Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Gość smart231
Tak czy inaczej musimy jeszcze troche poczekac. na lutym to juz panika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :D No wlasnie tez patrzylam za numerem Mai i tez nie widze.. a szkoda.. u mnie dzisiaj szaro buro i pada.. brrr Wczoraj na szczescie skonczylo sie jedna luzniejsza kupka i tyle.. :) Legally tez lew jestem i tez potrafie powiedziec co mysle :) Ja wlasnie zaczelam sie liczyc z tym ze tak od polowy marca to moje dziecko bedzie juz \"w terminie\".. wczoraj kupilam sliczne spodenki, bluze, sweterek i czapeczke... musze tylko dokupi pare kompletow kaftanik + spioszki... wozek postanowilismy kupic ten chicco jednak moze i drogi ale sprawdzona firma :) boje sie ze Leviroo moglby okazac sie niewypalem.. Mnie tez pachwiny bola i krocze cale.. w szczegolnosci jak duzo pochodze lub stoje.. Musze M jak mama kupic ale jak pomysle o wyjsciu na zewnatrz... brrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cholerka mąż przywiózł małego od babci i mały ma gorączkę ponad 38. Obawiam się, że to zapalenie oskrzeli oby nie płuc :( Już w nocy obudził się przez kaszel. Rano jeszcze gorączki nie miał. Mama położyła go spać w południe i też nie miał gorączki, a po godzinie go kaszel obudził i już pojawiła się gorączka :( :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Gosian.. typowym objawem zapalenia płuc sa poty nocne (koszulke musi zmieniac co 2 h)...i straszny uporczywy kaszel i wysoka temp... ja mialam zapalenie pluc w wielu 17 lat i nie obeszlo sie bez szpitala.. Obserwuj maluszka...trzymamy kciuki by bylo to tylko silniejsze podziebienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,mam pytanie do mam mających maluchy:czy starczy mi 5 pieluch tetrowych?czy kupić więcej i czy lepiej kupić więcej body z krótkim rękawem?bo z długim mam 5 szt na 56cm i tak się zastanawiam czy to starczy:o pomyślałby kto że jak mam dziecko to powinnam wiedzieć!tylko to było 15 lat temu:(a od tego czasu wiele się zmieniło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Chyba 5 pieluch tetrowych starczy.. 2 trzeba wziasc do szpitala... ja mam tez ok 5...za to ciuszkow mam duzo...powinno btyc ok 10 z krutkim i dlugim rekawkiem body.Rozm 62 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm ja nie mam dzieci ale wydaje mi się, że tych pieluch tetrowych kupię więcej, zamierzałam kupić ok 15 + 5 flanelowych. Te tetrowe przydają się do byle czego, do wytarcia maluszka, do podłożenia jak mu się odbija itp więc szybko trzeba chyba wymieniać na nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi odnośnie tetrowych powiedzieli tak, kupiliśmy około 25 sztuk i ciągle trzeba było je prać więc kupiliśmy jeszcze 20 i było ok hehe Póki co mi się wydawało to przesadą:) Kupiłam tylko 25 bo słyszałam że często mogą być potrzebne, żeby gdzieś położyć czy jak się uleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tetrowych miałam dziesięc, ale dokupiłam kolejne 10. Dokupiłam po pierwsze, że malo, a po drugie, że te które miałam były cienkie i maleńkie! Absolutnie nie nadawały się do podwójnego pieluchowania. Zwróćcie dziewczyny uwagę na to, bo niektóre są cienkie jak pergamin! Lepiej zapłacić więcej, ale mieć porządne. Do tego jakieś tetrowe takie kolorowe na \"wyjścia\" ;) Ja miałam pięć. Flanelowych też pięć, ale teraz kupie ze dwie. Dla dzidzi do lekarza, czy \"w gości\" do przewijania kupuję taki przenośny przewijak - ceratkę, dobrze się też spisują zwykłe podkłady, bo jak przy przebieraniu dzidzia zafunduje powódź, to w podkład wsiąknie, a z ceratki płyyyynieeee.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filka i orzeszku co za zgodność w czasie i przestrzeni....i poglądach:) Ja miałam 25 pieluch tetrowych i starczyło...ale to też zależy do czego bedziesz ich używać,bo ja jeśli chodzi o ubieranie na pupe to ja chyba zupełnie z tego zrezygnuje...za dużo babraniny... nie ma siły żeby dzidzia nie zamoczyła ubranka mając tetre na sobie..przynajmniej ja mam takie wspomnienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Ledwo dzisiaj żyję, wstałam z bólem głowy i na dodatek bolało mnie ucho.Wyszłam do sklepu, aby kupić zakupy na obiad, a tu wiadomo wszędzie kolejki,jak wróciłam od razu położyłam się znowu. Orzeszku znam ten ból bardzo dobrze, sama miałam w dziekanacie okropną babę,która nie dość, że robiła o wszystko łaskę to była opryskliwa i niemiła.Tacy ludzie nie liczą się z tym, że ktoś jest w ciąży, że mu ciężko- są egoistyczni i tyle. Legally super,że ściągnęłaś od lutówek wagę maluszków, można sobie porównać. Gosian- mam nadzieję, że twój synek szybko wyzdrowieje i nic mu nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam ok 20 pieluch i bylo tak na styk... :D CO do bodziakow to mam 7 z krotkim rekawkiem i chyba ze 3 z dlugim wszystko w rozm 62... mysle jeszcze z dlugim dokupic 2-3. Naan swietny ten podklad.. on jest tylko z materialu czy ma jakas ceratke w sobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syla-k a jeśli chodzi o te body, to ja osobiście nie kupuję na 56. Zaczynam od 62, kupuję też 68. A ilość? Planuje mieć około 14tu, pewnie po siedem. Przyjdą upały w maju, to dzieciaczka wystarczy tylko w pieluchę i bodziaka wystroić. Koszulka się podwija, marszczy i dzidziaka może wkurzać. W każdym razie, moją córę tak ubierałam w tym okresie. Jeszcze raz mi się nasuwa podwójne pieluchowanie, choć my musielismy córę krótko (jeden się lekarz przyczepił bioderek, ale inny stwierdził,że wszystko z nimi ok), to jednak bez bodziaka nie dałoby rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mróweczki - z jednej strony materiał, a to białe to ceratka, jesli dobrze wyczytałam. Fajnie, bo można na dwa sposoby kłaść. Tak myśle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alison, faktycznie, nie zauważyłabym jakbyś nie napisała:) Ja też kupiłam ceratkę do przewijania. Taką grubszą ciut i właśnie można ją zmywać spokojnie. Tak żeby zabrać gdzieś jak będziemy jechać i móc na niej przewinąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orzeszek, ja tak miałam na poczcie jak Ty na uczelni. Te baby są naprawdę durne, w dodatku pracują z naszych pieniędzy a łaskę robią...Wzielam numerek, odczekałam swoje, babka kazał mi przepisać wszystko bo było na czerwono a musi być niebieska albo czarno (absurd) jak podeszłam z przepisanym to kazała mi wziąc znowu numerek i znowu czekać w kolejce - ja jej że jestem w ciąży i mi słabo i że już raz stałam i wiecej nie będę a ona: \"A pani się z choinki urwała że na czerwono pani pisze?\" no normalnie szlag mnie trafił.... dziewczyny - moja siostra jest na lutówkach i właśnie w sobotę idzie do szpitala na wywoływanie porodu, tam faktycznie panika, rodza jedna po drugiej :) kupiłam na razie takie flanelki na Motherhood, 6 sztuk, nie wiedziałam ze jeszcze tetrowe pileuchy trzeba. Tyle tych zakupów ze głowa boli żeby to spamiętać.... A jak wygląda taki podkład do przewijania? Wózki kupujecie z gondolą czy z przedłużką, w sumie będzie ciepło i część osób mówi że gondola nie jest tak naprawdę potrzebna... ja chyba jednak ją wezme, bo mam wrazenie że małemu będzie tam wygodniej... Czy do wózka potrzebny jest jakiś specjalny materacyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pola jezeli kupisz gondolke materacyk ci nie jest potrzebny, a do takiego z przedluzka roznie bywa.. ja podkladalam kocyk chyba z tego co pamietam, a moze to przescieradelko flanelowe bylo poskladane?? nie pamietam :) w kazdym razie cos podkladalam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pola, to widzę też przeprawę miałaś na poczcie... któraś z dziewczyn tu napisała wcześniej, że nie widzi przywilejów dla kobiet w ciąży. Ja też nie widzę. Widzę zaczyna się rozmowa o ciuszkach, ja jeszcze nie wiem czego ile mam. Ale jeśli sama kupiłam kilka rzeczy to też na rozmiar 62. Jak dostanę ciuszki od bratowej to podliczę co tam jest i co jeszcze trzeba dokupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do pieluch tetrowych to ja miałam 25 sztuk. Bardzo się przydały. Do teraz jeszcze używam pieluch bo jak przewijamy małego w ciągu dnia to zawsze myjemy go wodą i uzywam pieluchy tetrowej do wytarcia. Mały też lubi ją w nocy miętolić. Flanelowych też miałam ponad 10 i używałam ich np jako wkład do rożka gdyby małemu wyleciało z pieluchy a z początku używałam pampersów i często się zdarzało, że małemu wyleciało. Co do szerokiego pieluchowania to ja pieluchowałam dla bezpieczeństwa bo mały nie chciał leżeć z początku na brzuszku. teraz też zamierzam jeszcze przed wizytą u ortopedy. Do tego pieluchowania polecam 3 pieluchy tetrowe zszyte stopniowo, doszyć po bokach tasiemki do związywania. Ten sposób u mnie sie sprawdził. Mały nie grytmasił, nic go nie ugniatało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny,widzę że jeszcze muszę dokupić tych pieluch:) wiesz naan ja te body na 56 dostałam od szwagierki,także na pewno jak będę kupowała to większe,mam nadzieję że na 62 będą dobre np.w maju, jaki to człowiek jest gapa;) dobrze dziewczyny że istnieje to nasze forum:D bo kogo człowiek by pytał?tutaj mnie nikt przynajmniej nie wyśmieje,ze takie mam problemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewuszki, Naan biedactwo tak Cie boli, wspolczuje, ja tez plakalam z bolu ale naszczescie samo przeszlo. Dziewczyny, ja w miare dobrze spie (moze dlatego ze musze bo o 6.30 wtaje do pracy), przykro mi ze sie tak meczycie. Mnie jest tylko niewygodnie kiedy sie klade, zaczyna mnie bolec brzuch albo plecy, a kiedy leze na wznak trace oddech. Pomaga mi jednak poduszka-kojec o ktorej wam pisalam kiedys. Ja juz kupilam ten przenosny przewijak z Ikei za rada kolezanki, bardzo fajna sprawa i zajmuje niewiele miejsca. Zamierzam nabyc okolo 25 pieluch tetrowych, znajoma polecala mi takie prostokatne do szerokiego pieluchowania, kupie tez kwadratowe. Mam 3 sliczne flanelki z matherhood i takie \"lepsze\" pieluszki z ikei http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90131515 - tak mi sie spodobaly ze nie umialam sie oprzec i kupilam... Bede je stosowac do podlozenia w wozkuw lecie, jak bedziemy odwiedzac rodzinke i znajomych czy jechac na piknik (jako dodatkowy kocyk). Co do rozmiarow ciuszkow to sie zastanawiam...Niektore osoby radza kupic tylko po dwie rzeczy z numeru 56 a inne po conajmniej 5. Moj synus zapowiada sie na niezlego byczka wiec jak dotad kupowalam wiekszosc w rozmiarze 62. Co radzicie? Czesc smart! Orzeszku, po twojej opowiesci az mi sie przypomnialy te wstretne kobiety z mojego dziekanatu...to jakis chyba osobny gatunek:) Ciekawe jak tam Maja... I co u baderki, jakos cicho ostatnio. Musze juz zmykac bo w pracy troche nerwowo. Ale zagladam caly czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jako podkłady do przewijania to do dzisiaj używam jednorazowych kupionych w aptece firmy seni. Można na nich położyć nawet golaska i nie ziębią bo mają na wierzchu taki mteriał podobny do wnętrza pieluszki, a z drugiej strony cienką ceratkę jak podpaski. Są super. Mój synuś z mężem pojechał do pani doktor mam nadzieję, że to tylko przeziębienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jesli chodzi o narodziny synka to kupiłam kilka sztuk ciuszków na 56, ale teraz kupiłam tylko na 56 bo przypuszczam, że dzieciątka będę mniejsze niż synek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam ciuszki głównie na 56 i 62, też nie wiem ile. Ale boję się że te 56 będą za małe. Dostanę też ciuszki od siostry, dobrze się ustawić jako druga w kolejce, z tym że u niej jest dziewczynka a u mnie chłopczyk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apple seed - ja też śpię w kojcku, mówię n aniego rogal a ostatnio śmiałam się że domaluję mu oczy i doczepię włoski bo przytulam się bardziej do niego niż mojego faceta :) Mother hood jest naprawdę do polecenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×