Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Dzięki, poćwiczę sobie :) ten klęk podparty jest u mnie na porządku dziennym, bo nie boli mnie po tym krzyż :) Jak się dzidzia odwróci, to dam znać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Człowiek idzie spac, wstaje, wchodzi na forum i tyle wiadomosci!!!! Z wszytskimi sie serdecznie witam, ale nie jestem w stanie chyba dzisiaj cos wiecej napisac... to chyba przez tą zmianę pogody... Spróbuję później ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja obiad ugotowalam juz wczoraj, tzn zrobilam wiecej bo dzien wolny i milam na to czas - zupka grzybowa, schabowe+mlode ziemniaczki+tarte buraczki. Dzis tylko ziemniaki dorobie. Takietam, tutaj sie mowi ze spedzanie 20minut dziennie na czworakach (niekoniecznie z pupa wyzej niz biodra) pomaga dzidzi wejsc glowka w kanal. Apsika, wiesz ja tez czasami mam nieziemska ochote na cipsy itp. :o i czasami nawet ulegam, bo i tak wiem ze po porodzie mi przejdzie. Widac cos jest w tych smieciach czego organizm potrzebuje (tylko ze nie moge sie domyslic co to moze byc ;) ) Ja zazwyczaj przesypiam noce bardzo dobrze, nie wstaje siusiu az do rana, ale wczoraj w nocy tak mnie meczyla zgaga ze myslalam ze zwymiotuje :o no i moje stawiania sie brzuszka okazaly sie niesamowitymi wzdeciami :o na szczescie - tylko M niezadowolony bo cos zielony sie dzis obudzil ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dziewczyny szalejecie, tyle stron do czytania, jak ja to nadrobię to nie wiem. Przed 1,5 godz wróciłam z badań: m.in glukoza, tokspolazmowa, hormony tarczycowe, morfologia, mocz, kwas moczowy i wiecie ile zostawiłam...... 130 zeta SZOK!!! Zaraz zasiadam i nadrabiam czytanie. Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apsika, Mama E- dołączam do klubu. Chipsy bardzo, bardzo mi smakują. :) Powstrzymuję się oczywiście, ale ostatnio oglądając z M film, sama pochłonęłam paczkę. Smaka właśnie mi narobiłyście.... Mój strasznie mnie pilnuje z odżywianiem i ciągle ochrzan dostaję, jak coś niezdrowego zjem. Aż boję się pomyśleć, co będzie przy karmieniu piersią, podobno wtedy faceci z zakazami żywieniowymi robią się jeszcze gorsi... U mnie przygotowania do godziny zero w toku. Wczoraj i dziś ostatnie rzeczy na allegro zostały zamówione, żeby chłop mi się nie mordował, jak ja będę w szpitalu. :) Jeszcze by mi coś niepotrzebnego nakupował i awantura gotowa. :) Mam więc już wszystko (tak sądzę) do szpitala, nawet w nadmiarze chyba, bo wcześniej na sn się nastawiałam, więc mam wodę termalną do spryskiwania twarzy, tantum rose, gatek jednorazowych tonę i takie tam zbytki... Zamówiliśmy dziś laktator Medeli mini electric, oczywiście po wcześniejszych konsultacjach z doświadczonymi koleżankami, butelki do przechowywania pokarmu ( zakładam, że stanę się mleczną krową prawie...). Mam nawet gaziki nasączone spirytusem 70%, położna polecała właśnie takie już gotowe. Szaleństwo po prostu! Biustonosze do karmienia po wcześniejszych dokładnych pomiarach mojego mega biustu już zamówione, czekam właśnie na paczkę. Pies w weekend wyjeżdża do rodziców, a my zwarci i gotowi czekamy. Normalnie ten szpital już zaraz... Dziś kolega z pracy mi to uświadomił, pytając się, czy się boję. Strasznie się boję, co tu ukrywać. Marteeeczka- ale mi smaka narobiłaś gołąbkami. Problem tylko w tym, ze ktoś musiałby mi je zrobić, bo zapach kapusty działa na mnie bardzo źle w ciąży i nie dałabym rady nic z niej przygotować... :( U mnie obiad resztkowy z wczoraj, czyli resztka polędwiczek wieprzowych zapiekanych w pomidorkach z mozzarellą , mizerii i wszystko będzie z bułą, bo zaraz idę do fryzjera i nie chce mi się ziemniaków obierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
witam panieniki:-) Atilla o zgrozo ma racje porod w Holandii w domu jest na porzadku dziennym, malo tego w UK w NHS szykuja sie do wielkiej kampanii propagowania porodow w domu; ot tak maja duzo kasy najpierw wydaja teraz w cholere na propagowanie karmienia piersia za chwile sie zacznie z porodami w domu. Aniu P z wlosami to jest zawsze chyba najgorzej nie wiem ze stresu zawsze nam chyba sie buntuja w waznych momentach. Ja opisalam tylko w malym skrocie swoj slub wierzcie mi bylo tego wiecej Najlepsza byla bezcenna mina mojego brata na moje pytanie gdzie ma skrzypce bo mial grac w kosciele i jego odpowiedz 'eeeee myslalem ze Ty zabralas' no rzesz cholera jeszcze tego brakowalo zeby Panna Mloda z instrumentem latala:-P siedli z mamuska do pianina i zagrali na 4 rece jakas improwizacje he ehehehhehehe ok juz koncze wywody i czytam was dalej Aaaaa Dunia moj chlop Ci dziekuje za wzmianke o arbuzie; wylam wczoraj o arbuza caly wieczor :-P w UK swieto i nawet supermarket 24h zamkniety wiec musial sie chlop nasluchac :-D Skad ja mam niby wiedziec ze mi sie brzuch obnizyl????dzis chcialam stanik do karmienia kupic a laska do mnie z pytaniem czy mi sie obnizyl a ja yyyyyyy nie wiem. Polozna mi mowila ze ogolnie mam nisko brzuch wiec jak ma byc 'wysoko'? ze niby oddychac mi ciezko?ciezko mi oddychac bo mam astme wiec nie moge stwierdzic ggggrrrrrr Takietam daj zdjecie na bloda z brzuchem nisko to sobie podpatrze... Marteeczka farsz do golabkow umialabym zrobic ale sluchac co z kapusta?jaka kupic? gotowac ja trzeba tak? i jest jakis sposob na klejenie tych golabkow czy mam nie wiem w goooglach poszukac 'jak zawijac golabki?':-P Ja dzis serwuje zielona fasolke szparagowa, ziemniaki i filety z salmona. Zupe olewam nie chce mi sie a chlop i tak nie je zup za czesto. Ale golabka bym sobie zjadla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tarararara a teraz najwazniejsze wydarzenie dnia; bylam u poloznej z rana:-) mlode skopalo biedna polozna:-D jest do gory nogam,i dalej ale tak jakby troce bardziej na skos juz nie tak ladnie prosciutko prawie ze w kanal jak byl 2 tyg temu. Polozna mowi ze probuje zrobic 'zwale' i nogami sie odpycha zeby sie obrocic, i ja naprawde mam takie wrazenie bo normalnie szaleje mi praktycznie wiecej niz spi. A ma niby spac 60% doby jaaaasnee...poza tym poprosilam o wymaz bo rok temu mialam bakterie streptococcus B i teraz mam bardzo podobne objawy. Jesli to nie strep B to mysle ze mam tzw Thrush (nie wiem jak po polsku grzybica czy jak?????) ale jak mi pobierala to sama powiedziala ze nie wyglada za ladnie poza tym znowu mam leukocyty w moczu co by wskazywalo na uplawy jakies takie wlasnie nieladne....A jezeli tonic takiego to po prostu ot tak chcialam sie upewnic ze to nie strepB bo wtedy Dziecie trzeba by bylo karmic antybiotykami od poczatku. ;-/ co do mojego rozrastania sie; nie rosne wszerz tylko eeee wzdluz mozna by powiedziec. Od gory macicy do kosci lonowej rosne sobie powoli a wszerz ze nie rosne mam sie nie martwic:-) spytalam sie tez kobiety co mam uzywac do kapieli malucha i uwaga: przez pierwsze 6 tygodni sama woda! zadnych oilatum (chyba ze jest egzema) johnsonow nivei itd Po kapieli co najwyzej troche oliwki albo E45 jak ma bardzo sucha skore. Szampon dla bobasow jakikolwiek ale tez nie czesciej niz raz na kilka dni. Takie sa najnowsze badania brytyjskich lekarzy . Skora dziecka ma oddychac nie byc zapychana chemia i starac sie sama 'uregulowac' a nie pod wplywem jakis czynnikow z kosmetykow. No ok sprobujemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atilla
Fasolkowa mama masz racje ,,,natura ach natura ,smiertelnosci w hollandi noworodkow jest sporo ,,,bo nawet z terminem czekaja dzidzia ma sam wyjsc,pozatym jak sie rodzi w domu i np dzidzia sie zaplata lub ma zla pozycje szybko wtedy sie jedzie do szpitala a tu kazda sekunda wazna !!! i czasem za pozno jest,,,szpitale sa czyste ladne opieka poloznych mila zalezy jaki szpital ,ale napewno nie trzeba placic za televizor z czym sie spotkalam w katowicach w szpitalu,,,kazdy pacjent ma lekkostrawne menu dla odwiedzajacych napoje ,,, opieka swietna ,ale szybko cie wypisuja jak jest wszystko okey ....a no co zrobic ?kazdy kraj ci inne ma obyczaje ;-) ... w Polsce tez ciekawie nie jest ,zreszta same wiecie jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
to u gory to bylam ja z moim poprzednim nikiem z kafe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
kig= kasza:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atilla
kig stawia ci sie brzuszek ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jacie to ja sie ciesze że rodzę przed kampanią w UK żeby rodzi w domu - mieszkamy w kamienicy - 7 mieszkan i jak ja bym tu miała rodzic? w asyscie dwóch lezbijek, listonosza, rockmana, szalonej studentki artystki - to dopiero były by jaja ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolkowa mamo pochwal sie co zamowiłas na allegro, moze i ja sie na cos skusze;) Ja jestem w trakcie poszukiwania klapkow basenowych i kapci i nie umiem znalezc nic sensownego. A co do zajadania sie pysznosciami to ja wlasnie posmarowałam suche wafle dzemem i mleczkiem skondnsowanym i sie zajadam;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasolkowa poledwiczki z mozarella brzmia pysznie, zapodaj przepis:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kig, kapac dziecko bez mydła? Jakoś mi sie nie wydaje. Przeciez jak dziecku sie uleje to smierdzi ze hej, takze lepiej to porzadnie zmyc. Co do kosmetykow po kapieli to racja. Ja po kapieli nic nie uzywałam, nawet oliwki. Dziecko miało zdrowa skore wiec nie było potrzeby oliwkowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atilla
Zalezy jak kto podchodzi do ciazy bo np niektore kobiet w dniu porodu (rodza w domu)medytuja np wola w domu bo czuja ze sa u siebie,ze moga w jakies chca pozycji rodzic najlepiej zeby byla grawitacja czyli na stojaca kleczaca itd...w tychach jest prywatny szpital gdzi jest specjalne lozko tzn to wyglada jak jakias hustawka rodzi sie z efektem grawitacji ,,,ja mysle ze cos w tym jest ...za to w szpitalu kobiety czuja sie najbezpieczniej,,,a powiedzcie mi orientujecie sie ile kosztuje szpital albo nie wiem klinika prywatna bo z cenami nie mialam stycznosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolkowa mamo pochwal sie co zamowiłas na allegro, moze i ja sie na cos skusze;) Ja jestem w trakcie poszukiwania klapkow basenowych i kapci i nie umiem znalezc nic sensownego. A co do zajadania sie pysznosciami to ja wlasnie posmarowałam suche wafle dzemem i mleczkiem skondnsowanym i sie zajadam;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasza, zauważysz, jak ci się brzuch obniży, ja w ogóle miałam zaraz pod biustem, jak już pisałam, prawie od 1-szego dnia ciąży :D No i zaraz się zacznie z jedzeniem :( ale te polędwiczki zapiekane.... mniem a można prosić przepis? Ja kupiłam mydełko niwea z wyciągiem z owsa dla dzidzi i zamierzam tym myć malucha, bo faktycznie nieładnie dziecko pachnie jak mu się uleje, a jeszcze jak będzie lato.... Niby moje dziecko, ale nie wiem, czy powstrzymałabym odruch wymiotny na taki zapaszek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atilla z tą pozycją w kuckach to masz racje ja własnie taką wybieram (będę rodzic w szpitalu - jak zdąze ;) ) do porodu i jest do tego specjalne krzesełko ale .... ja bym sie bała rodzic w domu :( jakoś świadomośc że mam "pod ręką" lekarzy, aparature inkubator myslę że dają wieksze poczucie bezpieczenstwa. Cen w PL nie znam bo te co podawali w TV to jakiś kosmos!! a własnie dziewczyny które moga wybierac pozycje do porodu, jaką wybieracie? Piszecie plan porodu? wiem jakie jest podejscie do tekiego planu (że i tak czasu nie bedzie) ale w nim zapisujeci inf odnosnie swoich preferencji co do znieczulenia, podania wit K, czy zastrzyku na wydalenie łożyska, czy chocby obecnosci studentów ;), może którejś sie przyda http://www.boots.com/wcsstore/cmsassets/Boots/Library/Assets/PDF/Parenting%20Club/Downloadable%20Guides/Birth%20plan/birth%20plan.pdf jest tego masa w internecie ale ten wydaje mi sie dośc sensowny :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolkowa mamo, pokaż co zamówiłaś? Dziewczyny, myślicie, że kombinezon polarkowy przyda się naszym dzidziom? Czasami bywa naprawdę zimno, nawet w lecie. Tuncia, a ja sobie zakupiłam gofry i zajadam je ze śmietaną i truskawkami hihihihi i zaczyna mi się zgaga :) ale co tam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atilla
Ja nie wiem ale bede strala sie duzo chodzic byc w tej pozycji pionowej moze uda mi sie na kleczaco,,,zobaczymy jak bedzie jesli chodzi o studetow to ja nie wiem sama ale chyba wolalaby zeby mnie nikt nie ogladal lekarz ,polozne wystarcza;-) jeszcze bede krzyczec wstydu sobie narobie albo kupke( zrobie czasem bywa i tak)siara bedzie i tyle@@@;-) heee myslalam tez o porodzie w wodzie ale juz za pozno .....bo zdecydowalam sie na szpital.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atilla
jasne ze polarek jest przyjemny czasem sa zimne dni w lecie,ja jeszcze nic nie kupilam z ubran dla dzidziusia jakos tak boje sie dziwna jestem wiem...trzeba myslec pozytywnie !!!,,,dostalam body i kaftaniki dwa musze je wyprac,,,,w nocy mysle o porodzie i boje sie!!!!coraz wiecej jak mam z tym strachem wygrac????jak wy sobie radzicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atilla ja tez myślałam o wodzie ale... wydaje mi sie to jakies takie starsznie nie higieniczne, zreszta jeżeli do takiego porodu potrzebne jest wiaderko i cedzak to samo mówi przez siebie że bleeee. Mam nadzieje ze bee miałą swobodny dostep do prysznica - to powinno byc zbawienne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atilla
nie wiem nawet ile mam wziasc ciuszkow ma wziasc do szpitala na pozniej??? czytalam 6 razy kaftanik 6 razy body tyle az tego????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinezonik jak najbardziej sie przyda a jak nie to sprzedaż nieużywany i już :) co do strachu to mam jeden sposób - mówie sobie ze innej drogi nie ma a kobieta jest do tego m.in stworzona, nasze mamy i babcie dały rade my tez damy - musimy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam po 5 szt body, pajaców, 2 czapeczki i ciuszki na wyjscie, paczke 27 szt pampersów 1, husteczki pampersa, krem bepanten, nie wiem co jeszcze dla dzidzi musze w torbe zerknąc. Niedrapki mam i chyba pieluszki zwykłae dopakuje z 2 jak sie zlituje nad nimi i wyprasuje ;) kocyk, nosidełko i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atilla
Ja mam pampersy juz ,sudocrem(nie wiem czy skuteczny),husteczki,niedrapki ,no i narazie tyle;-) jeszcze musze kupic ubranka,,,nosidelko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×