Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość żanettt

Otyłe w ciąży - jak sobie radzicie?

Polecane posty

Hej!!! Przepraszam że się nie odzywałam ale wczoraj w nocy wróciłam z 2 tygodniowych wczasów :) Chciałam się odciąć od rzeczywistości więc nie korzystałam z neta - przepraszam :/ Na początek chciałam przywitać nowe koleżanki :* Kochana Blondysiu - gratuluje zdania prawka :) a co do PCO to zgodzę się z przedmówczynią że jedno nie wyklucza drugiego więc głowa do góry :) będzie dobrze - MUSI być dobrze i tak masz tylko myśleć :) Informuj nas na bieżąco - a z drugiej strony tak się zastanawiam że przecież już od pewnego czasu chodzisz do gin i nic wcześniej nie podejrzewali? Przecie to się nie robi z dnia na dzień ... :/ A ja Kochana jestem po lekach CLO :) - wczoraj zażyłam ostatnią tabletkę więc czekam na owulację i biorę chłopinę w obroty :D Siostra właśnie po nich po miesięcznej kuracji zaciążyła :) A poza tym szwagierka urodziła ... a przypomnę że zaszłyśmy prawie w tym samym czasie w ciąże ... eh jakoś nie mogłam jej odwiedzić w szpitalu :/ a najgorsze że zaraz są chrzciny i ciężko mi się będzie od nich wywinąć ale ... nie wiem nie mogę po prostu - przykro mi się robi bo też bym miała już dzidziusia a niestety stało się jak się stało :( Całuje Was wszystkie mocno i pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapselkaaaaaaaaaaa
Hej :), napiszcie mi Kochane kiedy zaczęły wam rosnąć brzuszki? Bo ja pomimo, że płaskiego nie mam, chciałabym żeby już był taki ciążowy :). Pytanie nr dwa, co polecacie na zgagę i mdłości? Jem migdały i piję mleko, ale to na niewiele się zdaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondysia no co tam u Ciebie? Tak zamilkłaś... Ciągle o Tobie myślę... Jak badania? Jak się trzymasz? Cały czas trzymam za Ciebie mocno kciuki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blondysia
sasanka mam 3 dnia cyklu zglosic sie do labolatorim na badania poziomu testosteronu, tsh i lh. tak ze musze czekac. ale na razie pojawily sie duze problemy w zyciu osobistym wiec nie wiem co bedzie. jak na razie myslenie o dziecku odsuwam w kat bo nie mam sil myslec o tym :'(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blondysia
widze ze forum umarlo... szkada. sasanka tak. mi sie fajnie z toba pisalo. wyniki badan wyszly mi dobrze. testosteron w gornej granicy, reszta ok, lekarka powiedziala ze na sile nie bedzie mi zbijac testo bo nie jest zle. chyba zeby znowu cos bylo nie tak to wtedy przyjsc. coraz bardziej sie przekonuje do zajscia w ciaze. tylko ze niedawno zaczelam prace a potrzebuje bardzo kasy. i tak mysle ze jak dostane umowe to popracuje ze 3 miesiace i jak sie uda to zajde w ciaze i pojde na chorobowe. oby tak sie udalo jak mysle. tylko ze jak na razie nie dostalam umowy, to nie wiem jak to bedzie. pozdrawiam wszystkich ktorzy tu jeszcze zagladaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjakkka
Hej dziewczyny, te, które w ciąży nie są i mają jeszcze czas - niech naprawdę pomyślą o diecie i się do niej przyłożą warto w ciąży czuje się fatalnie nawet jak nie przychodzą mdłości i wymioty, to rosnący brzuch, powiększająca się macica, wzdęcia, nabrzmiałe piersi itp. powodują, że się ma samopoczucie i wyobrażenie własne kalekiego słonia dopiero jestem w 5 miesiącu, nigdy nie miałam problemów z wagą, zawsze byłam wysportowana i musiałam się wybiegać, by czuć się dobrze, teraz ważę 63 kg przy 172 cm i mimo to czuję się opasła niestety nie tylko ja, bo wszystkie moje ciężarne teraz lub niegdyś koleżanki tak opisują ten błogosławiony stan jak sobie wyobrazicie skromniejszą aktywność ruchową w ciąży, konieczność jedzenia pomimo mdłości, wzdęcia, gazy, zaparcia i zgagę, większe i bolące cycki, wzdęty brzuch to nawet przy niskiej wadze nie należy to do przyjemności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blondysia
jakkkka nie rozumiem jaki sens jest we wstawieniu tego posta tutaj. zaczynasz o diecie a konczysz o tym jak to strasznie zle sie czujesz. no sorry ale przed ciaza nie wolno drastycznie zmieniac diety. i co ma do tego zle samopoczucie? mam mdlosci to nie jem, nie zmuszam sie i tyle. ten twoj post jest niepotrzebny w tym temacie bo po pierwsze jest niezrozumialy a po drugie brzmi jakbys chciala odwiezc wszystkie staraczki od pomyslu zajscia w ciaze. jak tak sie zle czujesz to po co na sile sie napychasz i tyjesz i wydaje ci sie ze jestes wielka jak slon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolejna taka
Ja zaszlam w ciaze zupelnie z przypadku, wage mialam sluszna, rozmiar 44 i to taki 'naciagany'. Mam PCO i niedoczynnosc tarczycy. W ciazy wzielam sie za siebie, jeszcze nigdy nie mialam tak przemyslanej i zdrowej diety, zaczelam chodzic na basen piec razy w tygodniu i na dlugie spacery. Teraz jestem prawie w 34 tygodniu i nie przytylam NIC. Ani kilograma. Wszystkie mozliwe wyniki mam idealne, zero problemow ze zdrowiem, maluch jest super zdrowy i pieknie rosnie, a ja sie zmniejszylam do rozmiaru 40/42 i wszyscy mi mowia ze nie wiedzieli ze tak mozna piekniec w ciazy z tygodnia na tydzien. Dziewczyny, jak sie chce to mozna. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blondysia
no to super. szczerze ci gratuluje. oby kazda z nas takie szczescie miala jak ty. powodzenia ci zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gab100
cześć dziewczyny to moja trzecia ciąża ,waga wyjsciowa w pierwszej 97.5 urodziłam dziewczynkę siłami natury , waga dziecka 2900 druga ciąża waga 100.5 dużo też dziewczynka urodzona przez cc ponieważ była ułożona pośladkowo waga też 2900.Teraz trzecia ciąża waga wyjściowa 80 kg . W poprzednich ciążach nie przytyłam dużo około 9 kg. Pozdrawiam wszystkie puszyste i szczupłe mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też otyla i też w ciąży
Czy ktoras z was może mi doradzic jak zrzucic bezpiecznie wage w ciąży? Jak i co jesc by chociaż nie przytyc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama z nadwaga
Idź do dietetyka- w ciaży wyniszczajace diety sa zabronione,ale ... Jeśli ograniczysz biale pieczywo,produkty maczne,skrobie i smażone,oraz CAŁKOWICIE wyeliminujesz słodycze i słodkie napoje,na rzecz warzyw,niewielkiej ilości owoców,chudego nabialu,pełnoziarnistych produktów i chudego miesa-gwarantuje,że wyniki beda super,ty bedziesz sie lekko czula a dziecko dostanie wszystko czego potrzebuje. Mam cukrzyce ciażowa- do 27 tc przytyłam 20kg-ważyłam 92kg;-) teraz mija 38tc,a ja przy zmianie diety waże 89-90 kg - a dziecko rośnie;-) buzia wyszczuplala,rece,tylek -a brzuch wybiło. I woda przestala sie zbierać,nogi puchnać-i znów nosze obraczke ktora odłożyłam w 20tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też otyla i też w ciazy
Mieszkam na wsi, najblizszy dietetyk kilkadziesiat km stad :o możesz napisac swoje menu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia18
Cześć dziewczyny. Jestem w 29 tc przytyłam jakieś 5kg czuje się z tym okropnie. Waga przed ciążą 88kg/ 172cm Całe życie jestem puszysta. Nie chce więcej przytyć bo i tak tego nie zrzucę później. Mała rozwija się prawidłowo i to mnie bardzo cieszy, ale waga przeraża . Co mam robić żeby nie tyć już więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny czy mogę się przyłączyć... mam 173 i waże 97kg... więc mam nadwage... od dwóch ostatnich lat tak mi się przytyło stopniowo ciągle w góre...wcześniej ważyłam 70 kg... i marzy mi się bycie mamą.... zastanawiam się tylko czy powinnam się teraz odchudzać przed zajściem czy zacząć starania o dziecko i w między czasie stosować zdrową diete pod okiem dietetyka i się odchudzać poprzez zdrowy tryb życia w trakcie juz ciaży...bo nie oszukujmy się dziecko ma z czego czerpac ode mnie energie i siłę by rosnąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gab100
czy twój pseudonim świadczy o tym że jesteś pielęgniarką jeżeli tak to witam koleżankę po fachu Ja nie miałam problemu z zajściem w ciąże pomimo dużej wagi , problemów w trakcie też nie było.Wydaję mi się że kobiety otyłe muszą bardziej uważać z dietą w trakcie ciąży.To że ktoś jest otyły nie znaczy że w trakcie ciąży dużo przybierze na wadze.Teraz ważę 80 kg , to jest moja trzecia ciąża choć nie planowana.Przed ciażą odchudzałam się w ciągu 7 miesięcy schudłam 26 kg.Mam nadzieję że teraz dużo nie przytyję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam tam pracuje jako pielęgniarka i chyba właśnie z tego powodu przytyłam...jedzenie na nocnych dyżurach, spanie w ciągu dnia odsypiania nocnych godzin pracy nie sprzyjał aktywności fizycznej...do tego nabawiłam się jakiś rok temu urazy odcinka lędźwiowego kręgosłupa i po sterydach moja waga oszalała... od 3 tygodni jestem na diecie od dietetyka...juz widze że lepiej się czuje i schudłam 3kg.... nie jest to żadna dieta cut tylko normalne racjonalne żywienie i uwierzcie mi że w jadłospisie jest tyle jedzenia że mam wrażenie że przed stosowaniem diety jadłam dużo mnie a tyłam...jakby ktoś chciał diete to zmiłą chęcią prześle... wg mojej pani dietetyk w ciągu pierwszego miesiąca powinnam schudnąć minimum 5 kg .... no i oczywiście ruch... boje sie troche cukrzycy ciążowej bo wiem że nadwaga jej sprzyja...a poza tym u mnie w rodzinie występuje ona niestety genetycznie...takze troche obawiam się ciąży a raczej wagi w ciąży... chciała bym zmieścić się po ciąży w mundurki w pracy ha ha ha dzięki za wsparcie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tamara33
Znam problem od podszewki. Dlatego wszystkim osobom w desperacji polecam profesjonalną fitosaunę. Bez wysiłku pozwoli Ci zrzucić zbędne kg. W odróżnieniu od zwykłej sauny, w fito-saunie nie stosuje się zbyt wysokich temperatur. Zazwyczaj para nie przekracza 45-50 0C. Dlatego mogą z niej korzystać osoby, nie mogące korzystać z tradycyjnej sauny. Właściwości Lecznicze Fito-sauny Oczyszczanie organizmu, Pozbycie się syndromu ciągłego zmęczenia, Pozbycie się nadwagi. Pozbycie się cellulitu, Usunięcie zmęczenia mięśni, Rehabilitacja po urazach i innych schorzeniach aparatu stawowo-wiązadłowego, Normalizacja układu hormonalnego. Swoją kupłam w sklepie: http://eko-med.otwarte24.pl/167 ,FITOSAUNA-PROFESJONALNA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotek i mlotek
Jestem na czasie wiec powiem kilka slow od siebie.Zaszlam w ciaze wazac 105 kg.Mam 175 wzrostu.Nie wylewal mi sie tluszcz bokami ale nie ukrywajmy,bylam pulchna.Chociaz nie okragla jak kula :) W poniedzialek mam termin porodu.Poczatkowo przytylam do 117 kg.A teraz?Masakra.120 kg waze!!!!Moze dlatego ze tak napuchlam,dlonie,nogi,nawet powieki.Do 37 tygodnia ciazy czulam sie znakomicie.Dodam ze wyniki wszystkich badan mialam ksiazkowe.Tylko teraz-wiadomo jak to na koncowce nie ukrywam jest ciezko.Bola mnie biodra(czasem w nocy jak spie takze) ciezko mi wstac,chodzic tez ciezko...Marze juz aby urodzic.Nocy nie przesypiam bo przekrecenie sie z jednego boku na drugi to koszmar.Ale nie bylo zle.Pomimo tych kilogramow ciaze przeszlam super-do 37 tygodnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśka39
Witajcie, Ja dla porównania mam dwie ciąże za sobą. Do filigranowych nie należę i nigdy nie należałam :) Córa ma już 10 wiosen (waga startowa to 90 kg), syn ma 6 lat ( waga startowa 100 kg). Obydwie ciąże znosiłam w miarę ( za wyjątkiem humorów:D). W jednym i drugim przypadku przytyłam tylko 5 - 6 kg. I nie było w tym żadnych wyrzeczeń czy ograniczeń. Po prostu mój organizm sobie to regulował sam ( niestety po każdej ciąży mi to doliczał skrupulatnie :D:D). Teraz jestem w trzeciej ciąży (7 tydzień) - bardzo niespodziewanej :D - waga startowa 119 kg. :( O dziwo moją lekarkę bardziej martwi fakt II cesarek które przeszłam niż mojej wagi. Ale dietkę kazała trzymać tym razem :) Póki co problemów z tym nie mam bo muszę wmuszać w siebie jedzenie:( Zobaczymy co będzie dalej.... Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia2323
Witajcie :) Mam na imię Magda mam 23 lata i jestem w 13 tyg;.ciąży i waże... ... 99 kg dużo... Najbardziej boję się tego że nie będę mogła sobie poradzić z samą sobą,że będę zależna od mojego męża żeby nawet mnie podmył... chyba tak nie bedzie? ... pomóżcie mi i powiedzcie jak to jes ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ogólnie przed zajściem w ciążę ważyłam 80kg mam 180 wzrostu lecz w 34 tygodniu ważę 105kg proszę o pomoc jak potem można wrócić z powrotem do wagi z przed ciąży jem bardzo mało, dużo piję i mimo 34 tygodnia ciąży strasznie dużo chodzę całymi dniami nie ma mnie chodzę po mieście nie umiem siedzieć w domu nuda !!! bardzo proszę o jakieś rady pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja399
hej mamuska 39 jak to czytam to parawie jakbym czytała o sobie masa 91 5 tydzien najprawdopodobniej... co dalej ze mną bedzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111halszka
to może troszke Was pociesze:) Jestem w 20 tyg ciąży waga startowa 99 kg przy wzroście 158.. nie miałam zadnych wymiotow ani tego typu podobnych dolegliwości ciążowych:) natomiast póki co waga idzie w dół, wiec niekoniecznie będziecie tyc. W tej chwili waże 94 kg , choc spodziewam sie wzrostu wagi pod koniec ciązy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sasanka785
Hej dziewczyny! Co tu tak cicho :/ Blondysia co u Ciebie słychać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczyny ja jestem nowa :) ale tez chetnie wam opowiem jaka jest moja historia.... jak zaszlam w ciaze to wazylam 60 kg... kiedy rodzilam wazylam 93 kilogramy wiec straaaaasznie przytylam... wtedy sie tym tak nie przejmowalam ale jakies pol roku po porodzie strasznie zaczelo mnie to draznic... straszne mialam kompleksy...ale nie umialam jakos nic z tym zrobic bo bardzo dlugo karmilam rok i 9 miesiecy... a wiecie jak to jest jak karmisz piersia, musisz odpowiednie rzeczy jesc itd.. udalo mi sie od ciazy zejsc do 83 kilogramow ale i tak bylam gruba i to bardzo...ale jak moja corka miala rok i 4 miesiace to juz coraz mniej pila piers.. rano i wieczorem. wiec moglam cos kombinowac.. zaczelam cwiczyc.... nie za dlugo bo tylko jakies 3 tygodnie... ale po tych cwiczeniach odechcialo mi sie tak jakos jesc.... przede wszystkim choodzi tu o slodycze.. posilki tez w mniejszych ilosciach jadlam ale czesciej.. i po 3 miesiacach wazylam juz 70 kilogramow... suuperr.....:) a teraz po kolejnych 2 miesiacach waze 62 kilogramy :)) w koncu jestem szczupla i czuje sie pewna siebie....:) ale teraz moj maz baaardzo chce miec kolejne dziecko.... ja tez ostatnio coraz czesciej mysle o nowym maluszku i powiem szczerze ze tez baardzo bym chciala dzidzie :) alee.... i tu jest wlasnie te ale.... znowu jak mam tyle utyc i czuc sie ze swoim cialem tak zle jak po ciazy to zaczynam miec watpliwosci i stwierdzam ze nie chce narazie zachodzic w ciaze.... wiec juz sama nie wiem co robic :( co zrobic zeby nie utyc tak duzo w czasie ciazy? :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama33
Hej szkoda, że nikt tu już nie zagląda taki fajny temacik. Jestem w 16 tygodniu i ważę 96kg, moja waga startowa wynosiła 93 więc przytyłam już 3 kg i ciekawe co będzie dalej. Czy któraś z was obecnie jest w podobnej sytuacji? Mam 33 lata i to moja pierwsza ciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mama33
Dodam jeszcze że do tej pory dobrze znoszę ciąże żadnych mdłości tylko senność ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aly77
u mnie podobnie tylko że bezsenność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×