Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

pola ja miałam chodzic do sw zofi na szkołe rodzenia i tam tez miałam zamiar rodzic bo lekarz ktory mnie prowadził był z tamtad lecz po moich ostatnich przejsciach z tym szpitalem nie polecam go nikomu i nigdy bo prawie mi dziecko zmarnowali a w szpitalu na Starynkiewicza mi pomogli tam maja najlepszy sprzet w całej Warszawie do ratowania noworodków i chyba tam bede rodzic bo tam nie odsyłaja rodzacych a słyszałam ze na Karowej tez odsyłaja jesli nie ma sie lekarza z tamtad i nie chodzi sie do ich szkoły rodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja slyszalam tez, ze dziewczynki maja wieksze szanse na przezycie nawet gdyby urodzily sie miesiac wczesniej niz powinny. ale nie pamietam juz co i jak... z tym ze gdy maluch rodzi sie w 7 miesiacu jest lepiej tez juz dawno dawno temu slyszalam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no spoko... tylko nie obiecuję błyskawicznej pomocy, bo w pracy jestem :p jpodpora@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kijaki z tego co mi lekaz mowił to w siódmym podtrzymuja ciaze bo sa male szanse na przezycie takiego dzieciaczka a lekarze mowia ze im dłuzej dzidzia jest w brzuszku tym lepiej ja np. dostałam sterydy jak byłam w szpitalu zeby sie te płuca szybciej rozwineły tak ze mysle ze tak do konca to nie jest tak ze w 7 jest dobrze urodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprawiam tabelkę,bo zmienił się termin porodu z 6.04 na 2.04:) czasami urodzę na końcu marca,kto to może wiedzieć;) filka ..... .Kasia.........28.........Mikołów.............01.04.09. .. Agatka kkarolina...Karolina.. .28.........Szczecin.......... .01.04.09. ..Gabryś mroweczki...Martyna..25...... Mielec................01.04.09. ..Kubuś Inka83..... Irena........25..........Pszczyna.... ....02.04.09 .. .Robert syla-k.......Sylwia........33.........Wielkopolska.....02.04.09....Gabriela mikolajamama Aga.......27...........Poznań....29 ....03 .04.09. Mikołaj zasmarkana mama .......20.........Malbork........ 03.04.09.... Fabian MaJa86.......Marzena...22..... Kraków.......... .05.04.0 9. MaTeUsZeK limetka82....Danka......26..... Wolsztyn.......05.04.09.. .dziewczynka Arleta.....Anka......... .24..... ..Płock....... ......... 06.04.09... Dawid Apple_Seed.. .Weronika. 30... Bielsko-Biała....... 07.04. 09.. .chłopiec legally blonde 86.Marta.. 22. .. .Warszawa..... ....08.04.09.. .Bartek wesolutka...Marta........24... ..podlaskie.. 28. .......08.04.09...Michał izabart......Iza............29..... .Mysłowice..... . .08.04.09. Samanta naan......Ania.......29.... ..Sosnowiec.... ........... 10.04.0 9... synuś Orzeszek83....Kasia......25....Lublin..... .. ..........10.04.09 .. .Krzyś martusiatko....Marta....24...Szczecin.............. 10.04 .09... Wojtuś Martenka84....Marta....24....Koszalin................ 10.04.09.. . matyjasowa....Malwina..23...Będzin......... .....11.04.09.. . Wiktoria mareneu1.... .Milena....25...Gdańsk................. 11.04.09. .. alison28... .Justyna...29....Krakow...... 27..........18. 04.09... Jakub kijaki......Justyna. .23.....Andrychów....27..........20.04.09. .. Kubuś martazaw......Marta... .33...zachodniopo.......... 21.04.09 ... córcia gosian..........Gosia.....28......Gostyń..... . ...............25.04.09 ... baderka...Justyna...31......Piła..................... 26. 04.09.. .Natalka pyshotka. ..Agnieszka.30...Śląsk...................... 26.04.09.. .Maciuś Menia21...Marzena..23....Edinburgh.... .............26.04.09 ... Peggy81...Gosia.....27.....Małopolska................ 26.04. 09... Nadia Angela26...Ania......26...Warszawa..................28.0 4.09 ... Kamilek Pola_2009....Karolina....32...Warszawa................28 .04.09.. synek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak to jest w koncu z tymi tygodniami ciązy? według kalendarza zwyklego w sobote zaczne 29 t.c. a według kalendarza jakiego w necie juz jestem w 29 t.c. termin mam na 3 kwietnia. chociaz z ostatniego usg termin przesunąl mi sie na 20 marca :) im szybciej tym lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczęta! Masz rację Angela mi też lekarze mówili w szpitalu że to nie prawda z tym 7 miesiącem. Im dłużej dzidzia siedzi w brzuszku tym lepiej, każdy następny tydzień jest ważny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też tak myśłałam,jakos nie bardzo mi się chciało wierzyć,ze w 7 jest lepiej. Zjadłam barszczyk z uszkami i uciekam na film

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikołaja mama ja też mam termin początkowy na 3 kwietnia, ale i tak coś czuję że to bedzie marzec... ;] A nóz może mamy tak samo i cylk i ostatnia miesiaczke i nawet dzien zapłodnienia :D hha ja dowiem sie 2 lutego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że zdania podzielone. Ja też słyszałam, że bezpieczniej dla dzidzi przyjść na świat w siódmym niż w ósmym miesiącu. Chodzi właśnie o płucka. Pamietam, jak moja lekarka mówiła, że skoro już zaczęlysmy ósmy, to mam sie trzynać jak najdłużej, bo teraz rodzic nie możemy w żadnym wypadku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :D Widze ze zatesknilyscie za tabelka.. :D:D Ilez ja sie naglowilam dlaczego Pola ma 32 tydz a ja 25... dopiero ktoras przypomniala ze to o wiek chodzilo.. ehh to roztargnienie :D:D Ja tez slyszalam ze 7 miesiacu lepiej rodzic ale to nie prawda.. kolezanka lezala wlasnie koncem 7 w szpitalu i szukalysmy na necie i pytala lekarzy i wychodzi na to ze jak dzidizia sie rodzi w 7 miesiacu to lekarze wiedza ze malo ktory narzad pracuje i podaja leki na wszystko jak leci, a w 8 niektore narzady zaczynaj prace i troche im zjmuje dojscie do tego co jest oki a co nie.. ale generalnie umieralnosc noworodkow duzo wieksza w 7 miesiacu.. Materacyk ja mialam piankowo kokosowy - pianka w srodku kokos na zawnarz i byl oki.. kompletow poscieli planuje trzy..:) Maja ciesze sie ze moglam se przyczynic do wyboru innego wozka :) Dzisiaj w tesco zaczepilam jedna pania ktoara miala wozek Atlantic bo mi sie spodobal i zapytalam ja czy mogla by go polecic a ona na to ze absolutnie nie bo opony juz 3 razy zmieniala a dzieco mialo 3 miesiace :D:D Ja tez sie gole przed wizytami, tzn gimnastykuje sie zeby to uczynic :D:D ale na szczescie wloski mi niesamowicie wolno rosna wiec nie chodze jakas zarosnieta :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mroweczki dzieki czyli ja zaczne 29 tydzien w piatek tak jak liczylam wedlug zwyklego kalendarza.ostatnio zdalam sobie sprawwe z tego ze niedlugo trzeba spakowac torbe do szpitala :) lepiej niech lezy niz mialabym sie w pospiechu pakowac.ja od 1 marca chce miec juz wszystko gotowe łózeczko ma stac zlozone, ciuszki wyprane i czekajae na maluszka.juz koncze kompletowac wyprawke.co do poscieli to ja kupilam 3 komplety, baldachimu i ochraniacza nie kupowalam słyszlam ze na poczatek lepiej tego nie miec, przepływ powietrza jest lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze ze zostałam wykasowana z tabelki :( wprawdzie nie udzielam sie non stop ale szkoda mam pytanie do dziewczyn ktore kupuja butelki zakladacie ze nie bedziecie karmic piersia ze kupujecie butelki???? ja pierwsza butelke kupilam okolo roku jak odstawialam mala od piersi , bo tak to jak miala pol roczku to picie jej dawalam w niekapku wiec pytam tak z ciekawosci ja wczoraj bylam u lekarki dostalam fenoterol i izoptin bo ciagle mi brzuch twardnieje i mam juz dosc , ale boje sie tego zazywac bo boje sie tego drzenia rak czy innych skutkow ubocznych tyle rzeczy mialam napisac ale zapomnialam bo strasznie duzo pytan i wiadomosci sie u was pojawia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola dopisz sie do tabelki. Jeśli kogoś jeszcze niepotrzebnie usunęłam to sorry-nie złośliwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola, ja kupuję butelki bo wiem, że czasem będę musiała odciągnąć pokarm, żeby mąż nakarmił malucha - jak np będę miała zjazd na uczelni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do butelek to ja kupie tez po to zeby mąż mogl nakarmic z butelki pozatym jakies herbatki tez sie dziecku daje z tego co wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikola ja kupuje butelki bo po pierwsze: kolki wiec herbatki koperkowe w czyms trzeba podac, po drugie bede miala zjadzy na uczelni wiec maz bedzie kamil maluszka :D:D I po trzecie w razie czego :) na przyklad przy cori dostalam zapalenia piersi, pokarm nie lecial tak zeby starczalo malej i w srodku nocy maz jezdzil po aptekach za butelka jakas zeby dokarmic glodomorka )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o butelki to czesc szpitali ma je na swojej liscie rzeczy ktore nalezy mniec ze soba do porodu ja tez zamierzam kupic poniewaz trzeba czasem podac herbatkę na kolke i tez bede odciagac mleko jak bede musiała zostawic malenstwo np z babcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikola sorki ze pytam ale poco rocznemu dziecku butelka ???? w tych programach dla mam lekarze mowia ze jak dziecko konczy rok to butelka i smoczek powinny wyladowac w koszu zeby zebów nie krzywic dziecku i powinno takie dziecko pic z tych specjalnych kubeczków ale ja nie jestem ekspertem wiec nie wiem jak to sie ma do realiow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mikołaja mama jak dla mnie jestes w 29 tc. Np moj suwaczek odlicza mi..ze jutro skoncze 28 tydz.I od srody bede w 29 tc- tzn 28 tc i 1 dzien(czyli zacznie sie 29 tc)... tak terz widze oblicza mój gin.. ja już sama nie wiem?? Tez miałam ten problem? Jak Wy dziewczynki myslicie? Hymmm z ta tabelka to ja byłabym za i za kg i za tc...ale wazne by tez wiekszosci sie podobało:) Dopisze narazie tc..:)..kg na razie nie dopisuje..heh;) Ja kupiłam już 2 butelki...:) NUKA..niedrogie i bardzo ładne. Tez własnie z myśla o odciaganiu mleka...w razie jak bym ja nie mogła karmic to mój luby nakarmi:) I mam nadzieje,że będe karmiła piersią..bo może byc psikus i pokarmu zero:( Jak miała np moja mama ze mna..karmila mnie 1 dzien!:D I koniec;) hehe Stokrotka z Twoja glukoza chyba jest ok po 75 gr norma jest do 190. (z tego co słyszałam;)..a sama glukoza ma czczo do 110 (ty masz 75) wiec jest wsio oki:) Pola ja tez jestem z Warszawy i myslałam o Karowej..tylko tam podobno nigdy miejsc nie ma:(...i podobno przereklamowany szpital ale nie wiem.. biore karową pod uwagę. A jak nie Karowa to gdzie??? Ja duzo mysle o Szpitalu Orłowskiego. A Ty Angela gdzie zamierzasz rodzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki jeszcze jedno pytaneczko czy ktoras z was uzywała laktatora lub zamierza gdyz jest ogromny wybor i niewiem na co sie zdecydowac i rozpietosc cenowa rowniez porazajaca prosiła bym o rady lub jesli ktos juz ma to opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
filka ..... .Kasia.........28.........Mikołów.............01.04.09. .. Agatka kkarolina...Karolina.. .28.........Szczecin.......... .01.04.09. ..Gabryś mroweczki...Martyna..25...... Mielec................01.04.09. ..Kubuś Inka83..... Irena........25..........Pszczyna.... ....02.04.09 .. .Robert syla-k.......Sylwia........33.........Wielkopolska.....0 2.04.09....Gabriela mikolajamama Aga.......27...........Poznań....29 ....03 .04.09. Mikołaj zasmarkana mama .......20.........Malbork........ 03.04.09.... Fabian MaJa86.......Marzena...22..... Kraków.......... .05.04.0 9. MaTeUsZeK limetka82....Danka......26..... Wolsztyn.......05.04.09.. .dziewczynka Arleta.....Anka......... .24..... ..Płock....... ......... 06.04.09... Dawid Apple_Seed.. .Weronika. 30... Bielsko-Biała....... 07.04. 09.. .chłopiec legally blonde 86.Marta.. 22. .. .Warszawa..28 ....08.04.09.. .Bartek wesolutka...Marta........24... ..podlaskie.. 28. .......08.04.09...Michał izabart......Iza............29..... .Mysłowice..... . .08.04.09. Samanta naan......Ania.......29.... ..Sosnowiec.... ........... 10.04.0 9... synuś Orzeszek83....Kasia......25....Lublin..... .. ..........10.04.09 .. .Krzyś martusiatko....Marta....24...Szczecin.............. 10.04 .09... Wojtuś Martenka84....Marta....24....Koszalin................ 10.04.09.. . matyjasowa....Malwina..23...Będzin......... .....11.04.09.. . Wiktoria mareneu1.... .Milena....25...Gdańsk................. 11.04.09. .. alison28... .Justyna...29....Krakow...... 27..........18. 04.09... Jakub kijaki......Justyna. .23.....Andrychów....27..........20.04.09. .. Kubuś martazaw......Marta... .33...zachodniopo.......... 21.04.09 ... córcia gosian..........Gosia.....28......Gostyń..... . ...............25.04.09 ... baderka...Justyna...31......Piła..................... 26. 04.09.. .Natalka pyshotka. ..Agnieszka.30...Śląsk...................... 26.04.09.. .Maciuś Menia21...Marzena..23....Edinburgh.... .............26.04.09 ... Peggy81...Gosia.....27.....Małopolska................ 26.04. 09... Nadia Angela26...Ania......26...Warszawa..................28.0 4.09 ... Kamilek Pola_2009....Karolina....32...Warszawa................28 .04.09.. synek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Sylcia to Tobie sie zmienił termin porodu wg USG tak??? Z pomiarów? Ja z pomiarów miałam w 22 tc na koniec marca poród:/... az ost mies na 8 kwietnia i chyba już tak niech zostanie w tabelce..8 kwietnia;) Na pewno i tak urodzimy wszystkie w jeszcze innym terminie heh;) Dziewuszki trzeba na serio pomyslec co z tymi nr tel... mamy jeszcze troszke czasu ale któras musi pełnic role "rzeczniczki topicu" i zerbrac na maila od wszystkich dziewczynek aktywnych numery i w razie czego informowac:) Mam nadz,ze tylko o dobrych wiesciach:) Która chetna wstępnie???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
legally ja jak juz pisałam ci wczesniej to planowałam na żelaznej ale tam słaby sprzet i jak sie akcja porodowa zacznie zanim sie skonczy 36 tc to nie przyjmuja wogole a jak lezałam teraz na starynkiewicza na patologi to przyjezdzały dziewczyny umowione na karowej, zelaznej i czerniakowskiej i w terminie ale je odsyłali z braku miejsc chyba na starynkiewicza sie wiec zdecyduje bo oni nie odsyłaja zreszta teraz zmieniłam lekarza na babeczke ze starynkiewicza a i porodówka ładnie wyremontowana a poza tym tesciowa sie smieje ze kolejne pokolenie musi sie w tym szpitalu urodzic bo to juz tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dziewczyny a jak było u Was z bólem brzuszków w okres??? Ja boje się ,że nie rozpoznam skurczy porodowych bo mnie nigdy nie bolał ani troszke brzuch podczas okresu...i nie wiem jakie to uczucie zbytnio bo podobno bóle porodowe przypominaja te silne okresowe?:> Az zdziwka mnie bierze,ze przez 7 lat jak mam miesiaczke ani razu nie wzięłam zadnej tabl przeciwbólowej na brzuszek...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela 5 lat temu jak urodzilam coreczke to nie bylo mody na to zeby dziecku dawac mleko z niekapka , wiem ze teraz jest inaczej nawet ostatnio mowili ze lepiej dawac lyzeczka czy z normalnego kubka niz z niekapka , a twoja wypowiedz odebralam zlosliwie , ja zadalam tylko pytanie z czystej ciekawosci i tyle a co do braku pokarmu po jednym dniu to nie ma takiej mozliwosci bo im czesciej przystawiasz dziecko tym wieksza jest jego produkcja , nalezy tylko baby czesto przystawiac :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nikolka no to nie wiem moja mama opowiadała mi ,ze karmila mnie 1 dzien..potem cisnela piers i nic wiec polozne dokarmialy mnie butelka...ale to bylo 22 lata temu;);)No nie wazne... mam nandz,ze ja bede miala pokarm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filka ..... .Kasia.........28.........Mikołów.............01.04.09. .. Agatka kkarolina...Karolina.. .28.........Szczecin.......... .01.04.09. ..Gabryś mroweczki...Martyna..25...... Mielec................01.04.09. ..Kubuś Inka83..... Irena........25..........Pszczyna.... ....02.04.09 .. .Robert syla-k.......Sylwia........33.........Wielkopolska.....0 2.04.09....Gabriela mikolajamama Aga.......27...........Poznań....29 ....03 .04.09. Mikołaj zasmarkana mama .......20.........Malbork........ 03.04.09.... Fabian MaJa86.......Marzena...22..... Kraków.......... .05.04.0 9. MaTeUsZeK limetka82....Danka......26..... Wolsztyn.......05.04.09.. .dziewczynka Arleta.....Anka......... .24..... ..Płock....... ......... 06.04.09... Dawid Apple_Seed.. .Weronika. 30... Bielsko-Biała....... 07.04. 09.. .chłopiec legally blonde 86.Marta.. 22. .. .Warszawa..28 ....08.04.09.. .Bartek wesolutka...Marta........24... ..podlaskie.. 28. .......08.04.09...Michał izabart......Iza............29..... .Mysłowice..... . .08.04.09. Samanta naan......Ania.......29.... ..Sosnowiec.... ........... 10.04.0 9... synuś Orzeszek83....Kasia......25....Lublin..... .. ..........10.04.09 .. .Krzyś martusiatko....Marta....24...Szczecin.............. 10.04 .09... Wojtuś Martenka84....Marta....24....Koszalin................ 10.04.09.. . matyjasowa....Malwina..23...Będzin......... .....11.04.09.. . Wiktoria mareneu1.... .Milena....25...Gdańsk................. 11.04.09. .. Nikola79.......Kaska.....30....Malopolska.......14.04.09.....Kacperek alison28... .Justyna...29....Krakow...... 27..........18. 04.09... Jakub kijaki......Justyna. .23.....Andrychów....27..........20.04.09. .. Kubuś martazaw......Marta... .33...zachodniopo.......... 21.04.09 ... córcia gosian..........Gosia.....28......Gostyń..... . ...............25.04.09 ... baderka...Justyna...31......Piła..................... 26. 04.09.. .Natalka pyshotka. ..Agnieszka.30...Śląsk...................... 26.04.09.. .Maciuś Menia21...Marzena..23....Edinburgh.... .............26.04.09 ... Peggy81...Gosia.....27.....Małopolska................ 26.04. 09... Nadia Angela26...Ania......26...Warszawa..................28.0 4.09 ... Kamilek Pola_2009....Karolina....32...Warszawa................28 .04.09.. synek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×