Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Gość stokrotka1234
Hej! Ja wczoraj zaszczepiłam małego szczepionką 6 w 1. Zniósł to całkiem dobrze. Zdecydowaliśmy że przeciw rotawirusom nie szczepimy a zaszczepimy przeciw pneumokokom. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc jeśli chodzi o szczepienia to my szczepimy skorzajorzną 5w1, a nie mamy zamiary szczepic przeciwko rotawirusom. To tyle w tej kwestii. Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki jakich smoczków-uspokajaczy używacie? Czym właściwie różnią się kształty: anatomiczny, okrągły itp.? Ja kupiłam avent sensitive 0-6 m i ciągle młodemu wypada z buzi wiec zastanawiam się nad zmianą firmy. Co polecacie? A co do szczepionek- tez oglądałam wczoraj rady mądrej niani czy jakostam i mój lekarz też mówił o ważności szczepień na pneumokoki, rota i ospę a odradzał grypę. Ja zaszczepiłam na razie 1 dawkę pneumo i skojarzoną po 6 tygodniu, koszt ogólny 420 zeta......... Kolejne szczepienie po 20 czerwca...... kolejne wydatki...heh..... życie Pozdrawiam w ten pochmurny dzień i przesyłam troszkę ciepełka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczynki My mamy z mala problem okazalo sie ze ma skaze bialkowa :-( Caly czas placze bo ma straszne kolki. Juz nie wiem jak jej pomoc. Mamy jej zmienic mleko na nutramigen, ale niestety skonczylo sie w aptece (tylko na recepte) i bedzie dopiero jutro rano. Mam nadzieje ze bedzie dla niej dobre i przejda jej te kolki. Czy ktoras z was karmi malenstwo nutramigenem? Slyszalam ze dzieci nie bardzo chca je jesc bo jest gorzkie. A tak wogole to u nas od kilku dni piekna pogoda. Wczoraj bylismy u tesciow na wsi i spedzilismy na dworku caly dzien tak wiec nawet udalo mi sie troche opalic. Wyglada na to ze wszystkie nasze pociechy rosna jak na drozdzach. Moja mala w piatek skonczy miesiac a wazy juz 4.570kg :-) Dziewczynki zycze milego dzionka. caluski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anjag1981
Hejka a jak stwierdzono skazę białkową??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Dawno sie nie odzywałam, ale doczytałam wszystko :) U nas bez większych problemów. Mały jest praktycznie na butli, karmię tylko trochę. Mam bardzo mało pokarmu. Waży już 5500 :) Już duży facet z niego. Potrzebuje coraz więcej uwagi. Uwielbia jak się do niego mówi, tak fajnie się wtedy śmieje :) Czasami daje popalić ale ten uśmiech wszystko wynagradza :) Kolek nie ma i mam nadzieję że już nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anjag1981 - mala ma straszne kolki, cala buzie w wypryskach, wymiotuje, po wypiciu mleka (a jest teraz na bebilonie) oddycha bardzo ciezko (jakby miala zadyszke). Po takich symptomach zdiagnozowano ze to prawdopodobnie skaza. Aleks twoj maluszek to juz wcale nie taki maluszek :-) Slodkich senkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Ale jestem zła. Dziś z rana objeździliśmy lekarzy, przychodnie i co tam jeszcze i nic ześmy nie załątwili. Jak utro znów nam się nie uda dostać do oklulisty to znajdę jakiegoś prywatnie i może szybko nas przyjmie. Do ortopedy też się zapisaliśmy prywatnie, bo na nfz to terminy baaaardzo odległe. No i jeszcze dzis spóźnilismy się do labolatorium 15 min i klops, mam nadzieję, ze jutro się uda. A jakby tego było mało Lenka ma katarek i cieżko jej oddychać. Ech co za życie. W sprawie smoczka nie pomogę, bo moja nie chce zadnego. Ostatnio odkryła kciuka i prześmiesznie go wkłada do buźki, a ile przy tym jest cmoków, gruchania :D Pozdrawiem, życzę zdrówka dla Maluszków, żeby kolek nie miały a Wam spokoju. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w piekny dzionek Moja mala nawet niezle nocke przespala wiec jestem w miare wypoczeta :-) A jak tam u was po nocce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Hej alexandra i kto tu jeszcze jest:) Moja budzi sie 2 razy w nocy a za drugim razem czyli ok 5tej juz za bardzo nie chce spac.Ale nie narzekam, jakos sobie radzimy:) Co do skazy bialkowej to pojecia zielonego nie mam, smoczek z aventu taki najmniejszy i narazie sie go trzymamy,ale oczywiscie wszytskie paluszki rowniez w ruchu. aha jeszcze prosilabym raz haslo i adres na nasza poczte nsobotk@wp.pl z gory dziekuje chcialabym obejrzec Wasze malenstwa i swoje dorzucic do wesolej zgrajki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mareneu1
My sporadycznie używamy spoczka z Aventu, ale takiego od 0 do 3 miesiący. Dziewuszki, co myślicie o pasach poporodowych? Działają? Warto kupić czy brzuszek sam zejdzie. Mam jeszcze 4 kg na plusie i lekki brzuszek. Jak się ich pozbyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczynki! My dzisiaj po szczepieniu - nie było najgorzej. Okazało się, że moja sześciotygodniowa \"Kruszyna\" waży 5850! Co do spania w nocy to u nas coraz lepiej, tylko tak ciężko jej zasnąć... Smoczka używała cyba przez pierwsze dwa tygodnie, ale potem był ble... Miałam takie zwykłe Canpol - jeden silikonowy, a jeden kauczukowy. O pasie poporodowym nic nie wiem niestety, mnie zwykle brzuch sam spadał i teraz też, ale myślę, że u każdej z nas wygląda to inaczej. Miłego popołudnia i wieczoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Umbrella82, my też na początku używaliśmy smoka z aventu ale małemu wylatywał z buzi. Teraz mamy z NUK-a i się dobrze \"trzyma\" w buzi :) Bobasekm u nas także zaczął się kciuk. Faktycznie śmiesznie to wygląda :) Z tym się podobno nie walczy. Dziewczyny, czy wasze dzieciaczki mają ulubioną pozycję do snu? Bo mój lubi mieć główkę odwróconą w prawą stronę. Muszę się namęczyć żeby mu przełożyć na drugą stronę, żeby się nie uleżała bardzo z jednej. Strasznie się wtedy złości, ale nic nie poradzimy... I jeszcze jedno. Czy nosicie dzieci na prosto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleks > mój Wojtas to toleruje tylko noszenie na prosto (tzn na pionowo). Niestety a może stety mój facet siedzi w domu od urodzenia małego, bo ma chory kręgosłup, mieszkamy z moją matką i mały jest ciągle noszony. Nie znosi noszenia na poziomo, ciagle chce patrzeć przez ramię i tylko wtedy jest spokój jak go tak nosimy. Główkę do spania układa też na prawą stronę, nawet przez jakiś czas miał ją trochękrzywą z tyłu ale teraz pilnujemy żeby była równo uleżana. W nocy ładnie śpi, ale w dzień to czasami ciężko mu zasnąć. Drze się strasznie, bo jest spiący a jak zasypia to na 10-15 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w piekny poranek Moja mala tylko jest noszona na prosto - po postu uwielbia sie gapic na wszystko dookola :-) Co do smoczkow to my uzywamy silikonowe aventu 0-3mc i jak narazie dobrze sie sprawuja. Dzisiaj mam swoje pierwsze prawdziwe wychodne. I to prawie na cala noc :-) Idziemy z psiapsolkami na koncert Beyonce a moj M zostaje pierwszy raz sam z mala. Jej mam nadzieje ze sobie poradza :-) Jutro jedziemy na 3 dniowy wypad do tesciow na wies zaczerpnac troche swiezego powietrza wiec pewnie sie dopiero zamelduje w niedziele wieczorkiem badz w poniedzialek rano. Zycze milego dzionka 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Alexandra zazdroszcze \ci tego koncertu:) Niemowleta zwykle glowki przekrecaja na prawa strone-tak pisala tracy hogg, jezyk niemowlat. Ja podklladam wtedy malej waleczek z pieluszki i dziala. Pas poporodowy ja wczesniej pisalam,ze mialam majtki wyszczuplajace ale nie nosze brzuch sie wciagnal noi musze troszke pocwiczyc;) No to tyle narazie aha ktoras z Was pisala,ze jej malenstwo wazy ponad 5 kg w 6 tyg , moja dziecina w 6 tyg wazyla tylko 4100 zobaczymy jak bedzie za tydzien. Rosna te dzieciaczki rosna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaggieBlue nie boicie się, ze później dzieciaczek też będzie chciał być non-stop na rękach? My staramy się nie nosić za dużo córci. Hmmm ciekawe ile Lenka waży. W poniedziałek idziemy na kontrole do lekarza to się dowiemy. Dziś byliśmy pobrać krwe i Lenka była bardzo dzielna, bo nie płakała, tylko się ciut denerwowała, ze ktos jej raczkę trzyma i nie może nia swobodnie machac. Byliśmy też u okulisty i na 26 mamy termin zabiegu udrażniania kanalików łzowych. Jej mam nadzieję, ze masaże i nowe kropelki pomogą i nie będziemy musieli iśc na zabieg. O dziewczynki wychodne mają:D Ja się zastanawiam jak ja pojdę na wesele, mamy dopiero 15 sierpnia, ale jakos sobie nie wyobrazam, ze dzieciaczek zostanie z babciami w domu. Pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1234
Hej Dziewczynki! Jeśli chodzi o noszenie na rękach to póki mama nie zwróciła mi uwagi, że tak małego dziecka nie można nosić dużo w pionie ( ze względu na kręgosłup) to była to ulubiona pozycja mojego dziecka:) Teraz znacznie mu ograniczam takie noszenie. Wolę częściej kłaść go na brzuszek - choć nie zawsze się da:) Wczoraj byłam na wizycie kontrolnej u mojej gin. Po pobraniu cytologii głównym tematem była antykoncepcja. Zdecydowałam się na pigułkę jednoskładnikową. A Wy jak się teraz zabezpieczacie? Mój M w czasie gdy byłam na wizycie opiekował się synem. Nie było mnie w domu raptem 2 i pół godziny a gdy wróciłam M był poddenerwowany. I dobrze. Niech wie że opieka nad dzieckiem wymaga bardzo dużo pracy i wysiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia cieszyn
hej mamusie, chce Was uczulic, zebyscie zwrocily uwage jak maluszki ukladaja te glowki, pediatrzy zwykle to bagatelizuja a potem jest problem jak u nas- maly przy porodzie dostal 10 pkt, wszytko bylo ok krecil glowka w prawo i w lewo, potem przyszla polozna i kazal zwracac uwage wlasnie na te gloweczke, bo ciagle w prawo obracal, wiec gdy poszlam do pediatry to zasygnalizowalam problem, babka to olala, powiedzial ze male dzieci tak maja, wiec troszke przestalismy wracac na to uwage, ale z czasem juz wogole w lewo nie potrafil glowki obrocic- poszlam wiec do innej pediatry- prywatnie- i to samo- olala sprawe, ze to normalne i nie przejmowac sie, ze samo przejdzie....intuicja mi jednak mowila, ze jednak samo to to nie przejdzie- poszlam do jeszcze jednego pediatry i dala w koncu skierowanie do fizjoterapeuty zeby malego obejrzal- no i tak trafilismy do osrodka wczesnej interwencji- tam lekarz stwierdzil u malego kręcz szyjny , i to poważny!!!wymacal mu tez malego krwiaczka na szyjce- przy porodzie doszlo do miniwylewu w miesniu szyjnym- ma tam teraz taka mala gulke, ktora wyskoczyla ok 2 tyg po porodzie, zlecil rehabilitacje, usg glowki, i wizyte u chirurga dzieciecego, powiedzial, ze bardzo dobrze ze sie zglosilismy juz teraz bo takie rzeczy same nie przechodza, trzeba cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc..a im szybciej sie zacznie tym lepiej, a jesli i cwiczenia nie pomoga to okolo 1 roku zycia czeka go zabieg chirurg przecinania tego miesnia....:( ale michas juz robi postepy, i juz lekko obraca gloweczke w lewo o jakies 30 stopni, wiec jestesmy dobrej mysli:) nie chce tu nikogo straszyc, ale zwroccie na to uwage, i robcie, co wam podpowiada intuicja, chocby trzeba bylo 10 razy latac po lekarzach...najwazniejsze sa nasze maluszki, wiec lepiej czasem chuchac na zimne...pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie !! Kasiu bardzo mi przykro trzymam kciuki zeby bylo wszystko dobrze . Moja Paulinka tez preferowala jedna strone ale na szczescie jakos samo przeszlo. Paulinka jest strasznie marudna i czesto placze przez te szelki ale niestety musi sie pomeczyc zeby miec zdrowe bioderka. Zauwazylam ze od paru dni wklada reke do buzi i ssie. Myslalam ze jest glodna ale moze ma teraz taki etep?? Po szczepionce ma dalej na raczce siniaka i twarda kulke w srodku. Najprawdopodonej pielegniarka wkula sie w naczynie :( W ogole byla strasznie marudna i caly czas plakala przez tydzien po tej szczepionce. Co do noszenia : raczej malo Ja nosimy zeby nie przyzwyczajac.A wiem to bo jak przyjda do nas goscie szczegolnie jedna znajoma, to ona potrafi cala np. 3 godzinna wizyte ja miec na rekach. :( a potem mamy problem. Paulinka caly czas płacze nie polezy ani chwili tylko na rekach by chciala byc. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha my mamy smoczek z Aventu 0-3 miesiace i tez jej wypada :( . Chyba zmienimy firme. Truskawek nie moge jesc bo malą zaraz wysypało :( Od paru tyg. mniej spi w dzien jedynie zrobi sobie 2 krotkie pol godzinne drzemki. A jak jest u was??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia cieszyn
dzieki Hugosia:) co do smoczkow to polecam canpola, one na koncu maja taka jakby kulke wiec sie latwiej w buzi trzyma, mzna je kupic w kauflandzie po 5 zl, u nas sie sprawdzaja rewelacyjnie, przedtem probowalismy tommy tipee closer to nature ale jakis dziwny jest ten smok, strasznie malutki i przez to wypadal z buzi, nie bylo jak go zassac- wiem, bo sama probowalam:):) tak wogole to dziekuje bogu, ze jest cos takiego jak smoczek uspokajacz, bez niego byloby ciezko..my na sile uczylismy michalka na smoczka, zajelo nam to z tydz, ale teraz jak tylko go poczuje w buzi momentalnie sie uspokaja, smok pomaga tez nawet na najgorsze ataki kolki, nie zeby przestawal plakac calkowicie ale przynajmniej nie krzyczy tak wnieboglosy, takze dla nas to ustrojstwo to czyste blogoslawienstwo:) czy wasze dzieciaczki maja staly rozklad dnia? bo u nas tego nie ma, moze to przychodzi z czasem??? pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki. U nas na szczęście Lenka obraca główką, więc nie ma porblemu, ale synuś tez jak był mały preferował jedną stronę i trzeba mu było podkładać pieluszkę, zdało to egzamin i mam zdorwe dziecię:) Jeśli chodzi o rozkład dnia to u nas w sumie jest dobrze, rano Lenka wstaje, zje pobawimy się troszke, a później idzie spac i ja ma czas zeby posprzatać, czy oiad ugotować. Budzi się, znów je i wychodzimy na spcerek, później spanko, jedzonko, zabawy i tak dow ieczora, później kapiel po kapieli cyc i przytulanko, poźniej sobie gadamy ;) i pora na sen, a w nocy ma stale pory na jedzonko, takze nie narzekam :) Byliśmy dziś u ortopedy i na szczeście bioderka są na 5 :D normalnie kamień z serca. Pozdrawiam i poszę ucałować ode mnie dzieciaczki 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ostatnio nie bardzo pisze bo nawlił mi komputer moj podreczny a nie chce mi sie biegac do corki pokoju, pozatym u nas jutro chrzciny wiec jestesmy zabiegani... Mam nadzieje ze chociaz pogoda dopisze... My używamy smoczka z Aventu i nie narzekam... Mały raczej ma stałe pory snu i płaczu, caly czas karmie go tylko piersia... Wiecej napisze w poniedziałek teraz zmykam Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunny9
Cześć Mamuski!!! Zaglądam codziennie, czytam na bieżąco ale na napisanie i wypowiedzenie sie nie mam zbytnio czasu:) A więc..... -U nas cały czas na piersi -kolek nie ma :) -smoczek aventa, ale muszę spróbować innego bo tego głośno ssie nawet jak jest najedzony :) i często mu wypada -pasu ani majtek uciskających nie noszę ale muszę się zabrać za brzuszki bo flaczek jest, a waga staneła w miejscu i nie chce niżej zejść :( - noce przesypiamy, 6-7 rano już na nogach bo dzidzi dużo marudzi - z główka ćwiczymy na okrągło bo mały również bardziej upodobał sobie prawą stronę - szczepionkę wybieramy 6w1 bez rota póżniej jak podrośnie to zaszczepimy na pneumo - Maleństwo moje ślicznie sie uśmiecha :) jak rozmawia z Mamusią :) - problem mamy tylko z potówkami :( Właśnie przeczytałam w necie że nie należy budzić maluszka do kąpieli!Kąpiel należy opóżnić lub przesunąć na następny dzień, że Sen niemowlęcia trzeba szanować! Czekam już godzinkę i nie budzę narazie i chyba zrobię pierwszy dzień bez kąpieli!!! A jak u was ??????????? Pozdrawiam i do napisania :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Dzien dobry, sunny zaz\droszcze Ci tych nocek:( My powoli przechodzimy na sztuczne , tak poradzila nam polozna, mam malo pokarmu, z dwoch piersi potrafie wyciagnac max 60ml. A jak rteszta dzieciaczkow spi w nocy? bo my dzis zaliczylysmy porazke od 4tej koniec spania //:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cze Dziewczynki Witam po weekendzie :-) Kasia napewno wszystko bedzie dobrze. Glowa do gory 🌻 Smart moja dzisiaj spala od 12 w nocy do 7 rano wiec nie tak zle. Co do karmienia piersia to ja juz prawie 2 tyg temu skonczylam gdyz moja mala byla strasznie glodna - po sciagnieciu pokarmu okazalo sie ze z dwoch piersi mialam tylko 25-30 ml. Teraz jest caly czas na sztucznym plus sciagam raz dziennie i ja dokarmiam :-) bo juz sie odzwyczaila od cyca. Dziewczynki gdzie mozna kupic te pasy poporodowe - bo u mnie na brzuszku to taki flaczek ze nie moge sie na niego patrzec - robie brzuszki, chodze na dlugie spacery i nic. A tak wogle to mam jeszcze do zrzucenia 8 kg a waga nie chce isc w dol.Pomocy przeciez do wakacji juz tylko miesiac!!!!!!!!!!!!!! Mamusiu jak tam sie chrzciny udaly? My jeszcze sie nie zdecydowalismy na konretna date. Dziewczynki czy juz kazda z was ochrzcila swoja kruszynke? Kochane zycze milego dzionka 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamisia82
czesc dziewczynki, my uzywamy smoczka z aventu i jest o.k. jak mala go nie chce to poprostu wypluwa i tyle. od 5 dni nie ma kolki i trzymam kciuki zeby juz tak zostało. kuracja pediatry pomogla!!!! niestety jak bylysmy na szczepieniu to mala zlapala katar no i siedzimy w domu od 3 dni i leczymy. pojawily sie potowki na czole szyjce i policzku. mozna z nimi cos robic czy czekac az same znikna??? a moze to nie potowki, bo to wyglada jak taka kaszka, ale nie wiem od czego???? ze spaniem jest super. mala zasypia mi w nocy i spi bez przerwy 7 godzin!!!! w dzien tez spi ale raczej ok. godzinki jedyn ie na spacerku dluzej. bawicie sie juz ze swoimi maluchami???? a co robicie z nimi? jakie sa duze??? u nas w srode bedzie 7 tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
Moja anielica tez ma katarek ale to nic jakos to bedzie. Ja jak tylko podejde do malej to buzka takl usmiechnieta ze odchodzic sie nie chce. Co do noszenia to my w ogole nie nosimy malej chyba,ze do odbicia lub polezy u tatusia na klacie a tak to sobie rozmawiamy ma fajny lezaczek wiec tam, sie je tez podoba i jakos to mija:) Kamisia super, ze malenstwu skonczyly sie koli, pdobno utrapienie:( Alexandro widzisz a moja tesciowa uwaza,ze top dlatego ze nie pije mleka nie mam pokarmu, przemilcze to :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×