Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Ja to chyba też nie będę przesadzać ze specjalnym jedzeniem przy karmieniu. No może na początku, ale później zacznę wprowadzać pomału różne potrawy. A co do truskawek, to ja mam takie wspomnienia, że kiedyś to właśnie po porodzie kobitki piły kompot z truskawek. Tak przynajmniej było z moją siostrą, Ja to chyba się nie powstrzymam żeby ich nie jeść, a jeszcze przecież w czerwcu będzie sezon na nie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane, melduję tylko, ze u nas z małym wszystko ok. Niestety sprawa z m wciąż się ciągnie i z dnia na dzień jest gorzej. Myślę, ze dzis nastapi wyprowadzka, której tak strasznie sie boję, ze nawet nie jestem w stanie sobie tego wyobrazić. Mam nadzieję, ze nie zabraknie mi sił. Aktualnie jest na \"szkoleniu\" w W-wie i dziwnym trafem jego koleżanka tez. Obraził się, ze moja mama powiedziała jego rodzicom, więc nawet nie zadzwonił ani nie napisał, jak mały. Jest mi strasznie przykro. Wybaczcie, ze tak sie wcinam. Ania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuncia - własnie chciałam pytać, jak to jest z tym grillowaniem? przeciez takie mięso, nieprzyprawione, pieczone bez tłuszczua a w dodatku "odkapane" z tłuszczu własnego nie powinno być złe?? Oświecić mnie prosze... bo ja uwielbiam grillować:) juz od miesiaca na działce przesiaduję:):) i nie wyobrażam sobie, żeby nie robic grilla.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małe poprawki
NICK..............WIEK....TERMIN .PŁEĆ....IMIĘ..............SKĄD JESTEM Apsika................29....1.06.................... ...................podlasie Fasolkowa mama...30....1.06........C.......Kinga.............Warszawa< br /> Mum2be..............30....2.06.......s........Tymuś..... ......Katowice carmen37...........24....2.06......s..........??????.... .........małopolskie lilianka09............26....2.06.......c.......Malwinka. ......mazowieckie Kasza22.............22....3.06..................... ..................W\'ton UK Dunia77.............32....4.06........S........ ?? .......................Stany Anaconda_a........21....6.06.....c...Magda/Martyna.....Z abrze/Śląsk ewcisko.............25....7.06.........c........Wiktoria...............Łódź czarunia............34....8.06.........c........Wiktoria ........Świnoujście annnnnnna......... 27....9.06.......s....... Michał......Nottingham (UK) tuncia...............26...12.06.................. ........................Rybnik Biała_czekoladka.26...12.06.........s........Kubuś...... ..... Warszawa joolaa...............28...13.06.........s....... Kubuś....................Śląsk Paola.22...........23.....13.06........c......Zuza...... .. ......Mysłowice Shila2...............25...15.06.........s........Filip...... ...........Szczecin Mama E.............39...15.06.........C.........???...... ................. UK Pimach..............31...15.06........s.........Antoni .........Bielsko Biała mantraelle..........34...15.06........S................ .................stany klunia1912..........34...16.06........c.........Julia... ...................UK Marteeeczka.......26....17.06............C............. ............Tarnów Gonia.................30....17.06............c.Emilia... .............Limerick JAGODA369.........27.....17,06..........C....Julia/Mar tyna.Nowy Sącz kasiulaaa25.........25...17.06..................... ...............dolny Śląsk takietam............32....17.06......................... ................Lublin Sztorm..............33.....20.06.......S.........Jaś.... .......Bielsko-Biała AniaP.................29...21.06......c.........Martul a...... ...UK/Poznań lusia.79..............29...23.06......c.????..Ewa Alicja.................Śląsk myszka79...........29...23.06.......c.........Maja...... .................UK wiki3010............26...25.06........s............ ...................Poznań nemezis2682.......26...25.o6.........????.....Łucja,Irek ?.........Maków kolorowymotylek 27...30.06.......c....... Julia.................Małopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle ze miesko mozna jesc, ale ja jak griluje to na całago, musi byc pieczona kiebaska i na dodatek przyprawiona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poprawki graficzne
NICK..............WIEK....TERMIN .PŁEĆ....IMIĘ..............SKĄD JESTEM Apsika................29....1.06.................... ...................podlasie Fasolkowa mama...30....1.06........C.......Kinga.............Warszawa< br /> Mum2be..............30....2.06.......s........Tymuś..... ......Katowice carmen37...........24....2.06........s..........??????.... .......małopolskie lilianka09............26....2.06........c......Malwinka. ......mazowieckie Kasza22.............22....3.06..................... ..................W\'ton UK Dunia77.............32....4.06........S........ ?? .......................Stany Anaconda_a........21....6.06........c...Magda/Martyna...Zabrze/Śląsk ewcisko.............25....7.06.........c........Wiktoria ...............Łódź czarunia............34....8.06.........c........Wiktoria ........Świnoujście annnnnnna......... 27....9.06........s...... Michał......Nottingham (UK) tuncia...............26...12.06.................. ........................Rybnik Biała_czekoladka.26...12.06.........s........Kubuś...... ..... Warszawa joolaa...............28...13.06.........s....... Kubuś....................Śląsk Paola.22...........23.....13.06........c......Zuza...... .. ......Mysłowice Shila2...............25...15.06.........s........Filip...... ...........Szczecin Mama E.............39...15.06.........C.........???...... ................. UK Pimach..............31...15.06........s.........Antoni .........Bielsko Biała mantraelle..........34...15.06........S................ .................stany klunia1912..........34...16.06........c.........Julia... ...................UK Marteeeczka.......26....17.06.......C............. .................Tarnów Gonia.................30....17.06........c........Emilia... ..........Limerick JAGODA369.........27.....17,06........C....Julia/Mar tyna...Nowy Sącz kasiulaaa25.........25...17.06..................... ...............dolny Śląsk takietam............32....17.06......................... ................Lublin Sztorm..............33.....20.06.......S.........Jaś.... .......Bielsko-Biała AniaP.................29...21.06.......c.........Martula...... ...UK/Poznań lusia.79..............29...23.06.......c.????..Ewa Alicja................Śląsk myszka79...........29...23.06.......c.........Maja...... .................UK wiki3010............26...25.06........s............ ...................Poznań nemezis2682.......26...25.o6.........????.....Łucja,Irek ?.........Maków kolorowymotylek 27...30.06........c....... Julia................Małopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu tak strasznie mi przykro ,że sprawa z m.,przybrała tak drastyczny obrót:( tym bardziej na tak krótki okres przed porodem kiedy potrzebne Ci o wiele więcej wsparcia niż zwykle...brak mi słów .. nie wiem co napisać żeby Cię pocieszyć ,wierzyć się nie chce ,że facet któremu niedługo urodzi się syn,potrafi być takim egoistą.. moge tylko napisać ,że trzymam kciuki za Ciebie i życzę zeby wszystko się ułozyło.. na razie myśl o sobie i synku ,Wy jesteście teraz najważniejsi , Twoje negatywne samopoczucie psychiczne odbija się na nim:( wiem,że dobrze mówić ale nic innego nie przychodzi mi do głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimach, nie wiem co powiedziec, baaaardzo mi przykro, ze sprawy sie tak tocza. sciskam Cie mocno. trzymaj sie dzielnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu odnośnie wody utlenionej, to gdyby nie pytanie Tunci, to nawet przez myśl by mi nie przeszło żeby czytać przeciwwskazania do użycia. Odnośnie diety matki karmiącej to dla mnie chyba najtrudniej będzie odstawić miód. Uwielbiam go, w ogóle nie używam cukru, miodzik dodaje wszędzie do herbatki, do musli, nawet jak przed ciążą kogel mogel robiłam to słodziłam miodem. No i grejpfruty też kocham. Takie maleństwo powinno się przyzwyczajać do jedzonka mamy już w brzuszku - tak byłoby najwygodniej :) No ale jak mus to mus. Jeszcze o grzeszkach w ciąży, ponoć orzechów nie powinnyśmy jeść, a ja mam laskowe w musli i jeszcze dodaje włoskie, które także uwielbiam. Mam tylko nadzieję, że nie szkodzę małej. mum2be moja córcia też czasami ma takie nerwowe ruchy. Tak jakby nagły atak czkawki czy coś. Bardzo tego nie lubię bo mam wrażenie, że nie powinno nią tak rzucać, no ale może to prze wodę, w której pływa - wiesz fale i te sprawy. Tylko proszę się nie śmiać z moich domysłów. Ja za poradą mojego M staram się jak najmniej czytać o różnych przypadłościach ciążowych, bo wiele z nich można przypasować do siebie, a o panikę i stres w naszym stanie nie trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pimach a wcinaj się tak często jak tylko chcesz. Może przelanie uczuć w ten sposób choć troszkę ci pomoże. Ja tak samo jak inne dziewczyny nie wiem co powiedzieć by cię pocieszyć, brak mi słów. Jest mi na prawdę przykro, że sprawy tak się potoczyły. Mam nadzieję, że fakt że nosisz synka w brzuszku doda ci sił i poradzisz sobie z tą trudna sytuację. Trzymam kciuki ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anakonda widze ze ten gill cie nurtuje:) A wiec jak ja karmiłam piersia to unikałam grilowanej kiełbasy, a jak bardzo na nia miałam ochote to odubałam ta przypieczona skorke. Ale miesko chyba jak najbardziej bo nic sie na nim nie przypala z wierzchu ani nic. najlepiej wszystko wprowadzac pojedynczo i obserwowac reakcje cieciatka. Bo kazde dziecko inaczej reaguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaE dzieki za informacje, powiem Ci, ze nie wiem jak teraz wybrne z tymi papierami. Ja poczytałam na necie i kolezanka to potwierdzila, ze wystarczy 28dni przed planowanym pojsciem na macierzynski. No i na logike mi sie zgadzało, bo skad niby mam widziec 15 tygodni przed jak ja sie bede czuła za kilka tygodni. No i oczywiscie pani połozna zawaliła sprawe bo zadnego papierka nie dawała. A ja biedna pierwszy raz wiec nie obeznana w tych sprawach. Natomiast szef w rozmowie o macierzynski powiedział mi tylko, ze musze mu dac list i potwierdzenie ciazy. Tez nie okreslił kiedy. Ojojo, troszke sie wystraszyłam. Wizyte mam u połoznej za tydzien wiec wtedy juz spytam o to. Mam nadzieje, ze przez to nie bede musiała walczyc o macierzynski. Ale mam nauczke, niby zawsze sprawdzałam dokładnie co i jak a tu prosze, sprawdzac mam jeszcze dokładniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ci cholerni faceci!....Pimach jesteśmy z Tobą i pamiętaj ze mozesz pisac kiedy tylko poczujesz taka potrzebe zwyklego wygadania sie o tym co Cie boli, czasami takie opisanie moze bardzo pomoc! Co do wyprowadzki to sobie tak myslę, ze moze powinna ona wlasnie nastapic! moze Twoj m opamieta sie kiedy zobaczy co moze stracic. Czasami taki zdecydowany kopniak jest potrzebny . Trzymamy za Ciebie kciuki! i dopingujemy Cie w Twoich decyzjach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam takie pytanko, kilka z Was mowiła o bolach ud i lydek. moze to głupie pytanie ale bola Was obie strony? Bo mnie cały czas atakuje tylko prawa strone:-) prawe udo, prawe łydko nawet i prawa reka:-) Moze to jak z waszymi posladkami, jedna boli prawa strona inne lewa:-) Ale z nogami jest tak, ze przeciez tak samo ich uzywam cały czas. dziwne to:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co sie tyczy grilla zdrowy-niezdrowy to niezdrowe jest danie opiekane w dymie gdyż wlasnie pochodzacy ze spalania tluszcu dym zawier szkodliwe substancje. Zdrowsze sa potrawy grillowane ale w folii aluminiowej... ale czy faktycznie nie mozna grilowych potraw jesc karmic piersia to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paola.22
Pimach trzymaj sie najgorsze to pokazac facetowi ze cie cos boli a on wtedy wali w czuly punkt wiem ze to trudne mysl wtedy o dzidzi Ja bylam dzis zapisac sie do tego nieszczesnego okulisty bo wszedzie sa terminy bardzo odlegle i nie obchodzi ich ze musze przed porodem doniesc zaswiadczenie ze moge rodzic normalnie No ale wkoncu zapisalam sie w innej miejscowosci na 4 Maja w sumie to juz nie dlugo strasznie sie zaczelam bac ze tez bedzie cesarka przy 1 ciazy nikt nie powiedzal ze mam se oczy zbadac choc juz wade mialam -4 Ja jak zawsze nie moge na dupie usiedziec i pralam dostalam ubranka od kolezanki nowiotkie i je wypralam ale nie mam juz sil na nic trzeba odpoczac bo znow mnie boli brzuch i sie stawia pozdrawiam wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilianka09
Mi na samą myśl o cesarce to się niedobrze robi a jak czytam informacje o o przebiegu cesarki to tak jakby mi się słabo robiło . Ja nie wiem jak to będzie, chyba zemdleje przed tym cięciem albo w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny przestancie wszystkie pisac o tych truskawkach!!!!!!!!!!!!!!!!! Bo az mi slinka cieknie:) A ja z tych wlasnie co maja uczulenie na truskawki i choc je uwielbiaja to nie moga ich jesc :(:(:( Co do grilla to ja uwielbiam grillowac:) i mysle, ze po porodzie mieska grillowanego w folii nie bede sobie zalowac :):) no chyba, ze na dzidzi sie to zle bedzie odbijalo :( mum2be - te nerwowe ruchy to napewno czkawka :) Ja na szczescie czuje tylko lekkie pukanie jak moj Fifi czka :):) Tak piszecie ze wasze dzidzie tak szaleja - jejku ile ja bym dala, zeby moj synus byl taki aktywny :):):) Anaconda - ta gulka (albo golka - nie wiem jak sie pisze :P:P ) to moga byc zapchane kanaliki - to nie boli, nie swedzi - gdzies o tym czytalam :) No i o ile mam racje to do 12.05 jak masz wizyte - juz moze Ci to zejsc:P:P:P:P Pimach - trzymam kciuki za Ciebie, zebys miala sile miec caly czas glowe do gory !!! :) A my z m wczoraj zrezygnowalismy ze szkoly rodzenia - doszlismy do wniosku, ze ona zupelnie nic nie daje!!!! i lepsze info w necie badz ksiazkach znajde!!! No tylko za tydz beda zwiedzac porodowke to na to sie wybierzemy, ale reszta to juz pojdziemy sobie bo na jakies pierdy trafilam w tej szkole, a ostatnio to moj m nawet sobie przysnal:):):) Wy o braku snu .... A ja non stop zmeczona i nic tylko spac:( Juz nie daje rady z tym!!! Dzis spalam np 12godz i chetnie nadal bym poszla spac:( Wczoraj 8godz snu i caly dzien nieprzytomna- masakra jakas:(:( No nic Milego dnia brzucholki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
Shila no co? ja wlasnie jem truskaweczki mmmmmm:-P ostatnie pieniadze na nie na ryneczku wydalam. Wogole teraz mam manie oszczedzania jak na 1 roku studiow jak tu przyjechalam (wtedy bylo jak przezyc tydzien za 10 funtow na 2 osobyw tym moj byly facet wtedy palil). Niestety musze oszczedzac bo moj chlop z powodu wizy ma pozwolenie na prace tylko na pol etatu poza tym on nie umie rozporzadzac kasa taka prawda, moj szef zaplacil mi jakas dziwna kase (latam po urzedach i sie probuje dowiedziec ile byc powinno) i teraz wrocilam na stare smieci. Normalnie 'zgwalcilam' swinke skarbonke stojaca przy wejsciu do domu na te truskawki he he:-P az mi normalnie przykro ze studia mamy oboje zrobione, doswiedczenie w pracy jest a kasy nie ma. Jakbym nie byla w ciazy to inna sprawa obrotna babka jestem :-P prace w 5 minut w nhs bym znalazla a tak to ciagle boli, sztywnieje, kopie, niedobrze, duszno ehhhh jeszcze 40 dni... Zreszta czytam co sie dzieje u naszej Primach i az mnie rzuca; strasznie mi przykro nie wiedzialam ze dojdzie az do takich nieprzyjemnych sytuacji miedzy wami:-( trzymajcie sie z Bobasem i wcinaj sie czesciej:-* Chcialabym zeby Nemezis sie tak 'wciela' no nawolujemy moze bo to juz ponad tydzien... Myszka polozna dala ciala bo to jest ich odpowiedzialnosc ba chyba nawet gdzies w green booku bedziesz miala miejsce gdzie ona musi podpisac kiedy ci dala ten matB1 jak masz normalnego pracodawce to bedzie ok:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasza, no dała ciała ta połozna czy lekarz, juz sama nie wiem kto mi to powinien dac, ale z tego co widze to powinien i to dawno. A oni to taki bałagan maja, ze naprawde sie zastanawiam czy rodzic w tym szpitalu. Zeby mi dziecka nie podmienili! Karze mojemu byc cały czas z niunia i niech ja dobrze naznacza:-) Ale posprawdzałam na necie i wyglada na to, ze jednak 28dni przed macierzynskim wystrarczy dac te papierki, a poinformowałam szefa juz dawno o ciazy, zreszta ukryc sie nie da:-) A Ty Kasza do kiedy pracujesz? Twoj szef to widze tez niezły przekret:-) Mam nadzieje, ze w tym miesiacu normalnie Ci zapłaci. A kasa kiedy jak kiedy, teraz potrzebna wyjatkowo:-) I pamietaj o tym , jak i inne mamy w UK o Health in Pregnancy Grant, juz mozesz sie starac, wiec to zawsze troche grosza! Ten formularz akurat mi połozna dała:-) Ale o tym ja wiedziałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co mi właśnie zrobiła moja mała - odepchnęła się od żeber i dawaj na całego głową w dół się pchała. Co jej się tak śpieszy, mama jeszcze nie gotowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie odebrałam wyniki badań, toksoplazmoza wynik wciąż ujemny :) czyli zero styczności z chorobą. Morfologia baaaardzo dobre wyniki, pani powiedziała że jak na tak wysoką ciążę to idealne (nawet hemoglobina wzrosła niby z 11,9 do 12,2, ale wzrosła). Tylko mocz..... Białko w moczu i to nawet trochę więcej niż ślad:( Ale nic może dzidzia gdzieś porządnie uciska i dlatego. W poniedziałek wizyta u gina zobaczymy co powie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko, juz poldunie u mnei a ja dopiero usiadlam. Cos mi sie wydaje, ze brzuch mi dzisiaj da w kosc, ze tak powiem :-P Mum2be____- moj tez ma takie jakby drgawy czasami, takie trzesawki na sekunde, dwie, jakby go dreszcze dopadly. Nie kojarze tego z ciazy z corka, ale w sumei to wielu rzeczy juz nie pamietam. Przyznam, ze zapominam o tym powiedziec lekarzowi, jakos tak mam nadzieje, ze to normalne (choc uczucie faktycznie dziwne). I zupelnie inne niz czkawka, ktora czuje zupelnie inaczej. Anaconda_____ zupy jak najbardziej mozna zrobic na zapas i zamrozic. A najlepiej taki ala rosol, z tego potem mozesz wykombinowac przeciez jaka zupe chcesz czy jakis sos. Bo generalnei mowia, zeby wlasnie zup czy sosow zaciagnietych maka nie mrozic - nie wiem czemu, ale sie tego trzymam. Ja jeszcze mroze zwykle puplety z milonego miesa, wczoraj zrobiam z mieszanki drobiowego z wieprzowym. Robie jak normalnie, wrzucam na chwile do wrzatku, zeby sie obgotowaly, wyciagam z wody i jak wystygna, pakuje do zamrazalki. Co jeszcze - pewnie wszelkiego rodzaju pierogi, uszka itp. Dobrze miec troche mieszanek warzywnych,. chocby samej marchewki. Wiem, ze niektorzy mroza tez jakies zapieknaki, lazanie, ale ja tego nie wiem jak :-o A co do jedzenia przy karmieniu piersia, to dziecko ci pokaze co mozesz a czego nie i tyle. Fakt, ze sezon truskawkowy nam raczej przepadnie - osobiscie tak zaraz od poczatku karmienia bym nie ryzykowala z truskawkami, po kiego grzyba uczulac noworodka? Ale potem, tak jak mowisz, z rosadkiem, probowac i jesli nic sie nie dzieje to jesc normalnie. Dzieciaki sa rozne. Niektore ci nie pozwola jesc wogole nabialu, o mleku zapomnij. A niektorym wszystko apsi i nie maja zdanych kolek, nie ma reguly tylko doswiadczenie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewcisko____ znowu mnei neico podlamalo podejscie poloznych do twojej kolezanki. Owszem jesli nie ma pokarmu zbyt duzo to wazne zeby przystawiac malego jak najczesciej. Ale przeciez dzieciak nie moze byc glodny non stop wiec z tym dokarmianiem niech nie czcekaja. Moja Hania tez dostala butle zaraz w pierwszej dobie bo sytuacja byla identyczna, a nie miala potem zadnych problemow czy z piersia czy z butelka. A norma chyba jest taka, ze dziekco nie powinno przy wypisie ze szpitala miec mniej na wadze niz 10% wagi urodzeniowej, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez dzisiaj szatkuje, bo co zczytam to sie "wtracam". Co do wszelkich owocow, nawet truskawek - gotowane moga byc! Czeresnie, wisnie, co chcecie jesli gotowane to jest OK. Ponoc w przypadku czeresni czy wisni (bo te niektorych rozdymaja) to wystarczy sparzyc wrzatkiem i juz mozna jesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minie też to podejście dziwi. W ogóle tego co się nasłuchałam od tej mojej koleżanki to szok. Boję się teraz jak cholera:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×