Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość stary nerwus

Moja nerwica.....cd..

Polecane posty

Gość Yyyysk
Stres stop dlaczego nic nie piszesz? co u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kontrola drogowa
Mężczyzna około 40-tki pomykał szosą w swoim nowiutkim Porsche. Kiedy już dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość, we wstecznym lusterku zobaczył charakterystyczne czerwono-niebieskie migające światełka. Pewien mocy swojego samochodu ostro przyspieszył, ale wóz policyjny nie dawał za wygraną. Po chwili zdał sobie jednak sprawę, że w ten sposób może przysporzyć sobie wielu kłopotów i zjechał na pobocze. Policjant podszedł do niego, bez słowa sprawdził prawo jazdy i powiedział: - To był dla mnie długi dzień, zbliża się koniec mojej zmiany, na dodatek jest piątek trzynastego. Mam dość papierkowej roboty, więc jeśli znajdzie pan jakieś dobre wytłumaczenie to może Pan odjechać bez mandatu. Mężczyzna pomyślał chwilkę i powiedział: - W zeszłym tygodniu moja żona zostawiła mnie dla jakiegoś policjanta. Bałem się, że chciał mi ją pan oddać. - Życzę miłego weekendu - powiedział policjant. [ tm ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie niby bylo dobrze, ale dzis znow schiza bo zjadlam pizze i czuje ze do teraz mi ciezko na zoladku:/ ale to pewnie znow mi sie wydaje i nerwy robią swoje:/ a jutro mam isc do kina na oszukac przeznaczenie wersja 3D, chyba zwariuje... no ale zobacze czy wogole ten plan wypali ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czika123
spac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i bylam na filmie i przezylam:) pozdrawim was cieplo, dzis mialam chwile refleksji ze trzeba cieszyc sie kazda chwila, doceniac ze ktos bliski przy nas jest bo za chwile moze go zabraknac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość loootek
Stres! bardzo mądra refleksja. pisz co u ciebie!! i reszta dziewczyn. gdzie podziałyście się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elemele dutki
spaććććććććććććććććććććććććććććććććććć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elemele dutki
w doopie jestesmy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łammi
Fresh przestańi idź lepiej do psychiatry .niech cię skieruje do szpitala. w zamknięciu moze się uspokoisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luntek 1999
szubidu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do stres-stop
wspolczuje !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może się zakochać w twoim uśmiechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozdrowionka dla wszystkich:)))))))) Trzymcie się, odpoczywajcie, usmiechajcie, róbcie co lubicie, żyjcie z pasją a będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warto wiedziec
Depresja a lęk Wstęp Po zapoznaniu się z treścią niniejszej sesji uczestnik kursu powinien: rozumieć różnicę pomiędzy lekiem i strachem, znać objawy lęku, potrafić rozpoznać napady lęku panicznego i fobie. Związek lęku z depresją Najczęściej depresji towarzyszy lęk. 2 - 5% całej populacji cierpi z powodu depresji (czysta jej postać) 8% populacji cierpi z powodu mieszanych zaburzeń lękowo - depresyjnych. Może zdarzyć się tak, że lęk zdominuje obraz kliniczny. Wówczas pacjent: odczuwa silny niepokój, nie jest w stanie spokojnie usiedzieć w miejscu, nie potrafi niczym się zająć, załamuje ręce, dużo mówi, czasami nie dopuszcza innych do głosu. Tego rodzaju obraz depresji wiąże się ze znacznym prawdopodobieństwem samobójstwa! Lęk a strach Strach: jest objawem fizjologicznym organizmu, powoduje zwiększoną gotowość do „walki i ucieczki”, co wiąże się z przygotowaniem organizmu do lepszego radzenia sobie z niebezpieczeństwem (zmysły stają się bardziej wyostrzone, podaż tlenu do mięśni jest zwiększona, sprawniej też myślimy i działamy), strach jest upodmiotowiony, strach trwa krótko. Lęk: nie jest zjawiskiem fizjologicznym – jest objawem psychopatologicznym, trwa dłużej niż strach, może być bardziej intensywny niż strach, ogranicza zdolności działania, nie mobilizuje, jest nieupodmiotowiony. Oczami praktyka: „Stan ciągłego napięcia, zaburzenia snu i objawy wegetatywne są dla chorego ogromnie wyczerpujące i dlatego osoby z zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi skarżą się na uczucie stałego zmęczenia. Może to rodzić nieodpartą chęć przerwania tego za wszelką cenę. Lęk towarzyszący depresji zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia prób samobójczych.” Oczami praktyka: „Lęk przy depresji jest wolnopłynący, człowiek kładzie się z nim spać i z nim się budzi.” Objawy lęku 1 Objawy lęku dzielimy na: objawy psychiczne objawy somatyczne Psychiczne objawy lęku: lęk, obawa przed: szaleństwem śmiercią nieszczęściem lęk antycypacyjny (lęk przed lękiem, który może się nagle pojawić utraty kontroli omdlenia silne napięcie wewnętrzne: poczucie „bycia na krawędzi” niemożność odprężenia się zamartwianie się drażliwość: nietolerancja hałasu rozpraszanie się: trudności z koncentracją i pogorszenie pamięci depersonalizacja: uczucie, że nie jest się sobą Somatyczne objawy lęku: serce, układ krążenia: uczucie bicia serca tachykardia uczucie zmiany rytmu bicia serca i „wypadania” skurczów zimne ręce i nogi układ oddechowy: brak tchu, dusznośćo przyśpieszenie oddechu hiperwentylacja układ pokarmowy: suchośćo w ustach problemy z połykaniem mdłości dyskomfort w jamie ustnej biegunki układ moczowo - płciowy: częste oddawanie moczu silne parcie na mocz bóle menstruacyjne problemy ze wzwodem wzrost napięcia mięśni: bóle głowy drżenia, trzęsienie się bóle karku Objawy lęku 2 Objawy ogólne zaburzeń lękowych lęk – uczucie zaniepokojenia, nadmierna nerwowość bez konkretnej przyczyny i „lęk przed lękiem” drażliwość – w stosunku do siebie i innych osób (np. przewrażliwienie na hałas), niepokój – niemożność usiedzenia w miejscu, drżenie ciała, obgryzanie warg lub paznokci, „wykręcanie dłoni”, bóle – często napięciowe bóle głowy, a także tępe bóle karku i pleców (spowodowane ciągłym napięciem mięśni), bóle dołem brzucha, objawy wegetatywne – czerwienienie się, nadmierna potliwość, bóle w klatce piersiowej, suchość w ustach, ucisk w żołądku, zawroty głowy – zwykle nie są to zawroty głowy sensu stricte, raczej uczucie „pustki w głowie”, niepewności, „dziwne uczucie w głowie” czy też poczucie obcości (derealizacja), kłopoty z koncentracją, wrażenie pogorszenia pamięci, sen – kłopoty z zasypianiem, płytki sen bądź też całkowita bezsenność (często zgłaszane skargi dotyczące poczucia ciągłego zmęczenia mogą być spowodowane zaburzeniami snu). Klasyfikacja zaburzeń lękowych Zaburzenia lękowe stanowią część reakcji zaliczanych przez obowiązującą klasyfikację do zaburzeń nerwicowych (F40 - F48). Rodzaj objawów i ich występowanie pozwala na wyodrębnienie: zaburzeń lękowych w postaci fobii: agorafobia fobie społeczne (lęk społeczny) fobie specyficzne (izolowane) lęku panicznego (napadowego) zaburzeń lękowych uogólnionych mieszanych zaburzeń depresyjno-lękowych Najczęściej zaburzenia lękowe ujawniają się pod wpływem sytuacji stresowej, ale powstają u osób podatnych na zachorowania, w których życiu istotną rolę odgrywały traumatyzujące wpływy psychospołeczne. Elementami traumatyzującymi mogą być: niewłaściwe kontakty emocjonalne w dzieciństwie, frustrujące metody wychowawcze, konflikt wewnętrzny. Wynikiem niekorzystnych wpływów traumatyzujących jest ukształtowanie nieprzystosowanych postaw i nieadekwatnych mechanizmów obronnych. Napady lęku panicznego Napady leku panicznego charakteryzują się: nagłym początkiem (< 10 min.), intensywnym uczuciem paniki lub całkowitego przerażenia, „kołataniem” serca, subiektywnym uczuciem niemiarowego lub silnego bicia serca, uczuciem trudności w oddychaniu lub hiperwentylacją, nadmierną potliwością, zaczerwienieniem skóry, uderzeniami gorąca, nudnościami z towarzyszącymi wymiotami lub bez nich, wzdęciami brzucha, wiatrami, drżeniami ciała lub tylko uczuciem wewnętrznego drżenia, uczuciem omdlewania, zawrotów głowy, zachwiania równowagi („jakby coś się działo w głowie”), poczuciem obcości otoczenia (derealizacja) lub poczuciem obcości samego siebie (depersonalizacja) – chory często opisuje to uczucie jako zasłonę lub szybę między nim a światem lub nie potrafi opisać swoich odczuć, mrowieniami (parestezje), zwykle w rękach, czasami także twarzy (w ciężkich napadach hiperwentylacji), strachem przed utratą kontroli, niepoczytalnością, mimowolnym oddaniem moczu, zemdleniem, śmiercią. Fobie Fobia to obawa nieadekwatna do obiektu/sytuacji wywołującej lęk, powodująca unikanie tego obiektu/sytuacji. Agorafobia: lęk przed zatłoczonymi miejscami (np. supermarket, metro, winda, autobus) i poczuciem samotności w tłumie, także lęk przed otwartymi przestrzeniami, lęk zwykle prowadzi do napadów paniki - chorzy unikają wychodzenia samemu z domu (lub w ogóle nie wychodzą z domu), czego konsekwencją jest mniejsza zdolność do pracy, życia towarzyskiego. Fobia społeczna: lęk przed sytuacjami społecznymi, przebywaniem w grupie, w szczególności wśród obcych, obawa przed skompromitowaniem się, czy też byciem wyśmianym przez innych - lęk i panika w takich sytuacjach prowadzi do ich unikania (np. unikanie spożywania wspólnych posiłków), pomimo dobrego wglądu (świadomości istnienia tych zaburzeń) - gorsze funkcjonowanie społeczne i zawodowe – częste nadużywanie alkoholu, leków uspokajających, narkotyków. Fobie proste: nadmierny strach przed określonymi rzeczami, zdarzeniami (np. przed wężami, pająkami, igłami, wysokością, lataniem, krwią, wymiotami), unikanie narażenia na te bodźce, co prowadzi do gorszego funkcjonowania społecznego i zawodowego. Farmakoterapia zaburzeń lękowych Optymalne leczenie zaburzeń lękowych obejmuje: oddziaływania psychologiczne (interwencje psychospołeczne, edukacyjne), psychoterapię, farmakoterapię. Sposób prowadzenia leczenia zależy od: stopnia nasilenia zaburzeń, współistnienia innych chorób, oceny ryzyka samobójstwa, dostępności form terapii, ewentualnych przeciwwskazań do farmakoterapii, udziału chorego w opracowaniu i realizacji planu leczenia. Oczami praktyka: „Wybór leku zależy od rodzaju i nasilenia objawów lękowych.” Przed rozpoczęciem farmakoterapii należy ustalić: Co przemawia za wyborem leku (cel terapii, przeciwwskazania)? Który z leków byłby najlepszy (ryzyko objawów niepożądanych, łatwość stosowania, różnice farmakologiczne, interakcje, koszt leku)? Jak długi okres leczenia farmakologicznego jest przewidywany? W zaburzeniach lękowych stosowane są: trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (TLPD), selektywne inhibitory wychwytu serotoniny (SSRI), selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny (SNRI) – wenlafaksyna, odwracalny selektywny inhibitor MAO-A (RIMA) – moklobemid, selektywny inhibitor wychwytu noradrenaliny (NRI) – reboksetyna, antagonista receptorów noradernergicznych (NaSSA) – mirtazapina, tianeptyna, benzodiazepiny, buspiron, leki antyhistaminowe (wykazano skuteczność hydroksyzyny w lęku uogólnionym, ale ze względu na działanie sedatywne zaleca się ją tylko u chorych z nasilonym niepokojem, zwłaszcza na początku leczenia, jeśli istnieją przeciwwskazania do stosowania innych leków), antagoniści receptorów beta-adrenergicznych (wpływają na objawy wegetatywne lęku, bardzo nieliczne zastosowania w leczeniu lęku np. lęk sceniczny – drżenie rąk u muzyków grających na instrumentach szarpanych, lęk przed publicznymi wystąpieniami), leki przeciwpadaczkowe (nie są stosowane rutynowo w leczeniu lęku), leki ziołowe (skuteczności leków ziołowych nie oceniono w badaniach klinicznych). Farmakoterapia zburzeń lękowych 2 Zalety i wady leków stosowanych w zaburzeniach lękowych. Grupa leków Zalety Wady Trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne: imipramina klomipramina doksepina nie powodują uzależnia dostateczne dane kliniczne dotyczące skuteczności (z wyjątkiem fobii społecznej) niski koszt leków działanie odroczone (po 2-6 tygodniach) ryzyko zgonu w przypadku przedawkowania konieczność stosowania kilku dawek w ciągu dnia Działania niepożądane: działanie cholinolityczne proarytmiczne przyrost masy ciała SSRI: fluoksetyna fluwoksamina paroksetyna sertralina citalopram nie powodują uzależnienia udokumentowana skuteczność względne bezpieczeństwo przy przedawkowaniu opóźniony efekt działania (2-6 tygodni) Działania niepożądane: w początkowym okresie stosowania drżenie, nudności, niepokój, zaburzenia funkcji seksualnych. SNRI – wenlafaksyna NaSSA – mirtazapina NRI – reboksetyna nie powodują uzależnienia udokumentowana skuteczność względne bezpieczeństwo przy przedawkowaniu odroczony efekt działania (2-6 tygodni) wysoka cena leków Benzodiazepiny alprazolam lorazepam klonazepam diazepam szybki początek działania udokumentowana skuteczność stosunkowo bezpieczne przy przedawkowaniu ryzyko uzależnienia Działania niepożądane: senność wydłużenie czasu reakcji RIMA - moklobemid nie powoduje uzależnia nienasilone objawy uboczne stosunkowo bezpieczny przy przedawkowaniu odroczony efekt działania (2-6 tygodni) niepełne dane o skuteczności Buspiron nie powodują uzależnień stosunkowo bezpieczny przy przedawkowaniu działanie po 2-4 tygodniach skuteczny tylko w lęku uogólnionym Działania niepożądane: senność nudności Hydroksyzyna nie powoduje uzależnienia szybki efekt działania skuteczna tylko w leku uogólnionym nie oceniono wyników długotrwałego stosowania Działania niepożądane: senność Leczenie lęku panicznego i agorafobii Napad lęku: benzodiazepiny (alprazolam, lorazepam) Leczenie długotrwałe: SSRI (fluoksetyna, fluwoksamina, paroksetyna, sertralina, citalopram), trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne (imipramina, klomipramina). Gdy leczenie nieskuteczne lub źle znoszone: benzodiazepiny (alprazolam, lorazepam, klonazepam, diazepam), SNRI (wenlafaksyna), NRI (reboksetyna), NaSSA (mirtazapina), RIMA (moklobemid). Leczenie lęku uogólnionego Leczenie długotrwałe: SNRI (wenlafaksyna), SSRI (paroksetyna), TLPD (imipramina), azapirony (buspiron). Gdy leczenie nieskuteczne lub źle znoszone: benzodiazepiny (diazepam), leki przeciwhistaminowe (hydroksyzyna). Leczenie fobii społecznej Leczenie długotrwałe: SSRI (fluwoksamina, paroksetyna, sertralina), RIMA (moklobemid). Gdy leczenie nieskuteczne lub źle znoszone: benzodiazepiny (klonazepam), SSRI (citalopram, fluoksetyna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do agni-s
nie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zomiranka
powiecie mi proszę czy ja cierpie na nerwice czy co mi jest otoz jak sie zdenerwuje nawet nieswiadomie,np. kolezanka dzwoni ze czeka na mnie a ja sie spiesze to juz odrazu musze leciec do toalety. wogole biegunki mam często, teraz to juz boje się wychodzic z domu zeby mi sie czasami gdzies nie zachcialo. ostatnimi czasy to strasznie czysci mnie po nabiale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do warto wiedzieć .....dziekuje ci za ten wpis teraz jak mi cos bedzie sie działo to juz bede wiedziła co jest z nerwicy .....zaraz to sobie wydrukuje zeby miec w poblizu bo ja juz sama nie wiem co boli od choroby a co od nerwicy ........dziekuje ... jakos stara załoga sie3 wykruszyła ....dziewczyny gdzie wszystkie jestescie ?????????? u mnie fatalnie nawet nie pisze ,,,,,muszę z tym zyc i funkcjonowac ale ostatnio pogorszenie .....moze dlatego ze zbliza sie jesień ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bianka pisz , bedzie Ci lżej na sercu! Nie przejmuj sie bzdetnymi wpisami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ej no....
po jaka cholere wklejasz te elaboraty!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ej no....
po taką zebys sie własnie wysiliła z zapytaniem ;-p buha chcesz ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no sluchajcie ja tez tak w kratke sie czuje, nieraz miewam chwile mocnego zdenerwowania, za chwile to przechodzi i tak wkolko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niodd
Stres stop, Bianka,Agnis i inne czarnuszki. piszcie, piszcie bo wasze posty dla takich osób jak ja są jak lekarstwo!!!! nie odchodzcie. Emmo, Zdrówko, wy też wracajcie do nas. I wszystkie dzieczynki!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie piszmy dalej co u nas, ja kolo 18.30 znow mialam atak histerii ale wzielam sie za farbowanie wlosow, wlaczylam glosno radio i minelo, ale teraz mem mega ochote sie przytulic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niood
a przepraszam Stres stop za wścibskość. Masz mężczyznę? chłopaka,męża? ja też cierpię na nerwicę. Użyłam słowa cierpię choć go nie znoszę. Mam nerwicę-może tak;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś wam napisze moza któraś w was mi odpowie bo nie wiem czy to jakas choroba czy znów nerwica przybrała inna postać ......... od tygodnia boli mnie kregosłup piersiowy w nocy budze sie bo mam całe zdretwiałe rece palce musze je rozruszać bo sa jak z drewna ból od pleców promieniuje do brzucha jakby mnie ktos zaciskał takim gorsetem ......bola całe jelita mam biegunke ale nie zebym co chwile latała tylko no wiecie raz przeczysci do zera ....nie moge klatki piersiowej wysunąć do przodu a łopatek do tyłu bo straszny ból odczuwam promieniuje to do prawej pachwiny ...........pare dnie paliło mnie w zoładku jak ogień .......codziennie biore ibuprofen zeby jakos funkcjonować .......moze ktos mi odpowie co to jest ...........nie mam ochoty latac po lekarzach i znów wyjść na idiotkę ...... Pozdrowienia dla Emmy , agnis , stres stop , zdrówka , zochy .i innych zyczliwych osób ....... za odpowiedz z góry dziekuję ....Bianka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha i jeszcze jedno dziewczyny mam takie momenty ze oblewa mnie taki zimny pot czuuje jak na mnie wychodzi , co jakis czas mi sie to zdarza niezaleznie od tego czy jest ciepło czy zimno....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×