Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Dziewczyny próbowałyście herbatki imbirowej? Ja właśnie testuje i nie jest mi po niej mdło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slyszalam ze imbir tak dziala, mozna jesc tez ciasteczka imbirowe. Mniam. Radzilam ostatnio Mroweczki jak pozbyc sie zaparc, ale te moje rady to dzialaly chyba tylko kiedy nie bylam w ciazy bo teraz sama mam zaparcia i moje sprawdzone metody nie dzialaja:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dobra ta herbatka imbirowa? Ja spróbowałam jeść rodzynki i wiecie, że póki co to jest ok. Kupiłam sobie też chrupki kukurydziane, żeby sobie przegryzać coś:) I soczki owocowe, takie gęste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, zrobilam sobie badania na ten moj progesteron, na szczescie luteina zadzialala i juz jestem w normie (przypomne ze mialam za malo progesteronku). Przy okazji zrobilam badania na toxo i zelazo (mam obsesje na punkcie zelaza:):) Okazalo sie ze zelaza mam... za duzo... Jak zobaczylam wyniki to sie troche zdziwilam bo dwa tygodnie temu mialam wszystko w normie. Zaczelam panikowac i zadzwonilam do ginki a ona jak zwykle sie niezle usmiala ze mnie - starej panikary - i powiedziala ze grozny jest niedobor a ten nadmiar mogl sie pojawic bo mam diete bogata w zelazo i poprzedniego dnia pewnie cos zjadlam z tym zelazem (teraz za Chiny nie moge sobie przypomniec co:) Och... tyle tych stresow, przez to zupelnie zapomnialam ze moja gin jest na urlopie!! Bede ja musiala przeprosic, w przyszlym tygodniu mam wizyte. Orzeszek, ja tez rodzynki wcinam i inne suszone owoce np morele albo ananasa - w pracy mam mieszanke w miseczce i sobie pogryzam od czasu do czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie.. dzisiaj troche poznawo.. Wesolutka nie stresuj się jakimiś głupolami.. szkoda dzidzi :) Apple moja desperacja siegnela zenitu.. poszłam do apteki dostałam syrop Lactulozum, pani powiedziała że jest bezpieczny i że napewno zadziała.. Mam wypić łyżkę przed pójściem spać.. zobaczymy co z tego bedzie.. bo zaczynam się juz martwić Powiedziała tez żeby jeść śliwki, jabłka i winogrona a syrop tylko w krytycznych sytuacjach zeby sie organizm nie przyzwyczaił.. Tragedia.. Eliza ja też poprzestaje na dwojce.. pierwsza ciąża była bezobjawowa a teraz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesolutka nie znize
sie do twego poziomu bo to kloaka i szambo to raz dwa ty piszac na czarno nie jestes anonimowa? dziewczyno i ty masz byc matka dziecku..Boze uchowaj...brak slow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orzeszek bo to forum publiczne
i kazdy moze tutaj pisac, oczywiscie kulturalnie i na odpowiednim poziomie ale jak widac nie kazdy ma nawet jakis poziom:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze obiecajmy sobie ze nie damy sie prowokowac takim pomaranczkom - trollom (smutnym ludziom, bez wlasnego zycia, ktorzy czerpia radosc jedynie z uprzykrzania zycia innym). Pokazmy, ze jestesmy ponad to:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olac trzeba kazda z osobna pomarancze za takie wyrazanie swojej opinii. mnie to juz nie interesuje co beda pisac na moj temat, nie pierwszy raz zostalam skrytykowana na forum i nie ostatni. nie ja zaczelam ta beznadziejna dyskusje, bo to ja zostalam obrazona wczesniej. ale nieinteresuje mnie zdanie calkowicie obcej mi osoby, z ktora nawet nie mozna kulturalnie porozmawiac. widac dziewczyna ma jakis problem i szuka miejsca rozladowania... pozdrawiam i zycze zdrowka 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak laseczki, myśle, że ignorancja będzie najlepsza, że też się chce komuś podglądać forum, w którym nie mają nic mądrego do powiedzenia. Orzeszku herbatka jest taka sobie, ma taki szczypiący posmak. Koleżanka z pracy kupiła mi ją dzisiaj, dilmah - czarna z aromatem imbirowym. Czy my możemy pić czarną herbate? Robiłam taką słabiutką. Dopiero co się chwaliłam, że już nie jest mi tak niedobrze a jednak jest a herbatka została w pracy:( Ide poszukać rodzynek ...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orzeszku wyskakuje mi jakiś error jak otwieram tą strone, musze stąd chyba iść bo niedobrze mi od patrzenia w monitor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i serdecznie pozdrawiam wszystkie piszące tutaj Panie! 🖐️ 🌻 oraz gratuluję znalezienia się w stanie blogosławionym :) Jednocześnie goraco zachęcam do zapoznania się z topikiem: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3726912 Nie trzeba czytać całosci; wyastarczy pierwsze 1-2 strony i zajrzeć do linkow tsm zamieszczonych. Z moich obserwacji wynika, że zagrożenie tą groźną w skutkach dla ciezarnych chorobś jest często lekceważone przez lekarzy i nieuswiadomione przez kobiety. A wystarczy naprawdę niewiele by się go ustrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm coś źle skopiowałam pewnie. A więc wklejam kawałek artykułu: Zielona herbata pita w rozsądnych ilościach (2 szklanki dziennie) nie zaszkodzi dziecku, jednak jej nadmiar może być niebezpieczny. Przypuszcza się np., że zawarte w niej substancje aktywne hamują wzrost komórek, a zatem mogą źle wpływać na rozwój płodu. Natomiast czarna herbata silnie pobudza system nerwowy i ma właściwości zapierające, może więc nasilić zaparcia często trapiące kobiety w ciąży. Polecamy np. herbatę rooibos (z afrykańskiego czerwonokrzewu), która łagodzi depresje i bezsenność – częste dolegliwości ciężarnych pań. Zawiera ponadto cenne w tym okresie żelazo, fl uor oraz potas. Warto też sięgnąć po napary z rumianku lub mięty, które poprawiają trawienie i zmniejszają zgagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i dopisuję się do kwietniówek :) obecnie kończę 8 tc. Termin mam na 5 kwietnia :) Dziewczyny Wy nie martwicie się że będziemy rodzić w okresie świątecznym? Ja jestem przerażonaaaaa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki witam parasolke :D co do tego czy czas porodu bedzie przypadal na swieta wielkanocne tez sie troche stresowalam, ale co ma byc to bedzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faktycznie wielkanoc wypada 12 kwietnia... hmm no zobaczymy hehe jakie nasze dziecki beda mialy psikusy :P na potwierdzenie mocno trzy razy kichnelam heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, witam Umbrella 🌻 Co do czasu kiedy bedziemy rodzic to jak na razie tym sie nie stresuje, a wogole kiedy przypada Wielkanoc 2009? Chyba okolo 14, 15 kwietnia?? Jesli tak, to moze urodze tydzien przed. Ciekawe te informacje na temat herbaty, zaczne pic roiboos, moj maz ja uwielbia wiec mamy w domu. Jak do tej pory nie ograniczalam ilosci wypijanej herbatki tzn pilam jedna zielona, jedna czarna slaba i jakas smakowa tez. Tabelka z plcia dziecka pokazuje ze bede miec coreczke, zobaczymy:) To moja pierwsza ciaza wiec jakos nie zalezy mi na konkretnej plci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej apple a u mnie pokazalo, ze chlopiec moj luby bylby przeszczesliwy, bo zachowal by sie rod haha jego bracia same dziewczyny maja :P ja od zawsze chcialam miec coreczke pierwsza ale wiem, ze jeszcze czas mi odmieni i nawet gdy bedzie chlopiec to bede sie cieszyla i kochala calym sercem ;) a teraz kawal, ja plakalam heheh Wczoraj wybrałam sie na imprezę z moimi kolezankami. Powiedziałam mojemu męzowi, ze wroce o połnocy. 'Obiecuje ci kochanie, nie wroce ani minuty pozniej'- powiedziałam i wybyłam. Ale. impreza byla cudowna! Drinki, balety, znow drinki, znow balety, i jeszcze więcej drinkow, było tak fajnie, ze zapomniałam o godzinie.. Kiedy wrociłam do domu była 3 nad ranem. Wchodze do domu, po cichutku otwierając drzwi, a tu słysze tą wscieklą kukułkę w zegarze jak zakukała 3 razy. Kiedy się zorientowalam, ze moj maz się obudzi przy tym kukaniu, dokonczyłam sama kukac jeszcze 9 razy... Bylam z siebie bardzo dumna i zadowolona, ze chociaz pijana w cztery dupy, nagle taki dobry pomysł przyszedł mi do glowy - po prostu uniknęłam awantury z męzem... Szybciutko połozyłam się do łozka, mysląc jaka to ja jestem inteligentna! Ha .Rano, podczas śniadania, mąz zapytał o której wróciłam z imprezy, więc mu powiedziałam, ze o samiutkiej północy, tak jak mu obiecałam. On od razu nic nie powiedział, nawet nie wyglądał na podejrzliwego. 'Oh, jak dobrze, jestem uratowana....' - pomyślałam i prawie otarłam pot z czoła. Moj maż, po chwili, spojrzał na mnie serio, mówiąc: 'Wiesz, musimy zmienić ten nasz zegar z kukułką'. Zbladłam ze strachu, ale pytam pokornym głosem: 'Taaaak A dlaczego, kochanie?' A on na to: Widzisz, dziś w nocy, kukułka zakukała 3 razy, potem - nie wiem jak to zrobiła - krzyknęła 'O kurwa!' znów zakukała 4 razy, zwymiotowała w korytarzu, zakukała jeszcze 3 razy i padła na podłogę ze śmiechu. Kuknęła jeszcze raz, nastąpnęła na kota i rozwaliła stolik w salonie. A potem, powaliła się koło mnie i kukając ostatni raz - puściła se głośnego bąka i szybko zaczęła chrapać........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, mam pytanie o NO-SPA. Czy lekarz wam zalecil zazywanie po badaniu czy przez telefon? Ja mam takie dziwne skurcze w podbrzuszu, i chetnie bym ta No-Spe zazyla ale sie troche boje...Nie bede dzwonic do mojej ginki bo jest na urlopie a ja juz wczoraj ja meczylam o to zelazo. Szukam w necie i widze ze duzo ciezanych to zazywa ale po konsultacji z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apple ja wczoraj zadzwonilam do mojej ginki gdy pojawily sie plamienia. powiedziala abym zaczela przyjmowac nospe. wczesniej juz wykupilam recepte, tylko nie bralam tego bo przeciez nic mnie nie bolalo ani nic sie nie dzialo... a teraz bede przyjmowala chyba do wtorku albo dopoki mi sie nie skonczy. 3x1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, dzieki wesolutka 🌻 Ja mam no-spe w domu bo w sumie jest bez recepty, jak mi nie przejda te bole to chyba wezme jedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weolutka w ciązy PIJE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smieszny kawał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! Witaj Umberella :) Ja się martwie ze urodzę w Prima Aprilis :) Z tabelki wyszło mi że będzie chłopak.. ale mam nadzieję że się nie sprawdzi.. Co do trolli w pełni się z wami zgadzam - trzeba ignorować :) Apple.. ja w poprzedniej ciąży brałam no-spa dość często.. nawet ginka mi kazała samej brać jak by brzuszek pobolewał lub twardniał.. i przed dłuższą podróża..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nospa jest zalecana w ciazy jako jedyny srodek ktory mozemy zazywac na bole. nic innego nam nie wolno wiec bezpieczna musi byc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×