Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  
Go艣膰 stary nerwus

Moja nerwica.....cd..

Polecane posty

Go艣膰 zdr贸wko11
zdrowko z choinki sie urwa艂as ?????? w kazdym miescie jest inaczej .

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
wiecie co? nie narzeka艂abym naprawd臋 na samopoczucie gdyby nie duszno艣ci n臋kaj膮ce mnie od kilku dni. kiedy艣 by艂y tylko wieczorami teraz mniej b膮d藕 wi臋cej s膮 w ciagu dnia;/ chodz臋 ca艂y dzie艅 i naci膮gam szyj臋 jak 偶yrafa bo czuj臋 jakbym po艂kn臋艂a pi艂eczk臋 i oddech te偶 taki p艂ytszy mi si臋 wydaje;/ ale uspokajam si臋 ze duszno艣ci w nerwicy to norma ca艂kowita. Pu艣ciutko tutaj swoj膮 drog膮. to dobrze chyba;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
A ja zanowu zajadam sie czeresniami. Wczoraj zebralo mi sie na placz, ale pozwolilam sobie i poplakalam a potem poczulam sie lepiej. Nie bede tlumic swoich emocji. U mnie pada calay dzien. Lubie taka pogode czasami. Jest cieplo i deszczowo, nawet mam ochote sie przejsc. Ide dzisiaj do kina z moim mezem. On jest taki dobry i slodki, kocham go bardzo. Milosc ta test ogromnym motorem napedowym. Bardzo mi pomaga i daje bezpieczenstwo. A z drugiej strony jest rowniez zniszczaca, bo ja kocham za bardzo.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
A ja wlasnie od kilku dni p艂acze wieczorami, ale to z powodu konca studiow, ka偶dy sie porozjezdza do swoich okolic itp:( czuje jakby to byl koniec wspania艂ego 偶ycia, bo teraz pozostanie pustka:( Zdrowko rada dla ciebie, spotykaj sie ze znajomymi ile wlezie, bo potem mozesz zalowac tak jak ja teraz:(:(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Hej. Nowy dzie艅 zacz臋艂am czym? Wy艂膮czeniem 艣wiadomo艣ci..;/ przeczyta艂am 偶e takie mechanizmy obronne w艂膮czaj膮 si臋 w odpowiedzi na nieu艣wiadomione l臋ki, frustracje, itp.. C贸偶..czego ja mog艂abym si臋 l臋ka膰/ no chyba tego ze jade do szko艂y i zobacz臋 si臋 ze znajomymi co zawsze jest troch臋 stresem. Ale denerwuj膮ce;/ 偶ycz臋 dnia mi艂ego nerwuski

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 katkakatka
zdrowko na takie wy艂膮czenia to s膮 leki , a psychoterapia ci nie pomoze! bedziesz miala duze problemy w przyszlosci z t膮 przypadloscia jezeli nie bedziesz brala lek贸w . Przede wszystkim nie znjadziesz sobie faceta bo bedzie trudno komus o tym powiedziec , nie mowiac juz o ciazy itp.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Jelidek
Katkakatka W jakim ty 艣wiecie 偶yjesz/ m膮drzejsza od psycholog贸w i psychiatr贸w chcesz by膰. Gdyby nadawa艂a si臋 na leczenie lekami to by jej to polecili. 艢lepoto. W og贸le po co si臋 czepiacie Emmy biednej Stres stop itp. a ty zdr贸wko zrobi艂a艣 krok najm膮drzejszy 偶e posz艂as na psychoterapi臋 a nie jak 膰pun od razu na leki polecia艂a艣

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Jelidek
po co wam leki????????????? na nerwic臋 chodzi si臋 na psychoterapi臋!!!!!!!!!!!!!!!!!! ludzie przejrzyjcie!!!!!!!!!!!! Zdr贸wko,Emma,Stres stop, Bianka tak trzyma膰 !! Zdr贸wko nie s艂uchaj Katkai czy jak jej tam ,zdrowa jeste艣 po co ci leki, po co wam leki!!!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Cze艣膰 Dziewczyny... wiecie co, b臋d膮c dzi艣 w bibliotece szkolnej natkn臋艂am si臋 przypadkiem na ksi膮偶k臋 \"Pot臋ga pod艣wiadomo艣ci\". Zdziwi艂am si臋, 偶e w szkole s膮 takie ksi膮偶ki, pewnie i tak nikt nie by艂 ni膮 zainteresowany... dobrze, 偶e akurat mog艂am by膰 w bibliotece godzin臋 lekcyjn膮, (chodz臋 do niej na czas wuefu, bo jestem zwolniona) wi臋c zaciekawiona wzi臋艂am j膮 i strasznie mnie wci膮gn臋艂a. Uwierzy艂am w to, 偶e mog臋 wykorzysta膰 moj膮 pod艣wiadomo艣膰 nie tylko w walce z nerwic膮. Dzi艣 zam贸wi艂am z mam膮 t臋 ksi膮偶k臋 na allegro za ok. 8 z艂. :D (+ przesy艂ka... :classic_cool:) Podobno s膮 r贸偶ni autorzy, czy to prawda? Ale narazie natkn臋艂am si臋 tylko na Murphiego. (Ta z biblioteki i chyba wszystkie z allegro). No i jest kilka r贸偶nych ok艂adek... :D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witajcie ja dzis caly dzien zmagam sie z migrena :( bol po lewej stronie, teraz promieniuje na okiem ;/ dopiero co z wyrka sie zwlok艂am, troszke lepiej ale jeszcze ...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
agni ja tak mialam podobnie wczoraj, ale bylo do zniesienia, nie to co niektore napady ktore uniemozliwiaja funkcjonowanie;/

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Szcz臋艣cie nie jest przecie偶 stanem wiecznym. Zreszt膮 te偶 i nie okresowym. Szcz臋艣cie to po prostu taki skurcz serca, kt贸rego doznaje si臋 czasami, kiedy cz艂owieka przepe艂nia taka rado艣膰, 偶e wprost trudno j膮 znie艣膰. Znika r贸wnie szybko jak si臋 pojawia. I nie ma go, dop贸ki nie nadejdzie znowu, by sprawi膰, 偶e cz艂owiek uzna 偶ycie za najwspanialszy dar. Rado艣膰 te偶 boli. Ale to nic. B贸l urzeczywistnia. Tylko on jest prawdziwy. Wszystko z niego: strach, rozpacz, t臋sknota, kt贸rej zabi膰 nie mo偶na, bo przemyca si臋 w kolorze oczu i zapachu. I dlatego jest wieczna, jak trawa. Liczy si臋 tylko takie 偶ycie, w kt贸rym jest miejsce na cierpienie i na rado艣膰.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Agni-s wsp贸lczuj臋 . Ja jakbym mia艂a niewielkie zawroty g艂owy, nie wiem dlaczego. poza tym ci膮gle mutuj膮 si臋 moje l臋ki. mam wra偶enie cochwilowego deja vu. znowu nie wychodzi艂am troch臋 z domu, opr贸cz szko艂y wi臋c zaczyna na nowo mi odbija膰;/

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
zdrowko wazny jest kontakt z ludzmi, powiedz sobie ze masz to gdzies czy cos ci sie przy nich stanie czy nie! ja tak sie nauczylam przebywac wsrod ludzi

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Wci膮gn臋艂a mnie... siedzia艂am zatopiona i uwa偶nie czyta艂am... i nawet przesz艂o mi jakby na ten czas to \"literowe natr臋ctwo\"... :D Przeczyta艂am w tej ksi膮偶ce o jakim艣 facecie co mia艂 du偶膮 wad臋 wzroku, wyobra偶a艂 sobie, 偶e lekarz m贸wi: \"sta艂 si臋 cud!\". Po trzech tyg. poszed艂 znowu i ten lekarz tak powiedzia艂... dziwne to dla mnie no ale dlaczego ta ksi膮偶ka mia艂aby by膰 jednym wielkim k艂amstwem? Zdr贸wko... chwila, to Ty chodzisz do szko艂y? :D Mi te moje napady \"paniki\" min臋艂y... nie wiem czemu... chyba, 偶e czasem s膮 takie przerwy a p贸藕niej wraca... a mo偶e to ju偶 skutki psychoterapii (cho膰 w g艂臋bi nie czu艂am 偶adnych popraw... bo mo偶e po prostu czasem si臋 ich czuje) a mo偶e to pow贸d uzupe艂nienia magnezu... :D cho膰 pewnie znowu si臋 wyczerpa艂... :D Jedno jest pewne; nie narzekajmy w k贸艂ko, bo to tylko wszystko pogorszy, tylko my艣lmy, 偶e b臋dzie lepiej. I musi by膰 lepiej. Starajmy si臋 wypiera膰 z艂e my艣li tymi pozytywnymi.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
zdrowko studiuje Tak ta ksiazka jest na prawde dobra, kupilam ja na allegro by przeczytac i odsprzedac dalej, ale po przeczytaniu postanowilam zachowac na zawsze bo sie przydaje:) A ty kokosanko teraz konczylas gimnazjum?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
hmm bo pisa艂a co艣 o szkole... :D tak, sko艅czy艂am gimnazjum :P stres przed egzaminami minimalny... przed humanistycznym normalnie spa艂am... przed mat.-prz. nie mog艂am pocz膮tkowo zasn膮膰 ale by艂o ok... przed anglikiem chyba te偶 mo偶e 2% stresu... ;) og贸lnie to ja jestem zdziwiona, 偶e tak spokojnie przez to przesz艂am... tak jakby to by艂y zwyk艂e sprawdzianiki... teraz to 艣mia膰 mi si臋 chce jak przypomn臋 sobie co prze偶ywa艂am przed tym podstaw贸wkowym "egzaminikiem". No i po co to wszystko, te nerwy... gdyby nie to, teraz bym normalnie jad艂a, spa艂a i w og贸le... funkcjonowa艂a, jak ka偶dy zdrowy cz艂owiek...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 milky5
hej ja nie mam tak czesto napadow ale za to miedzy nimi caly czas lek...boje sie wychodzic sama, podrozowac itd zauwazylam ze zaczelam "lubiec" siedziec w domu...wyjscie to dla mnie koniecznosc choc jest to wbrew mojej naturze bo zawsze bylam osoba lubiaca zycie, smiech itd szukam pracy wiec musze "jezdzic" boje sie sama gdzies ruszac...w domu ok a jak gdzies wychodze wyjezdzam to zaczyna sie bo jak padne, zaslabne itd..a jak mnie wezmie na ulicy...koszmar nie umiem cieszyc sie zakupami i innymi zakupami... jak wam sie objawiaja napady? sa do przejscia...? u mnie przedtem byly dusznosci i czesciej...a teraz rzadziej ale za to trema ktora trzyma dlugo/niewyjasniona/ a potem jak sie "zapomne" przychodzi nagle bach...czuje slabosc i serce kolatanie i jakby uderzenie krwi do glowy...pieczenie w gardle potem to falami odchodzi...lekarz mowi ze to nikoniecznie cisnienie a rzut adrenaliny do krwi...ze jak jestem stale w napieciu ze cos mi sie stanie a potem nagle sie uspokoje to wtedy nastepuje ujscie adrenaliny i ze byc moze wysilki fizyczne -sport -bylyby tu dobrym wyjsciem ???

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
milky5 a nie wiem byc moze sport bylby dobrym rozwiazaniem, wiesz chodzi o to by miec zajecie, by nie myslec o tym ze cos zlego sie moze nam w danej chwili wydarzyc. ja ponad rok temu tez mialam takie dusznosci, l臋k jak gdzies szlam ze zaraz mi sie cos stanie, ze nie wytrzymam 2-3h na miescie lub w centrum handlowym, ale pamietam ze w domu tez mialam takie jazdy. Mi pomogl psycholog i nadmiar zaj臋c

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 hmm dziewczyny
jestescie takie mlodziutkie i juz macie ta chorobe , nie poddawajcie sie , ja sie poddalam , jest juz za pozno mecze sie z tym 45 lat , mam meza , dorosle dzieci ,wnuki ,oni wszyscy dawali i dawaja mi tyle radosci ze nauczylam sie z nerwica zyc ,wprawdzie nosze zawsze tabletki przy sobie ,nie panikuje, staram sie wychodzic zawsze z kims ..tak sobie poukladam czas zeby mi pasowalo i tak jakos zyje z ta nerwica .zycze wam skutecznej walki z ta paskudna choroba,zdrowy czlowiek nigdy tej choroby nie zrozumie , a szkoda.Ewa

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
no ja np zawsze mam w domku hydroxyzinium, daje mi to poczucie bezpieczenstwa ze w razie ataku paniki bede miala cos co pomoze mi zasnac, ale tak szczerze mowiac nie pamietam kiedy ostatnio musialam skorzystac z tego awaryjnego wyjscia

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
ja uwa偶am 偶e l臋ki, nerwice pojawiaj膮 si臋 na skutek niefajnych prze偶y膰. Wiem to po sobie, pierwsze napady l臋ku mia艂am jak si臋 zwi膮za艂am z nieodpowiednim dla mnie facetem, rozwin臋艂a si臋 u mnie nerwica ale radzi艂am sobie z tym sama. Potem jak si臋 uwolni艂am od tego faceta to l臋ki z czasem sta艂y si臋 s艂absze ale nadal czasem je mam. Og贸lnie uwa偶am 偶e bior膮 si臋 one w skutek traumatycznych prze偶y膰, kiedy nie kierujemy si臋 w 偶yciu sercem i intuicj膮, kiedy nie idziemy przez 偶ycie tak jak by艣my chcieli. Ostatnio zn贸w mia艂am atak... um贸wi艂am si臋 pierwszy raz do psychiatry, id臋 w przysz艂ym tygodniu. Ciesz臋 si臋 偶e po tylu latach zdecydowa艂am si臋 na ten krok. My艣l臋 偶e nie ma si臋 czego wstydzi膰, lepiej i艣膰 i pom贸c sobie ni偶 cierpie膰 i m臋czy膰 si臋 z tym ca艂e 偶ycie.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Nikt nie powinien pisac kto co powinien brac. My tego nie wiemy. Najlepiej skupic sie na samym sobie. Ja biore leki. to moj wybor i nigdy w zyciu nie moglabym napisac lub powiedziec...., ze ktos powinien brac leki. Kazdy musi znalezc wlasne rozwiazanie. Mnie jest z nim dobrze. Kazdy kolejny dzien jest lepszy od poprzedniego. Mam chwile zalamania. I tak naprawde to moglabym znowu popasc w ogromny dol, ale nie chce, wiec podejrzewam, ze te tabletki tak na mnie dzialaja. Pomagaja mi walczyc. I wiem, ze one nie sa przyczyna mojego dobrego samopoczucia. To ja sama sobie pragne pomoc a one utwierdzaja mnie tylko w przekonaniu. To wszystko. Zadne happy pill. W zaden sposob nie wplywaja na mnie negatynie, tzn. nie mam zauwazalnych skutkow ubocznych. Nie zachecam do brania tabketek, wrecz przeciwnie茅. Trzeba zrobic wszystko aby tego uniknac. Ja po prostu wiedzialam, ze musze cos zrobic, ze tak dalej byc nie moze, bo sie wykoncze. Tabletki tak szczerze to tylko kropla w morzu w moim przypadku. Bo najwieksza pomoc sama sobie udzielam. Ale jakos musialam zaczac. Nie jestem z tego dumna. Ale tez nie wstydze sie. Najgorszy jest stereotyp, ze jak juz ktos bierze tabletki psychotropowe, to musi byc niezle stukniety. A to przeciez niewiele rozni sie od kazdych innych tabletek. To choroba ktora trzeba leczyc. Biore tabletki na tarczyce takze i bez nich mialabym problem. To to samo....uwazam. Ale kazdy ma prawo do innych opinii. Po to je mamy.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
U mnie jest dzisiaj cudownie. Takze ide na lunch na ogrodek do sloneczka i bede sie uczyc do egzaminu. Wczoraj zrobilam sobie wieczor filmowy. Bylo super. Powinnam isc do kosciola, ale jakos mi sie nie chce. Ale czuje sie winna nie idac. Jako dziecko musialm chodzic regularnie do kosciola i na wszelkie rekolekcje itp. Nienawidzilam tego. Rodzice mi kazali. Nigdy nie skupialam sie na mszy, nie moglam doczekac sie konca. Potem doszlo do tego, ze jako starsze dziecko zaczelam chodzic sama do koscila, bez rodzicow. Specjalnie zmienilam pore. Ale zamiast tam isc, to spacerowalam po miescie. Czulam sie winna, ale po prostu nie moglam tam juz isc. I podejrzewam, ze moja niechcec z tego sie bierze. Ale i tak czuje sie winna, bo mama cale zycie wmawiala mi, ze do kosciola zawsze trzeba chodzic. Nawet jak bylam chora musialam isc. Bardzo mnie zmuszali. Byly krzyki i grozby i konczylo sie na tym ze i tak szlam, cala nieszczesliwa. Ale ona chciala dobrze. Uwazala, ze w taki sposob zawsze utrzyma mnie na dobrej drodze. Skad miala wiedziec, ze spowoduje calkowite przeciwienstwo. Biedna mama, kocham ja bardzo. Chciala dla mnie dobrze. Oddalaby za mnie zycie. Wiem, ze mnie kocha, lecz nie umiala tego pokazac i odebrala mi wolnosc. Ale to nie jej wina, szkoda tylko, ze ciagle do tego wracam i nie potrafie wybaczyc tak do konca.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Emmo u Ciebie pewnie jest przed poludniem?:) Ja z samego rana wygrzewalam sie na s艂o艅cu, marz膮c sobie, 偶e jestem na pla偶y, bo mocno dzis wieje, wiec szum wiatru by艂, sloneczko gorace bylo, trzeba tylko by艂o zamkn膮c oczy...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  

×