Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

a co do karmienia to mam pytanie do doświadczonych:) jak długo karmiłyście? ja sobie tak myślę że góra rok to chyba wystarczy co? moja koleżanka ma 2,5 rocznego chłopca i jak widze jak on się czasem rzuca na jej biust ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mysle ze rok to naprawde wystarczajacy czas na karmienie , pozniejn trudno odzwyczaic dziecko od piersi, co do wstawania nocnego to tez zalezy od dziecka moja od 6 tyg przesypaial cale noce:) i ogolnie byla aniolem zero placzu ciagle tylko usmiech na buzi , naprawde mialam czas na wsyzstko az mi sie nudzilo taka byla spokojna heheh ale teraz czuje ze nie bedzie juz tak pieknie i baby mi pokaze co potrafi hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Mam pytanko do dziewczyn, które są już mamami. Czy są dziewczyny, które w ciaży miały jednoznaczne objawy na dziewczynkę, a okazał się chłopiec? Lub odwrotnie: wszystko wskazywało na chłopca, a okazało się, że będzie dziewczynka? Ja jeszcze nie znam płci. Wszyscy mi mówią, że wyglądam i mam objawy na chłopca, a ja jakoś podskórnie czóję, że będzie dziewczynka :) W sumie, to płeć jest mi obojętna, tylko żeby dzidzia była zdrowa. Póki co, nie czuję ruchów, co mnie trochę martwi, bo to już 19 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moni ja jeszcze nie jestem mamą ale znam płeć dziecka. Będzie dziewczynka a wszyscy mi mówili że będzie chłopiec więc jeśli liczysz na córcie masz na to jak najbardziej szanse:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moni w ciąży raczej nie ma jednoznacznych objawów co do płci, włosy na nogach , syfy na twarzy , ochota na kwaśne lub słodkie to raczej można między bajki włożyć. Jak czujesz że będzie córka to może tak będzie gorzej jak się po prostu nastawiłaś na okresloną płeć, lepiej tego nie robić aby się później nie rozczarować. Ja czekam na 3 dzieciątko a jestem taka ciekawa płci jak nigdy bo nie ukrywam że chciałabym córeczkę bo mam dwóch urwisków w domu ale jak będzie chłopak też będzie ok! Ale tu było pisania o tesciowych , ja na szczęście mam teściową i teścia spoko, zawsze mozna na nich liczyć Co do wagi ważyłam po wakacjach 55 a teraz hmmm nie ważyłam się ale na pewno cycki zgrubły o jakieś kilo:) Reszta nie wiem Wiecie co dzieś miałam badanie krwi i glukoza wyszła mi 71 nie za mało ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Filka! A jak u Was ze swędzeniem skóry? Ja smaruję się 3 razy dziennie, a i tak mnie swędzi na brzuchu i na piersiach. Wszędzie piszą, że aby nie mieć rozstepów nalezy sie regularnie nawilżać i masowac skórę. Z drugiej strony słyszałam, że brzucha nie nalezy masować, bo to może wywołac skurcze. Jak to jest? Masujecie skórę na brzuchu? Ja jak wcieram balsam, to troche masuję, ale nie za dużo. Na moja znajomą to pielęgniarka nakrzyczała za same gładzenia brzucha przez sweter. Więc sama nie wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny leciałyście samolotem w ciąży? Jeżeli tak jak zniosłyście lot? zastanawiam się nad wyjazdem kilkudniowym. Latałam już na tej trasie 3 razy. Lot trwa 3 godziny. Sama nie wiem, czytałam, że dziewczyny na wakacje latają. Mnie czeka podróż w interesach. Mam straszny dylemat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KKAROLINA o to juz musisz zapytac lekarza a nie nas bo to on powinien zadecydowac o tym czy mozesz leciec czy nie mysle ze w 2 trymestrze niepowinno byc z tym problemu jesli ciaza przebiega prawidlowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moni mnie tez skora czasem swedzi, a brzuch smaruje dwa razy dziennie delikatnie go masujac. Na mnie takze pielegniarki nakrzyczaly ze nie wolno dotykac ani glaskac brzuszka...ale to chyba w przypadku zagrozonej ciazy.. na kremach na rozstepy nie jest nigdzie napisane ze trzeba omijac okolice brzucha. Co innego w przypadku brodawek sutkowych - ich podobno nie mozna dotykac, bo to moze wywolac skurcze macicy. kkarolina, czy to jest delegacja? Bo jesli tak to masz prawo odmowic jako kobieta w ciazy (tak stanowi kodeks pracy). Jesli to Twoje wlasne interesy i chcesz leciec to po prostu spytaj lekarza czy wszystko ok i nie powinno byc problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki kochane. wiem dziewczyny, oczywiście, że spytam lekarza wcześniej. Jego opinia jest najważniejsza. Nie polecę bez konsultacji. Zastanawiam się czy polecieć jeżeli dr stwierdzi brak przeciwskazań. Decyzja jest o tyle trudna bo dotyczy to moich własnych spraw, poleciałby ze mną mąż. Potrzebyujemy kasy a wyjazd ten naprawdę podreperował by budżet...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj rajjjja wśród kwietniówek. Właśnie nadrobiłam czytanie bo długo mnie nie było. Co do zdjęć z porodu, o których pisała Maja to ja polecam zrobienie zdjęć z własnego porodu. Ja mam takie zdjęcia i lubię patrzeć na mojego rozwrzeszczanego maluszka, choć przyznam, że jest sporo zdjęć tylko dla wtajemniczonych (czyli dla mnie i męża). Co do tematu rożka to ja długo używałam. Kupiłam z myślą o mężu żeby było mu łatwiej brać maluszka i tak też było, czuł się pewniej na początku. Synuś też spał w rożku i wystarczyło przykryć go kocykiem i tak spał chyba 2 miesiące. Na teściową też w sumie nie moge narzekać choć często wkurzałam się jak kupowała coś małemu bo zwykle mi się to nie podobało, ale nigdy go później nie widziała w tych ciuchach i jakoś przestała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kkarolina moja kumpela leciała samolotem w takim właśnie okresie jak my jesteśmy ale tylko do Londynu i mówila, że zniosła to bardzo źle, po przylocie była pół żywa, dziecku nic się nie stało, była zgoda lekarza ale samopoczucie miała kiepskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do swędzenia skóry to narazie nie odczuwam, smaruję się zwykle tylko wieczorem bo rano zapominam:( musze to zmienić koniecznie, a czego używacie? mama perfecta? bo ja narazie właśnie tego ale na trzeci symestr to sobie chyba już kupie tą chwaloną mustelle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filka, pani w aptece polecila mi mustele wlasnie na koniec ciazy i po porodzie- milo z jej strony ze nie wciskala mi najdrozszego towaru:) Teraz kupilam krem z serii AA Ja i Mama w zestawie z zelem na opuchniete nogi i dwoma probkami (krem chlodzacy do biustu i zel do higieny intymnej). Za caly zestaw zaplacilam 30zl. Ja uzywam kosmetykow AA od dawna, dlatego sie zdecydowalam, ale w aptece widzialam chyba z 5 roznych kremow na rozstepy dla ciezarnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kwietnióweczki :) Dziewczyny mam pytanie, bo zaczynam się juz trochę niepokoić. Jestem w 18 tygodniu ciąży, jest to moja pierwsza ciąża, nie czuję jeszcze żadnych ruchów dziecka, może schizuję, ale ostatnio trochę się przepracowuję ze względu na przeprowadzkę i się trochę martwię, tym bardziej że czytam że niektóre z was czuja już upragnione kopniaczki. Czy sądzicie że to normalne, od którego tygodnia poczułyście ruchy? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg lekarzy jeszcze norma. Ja np. poczułam w 16stym. A nie myślałaś o USG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki :d Mzo spokojnie w pierwszej ciazy ruchy mozna poczuc nawet dopiero ok 20 tyg - schizowac mozna po 24 jak sie nadal nic nie czuje :D Apple uzywam tego samego kremiku, ale na piersi musze cos innego kupic bo normalnie rozstep na rozstepie.. maila jakiegos inego zaloze jak chwile wolna znajde :D a ze skurczami to zadzwon tylko do gin i ona ci powie co wziasc - magnez albo aspargin :D Brzuszka nie wolno masowac, ale delikatne wcieranie kremu to nie masaz chyba.. :) Nikola ja sie czuje podobnie do ciazy z coreczka - jedyne co mialam to lekkie mdlosci.. przesady wszystkie wskazywaly na dziewczynke, tak tez sie nastawialam.. a tu chlopak :D Moni jedyne co sie sprawdzilo t to ze wszyscy mi mowili ze inaczej wygladam i ze chlo[ak bedzie :) Filka ja karmilam 9 miesiecy i teraz tez tak zamierzam.. moja kolezanka tez jeszcze karmi prawie 2,5 letnia corcie - masakra... Co do chudniecia po porodzie to tyle wam powiem, ze karmienie piesia, wstawanie w nocy, ciagle zmeczenie i dieta sprawily ze jak skonczylam karmic to bylo mnie 8 kg mniej niz przed ciaza - wygladalam jak anorektyczka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mizo- rozmawialam na temat ruchow dziecka z dwojgiem lekarzy ginekologow. Oboje powiedzieli, ze norma dla pierwszej ciazy to 18 do 22 tydzien. A moze zdazyc sie pozniej bo np. lozysko tak jest ulozone, ze \"zaglusza\" pierwsze ruchy dzidzi. Nie przejmuj sie, tak bardzo na to czekasz, ze wydaje Ci sie ze cos jest nie tak. Jesli bardzo sie martwisz, idz do lekarza na usg, tam zobaczysz jak malenstwo fika:) ale moim zdaniem po prostu uzbruj sie w cierpliwosc! Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do karmienia ja slyszalam ze do 7 miesaica mleko ma jeczsze jakies tam skladniki i jest ok a pozniej to juz jest w sumie bezwartosciowe i mam zamiar karmic tak wlansie do 8 miesiaca ale to sie wszytsko okaze w praniu:) co do ruchow to ja pierwsze takie mocniejsze od bulgotania poczulam 25 pażdziernika 16 tydz ale etraz tez odczuwam takie delikatne i tez sie tym martwie ale wlasnie poczekam jecsze bo ponoc mocniejsze beda pozniej :) ostatnio bylam na usg wykazalo ze wsyztsko ok wiec teraz sie juz tak nie martwie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Tyle tematow dzisiaj poruszylyście na jednej stronie,ze trudno sie do wszystkich ustosunkowac:) Ja byłam dzisiaj u ginki.20 Listopada ide na USG dowiedziec co to za czlowieczek we mnie rosnie?To bedzie 19 tydzien.Myślicie,że to nie za wcześnie? Po za tym dowiedzialam się,że mam pęknięta szyjke(dopiero na 4 wizycie to zauważyła)i ze mam bardzo uwazac i nie dzwigac,bo to grozi niewydolnoscia szyjki.Slyszalyście coś na ten temat? Jesli chodzi o kreske na brzuchu to ja w ogole nie mialam takowej ani za pierwszym razem ani nie mam teraz. Ktoraś z was pisala,że przy chlopaku samopoczucie jest gorsze.A ja czytałam gdzie cos wrecz przeciwnego,ze dziewczynka wytwarza hormony zenskie,ktore powoduja wjeksze mdości u matki.Ja w kazdym razie z chłopcem czułam sie duzo lepej niz teraz.Na razie nie wiemco to oznacza:) Co do chudniecia.W pierwszej ciazy przytyłam 26 kilo,a 5 miesiecy po porodzie mialam nizsza wage niz przed ciaza.Byłam taka laska jak nigdy przed tem.Takze nie martwcie sie dziewczynki:)Dzidzia da wam tak popalic,ze same schudniecie. Ja mam juz 6 kilo do przodu(w ciagu ostatnich 3 tygodno przytylam 2 kilo i nie wiem jak to sie mogło stac cholerka,bo wcale sie ie obrzeram). Pewnie znowu bedzie 25 kilo do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha i ja tez karmilam tylko przez rok i nie wyobrazam sobie karmic dluzej.Zreszta to stalo sie naturalnie,maly sam nie chcial kuz cyckac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do kreseczki na brzusciu to ja jeszcze NIE MAM:)ale to nic przeciez moze sie wogole nie pojawic... Jesli chodzi o rozstepy to mam straszne na piersiach(z rozmiaru 75B juz sie zrobił 80D)A jeszcze przypuszczam urosna...i na wewnetrznej stronie ud mam straszne...takie małe ale az fioletowe nie wiem czemu bo wcale nie utyły mi nogi(uda)urusł tylko tyłek no i w pasie wiecej tłuszczyku jesli chodzi o brzuch to nie mam rozstepow jeszcze zadnych..smaruje tylko oliwka Bambino narazie i jest spoko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o ruchy to ostatnio zadko czuje...i nawet sie troche bałam ale dzis rano tak dzidzia szalała ze mi odrazu przeszły obawy...wydaje mi sie ze to jest tak ze jak juz zaczniesz czuc delikatnie...to wcale nie znaczy ze zaraz bedzie kopac jak piłkarz trzeba cierpliwosci...:) Ja juz sie nie moge doczekac USG takbym juz chciała miec zdjatko mojej kruszynki...co do płci to ja Wam mowie bedzie chłopak...TAK CZUJE nie to ze chce tylko wewnatrz tak czuje i nie potrafie tego wytłumaczyc...mysle ze to taki instynkt...a wy jak macie czujecie takie cos??a te z was ktore juz znaja płec???wiedziałyscie czy to było zaskoczenie???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie sama juz nie wiem co z tymi piersiami robic.. gdybym tylko miala gwarancje ze Mustella zadziala.. Kreche na brzuchu mialam taka bardzo ciemna ale zniknale, z tego co pamietam to pojawila sie pod koniec ciazy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza i Apple posłalam Wam maila.Dajcie znać czy dotarło:) Co do rozstępów to niektóre babki maja straszne na brzuchach.Ja nie mam mimo,ze mialam naprawde gigantyczny.Za to na cycach i udach owszem:) Najpierw były filetowe ,póżniej zbladly.Nie wiem,czy na to jakies kremy pomogają...mam wątpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ufff co za cięzki dzien;) dziewczyny czy Wy kupiłysmcie juz cos dla dzidzi>? jakies spioszki itp? chociaz jedne??? bo u mnie wszyscy sie dziwia,ze sie nie zaopatruje...;) heh.. jak narazie mam tylko pare spioszków i jeszcze mi nie spieszno;) hymmm... na nk dodałam foto z dzisiaj w ciemnych wloskach i z moim brzusiem;)...hehh.. mozecie loknac zainteresowane):) hymmm... dzis waze 63:D kg;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja ja cały czas myślałam, że będzie chłopak a gin stwierdził że dziewczynka więc nie wiem jak to z tymi przeczuciami no chyba, że się pomylił:( kreseczki na brzuchu też nie mam a piersi mi zbytnio nie urosły, kupiłam sobie stanik ciążowy 75B i cały czas mi w nim dobrze chociaż w tym który nosiłam wcześniej jest sporo za ciasno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×