Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  
Go艣膰 stary nerwus

Moja nerwica.....cd..

Polecane posty

Witajcie U mnie sa l臋ki , no ale daje rad臋 ..sa takie ,ze pozwalaja mi wyjsc tu i 贸wdzie ;) wczoraj bylam p贸l dnia na zakupach i jak wracalam mialam kryzys , mysla艂am ze nie dojde ,co jakis czas serce mi wali艂o na przemian z pozytywnym my艣leniem :D to jakies pokr臋cone . A teraz ta sobie siedze i nagle z艂apa艂 mnie mega b贸l w okolicy lewego p艂uca,masakra az mi sie gor膮co zrobi艂o. Mam okropny kaszel :( wiecie jak to jest przy sarkoidozie :( zaden lek nie pomaga na ten kaszel !!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Pozdrawiam wszystkich ...........ja sie nad soba uzalam nad tymi ko艂ataniami a ty zdr贸wko to dopiero masz cholerstwo .....ja tez mysla ze to z nerwicy .......powiem ci szczerze ze wczoraj mia艂am taka sytuacje ze by艂am u mamy i posz艂am rwac truskawki jak mia艂am po艂owe wiaderka to zacze艂y mi w oczach robc sie takie b艂yski obraz mi sie zlewa艂 ze wszystko widzia艂am przez mg艂臋 , takie zamazana na daleko to jakby z obydwu bok贸w nap艂ywa艂a mi mg艂a musia艂am skonczyc posz艂am do domu zmierzy艂am ci艣nienie 80 na 110 czyli prawid艂owe trzyma艂o mnie to dobre p贸艂 godziny usiad艂am i czeka艂am az minie no i min臋艂o ale p贸zniej zacz臋艂a mnie bolec strasznie g艂owa i do wieczora by艂am taka zamulona a wieczorem zn贸w zacze艂o serce o 2 w nocy musia艂am wzi膮艣c jeszcze p贸艂 Propranololu bo nie mog艂am zasn膮c co juz zasypia艂am to szarpni臋cie i to tkie mocne ze az mi sie s艂abo robi艂o .............. Sa momenty ze nie ccia艂abym jeszcze umrze膰 bo dzieci ma艂e i tak prawde m贸wi膮c nic pi臋knego w tym zyciu jeszcze nie przezy艂am ale jak mi to szarpie to my艣l臋 ze jedynym wybawieniem z tego by艂a by smier膰 ............moja wiara s艂abnie , coraz cz臋sciej mam chwile zw膮tpienia ......... My艣le ze macie dzis lepszy dzie艅 ode mnie .........oby ....pozdrawiam wszystkich .......

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 do kochanej zdr贸wko
Rola 艣rodowiska rodzinnego w powstawaniu zaburze艅 i psychoterapia. Rodzina jest pierwszym 艣rodowiskiem, kt贸re dziecko poznaje na drodze swojego rozwoju. Proces uspo艂ecznienia rozpoczyna si臋 od relacji emocjonalnej, kt贸ra ustala si臋 mi臋dzy dzieckiem a jego rodzicem lub opiekunem. Wytworzenie takiej ufnej wi臋zi dostarcza wiele korzy艣ci psychologicznych, natomiast jej brak mo偶e przyczyni膰 si臋 do zaburze艅. 艢wiadczy to o ogromnym wp艂ywie, jaki ma rodzina a przede wszystkim stosunki panuj膮ce mi臋dzy dzieckiem i jego rodzicami, na ca艂e jego przysz艂e 偶ycie i relacje z innymi lud藕mi. Rodzina jest pierwszym polem do艣wiadcze艅 dziecka, to rodzice kszta艂tuj膮 modele i wzorce przysz艂ych zachowa艅 swojego potomka. Dlatego te偶 psychologowie cz臋sto dopatruj膮 si臋 藕r贸de艂 zaburze艅 psychicznych w nieprawid艂owym funkcjonowaniu 偶ycia rodzinnego.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 do kochanej zdr贸wko
cd....Przyk艂adem s膮 zaburzenia na tle emocjonalnym wyst臋puj膮ce ju偶 u dzieci i m艂odzie偶y, kt贸re bywaj膮 wynikiem nieprawid艂owej postawy jednego lub obydwu rodzic贸w. Przyczyn膮 problem贸w dziecka mog膮 by膰 tak偶e niezdrowe relacje panuj膮ce mi臋dzy jego rodzicami, np. brak wzajemnego poszanowania, oboj臋tno艣膰, k艂贸tnie czy przemoc. Innym wa偶nym czynnikiem powoduj膮cym zaburzenia s膮 z艂e metody wychowawcze stosowane wobec dziecka. Przeprowadzone w tym zakresie badania sugeruj膮, 偶e czynniki rodzinne wp艂ywaj膮ce na zaburzenia maj膮 wyj膮tkowo trwa艂y i bolesny charakter. Wi膮偶膮 si臋 cz臋sto z odrzuceniem autorytetu rodzic贸w, a co za tym idzie i wszelkich autorytet贸w, norm i zasad spo艂ecznych. Materia艂 zebrany w badaniach ilustruje, kt贸re czynniki charakterystyczne dla 艣rodowiska rodzinnego maj膮 najbardziej negatywny wp艂yw na dziecko: * postawa ojca cechuj膮ca si臋 nadmiern膮 pob艂a偶liwo艣ci膮 albo autorytaryzmem * brak zainteresowania i opieki ze strony matki * ch艂odne lub wrogie relacje uczuciowe mi臋dzy dzieckiem a obojgiem lub jednym z rodzic贸w * niezdrowa atmosfera panuj膮ca w rodzinie Jak wiadomo, rodzina zapewnia podstawowe potrzeby dziecka, takie jak: * poczucie w艂asnej warto艣ci i bezpiecze艅stwa * potrzeba przywi膮zania, obecno艣ci innych os贸b * potrzeba mi艂o艣ci * potrzeba akceptacji i szacunku

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 do kochanej zdr贸wko
cd...Potrzeba bezpiecze艅stwa, spokoju, wygody to jedna z podstawowych grup potrzeb, kt贸re musz膮 zosta膰 zaspokojone zanim zaczn膮 dzia艂a膰 pozosta艂e potrzeby. Zaspokojenie tej potrzeby jest r贸wnie偶 istotne dla kszta艂towania si臋 normalnych relacji spo艂ecznych i emocjonalnych. Badania wykaza艂y, 偶e w rodzinach, w kt贸rych panuj膮 wrogie stosunki mi臋dzy dzieckiem i rodzicami, brak jest r贸wnie偶 jakichkolwiek wi臋zi uczuciowych, dzieci wa偶膮 mniej, rozwijaj膮 si臋 wolniej. Zaczynaj膮 prawid艂owo si臋 rozwija膰 dopiero gdy opuszcz膮 wrogie 艣rodowisko, a kiedy do niego powracaj膮, ich rozw贸j zostaje ponownie zahamowany. Zjawisko to nazywane jest skarleniem psychospo艂ecznym, pokazuje, 偶e brak zaspokojenia potrzeby bezpiecze艅stwa a przede wszystkim brak mi艂o艣ci, wi臋zi uczuciowych w 艣rodowisku rodzinnym mo偶e doprowadzi膰 do zaburze艅 rozwoju psychicznego i fizycznego. Czasem zdarza si臋, 偶e w 艣rodowisku rodzinnym wyst臋puj膮 jakie艣 zak艂贸cenia, kt贸rych nie mo偶na przewidzie膰, ani kontrolowa膰. Przyk艂adami mo偶e by膰 nag艂a 艣mier膰 jednego z rodzic贸w albo sta艂a nieobecno艣膰 kt贸rego艣 rodzica zwi膮zana z jego prac膮. Wydarzenie to jest bardzo bolesne dla dziecka, ale nie musi koniecznie powodowa膰 trwa艂ych uraz贸w, ani tym bardziej zaburze艅 psychicznych. Jednak偶e nieprawid艂owe relacje mi臋dzy rodzicami czy te偶 konfliktowa atmosfera panuj膮ca w domu maj膮 bardzo destrukcyjny wp艂yw na psychik臋 dziecka poniewa偶 zak艂贸caj膮 jego prymarn膮 potrzeb臋 poczucia bezpiecze艅stwa. Potrzeba ta ujawnia si臋 w spos贸b szczeg贸lny w momencie rozwodu rodzic贸w. W takich sytuacjach dziecko cz臋sto staje si臋 przedmiotem rozgrywek mi臋dzy rodzicami chc膮cych uzyska膰 wy艂膮czne prawo opieki nad nim. Atmosfera panuj膮ca w贸wczas w domu jest bardzo nerwowa, mi臋dzy rodzicami cz臋sto dochodzi do k艂贸tni, a dziecko pozostaje biernym obserwatorem tych scen. Nie jest w stanie wp艂yn膮膰 na rodzic贸w, nie wie nawet jak to zrobi膰, poniewa偶 nie rozumie, co si臋 dzieje (szczeg贸lnie ma艂e dziecko). Odczuwa jednak wewn臋trzny niepok贸j, niepewno艣膰 tego co si臋 wydarzy, zatem prze偶ywa to bardzo g艂臋boko. Czuje si臋 zagro偶one zw艂aszcza gdy odbiera od rodzic贸w i otoczenia sprzeczne komunikaty. Niezdrowe stosunki mi臋dzy obojgiem rodzic贸w, wzajemny brak szacunku czy k艂贸tnie znajduj膮 odbicie w dziecku i mog膮 prowadzi膰 do zaburze艅, takich jak nerwice, zaburzenia osobowo艣ci, l臋ki. Zaburzenia te mog膮 nasila膰 si臋 w po艂膮czeniu z nieprawid艂owymi relacjami dziecka z otoczeniem spoza 艣rodowiska rodzinnego. Czasem nerwice nie wymagaj膮 leczenia, ich objawy zanikaj膮 wraz z czasem. Zdarza si臋 jednak, 偶e zaburzenia neurotyczne maj膮 powa偶ny przebieg i kwalifikuj膮 si臋 do leczenia psychiatrycznego. Przyk艂adem mo偶e by膰 nerwica natr臋ctw, nerwica depresyjna, nerwica l臋kowa. Analizy statystyczne sugeruj膮, 偶e ok. 20-30% populacji cierpi na jak膮艣 posta膰 nerwicy, ale tylko w niekt贸rych przypadkach konieczna jest pomoc psychiatryczna. Nerwica okre艣lana jest jako zaburzenie umys艂owe, w kt贸rym wyst臋puj膮 objawy zwi膮zane z bezskutecznym wysi艂kiem poradzenia sobie z l臋kiem. Te objawy to np. r贸偶nego rodzaju l臋ki, egocentryzm, a tak偶e symptomy fizjologiczne. Zatem wyst臋puj膮 tu zaburzenia o pod艂o偶u psychicznym i fizycznym, kt贸re przeplataj膮 si臋 ze sob膮 pogarszaj膮c stan osoby chorej. Nerwice cz臋sto powoduj膮 problemy z dostosowaniem si臋 do nowego otoczenia, a co za tym idzie trudno艣ci w nawi膮zywaniu kontakt贸w, a nawet izolacj臋 spo艂eczn膮. Przeszkadza to w nauce i w pracy. Osiowym objawem wyst臋puj膮cym we wszystkich niemal typach nerwic jest l臋k, poza tym cz臋ste jest rozdra偶nienie, znudzenie, sta艂e poczucie zm臋czenia, niska samoocena. Towarzysz膮 temu zwykle objawy fizjologiczne, np. zaburzenia snu, b贸le g艂owy, zaburzenia uk艂adu kr膮偶enia, pokarmowego, na tle seksualnym. Objawy te mog膮 r贸偶ni膰 si臋 w zale偶no艣ci od konkretnego przypadku nerwicy.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 do kochanej zdr贸wko
cd...Leczenie nerwic: Podstawow膮 metod膮 leczenia nerwic jest psychoterapia, specjalistyczna pomoc psychiatryczna jest konieczna tylko w niekt贸rych przypadkach nerwicy. Wtedy stosuje si臋 zwykle leczenie ambulatoryjne lub na oddziale dziennym. Rokowania s膮 raczej optymistyczne. Jednak w wi臋kszo艣ci przypadk贸w objawy nerwicy ust臋puj膮 same po jakim艣 czasie. Kolejnym czynnikiem przyczyniaj膮cym si臋 do powstawania zaburze艅 u dziecka, m.in. nerwic jest nadu偶ywanie alkoholu przez jednego z rodzic贸w. Poci膮ga to za sob膮 cz臋sto nieprawid艂owe relacje panuj膮ce mi臋dzy cz艂onkami rodziny oraz niespokojn膮 atmosfer臋 rodzinn膮. Liczne k艂贸tnie, wszczynane cz臋sto pod wp艂ywem alkoholu zak艂贸caj膮 poczucie bezpiecze艅stwa dziecka, kt贸re staje si臋 niespokojne, pojawiaj膮 si臋 u niego r贸偶nego typu l臋ki. Spo偶ycie alkoholu w du偶ych ilo艣ciach zwi臋ksza labilno艣膰 emocji, ma negatywny wp艂yw na my艣lenie, pami臋膰 i zdolno艣膰 os膮du. Badania wykaza艂y, 偶e rodzice niestabilni emocjonalnie cz臋sto odrzucaj膮 swoje dzieci, nie zapewniaj膮 im opieki ani kontroli. Takie dzieci przejawiaj膮 potem postawy antyspo艂eczne, zachowuj膮 si臋 agresywnie, s膮 niezdolne do wytworzenia normalnych relacji z innymi lud藕mi. Nadu偶ywanie alkoholu jest w Polsce bardzo powa偶nym problemem spo艂ecznym, szczeg贸lnie z perspektywy 艣rodowiska rodzinnego. Rodzicielskie cele w zakresie uspo艂eczniania dziecka oraz postawy wychowawcze, jakie reprezentuj膮 maj膮 ogromny wp艂yw na atmosfer臋 panuj膮c膮 w domu oraz wzajemne relacje cz艂onk贸w rodziny. Wspomagaj膮c optymalny rozw贸j dziecka rodzice powinni d膮偶y膰 do zaspokojenia jego podstawowych potrzeb nie tylko fizjologicznych ale r贸wnie偶 psychicznych, wspomnianego ju偶 poczucia bezpiecze艅stwa, potrzeb przywi膮zania, akceptacji, szacunku. Rodzice powinni darzy膰 dziecko mi艂o艣ci膮 bezwarunkow膮, tzn. kocha膰 je bez wzgl臋du na okoliczno艣ci, jego osi膮gni臋cia, zdrowie czy wygl膮d fizyczny. Dzi臋ki temu dziecko posiada wysokie poczucie w艂asnej warto艣ci, czuje si臋 akceptowane i ma poczucie bezpiecze艅stwa. Rodzice musz膮 wykazywa膰 r贸wnie偶 pewne zaanga偶owanie w sprawy dziecka, interesowa膰 si臋 tym, co robi, wsp贸lnie sp臋dza膰 czas, razem robi膰 r贸偶ne rzeczy. powinni mu tak偶e okazywa膰 swoje uczucia i uczy膰 je wyra偶a膰 w艂asne emocje. Bliskie wi臋zi z kochaj膮cymi rodzicami s膮 najlepszym krokiem prowadz膮cym do prawid艂owego rozwoju fizycznego, psychicznego i spo艂ecznego dziecka.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
dzi臋kuj臋:) tylko, 偶e u mnie faktycznie wywo艂a艂a to sytuacja w rodzinie tylko 偶e na odwr贸t. d艂uugo by艂am jedynaczk膮 i to tak膮 wyhuchan膮, piel臋gnowan膮, . Analizowany mia艂am ka藕dziutki kaszelek. i to chyba stad. Ze swej mi艂o艣ci rodzice niechc膮cy skrzywdzili mnie

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 do kochanej zdr贸wko
cd...Niekiedy rodzice reprezentuj膮 postaw臋 odrzucaj膮c膮 wobec swojego dziecka. Dzieje si臋 tak najcz臋艣ciej w sytuacji, gdy dziecko by艂o od pocz膮tku niechciane albo jest ci臋偶ko chore i rodzice nie maj膮 si艂y czy ch臋ci si臋 nim zajmowa膰. Wtedy rodzice izoluj膮 si臋 od dziecka, nie zapewniaj膮 mu opieki i kontroli. Nie interesuje ich zdrowie dziecka, jego sytuacja w szkole, ani tym bardziej pasje dziecka, czy problemy. Cz臋sto rodzice nie s膮 w stanie normalnie porozmawia膰 z dzieckiem, jedynie je krytykuj膮, wy艣miewaj膮 si臋 z niego, upokarzaj膮. W niekt贸rych przypadkach s膮 wobec dziecka bardzo surowi i rygorystyczni. Cz臋sto stosuj膮 kary, nawet cielesne. Postawa odrzucaj膮ca wi膮偶e si臋 zatem albo z nadmiern膮 kontrol膮 albo z ca艂kowit膮 pob艂a偶liwo艣ci膮 i oboj臋tno艣ci膮 wobec dziecka. Zazwyczaj towarzyszy temu post臋powaniu niemal ca艂kowity brak bliskich wi臋zi emocjonalnych. W贸wczas dziecko stara si臋 zaspokoi膰 swoje podstawowe potrzeby bezpiecze艅stwa i akceptacji w innych 艣rodowiskach, wst臋puj膮c np. do gangu. Badania przeprowadzone w tym zakresie wskazuj膮, 偶e du偶a cz臋艣膰 przest臋pc贸w by艂a w przesz艂o艣ci odrzucona przez rodzic贸w. Takie odrzucenie, szczeg贸lnie we wczesnym dzieci艅stwie powoduje wi臋c cz臋sto wykszta艂cenie si臋 postaw antyspo艂ecznych. Pozbawieni podstawowych wzorc贸w my艣lenia i post臋powania, jakie powinni da膰 im rodzice, m艂odzi ludzie nie potrafi膮 si臋 dostosowa膰 do 偶ycia z innymi lud藕mi. Odczuwaj膮 przy tym wewn臋trzn膮 z艂o艣膰 za to, co ich spotka艂o. Pragn膮 odp艂aci膰 innym za swoje krzywdy, udowodni膰 swoj膮 w艂adz臋 i si艂臋 zwi膮zane z potrzeb膮 nieustannej uwagi i podziwu ze strony otoczenia. Zwykle maj膮 niewielk膮 liczb臋 przyjaci贸艂. Postawy odrzucaj膮ce cz臋sto pojawiaj膮 si臋 u rodzic贸w wobec dzieci niechcianych, o czym by艂a ju偶 mowa, np. nie艣lubnych. Oczywi艣cie pojawienie si臋 dziecka mo偶e ca艂kowicie zmieni膰 stosunek matki, kt贸ra pokocha je i zdecyduje zaj膮膰 si臋 nim. Niestety cz臋sto 偶ycie pisze zupe艂nie inny scenariusz. Matka dziecka mo偶e okaza膰 si臋 sama osob膮 niedojrza艂膮 psychicznie, wykazywa膰 pewne zaburzenia i tym samym by膰 nieprzygotowan膮 do zaopiekowania si臋 dzieckiem. W takich sytuacjach zdarzaj膮 si臋 porzucenia dzieci. Dziecko niechciane pojawia si臋 nie tylko w rodzinach patologicznych, ale r贸wnie偶 w rodzinach powszechnie lubianych i szanowanych. Nie zmienia to jednak faktu, 偶e rodzice maj膮 oboj臋tny, a nawet wrogi stosunek do dziecka i nie zajmuj膮 si臋 nim. W rodzinach dobrze sytuowanych dziecko ma najcz臋艣ciej zaspokojone wszystkie potrzeby fizyczne i materialne. Rodzice nie po艣wi臋caj膮 mu jednak w og贸le czasu, nie rozmawiaj膮 z nim, dziecko czuje si臋 wi臋c niekochane i nieakceptowane. Powoduje to poczucie ni偶szo艣ci, czasem depresj臋, oraz wewn臋trzny gniew, kt贸ry musi znale藕膰 swoje uj艣cie. Uwalniany jest zazwyczaj poprzez zachowania agresywne, antyspo艂eczne. W ten spos贸b dziecko chce zwr贸ci膰 na siebie uwag臋 innych i odp艂aci膰 im za swoje krzywdy.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 do kochanej zdr贸wko
cd....Pewne zaburzenia mog膮 pojawi膰 si臋 r贸wnie偶 u dzieci, kt贸re nie izoluj膮 si臋 od swoich r贸wie艣nik贸w, maj膮 wielu przyjaci贸艂, maj膮 nawet zdolno艣ci przyw贸dcze i organizuj膮ce. S膮 do艣膰 niezale偶ne, pomys艂owe, odwa偶ne. Zdarza si臋, 偶e ich rodzice nie po艣wi臋caj膮 im w og贸le uwagi i si艂膮 rzeczy dzieci s膮 zdane same na siebie. Dom rodzinny jest brudny, zaniedbany. Nikt nie sprawuje opieki ani kontroli nad takimi dzie膰mi, kt贸re sp臋dzaj膮 wi臋kszo艣膰 czasu na ulicy, w艣r贸d r贸wie艣nik贸w. W ten spos贸b werbuj膮 nowych cz艂onk贸w gangi m艂odzie偶owe. Wykorzystuj膮 fakt, 偶e rodzice nie interesuj膮 si臋 m艂od膮 osob膮. Rodzice jako pierwsi przejawiaj膮 wobec dziecka okre艣lone modele zachowania i postaw, kt贸re dziecko szybko sobie przyswaja i stosuje je r贸wnie偶 wobec innych ludzi. W ten spos贸b rozpoczyna si臋 proces jego uspo艂eczniania. Dlatego tak istotne jest, by relacje panuj膮ce w 艣rodowisku rodzinnym by艂y jak najbardziej prawid艂owe, dzi臋ki temu dziecko ma wi臋ksze szanse by tworzy膰 w przysz艂o艣ci zdrowe relacje z innymi. W domach, w kt贸rych brakuje wzajemnego szacunku, wszyscy na siebie krzycz膮, awanturuj膮 si臋, takie agresywne zachowania s膮 internalizowane przez dziecko, kt贸re przenosi je na w艂asne relacje z innymi lud藕mi. Staje si臋 wi臋c niegrzeczne i aroganckie nie tylko w stosunku do swoich rodzic贸w i rodze艅stwa, ale tak偶e w szkole, na podw贸rku W rodzinach, w kt贸rych panuje nerwowa atmosfera spowodowana k艂贸tniami, obelgami, dziecko staje si臋 zwykle znerwicowane, nadwra偶liwe. Obserwuj膮c swoich rodzic贸w, kt贸rzy nie panuj膮 nad swoimi zachowaniami, tak偶e dzieci staj膮 si臋 niestabilne emocjonalnie, wykazuj膮 postawy antyspo艂eczne, maj膮 trudno艣ci z adaptacj膮, nie przestrzegaj膮 przyj臋tych spo艂ecznie norm i regu艂. Cz臋sto si臋gaj膮 po r贸偶ne u偶ywki, takie jak alkohol czy papierosy. Szczeg贸lnie widoczne jest to w przypadku ch艂opc贸w, kt贸rzy na艣laduj膮 zachowanie swoich ojc贸w. Picie alkoholu jest w ich rozumieniu oznak膮 w艂adzy, dominacji, si艂y. Cz臋sto w艂a艣nie w domu nak艂aniani s膮 do wypicia alkoholu. Taki mechanizm sprzyja wpadaniu tych dzieci w r贸偶ne na艂ogi. Potwierdzaj膮 to badania, kt贸re wykaza艂y, 偶e w艣r贸d syn贸w alkoholik贸w spotyka si臋 o wiele wi臋cej przypadk贸w alkoholizmu, ni偶 u innych m臋偶czyzn. Spo偶ywanie alkoholu w nadmiernych ilo艣ciach, szczeg贸lnie przez ludzi m艂odych, ma bardzo negatywny wp艂yw na ich rozw贸j psychospo艂eczny. Alkohol, podobnie jak inne u偶ywki t艂umi lub obni偶a psychiczn膮 i fizyczn膮 aktywno艣膰 organizmu, zniekszta艂caj膮c obraz rzeczywisto艣ci. M艂odzi ludzie najcz臋艣ciej w stanie upojenia alkoholowego dokonuj膮 przest臋pstw czy chuliga艅skich wybryk贸w. Psychoterapia jest jedn膮 z podstawowych metod leczenia zaburze艅 umys艂owych, w kt贸rej, za pomoc膮 okre艣lonych procedur, d膮偶y si臋 do wyst膮pienia zmian pozwalaj膮cych na usuni臋cie lub zmniejszenie nasilenia objaw贸w choroby (Strelau, 2001). Zatem podstawowym celem psychoterapii jest osi膮gni臋cie okre艣lonych zmian. Ka偶da terapia sk艂ada si臋 z technik koncentruj膮cych si臋 na zmianie niew艂a艣ciwych zachowa艅, emocji wynikaj膮cych z zaburze艅. Badania ankietowe sugeruj膮, 偶e w Polsce liczba ludzi korzystaj膮cych z pomocy psychoterapeuty stale wzrasta.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
u mnie tez od tygodnia nieciekawie, jak juz pisalam sie czyms zatrulam albo to jakas grypa zol膮dkowa by艂a no i l臋ki wroci艂y, dzis rano tez mialam mega do艂a, ale jak wyszlam do kosciola to jakos od tego czasu lepiej:) Agni,a jak tam u Ciebie z dzieckiem? nie decydujecie sie moze? Tez mam zmienne humory jak np dzis rano p艂acz a potem wzielam si臋 w garsc!!!Moja wizyta u psychologa za dwa tygodnie, nie bylam u psycholog 2 miesiace z mysla ze juz bedzie ok...ale nie bylo...:/

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 milky5
"u mnie faktycznie wywo艂a艂a to sytuacja w rodzinie tylko 偶e na odwr贸t. d艂uugo by艂am jedynaczk膮 i to tak膮 wyhuchan膮, piel臋gnowan膮, . Analizowany mia艂am ka藕dziutki kaszelek. i to chyba stad." nie zastanawialam sie nad tym...u mnie bylo podobnie-ze strony mamy,,, plus moj ojciec pil... teraz cos mnie zaczyna z zebem meczyc...zastanawiam sie czy przy tych tabletkach-jak asertin-mozna przyjmowac znieczulenie u dentysty??? poza tym mam ostatnio niskie cisnienie i chodze jak pijana ale odpukac...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 milky5
a i jeszcze jak sie czuliscie jak zaczynaliscie brac np serotonine? mieliscie jakies skutki uboczne?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Stres -stop my od poczatku malzenstwa jestesmy zdecydowani na dziecko :) ale jakos to sie przeciaga w czasie ;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Oj Stres stop mi te偶 wr贸ci艂y l臋ki. A pomy艣le膰 偶e mia艂am taki fajny tydzie艅. No i dzisiaj wy艂膮czenia doczeka艂am si臋 r贸wnie偶. Ca艂y dzie艅 w domu przy ki膮偶kach gnij臋;/ w domu atmosfera cienka, tzn mama si臋 nie odzywa. Po tym wczorajszym wy艂膮czeniu, ona ma dosy膰 serdecznie. Mnie si臋 wydaje ze ona jak nikt inny wie 偶e to sfera psychiczna moja cierpi. L臋ki mam ca艂y czas ale chwilami takie 偶e my艣l臋 偶e wariuj臋. Czy my kochane bez wzgl臋du na to jaka ta nasza cholera-nerwica jest nie zwariujemy? Boj臋 si臋 tego czasem bardzo;/ ale wiecie ,ostatnia moja sesja po艣wi臋cona by艂a w ca艂o艣ci seksualno艣ci mej. To psycholog rozpocz臋艂a ten temat. I z tego co zrozumia艂am to du偶o istotnych fakt贸w te偶 tkwi w tym 偶e nie mam ciagle partnera i jeszcze nie wsp贸艂偶y艂am

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 do zdrowko
zdrwko a jak sie mastrubujesz i odlatujesz to jak sie czujesz ??

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 do zdrowko
ok. ;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 do zdr贸wko
zdr贸wko nie przejmuj sie takimi wpisami , wida膰 偶e ten "czlowiek"ma co艣 nie tak z g艂ow膮, polecam im 艣wietny szpital z tym typem choroby RYBNIK!!!- TAM "czlowieku" udziel膮 ci wy艣mienitej pomocy !!zocha

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Dzis wstalam, obylo sie bez p艂aczu i wiekszego ataku paniki!:)By艂 tylko ma艂y lek ale przeszed艂:) Milego dnia, szkoda tylko ze znow duzo chmur...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
od jutra zaczynam leczenie, dosta艂am asertin50 + propranolol :):o troche si臋 boje pocz膮tku leczenia bo wiem 偶e mo偶e by膰 trudno - skutki uboczne u mnie to jest tak na przemian, raz jest dobrze nawet 3 miesi膮ce czuj臋 si臋 dobrze i my艣l臋 偶e juz to cholerwstwo pokona艂am i ju偶 nie wr贸ci, a potem i tak wraca. Moje z艂udne my艣lenie 偶e teraz to ju偶 b臋dzie dobrze trwa艂o kilka lat, tzn choroba co jaki艣 czas wraca艂a ale kieda mija艂a to ja my艣la艂am 偶e juz nie wr贸ci i dopiero teraz po 6 latach od pierwszych objaw贸w zaczynam co艣 z tym robi膰. Ju偶 nie wierz臋 偶e samo przejdzie...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Lili-ana samo nie przejdzie
musisz ten stan zaakceptowac , lub dzialac zeby troche ul偶yc sobie , jak zlapie ci臋 w szpony ta choroba , naprawde trudno si臋 oderwa膰 od niej , nie znam takiego czlowieka co by pokonal narwice , mozna tylko poprawic sobie w znacznym stopniu samopoczucie , szkoda tylko ze nie wymyslili na to tabletki co bierzesz przezjakis czas i jestes zdrowa , oj szkoda , bo naprawde duzo ludzi cierpi na to cholerstwo.Pozdrawiam serdecznie .zocha

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 kaska***
kolejna sie znalaz艂a psychopatka co narkotyki (czyt.psychotropy ) za偶ywa !

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 na drugi raz zamiast kaska***
podpisuj sie trol internetowy tego forum :p

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
nie jestem psychopatka, poczytaj sobie w internecie kto to jest psychopata - proponuj臋 w google wpisa膰 has艂o \"psychopata\" - to nie s膮 ludzie z nerwic膮, to s膮 ludzie bardzo nerwowi i agresywni ale to nei to samo co nerwica g贸wniarzu! ciekawe ile ten trol ma latek? jak doro艣niesz to tez cie moze to spotka膰, 偶ycie jest trudne i dlatego tylu wra偶liwych ludzi cierpi.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, czytam i bardzo wam wspolczuje i sobie rowniez, ta nerwica daje popalic. Kazda z nas ma swoje wlasne, indywidualne dolegliwosci i przezycia. I zapewne kazda z nas mysli, ze to ona ma najgprzej. Przyznam sie do bicia, ze uwazam, ze zadna z was nie ma tak zle jak ja mam z tym piszczeniem w uszach, ale wiem, ze nie powinnam tak myslec. Nie moge sie porownywac. Kazda z nas ma problem i odbiera go na swoj sposob. Nie da sie tego zmierzyc. Moj problem to problem 24 godzinny. A z drugiej strony slysze to tylko w ciszy. Tylko, ze cisza jest czasami przez wiekszosc dnia, nie mowiac juz o nocy. Ciagle sobie powtarzam, zeby koncentrowac sie na przyczynach a nie skutkach, ale jeszcze nigdy zadna dolegliwosc nerwicy nie trzymala mnie tak dlugo i nie dawala ustanku. Przykre to jest. Posmutnialam ostatnio, ale nie zalamuje sie. Wczoraj duzo plakalam, pozwolilam sobie na to i w pewnym momencie przestalam, bo zauwazylam, ze zaczelam uzalac sie nad soba. Jak juz mowa o dolegliwosciach to nabawilam sie glupot. Co mam na mysli. Ciagle musze czyms ruszac, musze! Non stop kiwam noga, a jak nie noga to czyms innym, ale to glupie. Moim jedynym lekiem jest ten pisk w uszach. Tak bardzo sie tego boje, ze nie moge wytrzymac. Jak tylko to uslysze to zaczynam panikowac i zaraz musze zrobic jakis halas. Co za zycie. Pozostaje mi nadzieja, ze to minie pewnego dnia.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 do Emma 123
zr贸b rtg kr臋gos艂upa szyjnego, prawdopodobnie masz zniesion膮 lordoz臋 szyjn膮 i st膮d te piski pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Jelidek
Chwil臋 tu nie zagl膮da艂em. Zdr贸wko kochanie, przecie偶 nikt tu z obecnych nie ma w膮tpliwo艣ci do tego 偶e masz nerwic臋. Chyba tylko z艂o艣liwi trole tego nie stwierdz膮. Wszyscy tu macie nerwic臋 tylko ze poniekt贸rzy za szybko za leki chwytaj膮. Po co???? Stres stop te偶 masz kochaniutka nerwic臋 i wszystkie dziewuszki. Macie r贸zne objawy a nerwica taka jest, zawsze by艂a.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witam was wszystkie.Dawno ju偶 nic nie pisa艂am,ale uwa偶nie 艣ledz臋 wasze wypowiedzi.Jak widz臋 ka偶da z was ma inne przypad艂o艣ci nerwicowe,jest to straszne i ci臋偶kie do pokonania.No c贸偶 nie wolno wam si臋 poddawa膰,my艣lcie pozytywnie.Wiem 偶e to nie jest 艂atwe samemu radzi膰 innym skoro sama te偶 sobie nie jestem w stanie pom贸c.Ja jak ju偶 pisa艂am lecz臋 si臋 ponad 15 lat , zd膮偶y艂am si臋 ju偶 po cz臋艣ci do tego przyzwyczai膰,cho膰 czasami bywaj膮 takie dni 偶e ju偶 nie wytrzymuj臋.Ale mam te偶 takie kiedy 艣wiat naprawd臋 jest w r贸偶owych kolorach i jest 艣wietnie.Tyle tylko 偶e tych lepszych dni jest bardzo malutko.Ja bra艂am d艂ugo lexotan, odstawi艂a go 11 m-cy temu, my艣la艂am 偶e to uzale偶nienie a jak widz臋 to nadal nerwica, tylko mo偶e troch臋 inna jak by艂a wcze艣niej. Bior臋 fluoxetyn臋 ale na pocz膮tku wydawa艂o mi si臋 偶e mi pomaga, z czasem mam wra偶enie 偶e po niej czuje si臋 gorzej, jestem bardziej spi臋ta.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  

×