Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość żanettt

Otyłe w ciąży - jak sobie radzicie?

Polecane posty

Gość przyszła mama33
Też o tym myślałam ale zostało mi 4 dni, chociaż jak nie przejdzie mi lub będzie gorzej to uciekam. Z gardłem nie jest tak źle domu za mi nos temperatury nie mam. Dzięki za troskę będę pisać co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zazwyczaj po ciąży można przytyć moja znajoma ważyła 100kg przed zajściem w ciążę przy wzroście 168cm po porodzie schudła w 2 miesiące do wagi 80 kg potem dalej szczuplała i teraz waży 70 kg jest szczęśliwa bo wcześniej nie radziła sobie z dietami. Po porodzie aktywny tryb życia i kg poszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama33
Choroba jednak okazała się silniejsza, siedzę w kolejce u lekarza w pracy zapowiedziałam że mnie już jutro nie ma. Może już dziś się czegoś dowiem☺.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aly77
przyszła mama i jak tam?co się dowiedziałaś? jak się dzis czujesz?Mały i Kuzynka już w domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ech, moja koleżanka waży równe 100kg, ale jest mega wysoka - 192cm. Wygląda genialnie tylko męża znaleźć nie może. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama33
U mnie ok tzn. usg nie miałam robione lekarz stwierdził że na połówkowe za wcześnie następną wizytę mam 24 lutego. Miałam cichą nadzieję że poznam płeć ale nie napalałam się. Czuję już delikatne ruchy dzidziusia jest dobrze. Przeziębienie ustępuje dziś przesiedziałam cały dzień w domku. Cieszę się że z maluszkiem kuzynki już jest ok, takie maleństwa nie powinny chorować i cierpieć. Od jutra przychodzi do nas córka męża na tydzień ferii więc nie będę siedzieć sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aly77
Przyszła Mama przeziębienie już odeszło?Dobrze że będziesz miała towarzystwo,planujecie jakieś małe wycieczki?.Mnie dziś coś głowa boli bo jakaś dziwna pogoda.Wczoraj byliśmy i teściów i mordowałam plaster pieczonego mięsa na obiad którego nie lubię ale do tego były dobre kluski śląskie chociaż;)Głupio grymasić jak dają obiad;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama33
Hej u mnie ferie i lenistwo w pełni mąż na zwolnieniu bo go zarazilam i ma katar kaszel i boli go gardło więc wszyscy siedzimy w domu. Miało być inaczej baseny spacery no ale choroba nie wybiera. W niedzielę wyjeżdżamy do Władysławowa i mam nadzieję że do tego czasu będziemy zdrowi. Czuję delikatne ruchy maleństwa co mnie niesamowicie cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aly77
Mam nadzieję że wyzdrowiejecie.My byliśmy w tamtym roku w Maju we Władysławowie i było super.To udanego wypoczynku nadmorskiego Wam życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Otyłka
Witam. Obecnie jestem w 13 tygodniu. Zaczęłam od wagi 94 kg i póki co udaje mi się to trzymać. Jeszcze przed ciążą ważyłam 88 kg niestety przytyłam po rzuceniu papierosów. Od samego początku nie miałam żadnych objawów, tylko od jakiegoś tygodnia mam straszne zawroty głowy. Mój lekarz prowadzący stwierdził ze za dużo ważę i mam zakaz tycia a nawet powiedział że dobrze by było schudnąć. Ale niby jak mam chudnąc w ciąży? Poza tym kompletnie mi nie powiedział co jeść a czego nie więc już nic nie wiem :( Tym bardziej ze to moja pierwsza ciąża.Może wy mi powiecie jak ułożyć jadłospis, żeby był pożywny ale jak najmniej szkodliwy przy otyłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama33
Hej, witamy. Ja może nie jestem ekspertem w sprawie utrzymania wagi w ciąży bo jestem w 20 tygodniu i przytyłam jakieś 5kg ale to chyba jeszcze nie dramat. Mogę Ci tylko poradzić abyś jadła często małe posiłki i zero słodyczy i powinno być dobrze, jedz dużo warzyw z owocami nie przesadzaj i nie zwiekszaj ilości bo narazie jeszcze dziecko tego nie potrzebuje nam się tylko wydaje ze skoro jesteśmy w ciąży to możemy sobie pozwolić. A .nawet jak przygotujesz kilka kg to nie dramatyzuj i nie bój się lekarza każdy jest inny mój na wagę nie narzeka. Trzymajcie się dziewczynki pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orchidea26
Ja jestem w no mozna powiedziec prawie 23 tyg i przytyłam 6 kg 300 gram. Zaczynałam z podobną wagą, bo 95 kg. Ale mój ginekolog nigdy mi nie powiedział, ze jestem za gruba i mam schudnąć. Dziwi mnie, że Twój tak powiedział. Owszem wiem, ze muszę się trochę bardziej pilnować, ale bez przesady jesteś w ciąży to normalne, że będziesz przybierać na wadze. Schudnąć można na początku przy wymiotach i mdlościach, ale później to się nie czarujmy waga idzie w góre, więc trzeba uważać, zeby nie przytyć za bardzo. Też myślę, ze dzięki częstszym a mniejszym posiłkom, ograniczeniu słodyczy i owoców uda Ci się nie przytyć za bardzo :) Głowa do góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Otyłka
przyszła mama dziękuję za poradę. orchidea a jaki masz wzrost? bo ja 161 cm wiec BMI powyżej 30 i może dlatego lekarz mi tak powiedział. niby narazie wszystko ok chociaż od 3 dni to nawet ledwo leżę bo mam straszne zawroty głowy i zasnąć nie mogę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orchidea26
Otyłka ja mam 165 cm wzrostu. Ciąże przechodzę bardzo dobrze, wyniki z krwi i moczu mam bardzo dobrze. Cukrzycy ciązowej też nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wazylam ok 85 jak zaszlam w ciąże. ..ba koniec ciazy wazylam 113

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Otyłka
ja póki co też żadnych odstępstw od normy nie mam. jedynie podwyższone ciśnienie czasami ale już w szkole miałam takie problemy. ciśnienie kontroluje i jest ok. niestety kardiologa i tak odwiedzić muszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Bulinka
Hej mogę się przyłączyć? Ja jestem w 15 tygodniu ciąży. Mam 170cm wzrostu i zaczynałam z wagą 103 kg. Teraz ważę 98 kg. Staram się jeść w miarę zdrowo i po ciąży mam zamiar zabrać się porządnie za odchudzanie :) Też czekam na ruchy maluszka. Nawet czasami wydaje mi się, że coś tam czuję, ale to chyba jeszcze za wcześnie. W poprzedniej ciąży pierwsze ruchy poczułam w 17 tygodniu. Pozdrawiam Was serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aly77
Cześć Dziewczyny!Otyłka zdecydowanie odwiedź kardiologa bo w trakcie tego bólu możesz mieć bardzo wysokie ciśnienie.Miałaś robione 24 godzinne monitorowanie ciśnienia?Spróbuj nospę jak bardzo boli głowa bo ją możesz zażyć w ciąży.Ja już 32 tydzień i się zaczynam stresować porodem.przytyłam jakieś 3,8 jak na razie.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Otyłka
ally miałam 24h pomiar. oprócz pojedynczych podwyższonych wyników jest ok. w domu też kontroluje i średnio mam ciśnienie między 115/60 - 127/85. raz do dwóch razy w tyg zdarzają się skoki około 143/89. zdarza się że mam też ciśnienie poniżej 110/60 ale baaaardzo rzadko. żadnych przeciwbolowek nie biorę juz od około 8 lat także daje rade sama. skoki ciśnienie to w mojej rodzinie norma. nikt z tego powodu nie miał żadnych dolegliwości, tabletek na to tez nie dawali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Bulinka
Otyłka ja mam od zawsze podwyższone ciśnienie i też nie biorę żadnych tabletek. Średnio 140\85. W poprzedniej ciąży też takie miałam i było wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Bulinka
140-85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Otyłka
witam ponownie. podwyższonego ciśnienia nie mam za to od dwóch dni wynosi ono poniżej 110/70. wczoraj bardzo źle się czułam i wzięłam wolne w pracy. całe szczęście bo co zjadłam to zwróciłam. przespalam się 11 h i dzisiaj czuje się jak nowo narodzona :) pierwszy raz w całej tej ciąży zdarzyły mi się wymioty wiec się zmartwilam. ciekawa jestem jak będziesz jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama33
Hej trochę się rozleniwiłam nie pisząc ale już jestem. Otyłka mam nadzieję że wszystko u Ciebie w porządku i u innych przyszłych i obecnych mam również. Ja od poniedziałku mierzę sobie ciśnienie i póki co jest ok tzn. 120/80 puls w granicach 80 korzystam z L4 zasypiam do 9 teraz jeszcze leżę w.łóżeczku ☺ ale codziennie staram się wyjść na choć krótki spacer, nad morzem tyle chodziliśmy a.teraz samej już mi się tak nie.chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama33
Dodam jeszcze że już cieszę się ******* dziecka wyczuł je nawet tatuś przekładając rękę do brzucha, była to radosna chwila. Z lekkim strachem patrzę tylko na wagę która już osiągnęła 100 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Otyłka
przyszła mama dolegliwości juz na szczęście ustąpiły. ciśnienie jak narazie mam w normie. zauważyłam nawet ze cera mi się poprawiła :) ja od 1 marca będę siedzieć w domu. chciałabym dłużej popracować ale godzina spedzona w tramwaju 8 h pracy i znowu godzina w tramwaju to dla mnie teraz za dużo. tym bardziej że pracuje tylko na popołudnia. dzisiaj stanęłam na wadze i zauważyłam że ubyło mi 2 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny !!! Mam nadzieje ze moge dołaczyc , ja moze nie mialam duzej wagi przed ciaza bo 60 kg ( 166 wzrostu ) ale i tak było to w nadmiarze bo waga przy ktorej wygladam ok to 55 kg wiec bede miałą co robic . Poki co jestem w ciazy zagrozonej - zaczełam wlasnie 21 tyg i mam juz 70 kilo ale no taka prawda pofolgowalam zbyt bardzo i mam efekty wypisz wymaluj ;/;/ Bede miała cesarke ... mało tego mam duzego miesniaka wiec prawdopodobnie bede mi musiali załzoyc szew ( szyjka sie skraca ) i rozwiąza mnie w 34- 35 tyg ;/ Ehhhh no jak widzicie az strach sie cieszyc niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama33
Zdeterminowana witaj, nie zawsze wszystko jest tak jak byśmy tego chciały ale pozostaaje wierzyć że wszystko się dobrze skończy i urodzisz zdrowe dziecko. A czy znasz już płeć, ja kończę 22 tydzień ale jeszcze nie znam, we wtorek idę na usg to może się dowiem. Życzę zdrowia Tobie i maleństwu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama33
Otyłko oby do marca odpoczniesz sobie, podziwiam ze jeszcze pracujesz borykając się z takimi trudnościami. Nie wiem jak to robisz że kilogramów ci ubywa a moje rosną choć staram się nie przesadzać z jedzeniem no cóż miejmy nadzieję że to się skończy w granicach rozsądku i nie przytyję 30 kg albo więcej. Pozdrawiam a gdzie nam się zgubiła Ally?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aly77
Hej Hej!Jestem tylko głównie w łóżku bo mnie przeziębienie dopadło i katar mnie chce udusić dosłownie.Leczę się domowymi sposobami ale mocno osłabiona i jestem i jutro się chyba wybiorę do lekarza aby mnie osłuchał na wszelki wypadek.Trzymajcie się cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej PrzyszłaMamo33 :) Dziękuje za cieple przyjecie mnie do grona bo nie ukrywam , ze pogadanie z kims i wsparcie przyda mi sie napewno :) Co do płci to znam mniej wiecej od 17 tygodnia ... wtedy to wiadomo to tak mniej wiecej na oko ale juz d wtedy było , ze DZIEWCZYNKA wiec cieszę sie bardzo i powiem szczerze ze teraz ... to nawet jakos nie bardzo widze juz opcje chłopczyka bo wstepnie sie nastawiłam . Jedna z kolezanek przywiozła mi nawet rzeczy po swojej Olci .. sukieneczki ... az rozowi się w oczach, druga z kolei takie własnie fajne body na małego bobasa po swojej Marysi ktorych to nawet nie zdazyła użyc bo dostała za pozno :p Jedym słowem przeprogramowanie na chłopca pewnie by mi troche zajeło:) Kolejne badania mialam miec za jakies dwa tyg ... i okazało sie ze moj lekarz prywatny chyba nie bedzie przyjmował .... mam nadzieje ze tylko tam ;/;/;/to troche zagmatwane ale podzwonie i sie okaze:) Poki co jednak moj chłop przynios jakies chorobsko wiec przeniosl sie do tesciow i zostaje sama - tesciowie mieszkaja dom obok wiec i tak bedzie pewnie przychodzil na sniadanie na obiady i kolacje ... ale chodzi w maseczce i to mni rozbawiło najbardziej :):):): No nic ... nie chce Was zalewac elaboratem na 500 stron :) Trzymam kciuki za kazda z Was i siebie przy okazji :p Obym szczesliwie urodzila bo od 15 .... praktycznie od Walentynek czuje ruchy mojej Martusi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×