Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Wiecie co, ja też podczytuję Majówki i to co z Wiosną się dzieje, mnie przeraża. Wiem, że czasem dzieje się tak, jak Jola miała z Tomkiem, ale Wiosna jakiś czas temu pisała, że będzie mieć cesarkę.... I co, nagle lekarze się rozmyślili ....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz ja piszę na raty. :) Ja ostatnie usg miałam w 31 tc i nie wiem, ile Mała teraz waży. Następne będę miała przed samym szpitalem czyli ok.14 maja. Już się nie mogę doczekać. Jestem bardzo ciekawa, jak z Małą, czy jest duża, ile waży, ile mierzy... Pamiętacie, jak kiedyś chciałyśmy, żeby nas na stałe do usg podłączyli? Ja znowu bym tak chciała. :) Wiedziałabym, jak Mała na wadze przybiera i czy wszystko z nią ok. :) Tak naprawdę to też od tego uzależniam, jakie ilości ubranek 56 i 62 zabiorę do szpitala. Jak powiedzą, ze dzidzia to duży klocek ok.4kg- 62 przeważy, jak powiedzą, że prawdopodobnie 3kg- 56 będzie w większości. Wiem, że te usg to tylko szacunki, ale odrobinka prawdy w tym musi być.... O rany, ale bym już chciała to wszystko wiedzieć. Joola- a jak z serduszkiem Kubusia? Masz jakieś nowe wieści? U Ciebie będzie cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja rowniez witam Nowe dziewczyny! witajcie i piscie, duzo piszcie! ja obiecuje ze przeczytam , ale czy sie odwolam w jakikolwiek sposob do tego co napisalyscie to nie obiecuje. Ostatnio nie moge sie skupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak tam u Was z biustem? pojawilo sie cos? bo mnie pojawiaja sie tylko takie zeschniete krysztalki, jakby cos wyciekalo ale zaraz wysychalo. Ja nie wiem jak ja bede karmic piersia, nie moge sobie tego wyobrazic!!! Lilka nie stresuj sie za bardzo tylko trzymaj reke na pulsie, pytaj, pros o sprawdzenie, mecz lekarzy i miej gdzies jesli to im nie bedzie pasowalo. a co sobie w zwiazku z tym przypomnialam to to, ze bardzo duzo dzieci ma pepowine wokol szyjki ale tez nie zawsze badajacy o tym informuje mamusie, zeby sie nie denerwowaly. Ty trafilas na kogos kto Ci o tym powiedzial.... ja wlasnie o tym gdzies czytalam albo jakis program ogladalam, jak to znajde to ci podesle informacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakochana mama- miło Cię zobaczyć. Ślicznie wyglądasz, szczuplutka i tylko brzusio. Joola- to Ty pisałaś, ze zdjęcie mało udane???? Super zdjęcie, do twarzy Ci w tym stroju, śliczna bluzeczka. :) Poza jest jak najbardziej ok, mi się podoba! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atilla ja ci dam, ze mamy cie dosc! nawet tak nie gadaj. Ja kazda wiadomoscprzeczytalam Twoja ale np nie mialam weny zeby ci odpisac. Poza tym taki natlok wiadomosci od wszytskich dziewczyn, ze trudno sie wyrobic z czytaniem a co dopiero z odpisywaniem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisałam i zeżarło. :( Carmen- ja nic nie mam, nawet siary.... Nie wyobrażam sobie, że nagle po porodzie siara znienacka się pojawi... Zwłaszcza po cc... Chyba zaraz po operacji, jak dam radę, to się do laktatora podłączę, żeby laktację wywołać. Chciałabym cycem karmić, to zawsze wygodniej niż szykowanie butli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję ,Fasolkowa mamo pisałam ,że mało udane dlatego ,że tak dziwnie stanęłam a raczej oparłam się o męza:D ale cieszę się ,że Wam się podobam,bo sobie już nie bardzo:) serduszko Kubusia nadal bez zmian ciąża musi być donoszona właśnie ze względu na wadę jest ona usytuowana blisko płuc a wiadomo,że one rozwijają się do końca ciąży ja nadal nie wiem czy czeka mnie cesarka czy poród sn,lekarz nastawia mnie na to drugie ,ze wzgedu na no ,że wada nie pogłębia się a etap na którym się zatrzymała nie zagraża bezpośrednio życiu małego . jednak wszystko okaże się za dwa tyg na badaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do siary i pokarmu ,przy małym nie miałam nic do drugiej doby po porodzie ,teraz też jak ścisnę pierś pojawia się maluteńka kropelka jak juz nie martwcie się na zapas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paola.22
Piszecie o siarze mnie leci od 6-7 mies lacznie z taka woda bialawa masakra a szczegolnie w nocy budze sie z mokra bluzka Co do skurczy to mnie dzis tez obudzily popoludniu jak spalam bo mnie zlamamlo po ciezkiej nocy z zebem wic mialam wlasnie takie bole z krzyza do brzucha i po chwili znow przeszlo niedawno Boli mnie cala buzia zab juz nieco mniej ale czuje ze jeszcze calkowicie m sie nie znieczulil mam w nim jakies lekarstwo mam nadzieje ze to koniec juz bolu bo nie wyrobie tu skurcze tu zab zmeczenie a trzeba cos w domu zrobic i niki jeszcze mam witam rowniez nowe dziewczyny piszczie o waszym samopoczuciu i dolegliwosciach czy watpliwosciach nocki u mnie tez nie najlepsze budze sie co godzine chodze siusiu mam zgage i biore rennie do tego w kroku tez dalej mnie boli czasem przestaje wizyte mam na poniedzalaek 11 maja mam nadzieje ze powie mi ze juz niedlugo sie rozpakuje bo nie chce chodzic 40 tyg czy 42 jak z niki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paola.22
a jesli chodzi o ta pepowine to u mnie kolezanka rodzila silami natury i tez dziecko bylo owiniete pepowina i zaraz robili jej cesarke bo jak zaczela przec to tetno zanikalo a w dodatku kazali jej na nogach szybko lecie na sale operacyjna zamiast przewiesc bo umeczona byla porodem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonia.
Monik mi lekarz podal wage dzidzi w 32 tyg. ok 2000g i powiedzial ze jest mala. Ale przewiduje ze urodzi sie z waga ok 3500. U mnie zawsze pojawia sie gorka z prawej strony brzucha mala strasznie sie rozpycha i wg usg z tej strony jest jej ... pupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Monika - to ni tylkosi ciszc:) gratulje! bo ja to sie czuje jakby mi wiekszosc szaruch komorek gdzies wybyla:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
sorki za lietrowki i pozjadane literki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilka J.
No to dopisuję się do tabelki NICK..............WIEK....TERMIN .PŁEĆ....IMIĘ..............SKĄD JESTEM Apsika................29....1.06.................... ...................podlasie Fasolkowa mama...30....1.06........C.......Kinga.............Warszawa MONIK85...........24.......1.06......C......N ATALKA.............Łódzkie Mum2be..............30....2.06.......s........Tymuś..... ......Katowice carmen37...........24....2.06........s..........??????.. .. .......małopolskie lilianka09............26....2.06........c......Malwinka. ......mazowieckie Kasza22.............22....3.06..................... ..................W'ton UK Dunia77.............32....4.06........S........ ?? .......................Stany Anaconda_a........21....6.06........c...Magda/Martyna... Zabrze/Śląsk ewcisko.............25....7.06.........c........Wiktoria ...............Łódź czarunia............34....8.06.........c........Wiktoria ........Świnoujście annnnnnna......... 27....9.06........s...... Michał......Nottingham (UK) tuncia...............26...12.06.................. ........................Rybnik Biała_czekoladka.26...12.06.........s........Kubuś...... ..... Warszawa joolaa...............28...13.06.........s....... Kubuś....................Śląsk Paola.22...........23.....13.06........c......Zuza...... .. ......Mysłowice Shila2...............25...15.06.........s........Filip...... ...........Szczecin Mama E.............39...15.06.........C.........???...... ................. UK Pimach..............31...15.06........s.........Antoni .........Bielsko Biała mantraelle..........34...15.06........S................ .................stany klunia1912..........34...16.06........c.........Julia... ...................UK Marteeeczka.......26....17.06.......C............. .................Tarnów Gonia.................30....17.06........c........Emilia ... ..........Limerick JAGODA369.........27.....17,06........C....Julia/Mar tyna...Nowy Sącz kasiulaaa25.........25...17.06..................... ...............dolny Śląsk takietam............32....17.06......................... ................Lublin Sztorm..............33.....20.06.......S.........Jaś.... .......Bielsko-Biała Zakochana mama..27...20.06.........c.......Kornelia............... Kalisz AniaP.................29...21.06.......c.........Martula ...... ...UK/Poznań lusia.79..............29...23.06.......c.????..Ewa Alicja................Śląsk myszka79...........29...23.06.......c.........Maja...... .................UK wiki3010............26...25.06........s............ ...................Poznań nemezis2682.......26...25.o6.........????.....Łucja,Irek ?.........Maków LilkaJ................34....28.06..............c..........................lubuskie atilla.................24...29.o6.........c....... ????....................rybnik kolorowymotylek 27...30.06........c....... Julia................Małopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika na stopy-balony podobno jest dobrze duzo wody pic. ja tak robie i stopki praktycznie nic sie nie zmienily. Pije prakycznie 24/24 wode minerlna. Staram sie duzo pic w dzien i takze w nocy, czego efektem sa czeste wizyty w ubikacji. W nocy wstaje po kilka razy ale na szczescie nie mam problemu z zasnieciem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Monika - nogi do gory, malo soli ja teraz przez jakis czas mam spokoj.... ale wczesiej moczylm sobie nozki i pomogalo i wszytskie opuchniecia teoretycznie powinny znikac w nocy, wiec ranek powinns rozpoczynac bez opuchniec... jak jestiancej to moze byc podejrzenie zatrucia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
racja Carmen - duzo, dzo wody.... jesli chodiz o skurcze tak samo... poniewaz skurcze porodowemozna wywolac odwodniniem czasami przy opuchnieciach trzeba ograniczyc wode, ale tylko wtedy kiedy okazesie ze woda ostro zatrzymuje sie w organizmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilka J.
Oj, kochane jesteście, tyle z Was próbuje mnie pocieszyć, że aż inaczej zaczęłam patrzeć na sprawę. Tak, Duniu, mieszkam i rodzę w Polsce, dobrze kombinujesz :) Carmen, z góry dziękuję za info, które może uda Ci się odnależć na temat tej pępowiny. Monik85- dzięki za ciepłe słowa, nikt tak nie zrozumie jak inna ciężarówka ;) A prawą stronę też mam zazwyczaj bardziej "wypiętą" niż lewą i wczoraj na usg pytałam co to jest- otóż pupa;) Tunciu, ja też mam te rozpierające bóle w okolicy pępka, nawet teraz gdy piszę, dosłownie mała mnie rozsadza, choć zastanawiam się czy to jej ruchy czy jakieś skurcze, bo z tymi walczę już od dawna i biorę Fenoterol. Fasolkowa mamo, nie martw się o pokarm. Ja w pierwszej ciąży (jak i teraz) byłam załamana bo moje piersi nawet nie "drgnęły" i jak miałam miseczkę A tak z miseczką A rodziłam i myślałam, że zagłodzę małego bo nie miałam kompletnie nic, synuś się dosysał a ja płakałam. Położna mnie pocieszała, że po 3 dobie od porodu sama siebie nie poznam i faktycznie. Obudziałam się w mokrym łóżku jak Pamela Anderson i karmiłam syna 1,5 roku! Teraz też mam miseczkę A i mam nadzieję, że znów będę karmić piersią tak długo jak będę chciała. Pozdrawiam Was wszystkie! Miło z Wami być!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do piersi to ja wlasnie boje sie sprawdzic czy cos tam jest czy nie... No boje sie scisnac, bo wydaje mi sie ze nie bedzie to mile uczucie jak cos bedzie wyplywalo, albo ze jak scisne to juz bedzie tak lecialo:/ I jak ja chce karmic piersia jak scisnac cycka sie boje... ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
wrocilam ze szkoly rodzenia idiotka puscila film o porodzie w domu z lat 80. Cala ciaze unikalam takich widokow a tu masz...teraz jeszcze bardziej sie boje. Wlasnie sie tez dowiedzialam ze co 3 dziecko rodzi sie owiniete pepowina hmmmm....niby normalne a\le strach jest... Carmen u mnie piersi puste, tylko sutki mi sie zmienily na wieeeelkie i ciemne. mam nadzieje ze cos sie tam powoli produkuje choc karmienia boje sie bardziej niz porodu;-/ Paola ja cos czuje ze mi tez zeby siadaja ajjajajajaj mam nadzieje wytrzymac jeszcze troche z nimi. Tyle dobrego ze ci lekarstwo zalozylyli; moze wyzre te cholerstwo co zle... teraz mam leniwca:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak Wy, ale ja ide spac. Jestem umordowana chociaz nie wiem czym. A wlasnie mi sie przypomnialo ze Dunia mi sie śnila. Juz nie pamietam w jakiej sytuacji, ale wiem ze Dunia :) Duniu pozdrawiam. Mamo E a Ty sobie odpuscilas tak? hehehehhe ;) buziaki dziewczyny i kazdej kolorowych snow zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do mam, które już karmiły piersią. Chciałabym się dowiedzieć, jak zmieniają się piersi po karmieniu, tzn czy np są trochę większe? Pytam bo prawą mam troszkę mniejszą od lewej to może bym częściej dzidzie do prawego cycola przystawiała to by się wyrównały. Boże jakie te moje pytania głupiutkie są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie obejrzałam kolejny filmik z porodu - normalnie mnie to nie rusza, zawsze mi się łezka zakręci ze wzruszenia, ale tym razem to doznałam lekkiego szoku bo pokazali jak nacinają krocze :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Aniu - ja ogone ogladam takich filmow... zabawne z piersiami tez mam podbnie... jkaos lewa bardziej nz prawa powiekszyla mi sie w ciazy.... lol ale nie mysle ze karmienie wiecej prawa wyrowna;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilka J.
AniuP. jak już napisałam wczesniej mnie własnie z miseczki A po 3 dobie od porodu zmieniło się na potężne C, w porywach do D, bałam się, że skóra tego nie wytrzyma. Pozniej ilosc pokarmu w moim "barze mlecznym" dostosowywała się do "zamówień" syna- ile wysysał, tyle przybywało więc już piersi wyglądały naturalnie a nie jak dwie sterczące nieruchomo donice i ból minął. Karmiłam na zmianę z dwóch piersi ale starałam się tylko zmieniać kolejność którą podawałam jaką pierwszą bo i tak przy każdym karmieniu przystawiałam go do obu żeby normalnie wyglądać i móc wyjsć do ludzi, bo różnica między piersią "obciągniętą" z pokarmu a tą pełną była ogromna. A po zakończeniu karmienia wielkość moich piersi niestety wróciła do tej sprzed ciązy czyli bardzo skromnego A, ale o dziwo nie mam ani jednego rozstępu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alez tu dzis ruch :-D A ja ledwo zyje. Nie wiem, chyba znowu pogoda mnie dobija bo robi sie goraca, a ze ostatnie dni troche mocno popadalo to tak duszno na dworze, ze przejscie z parkingu do sklepu bylo wyczynem. Core energia po siedzeniu w chacie rozszadzala, a ja tylko chodzilam zla jak osa (no bo jeszcze sumienie mnie gryzlo, ze jutro mam test i sie nie ucze, choc cos mnei olewansko wzielo :-p ). Teraz mala z tatusiem wybyli na plac zabaw a od jutro juz otwieraja jej przedszkole, hurrrra. ALe wyrodna matka ze mnie, nie? Nie, mi bardziej chodzi o nia. Ja w taka pogode nie wyrabiam, w chacie mam sporo do zrobienia (w sobote mega parapetowa), a ona sie poprostu nudzi. Wiec jak idzie do przedszkola to az z rdadosci podskakuje. A poza tym moje dziecko z tych, co zdeycdowanie lepiej wspolpracuja z nauczycielka, a przy mamie to \"nic nie umiem, pomoz mi\" i nerwy :-D Ja mam wrazenie, ze brzuch mi idzie w dol. Jeszcze jeden sposob na sprawdzenie. Jelsi do tegj pory mialyscie brzuch wysoko, a teraz, w pionie, mozecie na plasko polozyc dlon pod biustem to znczy, ze brzucho sie obnizylo. U mnei tak jest, wyraznie becka mam teraz z przodu, wystaje, ale za to pod biustem nieco plasko sie zrobilo. Choc nadal jeszcze zgaga meczy (ale to chyba przez pielosc macicy) i czasami problem ze zlapaniem oddechu. A nogi to maly sobie przerzuca z lewa na prawa jak u was. Pupa na gorze, plecki z reguly tez z prawej strony, tylko sie zastanwaiam czy mi pierami kopie po jajnikach (ze jest tak zupelnie w koci grzebiet ulozony) czy raczej raczkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo cos mi sie zapomnialo (co wcale nie byloby takie dziwne :-p ) albo mam problem z blogiem. czy komus jeszcze nie wchodzi haslo? Wpisalam z pamieci, a siedze przy laptopie wiec nie moge sprawdzic czy dobrze pamietam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja dzidzia ułożona jest właśnie tak jak wy piszecie:) Taki rogal:) Główkę ma na dole, pupę z lewej strony a nóżki z prawej:) Fajne to wczorajsze usg było. Lekarz na chwilkę przełączył na 3d, i mała się akurat uśmiechała:) Cudeńko!!! Mała tym razem w ogóle się nie wstydziła i pokazała swoją psipsię:) Lekarz odrazu stwierdził baba:) Tylko ta waga:( Zaczęłam tak czytać na necie i wyczytałam że jedna dziewczyna miała usg tydzień przed rozwiązaniem i lekarz stwierdził że dzidzia waży 2800 a urodziła malucha z wagą 3500. Mój lekarz wczoraj nie mógł złapać obwodu brzuszka, powiedział że mała jest akurat tak ułożona że ma go ściśniętego, a właśnie w obwodzie brzuszka jest największa rozbieżność (wychodzi on na 32 tc). Monik ja z samej Łodzi nie jestem tylko z okolic, nie rodzę w Łodzi, właściwie to w tabelce powinnam tak jak ty napisać zamiast Łódź, to łódzkie, ale nie chce za bardzo pisać nazwy miejscowości w której mieszkam. Temat zgaga, ja przerabiam to od samego początku ciąży. Powiem wam że jak jeszcze nie wiedziałam że jestem w ciąży (a już byłam) to właśnie przez tą zgagę zaczęłam przypuszczać że mogę być w ciąży. Jakoś tak z 2 tyg.przed tym jak się dowiedziałam, to mojego M siostra opowiadała mi że ją zgaga tak strasznie w ciąży męczyła, a mnie się iskiera w oku zapaliła:) Nic wtedy jeszcze nie mówiłam ale tak sobie pomyślałam że może jestem w ciąży:) I jestem!!!! Powiem szczerze że mnie od samego początku nie pomaga nic prócz renie, ani mleko ani banany a tym bardziej jabłka po których pali mnie jeszcze bardziej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×