Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Kasza_____ znam ten bol z pakowaniem :-o Wspolczuje i trzymam palce, zebys was jednak jakos upchnela w te walizy (czy tez masz tak, ze dwie duze walizki max 23kg plus jedna "na dziecko" max 10kg? No plus podreczny). Biezesz fotelik samochodowy czy to juz Sam tutaj zalatwia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszko współczuje z tymi myszami, ja też w panikę zawsze wpadam jak widzę!!!! Jak byłam w ciąży to w pracy zobaczyłam mysz:( siedziałam sobie przy biurku pisałam coś na kompie a tu zza fotela wychodzi mysz, początkowo myślałam że się przewidziałam ale za chwilę znowu wylazla:( jak szurnęłam krzesełkiem skoczyłam do góry to mysz zwiała:) Jolu fajnie Kubuś wygląda z bliźniaczkami:) Faktycznie zapomina się ze nasze pociechy tez niedawno takie male były. Ja nawet jak ogladam zdjecia Wiki to nie mogę uwierzyc ze ona tak malutka i chudziutka była. Mamo E to niezle, a zdjecia chociaz sie udały?? Ganetko może ubranko uda sie wymienic??? Aniu P ale macie fajnie ze sie spotkalyscie, czekamy na zdjecia. Wieczorkiem jeszcze napiszę bo mała mi marudzi, sorki że tak na raty!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja siedze przy kompie i sie trzese. Zimno mi, ale nie bede buszowala mlodemu nad uchem, zbey sie ubrac w cos cieplejszego. Hm, moze grzenie by jednak wlaczyc? A propos blizniakow. Wiecie, mam kolezanke, ktora donosila chlopcow do 40 tyg i jak sie urodzili to jeden wazyl 3300g a drugi 3500g?! Normalnie "pelnowymiarowe" niemowlaki! Teraz maja juz 7 miesiecy i sa bombowi, a po mamie nie widac, ze miala taka wielka pilke z przodu :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak już pisała AniaP pierwsze spotkanie wirtualnych małych przyjaciół już za nami. AniaP to fajna dziewczyna a mała przesłodka i takie fajne dźwięki wydaje z siebie :-))) Mojemu Dominikowi bardzo spodobała się nowa koleżanka bo pierwszy raz widział takie małe dziecko jak on sam. Myszko nie zazdroszcze szkodników w domu oby szybko znalazły sobie nowy dom! Ważne żeby nie miały dostępu do żadnego pożywienia bo wtedy się zagnieżdżą a jak żarcia nie będzie to będą szukac gdzie indziej! Życze wszystkim niewyspanym udanych nocek! Ja jak na razie narzekać nie mogę, mały ostatnio dwie noce sobie umylił wstawać na jedzonko ale szybko mu przeszło! Tunciu ciesze się że już nawet do domku was puścili na przepustke. Całusy dla MAtiego :-) A my jutro jedziemy chrzciny załatwiać. Nie chce mi się słuchać gadki umoralniającej bo my ślubu kościelnego nie mamy ale załatwić to trzeba! Tylko chrzestnej nadal nie mamy :-( Wrzucam zdjęcia ze spotkania z AniąP na bloga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu podoba mi sie to "dyniowe swieto" ,zaluje ,ze u nas nie obchodzi sie Hallowen. K iedys pracowalam na swietlicy z dziecmi z rodzin patologicznych i przygotowywalismy sie do obchodow tego swieta ,dzieci powiedzialy w szkole ,ze organizujemy cos takiego ..nie chcesz wiedziec ile sie nasluchalam,ksiadz wyzwal mnie z ambony:-O Mamo E zycze dzisiaj przespanej nocki🌼 i wybacz ale usmioalam sie jak wyobrazilam sobie tę sytuację jaka Was dzisiaj spotkala,chociaz do przyjemnych to ona nie nalezala Aniu P ,Wiki jak fajnie ,ze do spotkania doszlo:D Co do blizniaczek kolezanki to wyobrazcie sobie,ze przytyla w ciazy tylko 10 kg jedna wazyla 2.800 a druga 3.300 i to w 8 m-cu ,kolezanka oprocz tego ,ze troszke skóra na brzuchu naciagnieta to nie ma sladu po ciazy juz ,ja przy niej wygladam jak monstrum:( ale zaraz zmykam na basen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jak slicznie wygladacie Aniu i Wiki:) dzieci przepieknie nadal obstaje przty tym ,ze Dominik to cala mama Martula -Pyzula sliczna jaka zadowolona:D Wy juz wozicie w spacerowkach dzieci czy nie korzystalyscie wogole z gondoli,bo moj maly nie chce juz lezec na plasko i zastanawiam sie czy nie przejsc na spacerowke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania, Wiki____ fajnie, ze udalo sie wam spotkac :-) Milo zobaczyc was razem i wasze szkraby. Dominik to tez juz pucia, a taki byl chudzinek niedawno jeszcze. Chlopaki, do roboty, bo mi Jasiek sie kompleksow nabawi, ze najwiekszy z forumowej gromadki ;-) Poki co, to oprocz Matiego Tunci to raczej dziewczyny go gonia, hehe :-) Jola_____ ja powiem ci, ze gdyby Halloween przeniesc na grunt polski to ja tez mialabym nieco mieszane uczucia. Bo raz, ze kolejne swieto przeflancowane zza oceanu, bez historii, tradycji itp. A dwa - i to chyba nawet wazniejsze - niekoniecznie by przeszlo ze wzgl na 1 listopada i atmosfere tego dnia. Zeby dzien wczesniej takie harce i wyglupki, bo to generalnie wesoly dzien i wieczor. Ale rozmumiem, ze to jest atrakcja dla dzieci, wiem tez, ze np u moich siostrzencow w szkole juz sa "halolinowe" imprezy, przebierance, wiec rekacja ksiedza chyba nieco przesadzona byla. Ale to chyba specyfika "powolania" - niektorzy je maja inni nie :-o Aaaaaaa, wlasnie. Czy u was tez przestawiaja zegarki w noc z 31.10 na 1.11?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tunciu no muszę w końcu wejść na twojego bloga i poczytać jak Mateuszek sobie radzi no i oczywiście Ty. Z reakcji dziewczyn wnioskuje, że jest dobrze i oby było coraz lepiej 🌻 MamoE ja dotychczas tylko piersią karmiłam i Marta nawet z butli mleka mojego nie dostawała. Nastał czas na zmiany, bo coś mi się nie najada mój pączuś. Czy Twoje dziewczyny ostatecznie miały to foto czy nie? A kto mi powie jaka jest różnica między kleikiem a kaszką ryżową? Duniu mam nadzieję, że te testy mają jednak sens bo kupe kasy na to idzie. No chyba, że pani doktor zdziera bo wie, że w UK mieszkamy Duniu włączaj to ogrzewanie albo wskakuj pod kocyk - dopiero co chora byłaś!!! niu niu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, co to ja jeszcze chcialam? Aha, podziwiam dziewczyny za ubieranie dzieciakow w te wszystkie ocieplacze!!! Czasami ckni mi sie do zimy, ale jak pomysle, ile bym sie napocila, zeby Mlodego ubrac do wyjscia, rozebrac, chocby w sklepie itp itd, to juz wole tutajsza zime, gdy powinnismy obskoczyc grubym polarem, czapa i butkami. Hanka tez okoniem staje jak ma sie cieplej ubrac - nieprzyzwyczajone dzieci. Choc akurat ona z tych chyba wiekszych zmarzlakow a i tak wizja rajstop pod spodnieto wizja walki :-D Ale to akurat rozumiem i z tym nie walcze, bo sama nienawidze zakladania jakichkolwiek rajstop pod spodnie wiec i dziecku odpuszczam :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolu ja woże mojego Dominika od dwóch tygodni w spacerówce bo do gondoli się już nie mieści, za długi jest!!! Staram się go wozić całkiem na leżąco ale jak sie wierci i chce patrzeć to o jedno oczko tam mu podnosze, jest prawie leżąco ale więcej widzi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w sumie to sama nie wiem jaka jest roznica miedzy kaszka a kleikiem i czy wogole jest. Tutaj jest tylko kaszka i wyglada to jak takie wyschniete plateczki (chyba Mama E pisala, ze jej kaszka tez tak wyglada), takie wiorki. I to nie rosnie, nie gestnieje mocno jak sie doda wode lub mleko. Natomiast w PL pamietam, ze kupowalismy tez chyba kaszke Nestle albo innej firmy, ale taka bez mleka, i ona wygladala bardziej jak takie granulki niz platki. I juz pisalam, ze jak M zrobil wtedy jeszcze Hani normalna porcje, tzn sypnal 5 duzych lyzek i zalal normalna iloscia mleka to wyszlo niemalze jak cement na gestosc, wiec w ramach rozrzedzania skonczylismy niemalze na ilosci hurtowej :-) Ale czy to byl kleik? A moze to sie stosuje zamiennie - nie mam pojecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiek tez juz jezdzi w spacerowce, bo do wszystkiego innego jest za dlugi. Czasem zupelnie na plasko, ale jak zaczyna sie denerwowac i spinac do siadania to troszke go podnosze, tak na pollezaco, zeby sobie swiat poogladal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem Duniu ale przy wszystkich programach i filmach rodem z Ameryki ,serialach typu Hanah Montana etc trudno wytlumaczyc dzieciom ,ze nie moga sie bawic w ten sposob U Was jakby nie bylo swieta przezywa sie na weselszy sposób Wiadomo człowiek jest przyzwyczajony,ze Swieto Zmarlych dzien zadumy ,wspominania ale juz nie rozumiem np Adwentu zamiast cieszyc sie ,ze narodzi sie Jezus,swietowac to znowu czas zadumy ,owszem przed Wielkanoca kiedy Pan Jezus umiera to co innego ale przed Bozym Narodzeniem... Ech poruszam temat rzeke niepotrzebnie:D Powiem Wam tylko ,ze nasz ksiadz jest nawiedzony Nawet jak byl Mikolaj nie mozna bylo robic dekoracji swiatecznych dlatego,ze świeta to duchowy stan a nie jarmark ze swiatelkami Tez denerwuje mnie to ,ze 2 list zaczyna sie czas koled ale bez przesady w grudniu to juz chyba dzieci moga sie cieszyc ...niee u nas cieszyc sie mozna na dzien przed swietami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie Kubus wyrosnąl mi z gondolki wiec lezy scisniety:) no nic przerzucimy sie na spacerowke,mialam nadzieje na zime w gondoli ale nic z tego Kaszka z tego cvo sie orientuje jest slodsza ,ma dodatek smakowy,witaminy itd a kleik nieslodzony,tak mi sie wydaje ale glowy nie dam a teraz na basen...nie chce mi sie 😭 ale nie mam wyjscia milego wieczoru🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jola_____ zgadzam sie z toba co do przesady w nastrojach przy swietach w PL. O ile wkurza mnie tuatj fakt, ze np w jednym sklepie bombki i choinki sa juz wystawione od polowy sierpnia (yhm!), to sama szukam w radiu stacji z koledami jakos od polowy listopada :-) I o ile same koledy w Pl uwielbiam i twierdze, ze zaden inny narod nie ma ich tak pieknych, to ciesze sie, ze chociaz Arka Noego "wylansowala" pare wesolych koled w sam raz dla dzieciakow (a i dorosli nie raz je nuca). Trzeba troche radosci, bo jest sie z czego cieszyc, czego oczekiwac. Ale taki juz chyba "urok" naszego kraju i rodakow, ze najlepiej sie maja jak nosy pospuszczane na kwinte i ponarzekaja na wszystko :-D Wiec daleczego i swieta mialby sie roznic? :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joolaa ja wożę Martę w spacerówce bo z tym wózkiem nie miałam problemów na lotnisku. Normalnie to była wożona w gondolce, choć robiła się dla niej już coraz mniejsza i nie wiem czy po tych 3 tygodniach jeszcze ją w nią wcisnę. W spacerówce wożę ją zupełnie na płasko, tylko do zdjęcia podniosłam żeby było ją widać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Myszko - no niezle z tymi myszkami :D jak Kasza pisze - swoj do swego ;) A ja jakos nigdy nie balam sie takiej gadziny :) - hodowalam nawet i myszki i szczury w czasach mlodosci ;) Zreszta jakbym sama mieszkala to nawet takie sasiedztwo nie przeszkadzalo by mi , ale racja z dzieckiem to trzeba jednak wyprosic takich gosci :) Duniu - swietne zdjecia ! a co do swiat sciagnietych zza oceanu to ja tez jestem przeciw - nawet walentynki maja dla mnie sredni urok, a z moim obchodzimy i tak dwa dni pozniej nasze rocznice :) Jolu, Mamo E - u mnie tez nocki nieprzespane choc mala na mieszance jest ! Klade ja ok 18 i wybudza sie ok 23, 2-3 i 6-7, z tym ze ok 5 budzi sie na kupsko :( Wczesniej jak byla na piersi bylo prawie identycznie ... No i wybudza sie ewidentnie glodna bo wypija w nocy 150 ml prawie za kazdym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj Filip juz od miesiaca spacerowie, bo w gondoli za ciasno :) Dunia - moj Filip goni Jaska - jesli jeszcze nie przegonil :P Za tydzien mamy szczepienie to bede wiedziala dokladnie ile wazy, ale jak ostatnio bylismy u kardiologa i wazyli go w pampku i ubraniu - to wazyl 8900:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu WIki - fajne zdjecia z pierwszego forumowego spotkania :) Szkoda ,ze nie mozemy spotkac sie tak wieksza grupa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no iprosze coraz to wiecej dzieciaczkow s pacerowkach juz jezdzi a ja chcialbym moja najlepiej do konca stycznia w gondoli wozic :D ale juz teraz jak ubiore ja w wiecej warstw to ledwo miesci sie, szkoda troche bo jednak gondola zapewnie lepsza ochrone przed zimnem i wiatrem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu P, Wiki świetnie widziec Was razem:) Jolu zgadzam się z tobą co do świąt w Polsce, też uważam że okres przed Bożym Narodzeniem powinien byc okresem cieszenia się a nie smutku, też mnie to denerwuje!!! Normalnie nie nadążam dzisiaj za Wami dziewczyny, szalejecie:) Ale to dobrze cieszy mnie to że coś się dzieje na forum, Duniu może to twój powrót to sprawił:) A tak w ogóle to śliczne masz dzieciaki, tak jak Jola mówi idealny model rodziny, dla mnie wciąż do oosiągnięcia:P Moja wciąż w mojej ala gondoli jeździ, mam nadzieję ze trochę jeszcze pojeździ żeby jej cieplej było. U mnie też nocki do kitu... Od kilku dni mała jak w zegarku zasypia po 21 budzi się o 2, 4 i 7 i ciągle głodna jak wilk!!!! Już nie pamiętam ale czy to znowu skok???? Moja Wiki od kilku dni też piszczy i to tak głośnoooo !!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po krotkiej przerwie. W niedziele byl chrzest Emilki i nie za bardzo mialam czas na czytanie tym bardziej pisanie. Dzisiaj odjechala moja mam :( niestety a reszta gosci zaraz po chrzcinach czyli w poniedzialek. Ciesze sie ze juz po wszystkim bo tyle zamieszania bylo ze wzgledu na gosci ktorzy nocowali u mnie i u mojego brata. Niestety na chrzcie Emilka pokazala co potrafi i krzyczala w nieboglosy, restauracja bardziej jej przypadla do gustu i przespala prawie cala impreze. Postaram sie jutro wkleic zdjecia na bloga. Goscie nam dopisali, ja z tego wszystkiego zapomnialam podac torta dopiero moj brat sie upomnial mi przypomnialo mi sie niestety czesc gosci juz poszla, no trudno. Najlepsza byla moja tesciowa ktora przyszla do nas do domu 2 godziny wczesniej (po to robilam przyjecie zeby nie miec gosci w domu) gdzie my jeszcze nie bylismy wyszykowani, po czym wyszla z przyjecia pierwsza nawet sie ze mna nie pozegnala, nie wspomne o prezencie bo nie dala nic, podobno cos zamowila tylko ze o chrzcinach wiedziala juz od 2 miesiecy. Babcia... szkoda gadac... Teraz nie wiem jak sobie poradze bo mala przyzwyczajona caly czas na raczkach. Do tego juz jej sie zaczyna cos dziac z zabkami bo rece caly czas w buzi, slini sie i czesto wieczorami odstawia takie placze. Smaruje jej dziaselka zelem i czasami jak bardzo placze daje calpol. I wtedy jakos usypia. Musze sie pochwalic ze dzisiaj udalo sie Emilce przekrecic z pleckow na brzuszek. Nie wiedziala co sie stalo jak nagle sie zmienila pozycja. Biore sie za nadrabianie zaleglosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nemezis - gratuluje zareczyn. Gosiaak - witamy na forum. Ja postanowilam jeszcze troche poczekac z nowosciami w jedzeniu. Poki co w nocy nadal karmie piersia a w dzien roznie jak jestesmy w domu i mala chce jesc to cyc, jak gdzies poza domem to butla. Chociaz w nocy to i tak malo je bardziej moj cyc za smoczka robi przez co sie bardzo czesto budzi. Musze jej chyba zaczac w nocy tez dawac butle. A mysle ze jakie warzywa zaczniemy od 5 miesiaca. A czemu ma sluzyc to zageszczanie mleka kaszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex tez w spacerowce od naszego wyjazdu do Wloch na poczatku wrzesnia, wygodniej tak nam bylo podrozowac, a potem juz tak zostalo. Moja spacerowka nie rozklada sie zupelnie na plasko, jest tak chyba rozlozona na 165 stopni i w strone pchnacej wozek, ale zastanawiam sie czy czasami nie czas przekliknac mala na druga strone, na swiat, bo coraz ciekawsza jest. Dziewczyny, tak, zdjecia beda fajne, pomijajac fakt ze Duza w sukience kremowej z czarnymi plamami .... robione przez zawodowca, probki zobaczymy chyba juz w przyszlym tygodniu. No rozpisalyscie sie, ale fajnie tak "tloczno" :D Aniu i Wiki, swietnie ze sie spotkalyscie!!! To troche takie dziwne na poczatku, prawda? Bo praktycznie my sie swietnie znamy wirtualnie ale jednak w realu wcale. AniuP, ja bym nie myslala ze Marta nie najada sie twoim mlekiem, po prostu czas na dodatki. A czy ty chcesz zupelnie przestawic ja na formule? Ja bede wprowadzac pokarm staly "po angielsku", tzn zaczynajac raz dziennie z kaszka ryzowa, potem raz dziennie jakies warzywko i jak wszystko bedzie dobrze to wtedy polacze te dwa no i wtedy z gorki :) Pamietam jak Evelyn zajadala sie szpinakiem (teraz czasem go zje). Lusiu, no moja tez glodna jak wilk w nocy i oproznia mi piersi a w dzien raczej tak nie robi :o Ja juz nie chce marudzic, kiedys zacznie przesypiac te nocki, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kumoszki:) na szybciora przejrzałam fotki na blogu i s a zajefajne!Wszaystkie dzieciątka są kapitalne.Ale i ja mam swoich faworytów-córcię nemezis,kaszy no i Duniowa Hanusię:) Jasiulo ma zdrowe bioderka i nie ma juz bakterii w moczu.No i je bardzo ładnie.Śpi po 11 godzin w nocy.O północy przystawiam go do cyca i ssie na spiocha:)Kończę bo mi się laptok rozładowuje.Buzaaaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A możecie polecić jakąś spacerówkę bo też się zastanawiam nad kupnem.Sklepy obeszłam ale nie mam pojęcia co wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOOOW!ale tu dzis ruch jak w Krakowie na rondzie mateczne;) suuper!piszcie piszcie.... Duniu,ale masz sliczna Hanie,no i jak na dziewczynke to urody jest pieknej,takie mnie sie podobaja male kobietki:),a Jas jak to prawdziwy men,no naprawde swietne zlozenie WAm sie udalo;). a na fotce w dynii no Jas jest nie do pobicia,jakby to byl jakis plakat montowany super,bardzo udane foto. Kasza,powodzenia w pakowaniu,i nie zapomnij o nas... Myszko,ojoj,myszkom chyba podpadlas wybierajac taki nick na forum;) i chca sie skumplowac z TOba,a serio,to wspolczuje,wiem jak to jest u moich rodzicow na sezon zimowy co rok wprowadzaja sie myszki,wlasnie przez to m in teraz chyba tam na swieta nie pojedziemy. ja uwielbiam okres przedswiateczny tu w wiedniu,bo to w przeciwienstwie do pl adwentu,bardzo radosny czas,sa kiermasze swiateczne ze slodkosciami i winem grzanym,niedziele adwentowe obchodzone sa z radoscia i wogole tu ten czas oczekiwania na boze narodzenie jjest bardzo pogodny,a w pl taka natura polska,ze nos na kwinte i umartwianie sie to jest to,co polak potarfi najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×