Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Monik, jagoda_____ gratulacje kobietki ❤️ Mam nadzieje, ze z dzidziami bedzie wszystko dobrze i z wami oczywiscie tez, przez cala ciaze, az do szczesliwego rozwiazani. No i nie zapominajmy o POTEM - ale zyczenia co to POTEM, beda POTEM :-) Poki co zdroka, sily i szczescia w przezywaniu kolejnej ciazy Super, ze sie odezwalysci kobietki!!! Fasolkowa_____ ja nie poradze co do pileuch. U nas, tfu tfu, poki co dobrze. Mlody spi na nocke i drzemke w pieluszce, ale czasmi ta drzemkowa zdarza sie sucha, wiec moze powoli i z niej zrezygnujemy. A poza tym, nie ma problemow z zalatwianiem sie na nocnik czy sedes, wiec nie wiem co by tu poradzic. Z Hanka tez nei rpzerabialam takiego "powrotu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze co do tematu antykow. AniuP_____ wiem o czym mowisz, o tej "nitce". Tez roazmawialam o tym z moja lekarka, ale to musialabym miec robione w szpitalu, nie u niej w gabinecie i... nie chce mi sie :classic_cool: Trwalosc ma to max 3 lata i tez mozna miec dokladnie takie same skutki uboczne jak przy kazdej innej antykoncepcji plus moze dojsc infekcja miejsca wszczepienia. Tak samo jak przy wszystkich innych, tylko "estrogennych" antykach przy tym tez zwieksza sie ryzyko ciazy pozamacicznej, cyst na jajnikach i rozhwianej miesiaczki lub jej braku. Poki co ja sie sklaniam do wkladki jednak. Slyszalam i czytalam o takich przypadkach jak Kasza wspomina, wypytalam kolezanki bo sporo tutaj uzywa Mireny. I coz - wszystko sie okaze po zalozeniu. Bo sa takie, ktore bez zadnych problemow maja ja te "standardwoe" 5 lat i jest okej, a sa takie ktore wyjely wczesniej bo dostaly tradzik na maxa, albo wlasnie nagminne cysty, duze, bolace itp itd. Na szczescie nie bylo zadnych powaznych wypadkow wymagajacych jakiejs powaznej interwencji. A sznureczki mozna przyciac do odpowiedniej dlugosci. Tampony tez mozna uzywac tylko trzeba ostroznie wyjmowac, zeby nie wyjac razem. A skoro jest szansa, ze miesiaczka zaniknie... :-D Takze pewnie jak wszedze - zalezy od organizmu. ja mam tylko nadzieje, ze mina mi te bole glowy. Jesli nie - coz, teoria, ze to od progesteronu mi padnie i trzeba bedzie udac sie do inszego speca. Poki co zaczelam te jednoskladnikowa, bo na wlozenie Mireny i tak musze poczekac do nastepnego cylu - jesli sie na zdecyduje. Zastrzyki co 3 mies u mnie odpadaja, bo wlasnie - jesli sie nie sprawdza to mam 3 mies z glowy :-p Dobra, mlode w lozkach. Lece do koleznaki troche pogadac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj a tu sliczny ruch Najpierw gratulacje dla nowych ciezarowek, Monik i Jagody! Takietam szybkiego i łatwego rozwiązania! I będzie dobrze, Tosia na pewno będzie chciała ci pomagać przy maleństwie wiec spędzicie więcej czasu razem. Plus, maleństwo nie potrzebuje az tak dużo uwagi, je i spi, wiec od razu będziesz miała więcej czasu dla Tosi. Powodzenia 😘 Carmen, gratuluje drugiego chlopa widzisz, ja zawsze myslalam ze będę miała chlopcow, a tu maz ci, zlosliwosc natury mam dwie baby! Może się kiedyś zamienimy? ;) bo ja mam czasami dość tych ich klotni o barbie i inne księżniczki i wrozki :o Ewcisko, swiat idzie zawsze do przodu prawda? Wiec piękne masz nastawienie, pozytywnie trzeba przez te nasze przygody przebrnąć Zdrowej ciąży i dla was! Ganetko, zycze wam szczęścia i powodzenia w PL. Niech wam się zycie pięknie ulozy. Jest takie powiedzenie w jezyku wloskim, ze czasami jest lepiej być samemu niż przesiadywać w złym towarzystwie. I to swieta prawda. Znajdziesz i ty twoje szczęście i milosc, zobaczysz!!! Kasza, u nas roznica wiekowa 3 lat się sprawdza ale ponoc idealna to sa 4 lata. Wiec twój zloty srodek 3.5 lat super ;) tylko ze chybabyscie już musieli zaczynać zachodzić, co? :D:D:D Fasolkowa, dzieki za porady, musze się wybrać z Ola do alergologa bo bedac we Wloszech w zeszłym tygodniu Mala zapijala się różnorakimi soczkami (bo babcia rozpuszczala ze hej!), ponoc organiczne bez zadnych dodatkow ale ja cala wysypalo. Od mleka i mlecznych produktow to raczej nie jest bo my od dawna i wszyscy na kozim mleku jedziemy a jogurty to albo kozie albo sojowe ehhhhh, mam nadzieje ze mi z tego wyrosnie, bidulka. Co do problemów z kupka to raczej nie poradzę bo z Ola jeszcze nie przechodzimy (zaczne dopiero na Swieta). Jak mielismy taki trzydniowy problem z Duza przy jej odpieluszkowywaniu, to gdzies poczytałam ze dzieci uwazaja kupke za czesc własnego ciala i dlatego jest problem z oddawaniem. Nie wiem, każdy przypadek jest chyba inny. Zizu, czy to ty pisalas o sikaniu w majtki podczas zabawy? Wiesz co, wlasnie wczoraj Duza ze szkoły wrocila z ciuchami w woreczku bo zsikala się podczas zabawy! I to już drugi raz w jej szkolnej karierze się zdarza :o po prostu tak się zaabsorbują ze zapominają lub odpychają ta myśl/uczucie parcia na pęcherz. Nie chcą utracic nawet te piec minut zabawy . Sprawa libido dodam swoje 2 grosze: zmeczenie i dzieci sa najlepsza antykoncepcja. Ja jak już dziolchy pojda spac to tak na pysk padam, i jeśli mój by się do mnie dobieral to można by go było o nekrologie posadzic. Smutne to ale coz zrobić. Już się sami smiejemy z M ze paczka prezerwatyw starcza nam na calusieńki rok! :D:D:D:D cos z tym trzeba zrobić, ale co? Ponoc sa jakies ziola które pomagają tutaj link http://pl.wikipedia.org/wiki/Turnera_diffusa Ja sama nie probowalam ale może się i skusze (w UK można nabyc w Holland & Barrett) A co do anty jak napisałam wyżej, potrzeby na wkładki, bo wlasnie o tym myslalam, chyba nie ma bo stosunki mamy takie rzadkie ze się z gumkami pomęczymy ;) Czasami nawet myslalam o ostatecznym rozwiązaniu i podwiązaniu ale jeśli wygramy loterie w ciągu następnych 3 lat to ja jeszcze synka robie ;) Dziewczyny, zaczelyscie już myslec o prezentach pod choinke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamoE no proszę nie podejrzewałam, że tobie jeszcze się trzecie dziecię marzy. A może po prostu coś mi umknęło. :) Jeśli chodzi o prezenty gwiazdkowe, to w UK nie sposób już o tym nie myśleć. Ja od zeszłego tygodnia chodzę z Martą na przeszpiegi, tzn wpuszczam ją do sklepu z zabawkami i patrzę do czego ją ciągnie. Na razie marne skutki, bo gdzie tylko są organki to siada przy nich i gra, no a organki to ona już ma, choć bez stojaka i krzesełka. - To jej się podobało: http://www.mothercare.com/ELC-Singalong-CD-Player-Pink/dp/B005FSI03Q?ie=UTF8&ref=sr_1_178&nodeId=530225031&sr=1-178&qid=1320275025 - Myślę także nad jakąś ciuchcią z torami, bo Marta ma hopla na punkcie kolei i tramwai i jestem pewna, że radość byłaby duża. - Może sprawdziłyby się też takie małe domki z ludzikami/laleczkami/zwierzątkami. np Little People - polecam to http://www.mothercare.com/Leap-Shapes-Sharing-Piece-Picnic/dp/B004JNIFNS?ie=UTF8&ref=sr_1_338&nodeId=530225031&sr=1-338&qid=1320275163 i Marta fajnie się tym bawi. Przy okazji ten koszyk śpiewa piosenki i uczy kolorów i kształtów. - polecam też wszelkie puzzle i domino Jejku ja to chyba nie potrafię napisać krótko i zwięźle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu ten CD player u nas się nie sprawdza, my mamy takiego bomboxa i zabawy było 5 minut. Te domki są super ja właśnie myślę nad strażą pożarną albo posterunkiem policji, a może farma? Patrzyłam też w Boots bo mam dużo punktów ale nic ciekawego nie ma :/ może rowerek kupimy pod choinkę tak się zastanawiam hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doberek U nas swieta swietami, ale wczesniej mamy urodziny Hani i ona juz szaleje. Przysylaja teraz do domu katalogi z roznych sklepow z zabawkami - w jednym nawet od razu z lista zyczen - tylko pozaznaczac co sie chce :classic_cool: No i mloda zasadniczo to wie czego chce :-p To i dobrze, bo zawsze kolezanki pytaja co jej na urodziny kupic, wiec w tym roku bedzie latwiej. A to co zostanie to sie przyda na swieta :-) A co do Jaska to jeszcze nie mysle. Mam poodkladanych pare zabawek od koleznaki i te mu chyba tez zapakuje i beda jako dodatek. U nas generalnei kolejki rzadza, Jasiek dostal na urodziny taki spory stolik, tory i kolejki i jezdzi az huczy. Ostatnio na topie sa puzzla, tez do bolu mozemy ukladac. Takze jemu to cos znajde, ew pewnie juz transformers takie dla mniejszych dzieci tez wchodza w gre. Natomiast jesli chodzi o zakupy dla rodzinki to juz musze o tym myslec. Zeby paczka na pewno doszla do PL na Boze Narodzenie, PolAmerem, pewnie bede musiala ja wyslac jakos w polowie listopada. Wiec jesli chodzi o te zakupy to juz mysle i mam nadzieje wiekszosc zalatwic w ten weekend, bo bede miala sznase polazic po sklepach bez zadnego holownika na linie :-) Dobra, mlody lata mi niemalze po suficie, a tu juz czas do przedszkoal sie szykowac milego dizonka papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamoE - no no ja tez nie podejrzewalam ,ze trojka marzy sie :) co do prezentow - to Ewka uwielbia klocki, figurki - z zestawow lego duplo, teraz tez do tego klocki hello kity ;) Bawi sie nimi ladnie - odgrywa scenki, laczy zestawy - no i najwazniejsze nie rzuca w kat po pierwszym etapie zaciekawienia. Ja zastanawiam sie jeszcze nad kuchnia dla dzieci - kiedys w odiwedzinach u kolezanki ladnie nia bawila sie, ale nie wiem jak dlugo by nia bawila sie, a potem wielki klamot stalby w pokoju, inna opcja to hulajnoga, rower odpada - Ewka ma biegowy i spokojnie jeszcze kolejny rok jej posluzy. Choc hulajnoga to moze lepiej na dzien dziecka... lalki wielofunkcyjne ;) odpadja bo szybko nimi nudzi sie - juz woli swoje szmaciane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu ruch ! Super ! Gonia - buziak dla Ciebie 👄 ! Super zdjęcia , dziewczyny prześliczne ! Udanego wyjazdu ;) Carmen - drugi syn , super :) Przynajmniej wszystko już masz :) Ewcisko - super wieści :) Jak poznasz płeć, to pochwal się :) Kiedyś czytałam ,że przy drugiej ciąży ruchy czuje się dużo wcześniej , nawet w 13 tyg. ciąży :) Monik , Jagoda - gratuluję !!!! Sztorm - :) Może jakaś wspólna kawka ? Jak będziesz miała czas i ochotę , daj znać . Ściskam Was mocno . Kasza - ja też brałam Microgynon21 i na mnie nie miały takiego wpływu , a w zasadzie to było jak u Shili ;) Fasolkowa mamo - ja bym zrobiła , jak radzi Carmen i AniaP, czyli nagradzanie , nic innego do głowy mi nie przychodzi , chyba ,że cierpliwe przeczekanie . U nas czasami wpadka się zdarzy , ale to bardzo rzadko , częściej popuszczanie , ale to też nie często .Pampersa zakładamy tylko na noc , rano jest suchy . Lusia - zdrówka dla Ewy ! Zuza też była przeziębiona , ale u nas skończyło się tylko na katarze .Lekarza też sobie darowałam. AniaP- u nas też Zuza daje sobie bez problemu obcinać paznokcie a nawet włosy! Parę dni temu podcinałam jej grzywkę i siedziała bardzo grzecznie , na drugi dzień nawet dała sobie zrobić poprawkę , gorzej było jak powiedziała ,że teraz ona obetnie włoski mamusi :0 Musiałam nieźle się nagimnastykować ,żeby jej to z głowy wybić :) Salnonella ! Biedna Marta ! Może dlatego Wam nie powiedzieli , bo sami do końca nie wiedzieli? Na wzrost bakterii trzeba trochę poczekać , wyniku nie będzie na drugi dzień . Dieta na pewno nie zaszkodzi , ale może zastosuj smectę lub lacidifil , lakcid żeby odbudować florę bakteryjną . MamoE - nasza alergolog mówiła ,że mleko kozie też uczula .Najlepiej byłoby zrezygnować ze wszystkich uczulających produktów , a potem je po kolei w odstępach tygodniowych wprowadzać i obserwować . Tyle ,że jak pisała Fasolkowa mama , czasami wyciszenie trwa długo i pierwsze objawy alergii też nie muszą się pojawić do tygodnia , tylko później , i trzecia sprawa , alergia na jakiś produkt może ujawnić się przy okazji alergii na inny . Mam nadzieję ,że za bardzo nie namieszałam . Nie jestem dobra w pisaniu , lepiej by mi było z Wami rozmawiać :) A na pewno szybciej , bo ja strasznie wolno piszę :) Ale Ty masz pamięć ! Tak , ja pisałam . I nawet taka sama sytuacja zarzyła nam się w Ikei . Tak się tam dobrze bawiła ,że zapomniała o sikaniu , a najgorsze było to ,że jak pytałam , to mówiła ,że nie chce siku . W końcu zlała się przy wszystkich , jak wchodziła na zjezdżalnię . Dobrze ,że w torebce miałam ciuchy na zmianę , bo byłoby nieciekawie :) Nad prezentami jeszcze nie myślałam tak na poważnie . A my zrezygnowaliśmy z drzemki i jak na razie nie wyrabiam się . Brakuje mi tych 2-3 godzin wolnego ;) Muszę kończyć , Zuza jest nieznośna , muszę iść ją wykąpać i położyć spać , nareszcie :)Spokojnej nocki , pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
khm khmmm ja polecę tutaj poradnikami :D otóż wyczytałam "Dziecko 3-letnie dopiero uczy się precyzyjnie poruszać dłońmi i palcami. Ważne jest więc, by miało do swojej dyspozycji różnego rodzaju zabawki manipulacyjne, np. takie z drewnianymi koralikami, które przesuwa się po powyginanym drucie lub nawleka na sznurek (duży wybór można znaleźć np. na stronie http://sklep.nowaszkola.com.pl/ w dziale „Mała motoryka->Manipulacje). Dobre będą także różnego rodzaju mozaiki, które układa się z plastikowych elementów (oczywiście odpowiednio dużych, przynajmniej 2-centymetrowych). Bardzo dobre będą także tradycyjne zabawki takie jak lalki i maskotki oraz duże plastikowe auta i tym podobne". I weszłam na tę stronę , są tam naprawdę ciekawe propozycje, można podpatrzeć i coś w tym stylu wybrać :D http://sklep.nowaszkola.com.pl/MALUCH_MALA-MOTORYKA(3,19047,).aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annnnnnna dzieki za info o odtwarzaczu cd. A rowerek to nie lepiej zostawić na Wielkanoc? Zima i tak pewnie nie będzie warunków do jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcisko____ przepraszam, ze teraz, ale jak ja tu wpadam jak po ogien to zapomnialam ci napisac, ze ciesze sie, z tak totalnej zmiany nastroju u ciebie :-D Bylo pod gorke, ale teraz juz dobrze. MamoE____ tobie tez mialam zadac niedyskretne pytanie. O jak duzej paczce gumek mowisz? Bo jesli o standardowej, 3 sztukowej na rok - to rzeklabym, ze norma. Ale jesli mowisz o takiej hurtowej gdzie jest chyba 9 albo 12 sztuk, to oj kochana, wychodzisz na prowadzenie, zdecydowanie :-P Ja, mimo ze moje libido tez ostatnio krazy w podblizu gruntu, wole cos brac, niz gumki. Mimo, ze i u nas byloby to pewnie ekonomiczniej ;-) AniuP____ ja wyjelam krazek teraz, bo przyszedl na to czas, mam normlana swoja "antykowa" @ i coz, glowa znowu boli jak cholera. Mimo ze przeszlam teraz od tych 2 dni na te jednoskladnikowe tabsy. Ale ginka mi powiedziala, ze jeszcze ta @ bedzie jak poprzednie, niestety, glowa cie jeszcze bedzie bolala... No i boli, cholera. Zobaczymy dalej w las, jak to mowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusia___ u nas tez kloocki sie sprawdzaja. Uwielbia mlody lego duplo, choc poki co raczej wierze z nich stawia roznych ksztaltow. Lubi tez takie wieksze, mega blocks, ale duplo mamy wiecej w chacie, bo jeszcze po Hani (ona z kolei wogole sie nie interesowala swego czasu klockami). A co do kuchenki - Hanka dostala w prezencie na urodziny od kolezanek i jakos wielkiej zabawy nie bylo.. Wiekszym powodzeniem kuchenka cieszyla sie, gdy przychodzily koleznaki, a teraz wogole wystawiona jest do ogrodu kolo piaskowincy :-P Takze nam sie nie sprawdzilo. A drugi duzy prezent, domek dla lalek, tez bawia sie goscie plus nagminnie Jasiek :classic_cool: Tak czytam o Ewie i cos mi sie wydaje, ze ona chyba nieco podobna upodobaniami do Hanki. U nas tez wybitnie dziewczece zabawki nie sprawdzaly sie. Mloda, jako juz prawie szesciolatka ma slownie cztery lalki w tym jedna Barbie... Leza i sie kurza, chyba ze mlody sie nad jakas zlituje i powozi w wozku po chacie... carmen___ masz racje. Teraz nalezy u dzieciakw naszych stawiac na manualne zdolnosci. Stad ciesze sie, ze Jasiek i puzla i klocki meczy. Dobrym domowym sposobem jest wlasny zestaw guzikow i grubszej sznurowki albo takiego wyciorka do fajek (http://www.sklep-tytoniowy.abc24.pl/default.asp?kat=55649&pro=184963). Ja mam jeszcze po Hance i mlody tez czesto do niego siega. Wybralam, nakupowalam takich wiekszych guzikow z duzymi dziurkami w roznych ksztaltach i kolorach, dolozylam do tego takie wyciorki (sa latwiejsze, bo sztywne) i w torebce wozi sie np w aucie taki zestaw :-P AniuP_____ tak mi sie skojarzylo jak piszesz, ze mala jest nieufna wobec obcych, ze placze u lekarza. Nie wiem czy to kwestia charakteru, czy pierwszego dziecka, czy plci,a le Hania u nas tez tak miala. Do tego doszedl okres kiedy placzem wybuchala, gdy mial sie nia w jakikolwiek sposob zajac facet. Wiec wszedzie byly kobiety: nauczycielki w przedszkolu, trenerki na basenie i gimnastyce, lekarki i dentystki - az mi czasmi bylo glupio pytac.... No i potrafila wybuchac rykiem nieziemskim gdy zagadal ja obcy facet, lub nawet znajomy,a le o niskim glosie.... Troche ta faza trwala. Jasiek tego nie ma. A jesli chodzi o lekarzy to do tej pory do wieku 2,5 lat bywal u nich zdecydowanie czesciej niz mloda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniuuuuuuu!!! Wiec chyb nie jest z nami jeszcze tak zle, M kupuje paczki po 12 :D:D:D no ale pamietam kiedy te zblizenia byly o wieeeele czestrze, ehhhh Dziewczyny, tak, gdybym mogla i nie martwila sie o wiek (no bo w moim wieku niejedna juz babcia jest ;) ) to bym od razu robila :D Smutne jest niestety to ze nie mozemy sobie absolutnie na to pozwolic :( jestesmy tu sami, zdani na droga opieke nad dziecmi a zupelnie nie wchodzi w gre zebym przerwala prace ... no wiec, trzeba sobie wybic z glowy, cieszyc sie tym co juz mamy :) Ale jak wygram loterie ..... Co do prezentow, to Duza dostaje nowa hulajnoge a jej obecna zostanie dobrze wyczyszczona i dostanie sie Malej. No cos, Ola jeszcze calkiem nie zrozumie ;) no i pewnie doloze jej jakies barbie, niestety (i jak ja musialam w zyciu zgrzeszyc ze teraz jestem tak karana!!!) u nas akurat te lalki sa bardzo popularne, a jak jeszcze kupie Ken'a to juz extaza gwarantowana :D U nas jest tez duzo puzzli i Ola odkad chodzi do przedszkola i innej opiekunki, wiecej sie za nie zabiera. Duza uwielbia sobie puzzlowac juz od malego, a Ola woli raczej rozbierac i ubierac laleczki. Zizu, nie namieszalas, nie :) Ja mam jednak nadzieje ze wina jest soku ktory Ola pila we Wloszech. Wrocilysmy do domu i jej egzma byla tak ochydna, okropna. Ale juz wczoraj wieczorem skorka ladnie gladka i tylko w jednym miejscu widac jeszcze slad. Narazie wieczorem idziemy do laryngologa bo znow katar polecial jej przez uszy i nei wiem czy czasami nie trzeba bedzie tego maszynka sciagac. A dzis wieczorem mamy tez spoznione halloweenowe disko w szkole Duzej wiec bedzie troche smiechu. Fajna szkola, wszyscy rodzice tez przychodza poprzebierani i swietna atmosfera, nawet piwko dla tatusiow jest :) Aha, zapomnialam tez sie podzielic, ze u nas stalo sie normalka ze Ola spi z nami. Zasypia w swoim lozeczku (dzieli teraz pokoj z Duza) ale o ktorejs tam sie budzi i trupta do nas, nawet nas nie budzi tylko wchodzi nam do lozka. Kiedys chyba z tego wyrosnie, ja mam nadzieje jak kupimy im pietrowe lozka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sztorm...
Zizu no hej , aż wstyd tak blisko mieszkamy i tyle czasu sie niewidziałyśmy. Chyba koniec czerwca 2010 to był jak nasze maluchy zaczynały chodzic. Wczoraj mój Jasiek mnie zadzwił, bo teraz jest na etapie sam-jesc to wiadomo sam sobie je- ale wieczorem sam sie próbował rozebrac i nawet mu wyszło a rano dla odmiany ubierał bluzke...nie powiem cieszy to))) Nieporadnie ale jednak. Nie bedzie z niego jakis maminsynek...bo on to syn tatusia. Tylko wszystko z Tata mozna robic, mama była potrzebna jak był chory-wtedy tak slodko sie tuli. A od kliku dni nieporadnie mowi-kocham cie...rozczulajace to jest tym bardziej ,ze nie jest az tak rozmowny jak dziewczynki w jego wieku.Mowa pusciła mu moze od 1,5 m-ce i powtarza coraz wiecej. Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pimach...............Antoni....10.05.....2850/54......... ............... Fasolkowa mama...Kinga....21.05...3350/54......2l 5mc..15,5kg//94 lilianka09.........Malwinka..21.05....3600/56.........1 3..... .9250//74 zizu77............Zuzia......21.05....3330/56.........2 lata....12kg/92 Carmen37...... Witold......23.05...3500/55........2lata.....13,5//90 Mum2be.............Tymus......23.05.....2860/52......... 1//28........// Monik85............Natalka....24.05.....3300/55......6/7 .....6970 /70 Dunia77............Jaś.........24.05....3465/51...... ...24 ....16.8kg/98 czarunia............Wiktoria...29.05.....3250/52........ .1//22........// Apsika...............Michałek....01.06....3380/56...... . ..1//20........// Klunia................Julia.........03.06....2789/...... ......1//18.......// catherine_.........Laura.......05.06.....2950/50......... ./.....9350//75 Biała_czekoladka..Kubuś.......08.06....3140/53.......9 . .9360//73 Kasza22.............Marianne...08.06....2900/.......28/1 9 . ..13.8//93 Anaconda_a.......Magda.......11.06....4100/59........5 /15.....///8500 tuncia.............Mateusz.....11.06...2980/51........21/ .......12kg/86 Zakochana mama..Kornelia.....11.06...3250/57.....10/1....10400/79 AniaP..............Martusia.....13.06....3310/50.....28m 22d/14700/93 Ewcisko............Wiktoria...13.06....3270/57... .2 l.4m-ce....12500//92 Shila2...............Filipek......14.06....4240/58.... 19/19.....14800/91 Marteeeczka.......Malaika.....15.06....3800/57.......... .... ..6300/66 takietam...........Antosia.....15.06...3090/51......17/15 ......13,8/84 jolaa.................Kubuś........15.06....3850/58....1 1//15..10.5/84 annnnnnna.........Michał......16.06....3360/??......2l 5 msc 14300/97 Gonia..............Emilia........16.06....3040/50...2l ata 4m....14,5//94 gonzallo.............Jaś...........17.06....3550/55.... . ...1//4........// MantraElle..........Alex..........17.06....3370/51.....10 ....9.750//77.5 Mama E...........Alexandra...19.06....3526/53...........12//9.. 9570// myszka79.......Maja.........21.06....3212/51......10 /00.....11000/ 72 kasiulaaa25.........Julia.........22.06....3450/57...... ..0//29........// jagoda369......Bartek........23.06....3600/58.....0// 28.....18/104 nemezis2882.....Milena......24.06.....3300/54...... 15/10....12000/84 Sztorm............Jaś.......25.06.....3550/56..... . 2 l5 m-cy 15/94cm ediaaa ..............Kinga.......26.06.....3090/55........0//25.... ....// gaanetka.........Benjamin...27.06.....3500/51....10/29.. ...10/76 wiki3010...........Dominik.....01.07.....3740/59.......3 //0....5970// lusia.79.............Ewa.........01.07.....3650/56..... 14/29 ...11200/83 kolorowymotylek..Julia......08.07.....3458/54.......6/ .9200.....//73. attillaMama.......Wiktoria ........ ......3250/ ............./.....12 kg/86 DRUGA TURA (niekoniecznie na czerwiec) termin porodu plec sztuk Nemezis2882 ......14.02.2011.........s............1.......Maksiu Catherine Gonia .........Lily .....19.05 .2011.....3360/50........5m....6440/62 Jagoda ...............12.08.2011.........sn......3750/59 Ewcisko............termin na 22.03.2012..........?... Carmen37..........termin na 09.04.2012.......chłopak monik85 ............termin 07.06.2012 ............ Pomiarów niestety musiałam dokonać sama, bo pani na przeglądzie powiedziała, ze i owszem wymóg ważenia i mierzenia jest, ale nie zapewniono im sprzętu przenośnego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do prezentów to ja jeszcze mogę bardo polecić tablicę do rysowania na niej kredą i pisakami ( to później) http://allegro.pl/klasyczna-dwustronna-tablica-malego-malarza-wt-i1863656666.html u nas się sprawdza w 100% , najbardziej Wituś lubi gdy to ja mu rysuję na niej oczywiście samochody, ale sam tez się na niej wyżywa artystycznie :) teraz właśnie nie muszę mu kupić coś z tych zabawek manualnych, np tak jak Duniu piszesz coś w rodzaju guziczków do przewlekania :) czegoś z czego łatwo budować, rozkręcać, itp.. :) Sztorm, Twój synuś już taki samodzielny się robi? no brawo!!!! Co do Kocham" to Wit tez kiedys tak pięknie mi powtórzył, ale to raz było :) czekam na następne :) MamoE , dziewczyny zapewne zachwycone prezentami będą :) A Barbi i tego typu sprawy, no cóż, ... kiedyś gdzieś usłyszałam, że lepiej jak dziewczynka przechodzi okres "różowo-księżniczkowo- słitaśny" w wieku lat kilku , niż żeby miało to się ujawnić później... Ot, normalny etap w życiu :) Udanej imprezy Hallowenowej i mam nadzieję , że dla mam też piwko sie znajdzie ;P Ziziu, dzięki :) wszystkiego nie mam ze względu na moją przeprowadzkę, no i też przecież z racji rodzenia i wychowywania Witka w Pl to mieliśmy pożyczane rzeczy, albo i sa takie, których nie oplaca się tutaj z Pl przesyłać :) Ale fakt, ubranka wszystkie są i parę drobnych sprzętów :) Trzeba kupić wózek, fotelik, łóżeczko i oczuywiście to nie koniec listy :) :D Ziziu, rozumiem cię , że cierpisz z powody braku drzemek, ale idzie się przyzwyczaić :) Będzie dobrze!!! :D AniuP, Sammonella? Matko jedyna!!! Co do dziewczynek, to może zanim zostanę babcią jakiejś :P hehehhe, to może wcześniej właśnie siostrze się uda za parę lat i zostanę matką chrzestną panienki, to będzie prawie jak moje , tak sobie myślę!! :D Wybaczcie, kończę bo już mi się mieni przed oczami!!!! miłej nocki, opcjonalnie dnia :D cium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bobohit
NOWA, SUPER KOLOROWA BIELIZNA - SUPER CIUSZKI NA MALUSZKI. ZABAWNE BODZIAKI, ŚPIOCHY, SPODENKI, KAFTANIKI dla maluszków w rozm. od 56 do 104 na sezon jesień/zima 2011r. Bielizna bezpośrednio od polskiego producenta. Serdecznie zapraszam do sklepu: bobohit.na.allegro.pl Znajdziecie tam Państwo także: > wyprawki dla niemowlaczków, > piżamki dla królewny i dla zucha, > rajstopki z mikrofibry, żakardowe, itp., > buciki na sezon jesień/zima, > bluzy polarowe. Jednym słowem SUPER CIUSZKI NA MALUSZKI w rozm. od 56 do 128. Łącznie ponad 120 pozycji asortymentowych! Serdecznie zapraszam. Naprawdę będą Państwo bardzo mile zaskoczeni, zarówno cenami jak i poziomem obsługi! bobohit.na.allegro.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E_____ :classic_cool: :-D Dziewczyny, szczegolnie tych wiekszych naszych dwu-i pollatkow. Czy wasze szkraby tez od jakiegos czasu mniej ewidentnie jedza? Bo u nas zaczal sie okres przerzuwania na maxa.... Szlag mnie trafia, bo koles potrafi przy stole siedziec prawie godzine. Coz, nie na samy ch ciasteczkach i krakersach mamusia pozwala zyc. Normlanie czasmi tez trzeba cos zjesc. I jak dotad nie bylo wiekszych probelmow z jedzeniem, wiedzialam czego nei tknie za Chiny i staralam sie tego unikac. A teraz - ostatnio mieso mu w gardle staje tak, ze trzyma w buzi... jakby mu pozwolic to i z godzine. Albo czekalby az sie zamo rozpusci. A jak przelyka to w oczach widac odruch wymiotny. I tak potrafi byc ze wszystkim. Nadal na szczescie ratuja nas serki, jogurty, kefiry smakowe itp. Dzis obiad zajadal az sie uszy trzesly, ryba byla z piekarnika i surowka z kiszonej kapuchy do ziemniakow. Juz sie ucieszylam, po czym jak zjadl polowe swojej regularnej porcji to sie odwrocil tylem do stolu i juz byl najedzony.... Wiem, ze akurat jemu nie zaszkodzi i ksiazkowo to dzieciaki maja taki okres, ze nie maja czasu na jedzenie. Tyle, ze on mi sie nie najada bo hanka z reg konczy wczesniej, wiec i on jest juz "dan" a piec minut pozniej przylatuje z krzykiem, ze jesc chce. I zaczyna szperac po lodowce... Sposob, ze najpierw musi dokonczyc np obiad nie zawsze skutkuje. Dis wlasnie nie dokonczyl obiadu az do koloacji, ale za to kolacje zjadl normalnie. No i po kolacji, obowiazkowo owocowy snak - to juz sami z Hania pilnuja. Potrfia na spolke z piec minut wrabac duza pomarancze i brzoskwienie, ale musza byz prosto z lodowki :-P Takie smakuja im najlepiej wiec pol lodowki to owoce wszelkiego typu :-) A to z kolei stad, ze Hanka nie znosi papkowatego jedzenia, wiec np. brzoskwinie czy pomarancze, czy nawet banan z polki sa za miekkie.... No i Jas podlapal. Nie dosc, ze z lodowki to popijaja zimna woda wszystko i babcie az rece zalamuja :-) No ale w zasadzie to bylo w temacie ilosci jedzenia i zmiany upodoban w tym zakresie. Czy wasze maluchy tez tak maja? sztorm___ mnie najbardziej rozwala jak Jasiek moj probuje sobie sam skarpetki zakladac :classic_cool: Rozbieranie ma juz opanowane, tylko z bluzka gorzej, ale to troche potrwa zanim to opanuje. A nei wiem dlaczego, jelsi chodzi o zakladnaie ubran, uwaza, ze majtki i spodnie najlepiej zaklada sie na siedzaco, az na pupe... :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pimach...............Antoni....10.05.....2850/54......... ............... Fasolkowa mama...Kinga....21.05...3350/54......2l 5mc..15,5kg//94 lilianka09.........Malwinka..21.05....3600/56.........1 3..... .9250//74 zizu77............Zuzia......21.05....3330/56.........2 lata....12kg/92 Carmen37...... Witold......23.05...3500/55........2lata.....13,5//90 Mum2be.............Tymus......23.05.....2860/52......... 1//28........// Monik85............Natalka....24.05.....3300/55......6/7 .....6970 /70 Dunia77............Jaś.........24.05....3465/51...... ...24 ....16.8kg/98 czarunia............Wiktoria...29.05.....3250/52........ .1//22........// Apsika...............Michałek....01.06....3380/56...... . ..1//20........// Klunia................Julia.........03.06....2789/...... ......1//18.......// catherine_.........Laura.......05.06.....2950/50......... ./.....9350//75 Biała_czekoladka..Kubuś.......08.06....3140/53.......9 . .9360//73 Kasza22.............Marianne...08.06....2900/.......28/1 9 . ..13.8//93 Anaconda_a.......Magda.......11.06....4100/59........5 /15.....///8500 tuncia.............Mateusz.....11.06...2980/51........21/ .......12kg/86 Zakochana mama..Kornelia.....11.06...3250/57.....10/1....10400/79 AniaP..............Martusia.....13.06....3310/50.....28m 22d/14700/93 Ewcisko............Wiktoria...13.06....3270/57... .2 l.4m-ce....12500//92 Shila2...............Filipek......14.06....4240/58.... 2l4mce....17800/97 Marteeeczka.......Malaika.....15.06....3800/57.......... .... ..6300/66 takietam...........Antosia.....15.06...3090/51......17/15 ......13,8/84 jolaa.................Kubuś........15.06....3850/58....1 1//15..10.5/84 annnnnnna.........Michał......16.06....3360/??......2l 5 msc 14300/97 Gonia..............Emilia........16.06....3040/50...2l ata 4m....14,5//94 gonzallo.............Jaś...........17.06....3550/55.... . ...1//4........// MantraElle..........Alex..........17.06....3370/51.....10 ....9.750//77.5 Mama E...........Alexandra...19.06....3526/53...........12//9.. 9570// myszka79.......Maja.........21.06....3212/51......10 /00.....11000/ 72 kasiulaaa25.........Julia.........22.06....3450/57...... ..0//29........// jagoda369......Bartek........23.06....3600/58.....0// 28.....18/104 nemezis2882.....Milena......24.06.....3300/54...... 15/10....12000/84 Sztorm............Jaś.......25.06.....3550/56..... . 2 l5 m-cy 15/94cm ediaaa ..............Kinga.......26.06.....3090/55........0//25.... ....// gaanetka.........Benjamin...27.06.....3500/51....10/29.. ...10/76 wiki3010...........Dominik.....01.07.....3740/59.......3 //0....5970// lusia.79.............Ewa.........01.07.....3650/56..... 14/29 ...11200/83 kolorowymotylek..Julia......08.07.....3458/54.......6/ .9200.....//73. attillaMama.......Wiktoria ........ ......3250/ ............./.....12 kg/86 DRUGA TURA (niekoniecznie na czerwiec) termin porodu plec sztuk Nemezis2882 ......14.02.2011.........s............1.......Maksiu Catherine Gonia .........Lily .....19.05 .2011.....3360/50........5m....6440/62 Jagoda ...............12.08.2011.........sn......3750/59 Ewcisko............termin na 22.03.2012..........?... Carmen37..........termin na 09.04.2012.......chłopak monik85 ............termin 07.06.2012 ............ Ja tez poprawiam tabelke po czwartkowym sprawdzeniu Filipa :) Ojjj duzy mi sie chlopak trafil :) Duniu - u nas tez jest problem z jedzeniem od jakiegos czasu, choc po wadze tego nie widac :P Sniadanie to jakies pol kanapki, obiad to 3razy wezmie widelcem, po czym wdziecznym glosikiem mowi dziekuje i wstaje od stolu i nic nie pomaga. Ostatnio ma faze na sucha bulke i tylko to chce, ale za chiny nie da sobie chociazby maslem posmarowac. Jedyne co sie nie zmienilo to obowiazkowe mleko rano i wieczorem. Butla musi byc i nie da sie iaczej. Co do zabawek to tez jestem na etapie szukania juz czegos na mikolaja i swieta :) U nas teraz sprawdzaja sie gry: http://allegro.pl/gra-hungry-frogs-glodne-zabki-chad-valley-refleks-i1901802250.html i drugiej znalezc nigdzie nie moge, ale to gra na zasadzie lowienia rybek, tylko u nas mlotkiem sie wali :) O cos z tego rodzaju: http://allegro.pl/gra-elektroniczna-lowienie-rybek-spadajace-rybki-i1917619303.html Oprocz tego puzzle, kredki, ksiazeczki, pociagi, autka i maskotki. Mamy jeszcze taka gierke http://www.ebay.co.uk/itm/Disney-s-Winnie-Pooh-Popping-Bees-Game-Age-3-/130594210363?pt=UK_Toys_Creative_Educational_RL&hash=item1e6805823b#ht_4319wt_1270 ale narazie jeszcze nie dawalam mlodemu w to grac, wiec nie wiem jak sie sprawdzi. (Zabawki dawkuje mu co jakis czas nowe, wiec ta musi jeszcze poczekac, az tamte gry sie znudza :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pimach...............Antoni....10.05.....2850/54......... ............... Fasolkowa mama...Kinga....21.05...3350/54......2l 5mc..15,5kg//94 lilianka09.........Malwinka..21.05....3600/56.........1 3..... .9250//74 zizu77............Zuzia......21.05....3330/56.........2 lata....12kg/92 Carmen37...... Witold......23.05...3500/55........2lata.....13,5//90 Mum2be.............Tymus......23.05.....2860/52......... 1//28........// Monik85............Natalka....24.05.....3300/55......6/7 .....6970 /70 Dunia77............Jaś.........24.05....3465/51...... ...24 ....16.8kg/98 czarunia............Wiktoria...29.05.....3250/52........ .1//22........// Apsika...............Michałek....01.06....3380/56...... . ..1//20........// Klunia................Julia.........03.06....2789/...... ......1//18.......// catherine_.........Laura.......05.06.....2950/50......... ./.....9350//75 Biała_czekoladka..Kubuś.......08.06....3140/53.......9 . .9360//73 Kasza22.............Marianne...08.06....2900/.......28/1 9 . ..13.8//93 Anaconda_a.......Magda.......11.06....4100/59........5 /15.....///8500 tuncia.............Mateusz.....11.06...2980/51........21/ .......12kg/86 Zakochana mama..Kornelia.....11.06...3250/57.....10/1....10400/79 AniaP..............Martusia.....13.06....3310/50.....28m 22d/14700/93 Ewcisko............Wiktoria...13.06....3270/57... .2 l.4m-ce....12500//92 Shila2...............Filipek......14.06....4240/58.... 2l4mce....17800/97 Marteeeczka.......Malaika.....15.06....3800/57.......... .... ..6300/66 takietam...........Antosia.....15.06...3090/51......17/15 ......13,8/84 jolaa.................Kubuś........15.06....3850/58....1 1//15..10.5/84 annnnnnna.........Michał......16.06....3360/??......2l 5 msc 14300/97 Gonia..............Emilia........16.06....3040/50...2l ata 4m....14,5//94 gonzallo.............Jaś...........17.06....3550/55.... . ...1//4........// MantraElle..........Alex..........17.06....3370/51.....10 ....9.750//77.5 Mama E...........Alexandra...19.06....3526/53...........12//9.. 9570// myszka79.......Maja.........21.06....3212/51......10 /00.....11000/ 72 kasiulaaa25.........Julia.........22.06....3450/57...... ..0//29........// jagoda369......Bartek........23.06....3600/58.....0// 28.....18/104 nemezis2882.....Milena......24.06.....3300/54...... 15/10....12000/84 Sztorm............Jaś.......25.06.....3550/56..... . 2 l5 m-cy 15/94cm ediaaa ..............Kinga.......26.06.....3090/55........0//25.... ....// gaanetka.........Benjamin...27.06.....3500/51....10/29.. ...10/76 wiki3010...........Dominik.....01.07.....3740/59.......3 //0....5970// lusia.79.............Ewa.........01.07.....3650/56..... 14/29 ...11200/83 kolorowymotylek..Julia......08.07.....3458/54.......6/ .9200.....//73. attillaMama.......Wiktoria ........ ......3250/ ............./.....12 kg/86 DRUGA TURA (niekoniecznie na czerwiec) termin porodu plec sztuk Nemezis2882 ......14.02.2011.........s............1.......Maksiu Catherine Gonia .........Lily .....19.05 .2011.....3360/50........5m....6440/62 Jagoda ...............12.08.2011.........sn......3750/59 Ewcisko............termin na 22.03.2012..........?... Carmen37..........termin na 09.04.2012.......chłopak monik85 ............termin 07.06.2012 ............ Ja tez poprawiam tabelke po czwartkowym sprawdzeniu Filipa :) Ojjj duzy mi sie chlopak trafil :) Duniu - u nas tez jest problem z jedzeniem od jakiegos czasu, choc po wadze tego nie widac :P Sniadanie to jakies pol kanapki, obiad to 3razy wezmie widelcem, po czym wdziecznym glosikiem mowi dziekuje i wstaje od stolu i nic nie pomaga. Ostatnio ma faze na sucha bulke i tylko to chce, ale za chiny nie da sobie chociazby maslem posmarowac. Jedyne co sie nie zmienilo to obowiazkowe mleko rano i wieczorem. Butla musi byc i nie da sie iaczej. Co do zabawek to tez jestem na etapie szukania juz czegos na mikolaja i swieta :) U nas teraz sprawdzaja sie gry: http://allegro.pl/gra-hungry-frogs-glodne-zabki-chad-valley-refleks-i1901802250.html i drugiej znalezc nigdzie nie moge, ale to gra na zasadzie lowienia rybek, tylko u nas mlotkiem sie wali :) O cos z tego rodzaju: http://allegro.pl/gra-elektroniczna-lowienie-rybek-spadajace-rybki-i1917619303.html Oprocz tego puzzle, kredki, ksiazeczki, pociagi, autka i maskotki. Mamy jeszcze taka gierke http://www.ebay.co.uk/itm/Disney-s-Winnie-Pooh-Popping-Bees-Game-Age-3-/130594210363?pt=UK_Toys_Creative_Educational_RL&hash=item1e6805823b#ht_4319wt_1270 ale narazie jeszcze nie dawalam mlodemu w to grac, wiec nie wiem jak sie sprawdzi. (Zabawki dawkuje mu co jakis czas nowe, wiec ta musi jeszcze poczekac, az tamte gry sie znudza :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.ebay.co.uk/itm/ELC-EARLY-LEARNING-CENTRE-MANIC-MARTIANS-GAME-/360405013980?pt=UK_Toys_Creative_Educational_RL&hash=item53e9d015dc#ht_500wt_1287 To ta druga gierka co mamy :) Znalazlam przypadkiem :P ❤️ Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,ja o Twoje zdrowie najgoręcej proszę.Ja jestem przy Tobie od pierwszego grama,Tyś mój świat cały,a ja...Twoja mama. ❤️❤️❤️ [URL=http://img709.imageshack.us/i/dsc04855s.jpg/][IMG=http://img709.imageshack.us/img709/1206/dsc04855s.jpg] http://www.suwaczki.com/tickers/mhsv2n0a8b25rkg1.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ja tylko napisze że Michałowi wyżynają się dwie dolne szóstki- i przy tym cała plejada kupkowo, niespaniowo-fochowa - idę sie powiesić, żegnam :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annnnnnna te szóstki to jakoś nadprogramowo u was rosną, no chyba ze to już stałe. No i ze tez na Michasia trafiło :( sciskam mocno i oby wszystko szybko sie skończyło. Skoro już o zębach mowa. Czy tylko moja Marta nie ma jeszcze ani jednej piątki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak szybciorem ;) Dunia - z tego co piszesz , to Jaśkowi tylko brakuje czasu na jedzenie :) Może poproś Hanię ,żeby wolniej jadła :) Jak Zuzia była chora , to pomocniczo w chorobach górnych dróg oddechowych stosowałam BioaronC , który dodatkowo poprawia łaknienie , po przeziębieniu u nas ani śladu a apetyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tak szybciorem ;) Dunia - z tego co piszesz , to Jaśkowi tylko brakuje czasu na jedzenie :) Może poproś Hanię ,żeby wolniej jadła :) Jak Zuzia była chora , to pomocniczo w chorobach górnych dróg oddechowych stosowałam BioaronC , który dodatkowo poprawia łaknienie , po przeziębieniu u nas ani śladu a apetyt pozostał , a było już nieciekawie , bo ochotę miała wyłącznie na czekoladę :) W jakiejś gazecie czytałam ,że specjalnie dla niejadków jest Apetizer . Nie wiem jak u Was z dostępnością takich specyfików , ale ja na twoim miejscu bym się nie martwiła , Jasiek to kawał chłopa i trochę głodu mu nie zaszkodzi . Annnnnnna- szóstki? No to współczuję z całego serca , u nas ostatnia piątka wychodzi , ciężko jest ze spaniem jedynie , no i Zuza wszystko pcha do buzi :( Shila - wow , faktycznie duży Twój Filip ! Miłego wieczoru , pa pa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! Annnna - az poczytalam o tych szostkach bo nie chcialo mi sie wierzyc, ze to mozliwe - a jednak faktycznie , choc zazwyczaj wychodza w wieku okolo 6 lat to teraz coraz to czesciej zdarza sie ,ze i trzylatki je maja. Tylko ,ze to juz stale zeby, a wiec najlepiej chyba je zalakowac ? Tylko ,ze to troche robi sie dziwne... takie ponaglanie natury - dziewczynki maja coraz to wczesniej okres, wczesniej dojrzewaja, zeby stale pojawiaja sie o wiele za wczesnie - takie skutki naszej zywnosci, cywilizacji... Ewka np ma taki meszek na plecach, byloby to normalne jesli by taka urodzila sie, ale nie - meszek dostala okolo roku, albo i pozniej , wiec jak zaczela wiecej jesc miesa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annnnnna____ mnie az tez przytkalo z tymi szostkami u Michasia :classic_cool: Calkiem niedawno, z rok tem przerabialam to u Hanki, wiec ona miala blizej ksiazkowego limitu, bo 5 lat z hakiem. Nie slyszalam, zeby u "nicalego" trzylatka sie trafily i az sie zdziwilam. Wspolczuje rpzejsc, bo powiem ci, ze jak Hance wychodzily o normalnym czasie to zorientowalam sie jak juz trzecia prawie cala byla na wierzchu, wiec obylo sie bez niemowlecych przypadkow okolozebowych. Ale jelsi faktycznie sie wyrzna i to juz stale to chyba tym bardziej trzeba by zalakowac, takie wczesne? zizu____ ja nie rozpaczam, ze mlody niejadek sie zrobil , bo je, tylko tak jakby mu sie upodobania odniely albo poprostu zaczal miec swoje i tyle. A ze rozbiegac mi sie to zaczyna z reszta rodziny to mnei wkurza, bo nie bede trzech obiadow osobno gotowala. Bylo tak pieknie gdy jadl wszystko :-P I gdyby nie to, ze po machniecu trzy razy lyzka i stwierdzeniu, ze sie najadal, 10 minut pozniej rozbi mi afere bo lodowke przed nim zamykam, to wszystko byloby okej :-p A waga w sumie i tak stoi raczej w miejscu, juz od dluzszego czasu wiec jakos to wszystko i tak sie kreci :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O lakowaniu będziemy rozmawiali 18-tego bo wtedy mama wizytę kontrolną u dentysty to przy okazji Michaśka zapisze, w końcu już trochę tych zębów ma ;) zobaczymy co stomatolog doradzi. Macie rację, cywilizacja nasz pogania przy czy ja (o ironio! ) karmię młodego tylko jedzeniem organicznym (gotuje mu osobno bo ma nietolerancję laktozy więc nie jada z nami) nie jada sztucznych przypraw, pędzonego drobiu, jajek, warzywa organic a tu taka rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja tak na szybko kozystajac ze mi Emilka padla, ale i tak musze pisac jedna reka bo na drugiej kreci sie Lily. Monik, Jagoda gratuluje nowych pociech w drodze. Takie tam daj znac co u Ciebie?? Dodalam pare fotek na bloga zeby porownac czy dziewczyny sa podobne ui chyba jednak nie. Duniu u nas jest odwrotnie, odkad odstawilam Emilce butle zaczela wiecej jesc. krzywi sie tylko nad miesem, ale to juz od jakiegos czasu, natomiast warzywa uwielbia, brokuly, papryka, fasolka to jej ulubione. Mleko jua tylko zapychalo tym bardziej ze ona go pila w duzych ilosciach. A teraz nadal jej musze wieczorem dawac mleko w kubku ale tylko go trzyma a nie pije, a najlepsze ze musi byc odpowiednio podgrzane bo krzyk. Chyba bardziej jej sluzy do grzania rak. Annnnna wspolczuje Ci tych szostek teraz bo wiem jak pisalas jak Michal ciezko przechodzil pozostale zeby. U nas poki co ostatnia piatka wychodzi i tez mloda narzeka ze ja boli. A w czwartek nawet goraczki dostala 39,4 i tez podejrzewam ze to od zeba bo zadnych innych objawow nie miala. A teraz nie moge doczekac sie soboty i naszego wyjazdu do Londynu. M sie bardzo ucieszyl z prezentu. Obiad tez byl udany jedyne co to goraczka Emilki popsula nam lekko plany bo jeszcze w piatek mielismy wyjsc spotkac sie ze znajomymi, ale niestety musialam zostac w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×