Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość irenno

Kielce- Prosta, Kościuszki , Czarnów ???

Polecane posty

Grosik ja mam lekarza z kościuszki i tam też będę rodzic. Co do tabuna lekarzy podczas obchodu to ja już się z tym spotkałam w innych okolicznościach niż poród i w innym szpitalu. Było mi wszystko jedno, ważne żeby było wszystko dobrze ze mną i przede wszystkim z dzieckiem, ale z tą salową to naprawdę przegięcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I z Waszych wypowiedzi wynika że bez opłaconej położnej też się Wami porządnie zajęły te które były na obchodzie. Ja właśnie chyba zrezygnuje z opłacania. Koleżanka tez chwaliła sobie opiekę na Kościuszki bez swojej położnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SalsaCk
Witam wszyskie obecne i przyszłe mamy. Ponieważ pare dziewczyn przede mną pytało i nie uzyskało odpowiedzi - dołącze do pytających. Do mam , które niedawno rodziły na Czarnowie....przede wszytkim co trzeba mieć ze sobą dla siebie i dla maluszka. To najważniejsze, a po drugie proszę o "wrażenia" tzn. jak opieka itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy w Szpitalu na Kościuszki jest możliwość porodu ze znieczuleniem zewnątrzoponowym?? chodzę do lekarza prowadzącego który tam pracuje i tam będę rodzić,ale nie wyobrażam sobie porodu bez znieczulenia bo mam bardzo niski próg bólu. Generalnie tak strasznie się boję porodu,ze wpadam w depresję i dopadają mnie lęki:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 77xxxxxxx
proponuje szpital na prostej,tylko w tym jednym daja znieczulenie.wiem bo sama mialam i wczesniej dopytywalam. nie wazne ze masz lekarza z kosciuszki,rodzic mozesz przeciez gdzie chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja własnie jestem po porodzie na Czarnowie. Niestety, musiałam mieć cesarkę ze względu na zielone wody płodowe a dziecko niie chciało długo wstawić się w kanał. Z tego powodu było i nadal jest przykro, bolało jak cholera, bo zanim trafiłam na stół operacyjny miałam normalne skurcze i gdyby dziecko wstawiło sie w kanał to była by to kwestia 20-30 minut ponieważ miałam pełne rozwarcie.poleżenie ze 3 godziny i bym hulała po korytarzu. Leżenie całą dobę po cesarce to naprawdę nic przyjemnego a potem ketonale i paracetamole a mimo to i tak boli. Nie bójcie się dziewczynki, w danej chwili wydaje sie ze juz wiekszego bólu nie da się przeżyc, ale bynajmniej ja bardzo ubolewałam ze nie był to poród naturalny. Do szpitala przyda się ze 3 bodziaki, 3 kaftaniki, pampersy, chusteczki do pupy, masc na odparzenia, może przydać się smoczek,ze 3 pieluszki tertrowe, ja miałam rożek ale mi sie nie przydał, bo położne używały szpitalnych. Dla siebie to oprocz tego co zabieramy jak gdzies wyjezdzamy to trzeba miec, kubek sztućce ze 3 koszule nocne z guzikami, , klapki basenowe, tantum rosa. Z dokumentów karta przebiegu ciąży, dowód osobisty, legitymacja ubezpieczeniowa, wyniki badań w ciąży, pisemna info o grupie krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 77xxxxxxxj
jesli chcesz znieczulenie musisz zmienic szpital,nie rozumiem czemu kazdy wybiera kosciuszki,przeciez tam nie daja znieczulenia!!!a szpital jak szpital kazdy jednakowy,a bole sa potworne,nie ma co kryc.rozumiem w 100% twoje obawy,pedz na prosta,wcale nie jest zle i nie boli!!!a chyba o to chodzi. ja z rozrzewnieniem bede wspominac swoj porod sprzed roku na prostej,a o pierwszym w ostrowcu sw.wolalabym zapomniec'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie znieczulenia zewnątrzoponowego już wszystko wiem, dzisiaj na wizycie zapytałam swojego lekarza. Będzie wiadomo na dniach czy wprowadzą to znieczulenie na Kościuszki czy nie, jest duża szansa że tak, anestezjolodzy mają teraz mieć jakieś szkolenie i uzgadniać w tej sprawie. Generalnie jest z tym problem z powodu deficytu anestezjologów, którzy rzekomo są zbyt obłożeni obowiązkami( niejednokrotnie muszą być w kilku miejscach jednocześnie) i dlatego nie są w stanie fizycznie znieczulać. Jeżeli to nie dojdzie do skutku to owszem na Prostej niby jest możliwość,ale nie ma gwarancji bo jak się zdarzy,że anestozjolog będzie niedostępny (a podobno to częste) to znieczulenia nie dadzą. Niestety koleżanka mojej koleżanki tak trafiła, że rodziła o godz.23 i jak już nie mogła wytrzymać poprosiła o znieczulenie i nie było anestezjologa.Więc w praktyce wygląda to tak,że jest to czysta ruletka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najgorsze jest to,że nawet jak człowiek chce zapłacić to nie może. Żyjemy w 21 wieku a w Polsce nadal ciemnogród i zacofanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angeleee
Dziewczyny, wybieram się na USG ciąży (jestem w 12 tyg.), chciałam umówić się do dr Guzika z ronda na Paderewskiego, ale od kilku dni próbuję się tam dodzwonić i nic-nikt nie odbiera. Może jest zamknięte z powodu urlopów? Wiecie coś na ten temat? Prosiłabym też o poradę, gdzie jeszcze mogę zrobić USG?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabela12312
mozesz zrobic usg na wojska polskiego 28 A-ja tam byłam na usg genetycznym i maja dobry sprzęt- wiec polecam:)))) przyjmuja we wtorki i we czwartki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki:) Właśnie nadrabiam forumowe zaległości i widzę że było tu kilka pytań do mnie, ale niestety nie miałam możliwości żeby odpowiedzieć, bo od 2 lipca leżałam w szpitalu. Moje maleństwo jest już ze mną i po 3 tygodniach w szpitalu cali i zdrowi jesteśmy już w domku:) Jeśli macie jakieś pytania co do szpitala na Prostej i porodu chętnie pomogę, trochę czasu tam spędziłam i myślę że w wielu kwestiach będę mogła pomóc. Osobiście jestem zachwycona opieką na Prostej i każdej przyszłej mamuśce polecę ten szpital! Pozdrawiam! P.S. amanda155 nie wiem czy to jeszcze aktualne ale podczas zajęć na szkole rodzenia dostaje się podajże 3 paczki, są tam różne próbki kosmetyków dla mamy i malucha, ulotki, gazety, butelka z AVENTU oraz płyty dotyczące pielęgnacji maluszka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kropelka500
Witam, ja rodziłam na Czarnowie. Na pierwsza dobę dla dziecka dają szpitalne ciuszki, ja jak leżałam to były upały i położne kazały rozbierać dzieci żeby się nie zgrzały więc ubranek mało potrzebowałam. Do porodu dają szpitalną koszule i podkłady też dają. Co do samego porodu to ja chyba już nie pójdę drugi raz rodzić na Czarnowie. Położna miałam okropną, nic się mną nie interesowała, dobrze że moja lekarka miała dyżur w tym dniu. Nie wiem jak jest w innych szpitalach ale na Czarnowie położne robią rozwarcie palcami i to nie jest przyjemne;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzik10102 do jakiego lekarza chodziłaś lub jakiego polecasz z prostej. Czy miałaś poród rodzinny (ile kosztował) Ogólnie jaka opieka dla Ciebie I Dziecka. Warto chodzić do szkoły rodzenia tzn czy potem położne poznają Cię masz jakieś ulgi przywileje z tego powodu? i jak sam poród nie chodzi mi o ból bo napewno boli ale tak ogólnie odczucia Twoje.... 1 poród Twój??? Czy coś było nie tak ze tak długo leżałas??? Przepraszam że tak duzo pytań zadaje ale jestem w 4tyg ciąży szukam lekarza z prostej i zbieram opinie fakty itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buziula
Ja też dołączam do pytań i jak ze znieczuleniem, nie ma problemów? Z lekarzy polecam Kowalik i Pawełczyk-Misiorek, obydwie przyjmują w tym samym gabinecie na x-wieków (centrum rondo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buziula
Kowalik bierze 130zł, Pawełczyk nie wiem ale pewnie podobnie, wizyta trwa pół godziny, ja jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie ja jestem bardziej skłonna iść do kobietki niż do faceta mimo że w szpitalu napewno ich jest więcej. Ja jeszcze w czwartek ide do starej gin 1 Koźmińska na czarnowie przyjmuje 2 Tarłowska-pawlusińska w skarżysku.... więc lipa Dzięki za podopowiedzi :) I jeszcze mam takie jedno pytanie z innej beczki czy na początku ciąży bolal was brzuch tzn tak kuł/skurcze od jajnika do jajnika dołem??? Bo mam coś takiego i zaczynam się martwić bo na jakimś forum wyczytałam że to mogą być objawy ciąży pozamacicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buziula
Macica ci się powiększa, też miałam takie bóle, ciągnięcie, jakby skórcze. Raczej nie masz powodów do obaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodziłam do dr Kołodziejskiego, od początku prowadził moją ciążę, w szpitalu też jako mój lekarz prowadzący zrobił mi cesarkę (musiałam mieć ze względu na miednicowe położenie dziecka) na obchodzie zawsze dopytywał czy wszystko jest ok także jestem z niego mega zadowolona. Tydzień leżałam na patologii ciąży ponieważ miałam problemy z ciśnieniem a później 2 tyg z maleństwem gdyż ciężko przeszedł żółtaczkę a między czasie miał jeszcze problemy z brzuszkiem, ale dzięki świetnej opiece lekarzy neonatologów wszystko już jest w najlepszym porządku. Prosta pod tym względem jest bezkonkurencyjna, mają świetnych fachowców, jeśli jest potrzeba ściągają innych specjalistów na konsultację także dziecko jest przebadane od stóp po główkę, bez 100% upewnienia się że maleństwo jest zdrowe nie puszczają do domu. Jak już wyżej wspomniałam miałam cesarkę także na temat naturalnego porodu nie mogę się wypowiedzieć, ale wiele dziewczyn poznałam i nie spotkałam takiej na oddziale która by narzekała na opiekę podczas naturalnego porodu. Krótko mówiąc podczas tych 3 tygodni nie spotkałam się z chamstwem ze strony zarówno lekarzy jak i położnych, kiedy potrzebowałam pomocy czy miałam jakieś pytanie zawsze byli "pod ręką". Z Paniami ze szkoły rodzenia spotkałam się na oddziale, ale są to tak przemiłe kobiety że bez względu na to czy się chodziło na zajęcia czy nie służą pomocą. Jeśli macie jakieś pytanka jeszcze czy zapomniałam o czymś teraz wspomnieć piszcie chętnie pomogę:)Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najważnjesze że już wszystko ok :) Czyli ogólnie mówiąc polecasz. Dziękuję za info i Pozdrawiam Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość totalnie załamana
Hej dziewczyny,mam termin porodu na 8 grudnia i chciałabym Was spytać o kilka rzeczy,a mianowicie: 1.We wrześniu(pod koniec) będę wiedziała na pewno w ktorym szpitalu rodzę(to zależy od inf. od lekarza prowadzącego czy na Kościuszki będzie możliwe znieczulenie ZZO-podobno się naradzają w tej kwestii) i dlatego chciałam spytać czy nie będzie za późno na opłacenie ewentualnego porodu rodzinnego.... kwestia szkoły rodzenia,czy zdążę ją zrobić,nie mogę teraz się zapisać bo nie wiem w ktorym szpitalu będę rodziła:/ i czy bez szkoły rodzenia można zapłacić za poród rodzinny. 2.Czy znacie jakąś dobrą położną,którą można wynająć do porodu na Prostej? 3.Może to pytanie jest głupie,ale czy w sali w której się rodzi w drugim etapie porodu gdy są skurcze parte czy jest się samemu czy inne rodzące też leżą? 4.Czy na Kościuszki lub Prostej przy porodzie nie rodzinnym można korzystać z piłek lub prysznica? 5.Kolejne pyt.z tych głupszych: czy lewatywę robi położna? To narazie tyle,jak mi się coś przypomni to napiszę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość totalnie załamana
aha i jeszcze jedno: jeśli np. zrobię szkołę rodzenia na Prostej ale zdecyduje się na poród na Kościuszki to czy wystarczy wtedy tylko zapłacić i oni uznają mi ten certyfikat ukończenia szkoły w innym szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A-nita
Na Prostej chyba nie trzeba mieć szkoły, żeby rodzić rodzinnie, tak było 7 lat temu, a tu masz terminy szkół na Prostej http://www.szpgin.kielce.pl/index.php/sala-porodowa/szkoa-rodzenia 29.08.-03.10.2012r. 10.10.-14.11.2012r. 21.11.-27.12.2012r. Bezpłatnie, więc możesz sobie iść bez problemu, nawet jak będziesz rodzić gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na prostej trzeba mieć szkołę rodzenia tzn w 1 kolejności biorą na niego kobiety z ukończoną szkołą rodzenia u nich i ewentualnie lekarz prowadzący też z prostej w 2 bez szkoły ale od dobrego lekarza z prostej a w 3 inne kobiety. Nie da się opłacić położnej tzn wybrać ją wcześniej. Jak masz rodzinny to jesteś ty położna ktoś od Ciebie i lekarz jak rodzisz na ogólnych to masz takie zajebis... parawaniki odzielające powiedzmy pacjentki.... lewatywę ewentualnie golenie robi położna która przyjmuje Cie na izbie przyjęć ona też cie bada. myśle że to nie przejdzie że masz np szkołe rodzenia z prostej a rodzisz na kościuszki. Byłam w zeszłym tyg w obu szpitalach i zdecydowanie wybieram prostą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A-nita
89MONIAAAA dzięki za info, ja też chcę na Prostej, napisz jeszcze coś więcej o porównaniu tych dwóch szpitali, dlaczego prosta? Dla mnie na plus, że już tam rodziłam (rodzinny poród), moja gin jest z tego szpitala, szkoła rodzenia jest bezpłatna, więcej sal dla matek, szpital specjalistyczny dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po 1 dobra opieka w razie w dla dziecka, nowszy szpital bo niektóre sale na kościuszki przypominają komune...... czyściej jest mniejsze sale podobno max to 4 osoby a na kościuszki bywa że 6-8 i ogólnie lepsze wrażenie personelu. ja rodze w kwietniu. Do jakiego gina chodzisz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A_nita
Ja chodzę do Kowalik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×