Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Ja również się witam! alison28 ja się dokładnie czuję tak jak napisałaś - wstaję rano z łóżka i wydaje mi się że mogę góry przenosić ale tylko przez chwile bo zaraz fuczę jak lokomotywa, cala energia gdzieś mi umyka i ryczeć mi się chce z tej bezsilności - jak już się gdzieś wybiorę to resztę dnia narzekam na ból nóg i bioder - koszmar - czasem siebie teraz nie poznaję A dziś może w końcu wezmę się za te ubranka bo boje się że jak je poprzeglądam to też się okaże że jeszcze wiele brakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, Alison mam to samo. Wielka, ciężka, ociężała, wiecznie sapiąca i zmęczona najmniejszym ruchem nawet, do tego dodać te moje bóle kości ogonowej i nogi, to normalnie wszystkiego się odechciewa. Mnie dodatkowo potwornie wkurza to, że nie mogę gdzieś dalej sama wyjśc, bo się po prostu boje, że mnie ten ból złapie i co wtedy? Wczoraj cały dzień było super, a wieczorem jak chwyciło, to sie znów poryczałam, po prostu padłam na kolana,a mąż mnie nie zdążył złapać. Nawet z dzieckiem już sama na spacer nie wychodzę, tez z tego powodu. A tak bym chciała gdzieś ruszyć, jak dawniej, zabrać córe, wróćić popołudniu. Czy choćby ruszyć sama na zakupowe łowy... A tak zdana jestem na łaskę i niełaskę tych, z którymi miałabym dokądkolwiek wyjść... Wrrrrrr.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orzeszku, mówiłaś, żeby z tymi bólami gdzieś do specjalisty iśc, ale dokąd? Czy najpierw muszę do rodzinnego? Jak to ma wyglądać? Mój gin mówi, że nie ma sposobu, a ja ostatnio mam wrażenie, że tu chodzi nie tyle o rozciąganie, co o jakiś ucisk. Jakby dzidziak gdzieś wiecznie uciskał (nerw?), a kiedy ja napnę konkretny mięsień, padam i wyję z bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naan z Twojego opisu wydaje mi się, że ja to miałam w poprzedniej ciąży, teraz też się czasem zdarza, ale o wiele mniej boli. Wtedy to była typowa rwa kulszowa. Dla pocieszenia mogę tylko dodać, że po jakimś czasie przeszło. Wiecie co - ja na tej mojej cukrzycowej diecie zaczynam chudnąć. Mam już kilogram mniej, a to dopiero 1 tydzień. Mam nadzieję, że to tylko chwilowe bo pewnie za chwilę zacznę się tym martwić :( Myślałam, że będzie odwrotnie bo jem teraz 6 posiłków i obowiązkowo ostatni jest o 21.30-22.00, więc krótko przed położeniem się spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Mareneu faktycznie ten Twoj lekarz nadaje się do wymiany. Najlepiej chyba mieć takiego co prowadzi ciąże i robi też usg bo dwóch to pewnie się nigdy nie dogada. Co do toxo to mi w przychodni mówili, że ono jest zawsze odpłatne. Ja znowu nie wyspana bo musiałam wstać na tą szkołę rodzenia. Daremne to jest. Tyle się tylko dowiedziałam jak oddychać i jaką pozycje przyjąć przy parciu. Normalnie szkoda wstawania. Tez zakupiłam m jak mama ale jeszcze nie zajrzałam:) heh kupiłam sobie też zdrapke z lotta i wygrałam:) 5zł ...;) w sam raz na gazete:) Te dwa tyg opieki nad żonką to się dostaje tylko po cesarce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie tez brakuje normalnych wyjśc-zakupy w tesco to jak wyprawa na biegun północny. Naan wspólczuje Ci tych bóli-pewnie jakies masaże by Ci pomogły.... jeszcze musisz małego dzieciaka dżwigać. Dzisiaj widze wszystko w czarnych barwach:(Na tvn leca"Przyjaciele"może poprawią mi chumor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie Filka to dotyczy też porodu naturalnego bo ja tak rodziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam sie ja dopiero wstałam tzn obudziłam sie bo nadal w pozycji lezacej naan wspólczuje tych bóli ale mysle ze powinnas z nimi udac sie do fizjoterapełty moze jakies masaze ci pomoga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam brzuszki ! Jestem w dobry nastroju, bo dzwonili ze sklepu meblowego, że dzisiaj przywiozą te wyczekane mebelki, to będziemy mieć zajęcie z M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Dzien Dobry dziewczyny, czytam wAs prawie od samego poczatku jednak dopiero teraz zdecydowala sie do Was zapisac, jezeli jest jeszcze taka mozliwosc, oczywiscie:) Ja mam termin na 03.04 czyli mniej wiecej , zalezy jak kto liczy jestem w 30 tygodniu. Nie pracuje juz od wrzesnia, ale ucze sie , czasami;) Jezeli moge do Was dolaczyc bedzie mi bardzo milo. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
kasiak79.....Kasia......29........Żary.........30.....28 .03.09.....córcia filka ..........Kasia......28........Mikołów............01.04.09. ... Agatka kkarolina.....Karolina..28........Szczecin...........01 .04.09.....Gabryś mroweczki...Martyna..25........Mielec...............01.0 4.09.....Kubuś Inka83.......Irena.......25........Pszczyna..........02 .04.09 ....Robert syla-k........Sylwia......33........Wielkopolska......0 2.04.09...Gabriela mikolajamama Aga......27.........Poznań.....29 .....03.04.09... Mikołaj zasmarkana mama .....20.........Malbork............ 03.04.09....Fabian smart231.................21............Uk................03.04.09.......Ada natala007.........20.....Warszawa.......04.04.09 .........Zuzia MaJa86......Marzena...22........ Kraków............05.04.09MaTeUsZeK limetka82....Danka.....26........Wolsztyn......05.04.09. .dziewczynka Arleta........Anka.......24........Płock............... 06.04.09..... Dawid Apple_Seed..Weronika. 30...... Bielsko-Biała....... 07.04.09...chłopiec legally blonde 86.Marta.22.......Warszawa...28 ...08.04.09.....Bartek wesolutka...Marta......24.... ..podlaskie.. ..28.....08.04.09...Michał izabart......Iza..........29..... .Mysłowice...........08.04.09. Samanta naan.........Ania.........29.... ..Sosnowiec.... ..... 10.04.09... synuś Orzeszek83.Kasia......25.......Lublin..... .. ........10.04.09 .. .Krzyś martusiatko.Marta.....24.......Szczecin............ 10.04 .09... Wojtuś Martenka84.Marta.....24.......Koszalin..............10.0 4.09... matyjasowa.Malwina..23........Będzin....... .......11.04.09.. Wiktoria mareneu1....Milena....25.......Gdańsk...............11.0 4.09. ..Lea Nikola79......Kaska....30.......Malopolska.........14. 04.09....Kacperek alison28... ..Justyna..29......Krakow...... 27.......18. 04.09... Jakub kijaki.........Justyna. 23.....Andrychów...27.......20.04.09. .. Kubuś martazaw...Marta... .33.....zachodniopo.......... 21.04.09 ... córcia gosian.......Gosia.....29......Gostyń............25.04.0 9 Oleńka i Bartuś baderka....Justyna...31......Piła..................... 26. 04.09.. .Natalka pyshotka. ..Agnieszka.30....Śląsk.................... 26.04.09.. .Maciuś Menia21.....Marzena..23....Edinburgh.... ..........26.04.09 ... Peggy81....Gosia......27.....Małopolska............. 26.04. 09... Nadia Angela26...Ania........26.....Warszawa..............28. 0 4.09 ..Kamilek Pola_2009..Karolina...32...Warszawa................28 .04.09.. synek Nie wiem czy dobra znalkazlam,ale chyba 20 stron wstecz.. Piszecie czesto juz o wozkach o praniu ubranek a ja dla mojej dzidz mam jedne malutkie rozowe buciki. Takze zakupy czas zaczac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki, ja od rana w pracy, o 9 angielski, teraz siedze na piłce przy biurku:) wszyscy przychodzą mnie ogladać, ale w szkole rodzenia polecali ze to dobre wiec siedzę godzinę dziennie. nie mogę się doczekać weekendu, jedziemy pod granicę litewską do dworku w lesie ze znajomymi, szkoda tylko że śnieg stopniał, myślałam że się jeszcze załapiemy na kulig :) buziaki dla wszystkich Mam, moja siostra w sobotę kładzie się do szpitala na wywoływanie porodu, więc moze w weekend zostanę ciocią :) super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj smart231. Swoją droga, dziewczyny, chyba w kwietniu czeka nas niezły wysyp. :D Wszystkie moje cieżarne znajome rodzą miedzy marcem a majem. Ja planowałam prywatną małą klinikę w Katowicach, ale żeby mieć tam zapewnione miejsce na 100% trzeba chodzic do ich lekarza od początku, a to dla nas porażający koszt no i trochę daleko... (można iść też tylko raz, pod koniec i to wystarczy, ale moga odmówić, jesli miejsc nie będzie...) Wolę nie ryzykować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Jestem ciekawa Waszych obwodow brzuszkow bo moj ma chyba dosc nieduzo,ale byc moze to ze wzgledu na moj wzrost...? swoja droga, niedawno marzylam zeby skonczyl sie pierwszy trymestr bo mialam straszne dolegliwosci a tu juz tylko 2 miesiace. Wszystko nowe, mniej spokoju,ale nie moge sie doczekac! co do obecnych dolegliwosci to od wczoraj strasznie boli mnie kregoslup na odcinku ogonowym. oprocz tego nic konretnego, chyba ze zgaga po banannach, a nie myslalam,ze po bananach moze byc zgaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też coś się w pachwinach rozciąga i boli. Naan, ja miałam od zawsze problemy z kręgosłupem, więc od razu zadzwoniłam do swojego ortopedy i on dał mi numer do rehabilitantki. Ale np w szkole rodzenia polecali mi fizjoterapeutę. Więc może spróbuj do kogoś takiego kontaktu poszukać. Ale mi też mówili że to już nie przejdzie, a tak wszystko rozmasowane i przeszło. Witaj Smart! Ja wróciłam z uczelni i jestem taka zła! Chyba każdy zna \"uprzejmość\" pań z dziekanatu... Kartkę egzaminacyjną odebrałam sobie bez problemu, ale miałam też odpis aktu małżeństwa i poprosiłam babkę, żeby go sobie skserowała jeśli potrzebuje bo chciałabym zmienić nazwisko u nich. A ona do mnie: proszę pani, to nie ja mam sobie skserować tylko to pani ma skserować i mi przynieść z oryginałem. No więc ja mówię jej, że jestem w ciąży, na zwolnieniu, że tutaj się długo oczekałam i że w xero też są kolejki straszne a ja nie za dobrze się czuję, żeby tyle stać. Słuchajcie, xero stało na przeciwko niej. Wystarczało, żeby wzięła ten cholerny papierek i nacisnęła jeden przycisk. Wzruszyła ramionami i wróciła za biurko!! Suka jedna:/ Sory za słownictwo, ale po prostu ledwo żyję po tej wyprawie na uczelnię. Na dodatek jak doszłam do bloku to okazało się, że windy obie nie działają... miałam ochotę siąść na schodach i się rozpłakać. Dzisiaj już nigdzie się nie ruszam. Tylko m jak mama też nie kupiłam z tego wszystkiego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witaj smart:)...a jaki masz obwod brzuszka? jak u Ciebie z kg na plusie? Ja dzisiaj jak wstałam z łozka po poczytaniu M jak mama..myslalam,ze zemdleje.. zakrecilo mi sie w glowie.. macica stawiala opór i zrobila sie twarda jak skala..(po odpoczynku;/)..i moj maluszek wypał sie caly z prawej str pepka.. cos w stylu fotki Orzeszka i jej malucha..na naszej poczcie;) Nie wiem co te nasze dzieci wyrabiaja wtedy..tak sie wypychajac ale poczułam ból;(...niestety nie zdazylam zrobic fotki:(...Ale juz wszystko doszlo do normy..a mały dalej wojuje w brzuszku heh;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Orzeszku tacy ludzie sa.. tragedia po prostu!!!!... Ja bym powiedziala tej babie co o niej mysle hehe;)..ale ja to jestem wojownicza ( moj znak zodiaku lew;)...Nie przejmuj sie wogole...Bog nieruchliwy ale sprawiedliwy i na pewno.. babka poczuje na wlasnej skórze jak to tak milo..:/ Srasznie jest nieraz w tych szkolach urzedach przychodniach...niby tyle ulg dla kobiet ciazarnych...a tu:/ Zreszta czemu sie dziwic...jak nawet zwyklego miejsca w autousie nikt nie jest w stanie ustapic..nawet kiedy naokolo same nastolatki wracajace ze zkoly;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Orzeszku za rady. Zastanawiam się tez nad tym, co napisała Gosian. Rwa kulszowa. Czytam teraz cóż to takiego i większość opisów mi pasuje. Chyba najpierw pójdę do mojej neurolog,żeby to wykluczyć. Miałam w kwietniu zeszłego roku kilka konsultacji neurologicznych (dość długa jednorazowa utrata przytomności, szpital, chcieli mi padaczkę wmówić, ale im nie wyszło ;), ostatecznej diagnozy brak), to nawet skierowania nie potrzebuję... Gosiu, a przeszło samo, czy coś brałaś przeciwbólowego? Wielce prawdopodobne jest, że mi maluszek nerw uciska, bo grzebie mi tam nisko girkami, a ewidentnie ma je po prawej stronie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Rzeczywiscie niby ciaza to nie choroba,ale jest nam zdecydowanie ciezej. wlasnie zmierzylam brzuch i mam 86 cm a jezeli chodzi o kg to ostatni mialam 6 na plusie wiec pewnie bedzie juz ok. 7miu. zobaczymy jak bedzie dalej bo jedzenia sobie nie oszczedzam no rpocz slodyczy, bo mialam cukier w moczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naan powiedz mi o jaką klinikę w katowicach chodzi i ile kosztuje tam poród? Kurcze mnie też dopadł jakiś ból, nie wiem czy to jeszcze pachwina, na złączeniu nogi i pupy, że aż siedzieć niemiło. Orzeszku współczuję Ci tej wrednej baby, ja bym jej chyba nieźle nagadała albo poprosiła z przełożoną. Szczerze mówiąc to ja nie zauważyłam jakichś przywilejów dla ciężarówek. Witaj smart ale czy ty już z nami nie pisałaś wcześniej? Jakaś smart już chyba była ... mi brzusiu urósł o cm i jest 101cm a waga stoi jakoś w miejscu, czas największego przybierania mam juz chyba za sobą bo od 11-12 przybyło mi tylko 2,5kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dziewczynki skopiowałam od lutówek mam nadz,ze sie nie obraza tabelke z waga dzieciaczków w poszczegolnych tyg ciazy...czyli min,optymalna i max wagi: 22 tc 374 gram (10 centyl) 575 gram (50 centyl) 754 gram (90 centyl) 23 tc 351 gram (10 centyl) 588 gram (50 centyl) 839 gram (90 centyl) 24 tc 364 gram (10 centyl) 640 gram (50 centyl) 958 gram (90 centyl) 25 tc 409 gram (10 centyl) 726 gram (50 centyl) 1106 gram (90 centyl) 26 tc 483 gram (10 centyl) 841 gram (50 centyl) 1280 gram (90 centyl) 27 tc 584 gram (10 centyl) 983 gram (50 centyl) 1476 gram (90 centyl) 28 tc 708 gram (10 centyl) 1148 gram (50 centyl) 1689 gram (90 centyl) 29 tc 852 gram (10 centyl) 1331 gram (50 centyl) 1915 gram (90 centyl) 30 tc 1014 gram (10 centyl) 1529 gram (50 centyl) 2151 gram (90 centyl) 31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl) 32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl) 33 tc 1572 gram (10 centyl) 2175 gram (50 centyl) 2873 gram (90 centyl) 34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl) 35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl) 36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl) 37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl) 38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl) 39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl) 40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl) Ciekawe jak tam Maja86...chciala wysłac jej ska...ale nie widze jej nr tel na naszej skrzynce...podawała? Wiecie cos dziewczynki? Czy ja jestem slepa:P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
tak, czasami pisalam jak mialam jakis problem, ale siedze w domu wiec postanowilam czesciej zagladac. z tymi kg to u kazdej bedzie inaczej jedna przytyje 30 kg a druga 6 taka juz natura. prezwaznie po porodzie i tak wszytsko schodzi. a jak to jest w pierwszej ciazy, czy zwykle dodnosi sie do przewidywane daty badz przenosi czy rodzi sie wczesniej? pewnie nie ma zasady a ja juz nie mopge sie doczekac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filka - katowice - Łubinowa. Zerknij w necie. Koleżanka tam rodziła we wrześniu, właściwie miała cesarkę. Może z samego porodu nie jest jakoś szczególnie zadowolona, bo za bardzo przedłużali, zanim się zdecydowali na cc, ale za to warunki podobno wyśmienite. No i nie zrobili dzidzi USG bioderek, ale podobno robia, wiec nie wiem czemu ją pominięto.. Sam poród nie jest płatny, ale jak pisałam, żeby sie dostać i mieć pewność, że nie odeślą z kwitkiem, trzeba od początku chodzić do jednego z ich lekarzy. Jedna wizyta 150zl. Można zaryzykowac i iśc tylko raz, pod koniec, wtedy daje podobno świstek, z którym stawiamy się w szpitalu. Tyle tylko ,ze klinika malutka, miejsc niewiele, a teraz ewidentny wysyp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Smart tak podczytując styczniówki i lutówki.. wiekszosc rodzila w 38-39 tc;).....wiec chyba jedak troszke wczesniej...u poczatkowych kwietniowek(podajmy do 10 kwietnia) bylby to koniec marca;) Ale masz racje nigdy nic nie wiadomo.. w koncu prawidlowa ciaza konczy sie rozwiazaniem w 23-42 tc.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
miało byc 38-42 tc:) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Tak czy inaczej musimy jeszcze troche poczekac. na lutym to juz panika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×