Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Ogladałam ten film o którym pisze Maja,miesiąc temu ciągle go puszczali na Polsat Cafe-Polecam bo naprawdę bardzo fajny. Ciekawe czy puszczą go w całości,tam byl podzielony na 2 części. Okropnie się dziś czuje, zgaga,mdłości,jestem strasznie słaba i ciągle głodna, przez to znów mieszam i pewnie znów mnie wezmą wymioty:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Orzeszku może psychicznie tak bo sie nasłuchałam i obejrzałam sale porodową, szpital w którtm zamierzam rodzic, poznałam lekarzy,połozne.. a;e fizycznie chyba nie.. bo cwiczenia porodowe były jak dla mnie zbyt krótkie... pare pozycji do parcia nam pokazali..cwiczenia oddechowe zajeły ok 10 min tylko i nie były powtarzane... i jakies tam cwiczenia rozciągajace... ogolnie w skali od 1 do 10 oceniam ta szkołe porodową na 7. Nie mam porównania ale wydaje mi sie to subiektywną oceną:) A Wy dziewuszki kiedy zaczynacie zajecia??? Czytałam wczesniej,ze któreś z Was sie zapisały do Szkół Rodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sobie zapisałam przypomnienie, żeby pamiętać o filmie. Maja, jakby co to przypominaj:) Legally, pytałam bo ja właśnie mam nadzieję, że jakoś do porodu mnie przygotuje bardziej. Ja zaczynam zajęcia w styczniu. Dokładnie nie wiem kiedy, bo to oni mają się odezwać jak będzie nowa grupa powstawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! U mnie tydzień zaczął się nie najlepiej, wczoraj dowiedziałam się, że moja babcia jest w szpitalu ( udar mózgu), jest w bardzo złym stanie, boję się, że nie dożyje do świąt. Jutro idę zrobić sobie morfologię, bo w czwartek mam wizytę u ginekologa. Jedyna pociechą jest dla mnie dzidziuś, który jak jestem bardzo smutna daje mocniej znać o sobie. Kurujcie się kochane, te co są przyziębione. Matyjasowa będzie dobrze, robisz to dla maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewuszki:)! Arleta, smutna wiadomosc, trzymaj sie dzielnie! Ja wlasnie wrocilam z badania krwi, tez mam jutro wizyte, ale tym razem chyba bez usg (?). Ile razy bylyscie badane \"wewnetrznie\" podczas ciazy, bo ja w sumie tylko dwa razy na poczatku i raz jak pojechalam do poradni ze stwardnialym brzuchem. Do szkoly rodzenia bede chodzic od stycznia (10 spotkan plus jedno jak juz wszstkie uczestniczki z grupy urodza). Nie moge sie doczekac! dziewczyny mnie tez przerazliwie swedzi skora na brzuchu i plecach a czasami i na innych czesciach ciala. Jak rozumiem ma to zwiazek z rozciaganiem sie skory? Dzisiaj mam \"Wigilie\" mojego dzialu, idziemy super do restauracji. Moze wreszcie zjem cos zdrowego, bo ostatnio zajadam sie tylko spaghetti i tak ja wy - pasztetem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki, strasznie się wczoraj objadłam kolacji, bo tak bardzo mi smakowała, potem poszłam spać i obudziłam się dość szybko chyba, bo zrobiło mi się niedobrze i cała kolacja wylądowała w kibelku... Już nie będę się tak najadać więcej:( Mąż ma katar i boli go gardło, chyba niestety się ode mnie zaraził. A ja jakoś dalej nie widzę większej poprawy z tym katarem chociaż zobaczę jak będzie w ciągu dnia. Arleta, przykro mi z powodu babci, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze! Apple, mnie bada za każdym razem lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej dziewczynki:) jak fajnie jest na L4...:) Przeszlam sie dzis rano do kosciółka...zmieniam chyba ginekologa bo ta do której chodziłam dotychczas jest po prostu jakas niewydarzona...wyobrazcie sobie,ze wtedy jak miałam te twardnienia brzucha w weekend i specjalnie czekałam do pon zeby do niej pojechac..nie chciała mnie zbadac bo to nagly przypadek i odesłała mnie na Izbe Przyjec!! Bo to nagly wypadek!...PARANOJA... na Izbie Przyjec połozne sie dziwiły,ze wogole tak postapila z kobieta ciezarna w dodatku z twardnieniem brzucha..powinna zbadac ona i ewentualnei jakby cos sie dzialo dac skierowanie do szpitala..lub na Izbe Przyjec..masakra:/ Wiec dzis sie przejde zmienie na inna doktor moja kolezanka do niej chodzi i jest zadowolona:) Hymmm...mnie tez swedzi cale ciało.. az prosze meza badz nawet mame by mnie po plecach podrapali;P...drapie sie i drapie eheh Slyszalam ,ze takie łaskotanie calego ciala moze swiadczyc w 3 trymestrze o gestozie ciazowej...juz nie slucham tych wszystkich rzeczy bo wydaje mi sie ,ze wszystko mam:D ja przeciwko rozstepom smaruje sie Mama Perfecty i olejkiem Rosmanowym serii dla mam:) Narazie efekt na plus zero rozstepów na brzuszku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
legally szczerze to niepojęta ta sytuacja z tą Twoją lekarką... masakra jakaś, tak byc nie powinno... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZesc dziewczynki :D:D LEgally ja tez w domku na opiece :) - cudownie.. :) Apple ja jestem badana na kazdej wizycie.. no bo skad lekarz na oko moze powiedziec czy np szyjka sie nie skaca lub cos tam innego.. JA nadal sie zastanawiam nad szkola rodzenia.. dziewczynki rodzace po raz kolejny jak wy robicie? Bedziecie chodzic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Tak Baderka dla mnie tez niepojete dlatego zmieniam lekarza....dzisiaj ehh. Wiecie co kobietki...powiem Wam szczerze,ze na mojej szkole rodzenia sa same kobiałki pierworódki.. nie było zadnej wieloródki bo sie prowadzaca nie raz pytała...wiec chyba najbardziej boja sie porodu panie nieswiadome jeszcze do końca co nasz czeka heh;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o szyjke to moja gin jeszcze dwa miesiace temu badala mnie usg dopochwowym ale tak bardzo delikatnie i plytko- wtedy podala mi dokladny wymiar szyjki. Z teggo co wiem to jutro nie bede miec w ogole usg tylko badanie. Dziewczyny tak zachwalacie to L4...tez juz mysle o tym intensywnie, zwlaszcza ze bol plecow staje sie powoli nie do zniesienia. Mysle ze moj synus bedzie wdzieczny kiedy wreszczie posiedze troszke w domu:) Poki co od przyszlej srody ide na urlop do 5 stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legally a jak panowie sie sprawowali w szkole rodzenia? Moj maz bedzie pewnie bez przerwy zartowal bo taki z niego smieszek, ze musze mu nieraz lekkiego kuksanca w zebra zasadzic zeby sie opamietal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Apple.. tam tez panowie byli rózni..jedni non stop zartowali... inni zachowywali powage..zalezy..moj podchodził neutralnie ale sprawnie wykonywał wszystkie czynnosci:) Najwiecej śmiechów było przy kapieli noworodka..dostalismy na pare wanienki lalki i wszystkie potrzebne rzeczy... i kazda para uczyła sie kapac.. jeden tata z pospiechu przewalił cala wanne z lalka-ala dzieckiem drugi tak kapal,ze za glowe podnosil lalke:D jakby to było dziecko..to masakra ;) hheeh... Smiecju co niemiara ale wszyscy jakos sobie dali rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj maz jak go wzielam na szkole rodzenia w tamtej ciazy caly czas sie smial i mnie tym rozsmieszal... fakt faktem ze bylo z czego sie posmiac - jak sie okazalo to byla szkola rodzenia przy stowarzyszeniu rodzin katolickich.. pani zaczela od tego ze nie wolno zadnej antykoncepcj, ze ona ma 7 dzieci i jest szczesliwa itp.. a jak popatrzylismy na uczestnikow.. masakra.. typ ludzi biale skarpetki po pol lydki, skorzane sandaly i koszulka polo... no i sie skonczylo tylko na jednym razie :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) JA wewnętrznie badana byłam ok 5-6 razy,ale wiem,że jeśli lekarz zbyt dłudo by mnie nie badał to się upomnę:) Jak tak czytam Wasze wpisy,to nie macie pojęcia jak Wam zazdroszczę porodu naturalnego. Nie wyobrażam sobie cesarki i tego co będzie po:( Poza tym od rana mam zły humor,bo zamowiłam tydzień temu bratanicy gry z allegro,chciałam żeby doszły do Świat więc zapłaciłam za kuriera, no i cholera jasna podobno od piątku jedzie i dotrzeć nie może. Facet nie odpowiada na wiadomości,telefon ma wyłączony albo nie odbiera,a jak patzre na komentarze z ostatniego tygodnia to aż 12 złych:(((( Ale się wkurze jak nie dotrze do środy i będę musiała kupić inny prezent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć brzuszki:) ja dzisiaj znowu się byczę na urlopie:) też zamawiałam na allegro ostatnio nawilżacz i sokowirówke i czekam już ponad tydzień ... ale udało mi się wyjaśnić sprawe, ponoć przesyłka zaginęła lub została skradziona ale dzisiaj mam już dostać paczkę:) Arleta współczuję, trzymaj się jakoś Mnie też lekarz bada za każdym razem, to chyba jest nawet ważniejsze niż usg Legally a chodziłaś prywatnie do tej niby lekarki? Baba ma tupet normalnie, szok! Do mnie mają zadzwonić ze szkoły rodzenia w styczniu i podać termin. Miałam nie chodzić bo prywatna kosztuje 400zł za 10 spokan! ale okazało się że jest też przy szpitalu i koszt to 50zł które się potem odlicza od kwoty którą się płaci przy porodzie rodzinnym. O dziwo do tej szkoły chodzi się bez facetów, mój jest z tego raczej zadowolony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny. Ja też jestem badana ginekologicznie co wizytę, lekarz ocenia szyjkę, sprawdza czy nie ma rozwarcia i czy nie mam żadnej grzybicy. Mój mąż szkołę rodzenia traktował bardzo poważnie i to pewnie dało mu tyle pewności siebie bo jak wróciłam z małym ze szpitala to bez obaw kąpał, przewijał, wstawał ze mną w nocy. Ja do dzisiaj nie kąpię małego no chyba, że mężą akurat nie ma to oczywiście ja, a normalnie to ich codzienna zabawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Filka.. nie państwowo chodziłam- idiotyczna baba i tyle.. :/ Zaraz ide zmienic ok 13 podejde bo juz mnie jest ludzi co ja sie bede meczyc jeszcze 3 miechy przeszlo;) Ciekawe jak tam Matyjasowa sobie radzi w szpitalu??.... heheh:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
I ja mam badanie ginekologiczne co wizyte... szyjka macicy sprawdzana..byla i ogolnie. Teraz mam nadz ,ze tez tak bedzie mimo zmiany gina;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ja również jestem badana ginekologicznie co wizytę,i za każdą wizytą słuchamy bicia serca:D Ja tak się zastanawiam nad szkołą rodzenia,chciałabym chodzić ale niestety jak juz to sama,bo mąż jest cały tydzień w delegacji i wraca tylko na weekendy:( troche tak głupio samej chodzić,bo przeważnie wszyscy z partnerami chodzą:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochanienkie :) Matyjasowa trzymam mocno kciuki aby bylo wszystko w porzadku. Arleta bardzo mi przykro z powodu babci :( miejmy nadzieje, ze jednak jej stan sie poprawi 🌻 a ja dzisiaj farbowalam wlosy. wyszedl ciemniejszy kolor bo praktycznie sa czarne ale dobrze mi z tym :) zaraz biore sie za obiad. od dwoch dni chodze poddenerwowana i o dziwo nie denerwuje sie na mojego tylko wkurzala mnie nasza znajoma, w stosunku ktorej nigdy nie mialam takich odczuc. no cos, pewnie hormony... ja do szkoly rodzenia bede chodzila od 28 tygodnia chyba. w kazdym razie za tydzien zwnou zadzwonie do tej poloznej. fajnie bo zajecia odbywaja sie doslownie 200 m od naszego domu :) ja slyszlalam, ze w ciazy nie mozna uzywac kremow na cellulit. na poczatku podjadalam pasztet, bo na wedline nie moglam patrzec a teraz roznie jak mnie najdzie. lubie ten podlaski a czasem nawet wezme bialostocki. zalezy co mnie najdzie. ale najwiesksze checi mam zawsze na slodycze. moj A stwierdzil, ze to bedzie slodki chlopak ;) no i nie wiem co by tu jeszcze dopisac... ide wiec do kuchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wlasnie, ja nie bylam ani razu badana ginekologicznie przez tego lekarza do ktorego sie przepisalam. zawsze tylko usg i to bardzo krotkie. mysle, ze raz na da miesiace bede chodzila prywatnie do takiej kobiety i ona za kazdym razem badala mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc. ja tez jestem badana co wizyte, i do tego usg,czy wy sie dzis tez tak slabo czujecie?czy tylko mnie to dopadło?ledwo sie poruszam tak mi słabo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny...:) ARLETA przykro mi z powodu babci:(MUSISZ BYC DZIELNA:) Ja własnie wracam od dentysty...tak mnie zaczał ząb bolec ze nie mogłam wytrzymac...ale niestety dostałam skierowanie do chirurga...trzeba wyrwac...DRAMAT:(:(:(strasznie sie boje...ale dentystka powiedziała ze robi sie stan zapalny i za niedługo bedzie jeszcze bardziej bolało a uratowac sie go nie da...BOJE SIE STRASZNIE:(jade jutro na 7.00 rano:(:(:(:( A od po niedziałku kazała mi przyjsc leczyc inne ząbki zebyzmy zdazyły przed porodem(ZALUJE ZE SIE WCZESNIEJ ZA TO NIE ZABRAŁAM:(:( Ja byłam badana ginekologicznie moze 4 razy...ale to na poczatku ciazy a od 16tc juz mnie nie badał...Przy kazdej wizycie słuchamy serduszka i dotyka mi brzucha...i cos tam sobie sprawdza:) DZIS PO RAZ PIERWSZY MÓJ MĘŻUS POCZUŁ RUCHY...Mateuszka...PRZYKRO TYLKO MI BYŁO ZE W TAKICH OKOLICZNOSCIACH(połozyłam sie tak mnie bolał ten zab...)i poczułam dzidzie a grzesiek lezał koło mnie i wziełam jego reke i mowie...zeby poczekał moze sie uda(zawsze jak probowałam to mały przestawał kopac...)i nagle bach...bach...Zaczał kopac męzus wniebowziety...zaczał krzyczec...z radosci ze az mu cała reka skacze...szczesliw jak nigdy:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie zjadłam spaghetti na poprawę nastroju,pyszne było,ale niewiele pomogło:( Od rana mi brzuch twardnie,wczoraj było ok,a dziś coś zaczęło się dziać. Macie też takie dni? Biorę nospe i pomaga na chwile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mareneu1
chciałam się dziś Wam pochwalić płcią, ale pomimo obrazu 4D nic nie zobaczyliśmy :( dzidzia nie rozchyliła nóżek :) za to pomierzyli ją i wyszły lekko powiększone rogi tylne komory bocznej (mózg), dlatego teraz będę na obserwacji i następne USG zamiast za 2 miesiące będzie już w styczniu kto wie, może w styczniu poznamy płeć? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kijaki właśnie ja dlatego biorę leki na podtrzymanie bo mój lekarz jest przeciwny nospie bo twierdzi, że ona pomaga na jakiś czas i skurcze powracają, a on chce żeby się nie powtarzały bo mogą spowodować poważne skrócenie szyjki a co za tym idzie zbyt wczesny poród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie tydzień temu odstawiłam leki na podtrzymanie:( Jeśli jutro będzie mi sie to powtarzało to pojadę do szpitala,choć mam nadzieję,że wytrzymam do wtorkowej wizyty. Jak sobie pomyśle o szpitalu to mnie trzęsie,jeszcze te Wadowice wrrr nienawidzę tego szpitala:( ALe co zrobić, jeśli będzie trzeba to pojadę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga1804
hej mam do was pytanie czy ktoras z was ma konflikt serologiczny czy po porodzie kazdemu dzieciaczkowi robi sie tranzfuzje krwi.jezeli matka ma minus a ojciec plus.tak bardzo sie boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×