Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  
Go艣膰 stary nerwus

Moja nerwica.....cd..

Polecane posty

Go艣膰 ULU p臋kalska
Aktem swojej woli mo偶esz zrobi膰 wiele: – Po pierwsze mo偶esz zapanowa膰 nad swoim my艣leniem, to przecie偶 ty my艣lisz. Po to w艂a艣nie wymy艣lono wszystkie techniki rozwoju umys艂u(np medytacja), aby odci膮膰 jak najwi臋ksz膮 ilo艣膰 wp艂yw贸w zewn臋trznych, rozpraszaj膮cych ci臋 i nauczy膰 sterowa膰 swoim my艣leniem. My艣le膰 tylko o tym, o czym chcesz i potrzebujesz my艣le膰. – Po drugie mo偶esz odwr贸ci膰 uwag臋 od takiego my艣lenia i uczu膰, kt贸re ci臋 osaczaj膮, gdy jeszcze nie osi膮gn膮艂e艣 dostatecznego panowania nad my艣leniem. Robisz tak lub robi艂e艣 ze swoimi dzie膰mi, kiedy upiera艂y si臋 przy jakiej艣 zabawce, kt贸rej nie mog艂e艣 im da膰.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ULU p臋kalska
Minuta m膮dro艣ci - Czy jest mo偶liwe zdobycie M膮dro艣ci w ci膮gu jednej minuty? - Z pewno艣ci膮 - odpowiedzia艂 Mistrz. - Ale偶 jedna minuta to chyba za ma艂o? - To pi臋膰dziesi膮t dziewi臋膰 sekund za du偶o. Ile czasu trzeba, by spojrze膰 na ksi臋偶yc? Po c贸偶 wi臋c te wszystkie lata duchowych zmaga艅? - By otworzy膰 komu艣 oczy potrzeba niekiedy ca艂ego 偶ycia. By ujrze膰 - wystarczy b艂ysk chwili.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 ULU p臋kalska
Poszukiwanie Boga - Nie szukajcie Boga - rzek艂 Mistrz. - Po prostu patrzcie, a wszystko si臋 wam objawi. - Ale jak mamy patrze膰? - Za ka偶dym razem, kiedy patrzycie na cokolwiek, starajcie si臋 widzie膰 tylko to, co jest, i nic innego. Uczniowie byli wyra藕nie zdezorientowani, wi臋c Mistrz wy艂o偶y艂 to pro艣ciej: - Na przyk艂ad, kiedy spogl膮dacie na ksi臋偶yc, starajcie si臋 widzie膰 jedynie ksi臋偶yc i nic ponadto. - A c贸偶 innego opr贸cz ksi臋偶yca mo偶na widzie膰, kiedy si臋 na niego patrzy? - Cz艂owiek g艂odny m贸g艂by zobaczy膰 kr膮g sera. Zakochany - twarz ukochanej osoby… Minuta M膮dro艣ci - A. de Mello

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 agulka28
Witam wszystkich. Jestem now膮 osob膮 na forum. M贸j problem trwa juz od 3 lat. Jeszcze 3 lata temu by艂am zdrow膮 , u艣miechni臋t膮 i pe艂n膮 偶ycia osob膮. Zacz臋艂o sie w najmniej oczekiwanym momencie, pewnego dnia dosta艂am silnego ko艂otania serca, by艂o mi niedobrze i ba艂am sie, 偶e za chwile upadne,po klilku minutach przesz艂o , ale to by艂 dopiero pocz膮tek, zacz臋艂am sie czu膰 strasznie, b贸le g艂owy, ko艂atania serca, uczucie uderzenia gor膮ca w g艂ow臋, dreszcze przechodz膮ce przez cale cia艂o, os艂abienie.zacze艂am robic wyniki, od kilkakrotnych morfologii poprzez usg tarczycy, jamy brzusznej, ekg, echo serca, rtg p艂uc do rezonansu magnetycznego g艂lowy w zesz艂ym roku w艂膮cznie. oprocz niewielkiego wypadania p艂atka zastawki nic nie wysz艂o. dosta艂am potas i magnez i to wszystko. ale nic nie przesz艂o. sa chwile gdy czuje sie dobrze a sa dni ze czuje sie sie okropnie.do tego dosz艂o ze kazdy ma mnie za wariatke, moj facet i rodzina maja mnie dosc, uwazaja za symulanta a ja naprawde zle sie czuje, boje sie smierci i wszystkich chor贸b, jak tylko cos mnie zaboli juz wyszukuje w internecie i widze najgorsze z mozliwych wyjsc, ze to rak lub jakas inna nieuleczalna choroba, jak mi jedno przechodzi zaczyna sie nastepne. teraz od kilku dni dokucza mi dr偶enie wewnatrz n贸g i cia艂a, nie trzesa mi sie nogi ale czuje wewnetrz takie drzenie i mrownienie , czy tez trz臋sienie, sama nie wiem jak to nazwac, mam to non stop ca艂y dzien i w nocy to bardzo mi przeszkadza a najgorzej odczuwam to w nogach. przeczytalam w necie ze to moze byc objaw stwardnienia rozsianego i jestem kompletnie za艂amana. czy ktos mial takie objawy, czy to moze byc objaw nerwicy?pomozcie.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 anielka q
O, jak dobrze by艂oby dla niekt贸rych ludzi, gdyby mogli uciec od siebie samych! Teraz sami si臋 dr臋cz膮, dra偶ni膮, deprawuj膮, strasz膮. C贸偶 pomo偶e wyprawa zamorska czy przeprowadzka do innego miasta? Je偶eli chcesz umkn膮膰 przed tym, co ci臋 gn臋bi, trzeba ci by膰 innym, a nie gdzie indziej. Seneka M艂odszy (w艂a艣c. Lucius Annaeus Seneca, zw. Filozof, 4 p.n.e. ? - 65 n.e)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Agulka28 Witaj to nerwica na 99% mialam to samo , tez mysla艂am o SM,w pewnym momencie poczulam ze to juz koniec , umre na SM. ale na szczescie to tylko silne l臋ki i towarzyszace im czarne my艣li.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
kampania spo艂eczna forum przeciw depresji III edycja, artyku艂 WPROST 25 stycznia 2009 str. 78-81 nowy lek od kwietnia na depresj臋 r贸nie偶 l臋kow膮 spotkania , bezp艂atne konsultacje wszystko na forum najbli偶sze Krak贸w 04.02.2009

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 agulka28
agni-s dziekuje troche mnie to podubodwa艂o, siedze i ogladam tv bo nie moge zasnac bo wszystko w srodku mi drzy i mrowi....ech a moj facet spi jak dziecko...tez bym tak chcia艂a...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Panikara numer jeden
Witajcie Ja tutaj pierwszy raz, ale opisywany problem znam doskonale. Pierwsze ataki , kt贸re w moim przypadku doprowadzi艂y do depresji mia艂am 15 lat temu (mia艂am wtedy 25 lat).Musia艂am si臋 w贸wczas pozbiera膰 bo mia艂am dw贸jk臋 ma艂ych dzieciak贸w, prace itp - to wszystko co nazywamy domem.Bardzo przy艂ozy艂am si臋 do leczenia: chodzi艂am do psychologa , sama robi艂am sobie codziennie 15 minut relaksacji z muzyk膮, bra艂am tez leki ( w sumie oko艂o roku- bo najpierw wi臋ksz膮 dawk臋 potem stopniowo coraz mniejsz膮) i uda艂o si臋 - mia艂am 15 lat spokoju. Po drodze niestety rozwali艂o si臋 moje ma艂偶e艅stwo, tatu艣 dzieci zrezygnowa艂 ju偶 z rodziny , oczywi艣cie nie p艂aci i nie interesuje si臋 nimi - nie b臋d臋 si臋 rozpisywa膰 na ten temat - ale wierzcie mi przesz艂am gehenn臋 i teraz te偶 nie jest mi 艂atwo.My艣l臋, 偶e ten d艂ugotrwa艂y silny stres (zwi膮zany z ci膮g艂膮 obaw膮 o to, 偶e nie dam rady zapewni膰 dzieciom utrzymania a jestem sama i co wtedy i takie tam...) i r贸zne inne prze偶ycia zwi膮zane z moj膮 sytuacj膮 sposodowa艂y, 偶e kilka miesi臋cy temu pojawi艂y si臋 znwu ataki paniki.Poczatkowo rzadko i kr贸tkie wi臋c super sobie z nimi radzi艂am ( jestem przecie偶 ju偶 weteranka) ale niestety stopniowo by艂o gorzej.Aktualnie - atak 艂apie mnie prawie codziennie - najcz臋艣ciej wieczorem , ale r贸wniez zaczynam si臋 budzi膰 w nocy ( jak dzisiaj....) Najgorsze s膮 noce - kiedy wybudzam si臋 po dw贸ch godzinach snu i zaczyna si臋 ko艂omyja.Oczywi艣cie t艂umacz臋 sobie, ze to tylko nerwica .....ale 艂atwo powiedzie膰....... d臋 do lekarza bo nie chc臋 si臋 wp臋dzi膰 w depresj臋 - bo wierzcie mi jak jeszcze dochodzi depresja ( nie obni偶enie nastroju, smutki itp tylko prawdziwa depresja,偶y膰 si臋 wtedy nie che - to wtedy jest dopiero koszmar.(Ja 15 lat temu doprowdzi艂am si臋 do takiego stanu - bo maj膮c ataki paniki wynajdywa艂am sobie r贸偶ne choroby , cierpia艂am nie rozumia艂am co si臋 ze mn膮 dzieje , a偶 w ko艅cu wpad艂am w depresj臋 i dopiero wtedy trafi艂am do lekarza i psychologa) Teraz powinnam by膰 m膮drzejsza, bo ju偶 wiem co i jak , ale wierzcie mi w obliczu panicznego leku i tych wszystkich g贸wnianych objaw贸w 偶adne wcze艣niejsze do艣wiadczenia nie pomagaj膮, cz艂owiek robi si臋 bezbronny i taki malutki. Ale nie poddam si臋 da艂am rad臋 15 lat temu to musze i teraz. Czytanie relacji innych - to pomaga tzn, 艣wiadomo艣膰, 偶e nie jest si臋 samemu . Pozdrawiam goraco !

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 koty za p艂oty
Witam nowych, Panikara ma racj臋 kto raz stoczy艂 si臋 na dno nie chce si臋 tam znale偶膰 drugi raz bo wie ,偶e to nie ma sensu i nie prowadzi do niczego dobrego i trzeba lat aby si臋 podnie艣膰. Walcz z t膮 mend膮 nie poddawaj sie.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 sybia
bianka....chyba moja nerwica zasugerowa艂a sie twoimi nudno艣ciami bo dzi艣 ca艂y dzie艅 mi niedobrze ;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Koletia
hej. Widz臋 偶e piszecie tu o uk艂uciach. Lecz臋 si臋 na nerwic臋 ju偶 34 miesiace i m贸j lekarz wiecznie powtarza艂 mi dop贸ki go o to pyta艂am, 偶e K艁UCIE to kole偶anka nerwicy. K艂uje g艂owa, 艂okie膰, brzuch, p艂uco, pier艣 i tak jest. Najcz臋sciej maj膮 to ju偶 zaawansowani nerwicowcy :) mnie k艂u艂o serce, g艂owa. Teraz od czasu do czasu pier艣;) zatem uspokajam;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Ale duzo nowych os贸b! mnie teraz czesto nie ma przez kilka dni a potem jak wpadam to mam zaleglosci w czytaniu post贸w bo tyle ich jest!!!:) neonerw! a gdzie sie wybralas na weekend? dobrze co zrobi zmiana miejsca i relaks w dobrym towarzystwie:) mi sie marzy wyjazd na kilka dni do spa ale mnie teraz na to sie stac:( niestety przez moje l臋ki wiadomo nie pracuje tyle ile mog臋 neonerw a jak u Ciebie w pracy? dajesz rade po tym jak wr贸cilas z chorobowego?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witajcie! Szczeg贸lnie witam nowe osoby na forum. Ciesz臋 si臋 Justah, 偶e tu zagl膮dasz! :) Pojecha艂am na weekend do rodzic贸w, ale od nich wczoraj rano ruszy艂am w dalsz膮, niedalek膮 podr贸偶. Na takie mini-zimowisko z noclegiem. By艂o naprawd臋 super, 艣wietna zabawa, pozna艂am nowych ludzi. :) W艂a艣nie wr贸ci艂am do rodzic贸w i jutro z samego rana jad臋 od nich do pracy. A propos, pisa艂am o tym wcze艣niej, ale powt贸rze, 偶e w pracy czuj臋 si臋 nie na miejscu. Jakby co艣 si臋 zmieni艂o. Zmieni艂o si臋 chyba tylko w mojej g艂owie,ale sk艂oni艂o mnie to do szukania nowej pracy. Znalaz艂am par臋 ofert, ale wszystkie poza moim miastem. Mam fajn膮 ofert臋 blisko siebie, ale dopiero od kwietnia. My艣l臋 wi臋c zosta膰 w dotychczasowej pracy do tego czasu, a potem si臋 przenie艣膰. Chyba, ze zrezygnuj膮 ze mnie wcze艣niej, bo s艂ysz艂am 偶e niby kryzys dopad艂 i nasz膮 firm臋, wi臋c szykuj膮 si臋 redukcje etat贸w. Co prawda kiedy艣 bym si臋 tym nie przej臋艂a, bo jestem dobrym pracownikiem, ale przecie偶 by艂am ponad miesi膮c na zwolneniu chorobowym- a to moze przewa偶y膰 na moj膮 niekorzy艣膰. Dlatego ciesz臋 si臋, ze zacz臋艂am szuka膰 nowej pracy. :) Te偶 bym ch臋tnie pojecha艂a do spa!!! Marz臋 o tym. Ale musia艂bym ju偶 ca艂kiem zwolni膰 si臋 z pracy, 偶eby sobie na to pozwoli膰. :P Og贸lnie czuj臋 sie dobrze. W艣r贸d ludzi odpocze艂am, nie mia艂am czasu wnika膰 w swoje w艂asne l臋ki i obawy. Mia艂am tylko jeden moment, kiedy pomy艣la艂am, ze mo偶e zaraz zemdlej臋 albo zwymiotuj臋 i b臋dzie cyrk, ale zacz臋艂am sobie t艂umaczy膰 偶e nie ma podstaw, 偶eby tak si臋 sta艂o, 偶e trwa 艣wietna zabawa i odwr贸ci艂am swoj膮 uwag臋 obserwuj膮c biegaj膮ce dzieciaki. Ca艂y czas ucz臋 si臋 pracy z w艂asn膮 g艂ow膮. :P Chyba na艂adowa艂am znowu akumulatory na par臋 dni. :) Mam nadziej臋, 偶e starczy do nast臋pnego weekendu. :) Mi艂ego wieczoru!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Fajnie ze sie dobrze bawilas:) i ze masz plany dotyczace nowej pracy:) widzisz mi sie wydaje ze jestes na dobrej drodze:) z tego co pisalas w swoich postach to nie mialas panicznego l臋ku przd wyj艣cim z domu lub przed spotykaniem sie ze znajomymi, to dobrze:) u mnie jest niby okej ale nie czuje weny zeby bawic sie w wiekszym gronie ludzi nawet mi znanych, czegos sie obawiam, chyba tego ze ja sama ze soba jeszcze nie czuje sie dobrze, mam jakis wstyd w sobie zenie wyszlo mi za granic膮 ze jestem gorsza bo nie mam prosperuj膮cej pracy z mozliwosciami awansu ehh siedz膮 takie glupie mysli w glowie i tylko psuja czlowiekowi zycie:P ale juz niebawem ide na moj膮 terapie ruchem wiec sie zrelaksuje:) dawno nie bylam a brakuje mi tego bardzo

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Dziewczyny, a czy ta psychoterapia musi by膰 grupowa...? Pewnie tam z kilkana艣cie os贸b na raz by by艂o...? I to tak w sali si臋 siedzi a psychoterapeuta z nimi gada? Tak to sobie wyobra偶am. :D Wszyscy siedz膮 po turecku w k贸艂eczku a psychoterapeuta mi臋dzy dwoma pacjentami i wszyscy gadaj膮. :D Nie no, mam jakie艣 dziwne wyobra偶enia...:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
W nerwicy cz艂owiek niekoniecznie jest jednostk膮 zrezygnowan膮 i apatyczn膮. Czasem jest wr臋cz odwrotnie. Nerwica w gruncie rzeczy wykorzystuje bogactwo potencja艂u cz艂owieka, ale nie s艂u偶y to jego prawdziwemu rozwojowi – samorealizacji autentycznego \"ja\" – ile jest raczej marnowaniem wszelkich mo偶liwo艣ci kosztem iluzji. Im silniejszy w cz艂owieku 艣wiat iluzji, tym trudniejszy proces leczenia choroby.\"Nerwica – to proces rz膮dz膮cy si臋 w艂asnymi prawami, kt贸ry z bezlitosn膮, swoist膮 logik膮 pokrywa coraz to nowe obszary osobowo艣ci. Jest to proces, kt贸ry rodzi konflikty i potrzeb臋 ich rozwi膮zania. Ze wzgl臋du jednak na to, 偶e rozwi膮zania, kt贸re jednostka znajduje, s膮 niejako zast臋pcze, wywo艂uje to nast臋pne konflikty, zn贸w wymagaj膮ce rozwi膮zania – takie, kt贸re umo偶liwi艂yby jej wzgl臋dnie bezkolizyjne funkcjonowanie. Jest to proces, kt贸ry odrywa jednostk臋 coraz dalej i dalej od realnego «ja», a tym samym stanowi zagro偶enie jej rozwoju\" . Mo偶na powiedzie膰, 偶e w nerwicy cz艂owiek kr臋ci si臋 wok贸艂 w艂asnego \"ja\", tocz膮c wojny i boje w sobie samym, kt贸re zdaj膮 si臋 nie mie膰 ko艅ca. Przezwyci臋偶aj膮c jeden konflikt cz艂owiek widzi przed sob膮 ju偶 kolejny, a potem jeszcze jeden i zn贸w nast臋pny. 呕yj膮c w ten spos贸b, jednostka nie ma ani czasu ani si艂y na to, aby naprawd臋 偶y膰. Nerwica to choroba krzywego zwierciad艂a, iluzji jak膮 cz艂owiek bierze za rzeczywisto艣膰. W konsekwencji powoduje ona zahamowanie proces贸w rozwojowych jednostki, a w zamian tego powstaj膮 bole艣nie fa艂szywe odniesienia do siebie samego, innych oraz do otaczaj膮cego nas 艣wiata. Kto rezygnuje z trudu poszukiwania prawdy, ten w gruncie rzeczy skazuje siebie na 偶ycie nieprawdziwe. Dzisiejszy 艣wiat nieustannie podkre艣la warto艣膰 tego, co doskona艂e, niezawodne, precyzyjne, idealne. Tylko to si臋 liczy i tylko to ma sens. B膮d藕 pierwszy, b膮d藕 najlepszy, b膮d藕 najnowocze艣niejszy, b膮d藕 najmodniejszy, b膮d藕 naj… naj… naj… Wtedy dopiero naprawd臋 b臋dziesz kim艣. Stop! Czy naprawd臋 musz臋 by膰 \"naj\"? Czy nie wystarczy, gdy po prostu jestem sob膮, przyjmuj膮c odpowiedzialno艣膰 za samego siebie?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Nerwica ma swoj膮 struktur臋. Znaczy to tyle, 偶e nerwic臋 tworz膮 (s膮 w ni膮 uwik艂ane) r贸偶ne elementy 偶ycia psychicznego (wspomnienia, pragnienia, l臋ki, obawy, fantazje, pop臋dy), kt贸re s膮 w niej wzajemnie ze sob膮 powi膮zane. Nie wszystkie te elementy s膮 艣wiadome. Wr臋cz przeciwnie, gros z nich odbywa si臋 poza 艣wiadomo艣ci膮. My艣l膮c o strukturze nerwicy nie nale偶y mie膰 obrazu czego艣 statycznego - raczej tw贸r dynamiczny, uk艂ad wzajemnie na siebie oddzia艂uj膮cych si艂. Z drugiej strony jest w nerwicy i neurotykach, a偶 nadto widoczny aspekt bezruchu i pasywno艣ci. Nerwica jest czym艣, co drga, lecz nie porusza si臋. Ten brak ruchu jest widoczny na dwu poziomach: w 偶yciu neurotyk jest na og贸艂 bierny, sama za艣 nerwica bez pracy nad ni膮 nie ulega zmianie ("nie przechodzi").

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
kokosanko psychoterapia moze byc grupowa lub indywidualna, nie wiem ktora lepsza:) zalezy tez pewnie od osrodka itp Ja chodze indywidualnie do psychologa Mnie wczoraj klula znow noga ta co kiedys!!!!! Ale nabralam magnezu i poszlam spac:)Dzis strasznie boli brzuch na poczatku myslalam ze to nadchodzacy okres daje znac...ale tak sobie mysle czy to nie z nerwow, bo sie bardzo stresuje egzaminem wogole mi nic nie wchodzi:( Chyba potrzebuje sie wygadac...ale zostawiam to na srode na splyniecie emocji... Agulka28witaj:) Agni a jak ty sie czujesz?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witajcie. A dzis dobrze sie czu艂am :) zadnych bol贸w. Starczy tego cierpienia!.Ale chyba mojego m臋偶usia dos膰 ostro bola艂a g艂owa bo a偶 tabsa bra艂, co sie bardzo rzadko zdarza. :-o bylam senna w poludnie , wiec sobie godzinke pospalam. Wczoraj mialam masakryczny napieciowy b贸l g艂owy po lewej stronie-caly dzie艅(jestem wytrzymala-my艣la艂am ze sam odejdzie ), wreszcie pod wiecz贸r wzie艂am valused i jakby r臋k膮 odja艂 -bol min膮艂 :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Wiecie co... od pewnego czasu zacz臋艂y mnie denerwowa膰 g艂o艣ne, nagle pojawiaj膮ce si臋 d藕wi臋ki... przez to nie chodz臋 do kina bo cz臋sto tak w filmach jest, 偶e chc膮 trzyma膰 widza w napi臋ciu... cisza... cisza... i nagle co艣 g艂o艣nego. :D Od razu co艣 mi si臋 dzieje... ale nie podskakuj臋, nie nie... :D Normalnie w czasie tego g艂o艣nego d藕wi臋ku lekko sztywniej臋 a g艂owa mi kr贸tko dr偶y, tak sekund臋 a p贸藕niej ju偶 ulga... teraz juz wiem, 偶e do kina nie ma co chodzi膰, bo dla mnie, to 呕ADEN odpoczynek tylko koszmar! ;] Od tego czasu siedzia艂am mocno w fotelu a g艂ow臋 mia艂am wbit膮 w oparcie, ale to nic nie dawa艂o... ja si臋 tam m臋cz臋. Takie dr偶enia g艂owy mam te偶 w stresuj膮cych sytuacjach, miewa艂am je cz臋sto przy rozmowie z psychologiem (ostatnio mia艂am, jak sta艂am przed biurkiem nauczycielki, podczas gdy ona sprawdza艂a m贸j zeszyt... (ca艂a klasa mnie na dodatek widzi...) och, tak baaardzo stresuj膮ca sytuacja... -_-) - to co艣 nasila si臋 lub jest tylko wtedy, kiedy spr贸buj臋 popatrze膰 na twarz osoby z kt贸r膮 rozmawiam itp. Dowiedzia艂am si臋, 偶e to jest objaw fobii spo艂ecznej... zarejestrowa艂am si臋 na forum o fobii spo艂ecznej i dowiedzia艂am si臋, 偶e nie tylko ja tak mam...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 floor
fresch022 dzieki jak masz wiecej to pisz , pomaga zrozumie膰 siebie pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Koletia
drodzy koledzy i kole偶anki. Jak znajd臋 artyku艂 o uk艂uciach to sami zobaczycie 偶e nerwica to k艂uj膮ca choroba:) tylko nie mog臋 znale艣膰 kurcz臋;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Panikara numer jeden
witajcie Jejku jak fajnie, 偶e teraz jest internet i mozna sobie pogada膰 z lud藕mi podobnymi do mnie, kt贸rszy rozumiej膮 i doskonale znaj膮 te wszystkie zafajdane objawy.Tak jak pisa艂am wczesniej ja pierwsze bitwy z moja nerwic膮 toczy艂am 15 lat temu i by艂o jeszcze ci臋偶ej bo pomimo, ze psycholog m贸wi艂 mi , 偶e moje odczucia sa typowe to jako艣 ci臋zko mi by艂o to zrozumie膰.Teraz jak czytam Wasze zwierzenia to troch臋 mi l偶ej ( oczywi艣cie dop贸ki nie przyjdzie atak"umierania"). Jaki ten cz艂owiek jest skomplikowany... niby wiesz ze to tylko panika, noby wiesz, 偶e to przejdzie, 偶e nie umrzesz a jak przychodzi ten moment to ........... szkoda gada膰. Mnie teraz najbardziej m臋cza nocne ataki - tzn. wybudzam si臋 po 2 godzinach snu i kilka kolejnych godzin mam z g艂owy- panika, kolatania, zawroty g艂owy itp... a rano trzeba i艣膰 do pracy.Macie te偶 tak ??? Co robicie wtedy ??? Wiecie atak w dzie艅 to jeszcze p贸艂 biedy - inaczej troch臋 przebiega i 艂atwiej mi go zwalczyc bo zaraz si臋 czym艣 staram zaj膮c a w nocy to istny koszmar. Ja p贸ki co jeszcze ie biore "powaznych "lek贸w ( tylko persen- zio艂owy- my艣la艂am 偶e wystarczy i jako do艣wiadczony nerwicowiec sobie dam rade), ale obawiam si臋, 偶e chyba trzeba si臋gn膮c pocos konkretnego - co polecacie ( wiecie chodzi o r贸zne dzia艂ania uboczne i skuteczno艣膰 - mo偶e kt贸rys lek jest wyjatkowo dobry).Ja 15 lat temu bra艂am Xanax i Amtryptylin臋 ( nie pami臋tam jak si臋 to pisze w ka偶dym razie to by艂o na depresj臋 ).Wtedy poskutkowa艂o - cho膰 wychodzebnie z tego stanu by艂o d艂ugie i m臋czace - oko艂o roku. pozdr贸wka - trzymajcie si臋 i nie dajcie si臋 tej mendzie - nerwicy. Czekam na porady w sprawie nocnych atak贸w i zaburze艅 snu.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
panikara numer jeden... ja dostalam hydroxyznium mozna brac nie ma skutkow ubocznycm poza zamuleniem,ale super sie spi:)trzyma do rana:) zapytaj lekarza swojego, opisz mu to z czym sie borykasz i powinien ci cos lekkiego dobrac!:)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 sybia
s艂uchajcie, a czy s艂ysza艂y艣cie o Miksturze oczyszczajacej S艂oneckiego. Ja ja stosowa艂am przez miesiac i po miesiacu poczu艂am sie znacznie lepiej, sko艅czy艂y si臋 l臋ki i nawet cieszy艂am si臋 w tym roku 艣wi臋tami. Ale zupe艂nie nie kojarzy艂am tego samopoczucia z mikstur膮 , bo stosowa艂am j膮 na oczyszczanie organizmu a teraz czytam wypowiedzi ludzi , kt贸rym mikstura wyleczy艂a nerwice(albo zaleczy艂a). A ja przesta艂am j膮 u偶ywa膰 bo mi si臋 nie chcia艂o i dlatego pewnie zn贸w od miesiaca mam wszystkie objawy Jak my艣licie , czy co艣 w tym jest?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 laska160
mi psychiatra przepisal chlorprothiksen zamula mnie strasznie nie mam sily wstac z fotela a dolegliwosci mam caly czas trudnosci z oddychaniem uczucie pelnosci po jedzeniu jakbym oddechu nie mogla do konca nabrac bole i pieczenia gardla glowy tak na przemian po tych tabletkach jestem taka oszolomiona nic mi sie nie chce robic do tego ciagly kaszel odchrzakiwanie stan zapalny zeba ja sie wykoncze do detysty boje sie isc to mi nigdy nie przejdzie stracilam juz nadzieje na poprawe bo nic mi nie przechodzi,

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
dlatego hydro biore w razie potrzeby tylko na noc bo w dzien bym nie mogla dlatego mysle ze dla ciebie panikaro moglo by pasowac skoro piszesz ze w dzien sobie w miare radzisz a przeszkadzaja ci tylko nocne ataki. Dobranoc

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  

×