Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość stary nerwus

Moja nerwica.....cd..

Polecane posty

Gość sloneczka
a pisals 23 maja ze bylas u lekarza bo jestes chora na grype ... wiec co ty za bzdety wypisujesz ???????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmo ja chyba bede musiala skorzystac z tych porad na sny ale teraz nie mam zbytnio czasu by sie tym zając,moze za jakiies 2 tygodnie znajde czas:( chcialabym bo dzis znow mialam akcje z koszmarami:( okropienstwo:/ Bianko teraz to ty idz do innej apteki i popros o dobry preparat z zelazem, na pewno nie zaszkodzi skoro wyniki masz zle, ale jak najszybciej poradz sie rodzinnego lekarza co by tu jeszcze mozna brac. Ja jak robilam wyniki we wrzesniu to wyszlo mi nawet zelazo takie w gornej granicy, az lekarka sie zdziwila ale mowila ze to dobrze. Agni ta krewka z nosa to tez chyba brak jakis witaminek, ale nie wiem jakich:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam... Bianko, przede wszystkim nie sugeruj sie opinia aptekarza, gdyz glupoty opowiada. Zadna anemia. Masz niedobor zelaza ale nie jest to jeszcze stan anemiczny, wiem bo sie na tym znam. Ponadto daleko mu do tego. Ile razy ja tak mialam. Przyczyna jest diata uboga w zelazo. Takze naprawde nie ma sie co tutaj martwic, a zelazo mozesz przeciez bez problemu kupic w aptece bez recepty i nie pokazuj badan w aptece, bo aptekarz to nie lekarz, a oni nawet wiedza mniej niz my. Co do tarczycy. Otoz ja od 5 lat mam zaburzenia hormonalne tarczycy. Tzn. juz teraz jest OK, ale jestem ciagle na tabletkach. Wiem prawie wszystko o tym. Najpierw przez 4 lata chorowalam na nadczynnosc, potem rok na niedoczynnosc. Teraz utrzymuje hormony w normie. Przede wszystkim aby stwierdzic, nadczynnosc lub niedoczynnosc, potrzebne sa badania trzech chormonow TSH, FT3, FT4, nastepienie badanie trojglycerydow. Nic sie nie dzieje. Musisz sie wybrac do endokrynologa. Najlepiej prywatnie i z powyzszymi badaniami. Podejrzewam, ze nasz tylko TSH. Zrob pozostale. Niedoczynnosc jest lepsza od nadczynnosci. Dlatego lekarze sztucznie u mnie przemienili nadczynnosc w niedoczynnosc. Poniewaz jest znacznie lepiej tolerowana przez organizm. Bianka nie martw sie niczym, bo to nic nadzywczajnego. Zelazo to pikus. Zadbaj o tarczyce i przestan sie stresowac. Zle wyniki tarczycy to nic innego jak dlugotrwala depresja i nerwica. U mnie bylo tak samo. Leczylam sie na nerwice a miedzyczasie wyszla tarczyca. Powinnas powtorzyc badania w innym labolatiorum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bianka, mozna takze wytlumaczyc twoj zly humor. Zaburzenia hormonalne bardzo wplywaja na samopoczycie. Bardzo latwo popada sie takze w depresje. Jak tylko zaczniesz barac tabletki, (choc nie jest to przesadzone, zalezy co powie lekarz), to juz po kilku tygodnia odczujesz poprawe. Dla niektorych zaburzenie hormonow tarczycy to tylko jeden epozod w zyciu. Co mam na mysli? A wiec, ze to chwilowe i nie powraca. A dla innych przygoda na cale zycie. Nastaw sie optymistycznie to bardzo sobie pomozesz. pozdrowienia i glowa do gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bianka_120 na anemie dobre sa
buraki surowe pokroic w plasterki dac czosnku zalac to wrzadkiem i kisic sobie tydzien , a potem odcedzic i do lodoweczki .Potem codziennie kieliszek buraczannej naleweczki , zobaczysz anemia minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robiłam badania wtedy w styczniu jak miałam tą kolonoskopie to pobrali mi krew na badanie i było wszystko ok ale zelaza nigdy nie robiłam tylko ogólnie morfologie i mocz ob no tarczycowe FT3 FT4 i to wszystko a teraz byłam w szpitalu wojskowym u dermatologa i on chyba tak jak w wojsku wszystko FT3, FT$ TSH to całe tarczycowe pózniej kał na pasozyty ob które mam 20 glukoza aspat , alat , wapno , zelazo cholesterol hdl trójglicerydy ldl ,cała rozpiska z moczu , oraz cała krew krwi mam 12,4 tylko najgorzej z ta tarczycą juz dzwoniłam do mojego prowadzącego lekarza i powiedział ze to niedoczynnosc tarczycy no i odebrałam tylko recepte na zelazo o wzmocnionej wchłanialnosci miesiac mam brać po miesiącu badanie zeby stwierdzić jak sie wchłania .......i pózniej zajmie sie tą tarczycą ..... Wiecie dziewczyny ja od jakiegoś czsu wiedziałam ze cos jest nie tak bo bardzo szybko się meczyłam nie mogłam wejśc po schodach pare razy mało ze mi sie kreci to m9i sie tak przyćmiło w głowie no i te kołatania serca z szybkim pulsem a jak juz zaczęły mi wychodzić włosy to juz w koncu poszłam sie przebadac i dobrze ze sie tak stało bo moze bym sie gdzies przewróciła i nie było by wiadomo co jest .......dziekuje wam ze odpisałyście jestesci naprawde kochane czego nie moge powiedzieć o swojej rodzinie mąz stwierdził ze znowu cos sobie wymysliłam .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje tez za te buraki juz to kiedys robiłam i pili wszyscy musze to powtórzyc ......mam d was jeszcze jedno pytanie dziewczyny od 6 tygodni zazywam preparat na odchudzanie LINEA czy to moze miec jakis zwiazek z tym zelazem ???????????? Musze p prostu schudnąc bo zle sie czuje przeszkadza mi brzuszek a dzieki tym tabletką zaczęłam chudnąc pomalutku ale sa efekty tylko nie wiem czy sobie nie zaszkodłam ale skoro to reklamuja to chba nie szkodzi ........Nie pisz ze pisze bzdety bo ja mam grype jestem teraz na antybiotyku czuje sie juz lepiej a jak poszłam z anginą to przeciez nie kazai mi robić badań ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) czułam się nieźle tylko cały dzień dokucza mi suchośc ust. nie rozstaję się z witaminą A. Kąciki też mi pękają. Od czasu do czasu tak mam;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi dziewczyny. doradźcie. jutro mam 3 godziny zajecia w plenerze, na łące. Mojej najlepszej koleżanki z grupy nie będzie bo ma jakąś uroczystosć i nie moze. Ja w grupie ,akurat w tej częśći z którą mam jutro zajęcia nie trzymam się jakoś szczegolnie. Przez nerwicę stronię jako tako od ludzi. I już się boję jak to będzie, że pewnie będę sama siedzieć, a tu powymyślają jakieś zabawy, w których trzeba będzie uczestniczyć. ech..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bianko to pamietaj o witaminkach, antybiotyki tez niszcza organizm wiec bierz cos oslonkowego jeszcze:) masz zwykla morfologia nie wystarcza trzeba porobic tez na te dodatkowe pierwiastki, ja jestem ciekawa bardzo jak bedzie wygladal moj poziom magnezu a nigdy nie robilam sobie,a le przy okazji na pewno zrobie, bo pomimo ze go biore to mam drgania. zdrowko ja cie rozumiem, tez zle sie czuje jak nie ma obok mnie kogos przy kim czuje sie bezpiecznie moge pogadac, zawsze to byla moja zmora w szkole, teraz juz bardzo rzadko sa takie sytuacje jedynie przy jakiejs imprezie... jedyna rada jest to olać, czas spedzony w plenerze nie bedzie trwał wiecznie, a moze tez nie bedzie az tak najgorzej? moze z kims uda Ci sie nawiazac blizszy kontakt?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do bianka: tam mialo byc po buźce ze " masz racje zwykła morfologia nie wystarczyła..." ucielo mi jak pisalam:P ale na razie spokojnie kup zelazo i przy najblizszej okazji skonsultuj sie z lekarzem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość linea mozesz brac
musisz tylko unikac jodu! Na przykład vitapil jest na wypadanie włosów ale ma w składzie jod, więc przy niedoczynności takich tabletek nie wolno, zawsze trzeba spr skład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sobie kochana Stres stop próbuję tłumaczyć ale co ja się zawsze nadenerwuję przed takimi z pozoru błahymi sprawami.. powtarzam sobie że to tylko mały epizod w moim życiu, minie szybko. Ale z drugiej strony ludzie pewnie uważają mnie za częściową kosmitkę bo trochę stronię. Taka cicha woda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dzis znowu mi leciala z prawej dziurki , mam uszkodzone naczynko w nosie , bo czulam niezłe palenie. Ja mam morfologie w normie i inne badania ,2 miesiace temu robiłam. Jak brałam skrzyp polny z witaminami mialam spokój , musialam odstawić . Znowu kupie i bedzie okey , on uszczelnia naczynia i błone śluzową. A brałam ostatnio kwas foliowy to mialam mdlosci do poludnia i zdaje sie ,ze nie moge tego brać . Łykam inne witaminy z grupy B . Ale tamten tydzien byl do bani, bylam potwornie zmęczona i nie do życia. Dzis nawet nieźle sie tydzien rozpoczal , oprócz tego nosa bo juz sie nakrecalam i male lęki miaalm :). Ale to nie pierwszy raz , a poza tym mialam spokój 2 lata jak łykałam tamte tabsy, wiec pora do nich wrócić. A poza tym mam do was pytanie : W nastepny poniedzialek koncza mi sie tabsy betaloc , czy wypisze mi recepte lekarz rodzinny na ten lek?? szkoda mi 100zl na prywatna wizyte u kardiolozki żeby tylko isć po recepte .Leczylam sie prywatnie u niej,\\ i wlasnie zastanawiam sie czy moj rodzinny wypisze mi recepte \"??? boje sie do tego dziada isć , bo jest niemily i w marcu mnie zbyl jak chcialam skierowanie na hormony tarczycy ....powiedzial ,ze jestem zdrowa , kretyn !! w raazie co to mam karte ,że mam wypadanie płatka zastawki, moja kardiolożka wypisalaby mi od razy , ale 100zl pojdzie w dym za 5 min wizyty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agni warto sprobowac, wez opakowanie po tabl, karte i działaj:) Zdrowko ze mnie tez taka cicha woda jak to mowia:) ale to chyba normalne, tylko tacy co nie maja nerwicy nie rozumieja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LUINDYLA
Ja mam małe pytanie nie wiem czym to jest spowodowane ale na małym języczku czuje jakby mi się coś przykleiło do niego :/ takie uczucie jakby został tam kawałek ryżu albo coś podobnego i to mam długo takie uczucie nie najlepiej się z tym czuję pomoże ktoś ? co to może być ? może jakieś witaminy na to będą potrzebne ? proszę o pomoc walczę z tym od tygodni i nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a własnie widzisz ja brałam vitapil .........dzieki nie zwróciłam na to uwagi wogóle nie wiem nic na temat tarczycy teraz będe unikać jodu ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naturalne odżywki i płukanki Pokrzywowa nalewka odżywcza 10 dag świeżego ziela i 100 ml spirytusu zmiksuj a potem przelej do słoika i szczelnie zamknij. Odstaw w ciemne miejsce na 2 tygodnie. Po tym czasie raz w tygodniu wcieraj nalewkę w skórę głowy i we włosy, rozczesz i zostaw do wyschnięcia. Nazajutrz umyj głowę. Efekt: zapobiega łojotokowi, pobudza wzrost włosów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łopianowa płukanka przeciw wypadaniu włosów Dwie łyżki rozdrobnionego korzenia łopianu zalej dwiema szklankami ciepłej wody. Przykryj i gotuj przez 5 minut. Potem wystudź i przecedź. Umyte włosy opłucz odwarem, lekko masując skórę. Nie osuszając, owiń głowę ręcznikiem. Po 5 minutach włosy rozczesz i zostaw do wyschnięcia. Tonik z rzepy wzmacniający włosy Rzepę sporej wielkości zetrzyj na tarce o drobnych oczkach. Odciśnij sok i wetrzyj go w skórę głowy, najlepiej na pół godziny przed myciem. Efekt: hamuje wypadanie, wzmacnia włosy Maska nawilżająca dla włosów suchych Dojrzały owoc awokado starannie rozgnieć widelcem. Dodaj 3 łyżki majonezu lub śmietany. Powstałą papkę nałóż na uprzednio umyte włosy i owiń głowę ręcznikiem. Po upływie 30 minut umyj głowę szamponem. Intensywna odżywka z żółtkiem i olejem rycynowym Zmieszaj ze sobą: jedno żółtko, 2-3 łyżki oleju rycynowego, łyżeczkę drożdży, kilka kropel soku z cytryny i łyżeczkę odżywczego balsamu do włosów. Odżywkę dokładnie wetrzyj we włosy i skórę głowy. Owiń głowę czepkiem oraz ręcznikiem (ciepło poprawia wnikanie składników odżywczych). Potem umyj włosy szamponem ziołowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kup sobie body max plus
w tabletkach, ale tylko ten! Inne mają dodatek jodu.Wzmacnia i ma kompleks witamin a na anemię dobry jest sorbifer. A jakie masz wyniki TSH, fT3 i fT4??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy tak to sobie zakodowałam w tej głowie czy co sie dzieje byłam na dworze prałam dywan i po jakims czasie serce zaczęło mi walic jak szalone do tego arytmia ......jestem okropnie słaba ....po za tym mam chyba zapalenie spojówek bo w oczach czuje juz od kilku dni jak by mi ktoś piasku nasypał ......nie wiem co sie ostatnio ze mna dzieje .........Moje wyniki wydaje mi sie ze nie są najgorsze a lekarz twierdzi inaczej oczywi.sci jesli chodzi o tarczyce ja wogóle sie na tym nie znam ale ktos pytał o wyniki wiec pisze TSH 4,224 FT3 3,25 Ft4 11,19 obecnie szukam czegos do oczu bo juz nie wytrzymuje ochydne uczucie przemywam od paru dni sola fizjologiczna ale nic nie pomaga .....Dziekuje za przepisy ta z jajkiem i olejem robie ciągle ale to chyba jest tak jak mi ten lekarz powiedział jak roslinka jest chora to zadne nawozy nie pomogą ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bianka Kochana musisz sie udac do endokrynologa , dostaniesz hormony i po jakims czasie odczujesz poprawe . Wydaje mi sie ,ze Twoje stany lękowe i kołatania serca są od tarczycy bo takie są objawy jak ona szwankuje ! Dostaniesz leki i bedziesz czuła sie o niebo lepiej , zapomnisz co to lęki i walące serce.... wszystkie objawy wskazuja teraz na chora tarczyce , dobrze ze zbadalas poziom hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz złe wyniki horomnów , musisz isc do lekarza koniecznie . Norma FT4 jest do 1,7 Twoja na maxa zawyżona i TSH masz na granicy max 4,2 . Serce bedzie Ci waliło dopoki nie wezmiesz leków. Moja kolezanka zemdlała ostatnio , ale wlasnie leczy sie na tarczyce , oblały ja zimne poty serce waliło, okazalo sie ze musi zmniejszyc dawke hormonow, przed leczeniem miala non stop mega wysokie cisnienie. Oczy prawdopodobnie łzawia od tarczycy, bo albo wysychaja na maxa albo łzawia . To są podstawowe objawy . Wiec nie wiem jak wytrzymasz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podaje Ci linka do tematu o tarczycy , dziewczyny Ci odp. na Twoje pytania podaj tam wyniki hormonów ale z jednostkami jakie obowiazuja w twoim labolatorium , bo byc moze masz inne jednostki niż np. ja mam wpisane u siebie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agni-s powiem Ci ze tu mnie zaskoczyłaś. nie wiedziałam ze stany lekowe mogą być objawem kłopotów tz tarczycą . ja sluchajcie tak przeżywałam poranne zajęcia że już 5 minut przed moim sposobem miałam zwiać stamtąd gdzieś na miasto. Ale gdzieś w środku wzięłam sie w garść i poszłam. I co? było dobrze;) nawet wczesniej skonczyliśmy;) niby nic ale to też traktuję jako swój mały sukces;) mam jeszcze pytanie do wszystkich którzy mieli jakąkolwiek styczność z psychoterapią. Ju mi mówiłyście co nieco ostatnio ale kiedy już zaczyna się normalne sesje tak jak ja niedługo to to polega na tym że się mówi cały czas. Ale czy psycholog rzuci mi hasło o czym ja mam mówić przez 45 minut? bo ostatnio powiedziała mi że to mają być takie moje swobodne myśli. Moje swobodne myśli czyli co?? o obiedzie dzisiejszym? o kolokwium? czy o mnie? nerwicy?:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak stany lękowe mogą i są objawem tarczycowym ....i masa innych objawow zwiazanych z sercem, skóra , oczami ....wiadomo trczyca wpływa na caly organizm i wszystko potrafi rozwalic jak brakuje lub jest nadwyzka hormonów... u mnie podstawowe objawy nerwicy to walace serce i lęki, wiec pierwsze badanie jakie zrobilam to hormony tarczycy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdrówko bedziesz mówila to co Cię gnębi, to z czym masz najwiekszy problem ... szczerze opowiadaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis caly dzien mecze sie z alergia, non stop leci mi z nosa, pomimo ze biore tabl na alergie, pije wapno i uzywam do nosa otrivin alergy. nie mam juz sil od poludnia dmuchac w chusteczki zużyłam ich tone:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×