Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
MONIA-MAMA

problem z zajściem w drugą ciążę

Polecane posty

greenange - przejdź się do dobrego ginekologa, porozmawiaj z nim o swoich obawach, wątpliwościach, wyluzuj się, zrób jakieś badania jeśli będą konieczne i uda się, zobaczysz. My wszystkie na tym topiku starałyśmy się jakiś czas lub jeszcze się staramy. Także nie jesteś sama. Głowa do góry, nie przejmuj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greenangel007
Co prawda nie bylam u ginekologa z jakies 3 lata bo nie wiedzialam ze cos moze sie stac jezeli mialam w miare regularnie okres a teraz nie ma mnie w kraju i moj jezyk jeszcze nie jest taki dobry ze bede mogla mu opowiedziec szczegoly ale i tak nie bede miala wyjscia teraz bo ja musze sie dowiedziec co jest nie tak i dlaczego zawsze mi zaniknie okres jak sie staramy no ale coz babka w recepcji mi powiedziala ze wyniki beda prawdopodobnie w poniedzialek szkoda ze tak dlugo musze czekac no ale nie przyspiesze tego. Zycze wam wszystkim wszystkiego naj odezwe sie jeszcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uuuu lalalalaa ale ciszaaaaa! Głowa mnie cos pobolewa , ale chyba od komputera bo najpierw oczy zaczęły mnie szczypac :) Jak leci dzien dziewczyny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki mam pytanko w ktorym tygodniu ciazy zaczyna twardniec brzuszek i kiedy go widac w drugiej ciazy oczywiscie boli was brzuch czasem? bo mnie narazie nie ,ale wczesniej bolal;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki :) Ja dzisiaj mam nietoperka po kolendzie więc nie mam za dużo czasu na klikanie bo sprzątanko czeka :o a tak po za to jakos tak do dupy dzisiaj :o w nocy były przytulańce i bylo super:D:D:D ale nim przysnełam to obudziłam się o 6.oo rano i kręciłam się, kręciłam az zasnełam pół snem przed tv:o i takie głupoty mi sie sniły ze jestem w szkole 3klasie podstawówki ale taka stara jak teraz ze mam jakas czytankę czytac , po tem że liczę na palcach jakiś kolesi , bawiłam się jakąs kolejka dzieciecą i wkońcu sniło mi sie że spię tak jak spałam ( w tym samym miejscu) i ze nagle boli mnie ząb 4 i że sie rusza i pobiegłam do lazienki a tam włosy miałam długie i przypominały fryz kleopatry nawet ubrana byłam podobnie i zaczełam ogladać zęby i pękło mi pół 4 :O krwi bylo malutko bo odrazu przeplukałam , gdzies mialam czarna pruchnice i jeszcze mi sie 2 i 3 ruszała i zaczełam gadac sama do siebie ze muszę isc do dentysty zeby wyleczyc tylko że muszę jej powiedzieć ze chyba jestem w ciazy bo przezciesz się starałam :O KOSZMAR NORMALNIE!!!!ja we sny nie wierzę bo jakies zęby to mi sie nigdy nie sprawdzają ale .............normalnie wstałam cała zlana potem i pierwsze co to poleciałam jak nienormalna do łazienki i zeby zaczełam ogladać :O ...............cholera ....aż taka nutka niepewnosci mi została .....wrrrrrrrrrrrrrr EVIKA- zdróweczka dla ciebie i córci ❤️❤️ u mojego syna teżpol klasy jest chora ale na szczescie mają luzne lekcje bo w piatek mają ferie :)👄 KISA- no to jakies pocieszenie ze gardziolko juz lepiej nie daj sie i jedz ten czosnek :)👄 IZA- z tą rocznicą to super pomysł :) bo mam ja 06.2.2009 bardzo bym chciała :) slij fluidki kochana buziaki👄 GREENANGLE007- moim zdaniem powinnas zrobić sobie badanie hormonów bo chyba troszkę szaleja u ciebie bo masz spore przerwy w @ a wiem że przy hormonach testy ciazowe wychodzą czesto pozytywnie i kochana koniecznie lec na badanie bo skoro nie byłas 3 lata to powinnas wykonać cytologię .pisałas że mieszkasz za granica i nie zadobrze znasz jezyk napisz gdzie to moze ci jakos pomogę i nie trac nadzieji na dzidzię mysl pozytywnie i pamietaj ze dzieci to nasza radosc i zycie :)👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KLAUDIA P - a w którym tygodniu jesteś??????????????????? POLA- Ja tu czekam na ciebie :(:(:(:(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia- a patrzylas sobie na stronce www.edziecko.pl tam masz opisany kazdy jeden tydzień ciazy :) możesz tez wejśc w kalendarz ciazy i bedziesz miała dzień po dniu :) jesli chodzi o widocznosc ciazy to jest to indwidualne u kazdej kobiety u mnie bylo dopiero widac lekki brzusio w 5 miesiacu :) A gdzie reszta kobitek ????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KLAUDIA- tu masz 10 tydzień Zarodek staje się płodem, przypominającym miniaturowego człowieka. Powieki urosły i skleiły się, dziecko wygląda, jakby spało. Znikły błony między palcami rąk: widać już palce z opuszkami, dłoń ma właściwe proporcje. Palce stóp także są wolne od błon, ale jeszcze zbyt długie w stosunku do śródstopia. Powstały już wszystkie narządy wewnętrzne, odtąd będą tylko rosnąć i dojrzewać. W tych dniach czeka was USG. Wykonywane w tym okresie ciąży ma za zadanie ocenić wiek dziecka, jego rozwój, wielkość, parametry, a także planowany termin porodu. No i ustalić fakt, czy oczekujecie jednego maleństwa, czy też bliźniaków... Zobaczysz bijące miarowo serduszko malucha. Poproś lekarza, by pokazał ci ekran i wyjaśnił wszystko, co na nim widać. Jeśli początek ciąży jest dla ciebie męczącym okresem, postaraj się wziąć kilka dni urlopu lub zwolnienia. Już niedługo skończy się pierwszy trymestr, zobaczysz, że nagle przybędzie ci sił i energii. Czy spożywasz dostateczną ilość wapnia? 1000 mg dziennie to dawka potrzebna twojemu dziecku i tobie. Pamiętaj - rozwijający się płód w razie diety ubogiej w wapń będzie go pozyskiwał z twojego organizmu. By nie narazić się na odwapnienie, pij 3 szklanki mleka dziennie, jedz jogurty, sery, sardynki... Twój nastrój może nadal być dość chwiejny. Nie zdziw się, jeśli nagle zaczniesz płakać nad losem bohaterów filmów familjnych albo przeciwnie - wpadać w złość z byle powodu. W twoim organizmie zachodzą naprawdę potężne zmiany hormonalne, a emocje są od nich zależne. Tylko nie wykorzystuj tego faktu, by się na kimś odegrać... Staraj się zadbać o higienę pracy. Rób krótkie przerwy, ruszaj się, jedz regularnie zdrowe przekąski. Jeśli twoja praca jest stresująca, staraj się złapać do niej dystans i naucz się technik relaksacyjnych. Talia powoli znika z zarysu twojej sylwetki. Noś luźniejsze ubrania i bieliznę wykonaną z bawełny. 11TYDZIEŃ 10. a 14. tygodniem ciąży można wykonać odpłatne badanie prenatalne: test PAPP-A (połączony). Pozwala ocenić ryzyko zespołu Downa, zespołu Edwardsa i zespołu Patau. Wyniki nie są do końca jednoznaczne, tylko jedna na pięćdziesiąt kobiet z dodatnim wynikiem testu rodzi dziecko z zespołem Downa. Jeśli to twoja kolejna ciąża, pewnie zastanawiasz się, jak do powiększenia rodziny przygotować starsze dziecko. Jeśli jest na tyle duże, by zrozumieć, że będzie miało rodzeństwo, poinformujcie je o tym oboje. Nie mówcie, że będzie wspaniale, ani nie straszcie zmianami w życiu. Dajcie jemu i sobie czas na oswojenie się z tą sytuacją. Okazujcie mu dużo uwagi i miłości. Maluch mieszkający w Twoim brzuchu ma 5-6 cm długości i waży około 8 g, tyle co płaska łyżeczka cukru. Jego skóra zaróżowiła się, choć nadal jest tak cienka, że prześwitują przez nią naczynia krwionoś Nudności powinny niedługo się skończyć. Jednak być może przez całą ciążę towarzyszyć ci będą odmienne upodobania czy uprzedzenia. Wiele kobiet w ciąży nie może znieść niektórych zapachów (papierosów, kawy, ulubionych dotąd perfum), smaków, a nawet... kolorów. Pamiętaj, by unikać słońca! Skóra w ciąży podatna jest na przebarwie W twojej diecie powinny znaleźć się różne rodzaje ryb. Są źródłem białka, jodu, fosforu, wapnia, kwasów tłuszczowych omega 3... Nie jedz ich jednak na surowo (w sushi), unikaj wędzonych (czai się w nich listeria). Najzdrowsze są pieczone, duszone i gotowane. U kobiet, które w wyniku tzw. niedomogi lutealnej, obserwowały w pierwszych tygodniach ciąży plamienia, mija ono z końcem pierwszego trymestru. To już niedługo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj mAAM! Ale miałaś dziś nocne koszmary. Normalnie czytałam i czułam się jakbym jakiś horror czytała. Spokojnie kochana, dziś w nocy powinno już będzie lepiej napewno. U mnie ksiądz przychodzi w sobotę, kurczę nie miał kiedy, cały tydzień do dyspozycji a on w sobotę! Nie bardzo mi to odpowiada, bo w sobotę miałam inne plany: rano zakupy, sprzątanko a potem odwiedziny u mamusi. A tak niestety :( Klaudia P - w drugiej ciąży to brzuszek już widać w czwartym miesiącu - przynajmniej u mnie tak było. O wiele szybciej widać brzusio, niż w pierwszej ciąży. Teraz u mnie rozpoczął się szósty miesiąc i mimo że jestem szczupłą osóbką, to brzuszek już mam tak duży że ho ho. Kisa - u mnie nie najlepiej, głowa boli, gardło też a katar to mam taki że oddychać nie mam czym :( A jeszcze dzisiaj po południu muszę iśc od dentysty :( Po-la - a ty gdzie jesteś????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mAAm - Ty dobry duszku nasz kochany :) Wszystkim pomożesz, jesteś kochana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem jestem byłam sobie na stołówce . Zszamałam devolajka :D Głowa mnie dalej pobolewa ale jakos wytrzymam jeszce godzinke , poźniej ide sie zdrzemnąc na nastepną godzinke i ide dizisaj na małe babskie schadzonko. Takie spotkanie przy ciastku z przyjaciółkami . Trza sie tez w ciązy odpręzac a co!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EVIKA❤️KISA❤️ tak przy okazji dla was:) 23TYDZIEŃ 18 stycznia Nie martw się, jeśli Twój mąż, wbrew poradom z różnych pism i podręczników, nie przemawia czule do Twojego brzucha. Wielu mężczyznom wydaje się to krępujące i nienaturalne. To nie oznacza, że nie czeka na narodziny dziecka. Poniedzialek 19 stycznia Teraz jest dobry czas na buszowanie w sklepach ze sprzętami dla niemowląt. Czeka was wiele strategicznych decyzji. Zajrzyjcie do naszych porad i na forum "Zakupy". Wtorek 20 stycznia Czy wiesz, że seks jest dobrym ćwiczeniem mięśni miednicy? To bardzo przyjemne przygotowanie do porodu... Środa 21 stycznia Dziecko coraz bardziej z wyglądu przypomina noworodka. Zwinięte w kłębek mierzy 20 cm, a po wyprostowaniu nóżek - 30 cm. Czwartek 22 stycznia Część mam w ciąży cierpi na bezsenność. Przed snem idź na spacer, wycisz się, posłuchaj relaksacyjnej muzyki. Możesz wypić herbatkę z melisy lub kubek ciepłego mleka. Jeśli brak snu dokucza ci mimo wszystko, porozmawiaj z lekarzem. Piątek 23 stycznia W wielu miastach organizowane są specjalne zajęcia ruchowe dla kobiet w ciąży. Pomagają złagodzić bóle pleców, przygotowują ciało do porodu, odprężają, wzmacniają. Szczególnie polecamy jogę i aquaaerobic (ćwiczenia w wodzie). Sobota 24 stycznia Czy wybraliście już szkołę rodzenia? Zróbcie to razem, nawet jeśli nie zdecydowaliście się na wspólny poród. 24TYDZIEŃ 25 stycznia Między 24. a 28. tygodniem ciąży zwykle wykonuje się test obciążenia glukozą. Pobiera się krew przed i po spożyciu 50 g glukozy zmieszanej z wodą. Test pozwala wykryć tzw. cukrzycę ciężarnych. Dowiedz się, czy w na pobranie krwi masz zabrać własną paczkę glukozy (do kupienia w aptece). Poniedzialek 26 stycznia Pracujesz zawodowo? Pamiętaj, że w przypadku zwolnienia lekarskiego otrzymasz 100 proc. swojej pensji. Wtorek 27 stycznia Możesz zacząć odczuwać niebolesne skurcze Braxtona-Hicksa. Przypominają chwilowe "tężenie", napinanie się brzucha. Macica ćwiczy przed porodem. To norma. Jeśli stawianie macicy jest bardzo częste, utrudnia Ci normalne funkcjonowanie znaczy, że trochę przesadzasz z aktywnością - zwolnij, zadbaj o regularny odpoczynek. Środa 28 stycznia Twarz malucha przypomina już obraz, jaki ujrzycie po jego narodzeniu. Dziecko waży ok. 550 g i mierzy 21 cm. Czwartek 29 stycznia Twój pępek może zrobić się płaski albo wręcz wypukły. Po porodzie znów zmieni się w dziurkę. Jeśli między pępkiem a spojeniem łonowym pojawiła się ciemna linia, nie martw się, zniknie w jakiś czas po porodzie. Piątek 30 stycznia Ciąża to świetny pretekst, by iść do pedikiurzystki. Przecież sama ledwo sięgasz do swoich stóp. Poproś o masaż stóp, będzie jeszcze przyjemniej. Sobota 31 stycznia Masz dość dobrych rad udzielanych ci przez znajomych i rodzinę? Zachowaj spokój, ćwicz asertywność. Nie musisz tłumaczyć się z tego, jak się odżywiasz, jak planujesz poród ani jak zamierzasz karmić dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ale Wam poźno ta kolęda wypadła , ja juz zapomniałam ze miałam. U mnie był ksiądz 30.11.08 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EVIKA- no mam nadzieję że mi juz takie gówna za przeproszeniem snic się nie będą :O bo na bezsennośc zacznę chorować :)Powiem ci ze u nas nie chodza po koledzie w soboty i niedziele tylko w tygodniu ale znajac tego naszego jak zacznie z drugiej strony to gdzies o 21.30 wyladuje u mnie :o i tak będe siedzieć jak na szpilkach wrrwrw:O KISA- miłego ciacha :) jedz olbrzymią eklere ,albo wz i pamietaj ze ty nie musisz dbac o linię ja kolezanki hiiiii:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mAAm jesteś kochana, dziękujemy. Normalnie jesteś wspaniała! Kisa w moim regionie ksiądz chodzi po kolędzie dopiero po Nowym Roku, dlatego dopiero teraz. Buziaczki dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KISA- łobuzico aleś mi smaka tym dewolajem zrobiła mmmmmh marzy mi sie teraz taki z zołtym serkiem i bazylia w srodeczku :) ale cholera przez tego nietoperka to sobie nie zrobie bo juz wypucowałam cale mieszkanko a znajac jego to z kropidlem po całym domu będzie latał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A TU MACIE WYPRAWKĘ :D Pierwsza wyprawka Redakcja2006-04-21, ostatnia aktualizacja 2006-04-21 13:20 Czekacie na dziecko. Zastanawiacie się, jak to będzie. Czekają was chwile piękne i trudne. Pomału nauczycie się karmienia, kąpania, przewijania, ubierania, usypiania. Na razie postarajcie się zgromadzić w domu wszystko, co będzie potrzebne w tych pierwszych tygodniach. Fot. Łukasz Zandecki / AG więcej zdjęć ZOBACZ WIDEOPierwsze dni z dzieckiem w domu Pascal o narodzinach synka ZOBACZ TAKŻE Wyprawka do szpitala i w domu (04-11-08, 14:28) Wyprawka dla malucha na Wyspach (23-04-08, 17:51) Wyprawka od A do Z (06-09-07, 12:57) Tanie kupowanie (27-04-07, 16:24) Niech zakupy nie zmącą radości pierwszych wspólnych chwil z dzieckiem. Lista zakupów Sen: Reklamy googleWyprawka Wszystko, czego szuka młoda Mama. Sprawdź, co mamy dla Ciebie! www.quelle.pl/Wyprawka_dla_dziecka WÓZKI dla dzieci 2009 Każdy wózek fotelik dostawa gratis! Dino wszystko dla dzieci od 1991r. dino.sklep.pl Pieluszki 36,86zł 86szt. Super ceny pieluch, Big Pack duży wybór, dostawa GRATIS! www.blizejciebie.pl • łóżeczko z odpowiednim materacykiem • prześcieradło z miękkiej, frotowej bawełny (3 szt.) • kołdra z anilany • bawełniane poszewki na kołdrę w ładnych pastelowych kolorach (3 szt.) lub zamiast kołdry • śpiworek do spania (2 szt.) (flanelowa pieluszka do podkładania pod buzię, kiedy dziecko śpi (5 szt.) (cienki kocyk • grubszy polarowy kocyk • rożek do karmienia Pielęgnacja: • przewijak, czyli pokryty ceratką materac z gąbki z nieco podwyższonymi brzegami • chusteczki najlepiej nasączane mleczkiem lub oliwką do wycierania pupy • maść ochronna (lub krem) do pupy • pieluszki jednorazowe - na początek 2 opakowania różnych firm (żeby zobaczyć, co najbardziej odpowiada tobie i dziecku) • pieluszki tetrowe (10 szt.) • wanienka, najlepiej z odpływem w dnie • termometr do wody • płatki kosmetyczne do mycia buzi • sól fizjologiczna do przemywania oczu (kilka fiolek) • płyn do kąpieli dla dzieci lub mydło, najlepiej w płynie z wygodnym dozownikiem • oliwka dla dzieci • duży miękki ręcznik (3 szt.) • miękka szczotka do włosów • gruszka do nosa • waciki nasączone spirytusem do przemywania pępka (10 szt.) • nożyczki do obcinania paznokci z zaokrąglonymi końcami Ubranie: • body bawełniane zapinane w kroku na napy: z krótkim rękawem (3 szt.), z długim rękawem (3 szt.) • pajacyki bawełniane rozpinane w kroku i z przodu na całej długości na napy (6 szt.) • bawełniane bluzeczki zapinane z przodu na napy (3 szt.) • bluzy lub cienkie sweterki (3 szt.) • bawełniane śpioszki z zapięciem w kroku i na ramionach (3 szt.) • cienkie skarpetki (3 pary) • grube skarpetki (3 pary) • ciepły bawełniany dres (2 szt.) • polarowy pajacyk rozpinany w kroku i z przodu na całej długości (1 szt.) • czapki z nausznikami osłaniające uszy i czoło: cieplejsze (2 szt.), cienkie bawełniane (2 szt.) Spacer: • głęboki wózek z torbą • polarowy kocyk • fotelik samochodowy - kołyska (najlepiej taki, który można wpiąć do stelaża wózka) • krem ochronny do buzi • moskitiera do wózka • parasolka do wózka • przeciwdeszczowa folia ochronna do wózka Dziecko w domu Jeśli przez pierwsze miesiące będziecie spać z dzieckiem w jednym pokoju, zastanówcie się, co wygodniej wam będzie tam zmieścić - normalne łóżeczko, wiklinowy kosz z dobrym materacem, zdejmowaną gondolę wózka? W pokoju przyda się trochę miejsca - dzieci często lubią być noszone na rękach, szczególnie gdy dręczy je kolka. Spróbujcie zawczasu tak urządzić kącik dla dziecka, by wszystko, co najbardziej potrzebne, było w zasięgu ręki, np. obok przewijaka powinien stanąć szczelnie zamykany kosz na pieluchy i zużyte chusteczki. Pomyślcie także, czy wszystkie sprzęty musicie kupować. Jeśli np. nie macie własnego auta i fotelik samochodowy przyda się tylko na sporadyczne przejazdy z przyjaciółmi lub podróż taksówką, może lepiej będzie pożyczyć go od znajomych? Przyjaciele, którzy mają starsze dzieci na pewno chętnie podzielą się używanymi ubrankami. Warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak mi sie zachciało jesc dzisiaj mocno i poszłam, dobry był :P Wiecie dziewcuszki zmykam juz. Szefowa poweidziała ze mam juz isc. POłoze sie przyajmniej. Bywajcie zdrowe moje kochane 👄 całuje i cieplutko przytulam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O cholera nie wiedzialam że pascal ma syna :O a tu prosze hihihih:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mAAm normalnie jesteś cudowna. Dziękuję. Właśnie nad tym tematem zastanawiam się już od kilku dni i chyba w lutym wybiorę się na większe zakupy :) Dziękujemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EVIKA- ja ci powiem że to tak jest że a drugie to to mam , po pierwszym albo to a jak przychodzi cos do czegoś to tego brak , to chcemy nowe i tak dale :)normalka zreszta my rodziłysmy dzieci juz ładne parę lat temu i wiadomo juz były rzeczy ladniejsze niz tak jak my byłysmy małe ale teraz sa cuda cudeńka :) sama przyjemnosc kupowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w sumie jeszcze w ciazy nie jestem ale mam nadzieję ze niebawem sie to zmieni :p czasem ogladam własnie jakies mebelki i rózne takie duperelki dla dzieci w sumie to z racji zawodu juz mam pokoik obmyslony hihiiiihi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ktorym jestem tygodniu ciazy ostatnia @ byla 23 listopada pomozcie obliczcie co do dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×