Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Pilkoplazowa co do zrzucania wagi to mialo byc 13 kg w przeciagu tygodnia - sorry chyba jeszcze spiaca jestem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też jeszcze w domu, nie odzywałam się wczoraj bo padł mi internet :/ ale dzisiaj już kwiecień, więc możemy \"legalnie\" rodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie dosc ze kwiecien to jeszcze prima aprilis hehe, fajna data na urodzinki. ale nie u mnie.. wczoraj bylam u gina, pozamykane wszystko na 4 spusty-szyjka 2cm! ale nie ma tego zlego, mam jeszcze chwile na pozalatwianie spraw. martenka, pilkaplazowa, bobasek, umbrella - gratulacje🌼 sie dziewczyny rozpedzilyscie:) lilka, ja tez jestem totalnie oslabiona, nie mam aparatury do mierzenia pulsu, wiec nie wiem, ale nie moge np stac dluzej niz minute, bo zaczynaja mnie bolec wszystkie miesnie, serce kolacze i duszno mi. juz latwiej sie chodzi(jakis maly spacer), stanie tragedia! dlatego unikam wszelkich kolejek(wszelkie zakupy juz mezus musi), bo przeciez nikt nie widzi brzucha :( milego dnia, moje panie, udanych spacerkow w sloneczku:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was mamuśki..:D weszłam tylko na chwilke żeby powiedzieć że się już rozpakowałam..:D urodziłam w sobotę 28 marca o godzinie 5.35 maluszek ważył 3310 i mierzył 53 cm...:D jesteśmy już w domq.. na razie niunio grzeczniutki.. opisze wszystko jak znajdę wolniejszą chwilkę... na razie nie mam czasu zjeść śniadania... pozdrawiam cieplutko... wpiszcie mnie do tabelki jakbyście mogły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilkaplazowa
umbrella, rozalka - wieeelkie gratulacje Dzisiaj taka piękna pogoda, że zaraz otwieram okna na oścież i będę znów wietrzyć Wojtka. Tylko czapka na głowę, jakiś kocyk i niech się przyzwyczaja do świeżego powietrza. Powoli widzę, że się zaczyna zaokąglać, chyba ładnie przybiera na wadze, bo paluszki i policzki zrobiły się takie papuśne:) Dziewczyny tylko uważajcie z tymi porządkami i myciem okien. Ja wiem że wam sie spieszy na tą drugą stronę, ale ostrożnie. W końcu maleństwa same zdecydują kiedy wyjść na świat. No ja dzisiaj w końcu mogę powiedzieć, że dochodzę do siebie. Krocze się prawie wygoiło, złapałam rytm dnia, mleko jest (czasem za dużo), tylko kość ogonowa strrrasznie mnie boli. Ale dam sobie jeszcze trochę czasu na pooszczędzanie. W końcu połóg trwa 6 tygodni, więc nie zamierzam jeszcze się przeciążać. Miłego dnia babeczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w piękny wiosenny dzień.... Gratulacje dla nowych mamusiek, super już macie że już po wszystkim... Ja dzisiaj mam chyba ostatnio wizytę u gina bo na 14 mam się zgłosić na porodówke , he he tak mi powiedział....zobaczymy jak to bedzie fajnie mieć dzieciaczka na święta ale jak pomyśle że musiałbabym leżeć w święta w szpitalu to żal mi dzieci które są w domku tak to juz jest jak się ma kolejne dziecko.... Dzisaj mam urlopik więć poprałam firanki i prasowanko a mężuś j wieczorem powiesi, choć jest cały obolały bo wczoraj robił kanał w siudemce biedaczek... Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Melduje sie i ja. Niestety u mnie cisza nadal. Niby mam jakies pociagi w dole brzucha i brzuszek pobolewa jak na okres,ale to tyle. ROZALKA i UMBRELLA rowniez gratuluje mozemy juz na legalu rodzic, tylko zeby nikt sobie dzis zartow nie robil:D:D Opiszcie dziewczyny jak to sie u Was zaczelo bo jestem ciekawa;) DZiewczynki ze starego forum0jak bywacie u nas to dajcie znac komu urodzily sie juz malenstwa. POzdrawiam i milego dnia zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczynki! Wielkie Gratulacje dla Świeżutkich Mamuś! Masz rację kamea, fajny dzień na urodzinki, bo ja właśnie dziś je obchodzę :-D Ale moje maleństwo raczej nie zrobi mi prezentu, bo byłam dzisiaj u lekarki i mówiła, że żadnych oznak... Więc pewnie jak to zwykle u mnie - w okolicy terminu, lub po... A jeszcze mnie postraszyła, że kilka dni temu rodziła w Poznaniu jakaś babeczka z jej rodziny i zjeździła całe miasto - dopiero w ostatnim szpitalu ją przyjęli - wszędzie brak miejsc... Średnio mi się to uśmiecha, ale zobaczymy - może jeszcze coś się rozluźni... Wczoraj byłam u dentysty i mam jeszcze jeden ząb do zrobienia w przyszłym tygodniu - mam nadzieję, że zdążę ;-) Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozalka serdeczne gratulacje 🌻 dla ciebie i synia. A jesli mozna zapytac to jak ma na imie? Annaoj wszytskiego naj naj naj z okazji urodzin :-) Duzo zdrowka szczescia i szybkiego bezbolesnego porodu Pilkoplazowa ja to uwielbiam takie fajne okraglutke bobaski :-) Dobrze ze Wojtus na wadze przybiera - znaczy sie zdrowy chlop - tak by to moja babcia skomentowala. A jak tam w nocy czesto cie budzi? Pilko zgadzam sie z toba ze kiedy maluch bedzie gotowy to wtedy zapuka na swiat :-) Ale pozadki i tak trzeba zrobic w moim przypadku to ja musze sama okna pomyc bo jak bym mojego poprosila to nie odnotowala bym zadnej roznicy przed i po myciu :-) Smart a juz myslalam ze dolaczylas do grona mamus Kamea oszczedzaj sie i napewno sie juz nie baw w sprzatanie itp 🌻 Mamusiu ja jak piore firanki to wieszam je mokre (takie od razu wyjete z pralki) i wtedy ich nie trzeba prasowac - sprawdzone przez kilka pokolen w mojej rodzinie :-) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annaoj to tak jak ja z tymi zębami też cały czas lecze... Annaoj wszystkiego najlepszego w dniu urodzin, szybkiego i bezbolesnego porodu!!!!🌼 Myśle że u nas nie jest tak żle z przyjęciami....na porodówke Nick.............wiek..........woj..........data porodu....płec Aleks29...........29.......Kraków..............30.03.... ...synek smart231.........21.......uk....................03.04... ....Ada Natalia............20.......Warszawa..........03.04..... ..Zuzia ..megi.............27.......Warszawa..........04.04..... . Laura mela09............31......Wielkopolska........08.04..... ..chłopiec Lilka79............29.......Warszawa..........09.04..... . dziewczyna MaggieBlue.......26.......Wielkopolska.......09.04...... .Wojtek hugosia ...........28...... Katowice...........10.04...... Paulinka mareneu1.........26.......Gdańsk.............11.04...... .Lea Mama Fragglesa..32......Szkocja.............13.04...... Fraggles Kasia cieszyn.....24.......cieszyn............13.04.......Michałek kamea76...........32......warszawa..........17.04....... jeremi annaoj.............31.......Wielkopolska......19.04..... ..maleństwo Sunny9..........25..........Pomorskie..........19.04...N ikodem moni-k............29........Warszawa..........20.04..... ...Zuzia OluniaL..........25.........Warszawa..........21.04...ch łopiec basiunia*..........30........Śląsk...............22.04. ......Miłosz cielica..............31.......Wadowice.........23.04.... ...chłopiec Luiza_1988........21......Płock................25.04.... ...Lenka Andziulka1981…..28.......Warszawa.........25.04... ....dziewczynka joasia82...........26.......Poznań.............26.04.... ...Bartuś alexandraa2p.....30.......Dublin.............26.04.... ...Olivia mamusia77........31.......Śląsk................26.04.... ....Kamil Marlonka..........34.......Bielsko-Biała….....27.0 4……....Julcia Mamusie i malenstwa NICK ...........D.P....... T.C ....PORÓD....... IMIE.... WAGA... WZROST mini-1981......12.03 .....37.........sn ........Wiktor....3100.......53 Martenka84....19.03.....37.........sn..........Martyna.. .2600......51 pilkaplazowa...23.03.....38.........sn..... ...Wojtek....3280.......51 Bobasekm.......26.03..... ...........cc........ ...... ...... Umbrella82.....26.03 .....38.........sn ........Adas......2600.......51 rozalka82......28.03......38........sn..........synek .....3310.......53

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wklejam aktualna tabelke 🌻 Jejku ale nam sie ta gorna tabelka skurczyla - a dzisiaj dopiero 1 kwietnia Nick.............wiek..........woj..........data porodu....płec Aleks29...........29.......Kraków..............30.03.... ...synek smart231.........21.......uk....................03.04... ....Ada Natalia............20.......Warszawa..........03.04..... ..Zuzia ..megi.............27.......Warszawa..........04.04..... . Laura mela09............31......Wielkopolska........08.04..... ..chłopiec Lilka79............29.......Warszawa..........09.04..... . dziewczyna MaggieBlue.......26.......Wielkopolska.......09.04...... .Wojtek hugosia ...........28...... Katowice...........10.04...... Paulinka mareneu1.........26.......Gdańsk.............11.04...... .Lea Mama Fragglesa..32......Szkocja.............13.04...... Fraggles Kasia cieszyn.....24.......cieszyn............13.04.......Michałek kamea76...........32......warszawa..........17.04....... jeremi annaoj.............31.......Wielkopolska......19.04..... ..maleństwo Sunny9..........25..........Pomorskie..........19.04...N ikodem moni-k............29........Warszawa..........20.04..... ...Zuzia OluniaL..........25.........Warszawa..........21.04...ch łopiec basiunia*..........30........Śląsk...............22.04. ......Miłosz cielica..............31.......Wadowice.........23.04.... ...chłopiec Luiza_1988........21......Płock................25.04.... ...Lenka Andziulka1981…..28.......Warszawa.........25.04... ....dziewczynka joasia82...........26.......Poznań.............26.04.... ...Bartuś alexandraa2p.....30.......Dublin.............26.04.... ...Olivia mamusia77........31.......Śląsk................26.04.... ....Kamil Marlonka..........34.......Bielsko-Biała….....27.0 4……....Julcia Mamusie i malenstwa NICK ...........D.P....... T.C ....PORÓD....... IMIE.... WAGA... WZROST mini-1981......12.03 .....37.........sn ........Wiktor....3100.......53 Martenka84....19.03.....37.........sn..........Martyna.. .2600......51 pilkaplazowa...23.03.....38.........sn..... ...Wojtek....3280.......51 Bobasekm.......26.03..... ...........cc........ ...... ...... Umbrella82.....26.03 .....38.........sn ........Adas......2600.......51 rozalka82.......28.03......39.........sn.........Synio......3310.....53

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No fakt aleksandra pisałyśmy w tym samym czasie... Ja też niektóre wieszam mokre niektóre niestety trzeba prasować taki dziwny materiał, ale już wszystko gotowe, teraz zmykam do lekarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozalka przeogromne gratulacje, fajnie, ze wszystko dobrze i ze tak szybko w domku wyladowaliscie. Ale nam sie lista skraca, zaczynam byc coraz blizej poczatku:-) Aczkolwiek cisza nadal, lekkie pobolewanie \"okresowe\" tylko. Okien lepiej nie myc moim zdaniem, moze sie zakrecic w glowie od trzymania rak do gory i mozna sie przewrocic/spasc ze stolka. Dziewczyny lepiej jesli juz to pobiegac z mopem. A do okien chlopa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozalka gratulejszyn 🌼 annaoj sto lat, to bedziecie dwa baranki;-) padam, bylismy w ikei i po mechanizm do jednej szafki w kuchni. po powrocie od razu zasnelam na 3godzinki. ale ciesze sei, ze kolejny punkt na liscie mam odhaczony. tak sobie dzis myslalam, ze szykuje sie do tego porodu jakby to byl juz koniec swiata:-) wszystko mam miec zrobione itd, a wlasciwie potem tez sie da, tylko moze troche mniej komfortowo..w kazdym razie tragedii nie bedzie, jak stolarz zrobi polki miesiac czy dwa pozniej itd itp. dobrej nocki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Brzuchatki - dwupaczki i juz mamusie Ale dzisiaj ladnie - lece zaraz na spacerek bo sloneczko ladnie przygrzewa :-) Dziewczynki moze znacie latwy i sprawdzony przepis na babe piaskowa i na mazurka na Wielkanoc ? Poradzcie cos :-) Zycze milego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Czesc kwietniowki. Aleksandra ja nie znam zadnych przepisow, jeszcze ciasta w zyciu nie pieklam, co na pewno powodem do dumy nie jest. U nas dzisiaj nienajlepsza pogoda,ale moze jutro bedzie lepiej. Aleks to juz chyba urodzila Megi? zastuj jakis mamy. milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamuśki..:D nareszcie znalazłam chwilkę żeby napisać jak to bylo z moim porodem... powiem wam że sie nie spodziewałam ze bedzie sie dzialo tak szybko... jak juz wczesniej pisałam.. od srody co noc o 3 mialam skurcze... w sobote moj lekarz miał dyżur w szpitalu... kazal mi przyjechac na wizyte... zeby sie zbadac.. podlaczyc do ktg.. jak juz bylam w szpitalu ten mnie zbadal i powiedzial ze jest rozwarcie na 4 palce i zostawia mnie na obserwacje.. nic mnie nie bolalo, wody nie odeszly... po badaniu zaczelam krwawic.... ale zaraz przeszlo.. malzonka wyslalam do domu... bylo dosc wczesnie okolo 22.. a mi sie kazali polozyc spac.. ale jak tu zasnac.. sala przedporodowa... 6 dziewczyn.. goraco chyba ze 35 stopni, wszystkie laski chrapia.. a ja oczy ja 5 zloty i mysle co bedzie sie dzialo.. nadeszla 3.. cos sie zdrzemnelam. i o 3 czekam na skurcze jak zawsze.. a tu nic. o 4 przyszla do mnie położna i pyta jak sie czuje.. ja mowie ze nic sie nie dzieje.. zadnych zmian.. ta mnie zbadala,, a jak wstawalam z fotela odeszly mi wody.. i to lało sie jak z wiadra.. bylam w szoku..i natychmiast dostalam skurczy co 5 minut.. potem co 3.. natychmiast dzwonie po meza.. a do szpitala mial 50 km.. ledwo zdąrzył przyjechacjak wchodził na sale miałam już bóle parte... posadzili mnie na fotel przyszedl lekarz i sie zaczeło.. masakra! ból jakby ktoś wyrywał mi wnętrzności.. 3-4 parcia i maluszek byl juz z nami.. malzonek odcial pepowine.. w sumie od odejscia wód do narodzin mineło 1,5 godziny.. nie mogłam uwierzyc ze wszystko tak szybko poszlo.. maluszek po urodzeniu byl przesliczny.. różowiutki.. niewymordowany... Fakt ze poród to potworny ból.. nie do opisania.. ale jak mi polozyli maluszka na brzuchu wszysko minelo.. w ogole nie bolalo.. oczywiscie na przywitanie maly mnie obsikal:D wspaniałe.. niepowtarzalne doswiadczenie... maluszek jest zdrowy.. jak na razie jak aniołeczek.. spi budzi sie na cyca i dalej spi.. czasami chce zeby po poprzytulac... dziewczyny jedna rada... nie robcie nic na sile zeby przyspieszyc poród... obok mnie lezala dziwczyna która urodziłą synka 3 tyg wczesniej.. mój synio.. różowiutki puzaty.. sliczny.. a jej chudzinka... bużka malusienka... widac ze dziecku brakowało tych kilu dni w brzuszku mamusi... tak wiec... wytrzymajcie... odpoczywajcie... i trzymam kciuki za was..pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Rozalka dobrze,ze poszlo ci to tak szybko. Ja chyba nie mam skurczow, mam tylko bole jak na miesiaczke w nocy,ale nie takie mocne jak podczas okresu. jak wygladaly Twoje skorcze i co ile wystepowaly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smart - > u mnie to samo...też czasmi się czuję jakbym miała @ dostać. Ale poza tym nic się nie dzieje. Wczoraj byłam w centrum handlowym i tylko się obracałam czy mi nic nie kapie,bo ja to już mam takie schizy, że mi wody w sklepie albo na poczcie odejdą ;) a jeszcze przed chwilą telefon od kuzynki, że jej koleżanka co też miałą termin na 9 kwietnia właśnie dzisiaj urodziła...jak tak dalej pójdzie to ja będę zaraz na górze tabelki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maggieblue, to bedziemy razem na tej gorze. U mnie tez lekkie bóle jak na okres od czasu do czasu ale to wrecz musze sie w siebie wsluchiwac. no nic, trzeba cierpliwie czekac. Rozalka dzieki za opis, fajnie, ze tak szybko wszystko poszło i się oboje nie wymęczyliście jakos strasznie. to Twoj pierwszy poród prawda? Napawasz optymizmem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mareneu1
a u mnie nie ma żadnych bóli, no chyba, że mała się wypnie i skórę naciągnie dziś w nocy dała popalić, 3 godziny tańcowała w brzuchu pomimo zmiany przeze mnie pozycji za to od dwóch dni mam napady głodu: normalnie jadłam 3x dziennie, a teraz to nawet 5x i to nie pomniejszone porcje! tak samo miałam na początku ciąży. Rzecz w tym, że ja już i tak jestem 17kg na plusie (w tym w ostatnie 2 tygodnie przytyłam 2 kg!). Z jednej strony to mnie przeraża, ale z drugiej ok. miesiąc temu gin mi powiedział po USG, że dzidzia jest mała jak na ten czas (2300). Może właśnie teraz nabiera krzepy? nic to, zrobiłam dziś 3 prania, umyłam okna w salonie, wysprzątałam na glans kuchnie i wszystkie sprzęty i czuje, że dziś już nie dam rady nic zrobić. Przeszłabym się na spacerek nad morze z mężulkiem, ale mężulek jest zajęty przez cały dzień, więc chyba z niemocy pójdę spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilka 79 tak to moja pierwsza ciąża... dziewczyny uważam że nie ma się czego bać... owszem.. ból jak cholera.. ale adrenalina sprawia, że daje to wszystko wytrzymac... a jeszcze jedno. na pocieszenie... nie martwie sie kilogramammi... ważyłam przed ciąża 60.. na koniec ciąży 79..:P a teraz niecały tydzień po porodzie waże 10 kilo mniej.. zaraz po porodzie byłam zszokowana moim brzuchem.. dalej wyglądał jakbym była w ciąży.. ale już wszystko ładnie sie \"wchłania\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Rozalka gratuluję jeszcze raz, pewnie że wszystko jest do przeżycia.... Ja byłam wczoraj u lekarza, ale powiedział że na razie nic się nie dzieje więc do świą t mam raczej spokój ale kto to wie.... Brzuszek pobolewa ale tylko troszeczkę, więc wszystko można wytrzymać , mam jeszcze wiele planów przed świętami do zrealizowania więc aż tak mi nie śpieszno.... Pogoda super aż chce się żyć, tylko patrze na wystawy i żal mi tych super wiosennych ciuszków... Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1234
Oj Dziewczynki "rozpakowane" ale Wam dobrze:) Ja coraz bardziej zaczynam obawiać się porodu. Jak już pisałam, tydzień temu na badaniu ktg odnotowano jakieś skurcze, których ja nie czułam. Dziś aparat do ktg był popsuty. Jako, że wyczułam dużo ruchów Dzidziusia zlecono mi kolejne badanie w poniedziałek. Czy dużo ruchów to źle? Poza tym w poniedziałek mam się umówić na położenie do szpitala gdzieś w okolicach terminu (czyli 11.04) jako że mam cukrzyce ciążową. Mam tylko nadzieję, że nie położą mnie na święta. Wszystko to sprawia, że coraz bardziej zdaję sobię sprawę, że poród jest blisko i mam poprostu dużego pietra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1234
rozalka - pisałaś, że Twoje bóle prodowe były bardzo silne w fazie partej. A nie miałaś znieczulenia? I jeszcze jedno, jak wyglądają badania po porodzie? Odbywają się na sali na której leżysz z innymi mamami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam o poranku! Ach, jakie cudowne słoneczko! Energia mnie po prostu rozpycha od środka! Wczoraj też tak było, więc zaliczyłam generalne pranie, sprzątanie i prasowanie i tylko brak czasu sprawił, że nie rzuciłam się na okna ;-) Myślałam, że po tak intensywnym dniu zasnę jak kamień, ale niestety - nawet czytanie książki nie pomogło... Ale o dziwo, wcale nie jestem zmęczona. Uwielbiam wiosnę!!! Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunny9
Hej MAUŚKI CZY OLUNIA URODZIŁA? JEJ OSTATNI WPIS, A TERAZ SIE NIE ODZYWA?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aniołek82
stokrotka a ty nie bedziesz rodzic wczesniej ze wzgledu na cukrzyce?? a bierzesz insuline a jesli tak to ile jednostek?? w ktorym szpitalu bedziesz rodzic i jaki diabetolog cie prowadzi bo ty chyba z Warszawy jestes mi sie wydaje?? bo ja to musze urodzic wczesniej do konca 28tc ze wzgledu na cukrzyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1234
Aniołek - tak, jestem z Wwy. Nie biorę insuliny, z cukrzycą walczę dietą. Nie będę rodziła wcześniej, ponieważ mój Dzidziuś nie jest duży - usg w 38 tc pokazało, że waży nieco ponad 2700. Mimo wszystko w moim szpitalu jest praktyka aby kłaść pacientki z cukrzycą w okolicach terminu porodu do szpitala. Właściwie to nie dopytałam jeszcze w jakim celu (czy na wywołanie porodu czy na obserwację). W poniedziałek będę na ponownym badaniu ktg w szpitalu i wszystkiego się dowiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×