Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość katyyy H

Karmicie swoje psy takimi karmami jak Chapi? Pedigree?

Polecane posty

Gość gość
A mój pies jr sucha karma z lidla bellosan a z mojej lubi karmę w batonie raffi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Ostatnio więcej używam CANAGAN, bo jest w końcu łatwiej dostępny w naszym kraju. " x ja pierdzielę, karma po 300 zl za worek 12 kg :D faktycznie bogaci ludzie w tym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie bogaci, a durni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początek warto zaznaczyć, że skład karmy powinien być wystarczający dla psa, a nie dla nas. Wielu właścicieli psów uważa, że ich zwierzęta potrzebują urozmaicenia w pokarmie. Jest to często popełniany błąd antropomorfizacji związany z faktem, że my ludzie nie jemy pokarmów kompletnych żywieniowo i MUSIMY bilansować swoja dietę różnymi pokarmami. Psy (wilki) opierają swoją dietę na bardzo wąskim spektrum pokarmu – upolowanych zdobyczach i składzie pokarmowym praktycznie identycznym za każdym razem. Naturalnie pies jest przystosowany do jednostajnego żywienia. Najlepsze efekty zdrowotne mierzone minimalizacją zaburzeń pokarmowych uzyskuje się podając psu jednorodną karmę przez długi czas unikając gwałtownych zmian składu pokarmu. Psy NIE MUSZĄ mieć urozmaiconego pokarmu, MUSZĄ mieć pokarm KOMPLETNY. Odnosząc się do kwestii praktyk produkcyjnych to osobiście miałem do czynienia i posiadam wiedzę tylko odnośnie procesu produkcyjnego karm gotowych dla psów i kotów w fabrykach Mars i o nich będę się wypowiadał. Wytyczne do bilansowania receptur karm Pedigree dają normy żywieniowe FEDIAF. Receptury karm dla psów (m.in. Chappi) i kotów produkowane przez Mars są przygotowane zgodnie z najnowszą wiedzą na temat żywienia, którą firma posiada dzięki Centrum Żywienia Zwierząt Domowych WALTHAM®. Między innymi badając preferencje smakowe zwierząt domowych, ich zapotrzebowanie kaloryczne oraz na składniki odżywcze. Wykorzystując surowce dopuszczone prawem i w oparciu o najlepsze praktyki produkcyjne, receptury Pedigree są tak przygotowane, by dostarczyć wszystkich niezbędnych składników odżywczych psom zgodnie z ich wymaganiami związanymi z wiekiem i wielkością. Nie ma najmniejszych powodów by uważać, że te karmy są w jakikolwiek sposób niewystarczające. Nie bez powodu karmy tej marki są sprzedawane na całym świecie i żywią się nimi miliony psów. Oczywistym wydaje się, że wszystkie karmy są robione z podobnych surowców, więc to nie jest żadna rewelacja. W końcu potrzeby psów są takie same i każda karma, która chce je spełniać musi dostarczyć określone wartości odżywcze. Zatem i surowce muszą być podobne. Różnice pomiędzy karmami z różnych segmentów rynkowych są w proporcjach określonych surowców. Tak jak w żywieniu ludzi możemy bilansować diety wykorzystując różne proporcje produktów mięsnych, roślinnych, nabiału itp. Tak samo można to robić bilansując pokarm dla psów. Za jedne receptury zapłacimy więcej, za inne mniej, tak jak w jednej restauracji zapłacimy więcej, w innej mniej, a najemy się tak samo. Szczególnie należy podkreślić tutaj, że karmy dla szczeniąt i psów dorosłych (a także kociąt i dorosłych kotów) znacząco różnią się od siebie pod względem receptury i niewiarygodnym wydaje się pakowanie karmy o tym samym składzie do różnych opakowań. Młode osobniki mają znacząco wyższe zapotrzebowanie na składniki odżywcze oraz energię niż psy dorosłe. Podawanie im karmy przeznaczonej dla starszych osobników może doprowadzić nie tylko do poważnych problemów wynikających z deficytów witamin i minerałów, np. przyczynić się do zaburzeń wzrostu szkieletu. Karmy dla szczeniąt podawanie psom dorosłym mogą prowadzić do nadmiarów energii pokarmowej, co może się w znaczącym stopniu przyczynić do powstania otyłości – problemu dotykającego znaczącą część populacji psów w Polsce i na świecie. Odpowiedzialny producent karm dbając o zdrowie swoich konsumentów – psów musi przestrzegać zasad optymalnego żywienia m.in. poprzez dostosowanie składu karmy do potrzeb zwierzęcia, dla którego jest ona przeznaczona. Produkcja i sprzedaż karm dla psów w Polsce jest bardzo ściśle prawnie regulowana. Poczynając od rozporządzeń unijnych, przez lokalne prawo polskie po samoregulacje przemysłu takie, jak normy żywieniowe FEDIAF. Na przykład surowce przywożone do fabryki są kontrolowane i posiadają atesty Inspekcji Weterynaryjnej oraz są dodatkowo badane przez wewnętrzne działy jakości. Dodatkowo Inspekcja Weterynaryjna kontroluje cały proces produkcji karmy w fabryce. Warto podkreślić, że firma Mars nie produkuje karm niemarkowych. Wszystkie produkty są robione i sprzedawane jako Pedigree, Whiskas, Chappi itp. Identycznie jest z Royal Canin. Proces etykietowania reguluje w Polsce kilka podmiotów. Jeżeli mamy wątpliwość czy opis na etykiecie zgadza się z zawartością opakowania możemy zgłosić się z tym np. do UOKiKu czy Inspekcji Handlowej. Chciałbym przy tym zwrócić uwagę, że Sanepid nie jest podmiotem odpowiedzialnym za kontrolowanie żadnego odcinka produkcji karmy dla zwierząt i nie prowadzi kontroli w fabryce karm dla zwierząt. Ustawa z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej szczegółowo określa, czym zajmuje się SANEPID. Do zakresu jego działalności zalicza się realizację zadań z dziedziny zdrowia publicznego. SANEPID ma sprawować bieżący nadzór nad warunkami środowiska, higieny pracy w zakładach pracy, higieny radiacyjnej, warunkami zdrowotnymi żywności, żywienia i przedmiotów użytku, higieniczno-sanitarnymi. Dzięki swojej działalności SANEPID dąży do przeciwdziałania niekorzystnemu wpływowi środowiska na organizm człowieka oraz do zapobiegania powstawaniu chorób. Funkcję taką w procesie produkcji karm pełni wspomniana wcześniej Inspekcja Weterynaryjna. Z perspektywy Mars widzimy, że Inspekcja Weterynaryjna spełnia swoją rolę i sprawuje rzeczywisty nadzór na produkcją i dystrybucją karm dla zwierząt. Bardzo przykro jest słyszeć, że zdarzają się producenci karm w Polsce, którzy lekceważą przepisy i dopuszczają do sytuacji opisanych powyżej. To jest właśnie powód by sięgać po produkty dużych producentów pod znanymi markami, które spełniają wszystkie normy, poddają się regularnie kontrolom inspekcji weterynaryjnej i innych organów do tego przeznaczonych, a co za tym idzie dbają o jakość swoich produktów. Kupując karmę Pedigree ma się gwarancję, że zanim stoi odpowiedzialny producent, któremu zależy na kliencie, czyli psie i jego zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Producent sprzedający tę sama recepturę jako karmę dla szczeniąt i dla psów dorosłych albo oszukuje klienta, albo siebie. I tak czy inaczej jest to sytuacja niedopuszczalna u rzetelnych producentów znanych dużych marek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xaniaxania
Szczerze polecam karmę dla psów od Pedigree! Moje psy są zachwycone, chętnie jedzą i mają po niej mnóstwo energii. Nie jest droga, wszędzie w sklepach ogólnie dostępna i na prawdę godna polecenia. POLECAM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedigree to jedna z ulubionych karm mojej suni. Nie dość, że zajada ją, aż jej się uszy trzęsą, to jeszcze dzięki niej stała się żywsza, bardzo energiczna. Dziękuję Pedigree za taką zmianę w moim psie! A co do karmy, pierwsza klasa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mam zaufania do producentow karm. wolę kupić psu tanie mielone mięso i ugotować z ryzem/warzywami i innymi dobrymi rzeczami (jak czlowiekowi) a sucha karma tylko trochę dodatkowo a nie jako podstawowy sposob żywienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doommciak8
Zdecydowanie nie... ja stawiam na zdrowy rozwój psa i kupuje tylko pewne karmy z dużą zawartością mięsa w składzie, a takie sa np karmy Naturea. Są najwyżej jakości i nie zawierają kukurydzy, pszenicy, soi, glutenu, konserwantów, sztucznych aromatów i GMO. A mój psiak ją uwielbia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna trr
Moim zdaniem to wszystko zależy od tego, do czego pies od małego jest przyzwyczajony. Mój pies jadł resztki z obiadu, pił krowie mleko i jest okazem zdrowia. Po jakimś czasie zaczęłam mu podsypywać trochę suchej karmy, w moim przypadku pedigree i jest zadowolony. Kwestia przekonań właściciela-jeśli mega ważny jest dla niego zdrowy rozwój psa to z pewnością nie będzie oszczędzał na karmie. Mojemu posmakowały rodeo z pedigree i jeśli widzę je w sklepie-wkładam je do koszyka. Mój psiak ma zbilansowaną dietę-świeże mięso, kasza, ryż, czasami warzywa. Nie jestem pedantyczna na punkcie jego odżywiania, ale staram się jak mogę zapewnić mu substancje odżywcze z wielu źródeł. Jeśli zostaje sam w domu i ktoś tylko przychodzi go nakarmić o wiele łatwiej jest mu wsypać mu suchej karmy i nalać wody, niż gotować mu dwudaniowy obiad. Ja mogę sobie na to pozwolić, moi bliscy jednak nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupuje rozne karmy, bo moj pitt szybko sie nudzi dana marka.. wiec tak, pedigree rowniez kupowalam. Chyba wszystkie marki oprocz tych naprawde drogich typu: origen czy jak to sie tam nazywa - probowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zlinczujcie mnie, ale mój pies je pedigree... nie jest. To główny składnik jego diety, ale z raz w tygodniu dostaje suche wymieszane z puszka. Lubi i ja mam dzień wolnego od stania przy garach a najlepsze ze mu nie szkodzi. Próbowaliśmy royal, purine, bosh I britt... po wszystkich mega rozwolnienie :( ale on jest ze schroniska, pierwsze 3 miesiące to była nieustająco sraczka Bo tak miał stragany układ pokarmowy. Na codzień gotujemy mięsko np z warzywami, lub z ryżem i jabluszkiem. Czasem dostaje jajecznice, nieraz coś wyzebrze z naszych talerzy, raz na jakiś czas (z 3 razy w miesiacu) dostaje 500 gram twarogu poltlustego - uwielbia. Raz na tydzień podroby, czasem surowiec jak ma smaki. Problemy z żołądkiem się skończyły, pies wygląda na zadowolonego... także chyba pedigree pozostanie w naszym menu jako fastfood raz w tygodniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trochę tu ludzi ponosi fantazja widzę, jeżeli dla kogoś chappie czy pedigree to tanie marki to co powiecie o ludziach żywiących się w marketach typu leader price(które juz praktycznie poznikały z rynku) tam to dopiero było "zdrowo".Dla większości Polaków marka pedigree to i tak nie osiągalny luksus, wiec wnioski kazdy sobie sam wyciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pedigree to karma, która wyjątkowo smakuje mojemu psu, choć czasem bywa wybredny. Jest to karma łatwo dostępna, występuje w wielu rodzajach i wielu wielkościach opakowań, dlatego łatwo wybrać taką formę, która będzie odpowiednia dla naszych potrzeb. Wielkość granulek odpowiada wielkości psa, jednak zawsze pupil musi je gryźć, co dobrze wpływa na stan uzębienia. Pedigree to firma od lat dostępna na rynku, a więc doskonale zna potrzeby swoich psich klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doommciak8, Karma Pedigree to karma pełnoporcjowa, a więc zawierająca odpowiednio zbilansowane składniki odżywcze i energię. Ma w swoim składzie wszystko, czego potrzebuje pies do prawidłowego rozwoju i zachowania zdrowia. Wszystkie karmy Pedigree spełniają normy żywieniowe dla psów, takie jak FEDIAD czy NRC. Wybierając karmę należy tylko pamiętać by podawać wariant dostosowany do wieku psa oraz ilość dostosowaną do jego wielkości oraz aktywności fizycznej. Warto zaznaczyć, że karma Chappi jest przeznaczona tylko dla dorosłych psów. Produkcja karm gotowych podlega ścisłym regulacjom prawnym i jest kontrolowana przez Inspekcję Weterynaryjną. Oznacza to, że wszystkie użyte w niej składniki są całkowicie zdrowe, bezpieczne i przebadane. Mówiąc o składzie karmy należy pamiętać o analizie chemiczej, ponieważ odzwierciedla to obiektywne informacje o tym, ile wartości odżywczych dana karma dostarczy naszemu pupilowi. Najważniejsze w karmach jest to by dostarczała odpowiednią ilość składników odżywczych, a więc: energii, białka, tłuszczy, węglowodanów, witamin i minerałów. Optymalne ilości potrzebne psom są dokładnie zbadane i podane w normach żywieniowych, których musi przestrzegać każdy producent chcący opisać swoją karmę jako pełnoporcjową. Mit dotyczący niskiej zawartości mięsa w karmach gotowych wynika z błędnego odczytania etykiety. Wszystkie etykiety opisujące skład karmy dla psów, które w samej nazwie produktu zawierać będą nazwę składnika muszą odpowiadać procentowej minimalnej zawartości danego, KONKRETNEGO, surowca. Całkowita zawartość mięsa i surowców pochodzenia zwierzęcego, musi byc na tyle duża, aby spełniać normy żywieniowe psów. Często powtarzany mit na temat mięsa w karmach nie ma zatem nic wspólnego z rzeczywistą wartością odżywczą karm. W karmach suchych dla szczeniąt jest powyżej 35%, w wariantach dla psów dorosłych jest to powyżej 20% mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego, natomiast w karmach mokrych dla szczeniąt jest powyżej 40% a w karmach dla dorosłych powyżej 35% mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego (po odliczeniu sosu lub galaretki daje to ok. 70-80% na kawałek karmy). Żadna z karm Pedigree nie zawiera GMO ani soi. Jeśli chodzi o konserwanty, są to substancje, które chronią pokarm przez rozwojem mikroorganizmów, a przeciwutleniacze to substancje chroniące pokarmy przed zmianami chemicznymi – utlenieniem. Każdy dodatek do żywności musi podlegać badaniom określającym jego bezpieczeństwo. Badania toksykologiczne są tak przygotowane by wykazać, jaka jest dawka toksyczna. Stąd dla każdej substancji wyznaczono i określono dawkę powodujące objawy niepożądane. Karmy mokre nie wymagają użycia ani konserwantów ze względu na hermetyczne zamknięcie i proces sterylizacji. Karmy suche, ze względu na fakt, że mogą być trzymane w opakowaniu z dostępem powietrza muszą być zabezpieczone przed jełczeniem, właśnie przez dodatek przeciwutleniaczy. Warto podkreślić, że obecność zbóż w karmach nie jest niczym negatywnym. Zboża to źródło skrobi – łatwo przyswajalnego źródła energii. Nie ustalono ani minimalnych ani maksymalnych zawartości skrobi w diecie psów. Ugotowana skrobia jest wysoko przyswajalnym źródłem węglowodanów wykorzystywanych do uzyskiwania glukozy – uniwersalnego nośnika energii. Właściwie zbilansowana dieta psa oparta o węglowodany jest pełnowartościowym pożywieniem, często wykorzystywanym w dietach leczniczych (np. w leczeniu zapalenia trzustki czy otyłości). Karmy bezzbożowe, również zawierają węglowodany, tylko pozyskiwane z innych źródeł (np. z batatów, owoców lub warzyw). Nie zostało udowodnione, by psy źle reagowały na zboża w kompletnych karmach gotowych. Co więcej, wiele badań pokazuje, że zboża mogą być dobrym źródłem energii w kompletnym pożywieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kawusiaka
Ja ostatnio karmię swojego psa karmą Pedigree. Wprost ją kocha więc nie ma problemu że trzeba będzie wyrzucić A wychodzi również bardzo tanio ( karma jest bardzo ekonomiczna) już nie mówiąc o tym że pies ma idealną sylwetkę.Polecam również smakołyki bo odkąd je regularnie dostaje nie ma problemu z kamieniem nazębnym ( dentastix)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karmiłam mojego psa różnymi karmami ale ostatnio kupiłam mu z biedronki Frolic i jadł aż się uszy trzęsły. Niestety karma się skończyła a w sklepach nie moge jej znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój pies jak sie okazało nie każdą gotową karmę toleruje. Do tej pory jadł Pedigree, ale chciałam poeksperymentować i kupiłam mu tańszą karmę. Efekt? Po zjedzeniu dwóch posiłków z inną karmą zacząć się straszliwie drapać, był osowiały i sprawiał wrażenie, że coś go boli. Ewidentnie miał alergię na jakiś składnik nowej karmy. Stwierdziłam więc, że nie ma co eksperymentować i wróciłam do Pedigree.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój pies wcina Pedigree i bardzo mu smakuje. Wydaje mi się ze jest dobra karmą skoro pies chętnie zjada a bywały z tym problemy przy innych karmach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja swojego psa karmię jak wilka , według mnie to najbardziej naturalny pokarm dla psa czyli daję mu po prostu surowe mięso od czasu do czasu gotowane warzywa + surowe jajka. Pies jest zdrowy i zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AgnieszkaR123
Mój pies od paru miesięcy regularnie je suche karmy, przede wszystkim Pedigree. Zauważyłam poprawę kondycji mojego psiaka, ma więcej energii, nie ma problemów z trawieniem, a co najważniejsze karma mu smakuje. Szczególnie upodobał sobie tą z drobiem i warzywami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to zdecydowanie polecam mieszać trochę suchej karmy i trochę czegoś innego sami też byśmy nie chcieli jeść same suchości. Ostatnio kupiłem fajna karmę, to jakiś makaron jak instant z mięsem. moje pieski super to jadły. Kupiłem to w jakimś sklepie internetowym szafirek.net Chyba wystarczy wpisać w wyszukiwarce makaron mi tak wyszukało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupiłam mojemu psu "droższą" suchą karmę bo się naczytałam waszych opinii na temat pedigree i nie chciała jej jeść + wypadły jej 2 zęby odkąd nie je właśnie pedigree. Więc nie zawsze droższe to lepsze. Mokrą je lepszej jakości bo ma więcej mięsa i to się u niej sprawdza, nie ma "nieświeżego" oddechu jak po chappi z puszki itp.. ale myślę, że większość tych opinii na temat pedigree, że jest taką złą karmą to głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja swojemu pieskowi podaję Pedigree i jestem z tej karmy zadowolona. Karma zapewnia pełnowartościowy posiłek ale też jest w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmię Pedigree, ma bardzo dobry skład. Oprócz tego przygotowuję mu obiadki, jednak trzeba sporo się "nagimnastykować", aby były bogate w kłądniki odżywcze. Polecam wypróbować Pedigree właśnie, mój pies pozbył się problemów trawiennych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja daje naturalna karme Doctor Dog, w skladzie nie ma zadnych sztucznych ulepszaczy, jest zdrowa i przede wszystkim bardzo mojemu psu smakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SK94
Mój pies je Pedigree i bardzo mu smakuje widzę jak wcina ze smakiem, jest to warta uwagi i kupna karma, polecam Pedigree.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja za to polecam karmę Pedigree :) Mojemu psu bardzo smakuje i odkąd ją podaję nie ma problemu z utrzymaniem prawidłowej masy ciała ani z kamieniem nazębnym. Cena jest bardzo przystępna dlatego jeszcze raz serdecznie polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja karmię karmą pedigree i jestem bardzo zadowolona z efektów. Zniknęły alergie i problemy ze stanem sierści :) polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×