Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Kijaki:) A mnie ogarnia samopoczucie z wczesnej ciąży,czyli zmęczenie, moge spać cały czas i mdłości wracają,wczoraj myslałąm ze zwymiotuje na stół klientowi, był tak wredny.W niedziele zaczne 24 tydzien,maluch dzisiaj w nocy buszował za kazdym razem jak otworzyłam oczy jest czujne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam czasem mdłości,ale wydaje mi się,ze to po tabletkach,a jeśli mam w kawie zbyt dużo mleka to od razu ląduję w ubikacjii,zmęczona też ciągle jestem,dlatego podziwiam kobietki ,które jeszcze pracują:) Ale jeszcze 3,5 miesiąca,mam nadzieję,ze czas przeleci tak jak do tej pory:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam własnie problem z piciem normalnego mleka i teraz kupóje bez laktozy,jest o niebo lepiej:) Ja za 6 tygodni odchodze na macieżyńskie i bede miała spokój :) Dwa dni temu dałam szefowi podanie mam ich teraz po dziurki w nosie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martenka84
Niemacie dziewczyny wrazenia to juz zaraz.Ja juz zaczynam 2 7 tydz. ciazy i przyznam szczerze mam coraz wiekszego stracha.Jeszcze tylko 3.5 i bede rodzic.A pamietam jagby to bylo wczoraj kiedy zobaczylam 2 kreski na tescie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej brzuszki:) I ja miałam dzis wizyte u gina.. nowego bo zmieniłam lekarke po tamtej akcji i powiem Wam,ze jestem zadowolona..bo lekarka..doswiadczona.. wypytała mnie szczególowo o wszystko...zbadała szyjka jest ok., ale stw,ze brzuszek rzeczywiscie twardy dała zwolnienie L 4 na 30 dni i mam wypoczywac:)..potem chyba bedzie juz mi przedłuzała...wiec do porodu pewnie juz l4. Tetno maluszka dobre..jakie maja Wasze dzieciaczki tetna?? Moje ma FHR 148. Oglnei wszystko dobrze:) Moj facet tez oki.. caluje brzuszek i gania za mna..heeh;) Zobaczymy jak bedzie po porodzie;) Spytałam GINA dzis który termin jest wiarygdniejszy czy z ost USG czy z ost mies... powiedziala,ze ginekolodzy trzymaja sie tego z ost mies. Wiec ja sie \"nastawiam\" raczej na 8 kwietnia;)Orientacyjnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam takie wrażenie i już nawet nie licze w miesiącach bo w tygodniach mi zostało 16 tyg. i to moment dosłownie:) A ostatno u mnie w pracy znelźli sie faceci którzy wiedzą najwiecej na temat ciąży i zabezpieczania sie po ,chociaż nawet nie mają ano dzieci ani nie mają kobiety, taky to u mnie na odstrzał na pierwszym miejscu, i ciśnienie mi tez podnoszą:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martenka mam tak samo,tylko ,że strach przed porodem już zniknął,teraz czekam na niego z niecierpliwością i z nadzieją,ze do kwietnia nic złego się nie zdarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Stwierdziłam z przerazeniem ze 2 kg utyłam miedzy 24 a 27 tc:D...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczyny! mam do Was pytanie, czy któraś z Was jest na chorobowym od początku ciąży? i Czy w zwiazku z tym starała się już o zasiłek rehabilitacyjny, bo skończyły jej się te 182 dni? Bo słyszałam, że od 1 stycznia tego roku chorobowe dla ciężarnych ma się wydłużyć do 270 dni, ale wiem, że to nie całkiem obejmuje kobiety będące w ciąży jeszcze z zeszłego roku, czy wiecie coś na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martenka84
Ja jestem na zwolneiniu lekarskim od 7 tyg, ciazy.Te 182 dni koncza mi sie w polowie lutego.Ja juz złozylam dokumenty o ten zasilek.MIala wejsc od nowego roku ta ustawa o 270 dniach ale niewiem czy przeszla.Nic w necie niemoge na ten temat znalesc.Jesli bys cos sie dowiedziala to daj znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Martenka, mi też kończy się w połowie lutego, ale jeszcze nie złożyłam dokumentów, ale czytałam, że to weszło, w takim wypadku nie musiałybyśmy składać, bo automatycznie wystarczyłoby nam te 270 dni. w poniedziałek wybieram się do Zus zapytać. W artykule był podany przykład kobiety, której 182 dni kończą się w marcu i ona już nie musiała składać tych papierków, wiec sama nie wiem.Oczywiście nie zaszkodzi złożyć... Ale sama już nie wiem, powinni o tych rzeczach pisać więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kiedy składałaś te dokumenty? Bo jak składałaś, to powinni Ci o tym coś powiedzieć, a że nic, to pewnie trzeba. Z drugiej strony, może jak się bęzie składać w tym nowym roku, to coś powiedzą. Zus jest taki zakręcony, że czasem te babby tam nic nie wiedzą i zbywają, no cóż mam nadzieję, że w poniedziałek czegoś się dowiem, bo dziś to chyba nieczynne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamusie w Nowym Roku:):):) Widze że nie tylko mnie dopada jakieś przeziębienie,cały czas mam nos zapchany,kaszel mnie męczy,mam nadzieje że jakoś domowymi sposobami się wyleczę.Dzisiaj byłam w aptece chciałam kupic jakiś syrop na kaszel , ale był pan mgr i on stwierdził że nie wie jaki ma mi polecić,normalnie się wkurzyłam i wyszłam z tej apteki...kto ma wiedzieć jaki syrop jak nie on. Legally ja już mam 10kg na plusie,masakra. Też liczę juz w tyg,ale niestety im bliżej porodu tym bardziej się boję,chociaż to drugie dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Tak waga strasznie w góre skacze... ja wg mojej wagi mam 6 kg na plusie.. wg wagi gina 7,5 kg:D...ale waze sie w ubraniu i butach u niej a w domku nago:D..wiec ok 7 mam na plusie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Laski Legally ja zawsze odejmuje od wagi mierzonej u ginki kilo.Myśle,że buty i ubrania co najmniej tyle ważą.Ja waże juz ponad 10:( Mnie w przeciwieństwie do Was czas zaczyna się wlec.To chyba przez te duszności,które mnie ostatnio dopadły.Normalnie nie moge w nocy spać przez to:(Zastanawiam sie jak ja jeszcze wytrzymam te 3,5 msc a bedzie przeciez jeszcze gorzej.No i ciagle chodze spiaca. Syla ja tez boje sie porodu bardziej niz za pierwszym razem.:) Kurcze w Kraku śnieg zaczął sypać.Akurat jak mój mały sie rozchorował a w poniedziałek musi isc do szkoły...normalka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alison ma podobne odczucia do Ciebie, też mam już ponad 10kg na plusie, brzuch spory który zaczyna mi przeszkadzac i czas mi się juz dłuży ... 3 miesiące to całkiem sporo:( właśnie zrobiłam remanent w zakupionych ubrankach i okazało się, że sporo za dużo mam rozm 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filka jakby na to nie patrzeć jesteś w stosunku do mnie 2 tygodnie do przodu:)zazdroszcze Ci nawet tych dwóch tygodni:).Wracasz jeszcze do pracy czy już L4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alison to się jeszcze okaże za 3 mies czy jestem do przodu:) ide dzisiaj do gina i myśle że wezme L4, to wstawanie na 7 i siedzenie przy kompie po 8 godz daje mi już w kość, do tego nie zawsze mam autko a do pracy 35 min drogi i to z 1/3 pod górke, ślisko, zimno, że tak powiem pier ... nie robie:) a Ty jeszzce pracujesz? kto w ogóle jeszcze pracuje i do kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć okrąglinki! Monia671 napisz w poniedziałek co się dowiedziałaś w ZUS w sprawie tego dodatku czy mamy składać dokumenty, ja zadzwonię może mi powiedzą najbliższy ZUS mam 60 km od miejsca zamieszkania jak nie trzeba to po co mam jechać specjalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przylaczam sie do tych co im sie ciagnie juz :D niby jeszcze tylko 12 tyg ale wydaje mi sie ze coraz dluzej ten tydzien trwa.. ja tez mam 10 kg na plusie :) Filka ja jeszcze pracuje tzn od poniedzialku wrazcam po prawie miesiecznej przerwie.. mialam zamiar pracowac do lutega, a ile dam rade to zobaczymy :) U mnie wreszcze bialo i nadal sypie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dziewczynki... moja przyjaciólka ma dzis urodzinki i przyniosła nam do wypucie Picollo dla dzieci;)... szampan.. hehe.. i wiecie co tak mi te babelki do glowy uderzyly,ze wydaje mi sie ,ze sie upilam:P:P Nie miewacie takich stanów po Picollo:>?:>?? heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello :) mi tez sie zaczyna dluzyc :P Legally ja mialam tak na sylwestra :D:D:D hehe jak sie napilysmy z kolezanka szampana ona nie pije alkoholu bo karmi, to czulysmy sie jak bysmy conajmniej kilka kielonkow machnely :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Wesolutka noooo dokladnie;) Babelki robia jednak swoje;) heheh. Mi tez sie juz ten czas dłuzy... jeszcze 3 mies:/ Ale pocieszajaco brzmi ostatni trysemestr:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki, ja mam średnio dobre wieści. Coś z tym bólem w plecach jest jednak nie tak. Właściwie wczoraj już go nie było, dziś w nocy raz troszkę bolało ale rano już delikatnie i prawie nic mi nie było. Umówiłam się z mamą na zakupy i jak tylko weszłyśmy do sklepu to nagle ten ból powrócił. Ciężko to opisać, ale bolało przy każdym oddechu tak że zrobiło mi się gorąco, słabo i niedobrze - wyszłyśmy od razu a wózek z zakupami został. Pojechałyśmy do mamy na oddział, tam zrobili mi badanie moczu na szybko, ale wszystko jest w porządku. Z lekarzem też konsultowaliśmy to i nikt nie jest w stanie podać konkretnej przyczyny takiego nawracającego chwilowego bólu. Póki co jedyne wytłumaczenie jest takie, że bierze się to od kręgosłupa. A ponieważ mam skoliozę a dziecko coraz więcej waży to mięśnie nie wytrzymują, gdzieś jest jakiś ucisk i stąd tak boli. Tyle że ta diagnoza jest o tyle nieciekawa, że im dalej tym będzie gorzej:( Rodzice odwieźli mnie do domu, jak zaczęłam się rozbierać to znowu ten ból wrócił - znowu tak nagle. Zwijałam się z bólu przez kilka minut i znowu przeszło tak szybko jak przyszło. No i mam sama nigdzie nie wychodzić na razie, ale ciężko tak liczyć że zawsze gdzieś ktoś z Tobą pójdzie. W czwartek umówiłam się na wizytę do ortopedy - zobaczymy co on powie. Zmartwiłam się bardzo i też już bym chciała kwiecień, żeby wszystko było po i maleństwo zdrowe urodzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orzeszku wspolczuje ja wiem, jak to jest gdy cos boli, mnie te biodro czasem jak zlapie to nic nie moge zrobic, czasem nawet mam wrazenie ze wstrzymuje oddech. straszne to jest. ale podejrzewam, ze u ciebie jest gorzej. badz dzielna, oby ta wizyta u ortopedy cos rozwiazala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Orzeszku wierze!!!! To jest straszny ból...ale juz niedługo jeszcze tylko 3mies do rozwiązania..:) Mnie tez czasami walsnie łapie ból biodra ale to taki,ze nawet leżac na plecach nie jestem w stanie przekrecic sie na bok... i tak przez pare ładnych h... Orzeszku a bierzesz magnez dodatkowo do witamin?? Może spróbuj tak 2 razy dziennie mi na bole bioder i kręgosłupa bardzo pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny, od razu lepiej:) bo zdołowana jestem strasznie ehh może faktycznie spróbuję dwa razy magnez brać. Dzięki że jesteście!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki wróciłam od gina, on też mi mówił że drętwienie rąk mam od kregosłupa, wszystko by bylo fajnie tylko mała jest bardzo nisko, nawet buźki nie dało się zobaczyć:( dostałam L4, nospe i mam leżeć żeby małej się nosek nie gniótł:( żal mi jej że tak się tam ściska, brzuch mam ogromny a ona tak na dole ... do tego mąż mnie teraz w łóżku trzyma i nawet herbaty nie pozwala robić heh a mała będzie miala dłuuugie nogi po tacie, nózki ma dłuższe o 3 tyg:) Orzeszku Ty tez wypoczywaj to może bóle ustąpią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Filka.. to lasencja bedzie:):):) modelka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×