Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

czesc dziewczyny Jestem jestem... nie zaginelam jeszcze i dziekuje za zapytania co sie dzieje Po wizycie mojej mamy musialam sie troche wylaczyc. Zamiast miec sporo pomocy bylam jeszcze bardziej naladowana i zmeczona, bo np Ile razy mozna biegac po sklepach albo sluchac filozoficznych przemyslen ?? Nie bede wdawac sie w szczegoly, ale stracilam wene tworcza na pisanie na kilka dni, chociaz wiekszosc czytalam Druga noc z rzedu Maja nie moze kupki walnac.. tzn tylko w nocy, tej po kapieli kupki wiec od 4 w nocy plakala i cierpiala. Jakims cudem po 6 zasnela a teraz juz cycoli po uprzednim zrobieniu taaakiej kupki, ze mama ma przescieradlo do zmiany, ktore wlasnie wczoraj nalozyla.. ale.. nie wazne :) Kupy po pachy juz byly wspomniane. Infacol tez juz od wczoraj jej podaje. Najgorsze, ze nie wiem co to.. formule rzadko podawalam jej od 4 dnia zycia wiec dziwne ze nagle to to mleko by powodowalo zaparcia. Mnie ona ciagnie tak czesto czasem, ze jej okazjonalnie podawalam.. no i przytyla z 4004 do 4400 w tydzien :) Widzialam, ze wczoraj byl temat gruszki i noska poruszony. Fakt, moj tata odradzal, ale tyle kobiet to stosuje zeby lekko wyciagnac te babole wiec mysle ze lepsze to niz zle wsadzanie waty na zapalce i popychanie babolka do tylu. Maja raz miala i samo poszlo jak kichala. Chociaz to nie katar. Patinka, oj kobietko wspolczuje, ale super ze dalas rade. Kazda rodzaca ma swiadomosc, ze to predzej czy pozniej sie skonczy i to chyba daje jej sile i wytrwalosc. Zauwazylam ze po mamie Eli bylo 2 tyg przerwy i potem bylo az 9 porodow z rzedu prawie, niezle!!! Wczytalam sie tez w temat antykon.. nie podjelam jeszcze decyzji, ale troche mnie zmartwilo, ze brak porodu naturalnego moze sprawic ze spirala bedzie nie wygodna.. a moze tylko jej zalozenie ? To bylo by dobre bo na 5 lat, a ja wtedy planuje drugie No doczytam o tym implancie i zobaczymy To chyba tyle.. postaram sie czesciej pisac o ile nie zasne na klawiaturze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach no i zapomnialam napisac ze Maja zaskoczyla mnie pierwszymi usmiechami, miala dokladnie 21 dni... cudnie to wyglada :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila26 i jak twoja nicola?idzie do tego szpitala? mi83 napisz kobito co sie dzieje!!!jak sie czujesz? kamila_b wlasnie dlatego tak mnie cieszy jak babcie zapowiadaja swoja wizyte...usmiech dziecka najszczerszy na swiecie co kamila?? kurcze slodziaki te wasze dzieci,super zdjecia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patinka, gratulacje. Moj Kubus tez na poczatku spal i spal, a mowi sie ze poczatki sa najgorsze... ja prawie nie czulam, ze mam dziecko. Ale potem sie zaczely problemy z cycami i bolaly przeokropnie przez 2 miechy. Ja nie odciagalam, bo nie lubie tego urzadzenia. Juz wole jak bol sprawia mi dziecko niz pompka. Powodzenia i wytrwalosci. Jak masz tyle mleka to super, ale probuj tez przystawiac mala, wiem, ze boli, ale warto i w koncu przejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry. Ależ wstałam lewą nogą, tzn zwlekałam się bo mały stwierdził,że się wyspał o 5:50 i potrzebuje towarzystwa.:P A pogodę mamy boską.Jest bardzo zimno, ale słonecznie. Patinka - gratulacje, mimo silnych uczuć empatycznych ciężko mi wyobrazić sobie siebie w Twojej sytuacji i mieć jeszcze tyle silnej woli. Kamila - welcome back.Miałam podobnie po wizycie teściów (one week).Ach dobrze,że to tylko one week.Kamila szybko się zapomina. Lolli - miałam zapytać jeszcze; gdzie kupiłaś Lenoxowi rajstopy (widziałam na zdjęciu na kicawce)? życzę miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pochwalony :) kurcze dziolchy ale was tu duzo ze slaska! ja z zupelnie innej strony Polski. jestem z podlasia jak borowka :) anecia masz racje z tym mlekiem. mleko ma dwie konsystencje (nie wiem jak to nazwac). pierwsze mleko jest wodnisto-szarawe (pićku), mleko drugiej fazy jest biale i tlustsze (jedzonko). to ze po sciagnieciu sie rozwarstwia po jakims czasie to tez calkowicie normalne. wystarczy wstrzasnac przed podaniem. pamietam jak Asanna opowiadala mi, ze wylala butle czy dwie bo myslala, ze jej sie mleko zsiadlo. nic z tych rzeczy. nie wiedzialam jednak, ze mleko moze byc tak tluste zeby tworzyc zolty kożuch. moje tworzy korzuszek na gorze, ale on jest raczej bialy, z reszta ostatnio widzialam swoje sciagane mleko jak odwiedzalam Kamile_B w szpitalu po porodzie :D wiecie, ze chyba pogryzione cycuchy to bardziej sprawka chlopcow niz dziewczynek? Ela byla duuuuzo delkatniejsza niz Kuba. ten jest jak mala dojarka. zdecydowanie czesciej uzywam kremu na sutki po nim niz po malej. dobra lece pod prysznic bo mlody wlasnie zasnal w lezaczku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika, ja kupilam rajstopy w asdzie, ale ejszcze nie zakladalam, a dzis rzeczywiscie mrozno, ale slonecznie. poczekam jeszcze z godzinke i lece do lasu, niezla kondycje sobie wyrabiam, gory, pogory, konary. To chyba racja z tymi chlopakami, raz ze mocniejsi w gebie, dwa ze to faceci, wiec jedza wiecej. No i ni e wglowie im odchudzanie jak laskom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszka, ja widziałam takie rajstopy w kilku sklepach, ale wszystkie albo różowe albo w kwiaty albo jedno i drugie.W sumie to tak bardzo nie przeszkadza, ale ja bardzo nie lubię różowego (może z powodu przesycenia otoczenia tym kolorem).A rajstopy Lenoxa są szare. tak ogólnie to ja Czarka tak grubo nie ubieram, ale ostatnio jest podziębiony (juz 4 tyg kaszle) i często chodzimy na spacery w nosidełku.W wózku ma jeszcze albo kocyk albo footmuff a w nosidełku spodenki mu sie podciągają, skarpetki spadają i gołe nogi ma na wierzchu.A to już jest lekka przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwszy synus tez mi zmasakrowal sutki,ale nie az tak jak drugi ze naderwal,jesli to prawda,ze chlopcy mniej delikatni to mam nadzieje,ze teraz bedzie delikatna dziewczynka:D A zreszta 2ke dalam rade toi 3cie wykarmie i ostatnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika2 ja szare rajtuzki kupilam w wothwoorth(chyba dobrze napisalam)sa fajne wlasnie w nich biega:) byly jeszcze ciemno zielone,pakowane sa po 2pary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patinka, ufff, ale miałaś przeżycie, przeszłaś niemało kobieto.Az łzy cisną sie do oczu. ale dziewczynki masz śliczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam babeczki patinka26 czytalam twoja wypowiedz o porodzie i az dreszcze miala. duzo przeszlas, ale nagrode masz slodka. ja zblizam sie malymi krokami do polowy ciazy i zaczyna mnie ogarniac strach ale zaraz go przepedze. gratulacje patinka aga75 widzialam u ciebie na zdjeciach taka fajna poduszke na ktorej karmilas malego. swietna sprawa. czy ta poducha ma jakas specjalna nazwe? i gdzie ja nabylas? dziewczynki kiedy zaczynalyscie zakupy dla dzidzi robic? ja naziazie tylko ogladam i planuje, ale kompletnie nie wiem co kupowac, ile, a niektore rzeczy (urzadzenia) wygladaja dziwnie i nie wiem do czego sluza ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika rajtki kupilam w h&m.byl dwupak:szare i brazowe, bardzo dobrej jakosci :) kamila dla \'nieporodowek\' zakladanie spirali nie tyle boli co jest nieprzyjemne i ma to jakis zwiazek z szyjka macicy ktora przy zakladaniu sie mechanicznie otwiera(nie moze to byc przyjemne!), samo noszenie jej jest ok, chociaz czasem czuc ze cos tam w srodku siedzi:O moja kolezanka zakladala spirale po porodzie i tez bylo nieprzyjemnie (moze to sprawa indywidualna) ale ja jestem za implantem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomnialam napisac,ze dostalam list z apoitment do fizjoterapeuty,ale kolezanka mnie nastraszyla,ze w ciazy nie wolno!!!i nie wiem co mam robic odwolac czy jechac,wizyte mam 2go grudnia!to bedzie 24tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e jednak mozna!na internecie znalazlam i pisze ze mozna:) magdag,moje kolezanki zaczely kupowac jak dowiedzialy sie jaka plec,czyli ok 20 tc,ciuszki:) ten implant mnie zaciakawil bardzo chcem jakas skuteczna metode i jak najmniej szkodliwa,spirala odpada moja znajoma zaszla w ciaze ze spirala miala juz 3ke iz 4tym,nie mogli jej sciagna bo miala do 3go miesiaca miesiaczki i nie wiedziala o ciazy,a pozniej dzidzia byla za duza,nie wiem jak to sie skonczylo,bo wyjechalam tutaj,i jakos mnie to zrazilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, Patinka ależ sie nacierpialas, jestes dzielna, ze tak dlugo znosilas ból, córeczki masz super. a czy implant ma jakies skutki uboczne? wiecie moze czy beda w stanie usunac go potem w Polsce? I czy mozna potem bez problemu zajsc w ciaze? dziewczyny czy przed pierwszym spacerem z dzieckiem werandowałyscie je najpierw, jesli tak to ile razy i na jak długi czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki! patinka, gratulacje! super dzidzia, wszystko szczesliwie sie skonczylo, zdrowa, sliczna!!! fajnie ze wkleilas linki do zdjec, baaaardzo lubie ogladac noworodki, kazdy to taki cud!!! maks po porodzie tez spal i spal, przespal nawet obie przeprowadzki. ile ja wtedy mialam czasu... :D ale siedzialam i patrzylam na dziecko :) a to slonce nas zaszczycilo dzisiaj w londku, no, no... zeby tak jeszcze cieplej bylo... dzis jestem krolowa pand i nikt mi nie podskoczy :D maks spal ladnie, a ze nie karmilam go na sile przed spaniem, to przebudzil sie ze strasznym wrzaskiem \"lllleee\" i malo mi cyca nie odgryzl, tak ze sie przeprosilam z zakurzona juz troche swieta fioletowa tubka :) moze i macie racje z tym karmieniem chlopcow. nie wiem, to moje pierwsze, jak mi sie uda zmajstrowac nastepna dziewczynke to sie wypowiem :) padam na pyszczydlo totalnie i jestem wsciekla - w nocy budzil mnie moj maz krecac sie i wiercac jakby mial owsiki. o trzeciej robil sobie herbate i kanapki bo byl glodny, o czwartej wlaczyl laptop, o piatej... itd. jak ja nie lubie jak on ma wolne!!! a teraz zamiast pomoc w chalupie to odsypia noc... a ja??? na szczescie maks tez spi i se chrapia obaj. mam ich pietro nizej i z tylu, mlodemu obiad sie robi (mam nadzieje) a za jakas godzinke pojdziemy na spacer cala rodzinka, hehe. juz ja ich przegonie to beda mi spali jak zloto! lollibelly, musze miec snajpera albo rzeczywiscie sama strzelac... zawsze sie balam kupowac na ebayu bo znajomi nie maja dobrych wrazen z kupowania tam, ale teraz postanowilam sprobowac... :) buziaki, ide sie zdrzemnac choc troche...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja adasia urodzilam w styczniu w polsce byly wtedy mrozy,to kazaly mi przez 3tyg werandowac,ale pozniej sie zrobilo fajnie tak jak tu teraz zimno ale sloneczko bylo i wyszlam na 30minut po tygodniu,po tyg zwiekszylam o 15 minut,a potem juz nawet po 2godziny:) a z pierwszym wyszlam po tygodniu od urodzenia i od razu na godzine do dwoch bo to byl czerwiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx ja mialam 1 bardo zle doswiadczenie na ebayu-licytowalam plyty vinylowe dla meza.wygralam 2 sety plyt od tego samego goscia-jedne ok a drugi zestaw 217 plyt za 36 funa(dodam tylko ze 1 nowa plyta kosztuje ok 5 funtow).wygralam licytacje wiec ok a koles na to wystosowal mi mejla ze on robi aukcje dla powaznych ludzi a nie dla sepow zerujacych na innych i ze nie ma mowy absolutnie zeby sprzedal mi te plytki! cham zbolaly-przeciez legalnie je wygralam!-nie pomogly tlumaczenia ze sam jest sobie winien, ze mogl przeciez okreslic cene minimalna, np licytacja zaczyna sie od 150 f czy cos.on dalej swoje.mowie wam tak mnie zagrzal!napisalam mu: a czego oczekiwales? ze powiem 'o nieee, biedny Tom, przeciez nie moge kupic jego ukochanej kolekcji tak tanio, co tu zrobic?hmmm...juz wiem!zaplace mu 10 000 f!' ale nic sobie nie robil z mojej ironii i zwyczajnie nie sprzedal 😡 zaraportowalam go do ebaya i wywalilam mu taki feedback ze hoho. wiecej niestety nie da sie zrobic. a co do platnosci to jesli jestes zarejestrowana w paypalu to masz ubezpieczenie platnosci do 200 funa wiec luzik;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anecia aż mnie ciarki przeszły jak przecytałam o tej spiralce... jola25 implant ma takie same skutki uboczne jak zastrzyk antykonc. Jest mnóstwo stron o tym, nawet na kafeterii są forum dziewczyn ktore to mialy. wiec mozesz poczytac o skutkach ubocznych. ja przerazilam sie czytajac to. ale coz pomyslalam sobie ze moze nie bede miec takiego pecha i sprobowalam, no i nie mam jak do tej pory.implant jest metoda hormonalna i napewno zaburza gospodarke hormonalna, przez co potem moga byc trudności z zajściem w ciąże. czytalam też ze niektore szczesciary przechodza po takiej leczenie hormonalne by przywrocic organizmowi prawidlowe dzialanie. ja nie planuje wiecej dzieci wiec tak sie tym nie przejmowalam, gorsze bylyby np.krwawienia non stop, czy spadek libido. ale jest tak ze jesli masz nieprzyjemne skutki uboczne to oni ci to usuwaja i powoli wracasz do stanu przed zalozeniem go. w polsce tego nie ma, tez mnie interesuje jak tam wygladaloby wyjecie go spod skóry. Czyli wnioskuje, tez szykujesz sie do ojczyzny?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sluchajcie wlasnie do mnie dotarlo czemu moje koty sie boja odkurzacza! jak byly male mialy pchly, duuuuzo pchel.nie pomogly zadne krople, spraye ani kapiele wiec w akcie desperacji i rozpaczy postanowilismy je z mezem... poodkurzac :D ufff, no wlasnie dlatego... prosze Greenpeace o niekontaktownaie sie ze mna, obiecuje ze juz wiecej tego nie zrobie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lollibelly, to ja ci mailne :) z maksiem wychodzilam juz w pierszym tygodniu (podejrzalam na zdjeciach, maja daty), ale bylo cieplo i maks mial zoltaczke wiec chodzilo o swiatlo. weranduje go czesto teraz, jak wieje i nie chce z nim wychodzic. maks nienawidzi spacerkow - od jakiegos miesiaca robi awantury. pewnie za glosno na ulicy. jak wieje to juz zupelna porazka... no i co, mialam isc spac, ale sie z siostra zagadalam. tylko ze ja mam wolne a ona w pracy siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie poczytalam o tym implancie!!!eh zostaja tabletki albo...co rok to prorok heh;) nie ja juz dzieci nie chcem. a jak tu bierze sie tabletki to yez co pol roku robi sie badanie krwi i piersi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda g, ja dostalam od siostry z polski, tu tez sw, nazywaja sie feeding pillows. Ja sobie nie wyobrazam karmienia bez tego szczegolnie ze duzo czasu tak spedzamy i mam wolne rece a malemu wygodnie. ale niektore mamy w ogole nie uzywaja, mojej siostrze sie nie przydalo bo karmila na lezaco, ja nie lubie, poza tym nie ma w salonie lozka. polecam ten wynalazek. ja na szczescie dostalam sporo ciuchow po siostrzenicy, ale juz mi sie koncza, czas na zakupy, zobacze co maja w Polsce ciekawego. Teraz to sa takie sliczne ciuszki, te nasze niemowlaczki wygladaja jak laleczki. A dawniej tylko beciki i powijaki jak mi babcia opowiadala. Cieszmy sie z lepszych czasow :) Wczoraj zamrozilam wlasne mleko, pierwszy raz. Ale dzis juz mi sie nie sciaga duzo, robie to wiec po kawalku, maz bardzo domaga sie, zebym mu czesciej dawala dziecko na dluzej, a wole wlasne niz kupne. nie chce mu mieszac. Czy ktoras z was zamraza, tak na czarna godzine? I kiedy najlepiej sciagac zeby malemu nie wypompowac wszystkiego? Raz dziennie? Po karmieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki aga75. znalazlam na ebay i nawet nie takie drogie. ale czy ta twoja poducha tez jest w ksztalcie rogala? dziewczyny ja tez blisko slaska ale bardziej swiete miejsce :-) czestochowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja mnie dzis wykonczy.... Karmilam ja z przerwami od 8 do 11, ona nadal jeczy wiec budze Eda zeby jechac gdzies do sklepu to zasnie w samochode. W koncu wzial prysznic a Maja...nagle zasnela u nas na lozku. Mi juz kregoslup wysiada. Ale jak tu jej nie kochac. Jade po tummy tub to moze takie kapiele jej pomoga i zjadlam pyszne, wspaniale, mniami platki zbozowe............ bleh, ale to moze jej pomoc na trawienie. Spacerki.. ja pamietam pierwsze jej wyjscie, miala tydzien i trzeba bylo do boots jechac po pieluszki, sluchajcie, wiekszej paniki nie sialam... nie wiedzialam, ze tak bede sie martwic czy jej nie za zimno itp, hyhy Lolli.. myslalam, ze z krzesla spadne jak przeczytalam co z kotami zrobilas.. a ostatnie zdanie, to juz w ogole :D :P :d Moj kot w Polsce nie cierpi odkurzacza, ucieka gdzie popadnie chrabianka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie przyszle i obecne mamusie:-)mieszkam w uk,w blackpool 1.5 roku i jestem mama 14 miesiecznej natalie,mam nadzieje ze nie macie nic przeciwko zebym sie do was przylaczyla:-)pisalam na tym forum jak bylam jeszcze w ciazy,przed wyjazdem do angli,bardzo fajnie sie was czyta,jest tyle radosci i szczescia w tym co piszecie,dlatego mam ochote dolaczyc.pozdrawiam:-) patinka-gratuluje i szczerze wspolczuje tych mek,ja 4 dni chodzilam z bolami i skurczami,3 noce nie spalam,chyba 5 razy jezdzilismy do szpitala i za kazdym razem odsylali mnie do domu bo mialam za male rozwarcie a w szpitalu nie bylo wolnych miejsc zeby mnie zostawic ale tak jak pisza dziewczyny nagroda jest wielka i szybko sie zapomina,pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila a mala nie zasypia w wozku na spacerze?a koty to chyba wszystkie sie boja odkurzaczy ale moje chociaz maja podstawy!:D do mnie jutro tesciowie przyjezdzaja.sa w porzadku tylko nie wiem zabardzo co bedziemy robic? tesciowa juz kilka dni temu pisala ze robi obiadki na zapas zeby miec tu wiecej czasu.czasu na co? :O my nawet nie mamy pol tv hehe to sie dziwia! onyx straszysz mejlami i co? ;) ide dzis z cora do okulisty, zobaczymy czy slepa po mamusi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czes karolcia, witaj na forum :) ja przy pierwszym dziecku tez 3 dni chodzilam z bolami i dopiero mnie pocieli :o niektore z nas maja juz takie szczescie i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patunia wielkie gratulacje -nacierpialaś się ale za to jaka nagroda 🌼 dla Ciebie. Dziewczyny napiszcie gdzie zakladalyście dzieciaczką konta CHILD TRUST FUND. i nie nażekajcie tak że u Was zimno bo zimno to dopiero jest ale u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×