Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
MONIA-MAMA

problem z zajściem w drugą ciążę

Polecane posty

Mama36 znalazłaś ten telefon? Uczciwość u nas to ciężki orzech do zgryzienia. W sobotę czekałam na przystanku na mojego. W centrum miasta. Na przeciw komisariatu policji. Jakaś kobieta wsiada do auta, młodzi ludzie ją wołają że torebkę zostawiła. Ona że nie jej. Ludzie odchodzą a ja mówię że ta torebkę należy na policję zanieść. Wszyscy się rozeszli. To ja stoję i myślę. M poczeka a ja ta torebkę szybko zaniosę na policję. Wzięłam i zaniosłam. Mówię że na przystanku leżała torba , nikogo nie było , nie zaglądałam do środka , nie wiem co tam jest i do kogo należy. A ten policjant proszę podać swoje dane. Pytam a anonimowo nie mogę? Nie mogę. Ten do mnie ze mam być aż oni spiszą wszystko co jest w środku. Ja mówię że nie mam czasu , i otworzyłam tą torebkę przy nich a tam była jakas legitymacja ubezpieczeniowa, notes mówię adres macie tej pani bo jest na legitymacji. W końcu mogłam wyjść ale mam przeczucie że będę wzywana do jakiś przesłuchań. Tym bardziej że ta torebka miała urwane ucho , jak by przecięte. I może to ta kobieta z tego auta podrzuciła. Teraz tak ostrzegają przed złodziejami. Mój M a mogłaś tego nie ruszać. A ja tłumacze że jak ja bym zgubiła torebkę to tez bym chciała aby ktoś mi ja zwrócił. Lju fajnie że weekend udany. Nike widzisz komplementy działają cuda. Maam oglądałam ta reklamówkę z ikei co linka dałaś . Mi tez się podoba. Kupuj ;) Z daleka wygląda jak skóra ;0 Ta twardsza strona to na pewno od strony oparcia. A co nauczycielki to przegięcie równe. July hej ;) Kisa my też bez sypialni;) Ale wiesz idzie ciepło , to można z łona natury skorzystać ;) Evika Twoje wszystkie imprezy są udane . Do następnej podchodź z większym luzem. I tez nie rozumiem po co te testy , które do niczego nie służą? Evika jeżeli Cię to pocieszy chodź trochu to my tak po każdej wypłacie czekamy na następna.;) Mój wywalczył 1 zł brutto podwyżki i podwyżki wstrzymane. Co do babci to dziadka nie było od tej pory ;) Pola no recepty nie ma na geniusza he he. Syn wymyślił że będzie dyrektorem. A żeby być dyrektorem trzeba się uczyć. I ja tez go muszę przypilnować. Pierwsze jak wraca ze szkoły to po obiedzie pierwsze zadania. Potem przyjemności. Tez pilnuje czytania , bo mają codziennie czytać. I staram się odpowiadać na jego pytania. Teraz znowu wałkujemy ten koniec świata co ma być w sobotę. On się boji , a tu wszędzie w TV na necie takie bzdury podają. Tłumaczę mu że tylko pan Bóg zna datę końca świata i my nie mamy na to wpływu a on ma pamiętać aby codziennie być dobrym człowiekiem. I Pola ja mam nadzieję że mu zapał do nauki nie minie. Bo mi niestety koło 4 klasy minął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cze Iza ;) Na biwak i ja się dopisuje. Chłopcy też są słodcy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja na kawke sie piszę jak jeszcze jest:) Wysłalam mlodzież do szkoły, teraz kawka,sniadanko,zakupy,obiad(spagetti dzis) ,jeszcze z moim musimy na budowie cos załatwic. nuska- niestety policja ma swe procedury biurokratyczne i nic nie poradzisz..Szlachetny gest. Uczciwa z ciebie kobitka:) Wiesz,mozliwe ze to alergia u malej, my tez smarkamy i wszyscy budzimy sie z zawalonymi nosami i gardłami. Ja ciągle kicham,to upierdliwe. Mlody smarcze. Koniec swiata w sobote????!! Co z tymi drzwiami postanowilas? Idę się kąpac i sniadanko,bo my dzis z moim razem w domu rano jestesmy;) A on mnie ciągnie jeszcze do wyra .. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane hihi:D dziewczynki więc tak :) kanapa z funkcją narożnika zrobiona :) i śpi się na niej bosko :D na mój kręgosłup jest wrecz zbawienna mój też powiedział że jest ok :)mój dzisiaj ma jeszcze pojechać oddac puf bo jednak kolorystycznie nie pasuje i kupi taki gładki biały i taki sam materiał jak narożnik i zrobię sobie obicie :) jeszcze muszę kupić albo materiał na zasłony albo drewniane żaluzje :) po południu zrobię fotkę i wyślę wam na maila :) Co do pani od wf to dyrektorka bardzo miła kazała byśmy pismo pisali o zmianę nauczyciela tak też zrobiłyśmy okazało się że inne klasy tez złożyły takie pismo :) powiedziała nam w zaufaniu ;) że w przyszłym roku będzie miał tylko małe dzieci klas 1-3 klasy sportowe ( pływanie)bo tak ma kontrakt więc ja już tym dzieciom współczuję :( NUSKA- dużo zdrówka dla dzieciaczków ❤️ co do torebki to ja kiedyś znalazłam rzucone 3 dowody osobiste i jakieś inne pierdoły jako dzieciak z 12 letni że komendę miałam pod bokiem to zaniosłam też mój adres spisali i potem dostałam od policji pochwałę napisaną do szkoły i dostałam pakę ze słodyczami :)więc przesłuchwiwać cie kochana z pewnością nie będą bądź spokojna :)Co do Dawida to super z niego uczeń :) widzisz a na początku pamiętam jak pisałaś że do nauki był nie chętny jak po chorobie nadrabiać zaległości nie chciał :) Życzę mu z całego ❤️ by spełniło się jego marzenie i dyrektorem został :D IZA- no chłopaki bardzo są słodkie :D EVIKA- a może jakiś biwak nad morze:) tak z namiotem :)choć na 4 dni albo jakiś domek na kempingu :)my postanowiliśmy że w czerwcu na wekenndzik jedziemy na hel na 4 dni pod namiot :) by młody zobaczył sobie jak to jest :) teraz w gotowanie bawić się nie trzeba bo wszędzie knajpy sklepy z toaletami , prysnicami też nie ma problemu na kempingach :)a jak jest pogoda to i tak siedzimy głównie na plaży to znaczy ja się smażę :p a chłopaki pływają :)Nasz młody jeszcze w życiu pod namiotem nie był i jak się o tym dowiedział to bardzo sie ucieszył :) i wypalił z tekstem a ile kaski można zaoszczędzić hihi:)wierz 14 dni bym nie wytrzymała pewnie ale 4 spokojnie a licząc ze za kwatere to tak najtaniej z 50 zł za osobę to za 3 450 zł + jedzenie i przyjemności a namiot to z 15 zł za dzień :)więc można szaleć :) znajomi też z dzieciakami chcą jechać tak jak my więc paka całą pojedziemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pola drzwi muszę do jesieni zrobić. Siostra kupiła sobie opalarkę to jak skończy z oknami to mi pożyczy. Ja tez jestem uzależniona od mojego bo sama drzwi nie ściągnę. Teraz tez mamy dylemat z oknami , bo ciocia m która mieszka w mielcu (kawał drogi) wymieniał aokna na plastiki i zostały jej drewniane mają pewnie koło 20 lat. Jedne mniejsze sprzedali , a te nam były najbardziej potrzebne na górę ale zostały tylko dwa duże 190 to by pasowały do nas na dół. Te nasze to całe się sypią.A tu mamy za darmo. Tylko problem z transportem , my nie dość że haka nie mamy , trzeba przyczepkę wypożyczyć,kogoś z hakiem szukać. Do tego paliwo. Nie wiem czy ewentualnie kurierem by się dało? I czy to tez znowu nie są wielkie koszta? Pola korzystaj z wolnej chaty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POLA- kochana ja kawkę właśnie zaparzyłam :) więc wysyłam wirtualnie :) i dzisiaj obiadowo się zgrałyśmy hihihi:)mam to samo ;)i POŚLADY ZACISKAM:D MOCNO :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NUSKA- może zobacz kurierem :o bo w sumie koszt paliwa dla kogoś kto ma hak i wynajęcie przyczepy może wyjść drożej :( chyba że macie kogoś z tranzitem :) co do opalarki to mój dziadek kiedys na działce opalał drzwi bo były olejna robione i juz popekane i wyszły super więc twoje pewnie też bedą piękne :D co do alergi to zagadzam się z Pola mnie tez męcz i mam w kółko sucho w nosie i swędzi mnie cały albo leje się z niego woda dosłownie :(i zatoki bolą :( a alergikiem jestem tyle że zawsze bardziej skórnym niż takim wdechowym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maam ja tez ostatnio zastanawiałam się nad postępami syna w nauce. Nie dość że musiał nadrobić zerówkę to i w pierwszym półroczu sporo opuszczał pierwsza klasę. A teraz i pani go chwali , że fajnie czyta, i z dyktand przedwczoraj 6 , wczoraj 5; sprawdziany 6 ;) No aby mu zapał nie minął ;)I to dopiero pierwsza klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka- gratuluję roczku :) i super że malutka tak biega :D JULY- zakupiony :) i zadowolenie jeszcze większe :) i nie spodziewałam się że jest taka duża powierzchnia spania ;) buziaki dla dzieciaczków:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NUSKA- BRAWO !!!!!!!!!!!! ale zuch :D myślę że jak już złapał bakcyla to zapał mu nie minie :) bo nauka będzie po prostu łatwa dla niego :) dobrze robisz że z czytaniem go pilnujesz bo to i w utrwalaniu pisowni dobrze robi :) Zobaczysz kochana szykuj sie na wyróżnienie :) bo chyba w klasach 1-3 czerwonego paska jeszcze nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dybry, dziękuję za kawkę - już wypita. mAAm cieszę się że zadowlona jesteś z zakupu - ja uwielbiam ten narożnik i często gęsto w weekendy sobie na nim śpie a stary w sypialni :-) a ja mam tyyyyle miejsca dla siebie i tv do rana! Nuśka mAAm ma rację żeby o kuriera się dowiedzieć. Poszukaj u kilku przewoźników bo różnią się cenowo - jest jeszcze coś takiego jak szybka paczka czy jakoś tak... Pola zazdroszczę takiego spokojnego poranka...no i że dom już coraz bliżej! Evika ja bym chętnie w Twoje strony pojechała bo byłam raz na ślubie 3 lata temu i baaardzo mi się podobało. Mam nadzieję że kiedyś jeszcze tam się wybierzemy a wtedy może uda nam się spotkać i parę fotek popstrykać.. :-) W wawie słonko świeci a w weekend ma być nawet 30 stopni - oby - bo szykuje nam się parę imprez...więc mam nadzieję że pogoda dopisze. mAAm pomysł z wyjazdem na Hel super. Na pewno młodemu się spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałam Wam pokazać moją córcię ale coś na nk robią :( Nuśka super że syn się dobrze uczy tylko chwalić :) Pola szalej szalej a co chata wolna :P tylko smaki nam zrobiłaś :P Maam czekamy na fotki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izuniu a możesz przesłać zdjęcia mailem bo ja nie mogę wejść na nk w pracy :-(....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mąż się uparł na zatokę gdanską :) July wyślę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izuniu a na kiedy mąż się uparł? My będziemy obok Jantara na początku lipca więc zapraszam :) a Jantar super jak dla mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
July o to fajnie bo tam nie byłam wyjeżdzamy 18.07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to się miniemy :-( no ale może następnym razem...a może jeszcze któraś wybiera się nad morze na początku lipca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki, jak znam życie to was już o tej porze nie ma, ale przesyłam wam całusy :) U mnie chłopaki chorują, ale staramy się być twardzi i nie poddawać się tak łatwo. :) Jutro Adaś jedzie do dziadków na weekend bo wieczorem wyjeżdżamy z Olusiem do Warszawy. W piątek rano mamy kontrolę w IMID i wracamy do domu, więc teraz najprędzej odezwę się dopiero w poniedziałek, chociaż też raczej nie, bo wtedy mam urodziny i moja mama się wygadała, że Mój M załatwiał u nich opiekę dla chłopaków więc pewnie będzie chciał mnie gdzieś porwać :) Oczywiście to ma być niespodzianka więc udaję że nic nie wiem :P . mAAm, Pola- zdjęcia waszych domków poproszę nike_m@wp.pl Mam w planach chociaż nie wiem jeszcze kiedy remont mieszkania więc chętnie coś podpatrzę. Iza,july- niestety my nawet jeśli byśmy jechali to początek września. Jakoś najbardziej nam ten termin pasuje, bo nad morzem jeszcze się nam nie trafiło aby w tym czasie była brzydka pogoda, wszystko jeszcze pootwierane i nie ma takich spendów, a i cenowo jest już taniej bo po sezonie. taka j. - bądź dobrej myśli. Może to poprostu jeszcze nie ten czas...A myślałaś o zapłodnieniu np. in vitro??? Nie znam się na tych metodach, ale może to jest jakieś rozwiązanie? nuska- jak ja Ci zazdroszczę, że mieszkasz w domu, możesz zrobić śliczny plac zabaw dzieciaczkom a i pewnie masz ogródek co za tym idzie nowalijki bez nawozów. A nie tak jak my w bloku, gdzie nam sąsiedzi z góry prawie dzień w dzień od dwudziestu lat wiercą coś nie wiem co, bo po tylu latach to cięzko sobie wyobrazić, aby było gdzie wiercić. Wiem tylko, że głowa boli od słuchania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Ale u nas dziś cudna pogoda:) Co prawda ma troszkę padać deszczyk ale powietrze przyjemne:))) nike_m - łączę się z Tobą w bólu, który dotyczy mieszkania w bloku:( Ech, jak ja marzę o własnym domku.... Ale póki co, marzenia w ogóle nierealne i to do takiego stopnia, że nawet marzyć już przestałam:( Dużo zdrówka przesyłam Twoim dzieciakom:) Iza - jak kiedyś byłam w Jantarze, było to jakieś 12 lat temu, pięknie tam:) Teraz jak jeździliśmy to głównie do Łeby (POLECAM) lub do Władysławowa, czy też na Hel, też pięknie i POLECAM te miejscowości:) Iza - widziałam Twoją córcię, prześlicznie wyglądała, bardzo ładną miała fryzurkę, wyglądała uroczo:) mAAm - pod namiot? Super! Wiesz, ja też chętnie bym pojechała, tylko wydaje mi się że Bartuś jest jeszcze za mały na tego typu atrakcje... A Twój młody napewno będzie zachwycony:))) July - jak będziesz w okolicy to zapraszam:) nuska - gratulacje dla synka:))) Pola- gratuluję wyróznienia dla synka w konkursie:) super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Kochane w pracy szok choć widzę światełko w tunelu...trzymajcie kciuki, telefon odzyskałam wczoraj więc jeden problem z głowy, napiszę więcej później....całuski Iza Kochana mam pytanie, jeżeli wspólnicy działają w s.c. to jeżeli zostanie dwóch a jeden odejdzie wszystkie dane firmy NIP zostają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cze. Evika kawka pyszna. Rzecznik załatwiony. Pozbierał wszystkie dane i zajmie się ta sprawa w naszym imieniu. Pocztą będzie informował nas o wszystkim. Pozwiedzałam Wadowice;) Do kościoła nie weszłam tyle ludzi. Jeszcze wczoraj był jakiś zlot szkół. Byłam na rynku i normalnie truskawy 15 zł kg. Poczekamy na tańsze. Ziemniaki stare 2,20 nowe 3,10-3,70 zł Tez czekamy na tańsze ;) Co do wywiadówki to miodem opływam , pani bardzo chwaliła syna. I rzeczywiście nie ma czerwonego paska tylko wyróżnienie wzorowego ucznia. Na które ma duże szanse ma tylko pilnować się w zachowaniu. Po oficjalnym zakończeniu wywiadówki , wszystkie mamusie chłopców , miały pozostać w klasie i wspólnie zastanawiałyśmy się nad nie grzecznym zachowaniem chłopców. Biją się , gryzą , popychają , kłócą. Pani mówi że ma pierwszy raz w życiu taka klasę gdzie nad chłopcami nie może zapanować. Stanęło na pisaniu na kartce np. 20 razy: Nie będę gryzł kolegi. Co do zachowania syna jest ok. chociaż on znowu dużo biega. Dnia mamy nie mamy , nie zgodziły się matki. I powiem Wam że głupia sprawa bo wiem od syna że uczyli się piosenki już i wierszy. Pani chciała zrobić dzień mamy plus dzień dziecka.. Nike kiedyś mieliśmy na większości ogródka grządki , ziemniaki , marchew itp. Potem został tylko paseczek grządki. \Tam była pietrucha , sałata itp. I ostatnio jak cieszyłam się z pięknych wschodów ogórków , przylazły ślimaki i wszystko zjadły. Teraz moim marzeniem jest założenie sobie małego ogródka ziołowego. A co do nowalijek po prostu raczej nie kupujemy. W ogrodzie mamy owoce. Czereśnie , wiśnie , śliwki , jabłka , gruszki, porzeczki , agrest, ostrężnica, borówki, poziomki , aronie i moje ulubione maliny. Tu znowu zareklamuje normalnie te całoroczne to jest czad , tyle przy nich tylko pracy ze trzeba je na wiosnę obcinać, a potem raj malinowy do pierwszych mrozów. Jeszcze czasem trzeba rozsadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evika u mnie też cudnie. Mama super ze telefon odzyskałaś;) Ja jestem na wojennej ścieżce z moim M. Od wieczora się nie odzywamy. Poszło o kibel, o toy toya u sąsiada. Po kąpieli zrobiłam przepierkę i prawie po ciemku wieszałam to pranie na polu. Nagle słyszę straszny hałas i zaraz kogoś kto ucieka. Przewrócili ta budkę. Pierwsze myślałam że coś w domu się stało. Ale podleciałam do bramki a tam banda 4 chłystków ucieka. Jeszcze wydzieram się jak nie wrócicie tu zaraz to policje wezwę. Oczywiście nie posłuchali mnie ;) I wołam mojego że nie może tak być takie chuligaństwo że jak zadzwonimy na policję to złapią ich na górze. A mój a chcesz mieć okna powybijane , policja okien ci nie wstawi a tamci będą się mścili. I normalnie z jednej strony ma rację ale z drugiej jaka mam pewność czy znowu za parę dni nie zrobia czego gorszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Normalnie jakbym miał więcej siły i odwagi to takiego najchętniej bym zaprowadziła przed oblicze rodziców i jeszcze dodatkowo kazała w tym kiblu posprzątać.;) Niestety takie czasy mamy ze dorośli boją się małolatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama - spólka cywilna jest stosunkiem zobowiązaniowym co najmniej dwóch osób, które zobowiązują się dążyć do osiągnięcia wspólnego celu gospodarczego przez działanie w sposób oznaczony, w szczególności przez wniesienie wkładów. W sytuacji, gdy liczba wspólników ulegnie zmniejszeniu do jednego stosunek spółki ustaje i dochodzi do rozwiązania spółki. Nie może bowiem spółka cywilna trwać jako wyodrębniona masa majątkowa jednej osoby. W niniejszej sytuacji, mając na względzie dążenie do osiągnięcia wyznaczonego tam celu, za dopuszczalną uznać należy drogę polegającą na uprzednim przystąpieniu nowego wspólnika do spółki, by następnie dokonać wypowiedzenia udziału przez jednego z dotychczasowych wspólników. Przystąpienie nowego wspólnika wymaga zmiany umowy spółki. Zgodnie z regulacją kc, umowa ta zawarta zostać powinna w formie pisemnej, jakkolwiek jest to forma zastrzeżona dla celów dowodowych. Sytuacja powyższa powoduje, iż uzupełnienie takiej umowy, jej zmiana lub rozwiązanie za zgodą stron, jak również odstąpienie od niej powinno być stwierdzone pismem. W kodeksie cywilnym określone zostały także zasady wystąpienia wspólnika spółki cywilnej. Zgodnie z tą regulacją może on z niej wystąpić wypowiadając swój udział na trzy miesiące naprzód na koniec roku obrachunkowego (o ile spółka zawarta została na czas nieoznaczony). Termin powyższy (choćby spółka zawarta była na czas oznaczony) nie znajduje zastosowania w sytuacji, gdy wspólnik dokonuje wypowiedzenia z ważnych powodów. Wspólnicy mogą jednak w umowie spółki uregulować zasady wypowiedzenia udziału odmiennie, a zwłaszcza ułatwić, utrudnić czy wyłączyć wystąpienie wspólnika (nie można jednak zrzec się prawa wspólnika do wypowiedzenia udziału z ważnych powodów i nieważne byłyby przeciwne zastrzeżenia w umowie spółki). Pamiętać ponadto należy, iż wycofanie wspólnika ze spółki dokonane może być także w drodze zmiany umowy spółki NIP jest nadawnay spółce- jeśli bedzie jeden właściciel-otworzy nową firmę z prywatnym soim nipem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane dzięki za miłe słowa - paulince przekazę :) Ale mam młyn - pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, sorki, że nie piszę ale w tym miesiącu z racji przyuczania siedzę w pracy godzinę dłużej więc w zasadzie jak wracam do domu to mam godzinkę dla chłopców, potem ich kłade spać a potem coś robię w domu. Nawet dla siebie nie mam czasu. Czytam Was też tylko pobieżnie :-( Ogólnie jest OK. Stwierdziłam nawet że jestem bardziej zorganizowana niż jak siedziałam w domu... ale to żadne odkrycie ;-) Eviczko co do finansów to ja juz nic nie wspominam... W tym miesiącu jedna wypłata a musielismy zapłacić za pryw. żłobek. Dobrze, że jest od kogo pożyczyć... Z Dniem Matki w przedszkolu mam ogromny problem: moje dziecko mi codziennie przypomina, że na dzień matki musze przyjść do przedszkola i m owi czego sie uczy a oni wymyślili dzień matki o... 12!!!! I to impreza całodniowa, nie da sie wyskoczyć z pracy. Szczyt! I jak ja mam przyjść, jak mam się zwolnić skoro ledwo co zaczęłam pracę?? No kretyni, sorki ale jestem wściekła. trzymajcie się, papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×