Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Nie mam zamiaru się przenosić - termin mam w końcu na 2 kwietnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po porodzie sn nie trzeba dlugo czekac z cwiczeniami gorzej po cc to dopiero za jakies 2-3 miesiace. Wiecie co mi sie jeszcze przytrafia ostatnio? dzidzia kopie mnie w taki dziwny sposob, kopniaki odczuwam tak jaby w ...pochwie lub na pecherzu i jest to bardzo bolesne ma moze ktoras tak bo nie wiem czy to normalne. Czuje wyraznie ze to ruchy a nie nic innego . Zamieram wtedy bez ruchu az sie nie skonczy i naprawde nie jest to przyjemne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze mi sie przypomnialo ze jak pierwwszy raz spojrzalam na siebie po porodzie tzn na lezaco zaraz po cc podnioslam noge i ona byla taka chuda w porownaniu do tej sprzed porodu- wiadomo opuchlizna , woda w organizmie itd- to bylam taka dumna ze tak od razu schudlam, przez caly pobyt w szpitalu myslalam ze ja od razu taka laska hehehh i myslalam tak az sie nie zobaczylam w lustrze po powrocie do domu w calosci -masakra- tak samo jak w ciazy tylko szerzej bo szpiczastego brzuszka zabrakol ktory troche z przodu wysmuklal !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie:) Izabart kołyska po prostu cudeńko;););)żebym nie miała już łóżeczka to też taką chciałabym mieć:D Maja firanki super wyglądają,jednak długie to tylko w salonie dają efekt Ja w 1ciąży przytyłam też około 30kg,ale udało mi się to zrzucić w przeciągu pół roku:) teraz nie chciałabym tyle przytyć,na razie mam 8kg na plusie,bo po 30 trudniej zrzucic te dodatkowe kg.sama po sobie wiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jakich kosmetyków teraz używacie do ciała? Ja stosuję tylko oliwkę BAMBINO, i zastanawiam się czy to pomoże uchronić mi się przed rozstępami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Iza super kołyska, Maja śliczne firanki i brzuszek. Dzisiaj jak wstałam w nocy o 3 aby wziąć leki to tak coś mnie tknęło i dotknęłam czoła synka i szok rozpalony. Przebudziłam go i zmierzyłam tem. a tu 39, czopek w pupę i spadła, ale teraz ma ponad 39 i wieczorkiem do lekarza. Cholera ja też zakatarzona. Męża też coś bierze :( Co do kosmetyków to aktualnie używam balsamu silnie nawilżającego do ciała i kremu przeciw rozstepom z Ziajki bo poprzednio się sprawdził i teraz jak na razie też. Co do ciała po ciąży to się tym nie przejmuję bo poprzednio jak przestałam karmić to nie miałam problemu z piersiami a ciało no cóż owszem pojawił się celulit, ale chodziłam do kosmetyczki na profesjonalne zabiegi ujędrniające z masażem i rewelacja. JUż po pierwszym zabiegu było widać różnicę. Trochę czasu to zabierało bo ok. 2 godziny jeden zabieg, ale warto było. Chodziłam raz w tygodniu. W sumie wzięłam ok. 10 zabiegów. Fakt kosztowało to 1.000 zł, ale czułam się świetnie, a jak relaksowało, a co najważniejsze zniknął celulit a ciało było jędrne. Teraz też zamierzam chodzić na te zabiegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie:)ale żeście naskrobaly od rana:) Iza zdecydowanie masz talenymanualny:) Ja też dzień po porodzie myślałam ,że ze mnie już jest laska(chyba zasugerowalam się tym,że mobe już swobodnie obejrzeć zwoje stopy::).Niestety siostra sprowadziła mnie na ziemie zapytaniem czy ja napewno już urodziłam:) Ja też zrzuciłam 20 kloo w pół roku nie ćwiczac(byłam tak zmęczona,że nawet mi sie myleć tym nie chciało)i nie stosując drakońskich diet.Zrezygnowalam tylk całkowicie zw slodyczy(co juz było dla mnie dostateczną męczarnią).Zresztą nie wskazane jest zbytnie głodzenie się jak sie karmi. Co do celulitu to juz gorzej:(A teraz to masakra.Apple nie chce Cie martwić,ale to będzie tough nut to crack(sorry,nie moge sie powstrzymać-jestem na etapie nauki tych strasznych idiomów angielskich:)). Byłam dziś u ginki-wszystko ok:)Cisnienie niskie,ale dzisiaj wszyscy cyba takie maja.9 kilo nadwagi:(A przecież teraz nadcgodzi dla nas najgorszy czas jesli chodzi o tycie.Pytalam ja o to twardnienie brzucha i to raczej nie jst to co myślałam,że mam.Ona mówi,że to nie maże trwac dlużej niż 2 minuty,bo dziecko by się udusiło.Któraś z Was o tym pisała,że to takie jakby napięcie mięśnia,które za chwile puszcza.W pierwszej fazie produ ponoć tak jest(jak nawet jeszcze nie czuc bólu). Co do tego kłucia jakby w szyjce to tez norma.Wieć chyba wszystko ze na ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha i zaczyna mnie dopadac następna przypadłość ciążowa,którż już przerabiałam a mianowicie swędzenie całego ciała a zwłaszcza brzucha,na które nie działa żadem balsam.Przedtem miałam tak też od 6 msc do końca.Zurzywałam dwa balsamy tygodniowo i nie pomagało.Będę sie chodzić i drapać..koszmar... Znowu obiad trzeba gotować....obiecałam dziecku naleśniki..a tak mi się nie chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosian a ten krem na rozstępy to jest taki zwykły czy dla ciężarnych jakiś specjalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Izabart piekna kołyska:):) naprawde rewelka:) Myszko ja mam take samo odczucie min od tyg ze dzidzia skacze mi po pecherzu.. tez czuje,ze to ruchy.. tak jakby kopała w pecherz... nie przyjemne uczucie:( i chyba wlsnie tak jest.. ma cel nie ma co;) Izabart a ile schudłas odrazu po cesarce?? Połozne tam waza? Kontroluja ubytek masy ciala po porodzie? Czy sama musisz sie zwazyc dla wlasnej ciekawosci? Czyli jak kto tak chce:>? Maja piekne firaneczki i brzusiu fajntastyczny:) Ja mam na plusie 6 kg...mam nadz ze wicej niz 75 kg przy porodzie wazyc nie bede;P aktualnie 65,5 kg waze;) Podobno najwiekszy przyrost wagi to 6 i 7 msc;) wiec jestesmy dziewuszki w trakcie i jeszcze to troszke potrwa heeh... Po porodzie bede sie starala wrocic do 58 kg.. z taka waga przy 170 cm czułam sie ok.. sexownie zaokraglona gdzie trzeba i nosiłam rozmiar36/38...i zamierzam do tego wrócic:) Wlasnie jak jestz tymi cwiczeniami??? Od kiedy mozna? Ja juz sobie zakupiłam pas poporodwy rozmiar M... heehh mam nadz ze wede po porodzie;P....wie któras czy po naturalnym porodzie( nie mowie o cesarce)... mozna ten pas zalozyc juz w tej samej dobie???? Czy kiedy:>? Bo ja jestem kompletnie zielona;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z kosmetyków używam krem na rozstępy Vichy i krem do pielęgnacji piersi perfecta mama. A poza tym zwykły krem nawilżający do reszty ciała. U mnie oliwka się nie sprawdziła - zaczęły się rozstępy pojawiać stąd zmiana na Vichy i jak ręką odjął. Wczoraj plotkowałyśmy z moją mamą i jakoś doszło do tematu porodu. Mówiła, że urodziła mnie bez znieczulenia, że cały ból da się znieść dla dziecka. I podała przykład koleżanki, u której po znieczuleniu zewnątrzoponowym wystąpił jakiś niedowład w nogach i przez 3 miesiące po urodzeniu musiała leżeć i przechodzić ostrą rehabilitację. Trochę mnie to wystraszyło... Natomiast wspomniała też o jakimś żelu dopochwowym, który nasza ciocia kupowała dla swojej córki właśnie do porodu. Tylko sama nie wiedziała o co chodzi, bo się nie dopytywała. Że ten żel ma niby ułatwić poród jakoś. Mama zapamiętała tylko cenę - 180zł heh. Słyszałyście o czymś takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam oliwki bambino,narazie się sprawdza,bo nie mam rozstepow i jeszcze 2 żele z garniera na cellulit, kupiłam je w tamtym roku,ale nie chciało mi się smarować, teraz dostałam obsesji i ciagle go wcieram:) Na dzień dzisiejszy czuję się jeszcze dobrze w swoim ciele,piersi mi urosły, tyłek też się nareszcie powiększył i spodnie które pol roku temu na mnie wisiały są teraz dobre, ogólnie to 6kg poszło najwięcej na brzuch,ale jeszcze 4 miesiące i wszystko może sie zmienić. Chciałabym zacząć ćwiczyć zaraz po porodzie,bo w październiku czeka Nas ważne wesele i chciałabym kupić wymarzoną sukienkę,ale wiem,ze po cc to nierealne:( Iza mnie też dziecko czasem kopie bardzo nisko,teraz juz coraz rzadziej ale ok 2 tygodnie temu pęhcerz ciagle mnie bolał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem wam dziewczyny że jakoś nie myślę na razie o diecie po porodzie. Teraz tylko myslę o tym zeby wszystko było z córeczką ok,mam cichą nadzieję że ułoży się prawidłowo i odwiną się te szelki z pępowiny:(:(:(a o raeszcie pomyślę jak będzie już po wszystkim;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No pewnie ze dobro dziecka jest teraz na pierwszym planie . Ale na l4 to o wielu sprawach sie ma czas myslec wiec ja juz obmyslam jak bede sie pozbywac po porodzie nadmiarow.... Legally po porodzie tzn jak wrocilam ze szpitala w 12 dobie po cc wazylam 4kg mniej niz przed a moj maly sam wazyl 3550 brdzo sie dziwilam czemu to tak bo na chlopski rozum dziecko plus wody plus lozysko to juz powinno byc wiecej....nie wiem od czego to zalezy ze jedne wychodza ze szpitala 10kg lzejsze a inne nie. Ja naleze do tych drugich...a moze teraz sie zdziwie hehh Potem jeszcze z miesiac bylam nie do zycia a blizna mnie jeszcze dlugo dlugo bolala i ciagla ze nie wspomne ze chyba ze 3 razy pekla w roznych miejscach. A wiadomo dziecko trzeba ponosic i wozek na naszych polskich drogach bez podjazdow tez nieraz......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
ja słyszałam ze po porodzie naturalnym wiecej i szybciej sie gubi kg około7-8 kg niz po cesarce nie wiem od czego to zalezy ale z regóły sie potwierdza.. moze naturalny poród= samoistne oczysczanie... e tam;) Zdrowie dzidziusnia najwzaniejsze... potem pomysli sie o kg..teraz co możemy zrobic to racjonalnie zdrowo sie odzywiac zapewniajac maluszkom max witamin im potrzebnych... a nie przejadac sie;) Ale ja i tak musze przynjamniej co 2 dzien zjesc cos slodkiego:).... jak nie kawalek czekoladki na deser to paczka;) heheh....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny ja niedawno wrocilam od orynatora bo miala skierowanie na to cisnienie noi powiedzial ze skoro mnie skierowali to musi mnie przyjac na oddzail i dzisiaj kolo 18 ide na 4 dni do szpitala:( jejku nigdy nie lezalam w szpitalu masakra ... mam stresa ale porobia miw syztskie badania i troche odpoczne od pracy i codziennych obowiazkow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matyjasowa, trzymaj sie dzielnie. Bedziemy z Toba myslami a potem czekamy na relacje. Napewno wszystko bedzie dobrze! To TYLKO 4 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
legally ja tam codziennie musze cos slodkiego hehe i wcale sie nie przejmuje. Raz juz zrzucilam 30 kg to i tym razem dam rade a mam nadzieje ze bedzie tylko polowe z tego co ostatnio;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będą pewnie robic Ci codzienie KTG i jedno USG tez na bank będziesz miała.Głowa do góry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny. co do potraw na wigilie moja mama robi grzyby w mące i sie tak zastanawiam czy ktos zna taka potrawe czy ona ja wymyslila specjalnie dla mnie bo ja to uwielbiam :) matyjasowa wez sobie ksiazki gazety bo co niby mozna w szpitalu robic, ja sie obawiam ze mnie tez bedzie chcial lekarz polozyc bo strasznie mi brzuch twardnieje, a terz swieta zaraz sylwester potem mąż bedzie mial urlop wiec za bardzo bym nie chciala, zobaczymy wizyte mam za tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyjasowa powodzenia- to beda prawdziwe wakacje. TRoche sie nasluchasz i naogladasz na patologii ale jak trzeba do szpitala to trzeba. Czekamy na powrot i relacje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Matyjasowa:).. ja tez lezałam 3 dni na obserwacji cisnienia w szpitalu bo miałam w 16tc podwyzszone... ok 4 razy dziennie beda Ci mierzyc cisnienie.. zrobia 2 USG...z macicznym czyli przepływem przez zayly maciczne do lozyska krwi...bo jak jest nadcisnienie indukowane ciąża to jest zly ten przepływ ja miałam na szczescie dobry wynik.U Ciebie tez napewno bedzie dobrze! My jestesmy z Toba myslami wez duuuuuuzo gazet:) W nocy tez sie przydadza bo u mnie w szpitalu obok byla porodówka i co noc krzyki...hehe;) Buziaki:* Dziewczyny czy Wy jecie konserwy? Tzn wedline z konserw lub np pasztet Podlaski z puszki???? Bo slyszalam ,ze nie mozna zbytnio w ciazy z konserw i puszek...ale nie wiem czy to mit:>??? mezus jeszcze w pracy a ja glodna i nie chce mi sie na dół zejsc do sklepu a w lodówce pełno konserw:P.. i nie wiem czy moge kanapke sobie z nimi zrobic czy raczej poczekac az mezczyzna mój wróci???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) Matyjasowa trzymaj się dzielnie. Swoją drogą ciekawe co tam u Marty ... chyba ja jednak zostawili w szpitalu Legally nie powinno się jeść wszystkiego co ma dużo konserwantów a puszki na pewno mają. Poczytaj najlepiej skład. Jak czasami coś takiego zjesz to chyba nic sie nie stanie. Izabart kołyska śliczna tylko na ile ona wystarczy maleństwu? chyba na jakieś 3 mies co? Ja mam dzisiaj urlop, robiłam ten test na cukrzyce, morfologie i po raz drugi toksoplazmoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matyjasowa trzymamy kciuki za Was!!!! BUziaki Alison ten krem z Ziajki to Mamma Mia i jest specjalnie dla ciężarnych od 4 m-ca i dla karmiących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAtyjasowa trzymaj sie!! Ten krem z Ziajki tez uzywam i uwazam ze jest super - nawet na swedzenie skory na brzuszku pomaga.. Legally ja konserw nie jem ale pasztecik podlaski z kurczat.. mmm jakos wyjatkowo mi smakuje w ciazy :) co do pasa poporodowego to uzywalam przez kilka godzin dziennie po przyjsciu do domu - w pierwszej dobie to raczej nie wykonalne.. jezeli natomiast chodzi o cwiczenia, to ja na przyklad jak sie zabralam za siebie jak mala miala 2 miesiace to pokarm zaczal mi zanikac od wysilku.. wiec cwiczenia odstawilam na bok bo dziecko najwazszniejsze, ale jak pisalam juz kiedys, po porodzie schudlam raz dwa, nawet wiecej niz chcialam :) Zmeczenie i dieta karmiacych robia swoje :D:D Bylam z corcia u tego laryngologa i sie okazalo ze nie jest tak zle, tylko migdalki ma powiekszone dala jakis syropek, zmienila jej leki na alergie i ma byc dobrze.. kamien z serca normalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MATYJASOWA trzymam kciuki bedzie dobrze:)BUZIACZKI:) Ja uzywam własnie ZIAJKI...od 4 miesiaca:)i faktycznie brzusio mniej swedzi a rozstepy...tak sobie zniknac juz raczej nie znikna:( Dziewczyny w sobotę(20grudnia)na TVP2 jest...\"ODYSEJA ŻYCIA\"o 10.15:)to film dokumentalny...fazy rozwoju dzidziusia od zapłodnienia do porodu:)Ja juz nastawiłam przypomnienie w telefonie:)Uwielbiam ogladac takie filmiki:):):) Mój mały strasznie dzis szaleje....a powiem wam ze w poprzednim tygodniu strasznie mało sie ruszał...a od wczoraj...ISTNE SZALENSTWO:)Dzis nawet zobaczyłam jak sie brzusiu poruszył:):):)CUDOWNEEEE:) DZIEKI DZIEWCZYNY ZA MIŁE SŁOWA(o brzusiu i salonie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja mam jutro dziewuszki ost zajecia w szkole rodzenia... jak ten czas szybko leci... szok;) Jutro tylko pare słów o dolegliwosciach w połogu i antykoncepcji po ciązy..i rozdanie certyfikatów... heehh..:) Ogólnie bardzo mi sie podobało.. wiele rzeczy się dowiedziałam..ale drugie tyle jeszcze nie wiem.. heh wyjdzie po prostu w praniu:) Skusiłam sie na ten pasztecik podlaski z kurczat..mniam:) Maja naprawde musi en film byc ciekawy postaram sie nie zapomniec go obejrzec heh;) Szkoda,ze nie mam przypomnienia w tel...zapisałam wiec na kartce;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×