Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość stary nerwus

Moja nerwica.....cd..

Polecane posty

Witaj Jagoda45 jak zdrowie ??? czy nerwica odpuscila ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdrówko, jak wyglądało dzisiaj wyłączenie świadomości u Ciebie? Wiecie, ja mam takie krótkie i powtarzające się czasem parę razy w ciągu dnia... muszę wtedy zrobić głęboki wdech i się czymś zająć, zmienić pozycję siedzenia, stania, cokolwiek i przechodzi... nie jest to straszne... ostatnio w supermarkecie coś się takiego stało... nagle jakiś niepokój, coś w głowie się "gotuje", coś mi tam mrowi itp.... ;/ Masa ludzi, hałas, wszędzie te kolorowe artykuły... najgorzej jest jak chodze do szkoły... ta myśl wyciska ze mnie wszystkie siły... ciągle się boje, że coś sie stanie... może nie jedyna mam nerwicę w szkole, pewnie są tam jeszcze jacyś uczniowie z tym problemem... ale jakoś nie chce mi się wierzyć. Jestem tam sama z tym problemem, nikt nie wie, że mi ciężko. A co taka koleżanka zrozumie? Nic... bo jest zdrowa i nie wie co to znaczy... dobrze, że mam jedyną dobrą koleżankę (niestety nie jesteśmy razem ani w szkole ani w klasie) która też jest znerwicowana... przynajmniej my się jakoś rozumiemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kokosanka ,no u mnie to takie charakterystyczne. Ja odczuwam najpierw ok. 4 sekundowy lęk i niepokój a potem odlatuje na kilkadziesiat sekund. Tzn. na kilka sekund mam zamknięte oczy, potem jakby budzę się z tego. I nic z tego nie pamiętam. Porobiłam wszystkie badania i tylko te cholerne fale Theta są trochę za wysokie. jutro idę do neurologa, ostatni raz mama nadzieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwne to... :O i to na pewno objaw nerwicy? to tak jakbyś zemdlała, ale siedzisz, możesz być w miejscu, w pionie... nie upadasz... tak? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, nie upadam. nic się więcej nie dzieje oprócz tych kilku sekund nieobecności;) ale już przywykłam do tego jak do swej skóry;) zobaczymy jutro;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
;) Mam jeszcze taki dziwny objaw... nie wiem czy rzeczywiście jest nerwicowy... czasem mam wrażenie, jakby serce biło mi jakoś pod gardłem, nie wiem jak to opisać, w którym to miejscu ale jakoś na wysokości ramion, na środku, na miejscu przełyku... chyba pod tarczycą... bo ona chyba wyżej jest... tak jakby puls, taki dziwny. ;) Czy to też objaw nerwicy...? Pobije, pobije (populsuje...?) i przestaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam pojęcia. dziwne faktycznie. ale nie boli oprócz tego pulsowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, nic nie boli... takie bicie serca pod gardłem, kilka sekund i koniec... puls jest wyczuwalny w nadgarstku, z boku szyi, ale to jest taki... no puls, zwyczajny, delikatny, nie wyczuwalny gdy się nie dotyka tego miejsca, gdzie jest... a to jest takie jakby bicie serca pod gardłem...albo można to nazwać takim mocniejszym pulsem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliwinka
Hejo. Właśnie spałam troszkę. Już jakby lepiej ale ciągle boleśnie pulsuje. Śniegu u mnie pada co niemiara. Rano chyba sanki wyciągnę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odp do zielona istotka 25
no i co ta regułka niby nam daje? jak jestes taka tepa to ci odp ; ciebie daje gowno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość same małolaty opanowały te
forum , a jak jadem pryskaja .Lepiej siee ucznie a nie wpadajcie glebiej w ten smrod - nerwica , bo bedzie po was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestesmy juz przewrazliwione, przysluchujemy sie, sprawdzamy, ogladamy nasze objawy nerwicy, bole, klucia, zawroty glowy, jak stare babcie przed smiercia i to jest bardzo uciazliwe, cokolwiek mi nie dolega to zaraz zastanawiam sie, czy to nerwica, czy tez jakas choroba......, ale tym razem pieknie sie dorobilam. bylam bardzo przeziebiona, lalo mi sie z nosa i oczu, kichalam 100 razy dziennie i poszlam na silownie z moim mezem i kolejnego dnia budze sie z dziwnym dyskonfortem w lewym uchu....minal tydzien dziwnego uczucia w uchu i budze sie z bolem w srodku tego ucha, ktory nie ustepuje juz po 48 godzinach, chyba nawet jest gorzej. takze podejzewam ze to infekcja ucha a nie nerwica, bo bez przesady, ucho tak cholernie nie boli od nerwicy, zwlasza po przeziebieniu......ale o co mi chodzi, o to ze aby nie rozczarowac mojego meza to poszlam z nim na te silownie taka chora i musialam cwiczyc i bylam spocona i to jest nastepsto, tak bardzo kocham mojego meza, ale czasami nienawidze, bo dlaczego balam sie powiedziec ze jestem przeziebiona , dlaczego pragne byc taka idealna, bylam chora, czesto jestem, ale taka juz jestem i musi to zaakceptowac. Boze jaka ja jestem zla na niego i na siebie. Poczekam do wtorku, jak nie przejdzie to pojde do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesz co nutella.007
olej te negatywne mysli bo zlapie cie chorobsko nerwica i bedzie po tobie , zabieze ci cale zycie , bedziesz wtedy tylko bezradnym czlowiekiem z paskudnymi myslami , panika , leki to bedzie tylko przy tobie , tak jak u mnie juz z 30 lat i nie umie z tego wyjsc , tabletki musze zawsze miec przy sobie , bo inaczej calkiem byloby zzzzzzzzzzzllllllllleeeeeeeeeeeeeee.Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie wspierajace mnie duszyczki jakos sie kreciło pozytywnie do tej pory dzis rano wstałam z szybkim pulsem takim ze az go w sobie czułam jak to serducho mi wali i boje sie znowu ze to na zawał przeciez niczym sie nie zdenerwowałam ....a taki puls do tego zalewaja mnie poty okropnie mi gorąco .....Poradzcie mi cos czy to grozne , czy moze mi sie cos stac .......Mam jeszcze jedno pytanie jak czuje sie normalnie i ide np. odgarniać śnieg i sie zmęcze od razu pojawia sie arytmia serce bije bardzo szybko i do tego pojawiaja sie dodatko=we skurcze taki mocne szarpniecia w klatce i od razu strach lub gdy wejde po schodach taka sama historia wogóle jak sie troche nawet zmecze jak bym biegła albo cos robiła co wymaga wysiłku od razu mam arytmie .........czy ja mam chore serce a lekarze nie potrafia tego wychwycic ........prosze wy co niektóre lepiej sobie juz radzicie z takimi dolegliwościami moze nie takimi bo nie wiem co to jest wiecprosze odpisac ......powiecie zapewne Bianka znów swiruje ale dla mnie to jest problem ......wiecie czego sie najbardziej obawiam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potego podswiadomosci wlasnie przyszla wiec dzis zabiore sie do czytania! kokosanko te dolegliwosci ranne to sie nazywa zespol jelita drazliwego... pewnie wiele z nas tez to ma... ja tez niby mam...ale od momentu gdy zaczelam olewac te dolegliwosci, gdy dowiedzialam sie ze jak nie bede sie na tym skupiac to nie beda one mi dokuczac i gdy na samym poczatku pomogl mi psycholog i lek od doktora na to jest o wiele lepiej:) na codzien zapominam ze to mam:) \"icoteraz\" Ty juz kiedys opisywalas te historie na forum prawda? bo mialam wrazenie ze to juz gdzies czytalam! polecam psychologa jak najszybciej i dobrego psychiatre takiego ktory wyrazi chec Ci pomoc! a nie oleje Cie!!Trzeba szukac i nie poddawac sie! zdrowko daj znac jak poszlo, a jaka tata zaklada firme? Moj chlopak tez ma od niedawna>>> masakra same nerwy!!!!!!! Wlasnie a propo 14lutego to oprocz walentynek takze dzien chorych na padaczke, w TV mowili ze objawow moze byc mnostw, tez cos wspominali o wylaczeniu swiadomosci na pare sekund! ale mam nadzieje ze dzis ten lekarz ci pomoze!:) bianko witaj:)a mialas robione wszystkie badania na serduszko? ile masz lat? wiesz z wiekiem na pewno trzeba uwazac na serce... ktos tu pisal jeszcze ze nie wierzy lekarzom...ja tez nie, tzn jakos nie moge uwierzyc na 100% a juz na pewno nie tym konowalom internistom z mojej przychodni!!!Ginekologa mamm prywatnego...facet super ale jemu tez niepotrafie uwierzyc na dlugo zazwyczaj na miesiac i potem znow sie zaczyna myslenie:P mandzia ma juz duzy brzuszek, pewnie niedlugo urodzi:) ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAK ROZPOZNAĆ ZABURZENIA NERWICOWE Zaburzenia nerwicowe mają charakterystyczne objawy. Najważniejszy z nich to lęk. Z nim często są powiązane objawy fizyczne – kołatania i bóle serca, uczucie dławienia w gardle, drętwienie kończyn, „jelito wrażliwe”, zawroty głowy. W miarę czasu trwania choroby mogą dołączyć się objawy depresyjne - uczucie smutku, apatii, niemożność radowania się z czegokolwiek, brak aktywności, utrata zainteresowań, niechęć do wychodzenia z domu, spotykania się z ludźmi. Pojawia się bezsenność, zwłaszcza trudności w zasypianiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nerwica serca Objawy Duszność, mocne uderzenia serca, uderzenia krwi do gło­wy. Tętno wzrasta do 100-120 uderzeń na minutę. Chory od­czuwa zimno, poci się. Objawy nerwicy serca są zbliżone do objawów dusznicy bolesnej. Leczenie ziołowe Mieszanka 1 Po 20 gramów: korzenia kozłka lekarskiego, ziela ruty og­rodowej, ziela srebrnika, ziela tysiącznika, liści melisy lekar­skiej, korzenia biedrzeńca mniejszego. Wszystkie składniki dokładnie wymieszać. 1 łyżkę mieszanki zalać 2 szklankami zimnej wody, doprowadzić do wrzenia, gotować pod przykry­ciem na małym ogniu 30 minut, odstawić na 15 minut, prze­cedzić. Całość odwaru wypić w 3 porcjach w ciągu dnia. Stosować u osób nadpobudliwych i wrażliwych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nierównomierne bicie serca (arytmia serca) Terminem tym określa się atak bardzo silnego i zbyt częs­tego bicia serca. Takie zaburzenia pracy serca miewają często osoby nerwowe i chociaż te zaburzenia w początkowym ok­resie mijają szybko, to nieleczone mogą stać się powodem poważnej choroby serca lub innego narządu. Główne przyczyny dolegliwości to pełnokrwistość wro­dzona lub spowodowana nieumiarkowaniem w jedzeniu i pi­ciu oraz brakiem ruchu. Nierównomierne bicie serca mogą także wywołać zaburzenia w trawieniu, zwłaszcza wzdęcia. Należy dbać o codzienne wypróżnienia. Objawy Chory ma wrażenie, że serce podchodzi mu do gardła, jest przerażony i przybity, obawia się o życie. Leczenie ziołowe Mieszanka 1 10 gramów ziela ruty ogrodowej; po 20 gramów liści meli­sy lekarskiej, ziela serdecznika; 20 gramów ziela macierzan­ki piaskowej; 30 gramów ziela srebrnika. Wszystkie składni­ki dokładnie wymieszać. 1 łyżkę mieszanki zalać 1 szklanką wrzącej wody, odstawić pod przykryciem na 10 minut, przece­dzić. Całość naparu wypić w 3 porcjach w ciągu dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frosta jestes wielka ......dzieki ci za tak wyczerpujace wypowiedzi ja miałam juz chyba z 50 razy robione ekg holter i sa nadkomorowe dodatkowe skórcze prosiłam lekarza o leki ale on powiedział ze tego sie nie leczy ale ze wzgledu na moja prosbę przepisał mi Opacorden i Propranolol pierwszy na jakis czas drugi w razie silnego napadu .......nie wiem teraz co sadzic czy to ze względu na zagrozenie dla serca czy po to aby mnie uspokoic .............jesli to tylko nerwica , czy moze mi sie cos stać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stres-stop ja tez tak mam po badaniu na jakiś czas mam spokój a pó.zniej znów sie zaczyna .....cholerna nerwica ......lekarz robił mi nawet usg serca i pokazywał wszystki zyły i nic tam nie było ale to wystarczy na tak długo póki nie zacznie sie nowy atak .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CO TO JEST NERWICA SERCA? NERWICA ŻOŁADKA ? Zaburzenia nerwicowe, w których lęk manifestuje się objawami cielesnymi nazywamy zaburzeniami pod postacią somatyczną. Jest kilka podtypów tych zaburzeń, wszystkie objawiają się dolegliwościami z różnych narządów oraz lękiem przed rozpoczynającą się chorobą lub chorobami. Do tej grupy właśnie należą znane wszystkim nerwica serca, czy żołądka. Pacjent odczuwa bóle, kołatania serca, ma nudności, biegunki. Ale objawy też mogą dotyczyć innych narządów – płuc, narządów płciowych. Należy pamiętać, że wszystkie te objawy są składowymi lęku. Osoby chore zgłaszają się na kolejne konsultacje i badania lekarskie. Z reguły odrzucają zapewnienia lekarzy o braku fizycznej przyczyny dolegliwości lub aprobują je na chwilę. Buszują w internecie bądź słuchają przygodnych opinii w celu potwierdzenia swoich podejrzeń. Częste jest samodzielne przyjmowanie leków, wizyty u znachorów. Objawy oczywiście się nasilają, ale zwykle wiele czasu minie zanim zacznie się specjalistyczne leczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, ja niedługo jade do psycholki:D:D ... 🌼 🌼 :) Dziewczyny, a nie wiecie co to może być: jak wstaję, i już jestem w pionie, to dziwnie szumi mi w jednym uchu (lewym), jakby taki wiaterek, takie szzzz..... kilka sekund i przestaje... zmiana ciśnienia, objaw nerwicy...? Kiedyś tak nie miałam... albo wieczorem leżę w łóżku i nagle jakby lewe ucho mi się \"zatyka\", nie dociera do niego duzo bodźców, dźwięków, jakieś takie przyciszenie, a prawym jakby lepiej słyszę i mam w nim taki dziwny dźwięk, takie niższe \"piiii\" a jak zatkam ucho palcem, to też go słyszę, tylko, że jest jakby w wyższym tonie... dziwne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×