Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Dunia, w stanach wszystkich chłopców obrzezują???? Hmmm może to i dobre, na szczęście nas to nie dotyczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku wyszłam tylko za zakupy, a tu tyle do czytania :) Zakochana mamo nie mam pojęcia ile waży moja dzidzia. Jedyne co mi teraz mierzą to ciśnienie i brzuch :) 2 miesiące temu byłam w PL i tam miałam USG4D, ale dzidzia ważyła wtedy 767g. Właśnie sprawdziłam na wykresie i wychodzi na to, że wtedy mała była w górnym przedziale wagowym. Gin skomentował, że ma duże pyzate policzki :) Jak jest teraz to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! Tuncia - ja kupilam Lovele i proszek i pyn do prania, ale jeszcze niczego w tym nie pralam :) Ajj i dzis czuje sie jakos slaboo, chyba to przez ta pogode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takietam, pseprasam, ale zes mi ty narobila teraz smaka, a ja na pierogi to juz zadnych szans nie mam!!!!!! I jestem teraz strasznie glodna, ach wy niedobre!!! Myszko, a na jakim wozku oko zawiesilas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Dunia - mam meza Polaka (poznalismy sie na imprezie w polskim konsulacie:) My nie bedziemy obrzezac maluszka. Maz nawet nie bral tego pod uwage. Ja ogolne tez nie, ale jakis czas temu poczytalam na ten temat i upewnilam sie, ze nie. Artykul warty przeczytania - dzieki Duniu podziwiam Cie ze jeszcze dajesz rade ze szkola... a teraz juz sesja prawie? a co tak w ogole studiujesz jesli to ok pytanie? ja mam tak mozg wyczyszczony, ze ledwo udaje mi sie minimum pracowac. Mam nadzieje, ze w miare szybko dojdzie do siebie... ogolnie staram sie juz tym nie stresowac, na poczatku okropnie mnie to wkurzalo. Teraz radze sobie z tym i biore na wesolo... i pewnie chwile wzystko zajmie... bo hormony, nieprzespane noce etc... wiec jzu daje sobie na wyrost... ze dojscie moze zajac nawet do roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszka79 zamówiliśmy wózek Hauck Apollo 4 All In One Red. Chciałam zielony, ale na mieście widziałam wózek w takim kolorze i był strasznie brudny. Początkowo chcieliśmy kupić Silver Cross 3D Pram System in Cargo, ale bardzo trudno dostać się do koszyka pod wózkiem, a wydawało mi się to dość ważne. Polecam ci oglądanie filmików na YouTube. Tam fajnie pokazują różne modele wózków - nie wiem jak u ciebie, ale u mnie nie ma wielu sklepów, gdzie mogłabym osobiście pooglądać wózki. http://www.kiddicare.com/ http://www.toysrus.co.uk/index.jsf?shop=BabiesRUs http://www.ebay.co.uk/ http://www.pramworld.co.uk/ http://www.littlewoods.com/ http://www.babyequipmentcomplete.com/products_database.htm http://www.amazon.co.uk/ http://www.preciouslittleone.com/ http://www.mothercare.com/ No i wózki są jeszcze na stronach Tesco, Argos i Boots.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia77 zapamiętam sobie to z symulowaniem, zwłaszcza, że w moim M dość często odzywa się zwierzę - leniwiec ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamy z UK a jakie wy proszki kupujecie, a może płyny? Czy każdy proszek non bio jest odpowiedni? Jak będę prać ciuszki dzidzi to mogę nasze też dorzucić i wszystko prać w non bio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem w 31 za 4 dni skoncze 32 ,bylam u lekarza w sobote zbadal mnie szyjka okey ,zapisal magnez i wrazie czego nospe mam brac no i relaks,no zobaczymy jak bedzie mam nadzieje ze to normalne ze mi twardniej brzuch ,tylko ze nawet w lozku mam 40 sekundowe twardnienie ,moze faktycznie tak ma byc ,WIECIE to moja pierwsza ciaza i boje sie bardzo ,mam i tak juz pecha w zyciu...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
Ja szybko pisze ,mam migrenme jak na poczatku ciazy moj leb 4 i pol godz spedzilam w citizen advice w sprawie szefa idioty yyyy padam... Mysza a oni rodzice nie moga wam kasy przeslac na ten wozek? bo po co bawic sie w przesylke czekac a sie zgubi w drodze itd rodzice sa w PL? przeciez zalozmy ze kupia wozek za 1200 zl plus przesylka to na angielskie pieniadze jest no ile 300 funow?kurcze za ta kase to mozna naprawde niezla bryke dla Malucha kupic Ewcisko co do cisnienia to moze Ty masz syndrom bialego fartucha jak masz wysokie u gina a ok w domu?a co do moczu Ania P dobrze radzi;tu w UK zawsze kaza troche odsiusiac sie i od polowy dopiero sikac do pojemnika. Mi tez jest ciagle goraco, moi domownicy ciagle wlaczaja ogrzewanie a ja ciegle bym z otwartym oknem lezala. Dzieci nas grzeja ot co plus dodatkowy tluszczyk taaak... Takie tam ja od rana tez bol glowy mysle ze to alergia cholerstwo pyli nos zapchany znowu mam astmowe ataki kaszlu yyyyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do ciśnienia to napewno ten syndrom białego fartucha:) Mam w domu ciśnieniomierz i prawie cały czas ciśnienie mam tak 115 na 70, pisałam już o tym kiedyś że myślesiśmy z lekarzem że może mój ciśnieniomierz jest popsuty, ale wzięłam go na wizytę do mojego gina i wskazywał też dość wysokie ciśnienie, prawie identyczne jak ten ciśn.u gina:) Marteczka ja cały czas jestem w strachu, no ale cóż lekarz sam powiedział że nie ma co panikować, ale ciśnienie mam mierzyć dwa razy dziennie i jak tylko przekroczy 150 na 95 to odrazu do szpitala i dzwonić do niego!!!! Więc mierzę dwa razy dziennie i dzisiaj już dwukrotnie 115 na 65 więc jest ok. A te nogi to może puchną bo jest ciepło (u mnie ponad 20 stopni), a ja ciągle latam, nie mam na nic czasu, a wiem że powinnam znaleźć chwilke na poleżenie z nogami w górze!!!! No może od jutra..... Bo przecież tyle jest do zrobienia. A ja jakiejś cholery dostaje i mam wrażenie że z niczym nie zdąrze:( Coś bardzo zaczęłyśmy się rozpisywać ostatnio:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JESTEM!!!:) ale naklikałyście:p więc spędziłam cały dzień w szpitalu,naoglądałam się nasłuchałam należałam ale jest dobra strona \"oswoiłam się \" z oddziałem:) brzuchol nadal się stawia,główka nisko skurcze do opanowania .... na szczęście na oddziele młyn i masa przyjęc więc wymigałam się od leżenia w szpitalu za to muszę codziennie jezdzić na ktg przez tydzień(przeżyję) dostałam bliżej nieokreślony zastrzyk standardowo nospe i magnez i leeeeżeć leeeeżeć leżeć..powoli chodzić ..mało po schodach,zero seksu ,zero kąpieli w wannie no i tyle później odezwe sie bo przyjechal mój synek dzisiaj i pewnie przylepę już od siebie nie oderwę ...ale się stęskniłam za nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tere fere bumm
dziewczyny i tak sie dobrze trzymacie, majowki zaczely sie rozpakowywac juz w marcu, teraz kwiecien a juz kupe mamus tam maja :) Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Joolu - super, ze wszystko pod kontrola i mozesz byc w domciu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
wracam do tematu ryb wiec tk jak Dunia wspomniala nalzy unikac sushi, ale to bardziej ze wzgledu na bakterie - surowa ryba, wiec tak samo jak w przypadku kazdego innegorodzaju surowego miesa Jesli chodzi o ryby to nawet grillowane, pieczone,smazone itd nalezy unikac tych z duza zawartoscia rteci oto link - podane sa ta ryby z najnizsza i najwyzsza zawartoscia rteci http://www.nrdc.org/health/effects/mercury/guide.asp i jeszcze jedna zasada im weksza ryba tym bardziej powinno sie unikac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz po szkole, ale sie wkurzylam, ale nie bede wam tu nudzic. Wrrr, powarcze troche w duchu, napisze maila do profesora i mi pewnie przejdzie. Cholera, tak to jest jak sie cos robi w zespole, z ludzmi, ktorych sie nie zna, wrrr :-) Ja robie cosbie koledzowy certyfikat Accounting assistant i w sumie po tym semestrze zostanie mi jeszcze tylko jeden przedmiot, na jesien chyba. Nastepny etap to juz Associate, ale nie wiem czy sie bede za to brala, bo w sumie mgr z PL mam (co prawda nie nostryfikowanego tutaj), a so associate to oni wymagaja duzo takich ogolnych przedmiotow, ktore mnie niebardzo bawia. Ale zobacze. Pogladowo, tak w Stanach wiekszosc chlopcow jest obrzezanych juz od urodzenia. Taki tu zwyczaj, ktory probuja roznie tlumaczyc, higiena, medycznie, ze mniejsze klopoty potem (ale w tym artykule, ktory podeslalm do Matry wlasnie to obalaja). Przy przyjeciu do szpiatal trzeba podpisac papierek chyba ze sie NIE CHCE zeby syna obrzezali, bo robia to niemalze z automatu :-o No i my z mezem sie zastanawialismy, troche ze wzgledow higienicznych, troche na zas - co bedzie jak tu zostaniemy a chlopak bedzie mial nascie lat i czy kumple nie beda sie z niego smiac itp itd. W sumie sklaniam sie do nieobrzezania, ale jeszcze pogadam moze z pediatra o tym, moze mi sie uda z nia umowic na rozmowe w tej sprawie. Hehe, rozmiekczenie mozgu... Mnie kolezanka wczoraj \"pocieszyla\", ze ona gdzies wyczytala, ze kazda ciaza to \"nieodwaracalny\" ubytek 6 lub 9% szarych komorek u kobiety (male pasozyty, nie? ;-)). Ciekawe, bo mi sie nie cofnelo po pierwszej ciazy do dawnej blyskotliwosci, ale za to chyba jestem w stanie bardziej dzialac wielowatkowo (zeby wszystko ogranac?). Hehe, taka teoria :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jola_____ super, ze jednak w domu. Tylko teraz, na serio, uwazaj na siebei na kazdym kroku, bez zadnych harcow a komunie niech przygotuja inni!!! Nie szalej, bardzo cie prosze 🌼 aprila___ na tym etapie ciazy normalne, ze brzuch twardnieje, choc ponoc w pierwszej ciazy statystycznie mniej to kobietki czuja niz w kolejnych ciazach. Lez, jak masz zadane, odpoczywaj i moze sie troche uspokoi. U nas, jesli podczytujesz, widzisz, ze czesc dziewczyn tez ma podobne historie juz od jakiegos czasu. Skurcze, tudziez stawianie sie brzucha czy twardnienie nawet na lezaco to norma. Gorzej, jesli skurcze zaczynaja byc regularne i nie mijaja bez wzgledu na zmiane zajecia (np. jesli dopadly gdy chodzilas a nie przechodza przy lezeniu czy odwrotnie). Ale pamietaj, jesli cokolwiek cie nadal niepokoi lec do lekarza albo od razu do szpitala, niech sprawdzaja 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolu, super, ze jesteś w domu :) I wypieść porządnie synia, pewnie też stęskniony za mamą :) Podpowiedzcie mi dziewczyny, czy Wy też czujecie jak dzidzie grzebią Wam rączkami tak nisko, jakby w cipce? Jutro się okaże jak moja szyjka i wogóle, czy mogę jeszcze hasać, czy będę miała tak jak Jola. A no i wyczekiwane usg, może w końcu dowiem się kto siedzi w brzuszku :) I najważniejsze - wyniki krwi, i moja hemoglobina nieszczęsna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny zy wy tez macie zawroty głowy/ Ja mam takie nagłe zawroty no i nie wiem czy isc z tym do ginekolorzki... Bo termin mam dopiero na 13 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Duniu - nawet mnie nie strasz, ze moze nie wrocic:) z tak rozmiekczonym mozgiem to ja nie jestem w stanie funkcjonowac. Mam nadzieje, ze u mnie to nie hormony tylko powazne ubytki w spaniu:):) trzba sie pocieszac Jesli chodzi o obrzezanie, to co raz mniej rodzicow tutaj poza tymi, ktorzy to robia ze wzgledow religijnych, decyduje sie na obrzezanie. Ja jakos nie stresuje sie co bedzie za kilkanascie lat w szkole. Pza tym jes masa emigrantow - nieobrzezanych;) Znam klimaty projektow grupowych. Glowa do gory wybrniesz! doklaie pisz do profesora etc... czestojak sie robi to malolatamito klapa i sporo moich znjomych bylo w takich sytuacjach i wyjasnialo to z profesorami. Jesli masz magistra z Polski to powinnas zrobic tlumaczenie indexu, transcript i sporo przedmiotow ogolnych bedziesz miala zaliczonych na dzien dobry, pewnei czesc bedze zalezala od dziekanow danych kierunkow np czesto matma i informatyka. Nie wiem co studiwalas, ale nie wszytskie kierunki da sie nostryfikowac. Czesto uznane dyplomu zalezy od pracodawct etc itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Tuncu - mysle, ze powinnas przynajmniej telefonicznie skonsultowac. Takie zawroty lubia przytrafiac sie pod koniec ciazy z tego co slyszalam, ale moze to wskazywac na rozne rzeczy dlatego zawze warto skonsultowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joolu no to pewnie jesteś przeszczęśliwa i kamień spadł ci z serca, że jednak puścili cię do domu 🌼 Ale tak jak lekarze mówili i dziewczyny pisały trzeba leżeć!!! Niech inni zajmą się Komunią, zresztą każdy zrozumie twoją sytuację. Poza tym to ma być przeżycie duchowe dla twojego synka, a nie impreza na pokaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
ja tylko na moment bo zdycham, wpadlam powitac Jole i napisac A NIE MOWILAM ZE BEDZIE DOBRZE?:-D masz byc grzeczna lezec w lozku i sluchac Dr Kasi- nie schizujemy sie, walczymy do konca. Jak tu jakis gosc powyzej wspomnial my jeszcze zadna nie rozpakowana w przeciwienstwie do majowek (no chyba ze Nemezis nie daj Boze...)wytrwamy! Spocznij :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mantra, tak, i ja mam dokladnie ta paczke do wziecia do szpitala. To kreacja pewnej matki Szwedki czy Norweszki - uzywalam je na samym poczatku z Evelyn potem przeszlam bezproblemowo na Huggis. Nic zlego nie moge na nie powiedziec, ale znowu nic nadzwyczajnego tez nie, jedyne co to na samym poczatku mysle ze sa delikatniejsze na pupcie noworodka bo od wewnatrz pieluszka nie jest wybielana chemia/chlorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cena tych pieluszek w dolarach, czy to na pewno UK? nic o nich nie słyszałam niestety. Moj dziś robi przemeblowanie u mnie w brzuchu, może w koncu sie obruci łobóz jeden, bo sie boje jak nadal bedzie w poprzek jak tu (w UK) na to reagują, zaczynam panikowac - niedobrze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annnnnnna, stare nawyki czajniku, co???? :D:D:D:D Ja te pieluszki kupuje w Waitrose.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha, dziewczyny w UK, jak macie mozliwosc to zalapcie sie na Baby Show - raz ze duzo gratisow sie dostaje, probek, a drugie ze mozna sie zapoznac z wieloma nowiosciami - jest to tez frajda dla dzieci (tych starszych) bo jest duzo aktywnosci dla nich, kafejki z dobrym zarciem i piciem (czesto tez za darmo bo promocje produktow).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×