Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

cześć dziewczyny!!!! czekałam na topik, który się ukaże że są mamusie spodziewające się dziecka w czerwcu 2009, sama rok temu o tej porze byłam w takiej samej sytuacji jak Wy zaciążone :) pierwsze maleństwo poroniłam(marzec 2007) także z zajsciem w drugą ciążę nie czekalismy długo i teraz mamy prześliczną 4 miesięczną córeczkę 🌼 ❤️ 🌼 ach ale ten czas szybko leci nim się obejrzycie a już bedziecie tulić swoje maleństwa w ramionach :) życzę Wam wytrwałości i szybkiego lekkiego porodu :) (tak jak ja miałam, hihihi :) super!) trzymam za Was kciuki :) czasami podczytam sobie Was chyba nie bedziecie mieć nic przeciwko, wrazie czego mogę służyć pomocą :) miłego dznia, pa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lusia.79
Jak widze nie jestem jedyna "grzesznica" w tym towarzystwie:D i tez coraz to bardziej sklaniam sie do mysli aby odczekac i nie robic nic na szybko w pospiechu. Moja mama jest po mojej stronie - sama powiedziala "to nie te czasy co kiedys" ;) Co do objawow tez nie mam ich wiele - mdlosci nudnosci zero (no moze za wczesnie jeszcze), piersi troche bola, wczesniej czulam troche uciskiwania w brzuchu lekkiego klucia teraz juz prawie nic, jak juz sporadycznie, zaczynam sie troche tym niepokoic - a z wizyta u lekarza tez nie ma tak kolorowo - dzis musze dzwonic o 17 aby zerezerwowac sobie termin na listopad o ile lekarz przyniesie dzis grafik bo jak nie to nic z tego, wrr . Moglabym isc do innego lekarza, ale do tego mam jakis sentyment bo pierwszy powiedzial mi ze jestem calkowicie zdrowa, a moje jajniki sa idealne ;) w co chyba uwierzylam, bo wczesniejsi wmawiali mi ze bede miala problemy z zajsciem w ciaze i bez ich ingerencji nie obejdzie sie. Chyba jakbym dostala tych mdlosci to bardziej uwierzylabym ,ze cos tam we mnie kielkuje ;) Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misia 2377 Przeraziłam się tym co napisałaś jak można zostawić Cie w takim stanie i dać tylko kwas foliowy!!!!!!!!!!!!, kwas foliowy nie pomoże na zatrzymanie plamienia a przy każdym plamieniu powinnaś być zbadana przez lekarza choćby nawet powinnaś powiadomić swojego lekarza o tym fakcie, ja brałam na wszelki wypadek żebym nie plamiła duphaston, dają go do podtrzymania ciąży jeśli występują jakieś plamienia. ja ze względu na to że poroniłam brałam go od 7 tygodnia drugiej ciąży do 36 tygodnia!! czasami dają też luteine. Dziewczyno proszę weż uwmów się z lekarzem i niech ci coś poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia 2377
DROGA AGULU MYSLISZ ZE NIE PROBOWALAM BYLAM U SWOJEGO gp W SZPITALU I NIC WSZEDZIE KAZA CZEKAC I ODPOCZYWAC MAM SIE ZGLOSIC DO SZPITALA DOPIERO ZA 3 TYGODNIE I JAK TU Z NIMI WALCZYC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia to racja oprócz brania tych lekow o których pisałam, trzeba czekać no i sie oszczędzać, ale nadal nie rozumiem dlaczego nie daja Ci leków które moga pomóc a nie zaszkodzić Twojej dzidzi. Bardzo się matwię o Ciebie bo byłam w takiej samej sytuacji jak Ty i wiem co to znaczy bezradność w takiej sytuacji ale ja próbowałam zatrzymać dzidzie w sobie jeszcze lekami, no ale zakończyło się poronieniem,niestety taka wolała natura :( mam nadzieje że u Ciebie plamienie przestanie i bedziesz się dalej cieszyć stanem błogosławionym :) Strasznie się boję o Ciebie a tych lekarzy to bym normalnie pozabijała!!!!napisz jak się czujesz??czy może już sie coś poprawiło??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magdaleeena
mononadzieja nie daje nam żadnego znaku! co jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze, ze sporo \"grzesznic\" w naszym towarzystwie :-p A wogole to po co to okreslenie? Eh, ten Kosciol i jego prawa... Sama nie bylam w takiej sytuacji, u mnie wszystko \"po kolei\", studia, maz, praca, dziecko :-) Ale popieram was, sama na sile tez bym nie chciala. A poza tym co to za weselicho z brzuchem, gdzie nawet wyszalec sie nie mozna do konca :-D Ale oczywiscie jesli ktos chce zdarzyc ze slubem przed porodem, to tez dobrze. Decyzja wasza i waszej polowki. Moje tylko przemyslenia na temat zycia \"bez papierka\". Dziewczyny dopilnujcie, zebyscie wy i dzieci mialy prawnie uregulowane kwestie majatkowo-spadkowe ze swoim partnerem. Ja wiem, ze o zlych ostatecznych rzeczach ciezko nawet myslec, ale wiecie, zycie robi swoje. A niestety, nie wszedzie panstwo uznaje prawo spadkowe bez wczesniej wymienionego papierka, chyba ze bedzie testament, zapisy np w polisach ubezpieczeniowych itp. Ot, taka moja mysl 🌼 Zakochana mama_____ super, ze zobaczylas swoja Kropeczke :-D Czy dobrze zrozumialam, ze na nastepnej wizycie bedziesz znowu miala usg robione? i tak co wizyte? illuminanti2_____ super, ze ci torche odpuscilo przeziebienie. No tak, a skoro zwolnienie juz jest to cos z nim trzeba zrobic :-P Najlepiej przelezec do gory brzuchem i nadrobic zaleglosci w malych, prywatnych przyjemnosciach 🌼 A co do mdlosci, to NA PRAWDE nie ma reguly i nie nalezy sie nimi sugerowac. To co wyczytala AniaP to dosyc powszechny poglad, o poziomie hormonow, mdlosciach i ew poronieniach, ale mi bardziej odpowiada poglad, ze mdlosci to raczej wynik tolerancji organizmu na zwiekszajace sie hormony (gl progesteron jesli dobrze kojarze) :-) Wsrod moich znajomych (ze mna wlacznie), w pierwszej ciazy wiekszosc nie miala zadnych mdlosci, zero, nic, a ciaze spokojnie donosily, urodzily dzieciaki zdrowe itp. Ale z druga ciaza (i tu znowu ze mna wlacznie) to juz bylo raczej mdlo lub i nawet z ciezkim rzygankiem. Reguly niet i tyle :-) Misia2377______ czyzbys tez mieszkala w UK? Nie masz mozaliwosci zmiany lekarza, pojscia prywatnie? Nie wiem jak to wyglada ale nasluchalam sie mnostwo. Moja kuzynka, ktora rodzila w Irlandii, dokad tylko mogla, to na wizyty, przynajmneij raz na jakis czas, przylatywala do gina do Polski. Czyzby tam faktycznie taki \"zaswiatek\"? Aczkoliwek i u mnie w Stanach na tym etapie ciazy raczej nie podaja leku na podtrzymanie. Juz o tym pisalam. Ale to nie znaczy, ze zostawiliby cie bez badan i w niepewnosci, o nie. Sciskam cie mocno i mam nadzieje, ze bedzie dobrze ❤️ Odpoczywaj ile sie da i kiedy sie da 🌼 A ja dzis znowu, a raczej powinnam napisac nieprzerwanie, mam madlosci. Znowu w nocy, tak ze nie moglam spac. Rozdrazniona jestem ostatnio bardzo i najbardziej mi szkoda mojej trzylatki, bo nie mam do niej tyle sily i cierpliwosci co zazwyczaj. Jeszcze jej nie powiedzielismy, bo nie chcemy jej macic w glowie. Moja cora, jak to klasyczny trzylatek, zadaje tony pytan \"czemu? dlaczego? a po co? \". Jak wylumaczyc takiemu ciekawskiemu cos, co jest jeszcze totalna abstrakcja w jej pojeciu? Wiec chyba z obwieszczeniem jej faktu, ze zostanie siostra poczekamy moze do nastepnego usg, kiedy bedzi emogla pojsc z nami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam dziewczyny, ze tak z butami tu wchodze, ale za to z dobrymi intencjami:) Chce tylko napisac cos do misi. Miska...jezeli plamisz w ciazy to w szpitalu musza (!!!!) Cie zbadac i zrobic usg. Malo tego...powinnas byc przyjeta poza kolejnoscia. Tak jest u mnie w szpitalu. Jest nawet infomacja na scianie o tym w A&E. Teraz w UK mozesz sobie wybierac, w ktorym szpitalu chcesz byc leczona. Jesli nic nie jestes w stanie wskorac u siebie to jedz do sasiedniego miasta. I jak to mowia Anglicy: Don't take "no" for an answer. Pozdrawiam i zycze, by wszystko bylo dobrzez Twoja dzidzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej cieżaróweczki, Misia 2377 tez mieszkam w ty \"zaświatku\" i przyznaje ze o lekarza szczególnie w pierwszych tyg ciąży trzeba walczy bo jak mi jeden tłumaczył \"taki system tu obowiązuje i trzeba się przyzwyczaić\" ale nie wierze w to ze jadąc do szpitala z bólami i krwawieniem nikt nie zareaguje! Koleżanka właśnie była tej samej sytuacji i natychmiast zrobili jej usg i badania. Fakt ze nie podtrzymują ciąży ale zbadać MUSZĄ! Kochana jak nie ten szpital to inny. Ja też trafiam na lekarzy \"tępaków\" ale chodzę dotąd aż ktoś mi powie coś konkretnego. Odkąd wiem jestem w ciąży byłam już u 4 lekarzy bo żaden nie był konkretny wkońcu trafiłam na Niemca i wytłumaczy mi na czym ten zwariowany system polega dal skierowania na badania krwi i moczu a już w pon (7 tydz ciąży) będzie położna by porozmawiać o problemach. A wiec można!!!!!! Trzeba być upartym i mocno brnąć do przodu bo inaczej można tu zginąć. Wiec szybciutko do szpitala i jasno zarządaj czego oczekujesz. Przepraszam ze tak się rozpisałam ale bardzo jestem zaniepokojona opisem Misi2377. A poza tym przepiękna pogoda wiec już w parku byłyśmy z córcią a teraz obiadek szykujemy i o dziwo apetyt mi rośnie upsssss nadal śledzie, śledzie i jeszcze raz śledzie mogą być na zmiane z ogórkami konserwowymi hihi Dobrze ze PL sklep w pobliżu:-) Wierzycie w przepowiednie ze w zależności co się chce jeść w ciąży będzie dziewczynka lub chłopiec???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamoE gdzieś się przewinęło pytanie czy chcemy tabelkę, ja tez wspomniałam o tym wcześniej ale przeszło bez ech,a chyba za bardzo byłyśmy jeszcze podekscytowane nowym stanem:-) Ale jestem jak najbardziej za tabelka:-):-) :-) Myślę ze to dobry pomysł, co Wy na to dziewczynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaP
Misia 2377 ja też jestem w UK i dziś miałam pierwsze spotkanie z położną. Z tego co ona mi mówiła to rzeczywiście można sobie wybierać szpital, a nawet dodała, że jeśli będę w którymś momencie niezadowolona z pierwszego wyboru to bez problemu mogę wybrać kolejny. Tak więc szukaj do skutku! Trzymam kciuki. Wracając do dzisiejszej wizyty - położną poinformowałam o podejrzeniach ciąży pozamacicznej i wysłała mnie do szpitala na usg. Całe szczęście maleństwo jest w macicy (widzieliśmy tą fasolkę !- 2,1mm) więc wydaje się, że wszystko jest ok :) Nie było jeszcze bicia serduszka dlatego kazali mi przyjść 3.11. na kolejne usg bo być może jeszcze było za wcześnie. Mąż jest cały w skowronkach, najchętniej pochwaliłby się całemu światu gdyby mógł :) a ja oczywiście czekam do 3go choć jestem już o wiele spokojniejsza. Jeśli chodzi o płeć dziecka i zachcianki to chyba nie ma reguły. Mąż ma 2 starszych braci więc teoretycznie teściowa za każdym razem powinna mieć ochotę na to samo. A tu niespodzianka, pierwszy syn-mięso, drugi-słodycze, mój mąż-wszystko :) Ja u siebie zaobserwowałam spadek zainteresowania słodkim, ale za to na mięsko, wędlinki, kiełbaski itp mam o wiele większą ochotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaP
Może wstyd się przyznać, ale ja nie wiem o jaką tabelkę chodzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniuP co do lekarzy w UK to masz racje, szukać do skutku!!!!! Ciesze się ze widzieliście z mężem fasoleczke i ze z ciąża wszystko jest oki:-) Tabelka gdzie będzie umieszczona każda z nas z z terminem porodu i danymi jakie sobie ustalimy. Potem przez kolejne m-ce się ja uaktualnia a na koniec podaje termin faktycznego przyjścia na świat maleństwa i imię dziecka. To taki przykład. Jak lista obecności w szkole hihi Myślę ze to fajna sprawa i pomaga zgrać nasze liczne grono:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakochana mama
Dunia77 na następnej wizycie raczej będzie USG ze względu na to że będzie to 11 tydzień u można jakoś zbadać dziecko po kościach czy będzie zdrowe. Wiem tylko że na ciąże przypada ok 4 USG. Pozdrawiam mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakochana mama____ tak pytam o to usg, bo nawet tutaj, kolezanka miala usg w zasadzie co wizyte przez cala ciaze. Tak robil jej lekarz. Planowo, jesli wszystko jest okej tu sa dwa: na poacztku zeby powtierdzic ciaze (juz z bijacym serduchem) i tzw polowkowe, w okolicy 20 tygodnia. Dodatkowo, jesli sa wskazania lub jesli sie che, mozna isc na to usg genetyczne, chyba do konca 13-go tyg jesli dobrze pamietam. Ale ja w pierwszej ciazy mialam jeszcze jedno dodatkowe usg, w osmym miesiacu gdy wyszlo, ze mam \"za maly\" brzuch (jak na amerykanskie standardy chyba :-)). No i sprawdzali czy dzidek dobrze sie rozwija. Takze pytam z ciekawosci jak to jest gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny, Pisalam z Wami na samym poczatku tego topiku. Widze, ze sporo sie pozmienialo i niesamowicie sie rozpisalyscie. Gratuluje wszystkim Mamusia i trzymam kciuki za przyszle Mamusie. Mam nadzieieje, ze moge do Was ponownie dolaczyc, choc sporo mam do nadrobienia... Nadal jestem na drugiej polkuli i juz nie moge sie doczekac powprotu do domu. Dziewczyny okazalo sie (po zrobieniu przeze mmnie testu) ze jestem w ciazy. Jestem przerazona, bo to tak dalego od domu. Bylam u lekarza tutaj i zrbili mi badania krwi, powiedzieli, ze poziom hotmmonu jest wysoki i moze to by 3-4 tydzien. Martwie sie, czy wszystko ok. Do tego ma straszne mdlosci :-)) i kompletnie nie moge sobie z nimi dac rady. Wracam do Polski w przyszlym tyg, mam nadzieje, ze moj lekarz bedzie mogl juz powiedziec cos wiecej. Jak myslicie? Pozdrawiam Was serdecznie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
widze ze wywolalam dyskusje o slubach:-P i dobrze. Ja juz oficjalnie stwierdzam ze ojciec mojego dziecka jest dupkiem. Slub koscielny=moge zatrzymac dziecko, brak slubu=mam miec zabieg. Heh prawie juz jak moja mamusia brzmial Boze czemu tylu idiotow dookola?niewazne nie wywalam tu osobistych zali. Misiu sluchaj musisz miec zrobione usg i jak juz tutaj mowila jedna z dziewczyn oni w UK nie daja lekow na podtrzymanie jako ze sadza ze natura musi zadecydowac. Nie wiem czy ci wyjasnili jakie sa przyczyny krwawien (najczesciej odklejanie sie lozyska- chyba tak to sie po polsku nazywa) ja jedyne co Ci moge poradzic to lezenie plackiem przez kilka dni i walka o usg. Aha i jakie masz te krwawienia?obfite?wodniste i o lekkim zabarwieniu czy bardzo krwawe? czy we krwi sa skrzepy? jesli sa w niej skrzepy to natychmiast jedz na pogotowie. Mam nadzieje ze wszystko bedzie w porzadku glowa do gory i odpoczywaj.:-***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj ponownie Mika 07, gratuluje pozytywnego wyniku:-) Co do mdłości to dołączasz do grona mdłych cięzaroweczek. Ja strasznie to znosiłam kupiłam cukierki z glukoza, herbatkę imbirowa wg zaleceń ale najbardziej pomogła mi woda z duza ilością wyciskanego soku z cytryny. Nadal mdli ale już mogę choć w połowie normalnie funkcjonować także polecam:-) Z tego co piszesz to czeka cie podróż samolotem, nie boisz się tak ryzykować w I trymestrze ciąży? Ja właśnie musiałam bukować bilety bo lekarz powiedział ze to duże ryzyko bou dzidzi rozwijają się najważniejsze układy a ciśnienie w samolocie możne spowodować niedorozwój lub poronienie, wiec wolałam dmuchać na zimne. To samo potwierdził mi lekarz na forum i lekarz z PL. Ze na swoja odpowiedzialność mogę zaryzykować. Ale sa tez pewnie inne opinie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasza22 rzeczywiście same dupki wokół Ciebie. Co to za warunki? To wrońcu zależny mu na dziecku czy nie i lekka ręka chce się pozbyć? No co za TYP. Dobrze ze Ty jesteś na tyle samodzielna i dojrzała ze podejmujesz właściwe decyzje, tak trzymaj:-) Jak dzidzia się urodzi to nie będą mogli wyjść z zachwytu...ech są ludzie i parapety!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klunia 1912 dziekuje Ci za szybka odpowiedz. Nie ukrywam, ze mnie przerazila jeszcze bardziej. Pytalam tutaj (USA) lekarza czy moge leciec samolotem odpoiwiedzial, ze tak. Szczerze mowiac nie mam innego wyjscia, musze wrocic. Mam jeszcze jedno pytanie (jesli moge?) Ostatnia miesiaczke mialam 10.09. , a oni powiedzieli ze to 3-4 tydzien. Z tego wiec wnioskuje, ze chodzi o "wiek" Malenstwa, bo liczac od dnia ostatniej miesiaczki to troche wiecej. Sama juz nie wiem jak mam to liczyc. Kiedy mozna zrobic pierwsze usg? Kurcze, ale sie deneruje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mika 07 ja miałam ostatnia miesiączkę 9.09 i dziś jest 6 tygodni i 3 dni ale licząc wiek płód to odejmuje się 2 tygodnie wiec wychodzi tak jak podajesz. Nic się nie martw, a skoro już musisz lecieć to lekarz mi mówił ze dobrze jest dzień przed w dniu lotu i dzień po wziąć ne-ospe, pod czas lotu co pól godz się przejść by przywrócić krążenie i przez cala podroż pic małymi łykam wodę b/gazu(tak jak podaje się małym dzieciom gdy uszka się zatykają od ciśnienia). Także nie lam się tylko jak musisz to nic nie poradzisz. Ja trzymam kciuki a Ty nastaw się pozytywnie i napewno wszystko będzie dobrze. Co do Usg to w sumie zawsze można zrobić, ocenić wiek dziecka, itd ale nie spiesz się w PL wszystko zrobisz i usłyszysz bicie serduszka i się uspokoisz zobaczysz:-):-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane, :) pozdrawiam serdecznie! mi wprawdzie na czerwiec sie nie udalo ale czuje sie w obowiazku zalozyc wam tabelke ;) prawie jak matka chrzestna tego topiku :D a wiec.... wpisujcie sie bo juz nie zlicze ile z was zaciazylo.. NICK...........WIEK..............TERMIN PORODU.............SKĄD JESTEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chociaz nie czesto tu bywal to jednak sie zapisze jezeli pozwolicie NICK...........WIEK..............TERMIN PORODU.............SKĄD JESTEM Agusia.............28....................07.06.2009........................śląsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...........WIEK..............TERMIN PORODU.............SKĄD JESTEM Agusia.............28....................07.06.2009..... ...................śląsk Dunia77...........31....................04.06.09.....................akt. Stany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
NICK...........WIEK..............TERMIN PORODU.............SKĄD JESTEM Agusia.............28....................07.06.2009..... ...................śląsk Dunia77...........31....................04.06.09........ .............akt.Stany Kasza22..........22....................13.06.09(?)...................W'ton UK chyba sie udalo z tabelka ;normalnie wymiatam:-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mika07 - Ja ostatnia miesiaczke miałam 09.09. (hehe chociaż myślałam,że to było 11 :) )i wczoraj poszłam prywatnie na usg. Wiec jeżeli chcesz to już możesz zrobić usg. Moja fasoleczka ma 7mm i serduszko pięknie puka :):):):):):):):):) 3 -4 tygodnie to jest wiek Twojego maleństwa, więc tak jak napisała klunia możesz doliczyć 2 tygodnie :) Mi wczoraj usg wykazało termin na 15.06 :):):):) I miałyście dziewczyny rację najlepiej jest iść prywatnie.... Teraz przynajmniej wiem, że z moim Ktosiem jest wszystko ok:P NICK...........WIEK..............TERMIN PORODU.............SKĄD JESTEM Agusia.............28....................07.06.2009..... ...................śląsk Dunia77...........31....................04.06.09........ .............akt.Stany Kasza22..........22....................13.06.09(?)...... .............W\'ton UK Shila2.............25....................15.06.2009................Szczecin http://www.suwaczek.pl/cache/d4acc0e20a.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakochana mama
Shila2 tak się cieszę że zobaczyłaś swojego dzidziusia - kropeczkę, bo mi było trochę przykro że inne mamy mogą zobaczyć a ciebie odesłali z inną data. Ale widzisz prywata robi swoje ;-) Cieszę się razem z Tobą!!! Zakochana mama..............27...............20.06.2009................Kalisz A propos coś rzadko piszę bo mi praca zajmuje tyle czasu a jak przychodzę do domu to normalnie idę spać, choć jest jeszcze wczesne popołudnie, taka jestem zmęczona! Uściski dziewczyny!!! Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szila2 ciesze się ze już jesteś spokojna. Tak to już jest że za wszystko trzeba płacić, ech... Ja niestety jeszcze trochę poczekam na ten piękny widok, tutaj taki system niestety:-( I widzę tabelkę yyyuupiiii oczywiście proszę o dopisanie: Agusia...................28..............07.06.2009................Śląsk Dunia77.................31..............04.06.2009................Stany Kasza22.................22..............13.06.2009................W\'ton UK Shila2....................25..............15.06.2009................Szczecin Zakochana mama......27..............20.06.2009................Kalisz klunia1912..............34..............15.06.2009................UK ups chyba jestem najstarsza:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
dzien dobry!zwlekam sie z lozka rzyga;lam pol nocy nie wiem czemu. Co z Apsik'a? chyba jednak skonczylo sie na szpitalu mam nadzieje ze niedlugo do nas wroci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×