Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Czesc dziewczeta, moja sprawa z praca przy kompie jak na razie ucichla. I dobrze. Mroweczki, ja mialam to wczoraj na objad http://kuchnia.o2.pl/przepisy/obiekt_int.php?id_p=13648 moj maz to uwielbia. Musial mi pomoc pokroic boczek bo mnie mdlilo na jego widok (tzn. boczku nie meza:). Proporcje zazwyczaj daje na oko, korzystam tylko z pomyslow. Mozesz uzyc pelnoziarnistego makaronu chociaz zwykly lepszy... raz uzylam do tego przepisu makaronu spaghetti - tez pycha. Dziewczyny, ja korzystam z tego kalendarza ciazy http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/0,79337.html - sa tam notatki na kazdy dzien, dla mnie okazaly sie nieraz pomocne. Wg. niego dzis jest pierwszy dzien 17 tygodnia mojej ciazy. Jutro ide na badanie z usg. Nie moge sie doczekac po prostu wariuje:) Zabieram ze soba meza, moze sie dowiemy czy chlopak czy dziewczyna. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mniam.. chyba sie skusze.. tylko obowiazkowo doam pietruszke zielona :D:D Apple, ja tez meza jutro zabieram, tzn sam mi sie pytal kiedy mamy ta wizyte :D a myslslam ze bede miala tudnosci z przekonaniem go, a tu takie mile zaskoczenie :D I tez sie doczekać nie moge... Wedlug tego kalkulatorka wychodzi ze jutro zaczne 18 tydz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do doswiadczonych mam, czy ciuszki ktore sie kupuje dla dzidzi trzeba wygotowac?? Slyszalam cos takiego....Takie kupowane w lumpeksie to napewno pralabym 3 razy (sama mam uczulenie na ta substancje ktora sa pryskane zanim trafia do sklepu) ale na pomysl wygotowywania sama bym nie wpadla... Mroweczki, mozesz to danie posypac pietruszka zamiast koperkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj synek miał uczulenie na platki mydlane co naprawde jest ewenementem. Ubranka z lumpeksu piore dwa razy w loveli i wietrze kilka dni na balkonie.Ja slyszalam tylko o gotowaniu pieluszek tetrowych a nie ubranek.To strasznie czaochlonne i jak jest już dzidzius to nie bardzo jest czas na takie rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apple ja tez sie nie moge doczekac jutrzejszej wizyty.....a Ty piszesz, ze moze juz bedzie wiadomo jaka plec?:) Tak szybko? Witam nowe kolezankI:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolina, jak dzidzia sie dobrze ustawi do zdjecia:) to moze jutro sie juz tego dowiemy. Ty jestes wprawdzie w 13/14 tygodniu a ja w 17 ale kto wie, kto wie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe chciałabym:) ale w sumie teraz ide sama bo mąż pracuje, więc może jak następnym razem pójde z nim to juz będzie wiadomo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apple gdyby te ubranka wygotować to by z nich chyba nic nie zostało:) Ja mam wizyte dopiero we wtorek i tez umieram z ciekawości czy nadal będzie uważał że to dziewczynka. Alison tygodnie liczy się od ostatniej miesiączki ale to nie zonacza, że zaszła w ciąże tego dnia tylko ok 2 tyg później:) Co do przepisu to ja robie coś podobnego tylko z szynką. Makaron gotuje w kostce rosołowej, smaże cebulke, dorzucam pokrojoną szynkę a na to śmietane, doprawiam, dodaje pieczarki i makaroni zapiekam z serem:) mniam ale jestem głodna a dzisiaj do 17 w pracy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym kalendarzem to mi się trochę nie zgadza, bo wychodzi że byłabym już w 18tc a ten zacznie się w poniedziałek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apple, każde ubranka trzeba wyprać w proszku dla maluszków w min 60 stopniach i wyprasować (przez pierwsze pare miesiecy).. A tagiatelle niestety musi poczekac do piatku jak bede sama.. meza nie przekonalam.. za to zrobie kurczaka zapiekanego w sosie smietanowo cebulowym i do tego pieczone ziemniaczki.. :) Z ta plcia to jest roznie czytalam na innych forach ze niektorzy lekarze twierdza ze to nie mozliwe tak wczenie zobaczyc bo wszystko zaczyna sie ksztaltowac dopiero ok 16 tyg.. Ale u nas Apple jest 17 wiec byc moze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filka dokladnie o tym pisałam.Tygodnie liczy sie od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki i raczej nie możliwe jest żeby wtedy zajsc w ciaze.Dlaczego w takim razie tygodnie na usg(przeciez pokazuja prawdziwa wielkosc dziecka)pokrywaja sie dokladnie z tymi liczonymi od ostatniej miesiaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie, usg wylicza wszystko i dodaje dwa tygodnie do ogolnej liczby tygodni. Jesli te daty Ci sie pokrywaja to nie moze byc lepiej!:). Ja przy pierwszym usg mialam rozbieznosc 3 dni a ostatnio daty tez sie pokryly. Wszystko bierze sie z tego ze nie da dokladnie okreslic sie momentu owulacji, zaplodnienia i zagniezdzenia zarodka wiec dokladnego wieku dzidzi w dniach tez sie nie da. A z miesiaczka mamy pewnosc. Dlatego w medycynie caly cykl , w ktorym doszlo do zaplodnienia zalicza sie do czasu trwania ciazy. Tak ja sobie to tlumacze na babski rozum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyjmuje się, że ciąża trwa 9 miesięcy kalendarzowych (inaczej 10 miesięcy księżycowych każdy po 28 dni), czyli 280 dni. Za jej początek bierze się pierwszy dzień ostatniej miesiączki – jest to tzw. reguła Naegelego. Obliczony za pomocą tej reguły czas trwania ciąży to wiek ciążowy – i nim będzie się posługiwał lekarz, prowadząc Twoją kartę ciąży. Wiek zapłodnieniowy – czyli liczony od momentu, gdy rzeczywiście doszło do poczęcia – jest co najmniej dwa tygodnie krótszy. Gdy więc lekarz mówi o 10. tygodniu ciąży, to znaczy, że do zapłodnienia doszło osiem tygodni temu. W rzeczywistości ciąża trwa więc nie 280 dni, lecz 266 od momentu poczęcia. Należy pamiętać, że termin porodu wyznaczony dzięki regule Naegelego jest jedynie orientacyjny. Poród może bowiem odbyć się dwa tygodnie wcześniej lub dwa tygodnie później od wyznaczonego w ten sposób terminu. Jedynie pięć procent kobiet rodzi dokładnie w wyznaczonym terminie. http://babyonline.pl/kalkulatory_artykul,2374.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten sposob liczenia jest dla mnie troche dziwny....cóż....może kiedyś wymyślą lepszy... Z moim pierwszym dokladnie wiem kiedy zaszłam w ciąże i rzeczywiście była to dokladnie polowa cyklu..teraz nie mam pojecia,o od 8 lat stosowaliśmy metody naturalne,ktore teraz zawiodły...wiec jest to dla mnie troche tajemnicza sprawa...:) Co za dzień...mam kompletnego lenia.. Ja rodze w kwietniu a moj syn na poczatku maja ma komunie.Niezly sajgon nas czeka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też z początku pokazało parodniową różnicę, teraz na wizytę jadę 7 listopada więc będzie to już prawie 20tc więc mam nadzieję że się wtedy dowiem czy to chłopczyk czy dziewczynka a jak na razie dobijają mnie te ludzkie proroctwa - a Wam nie prorokują płci - bo mi jak na razie to prawie wszyscy mówią że będzie dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w pierwszej mi mówili,ze jestem strasznie gruba wiec bedzie chlopak noirzeczywiscie:)teraz wszyscy zycza mi dziewczynki,ale niestety wcale szczuplejsza nie jestem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może akurat będzie dziewczynka - z tym wyglądem to czasem idzie się pomylić - a wiosnę to ty naprawdę będziesz mieć zakręconą - nie zazdroszczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mała masakra będzie.Mam tylko nadzieje,że nie urodze dużo po terminie,bo wtedy chyba do kosioła prosto z porodówki mnie zawioza:) Oczywiscie teraz sie smieje...pozniej nie bedzie mi do smiechu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi jak na razie tylko jedna osoba powiedziała że to będzie chłopak a tak same dziewczynki - ciekawe komu się udało trafić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co miasto to inaczej :D Jak rodzilam corcie, to nie bylo ani jednego chlopca na oddziale, a na okolo mowili ze wojna bedzie bo chlopcy sami sie rodza :D Alison to faktycznie nieciekawie bedziesz miala.. przyjamniej synek niepowtarzalny przezent dostanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A najlepsze są te osoby co mi mówią że są prawie pewne na 100% - potrafię się z nich potem jeszcze kilka dni śmiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi mówią że będzie chłopak bo nie zbrzydłam:) jejku mam nadzieje, że doktorek ostatnio dobrze widział i bedzie córcia:) Alison a ta komunia zaraz na poczatku maja? Faktycznie bedziesz miała urwanie głowy. Robisz jakąś \'\'większą impreze\'\'? Teraz to niektórzy niemal wesela z tego robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×