąd. Nie była aktualizowana od lat. Do nmc nie wysylasz żadnych zdjęć.... Zdjęcia wysyłaliśmy w 2004 roku kiedy Polska była nowym państwem w UE i musieliśmy rejestrować sie w Home Office zeby legalnie pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TTMHealthcare
Suplement i zaświadczenia z polskich izb wysylasz TYLKO jesli nie masz tytułu licencjata lub magistra uzyskanego po 2004 roku i skończonych pełnych studiów. Poświadczenia o dokonaniu opłaty tez nie wysylasz - robiąc opłatę podajesz swój numer prn i w ten sposób nmc wie ze jej dokonałaś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GCZDD
TTMHealthcare: To mnie teraz Pan/Pani zdziwiła bardzo, bo ta strona została założona w styczniu TEGO roku. Zgłupieć można...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TTMHealthcare
Wpis na stronie nie jest aktualny. Każdego dnia w pracy pomagam pielęgniarkom w rejestracji w nmc. Jestem z nmc na telefonie co najmniej dwa razy w tygodniu żeby dyskutować bardziej skomplikowane sprawy i udzielać odpowiedzi dziewczynom, ktore chca sie zarejestrować. Z mojego doświadczenia wynika, że często same komplikujecie sobie rejestrację wysyłając mnóstwo niepotrzebnych dokumentów co nmc próbuje 'wyjaśniać', co z kolei trwa i trwa. W formularzu, na trzech pierwszych jego stronach, macie krok po kroku opisane co i jak trzeba wypełnić i odesłać. Po wypełnieniu flowchartu z drugiej kartki dowiesz się w jakim trybie Twoja aplikacja bedzie rozpatrywana. Odsyłasz tylko trzy ostatnie kartki z formularza i dokumenty. Napisz do mnie jak nadal nie masz pewności. Pozdrawiam ciepło, Ula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie. Ile mniej wiecej moze zarobic na miesiac pielegniarka band 5 lacznie z nocami i swietami? Czy za te nocne, sobotnie i niedzielne dyzury jest duzy dodatek do pensji? Z gory dzieki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
^^^ to zalezy na ktorym pulapie bandu 5 sie taka pielegniarka znajduje i od tego ile tych nocek, swiat czy weekendow przepracuje. U nas za soboty i nocki jest +1/3 stawki, niedziele i bank holiday +2/3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak już pisałam na najniższym band 5 plus high cost area suplement, zarabia się 1750-1850 miesięcznie, w zależności od grafiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×