Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość irenno

Kielce- Prosta, Kościuszki , Czarnów ???

Polecane posty

A-nita chodzi mi tu tylko o to że moim zdaniem to zbędny wydatek chodzić prywatnie do gina. A jak wychodzi ekonomicznie z tymi pieluszkami (ja rodze w kwietniu) no bo pranie (proszek woda prąd) suszenie itp a pieluszka jednorazowa to jednorazowa wielorazowe to wiadomo że zdrowsze dla pupy są. Ja wogóle sie nie orientuje nawet co kupić maluchowi na początek to moje 1 dziecko i jestem przerażona :) A właśnie może jakaś mamusia dośawiadczona już mogła by napisać taką liste??? napewno trzeba mieć wanienke kosmetyki od oliwki po sudocrem do pupy łóżeczko pościel proszek płyn specjalny gruszka do nosa czy taki śmieszny przyrząd do tego nożyczki ręczniki ubranka wózek czy coś jeszcze??? A macie jakieś sprawdzone kremiki maście na różne podrażnienia dla maluszka? Boże może to głupie pytania ale ja nie mam zielonego pojęcia co trzeba a nie mam za bardzo kogo spytać a chciałabym mieć wszystko dla dzidzi.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_nita
89MONIAAAA wiesz, generalnie na stronach, gdzie piszą o pieluchach wielorazowych, mówią, że choć na początku jest to większy koszt to podsumowując cały okres pieluchowania wychodzi taniej, że są zdrowsze dla pupy to wiadomo a i dzieciak szybciej wychodzi z pieluch. Z praniem jest tak, że z założenia pierzemy co dwa, trzy dni i nie jak dawniej, że trzeba było wygotowywać, tylko w temperaturze do 60 st. Prałam już sobie te pieluszki i otulacze i faktycznie schną bardzo szybko, wkłady chłonne (wiadomo) dłużej schną, do tego kupuje się dodatek do proszku, antybakteryjny i to wszystko. Wiadomo nie każdej mamie przypadnie do gustu takie pieluchowaie ale jest wybór. Jeśli chodzi o ciuszki to tych najmniejszych rozmiarów kupić ilość minimalną, bo dzieć szybko wyrośnie, kosmetyki do wyboru do koloru, trudno coś doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
Z tymi pieluchami wielorazowymi, to ja z kolei przeczytałam gdzieś, że porównując koszty kupna, prania ich, tych detergentów z kosztami pieluch jednorazowych to wcale na nich nie oszczędzimy... Też się nad nimi zastanawiałam, ale stwierdziłam, że jak na początek to na pewno wygodniejsze dla mnie będą pieluchy jednorazowe, to moje pierwsze dziecko, przypuszczam, że najwygodniej będzie mi je zdjąć, wyrzucić i założyć nową ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Mam pytanie, odnoście specjalisty w usg?kogo polecacie na połowkowe badanie usg? byłam u dr raczka ale mało sie dowiedziałam a jestem w 19 tyg i zastanawian sie czy nie wybrac sie do dr Guzika? co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
retranka jeżeli masz możliwość jedź do Łodzi tam badanie z echem serca kosztuje 300 zł od razu masz tomografie całego dziecka i wiesz jeżeli są jakieś nieprawidłowości ja ide do gina za tydź w czwartek do będę miała nr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goldynka
Grudzen 2012 wszystko ci powie położna na szkole rodzenia. Nie martw się na zapas, ja byłam nastawiona na zzo, ale zupełnie nie było potrzebne. Jak przyjedzeesz do szpitala do porodu to na izbie pobierają Ci krew do badania, po to żeby w razie czego wiedzieć,czy możesz dostać zzo (jakos tak).Przed porodem w sali przygotowującej po prostu powiesz,że chciałabyś zzo i zaznaczysz to w ankiecie.-dokładnie dowiesz się na szkole rodzenia.PS Pani Grażyna-świetna babka ).Polecam po raz kolejny szpital na Prostej. Jak coś chcesz wiedzieć to pytaj. kkepka - polecam Ci forum wózkomania na gazecie retranka - ja też była u Guzika na uSG -bardzo sobie chwalę A_nita -miałam fajna położną na patologii, przychodziła do mnie jak leżałam po porodzie (9 dni) i w podziękowaniu nawet nie wzięła butelki wina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie odnośnie porodu rodzinnego na Kościuszki i na Prostej. Czy trzeba wcześniej za niego zapłacić,zamówić czy wystarczy w dniu kiedy zacznie się akcja porodowa sobie opłacić taki poród? Termin mam na początek grudnia,a nadal nie wiem jeszcze gdzie będę rodzić bo dopiero w październiku będzie wiadomo czy na Kościuszki będzie znieczulenie ZO....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammi21
Cześć! Ja mam termin na 22.11, szpital na prostej. Kilka stron temu wyczytalam, ze "rok akademicki sie konczy, wiec nie ma studentow". Musze powiedziec, ze to...nieprawda! Moja siostra jest na poloznictwie i ma obowiazkowe praktyki letnie, oprocz tych w trakcie roku. To tak dla wyjasnienia, bo wydawac by sie moglo, rodzac w okresie letnim, ze nie musimy sie martwic tabunem studenciakow, a tu jednak... Mój partner namowil mnie na porod rodzinny (choc wczesniej mialam obawy, myslac bardziej o jego komforcie psychicznym). Im blizej porodu tym bardziej zdaje sobie sprawe z tego, ze potrzebna mi bedzie jego pomoc wlasnie w trakcie calego "zamieszania" (np. w wypelnieniu planu porodu, wizyta w lazience). Szkoda tylko, ze dopiero na miejscu, "w ostatniej chwili", okazuje sie czy jest miejsce w tych salach na porod rodzinny. Jezeli chodzi o gaz rozweselajacy... moja kolezanka rodzila w czerwcu i odradzila mi go. Fajnie sie posmiac, ale gdy nadchodzi skurcz... Smiejesz sie a placzesz z bolu, praktycznie zadna ulga. Poprawiajac okulary nasunelo mi sie wlasnie pytanie. Czy wada -3 na jedno oko, drugie prawie -2 moze (ale nie musi) byc zaleceniem do cc? Moj lekarz nic mi nie mowil, ze potrzebuje jakiegos zaswiadczenia od okulisty. Prosilabym o mozliwie szybka odpowiedz. Nastepna wizyte mam za dwa tygodnie, a z tego co wiem dostac sie teraz do okulisty to cud...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety taka wada wzroku nie kwalifikuje się do cc,ja też mam wadę -1,5 na obydwoje oczu,a nawet teraz w ciąży mi się pogorszyła i pewnie jest więcej,jednak czytałam, że od -5 można myśleć o cesarce a i tak ginekolog może takie zaświadczenie od okulisty zakwestionować .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammi21
Chodzi mi o to czy TRZEBA mieć zaświadczenie od okulisty. Czy to zezwolenie na poród sn czy zalecenie do cc. Bo jak już napisałam wcześniej, do okulisty się dostać teraz nie da rady, a na kolejne prywatne wizyty już mi brakuje pieniędzy (jeszcze później zmiana szkieł, nowe okulary-obecne już się nadają tylko "po domowemu"), zwłaszcza, że co dwa tygodnie teraz muszę odwiedzać gina, bo na tyle mi zwolnienie z pracy wystawia... Bardzo bolą mnie plecy, lędźwie, szczególnie, gdy wstaję z łóżka, a wstaję tylko przechylając się na prawą stronę, bo boli mnie lewa strona. Jednak nie są to bóle długotrwałe i wycieńczające, więc zrezygnowałam z brania jakichś tabletek (lekarz mnie pytał czy chcę). Któraś z was też ma taki problem? Jak można to jakoś eliminować? Boję się, że przy porodzie ten ból będzie nie do zniesienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o wade wzroku, nie jest ona wskazaniem do CC, chyba ze ciezarnej grozi badz juz ma problem z odklejaniem sie siatkówki, wtedy chyba poród odbywa sie CC, Jesli chodzi i kregosłup, tez mam okropnmy z tym problem, sa dni ze ruszyc sie nie moge tak strasznie boli, gin mówil ze moge wtedy łyknac paracetamol zeby złagodzic ból ale jakos wole wytzrymac niz faszerowacv siebie i dzidziusia lekarstwami, Basen podobno pomaga i cwiczenia ale nie mam na tyle motywacji zeby sie zmobilizowac, ale chyba bede musiala jak bedzie tak dalej sie działo..... nadal nie wiem domkogo nwybrac sie na tro polowkowe usg, zeby byc zadowolona i wyczerpana wiadomosciami, bo jakos ostatnio b. mało sie dowiedziałam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atena564
hej dziewczyny, jestem w 7 tyg ciąży, za tydzień mam pierwszą wizytę u ginki i USG (bede chodzić do jedej z ginek na kościuszki) i mam takie do Was pytanie- czy mogę odrazu prosić gina o zwolnienie ,L4?? Pracuje w odzieżówce na pół etatu, ale tak naprawde musze być w pracy po 6-8 godzin, dyspozycyjność obowiązkowo 24h na dobe 7 dni w tygodniu, strosująca praca (tylko słyszymy hasło: budżet, budżet do wykonania!!!),praca stojąca i grafiki układają tak,że np. pracuje 5h 45 min, więc przerwa mnie nieobowiązuje, wieć niemam nawet jak iść zjeść jak właśnie w tym momęcie tego potrzebuje!!!Grafik zmienia się też jak w kalejdoskopie, czasem przychodzę do pracy i okazuje się że jednak niepracyje lub krócej lub dłużej, ale nikt niedała znać!!!! A na dodoatek mam dyskopatie, i teraz niemoge zażywać leków , które wcześniej zażywałam jak np. olfen lub ketonal domięśniowo!!! Jak myślicie, czy moge w takiej sytuacji prosić o L4 (dodam,że bede chodzić prywatnie do ginki)???? W pracy niedaje już rady, wręcz psychicznie i fizycznie się wykańczam!!Jeśli znacie gina, który z "chęcią" daje L4, bez większych przeszkód to dajcei znać: atena564@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysle ze nie bedziesz miała prob lemu z uzyskaniem L4, musisz po prostu powiedziec to lekarzowi, choc mysle ze bez tlumaczenia sie obejdzie jak poprosisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atena lekarze nie chętnie wydają zaświadczenia do 3 m-e chyba że np leżałaś w szpitalu lub masz inne problemy zdrowotne związane z ciążą. Lekarz może ciągnąć Ci zwolnienie 6 m-e bez kontroli w zusie. po tym okresie jest kontrol. chyba że urodzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atena...to zależy do jakiego lekarza pójdziesz,mój bez problemu dał mi L4 w 10 tyg.ciąży. A ja powtórzę pytanie odnośnie porodu rodzinnego na Kościuszki i na Prostej. Czy trzeba wcześniej za niego zapłacić,zamówić czy wystarczy w dniu kiedy zacznie się akcja porodowa sobie opłacić taki poród? Termin mam na początek grudnia,a nadal nie wiem jeszcze gdzie będę rodzić bo dopiero w październiku będzie wiadomo czy na Kościuszki będzie znieczulenie ZO....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim lek. prowadzacym jest gin z kosciuszki i bez problemu dostalam zwolnineie, co prawda w 12 tyg poprosilam o nie, ale kolezanka duzo wczesniej i tez nie mioala z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
Chodzę prywatnie (lekarz z Czarnowa) i zwolnienie dostałam już w 9 tyg. ciąży, sama o nie poprosiłam. Też nie było żadnego, po co, za wcześnie, itd. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammi21
Porodu rodzinnego nie da się wcześniej zarezerwować. Przychodzi się do szpitala, jak jest wolne to ok, płaci się za niego i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grudzien2012
Wiem, że poród rodzinny na Prostej kosztuje 220zł, w tym są tak zwane roomingi, czyli pokoje jednoosobowe. Taki pakiet :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammi21
z tego co wiem to na prostej i kosciuszki wlasnie tak jest, przychodzi sie i placi, ale na kosciuszki trzeba miec zaliczona szkole rodzenia, w przeciwnym razie jakies "ale" maja, czasem ciezko jest przegadac personel, zeby dostac dyplom ze szkoly (zaplacic przed samym porodem) i tym samym uczestniczyc w porodzie rodzinnym. wydaje mi sie ze na czarnowie tez "w ostatniej chwili", ale o tym szpitalu malo slyszalam, jesli chodzi o "sprawy ciazowe".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha,dzieki...czyli jak zwykle utrudnienia,jak mam zapisać się na szkołę rodzenia na Kościuszki która jest płatna,skoro jeszcze nie wiem czy będę tam rodziła, bo sami nie wiedzą czy będzie czy nie będzie dostępne ZZO..paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammi21
Ja nie dość, że mam lekarza z prostej, to jeszcze dodatkowo ze względu na możliwość znieczulenia, które jest dostępne tylko tam, jestem pewna, gdzie chcę rodzić. Kościuszki nawet nie brałam pod uwagę. Opinie o tym szpitalu po prostu mnie zniechęcają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammi21
Jak dla mnie rodzinne posiedzenia na salach poporodowych w szpitalu na Kościuszki to tragedia. Nie dość, że na powiedzmy siedmioosobowej sali (bo takie duże są) matki z dziećmi (jedno płacze to i już pozostałe po kolei zaczynają) to przecież i partnerzy, babcie lub ciocie... Przymus karmienia, położne liczące na wysokie "kieszonki" od pacjentek, choć szczególnie w nocy o pomoc trudno (piszę to tylko na podstawie usłyszanych historii z tego szpitala). Według mnie szpital niezbyt przyjazny dla kobiet rodzących i świeżo upieczonych matek, pomimo tego programu, który placówka rzekomo prowadzi (było gdzieś o nim wspomniane).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leos878
Hej dziewczyny ja mam termin na 30marzec i już się zastanawiam który szpital wybrać 5lat temu rodziłam na Czarnowie miałam znajomą położną. A teraz gdzie najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leos878
koleżanka rodziła kilka dni temu na kopciuszki była zadowolona ale lekarza prowadzącego tez miała z Kościuszki a znowu słyszałam że na Czarnowie jak masz szkolę rodzenia to dostajesz po porodzie sale pojedynczą i w ogóle dobrze się tobą opiekują Ja rezygnuje z opłacania położnej a i lekarz do którego chodzę to państwowo i nie pracuje w żadnym szpitalu więc który szpital radzicie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goldynka
Tylko Prosta - przeczytaj cały wątek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja rodze na początku kwietnia na PROSTEJ tylko i wyłącznie :) również nie mam lekarza z żadnego z kieleckich szpitali, ale mam znajomą położna na prostej. na prostej też jak masz poród rodzinny i jak tylko są 1 to ją dostajesz ewentualnie 2. ale ogólnie na prostej są małe sale po porodowe nie to co na Kościuszki..... w listopadzie idę do szkoły rodzenia to opowiem coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammi21
ja osobiscie nie porywalabym sie na to znieczulenie, moze byc niebezpieczne dla dziecka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×