Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nikolinka

Paszporty brytyjskie dla Polskich dzieci urodzonych w UK

Polecane posty

dzwonilam najpierw do znajomej ktora zalatwiala paszport kilka tygodni temu, jej dokumenty dostarczyl ten sam kurier co paszport, w ten sam dzin, tylko o innej porze i w innej kopercie. a sama jak zadzwonilam do IPS to powiedzieli mi, ze dokumenty sa zwracane second class post, co moze zajac do 7 dni. cale szczescie ze mamy jeszcze ponad 2 tygonie luzu do wyjazdu, bo maja moj paszport, bez ktorego ani rusz:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no widzisz:) mozna, mozna... nasze dzieci sa zywymi tego przykladami. pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARTABAL
HEJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARTABAL
mam pytanie. Czy jesli jestemsmy z mezem w angli od 5 lat. dziecko urodzilo sie 1 rok temu w uk to mozemy sie starac dla dzieck ao paszport/obywatelstwo angielskie? Najpierw musimy dostac sstala rezydentura a potem starac sie o paszport dla dziecka, jak dobrze rozumie. acazy dziecko moz emiec 2 paszporty poslki i angieslki dopoki nie bedzie pelnoletnie? czy moge sie starac rowniez o paszport angielski dla drugiego dziecka ktore skonczylo 3 lata ale bylo urodzone w polsce( mieszkamy w anglii od 5 lat ale corke pojechalam urodzic w polsce).???? dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja powiem tak...........
zeby dziecko dostalo paszport brytyjski wystarczy, ze jeden z rodzicow (Polakow na przyklad) pracowal legalnie 5 lat przed urodzeniem dziecka i ma na dowod wszystkie P60. Jesli brakuje lat, to trzeba zrobic normalnie naturalizacje dla rodzicow i dziecka. Do naturalizacji potzreba 6 lat legalnej pracy w UK i P60 na tego dowod lub self assesment forms w przypadku osob self-employed. Tak mozna miec paszport polski i ang. Moj synek ma ang paszport. Zanim umowilam sie na wizyte, zadzwonilam na infolinie i powiedziano mi, ze mam przyniesc P60 za 5 lat przed jego urodzinami i wszystkie dokumenty, o ktorych jest mowa w aplikacji o paszort. Spotkanie mialam w piatek o 16.00, a we wtorek do domu kurierem doszedl paszport synka. W srode mialam takze spowrotem moj polski paszport i syna polski. Musialam je zostawic w piatek w biurze. Pierwszy paszport brytyjski jest robiony w trybie expressowym, dlatego tak szybko dostalam. Kosztuje to 95 funtow zdaje sie plus za kuriera zaplacilam kilka funtow. Aha, na inofinii powiedziano mi, ze przez te 5 lat nie mozna brac benefitow, ja nigdy nie bralam, wiec mnie to nie dotyczylo. Nie wiem, kiedy to sprawdzaja. Aha, aplikacja musi byc poswiadczona przez znajomego Anglika, ktory zna Cie i dziecko iles tam - nie pamietam. Paszport dla dziecka ang jest wazny 5 lat, nie musza byc obecni dwoje rodzice przy skladaniu takze jest to alternatywa bardzo dobra do polskiego paszportu jesli splenia sie warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja powiem tak...........
MARTBAl - zebyscie dostali paszporty cala rodzina, musiecei udowdnic, ze pracowaliscie obydwoje w tym kraju przez 6 lat - kazde musi przedstawic P60 za 6 lat i nie pobieraliscie benefitow. Jakies male sa ok, ale jesli jestescie obciazeniem dla panstwa moze byc odmowa. Mozecie zrobic naturalizacje dla calej waszej 4 lub tylko tego doroslego, ktory spelnia te warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja powiem tak...........
I jesli robi paszport brytyjski para malzenska oplata jest (nie pamietam) powiedzmy 900 funtow, jesli pojedyncza osoba 700. Troche dokumentow trzeba zgromadzic, ale nie jest to trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARTABAL
dziekuje za odpowiedzi. ja tylko chcialam zrobic paszporty dla dzieci a dla na stala rezydenture wczeniej. Wiec musze miec przepracoane 5 lat zanim sie dziecko urodzi czy dziecko moze i eurodzic w ciagu tych 5 lat a ja dopiero zloze wniek w lutym o rezydentore a potem o paszport dla dziecka? jesli chodzi o benefity to tylko bralam child tax i child benefit i jakies kilkanasie funtow work taxu w ciagu tych 5 lat to takie benefity moga byc?? przeciez takie daja kazdemu. nie bralam zadnych socjalnych. a co to oznacza naturalizacja po 6 latach?? tzn ze trzeba zdawac egzaminy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja powiem tak...........
no tak, do naturlaizacji trzeba zdawac egzaminy. zeby dzieci dostaly paszporty beza naturalizacji musisz Ty albo maz pracowac te 5 lat przed ich urodzeniem w UK. Jak zrobisz naturalizacje dla Was (ze zdaniem egzaminow, od tego sie zaczyna) to dzieci tez mozesz naturalizwac (innej opcji dla dzieci nie masz jesli nie pracowalo jedno z was 5 lat w uk przed ich urodzinami, pozniej juz sie nie liczy, musi byc przed urodzinami), ale dzieci oczywiscie egzaminu nie zdaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja powiem tak...........
nie musisz miec rezedynetury stalej, zeby dla was zrobic paszporty - dla doroslych. musiecie pracowac tutaj 6 lat legalnie liczac od wejscia do EU, nie wczesniej, bo od wtedy podpieci jestesmy pod to prawo. rezydenture stala dostaje sie jakby automatycznie starajac sie o paszport brytyjski jesli masz te 6 lat. mozesz zadzwonic do jakiegos pol prawnika (nie chce robic reklamy), ktory sie tym zajmuje to przez tel wszystko Ci powie - spotkanie lub rozmowa tel jest darmowa i nie zobowiazuje do ich uslug. Niskie benefity nie powinny przeszkadzac, aczkolwiek dla wszystkich jest tylko child benefit - niezalezny od zarobkow. Wiem, bo mi zaden nie przysluguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do wizy do USA nic nie pomoze nawet to ze jestes i mieszkasz tutaj w uk. jesli nie dasz im odpowiednio zadowalajacych paierkow to niestety nie dostaniesz wizy.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój kolega 20 lat urodził się w UK i ma takie obywatelstwo mimo że rodzice Polacy,z tego co wiem teraz CHYBA już tak nie ma. ale najlepiej dowiadywać się w instytucjach które mają bezpośredni związek ze sprawami paszportowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy to prawda ale podobno dziecko ktore sie urodzilo w uk po 18 latach ma prawo wyboru obywatelstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jakie benefity
wykluczaja mozliwosc otrzymania obywatelstwa brytyjskiego? Tak z ciekawosci pytam bo mnie obywatelstwo nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama polka tata polak
Oto odpowiedz na Twoje pytanie: EEA nationals are not expected to claim public funds. For the purpose of this policy, public funds means: Income support and income-based jobseeker's allowance Housing and homeless assistance Housing and council tax benefit Working families tax credit (see above for exception) Social fund payment (not to confuse this with social care which is not regarded as a public fund) Child benefit (see above for exception) Disability benefit/allowance Applications should be refused where there is overwhelming evidence that the parent(s) is dependent on public funds. For example, a person would not be considered as exercising Treaty rights if he/she was working only a few hours per week and reliant almost totally on public funds. However, public funds received for six months or less, before the childs birth, cannot count against a claim. Where a person is in full-time employment and claiming child benefit or a working family/child tax credit, this would not count against a claim. Sprawa idzie trybem indywidualnym.Podczytywalam forum ale dopiero teraz postanowilam napisac,moze to komus pomoze. Ja oraz maz mamy staly pobyt ILR ,natomiast dzieci maja certificate of registration.Nie zaglebiajac sie w fora internetowe a grzebiac tylko i wylacznie na stronach Home Office i IPS wyczytalam ze dzieci ktore maja certificate of registration( bo rodzice maja stalego rezydenta-nie mylcie z tymczasowym)sa automatycznie British Citizen .To sa slowa pani z Infolini IPS(serwis paszportowy).Zwykla aplikacja +zdjecia+ paszporty polskie dzieci+karta stalego rezydenta,osoba potwierdzona podpisem brytyjczyka(wazne by byla to osoba na stanowisku..nie jakis sasiad ),im lepszy referee tym szybciej aprobuja aplikacje.Wyslalismy aplikacje w sobote,a dzis mamy czwartek i wlasnie maz mnie poinformowal ze biuro paszportowe pobralo 104 funty za paszporty naszych dzieci,wiec przyjda poczta na dniach jak nie na godzinach. Warto nie brac benefitow by wlasnie otworzyc droge wlasnym dzieciom.I nie musze pisac jaka jestem zadowolona z dzisiejszej wiadomosci. Pozdrawiam rodzicow z U.K :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama polka tata polak- czyli trzeba wyrobic dziecku najpierw polski paszport tak czy tak?...mialam nadzieje,ze nie bede musiala stac w kolejkach przed konsulatem:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama polka tata polak
Zapomnialam dopisac ze do aplikacji trzeba dolozyc jeszcze karty "certificate of registration"( nie mylic z rejestracja dziecka po urodzeniu bo to totalnie co innego,nie chodzi o akt urodzenia tylko o rejestracje w Home Office dziecka).Aby to uzyskac trzeba złozyc forme MN1,badz dluzej..zlozyc podanie EEA3 o stalego rezydentaa uprzednio forme EEA1 o tymczasowego.Proste jak budowa cepa,trzeba tylko sie wczytac w strony UK Border Agency.Maz jest tu 12 lat ,ja 9.Madziulka-paszporty dajesz takie jakie masz ,zreszta na aplikacji o paszport jest wszystko,nalezy tylko poczytac.Ja stalam pod konsulatem juz 3 razy i nigdy wiecej,powodzenia zycze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w ramach uscieslenia
trzeba dac paszport polski lub inny jesli dziecko taki ma, jesli nie ma to nie. tych kart nie trzeba, ja robilam w pazdzierniku dla mojego synka i o zadnych kartach rezydenta nikt nam nic na infolinii nie mowil. zalatwilam w 3 dni!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no tak ale...
Z kartami jest prosciej,ton dokumentow ze jestes settled z 5 lat wtedy nie wysylasz;-).Mowa tu o tym ze i ojciec i matka sa polakami,bo jak jedno z nich ma brytyjski paszport to wtedy zadne karty nie sa potrzebne to fakt.Chodzi tu chyba o to by nie placic za rejestracje dziecka 500 funtow tylko zrobic to za friko...i legalnie a nie czekac..dadza czy nie dadza,bo wtedy nie maja podstaw by nie dac gdy dziecko ma certificate of registration.Jest jeszcze opcja zasiedzenia..ale to po kilkunastu latach.Przynajmniej jedno z rodzicow musi miec jakis status by dziecko otrzymalo brytyjski paszport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w ramach uscieslenia
jakich ton dokumentow? ja jestem Polka, maz tez, nie mamy jeszcze paszportow brytyjskich. musialam na spotkanie wziasc ze soba piec P60 za 5 lat pracy przed urodzeniem dziecka (tylko jeden rodzic musi miec te dokumenty), paspzort dziecka inny jesli ma, paszport moj, zdjecia, forme, referencje dla dziecka i tyle. zaplacilam tyle, co kazdy za pierwszy paszport brytyjski czyli chyba 96 funtow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w ramach uscieslenia
i brytyjski akt urodzenia dziecka. tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja powiem tak...
Koszt paszportu to 49funtow,96 to w trybie ekspresowym w ciagu tygodnia.W takich wypadkach w gre wchodzi chyba humor oficera wydajacego dokument... Osoba z rezydentem moze starac sie o obywatelstwo i o paszport ,moze do dzieci podchodza bardziej tolerancyjnie.Ja wiem jedno w zawodach specjalistycznych jak sie ma rezydenta to od razu inaczej patrza przy zatrudnieniu,nieraz wrecz wymagaja potwierdzenia ze sie go ma,nic tu po gadaniu ze jest sie iles tam lat,chca na to potwierdzenia,jakiegos dokumentu.Warto to po prostu miec;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze jedno takie slowko
za pierwszy paszport dla dziecka z rodzicow Polakow placi sie zawsze za usluge express czyli 96 funtow. nie mozna zrobic tego taniej w trybie normalnym. aha, ja pracuje od 10 lat w zawodzie profesjonalnym, obecnie w firmie miedzynarodowej. mamy tutaj ok 50% zatrudnionych roznych narodowosci i hr nigdy nikgo nie prosi o jakies rezydentury. po wejsciu do unii zostalam poproszona w poprzedniej firmie o home office, od lat mnie nikt o to nie pytal, choc prace zmianilam od 2004 3 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matka i zona 123
jestem zona Polaka, mamy dwojke dzieci. w styczniu dostalismy brytyjskie paszporty dla calej rodziny. cala 4 byla naturalizowana, gdyz dzieci nie zalapaly sie na paszporty - za wczesnie sie urodzily, nie bylo jeszcze tej mozliwosci. nie robilismy rezydentury wczesniej ani dla dzieci ani dla nas. wszystko poszlo sprawnie, czekalismy ok 2 miesiecy. dodam, ze ja pobieram niewysoki working tax credit i nie bylo z niczym problemu, aczkolwiek moglby byc gdyby byl wysoki podobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M*GD*L*N*
WITAM, JESTEM POLKA I MAM MEZA POLAKA, URODZILA NAM SIE CORKA I PEWNIE WAS ZASKOCZE, ALE MA OBYWATELSTWO POLSKO- BRYTYJSKIE, NIE PISALABYM TEGO, GDYBYM NIE MIALA W DLONI JEST BTYTYJSKIEGO PASZPORTU, WIEC MAM PROSBE DO NIEKTORYCH... PRZESTANCIE WYPISYWAC, ZE JEDNO Z RODZICOW MUSI BYC BRYTYJCZYKIEM, BO TO NIE PRAWDA I NIE ZBIJAJCIE INNYCH Z TROPU NIE MAJAC DOWODOW NA TO (PLOTKARZE). JEDNYM Z WARUNKOW JEST TO, ZE JEDEN Z RODZICOW MUSI MIEC UDOKUMENTOWANY 5LETNI POBYT W UK (REZYDENT LUB PEJSLIPY, P45, P60, HOMEOFFICE). POZDRAWIAM P.S.: EMILCIA MA PASZPORT NA 5 LAT, ZAPYTAJCIE O PASSPORT APLICATION FORM NA POCZCIE I POCZYTAJCIE PRZEWODNIK, KTORY JEST DOLACZONY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do M*GD*L*N*
no alez chyba juz kilka osob wyzej napisalo, ze maja ich dzieci paszport brytyjski. moja tez ma, a rodzice Polacy i tez na 5 lat. to juz chyba nie nowosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurnikowo
dzieci ktore chodza od samego poczatku do szkoly Angielskiej ale byly urodzone w Polsce maja jakos automatycznie przyznawane obywatelstwo po np.10ciu czy tam 15tu latach jesli rodzice nie maja zalatwionych papierow rezydenta???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurnikowo, niestety nie jest tak. rodzice musza postarac sie o obywatelstwo dla siebie i dziecka, nie dostaje sie tu obywatelstwa za "zasiedzenie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna1980
sluchajcie a nas zapytali o Naturalisation mimo ze maz jest tu 7lat leagalna praca i udokumentowana... benefitow nigdy nie bralismy... Co Wy na to? Moze wiecie na jakiej podstawie prawnej nalezy sie dziecku paszport po 5latach pracy rodzica przed urdzeniem dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×