Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  
Go艣膰 stary nerwus

Moja nerwica.....cd..

Polecane posty

Go艣膰 Lili-ana.
stres stop - dzi臋kuj臋. Ja tak w艂a艣nie my艣l臋, bo nerwicowe zachowania wysz艂y w艂a艣nie w skutek stresuj膮cych prze偶y膰. I teraz zn贸w mam stresy i zn贸w te l臋ki - nie lubi臋 tego:o tak bardzo tego nie lubi臋 i mi to przeszkadza 偶e id臋 do psychiatry:D po raz pierwszy Nie jestem wariatka, jestem nadwra偶liwa, zbyt wra偶liwa na to 偶ycie, na to co mnie spotyka i musz臋 jako艣 si臋 wspom贸c, bo czasem te stresy mnie z偶eraj膮 od 艣rodka, niszcz膮 mnie.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Lili-ana.
"Pot臋ga popdswiadomosci" mam t膮 ks膮偶k臋 ju偶 pare lat le偶y, zagl膮da艂am do niej ale nie czyta艂am. Ksi膮偶k臋 kt贸r膮 baaaaaaardzo polecam - jest 艣wietna i terapeutyczna baaaaaardzo, jak dla mnie przynejmniej to: Anthony de mello - "Przebudzenie" Ja do niej wracam co jaki艣 czas, pomaga mi w trudnych momentach, s膮 cytaty z tej ksi膮偶ki w googlach poszukajcie. Same cytaty du偶o o niej m贸wi膮:) Tak a propo, ja jestem tu nowa, tak jako艣 przypadkiem si臋 tu znalaz艂am... wy macie rodziny, dzieci? Ja jestem m臋偶atka z dw贸jk膮 dzieci, w tym jedno z poprzedniego zwi膮zku - toksycznego, stresuj膮cego strasznie. Teraz jest lepiej ale te偶 niesielankowo:o

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Ja tez naleze do bardzo wrazliwych osob i to mi w zyciu przeszkadza:( bo 偶ycie jest dla twardzieli, nie ma miejsca dla osob z dobrym sercem, wrazliwych itp:( Bardzo tez sie przywi膮zuj臋 do osob i miejsc, jak chociazby teraz koniec studiow i dla mnie zycie sie wali:( Bo niektorych osob juz prawdopodobnie nigdy nie zobacz臋:( Nigdy to juz nie powroci co spotkalo mnie w ciagu 5 lat:( zostana tylko wspomnienia, kt贸re momentalnie wywo艂uja we mnie 艂zy...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Chcialabym to zmienic, juz mi sie udawalo, ale to s膮 tylko chwile bycia tward膮, chyba nie mozna sie tego nauczyc, tego "bycia niewrazliwym"?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Lili-ana.
tak, tez czasem udaj臋 偶e jestem twarda ale po jakim艣 czasie i tak wychodzi 偶e jestem mi臋czak;P tzn wra偶liwa.. ale nie uwa偶am tego za ujm臋, bo ja widz臋 wi臋cej ni偶 ci twardziele, ja mam 艣wiadomo艣c siebie i empati臋, potrafi臋 wczu膰 si臋 w pozycj臋 innej osoby - to jest dar. Doskonale wyczuwam nastroje innych ludzi ale r贸wnie偶 te偶 swoje emocje wywalam na wierzch 艂atwo, lubi臋 sobie pop艂aka膰, pownerwia膰 sie te偶 lubi臋 i to az tak czasem 偶e a偶 iskry lec膮 i... talerze ;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 zdrowko zyjesz co z tobom

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 zm臋czona 偶yciem Kasiula
Hej! jestem tu nowa...chcia艂am powiedzie膰 偶e jestem z wami wszsytkimi duchem. Podobnie jak Wy mam nerwice! Ucz臋 si臋 z tym 偶y膰 ka偶dego dnia, cho膰 jest bardzo ci臋偶ko:( Mam na imie Kasia, mam 24latka. W艂a艣ciwie od kiedy pamietam co艣 \"by艂o ze mn膮 nie tak\" , w sensie 偶e wszsytkim sie bardzo prezjmowalam, nawet glupia drobnostka. Teraz jest juz tak ze nie lubie wychodzic z domu, boje sie ludzi, boje sie z nimi rozmwai膰, mam liczne leki....Mimio to naprawde sie staram.....szkoda tylko ze mam tak slabe opracie w bliskich, ktorzy nie potrafia mnie zrozumiec...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
witam wszystkich , zn贸w musze napisa膰 bo nie daje rady.......od kilku dni co艣 jest ze mna nie tak , nie wiem czy to moze by膰 od nerwicy ???????????jestem taka s艂aba ze na nic nie mam si艂y tylko bym spa艂a , g艂owe mam tak otumaniona , g艂ucho w uszach jak juz cos robie to od razu puls wali mi jak oszala艂y , ja w zyciu nie czu艂am takiej s艂abosci ........dzi艣 rano by艂am w laboratorium powt贸rzyc ten wynik z zelaza czy sie cos podnios艂o ????????????????Ale przy tym samopoczuciu jakie mam , przy tym co odczuwam to boje sie ze umre , jak spojze w lustro to takie dziwne uczucie jakbym to nie by艂a ja , nie potrafie tego okreslic , nie potrafie sie skupic , totalne rozkojazenie najlepiej sie czuje jak zamkne oczy ........Boze co sie ze mna dzieje ???????????????dziewczyny zaczynam wpadac w panike kt贸rej juz nie mia艂am pare miesi臋cy , co sie dzieje ze mn膮 ......prosze odpiszcie mi .........ja chyba umre ......Boze nie chce .....dlaczego sie tak dzieje ??

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
bianko od nerwicy jest sie takim slabym, nie majacym sily!!!! A ty masz malo zelaza, wiec musi troche czasu minac zeby organizm \"wyzdrowia艂\" !!!! idz do ogolnego lekarza po jakis preparat!Jezeli bierzesz cos na wlasna reke!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
By艂am u lekarza dosta艂am Biofer biore juz prawie miesiac wi臋c dzis zrobi艂am badanie zeby sprawdzic czy sie wog贸le wch艂ania do organizmu ale wynik dopiero jutro ........to jest niemozliwe zeby byc tak s艂abym ja po porodach dzieci nie by艂am taka s艂aba jak teraz a w艂osy to jak uczesze to wok贸艂 mnie ca艂a gar艣c dosta艂am Loxoton od dermatologa ale to mi nic nie pomaga ja zaczynam sie juz teraz wszystkim strasznie przejmowac ..........tymi s艂abo艣ciami i tym wypadaniem w艂os贸w .....przeciez ja zostane 艂ysa .......nie mam si艂y do zycia ta nerwica zabra艂a mi najpiekniejsze lata mego zycia .....jestem nia juz zm臋czona .........kazdy dzie艅 to dla mnie walka o przetrwanie .....mam juz tego dosyc .............

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 do cholery ile razy pisac
zebys posz艂a do endokrynologa po tyroksyn臋??? Masz niedoczynno艣膰, nieleczona b臋dzie si臋 pog艂ebia膰 b臋dziesz spa膰 po 24 h na dob臋 tego chcesz??? A wychodzenie z niedoczynno艣ci trwa bardzo d艂ugo, zaczniesz bra膰 hormon tarczycy to popraw臋 odczujesz najwczesniej po miesi膮cu, dw贸ch... Sk膮d jeste艣? Mo偶e pomog臋 znalez膰 sensownego lekarza?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Bianko mnie tez bardzo wypadaja wlosy, tak bardzo, ze juz nie moge ich myc ani czesac. Scielam sie na krotko, ale nie pomoglo. Ja mam tak co roku. Taki okres. I wszystko zbiego sie do kupy. Ogromny stres, pora roku. W twoim przypadku dochpdzi rozlegulowanie hormonow tarczycy. Ja jak zaczelam chorowac, to nawet mdlalam w autobusach. Bylam tak slaba, ze nie moglam nawet spacerowac. Dwie rzeczy sie na to nalozyly. Tarczyca i nerwica. Bianka martwisz sie swoim zdrowiem. Jeszcze niedawno myslalas, ze biorac zelazo zniknie problem wypadania wlosow. Tak tez sie nie dzieje i zaczynasz sie coraz bardziej martwic. Nie rob tego. Nie wpadaj w bledne kolo. Bo jedno pociaga drugie. Martwilas sie swoim zdrowiem, nawet nie zdajac sobie z tego sprawy. A w srodku na pewno nie dawalo ci to spokoju. I teraz masz kolejny symptom nerwicy, jakze popularny. Chroniczne zmeczenie i do tego dochodzi problem chormonow. Ok...mialas niskie wahania, ale minal miesiac i jest gorzej. W moim przypadku miesiac bez tabletek na tarczyce prowadzi do nawrotu horoby tarczycy w stopniu dosc zaawansowanym. Tarczycy mozna nabawic sie w miesiac i w miesiac mozna ja takze wyregulowac. Takze moge ci prawie zagwarantowac, ze jak tylko wyregulujesz hormony tarczycy, to poczujesz sie o wiele lepiej, choc zmeczenie moze pozostac w jakims stopniu, poniewaz zamartwiasz sie i przyciagasz problemy. Usiadz spokojnie i przemysl wszystko. Wiem, ze masz wizyte u endokrynologa na dniach? Prawda. Poczekaj cierpliwie i wypoczywaj w sensie psychicznym, bo tak naprawde przy niedoczynnosci tarczycy zalecia sie uprawianie sportow. Wyobraz sobie, ze wszelkie reakcje organizmu sa spowolnione. Dlatego jestes wiecznie zmeczona i spiaca. Nie najadaj sie, bo organizm nie trawi teraz prawidlowo. A jak tylko cos robisz to zaraz zaczyna walic ci serce. Po pierwsze nie masz kardio. a po drugie to normalne w niedoczynnosci i dlatego trzeba cwiczyc, cos dynamicznego. Np. taniec, aerobik. Na poczatku cwiczen bedzie tak samo, bedzie ci sie wydawalo ze serce wyjdzie ci gardlem. A dlatego ze organizm jest zaniedbany fizycznie. A po pewnym czasie bedzie coraz lepiej i lepiej. trzba cwiczyc, nie wazne kim sie jest, co sie robi czy ile ma sie lat!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witajcie kochani. Bianeczko, moje w艂osy te偶 wypadaj膮 tak strasznie 偶e kiedy nie poci膮gn臋 to po prostu gar艣膰. Po umyciu (nigdy ich nie susz臋) to w ca艂ym mieszkaniu jest wr臋cz dywan z moich w艂os贸w. Nie wiem jaka jest tego przyczyna. Ja s艂uchajcie dzisiaj wybra艂am si臋 na zakupy z bratem. Dobrze si臋 bawi艂am. A dowiedzia艂am si臋 偶e m贸j kolega, Damian zgin膮艂… i to jako艣 zepsu艂o mi humor na jaki艣 czas.. ale jako艣 moje samopoczucie poprawi艂a ostatnio psychoterapeutka. C贸偶, zesz艂a na temat mojej seksualno艣ci (co u mnie z powodu ci膮g艂ego braku partnera jest zaniedbane:PP) jako艣 tak podnios艂a mi ,(choc nie m贸wi膮c prawie 偶adnego komplementu) samoocen臋 偶e po powrocie do domu i na drugi dzie艅 obudzi艂 si臋 we mnie demon seksu)) baaaardzo brzydko m贸wi膮c ,chcic臋 mia艂am hehehe. Od ostatniej wizyty u niej s艂uchajcie nie mia艂am chwil l臋kowych, tych kt贸rych strasznie nie lubi臋;) wiem, 偶e to nie cudowne ozdrowienie i do ko艅ca terapii jeszcze pewnie d艂uga droga ale jako艣 ok. by艂o w pi膮tek poza tym by艂am na imprezie tak fajnej 偶e planuj臋 w weekend jej kontynuacj臋 (je艣li mi si臋 nagle nie odwidzi jak to zwykle bywa).

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
bianko no mi tez wypadaja wlosy!:)juz mam dosc bo pelno czarnych wlosow, a mam je d艂ugie:/ Zdrowko to dobrze ze psycholog Ci pomaga Kasiu witaj, jak chcesz pisz czesciej

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witajcie U mnie ostatnio dominuje sennos膰 i ma艂e l臋ki przed wyjsciem z domu tzn. l臋k wchodzi mi tym razem w nogi , telepi膮 mi si臋 i mam takie dziwne uczucie :D po 5-10 min wszystko wraca do normy. A co do wlos贸w to mam inny problem , ot贸z na sk贸rze g艂owy pojawiaja mi sie czerwone plamy ,niby to 艂upiez ale jak sobie podrapie to sw臋dzi jak diabli i mam tez to na sk贸rze ale tylko na tu艂owiu ,bylam z tym u dermatologa ,mam ma艣膰 ale to mnie juz meczy . Jak mam gorsze dni to te plamy wychodz膮 od silnego stresu. Zauwazylam ,ze jak mialam wlosy kr贸tkie to jakby powietrze dochodzilo do sk贸ry glowy i nie mialam problem贸w, a teraz znowu mi odrosly ,a moje wlosy s膮 ci臋偶kie i mnie to wkurza. Jakby ta sk贸ra sie kisi艂a :p odczuwam tez dosc czeste zmiany pogody ,np. teraz pada deszcz i zrobilo sie wilgotno to mnie juz 艂apia jakies dusznosci grrrrrrrrrrrr,na szczescie juz nie panikuje z tego powodu ... pozdr贸wka ;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Wszystkim z serca dziekuje ........ja mam tylko zmieniony z tarczycy jeden hormon i to lekarz powiedzia艂 ze bardzo ma艂e sa wahania i nie warto zaczynac z lekami .........lekarz ten leczy mnie a raczej opiekjuje sie mna 25 lat i wie o mnie wszystko to on poza艂atwia艂 mi wszystkie mozliwe badania jakie robi艂am ...........to jest tylko ts 3a reszta jest ok .........jak koniecznie chce to za艂atwi mi endo ......ale powiedzia艂 ze to niekonieczne .......... po za tym jak sie kapa艂am wczoraj to wanna na dole same w艂osy ......zelazo wynik w 艣rode .....a w nocy jak sie po艂ozy艂am to jazda na maxa serce tak szarpa艂o ze mnie wybudza艂o ze snu dopiero 2 tabletki Propranolu i jako艣 zasn臋艂am teraz sie obudzi艂am i prosze boga zeby ten dzie艅 by艂 lepszy od wczorajszego ......pozdrawiam i dziekuje za podpowiedzi ....jestescie naprawde wspania艂e .....jesli chodzi o tego endokry......to moge p贸j艣c do szpitala onkologicznego w Gliwicach ale nie wiem co robi膰 ....... Wiecie co syn ma astm臋 i starsza c贸rka alergie wi臋c zarejestrowa艂am ich do alergologa i z kasy chorych najblizszy termin na 27pazdziernik to jest naprawde chore .......ale znalaz艂am w Gliwicach na 10lipca .....ciesze sie bo nareszcie sie wyja艣ni z dzieciakami ........a z sob膮 nie wiem co zrobie ??//

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
bianko pewnie troche trzeba poczekac aby zelazo zaczelo sie wch艂aniac przez organizm:) wiec nawet jak wyniki wyjda takie jak miesiac temu to sie nie za艂amuj!:) No z terminami do lekarzy to brak s艂ow:/mozna sie zaczekac:/ J adzis strsznie zamulona jestem:/ Wczoraj by艂o dobrze bo caly dzien mialam zaj臋ty, a dzis tak nie bardzo wiec tez do kitu sie czuje:/

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Jelidek
Zdr贸wko widzisz, widzisz?? psychoterp[aia, to jest lek dla Ciebie. I dla was obecnych tu na forum, bo艣cie inteligentni (nie wszyscy rzecz jasna, ale s膮 takie jednostki). Chcia艂em si臋 zaczernic, tzn. nick ale co艣 nie mog臋

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 zm臋czona 偶yciem Kasiula
witajcie ponownie! Czasem tak sobie my艣l臋, to 偶e wiem, i偶 nie jestem sama z tym, czuje si臋 troszk臋 lepiej! Jako艣 tak jest, 偶e o nerwicy m贸wi si臋 tak ma艂o:( w艂a艣ciwie w internecie tylko spotykam ludzi chorych na nerwice, a w moim otoczeniu w og贸le si臋 o tym nie m贸wi, nie znam nikogo kto te偶 mia艂by ten sam problem. Chcia艂abym kiedy艣 tak po prostu u艣ci膮艣膰 z kim艣 w twarz膮 w twarz i si臋 wyp艂aka膰, wy偶ali膰 i wymieni膰 do艣wiadczeniami (bo tylko osoba chora na nerwice potrafi zrozumie膰 inn膮 choruj膮c膮)!! Moi najbli偶si nawet nie chc膮, nie pr贸buj膮 ze mn膮 rozmawia膰.....:( staram si臋 o tym m贸wi膰 wprost, ale wtedy czuj臋 si臋 jako艣 tak dziwnie upokorzona i bardziej zdo艂owana...CZASEM CHCIA艁ABYM NA CA艁Y G艁OS WYKRZYCZE膯 JAK BARDZO MI Z TYM 殴LE!!!!!!!!!!!!!! ;(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 a skad jestes
??

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
mi r贸wniez z tym zle moja te艣ciowa ma 73 lata ca艂e 23 lata jak jeste艣my po 艣lubie mi dokucza艂a , nawet uderzy艂a i ma si艂y nieprzecietne nawet zwyk艂ej grypy nie przechodzi , ca艂e zycie dokucza , wyzywa , przeklina i czuje sie swietnie nie uwierzy takiemu cz艂owiekowi jak ja .........

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
wy艣miewa sie z tego co mi dolega i ma艂o tego jest tak zgryzliwa ze w oczy mi powiedzia艂a ze mnie wyko艅czy , doprowadzi do takiego stanu ze znajde sie w szpitalu psychiatrycznym ...... po 艣lubie dobrze mi by艂o z m臋zem dopuki pierwszy raz te艣ciowa nie wesz艂a w nasze zycie i nie zacz臋艂a rzadzi膰 , p贸zniej to juz pasmo cierpienia m臋zowi by艂am potrzebna tylko po to by go oprac , nakarmic , poza艂atwiac wszystkie sprawy bo on nigdzie nie potrafi sie odezwac tylko w domu .......a najwazniejsze zdanie to zdanie mamy .......moim najwiekszym szcz臋艣cim sa dzieci chociaz i one s膮 skrzywdzone bo kazda awanture z tesciowa i m臋zem strasznie przezywa艂y widzia艂y mnie tylko jak w koncie p艂aka艂am a tesciowa z mezem moim doprowadzali mnie do takiego stanu ze traci艂am przytomnosc a oni pastwili sie nademna i tak powsta艂a moja nerwica kt贸ra zabra艂a mi najpiekniejsze lata mojego zycia zburzy艂a moja mi艂osc , plany , rado艣c i sens zycia .......cz艂owiek ca艂y czas zy艂 nadfzieja ze czas uleczy rany ze z czasem te dolegliwosci min膮 ale niestety to ci膮gle wraca jak bumerang ........po艣wi臋ci艂am sie dla rodziny bo mog艂am sie rozwie艣膰 ale nie chcia艂am rozbijac rodziny nie chcia艂am krzywdzic dzieci i co mi z tego przyszlo przegra艂am zycie ..........teraz jestem juz tylko sk艂adowiskiem wm贸wionych chor贸b wpad艂am w b艂edne ko艂o z kt贸rego nie potrafie sie wydosta膰 ........przesz艂am lekarzy , psychoterapie , leki i dalej w tym tkwie nie mam nawet z kim porozmawiac o tym co mie boli co mnie dreczy bo kazdy mnie wysmiewa a to powoduje wieksze moje cierpienie .........brakuje mi ciep艂a , dobrego s艂owa a przede wszystkim mi艂o艣ci takie jaka ja kocha艂am ..........Ciesze sie tylko ze znalaz艂am to forum bo tu znajduje oparcie i moge wyzucic z siebi moje bole艣ci , a przede wszystkim wiem ze nie jestem z tym sama .....dziekuje ze jestescie .......

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 zm臋czona 偶yciem Kasiula
nie jeste艣 sama bianka!!!! nie tra膰 si艂!!! jeste艣my z TOBA :*

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Ewilona
tak z czystym sercem powiedzcie, kto wg was na tym forum potrafi 艣mia膰 si臋 z samego siebie i podchodzi do siebie z humorem,, dystansem?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 cafe28
no ja nie wiem czy w trudnych momentach zycia mozna smia膰 sie z siebie ..nerwica potrafi wykonczy膰 i nie jest mi do smiechu kiedy 藕le sie czu艂am...owszem z niekt贸rych l臋k贸w czasami sie smia艂am ale nieczesto raczej jak wracalam do domu to analizowalam sytuacje i jeszcze bardziej sie l臋ka艂am,..

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
bianko 馃尲 kasiu ja mysle ze wokol nas wbrew pozorom jest duzo osob z nerwica, tylko oni tego nie mowia!!!! My mowimy??? NIE!!! dlatego to wszytsko takie trudne myslimy ze jestesmy same, a gdybysmy potrafily rozmawiac otwarcie to pewnie wiele z nas poczu艂oby sie lepiej Wogole sie czyms zatrulam, albo mam grype zoladkowa:(:( z nerwow tez nie moge wytrzymac bo ja nienawidze miec takich dolegliwosci:(po prostu ryczec mi sie chce:( wiem ze pewnie za tydzien bede sie z tego smia艂a,ale teraz dla mnie to pech ze mnie dopad艂o cos takiego:(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  

×